IMT

16.9 gume, to je onaj 567 što je srunjio mjenjač, pa je stavio od 560 mjenjač i konusno tanjurasti par. Motor je odličan, mislim da je i generalno uređen al nisam siguran, jednostavno je takva zemlja ovdje.. Traktor je ful ispravan i uredan, možda imam negdje i slike, samo znam da je reko da mu se više sviđa s 5 brzina jer mu je bolje pasalo u oranju.
 
zzivica je napisao(la):
pazi ovaj slucaj,dotraje mi bosh pumpa na 577 i stavim novu,i ja ajd da povecam obrtaje kad ono pumpa nemoze da se pomeri dalje od 2200 o/min jer je unutra tako sklopljena vec moze da ima jako male obrtaje,a mislio sam da mu nastelujem da ima oko 2500 o/min.bas sam se razocaro.moj 577 ima mokre kocnice,a mislim da u startu srednji traktori nemaju suve kocnice zbog hladjenja diskova.
Tvoj 577 nema mokre kočnice (ako misliš na onaj što je na prodaju)nego obične suve,mokre imaju samo oni sa spoljnom hidraulikom.Štelovanjem boš pumpe možeš dobiti 55kw na 2250o/min a možda i malo više
 
MONTOYA je napisao(la):
kiki IMT 560 sa gumama 16.9-28 3 spora na 1500o/min 4.5km/h,a prva brza na istim obr. 6.5km/h

To je identično sa Zetorom II 4.5km/h
III 6.5km/h
gume 14.9x28 i 1500 o/min , plug 2x12

Kod nas oranje ide II , jako retko III.
Dešava se 5R 3.8km/m ili I 3km/h .
 
da NA taj 3brazdni sam u lakšoj zemlji vukao drugom i ide jer prva mu je sporija nego na 560 ali u težoj zemlji idem sa 1 brzom
 
Dali neko zna sta moze biti problem na imt 539, zamenjene su biksne na trapu, ulje u kucistu a volan se i dalje tesko okrece da je to nesto neverovatno. A i sam traktor nije mnogo star ali mu je upravljac bila mana skoro od prvog dana, pa zatim vremenom sve vise i vise. Poslednjih godina traktor malo radi a volan je skoro sasvim blokirao :haha:?
 
Otvaraj kuciste i vidi da unutra nesto nije "prdnulo u vjetar"...

Kakvi su rukavci i aksijalni lezajevi dolje? Koliko cesto mazes rukavce i da li mast izbija i gore i dolje?
 
@ skemba
skidaj rukavce i proveri biksne mozda terebaju da se rajbuju ( u slucaju da mast probija i gore i dole. vreteno iz kucista upravljaca koje ide do volana isto ima 2 biksnice , ima mazalica ispod volana , moj otac je to nnnnapunio sa tovatnom mascu jos 86 do vrha pa sad je pocela da se stvrdjava i pravimi problema :haha: :haha:
 
I ja imam tu naviku... ispod volana na mazalicu natjeram pun puz masti jer je prevelika pizdarija stalno nadotakati ulje. Nikadproblema s time, a kad malo nove mastinapumpam, dolje na one cepove krene izlaziti siva, puna spene. Sve mislim da kod mene nikada nije ulje ni toceno u puz... Volan 3 puta radjen, svaki puta s polovnim djelovima ;)
 
@zozon
Ja sam napisao ali ti ocigledno nisi pratio! Firma SRBOAUTO koja radi u NOVOM SADU i BEOGRADU ti moze odraditi sve sto se tice kardana, zglobova i poluosovina! ZA broj se snadji jer se bas cesto reklamiraju. Dosta su povoljni i rade posao kako treba...
 
Bobo je napisao(la):
Otvaraj kuciste i vidi da unutra nesto nije "prdnulo u vjetar"...

Kakvi su rukavci i aksijalni lezajevi dolje? Koliko cesto mazes rukavce i da li mast izbija i gore i dolje?
Rukavci i biksne su dobri, biksne su nove nego me plasi da nije kuciste.... To nije bas mali posao da se skida i popravlja. A sto se tice mazalice ispod volana nije je ni bilo otkad je kupljen...
 
Nazad
Vrh