IMT

587 ima 76-77 KS i pravljen je u vise varijanti sa starim i novim tipom limarije. Motor je identican kao na 577, samo su punjenje pumpe i obrtaji razliciti. Postoji cak i serija sa MWM turbo motorom od 80-ak KS, licno sam video sa cudjenjem. IMT 590 nosi Perkins T4.236 (sklopovi kao na T6.354 i na TS46 motorima) i taj motor je osnova A4.236/A4.248 a S44 je licencirana kopija motora A4.248 koji je inace ugradjivan na IMT 585. Da bi se napravio TS44 trebaju kompletni sklopovi od TS46, klipnjace koje imaju podmazivanje male pesnice, radilica moze da ostane ali je bolje staviti sa TAM-a 80. Ulosci dizni idu sa TS-a, menja se glava pumpe visokog pritiska i naravno treba turbo... I ja isto sastavljam te kockice ali jos nisam zavrsio!
Post je spojen: [time]1263917349[/time]
_________________________________________________
TAM 80 nosi S44/V motor-ima radilicu sa tegovima, klipove 98.4, linijsku pumpu, drugacije uloske dizni i preko 2500 o/min..snaga oko 80 KS, ne znam tacno.
Zglobove od prednje vuce remontuje firma SRBOAUTO koja radi u Novom Sadu i Beogradu.
 
Ja sam cuo za neku verziju ugradjivanja turbine na 577 DV,i jos nekih sitnica ne znam tacno kojih, i onda od 70 KS dobije se 90 KS.
 
nadje se po oglasima,cini mi se puno lakse naci 590 nego blok tamica,turbinu ovog,radilicu onog,blok malo razbusiti i ostalo sto su naveli neki clanovi.
 
Ceo motor od TAM-a 80 mozes da kupis ispravan za 400-500 evra. Stavis mu karter, kuciste termostata, usisnu i izduvnu granu od 577 i vozi! Te motore mozes kupiti na vise mesta u Vojvodini!
 
To je tačno za motor od tamića ali još plus moraš na njemu zamenuti razvodnu kutiju jer nema izlaz za kompresor i volansku pumpu,dobiješ 80 ks,jednostavnije i jeftinije preštelovati boš pumpu i zamenuti uloške dizni i dobiješ skoro 80ks
 
E Bobo...... :bravo:

IMT 587 glavom i bradom :ppozdrav:

[youtube]vxf2FWCUSK8[/youtube]
91f22846.jpg
 
bolje ti je ako baš hoćeš 90 konja ubaci s 46 i bošista ti ga "svuče"na 90ks nego to s turbinom,pitanje je da li se i mogu naći svi potrebni delovi.Ja sam razmišljao o svim mogućim varijantama o ubacivanju fiat motora od 90ks ili nekog mercedesa ali sve to iziskuje mnogo zajebancije...
 
Ma ima preko polovnih motora od Massey-a! T4.236 motor je ugradjivan u MF 590 i 698T i moze da se nadje ali cene variraju. Kada bi se stavio sestak-dobili bi bruka neokretan traktor sto i nije bas resenje..
 
Eto... Posipam se pepelom i sramota me za cjeli vjek...

Ove slike sto sad gledam vidim po prvi puta u zivotu, i jednako tako prvi puta cujem za IMT 587 kao takav... Znam za 580, 585, ali 587 danas prvi glas...


Becarino, nisam ti puno obecao prestelavanjem pumpe, jer se na s44 moze dobiti jos dosta snege prestelavanjem pumpe i eventualnim podizanjem max okretaja. Postoje i motori od 577 u koje su uglavljivane turbine u kocnoj radinosti, i koliko znam da je dovoljno samo klipove i karike mjenjati i da to "radi"...

Ok, prihvacam, dodavanjem snage se skracuje radni vjek motora, nego cjelog traktora. Tko mi ne vjeruje ne mora, al taj nabrijani traktor nece raditi samo u transportu, nego ce ORATI i vuci jos veci sjetvospremac nego ga je vukao do sada, a tanjurati ce brze nego je ikad do sad tanjurao. Ako 15ks ekstra ne ubije i ovako preopterecene bocne reduktore, ja ne znam sta hoce...

Za sto uopce zelis nabrijavati 577 na 90KS? sto bi sve taj trator radio?
 
Bubu je napisao(la):
Ma ima preko polovnih motora od Massey-a! T4.236 motor je ugradjivan u MF 590 i 698T i moze da se nadje ali cene variraju. Kada bi se stavio sestak-dobili bi bruka neokretan traktor sto i nije bas resenje..
koliko bi bio neokretniji za 25cm veće dužine :sta:Mislim da 577 je najbolji onakav kakav jeste(što se tiče motora)eventualno se može pojačati kao 587 i to je sve
 
Bio bi dosta neokretniji, veruj mi! I meni su dobri ovakvi, kakvi su mada mislim da cu bar na jednoj sedmici pojacati motor.
Bobo, IMT 590 je u sustini 577 sa mokrim kocenjem i TURBO motorom tako da nece nista da strada preko mere i da bude previse optereceno. Ne mogu samo klipovi da se stave da bi bio TS44 jer 99% motora na 577 imaju klipove 101 mm a za TURBO motor je mera 98.4 mm tako da mora da ide blok na obradu tj. na ubacivanje novih hilzni a blok od TAM kamiona vec ima stubline za klip 98.4 mm i ako su u dobrom stanju, samo se ubace TURBO klipovi samo sto je problem jer TURBO i atmosferski motor nemaju isti precnik male pesnice-iz tog razloga se menjaju klipnjace.
Sto se tice 587 kod mene ima u selu jedan stari tip bez prednje vuce sa hidraulicnim volanom-traktor je isti kao 577. Bio je jos jedan 587 DV novi tip koji je prodat i taj je isto bio kao 577. Oba vlasnika su kupili nove traktore pre 20 i kusur godina.
 
A zasto ne bi mogao motor na 101 klipove, nego bas 98.4?

Davnih dana sam naletio na internetu na motor od 577 kojem je naknadno ugradjivan turbo bez ikakvih drugih preinaka, pa je valjda bilo problema s topljenjem klipova, pa su i klipovi zamjenjeni i sad to "radi". Motor nije bio na IMT traktoru, nego je stavljan na neki njemacki, pa je bio pre slab da tjera taj traktor. Vise se nit ne sjecam gdje sam to citao...
 
Zato sto ne postoje ojacani kovani klipovi u meri 101 mm vec samo 98.4 mm!
Taj motor koji spominjes je topio klipove zato sto nisu bili kovani-predvidjeni za TURBO motor. Cak se i karike razlikuju.
 
Nazad
Vrh