IMT

evo resenja,klipovi koji imaju manji precnik ili zapreminu su brzohodniji,a da li neko ima na papiru ako ne neka napise kako se povecava snaga 577 na bosh pumpi i da li je moguce to uraditi,mozda cu ja da povecam ako je moguce. :D
 
zzivica je napisao(la):
evo resenja,klipovi koji imaju manji precnik ili zapreminu su brzohodniji,a da li neko ima na papiru ako ne neka napise kako se povecava snaga 577 na bosh pumpi i da li je moguce to uraditi,mozda cu ja da povecam ako je moguce. :D
Hocete preko 'leba pogace... :nono:
 
zzivica je napisao(la):
ali nepostoji imr motor u 590 vec su ugradjivali samo perkinsov,a i ti su jako retki.
naravno da postoji i to je ts44 živice ili ako hoćeš ovako tip motora ts-44a dizel četvorotaktni sa direktnim ubrizgavanjem snaga motora pri 2000 obrt na zamajcu 66,2kw-90ks, na priključnom vratilu 58kw-79ks menjačka kutija broj stepeni 10 napred 2 nazad reduktor menjača 4:1
 
to su priče za malu decu živice ili ako hoćeš jednostavnije samo teorija u praksi je drugačije
 
na pumpi možeš malo turažu da mu povećaš ali i da mu smanjiš vek trajanja što :nono: tako da nek pričaju samo
 
@todor
Jeste, ali 577 u serijskoj proizvodnji ima mokro kocenje tek od '93. ili '94. a 590 svaki ima!
Postoje sklopovi od Perkins turbo motora 1004-4T sa merom klipa 100 mm ali ne znam da li mogu da se ugrade u S44/A4.248/T4.236. Podatak o TS44 u IMT katalogu koji ja posedujem iz 1984. godine. Imam kataloge iz 1988. i iz 1990. godine ali nigde ne spominju 590. Inace, prvi 590 je imao 'novi tip' limariju, jako vidljiv turbo, vazdusni vilter kao 5106 i prednje tockove kao 577 (9.5-24) a noviji imaju 12.4-24 i prednje felne sa tegovima od brene.
 
pa koliko sam ja čuo od ćaleta 577 i 590 su ti isti sem što ovaj ima turbo a stric ima 577 85god koji ima mokro kočenje tj kočnice su mu potopljene u ulju
 
To mokro kocenje je izmisljeno 80 i neke ali se nekim cudom jako retko ugradjivalo-uglavnom su traktori isli za izvoz. Recimo u knjizi koja je napravljena povodom 40 godina postojanja fabrike IMT iz 1987. godine su vec uveliko postojali modeli za mokrim kocenjem i kabinom odignutom od menjaca ali su ti traktori 99.9 % isli za izvoz. Recimo u jednom selu iza Panceva sam video kod coveka 565 DV '90. kupljen nov posle sajma sa mokrim kocenjem i kabinom odvojenom od menjaca. Sve plocice na traktoru su bile na engleskom jeziku sto znaci da je bio izvozni traktor. Zavrsna obrada je, cini mi se, malko bolja nego na modelima koji su tada ostajali kod nas. Covek je za taj traktor u relativno fabrickom stanju pre nepunih godinu dana trazio oko 7000 evra...
 
neki dan na slavi se kao i uvek povela prica o traktorima.... cudnog li cuda ujak ima 587 bez dv i 577dv oba stari tip,587 ima 3 brzine a 577 ima 5 brzina i kaze da mu se puno vise svidja 587 zbog rasporeda brzina i da ga radije koristi od 577. Ima jos 539 i nekog velikog(stajera ili slitera) od 110-130ks pre 2g ga uvezao.
 
@north armju
Isto i 560 sa 567 , 560 je bolji u oranju jer ide 1 a 567 nemoze 2 negom mora 1 pa je sporiji u oranju , al mu daje prednosti kod setvospremaca i kad je ektremno tesko oranje 567 je brzi 5 sporom nego 560 3 sporom
 
pazi ovaj slucaj,dotraje mi bosh pumpa na 577 i stavim novu,i ja ajd da povecam obrtaje kad ono pumpa nemoze da se pomeri dalje od 2200 o/min jer je unutra tako sklopljena vec moze da ima jako male obrtaje,a mislio sam da mu nastelujem da ima oko 2500 o/min.bas sam se razocaro.moj 577 ima mokre kocnice,a mislim da u startu srednji traktori nemaju suve kocnice zbog hladjenja diskova.
 
živice 567 ima suve diskosne kočnice ,rale ja imam 567 i u lakšoj zemlji orem drugom brzom bez problema ,a 560 teško da može 1 da ore duboko nego 3 spora
 
todor je napisao(la):
živice 567 ima suve diskosne kočnice ,rale ja imam 567 i u lakšoj zemlji orem drugom brzom bez problema ,a 560 teško da može 1 da ore duboko nego 3 spora
Tako i punac ore s 560 3 spora al 2x12, prvom nemože, oro je i neke livade s 1x16 isto 3 spora.
 
Nazad
Vrh