PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 [83] 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127

sapunjar
24-02-15, 23:44
Proguglajte malo "Banner Lane Coventry"

http://www.gone-butnotforgotten.org.uk/tilehillkid/masseyferguson_bannerlane.jpeg

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQipgajRS07sPbKeoK3DLvFVHFsowO2r mGQbQ3h4ve-WIPcdjDa

http://i.picresize.com/images/2012/08/12/ZodPF.jpg

http://forum.historiccoventry.co.uk/images/Midland_Red_DSC_0003_20141005_153344.jpg

Bobo
25-02-15, 00:02
Bubu, vracam se na komentar da svaki nije dobro nastelan u tvornici, dzabe se prepires kad je tvornicki svaki 5106 koji sam vidio i vozio jednak po pitanju primanja gasa... Nema tu neke mudrolije. Jedna sedmica je dosta ostrija na gasu od 5106. Da se razumijemo, meni to pase, ja se ne zurim nikud, ne moram ici 40 na sat cestom, ne treba mi klima, udobnost je zadovoljavajuca posto nisam "mekan" ko vecina danasnje mladje generacije pa vecini smeta prasina, vrucina i imaju razne alergije. Jasna stvar da bi mi bilo ugodniej raditi u udobnijem traktoru ali mi nije odlucujuca stavka.

Tesinov 5136 je onda pravo usporen i sad vjerujem da je zemlja zbilja teska. za moj pojam to je previse usporenja, kao sto kolega MONTOYA rece, nekih 20% bi bilo potaman za moje uvjete rada. Meni treba na punom gasu 8 km/h, mozda i malko brze.

Za pitanje koji je bolji 5135 ili 5136 po meni svakako5135 posto je noviji model nego 5136, ima perkins motor novije generacije i ima bolji mjenjac ugradjen. Trebalo bi biti da su na njemu popravljene neke vece greske s 5136. Kazem, imao je na sajmu dvije rucke mjenjaca s desne strane sjedista (12+12) i drugacije prednje tockove (to sam tad uspio vidjeti, vise me zanimao 5170).

Svaka roba ima svog kupca ja samo skrecem paznju da to nije traktor za sjesti u njega i "perjati" s njim dan i noc. Njega ne smijes dati nekom radniku "mlatimudanu" bez nadzora inace slijedi sarafanje. Gorenavedeni kolega je imao 5106 i 5136. Kad su orali on i radnik, kolega je prvi terao 5106 i odredjivao tempo rada a radnik je pratio u 5136 da ovaj bude siguran da ga ovaj ne ganja i trga. Iako je pazio na traktore, i on je uspio otkinuti zupcanik 2. brzine nepazljivim ubacivanjem u brzinu...

Opet ovisi i o terenu gdje se i kako se radi. Isto tako se i brene u nepazljivim rukama trgaju i kad su kolege culi da kupujem 5106 SVI su me od toga odgovaral i vikali da je to krs nevidjen i da se toga klonim. Da cu s njim biti sretan samo kad ga prodam dalje i slicno.

Manjevicu, ako mislis da ces bolje proci, pitaj covjeka da se mjenjate na tjedan dana pa vidi jel ti se svidja ili ne i ako mislis da ces bolje proci, mjenjajte se za stalno. Sto da ti drugo kazem. Moze biti da su se ti traktori na vasem terenu pokazali kao dobri ali ne vjerujem da ce ti se svidjeti...

577
25-02-15, 00:15
Ako je radilica na 3. specijali to nije kriv IMT nego IMR,gume opet zna se ko proizvodi.Nekada su to i rekli u IMT-u krivac za visoku cenu su dileri i mala proizvodnja.Kada bi kupovao direktno kod njih cena bi bila dosta manja.MTZ ima ogromnu serijsku proizvodnju pa zato ima i nisku cenu.Zasto su toliko trazeni nasi traktori iako toliko stari u Africi?Zar ne mogu tamo i novi da se prodaju,naravno da mogu ali bio je jedan radnik iz fabrike odavno na sajmu i ja ga pitam zasto fabrika nesto ne uradi konacno a on kaze PA NEDAJU NAM.
North,sve sto si pisao o neudobnosti misli da vazi za starije modele,dolaskom modela P se to prilicno menja.A kada bi se radili oni 2090 onda bi to bilo daleko jos bolje.

Hvala na slikama .
Šteta 7 je stroj ja ju imam pa znam šta pričam.
To ide gdje oće radiš kako oćeš.
A nema štednje koliko sati ima to niko nezna naradila se jako.
Da se ima kupio bi novu a sad više i nemože se.
Najradje bi da se fabrika oporavi i jednom da kupim njihov traktor.
A eto i država da potakne imaju potražnju i neće da dadu ljudima da rade.
A jel dođe samo kabina ili sve iznutra .

Tomić Toma
25-02-15, 00:26
Kako drzavu nije sramota da oteraju Imt i IMR u propast? Tako su uradili i sad DMB. "USPESNA PRIVATIZACIJA". Prodali farmaceutskoj kompaniji i fabrika nestala.
Politicare zulja lokacija IMTa na N. Beogradu gde za zemljiste dobijaju ogromne pare, pa su resili da spoje IMT i IMR u jednu fabriku i presele je u Rakovicu da bi se neko ogreba za koje milionce. Ako bi drzava garantovala da ce fabrika raditi sa bar 50% kapaciteta i da ce pronaci plasman na nase a i trzista slabo razvijenih zemalja narednih 10 godina, neka je i presele. Nek se bar rade masine i traktori. IMR ima masine da radi motore, nek otkupi licence Euro 3 motora, nek zajedno konstruisu ili otkupe licencu za savremenije menjace, IMT ima odlicnu hidrauliku... Od svega toga mogao bi se napraviti solidan traktor. Ako bi drzava podrzala tu ideju, mozda bi jedinstvena fabrika i mogla da zazivi.
Ovako je pitanje kada ce obe fabrike otici u stecaj i kada ce neki "tajfun" posto zasto kupiti i unistiti IMT a zemljiste kao sto kolege kazu rasprodati za mnogo vece pare...

savle
25-02-15, 01:50
Не тера држава. Терају одређене стране интересне групе преко појединаца у нашој земљи. Да ИМТ и сличне фирме пропадну неко и новац улаже. Више није потребно војно окупирати неку државу, довољно је преко својих "стручњака" из те државе окупирати је економски. Ми свету и европи нисмо потребни као произвођачи већ као потрошачи. Циљ је уништити нечију производњу како би свој производ могли пласирати. Многи мисле да су овакве приче само теорије завере. Нека мисле шта хоће, ја бих им саветовао да само погледају у свој атар, за време жетве док се некад све црвенило од комбајна, сад се зелени, док се у пуном јеку радова углавном црвенило, плавило и зеленило од домаћих трактора, каква је слика сада. И не само то, нека погледају своју кућу, чији тв гледају, чији фрижидер отварају, чије телефоне користе, чија кола возе. Где су домаће банке, нама их. Где су домаће фирме, нема их. На томе је неко вредно радио све ове године. Сећам се када сам са факултетом ишао у обилазак једне фирме, да не помињем име, тада, а било је то пре десетак година били су увозници Клас трактора и још неких прикључних машина других произвођача. Домаћин нам је био један дипломирани инжењер, који је (он прича) за време свог школовања радио дипломски рад у Змај-у. У то време, када је он радио дипломски имао је увид у комплетну документацију новог житног комбајна који је требао да буде један од најсавременијих комбајна у Европи. Никада се није отишло даље од те документације. Зашто? Зато, и даље он прича, што је на овим нашим несретним просторима и целом балкану а вероватно и у одређеним другим деловима света постојала тржишна мафија којој је циљ био да опструише, гуши, па и уништи конкурентску производњу. То се није дешавало само после 2000-те већ још 80-их година. После 2000-те су дошле дуго очекиване инвестиције, радна места, фабрике, ево видимо после 15 година јесу ли, и где смо сад. И даље ми слушамо исту причи и што је још горе верујемо у њих, па нам се сад затварају и фабрике које су и ових 15 година само захваљујући појединцима и радницима колико толико опстајале. И ево занимљиве допуне, пре пар недеља нас посети представник светске банке, и шта је рекао. Ако хоћемо да добијемо КРЕДИТ ( позајмљена одређена количина новца која се у одређеном року мора вратати са каматом) од њих морамо да решимо питање преосалих (око 140 фирми) које су у реструктуирању, морају отићи под стечај. Да ја нисам добро чуо, па да је рекао да ће нам дати паре да те фирме опоравимо, да покренемо производњу, мислим да не.
И онда се сада питамо како то да ИМТ и други, ништа 30 година нису радили, ништа модернизовали, ништа побољшали.
То би метафорички било као када би неко дошао у неку паорску кућу, полупао и покрао му све и отишао, а онда се други питају и коментаришу, баш је овај паор рђав домаћин, 30 година ради а ништа у кући нема. А онда паору дође тај исти што га покрао и уништио и понуди му да све то што му треба има он на продају па може да купи.
Овде се тада ради мало и о достојанству човековом ако га још увек имамо.
Ја се са тим борим тако што, док још има, покушавам до купујем домаће, а свако нека се бори на свој начин.

Vojkanvrelo
25-02-15, 09:02
Savle,svaka cast!Vidim da u tebi i meni ima mnogo slicnosti!!!
Rekli su mi da je cela kabina sa tom cenom,verovatno i sve unutra.Inace IMT ima konstruisane nove menjace i to bi moglo dobro da radi,mislim da su mi rekli da su nasli resenje i za diferencijale.
Toma,uopste nije dobro za IMT da se negde seli.To bi bilo katastrofa.Kazem ti tamo je preko 20ha pod halama.Svaka hala je u to doba nasjsavremenije opremljena a i sada izgledaju impozantno.Parkovi su im pod konac uradjeni ali sada zapusteni.To da se ponovo sve izgradi pa tu su samo potrebni milioni evra.Ti milioni ulozeni u proizvodnju na trziste odmah mogu da izbace gomilu 577,2070,2090 modela i gomilu originalnih rezervnih delova za kojima je velika potraznja.Zatim obezbedice opstanak mnogim kooperantima i njihovim radnicima.Fabrika bi trebalo da stane na noge pa onda nekada moze i preseljenje.Da se ja pitam ne bih je selio nikada.
Slika je iz fabrike IMT.http://www.dodaj.rs/f/2J/iu/2OWms52Z/p2100081.jpg

577
25-02-15, 12:22
Da eh da ma meni se nova sedmica sviđa da mi je to imat niš bolje mi ne treba i utovarivač na njemu milina.
Šteta valjda će se krenut s proizvodnjom
Nažalost dokkupuju stranumehanizaciju za njih doslovno rade.
Zato švaba i ima sve .

Vojkanvrelo
25-02-15, 13:12
Oni su bili pametni pa vrsili uticaj svim silama na nas i okolne zemlje,mi smo bili takvi kakvi smo i poklekli smo uticaju.Zato sada mislim da i milion ljudi ako izadju na ulice opet ce biti isto.IMT ce jako tesko proraditi.Pogotovo ne kao nekada gigant.Ma kakvi ja sada da dodjem sa milijardu evra i kazem hocu da to bude najbolja fabrika na svetu neko ce da me zaustavi.Jer nije interes da nekom pravimo konkurenciju,ipak mi smo namenjeni za stoku i tako treba i da se ponasamo.Nekada smo imali iluziju da smo veliki,sada moramo biti poslusni,mizarni crvi.!!

putin
25-02-15, 13:29
Браво >:({
Напомињем не треба то само што се тиче машина,него и свих осталих ствари у животу,киселе воде,делова,фармерке,неке баналне ствари ал нека се бар прави код нас.

mirosti
25-02-15, 14:01
Ljudi ne tupite zube bezveze..
IMT i netreba da radi kao prije 40 godina, vec da pravi proizvode u skladu sa postojecom tehnologijom, a naslanjajuci se na proverena dobra resenja masina koje narod zeli..
Treba da ga radi pametna i vredna omladina, a ne sedi matorci od 65 godina(kao sada)..
Bilo bi drugacije da izadje milion ljudi sa motkama i istera bagru..

577
25-02-15, 14:53
Treba njih istjerati.
Pa da prodaju dio placa šta ne koristi tvornica nema veze .
Da počmu da rade ali da rade traktor koji može u evropu.
Imali bi prodaju super, skoro susve boljke rješili.

Зоран
25-02-15, 20:41
Да се надовежем на излагање колеге Савле

http://youtu.be/twKZs0gFXHs
Велика је штета што су уништене домаће фабрике.

Vojkanvrelo
25-02-15, 21:11
Mnogo puta sam gledao ovaj klip.Nije tema.

https://www.youtube.com/watch?v=tjG8QmGjndw

AcA OPEL
25-02-15, 21:41
Svaka cast Ziletu.Svaka mu je na mestu.

Dragan 1
25-02-15, 22:18
Srbija je zemlja okupirana ,fabrike su prvo izbombardovali a posle kupili za serpu ribe a sad su su se okomili na poljoprivredu ,oce da nas dokusure kao i ostale nesvrstane da se svrstamo ili da izumremo.Zemlja koja nema svoju hranu ne moze da se brani ni na jednom polju sto kaze Zika gladan vojnik ne ratuje.

North ARMY
25-02-15, 23:39
Ma to je ludost ako je ISTINA da je 20ha pod zapustenim palmama ? Nek lepo naprave dil i nek pdoradu tih 20ha a od love bi lako pokrenuli proizvodnju da hoce. Tako da ne kukaju kako im je drzava uzela,drzava ne pomaze... Kao ne mogu da proizvedu,a i kad proizvedu oni ostanu suvog ... a zarade dileri,ma da opet su im drugi krivi.
Ni Rakovicu niko ne pomaze pa se snalaze i koprcaju.

577
25-02-15, 23:55
Pa da neka prodaju 25 ha ijoš imaju toliko dobit ce ogromne pare

Matic
25-02-15, 23:57
Ljudi ako mislite da nastavite diskusiju u ovom pravcu pređite lepo u temu Chat!

Vojkanvrelo
26-02-15, 00:38
Valjda sam rekao da je 20ha pod halama.Mozda i vise.Evo slika.Sve sto nije pod halama su staze,putevi,veliki parkinzi za traktore koji su se nekada parkirali na stotine komada nedeljno.To je stojalo napolju i cekalo na utovar.Jasno se vidi avionska slika i polozaj svake hale i masine koje su parkirane.Ovo sto se najvise crveni od traktora,tu su kasnije dopravili jos jednu halu.Ali generalno nema bas mnogo povrsine slobodne.http://www.dodaj.rs/f/V/8N/1owMZ96J/p2100104.jpg
Matic,izvini,valjda nisam skrenuo sa teme.

North ARMY
26-02-15, 00:47
Greska mislio sam na hale,a napisao palme(jbg gledam neke ponude za more). I opet ostaje da pola prodaju,pola ostane za dalje.

Vojkanvrelo
26-02-15, 10:19
Rukovodstvo fabrike je ponudilo i tu opciju drzavi ali nije prihvacena.Oni su preracunali koliko im je potrebno za proizvodnju a koliko je slobodno.Uzalud su gubili vreme na racunanje.

mirosti
26-02-15, 10:55
Greska mislio sam na hale,a napisao palme(jbg gledam neke ponude za more). I opet ostaje da pola prodaju,pola ostane za dalje.

A ko 'oni' da prodaju zemlju?
Ta zemlja je narodna(neznam dali je to isto sto i drazavna), a ne tamo nekih trenutnih IMT direktora.
Malo drugacije to ide, inace bi to davno bilo prodato.
Drzava(iliti narodno rukovodstvo) je napravila takav sistem da se nista nezna, kako bi pokvareni politicari i dalje neometano radili svoj posao..

Quercus
26-02-15, 11:02
Možda je i ta zemlja predmet nečijeg potraživanja...

Sumadinac-Gruzanin
26-02-15, 21:16
Jeste li vi sigurni da je i vaša dedovina vaša ? Ista je i vaša priča o imt fabrici i zemljištu na kome se nalazi. Država može sve nas sa nasih dedovina da najuri nije to neki težak posao. Stiglo naređenje da se sve zatvori ko zastava i tako će i da bude a naši političari će da kukaju , plaču krokodilske suze , sipaju i ubeđuju da možemo sve da uvozimo i kad odu sa vlasti da se smeju glupim Srbima.

milos.jovic.140
26-02-15, 21:43
Kako se pokazao novi 577 i koliko zapravo "pravih " konja on ima... danas sam iso u neku firmu i kazu da se njihova snaga meri na stolu u razliku od fotona(europard) cija se snaga meri na vrhu tocka ili tako nekako...

landini
26-02-15, 23:47
koliko ja znam na IMT-u se snaga mjeri na zamajcu.

kole
27-02-15, 09:37
Meri se i na priključnom vratilu.

dejan 351
27-02-15, 10:15
Snaga svakog motora se meri na radilici,svako merenje dalje (sa raznim drugim agregatima gonjenim tim motorom,na menjacu /kard.vratilu) pokazivace manje snage zbog gubitaka.Postoje nekoliko standarda (ISO,DIN,SAE...) pa ce biti i odstupanja u nominalanoj snazi,naravno da se u poslednjih 30-ak godina,kako potrosacko drustvo napreduje,zbog bolje prodaje etiketira najveca snaga ne stavljajuci pri tom,kako se doslo do tog boja Kw (Ks),tj.gde je merenje vrseno

mirosti
27-02-15, 10:40
Sampioni su kinezi, koji bez posledica trpaju sta hoce.
Kupismo agregat za struju sa deklarisanih 5kW, a on tesko moze dati vise od 1.5kW.

Vojkanvrelo
27-02-15, 10:53
Ma ja vise necu nikakvu kinesku napravu u svoje dvoriste i kucu da vidim dok sam ja ziv.I zeni sam zabranio da kupuje igracke detetu kod njih,ali ko ce sa zenama na kraj da izadje.
Kad god sam nesto njihovo kupio moralo je debelo da me kosta.

Philby
27-02-15, 11:02
Kinezi prave odlične stvari, samo nisu u onom cjenovnom rangu koji se kod nas najviše traži.
Pokupovali su mnoge poznate firme koje imaju višedecenijsku tradiciju i preuzeli vlasništvo nad svim patentima, sad samo u nekoliko klasa kvaliteta isporučuju na tržište. E sad, što naši trgovci uzimaju ono najjeftinije, a prodaju po cijeni evropskih proizvoda nije do Kineza. :)

Evo što pominjete agregate. Na pločici motora jasno piše da je snaga 3.5 ili 4 kW, a naši u prodavnici kažu da je 7-8 konjskih snaga.

Vojkanvrelo
27-02-15, 11:12
Ja se izvinjavam za :){{.Ovim zavrsavam.
Kad mislim kinez ne mislim na robnu marku koja ima vekovnu tradiciju i sada se samo sklapa u Kini.Vec mislim na robnu marku koja je tamo nastala kao proizvod.Moj slucaj,prvo kupim perac pod pritiskom Pover plus kao npr 160 bara,mislim valjace za moje male potrebe.On se skoro pa odmah pokvari.Posle ajde opet da budem budala pa kupim perac Springer-on je puno veci i ozbiljniji i mnogo tezi.I on je trajao neko vreme i pokvario se a u servisu su rekli da nemaju taj neki ventil za njega a ne mogu ni da mi daju opet drugi nov-a i stace mi.Onda ja kupim Vilager makaze za grane ali idiot kineski je napravio plocu kna koju reze noz od aluminijuma pa se ona posle 2 dana pohaba i mozes da ih bacis,komsija kupio Vilager trimer i odmah mu se pohaba rucka za paljenje,jedva su mu zamenili,drugi komsija kupi motornu testeru da milion puta je isla u servis i opet cim vidi drvo ona se ugasi.Pa bezi bre,cim ih vidim odmah se najezim.

mirosti
27-02-15, 11:35
Kinezi prave odlične stvari, samo nisu u onom cjenovnom rangu koji se kod nas najviše traži.
Pokupovali su mnoge poznate firme koje imaju višedecenijsku tradiciju i preuzeli vlasništvo nad svim patentima, sad samo u nekoliko klasa kvaliteta isporučuju na tržište. E sad, što naši trgovci uzimaju ono najjeftinije, a prodaju po cijeni evropskih proizvoda nije do Kineza. :)

Evo što pominjete agregate. Na pločici motora jasno piše da je snaga 3.5 ili 4 kW, a naši u prodavnici kažu da je 7-8 konjskih snaga.

Ja bas o tome i pricam. Na plocici pise 5000W, a ono nema ni 1.5kW. Snaga pogonskog motora je drugo, nisam o tom pricao, tek tu je igranka..

miroljubceful
27-02-15, 11:56
sto se kineza tice,od njih posedujem motor kipor ugradjen na Benasi frezu 8 hp tu je vec 7-8 god,pali extra,radi ehtra,primera radi generalka za italijanski motor kosta oko 400e i vek trajanaj generalne je oko 2-3 god,za iste pare moze se kupiti 2 motora i da ostane neki dinar preko toga i stvarno se isplati i sto se kvaliteta tice realno,takodje posedujem i 2 motora za polivanje jedan je oko 7 god kod mene i radi od maja do oktobra svakog drugog dana po 10-12h bez prekida,problema za sada nema,drugi je star 2 god,bolje se isplati kupiti tog kineza pa neak traje i 2 god nego na svake 2 god raditi generalne i remonte na tomosovim ili dmb motorima koje traju do 2 god,vazno je odrzavanje motora,blagovremena promena ulja i sl. Sto se mog iskustva tice sa kineskim motorima to je to

kole
27-02-15, 12:13
Ja sam čuo da ima neka grupa poljoprivrednika koji će da otkupe IMT i da pokrenu proizvodnju, onda će da nam svane. IMT je poznat po kvalitetu i čak su u jednom trenutku hteli da ukinu servisnu mrežu, jer nije bilo potrebe za popravkama.

Vojkanvrelo
27-02-15, 12:30
Hoces li mi reci gde si to cuo,ako nije tajna.???

- - - - - - - - - -

Ako si citao pazljivo par strana ranije,mislim da nije trebalo da dajes ovakve komentare.Ne valja ti IMT idi pravo kog dilera traktora FENDT i resen ti je problem.Oni imaju i servis i rezervne delove.
Fabrika,tj. drzava koja je u vlasnistvu 100% fabrike nije platila radnicima 12 plata.Prosecna plata im je 30.000 dinara.Ko je ziveo ili zivi u Beogradu zna koliko mu para treba da sastavi mesec.
Da su hteli da ukinu servis nisam cuo ali znam da trenutno hoce da ukinu celu fabriku.E onda ce nam svima svanuti.

dulebdp
27-02-15, 12:43
http://i52.tinypic.com/254zvhi.jpg
I naravno nozni gas ugradjen
Pozdrav druže možeš li mi poslati slike kako si rešio poluge gasa ispod volana, inače svaka čast za masku i haubu mnogo je praktičnije ovako nego stari sistem haube

Zarkov mali :)
27-02-15, 12:49
Ja sam čuo da ima neka grupa poljoprivrednika koji će da otkupe IMT i da pokrenu proizvodnju, onda će da nam svane. IMT je poznat po kvalitetu i čak su u jednom trenutku hteli da ukinu servisnu mrežu, jer nije bilo potrebe za popravkama.
Jel ovo neka teška ironija???

AcA OPEL
27-02-15, 13:26
LJudi moji sto toliko kudite te kineze,a opet neki hvalospevi o IMT-u,a u stvari i kod jednih i kod drugih princip je isti,sve su ostalo nijanse.Koliko para,toliko muzike i u principu je kod svih tako.Ja kupio trimer Villager prosle godine i u principu sam zadovoljan,a napisao sam i podosta postova u temi za to da svako vidi kako stvari stoje.Imam dosta iskustva i sa Stihl masinama,a opet eto odlucim da kupim kineza.I da se ne zavaravamo ako neko ne zna da radi sa masinama,nema osecaj,dzaba mu onda i nemacka masina ili japanska.>:({

Vojkanvrelo
27-02-15, 13:35
Pa dobro bre Aco,razmisli malo.Ti na jugu ne kupujes traktor za godinu dana.To se kod nas cuva decenijama.Pa gde ces za 10g da KUPIS DEO OD KINEZA MOLIM TE???
IMT sada na zalost ugradjuje vecinom delove koji su indijski,hladnjaci turski.Zato je i gomila reklamacija.
Nema sanse da neko kupi nov traktor u tom cenovnom rangu a da ima boljih uslova nego sto to moze da pruzi IMT,ako se uzme u celosti.Ja prosto ne mogu da verujem da postoje ljudi koji su spremni da pohvale bilo sta kinesko sto se na nasim prostorima prodaje.Za njihove prostore ne znam.Ili sam ja postao nenormalan ili je ovom narodu kriterijum srozan na nulu.

AcA OPEL
27-02-15, 13:42
Jeste da ne kupujemo traktor za jednu sezonu,cak ni druge masine koje kupujemo gledamo da duze traju.Medjutim eto gledam u zadnjih 10 godina vidim ljudi kupuju trimere i testere od tog Villiger-a i vidim ima delova.Raspitam se za cenu,cena povoljna i eto i ja ga kupim.Nije nista posebno,da ne pomisli neko da hvalim kineze ili nesto da ih branim,ali za tu klasu i te pare stvarno je dobar(BC 1900 XC).Tako da delova za njega ima,dosta dobro sljaka i nije skupo placen,a jos dobro znam da baratam sa masinama...Eto IMT cak nemam,ali znam ljude koji su ih nove kupovali i ovde na forumu citam da i kod njega ima dosta kvarova i reklamacija,a nije bas najjeftiniji pa razmisljam da je to sve manje vise isto,a kinez,a IMT.Ne znam,mozda i gresim.

Philby
27-02-15, 13:46
Ako uzimaš proizvod iole poznatije kineske firme dijelova ima. Nema uvijek da kupiš istog trena u lokalnoj prodavnici, ali ima da poručiš preko interneta i izađe jeftinije.

Vojkanvrelo
27-02-15, 13:54
Ma odmah cu da porucim preko inretneta i da dobijem tri krompira u kutiji....
Ljudi moji.Ja koji imam tri IMT fergusona.Ako mi nesto zatreba odem u prvu varosicu ili prvi vasar i kupim sve sto god moze da mi zatreba.Znaci opravka se vrsi odmah,pa cak i na njivi ako zatreba.Slicno je i sa Ursusom pa i sa Univerzalom.
Eno u firmi Mehanizacija Nis ima jedan kinez,stoji godinama,niko nece ni da ga pogleda.Kad sam se priblizio on sve pobeleo od sunca i poceo da korodira.U Nisu ni Aleksincu niko ni da cuje za delove za Fotona.I hvala bogu sto ih niko ne kupuje.Nadam se da ce jednom u ovoj zemlji da se svest gradjana okrene i da kupuju bar malo vise domace.I time spomognu svojoj zemlji.I sebi.

AcA OPEL
27-02-15, 14:06
I ja bi voleo da se svest malo napokon okrene i da konacno pomognemo sebi.Na zalost kupovinom domacih proizvoda pa i IMT traktora ne znaci da pomazemo sebe i tu firmu i drzavu.Kupovao je Aca domace Black Horse akumulatore,a drzavi porez nije placan niti radnicima plate pa mi ti kazi koga sam ja pomagao?Ja znam koga,ali eto da pitam.Kupujem Tigar gume i nadam se da pomazem sebi i drzavi,daj Boze.Recimo kad je teca kupio nov 539 dok ga razradjivao sve ok,a cim ga uprego da ore on izbacio ulje gde god treba da bude neki zaptivac.Coveku krivo,jer uzeo nov IMT,a motor us.an od ulja.U to vreme kum kupio TAFE i mnogo vise radi sa njim i klinci ga teraju i jos suv kao barut i nema problema,a bio je jos i nesto jeftiniji.Eto cisto da se zna kako stvari stoje da neko ne zivi u iluziji.Nije sad da ubedjujem nekog kako i sta treba da radi vec samo pisem svoja iskustva i zapazanja i mislim da ce te se sloziti sa tim.>:({

Philby
27-02-15, 14:17
Svijest građana će se promijeniti kad se promijeni svijest proizvođača da čuju malo te iste građane od kojih žive. Nemogu jedan isti proizvod nuditi 30-50 godina i zanemarivati zahtjeve kupaca pravdajući se glupom rečenicom "za te pare je i više nego dobro".
Daj neka je skuplje 20-30 posto, ali neka bude kako treba. Promijeni neke sitnice, otkloni nedostatke na sklopovoma na kojima serviseri uoče najviše reklamacija, opremi kabinu bar kao kod konkurencije (Rusi, Turci, Kinezi), niko ne očekuje da će biti kao kod Fendta, Maseja ili JD.
Ako nešto ne proizvodiš ponudi kao dodatnu opremu od drugog proizvođača i na ugradnji boljeg gotovog sklopa ostvari zaradu.

Tamo je najveći problem princip razmišljanja, stav iz prethodnog sistema koga više nema i da se napravi neki veći korak naprijed. Sad i ako im je došlo iz dupeta u glavu kasno je jer je to trebalo raditi prije 10-15 godina dok je još bilo šanse za oporavak.

putin
27-02-15, 14:19
Брате та твоја запажања увек наопака и све обрнуто него што јесте...Купили смо до сад 4 нова имте из свих периода и пре рате и под санкицјама и сад 2006 исто и никад никакав проблем,а на тафе 42 комшији намотало траву на кардан и оде семеринг и не може да га нађе нигде код нас.мора да иде 50 км због обичног семеринга..ил да га чека поштом..И ти причаш о тракорима који ретко да је пребацио 1000 сати овде код нас,чекај ти синко да он дође до 12 -13 000 да причај о нечему шта је боље.Иди у тему Уто и па прочитај кварове или тафе,купио је члан из милановца тафе нов па је пропишао на свим местима...
Замолио бих чланове којима се не свиђа имт и немају ништа паметно да кажу нека не пишу у теми јер овакве глупости је стварно досадно и заморно читати.

Vojkanvrelo
27-02-15, 14:23
Ne vredi vise da se raspravljam sa vama na tu temu.Ovo je nepopravljiva nacija kojoj je sudjeno da izumre.
Radite sta hocete i kupujte sta hocete.
Ja Aco imam jednu Huskvarnu staru 30 godina i jos ima delova za nju.Ti posle 30 godina zivo me zanima koji ces elemenat od tvog Forona da imas.Mozda ce to ostati neki molekul,proton ili jos manji elektron,mozda cak i svetlosna cestica foton.Ali traktor sigurno nece biti.Pozdrav i moja disklusija je ovde zavrsena.

577
27-02-15, 14:36
https://www.youtube.com/watch?v=lGOiyt6gYi4

Kineske stvari su smeće i bolje uzet polovan traktor nego taj kinez.
Pa samo da se poviri u onu temu koliko se kvare .
A kod nas u HR ko je kupio kineza kupio je vječan traktor to više se ne da prodati.
A i sjedio sam na sajmu u gudovcu u njemu i to je sramota .
Podni tapicirnug se sklize a ispod hrđa

landini
27-02-15, 20:15
Ako uzimaš proizvod iole poznatije kineske firme dijelova ima. Nema uvijek da kupiš istog trena u lokalnoj prodavnici, ali ima da poručiš preko interneta i izađe jeftinije.

u jeku baliranja komsiji stradala pumpa volana na dong fengu. nekoliko pumpi pase konstrukcijom ali je ova konta ili sta vec. 41 dan je ceko novu iz PM da dodje. i sezona je propala. a covjek usluzno radi. i ako koja masina zaradi onda je to balirka. msm tako se potrefilo. a svaku jacu marku nije problme kupiti. ne duvam ja samo imt. ima tu jos masina. samo dijelovi su skuplji dosta. neki dan covjek ispred mene u agro prodavnici kupuje neke pasne gumice za sameta. 8 gumica ispade 96 maraka. to ti dodje 50 eura. kad pogledas nisi nista kupio. ali same je same. isto tako i john dere i fendt i slicni. IMT je Bog sto se tice ulozenog dobivenog!!!!!

kole
27-02-15, 20:19
Hoces li mi reci gde si to cuo,ako nije tajna.???

- - - - - - - - - -

Ako si citao pazljivo par strana ranije,mislim da nije trebalo da dajes ovakve komentare.Ne valja ti IMT idi pravo kog dilera traktora FENDT i resen ti je problem.Oni imaju i servis i rezervne delove.
Fabrika,tj. drzava koja je u vlasnistvu 100% fabrike nije platila radnicima 12 plata.Prosecna plata im je 30.000 dinara.Ko je ziveo ili zivi u Beogradu zna koliko mu para treba da sastavi mesec.
Da su hteli da ukinu servis nisam cuo ali znam da trenutno hoce da ukinu celu fabriku.E onda ce nam svima svanuti.

Plate moraju da se zarade, a ne da se dobiju ...

putin
27-02-15, 20:21
Ландини јел у Златном класу радњи? :)
Ма за наше услове Имт,Раковица,Универзал,Зет р,урсус(по мени није по вољи трактор) и сл...остало кинеско срање 10 класе и сл немам живце да одржавам.

milos.jovic.140
27-02-15, 20:38
Koliko velika rotaciona kosa je dovoljna Za imt 540dv?

djele
27-02-15, 23:28
Interesuje me da li je neko vec ugradjivao motor DM34 u imt 549,i kako se to pokazalo u praksi? Neko je to vec pominjao ali ne mogu da nadjem...

vedran R.srpska
27-02-15, 23:36
LJudi moji sto toliko kudite te kineze,a opet neki hvalospevi o IMT-u,a u stvari i kod jednih i kod drugih princip je isti,sve su ostalo nijanse.Koliko para,toliko muzike i u principu je kod svih tako.Ja kupio trimer Villager prosle godine i u principu sam zadovoljan,a napisao sam i podosta postova u temi za to da svako vidi kako stvari stoje.Imam dosta iskustva i sa Stihl masinama,a opet eto odlucim da kupim kineza.I da se ne zavaravamo ako neko ne zna da radi sa masinama,nema osecaj,dzaba mu onda i nemacka masina ili japanska.>:({

ovdje si na kraju napisao japanske,japan je ok,ali kina pa ja rizu nemogu da gledam na rafama u trgovini a kamoli neku njihovu masinu momak.
drugo ja najvise postujem JD,ali mi podneblje IMT-ovo pa i u srcu jbg,gledali ja i moj stari newhollanda t4020 novog i hocemo necemo,traktor ko lutka,pa nekupismo i opet ce da legne jedna sedmica nova DV sigurno,a dosad je stari zamijenuo 8 novih fergi i desetak polovnih i sad trenutno u dvoristu stoji IMT 539 84gp,IMT 549 88gp i IMT 539DV 2013gp e tako ce bude cuvati ih kao oci u glavi

577
28-02-15, 00:19
Ma imt je stroj odličan i ko je pametan radi s njim za malo novaca.
A ko ima više opet i ima kojeg imt za manje poslove.

landini
28-02-15, 04:04
Ландини јел у Златном класу радњи? :)

zlatno polje >:({

577
28-02-15, 11:49
Evo jednog stroja za šumu...http://s1.postimg.org/qr766p67z/15625_799934360054032_923469774439505130_n.jpg (http://postimage.org/)screenshot program (http://postimage.org/app.php)

http://s14.postimg.org/xais9uwcx/11014980_799934383387363_2038217926898213201_n.jpg (http://postimage.org/)
pic host (http://postimage.org/)

http://s28.postimg.org/r0qjmd265/10152050_799934533387348_5611558834067334699_n.jpg (http://postimage.org/)
img host (http://postimage.org/)
http://s22.postimg.org/obtl600u9/10307237_799934416720693_1845694616434208251_n.jpg (http://postimage.org/)
picture share (http://postimage.org/)

http://s29.postimg.org/vnj1sg6o7/10982619_799934440054024_3271041077709897045_n.jpg (http://postimage.org/)
image upload no compression (http://postimage.org/)
http://s8.postimg.org/n7p5ur9lx/10991408_799934460054022_2788927428445132554_n.jpg (http://postimage.org/)
photo hosting (http://postimage.org/)

Kremator
28-02-15, 12:34
Cudo da nema hidrovolan, ima spoljnu hidrauliku, verovatno ima neke cilindre za podizanje daske, ali to je moglo i preko unutrasnje pumpe...

577
28-02-15, 13:44
Ne maknut je poklopac hidrulika ugrađen jedan klip s potiskom dolje .
Atestiran je za sumu radi ko urica.
Od šuba veli da vuče po 3 kubika.
Dobivao je 8000 eura za njega.
Moraju imat manji traktor za borovinu jer imaju ograničenja za tone.
Hidrovolan imakad ga digne u zrak Lkl{{

Kremator
28-02-15, 16:47
Lepo bi se ja igrao sa njim Lkl{{

577
28-02-15, 17:09
Bome zbilja je dobro složen za sumu...

vedran R.srpska
28-02-15, 19:43
https://www.youtube.com/watch?v=uTQruw9UtnA

landini
28-02-15, 21:22
Bome zbilja je dobro složen za sumu...
pa ne znam bas. moglo je i bolje. hvali mu naprijed noz i prednja vuca.

577
28-02-15, 21:30
pa ne znam bas. moglo je i bolje. hvali mu naprijed noz i prednja vuca.

Šta će mu veli da vuče odjednom po tri kubika.
A za veće ima lkt tako da i ne radi stalno po potrebi.

Vulkan
01-03-15, 00:55
Vedrane, nadam se da nisi tako stalno upropašćavao put.

Dulkaarpad
01-03-15, 01:04
https://www.youtube.com/watch?v=uTQruw9UtnA

A ko ce put uzorat? Kakav ce biti rod na asfaltu? Trebao bi majstor jos malo..., pa o'ma i drum da poore... Pa to je vise za temu "Nikad ovako" ::sramota::

landini
01-03-15, 05:02
Šta će mu veli da vuče odjednom po tri kubika.
A za veće ima lkt tako da i ne radi stalno po potrebi.

radim ja sumu. sad ce ovo ljeto 5a godina. bez prednje vuce je tesko skroz. planinski je teren kod mene pa traktor bez prednje vuce cim se naguzi niz neku obalu ne moze nazad.

Kosjerac
01-03-15, 09:30
Čim se naguzi niz neku obalu ne moze nazad.
Onda se čekrkom izvučeš ako nemože sam.

577
01-03-15, 12:19
radim ja sumu. sad ce ovo ljeto 5a godina. bez prednje vuce je tesko skroz. planinski je teren kod mene pa traktor bez prednje vuce cim se naguzi niz neku obalu ne moze nazad.

Što mu vrijedi prva vučakad je prednji kraj stalno u zraku?
Ima lance kopitare na njemu isto tako da sad nisu bili.
I koriste ga samo za borovinu jer ne daju s lkt vući pravila eu radi tonaže.
Ima i desetak konja vuče samarice.

bobanvrb
01-03-15, 12:33
Ovi dw prazni u rikverc idu uz zid ako treba.To mnogo olakšava da se do drva dođe.Teži su neznatno u odnosu na ove bez prednje što opet nije loše kada su pod teretom.

kole
01-03-15, 18:04
Što mu vrijedi prva vučakad je prednji kraj stalno u zraku?
Ima lance kopitare na njemu isto tako da sad nisu bili.
I koriste ga samo za borovinu jer ne daju s lkt vući pravila eu radi tonaže.
Ima i desetak konja vuče samarice.

Sad je znači bolje što nema prednju vuču?

vedran R.srpska
01-03-15, 19:43
Vedrane, nadam se da nisi tako stalno upropašćavao put.
ja nisam ali ima ko jeste i u mom selu pa sam imao jako zustru raspravu sa tim momkom i zvao sam policiju pa je nakraju morao da ocisti putLkl{{

a ovo sam postavio tu pa jel moguce da tom momku netreba mnjenjac koliko krci kad salta

mozda je trebalo u nikad ovako neka majstori prebace

577
01-03-15, 19:48
Sad je znači bolje što nema prednju vuču?

Duže ce durat lako se pokrši prva vuča po šumi.
Ionako je lagan odmah ga diže pogotovo s kopitarima.

- - - - - - - - - -

Ovi dw prazni u rikverc idu uz zid ako treba.To mnogo olakšava da se do drva dođe.Teži su neznatno u odnosu na ove bez prednje što opet nije loše kada su pod teretom.

Je al kad ima kopitare nema kud ne ide.
Prva vuča znači pogotovo ako nema lanaca.

Kremator
01-03-15, 19:52
Kada se na ferkica stave gume 12.4, ide unazad kao da ima prednju vucu Lkl{{

landini
01-03-15, 20:48
izvini 577, ali baljezgas previse. prednja vuca je skoro sav poso u sumi. pusti ravnicarske predjele i snimke po yutubu gdje drva rade a nagib terena maximalno 3%. da samo znas koliko je upravljivi traktor sa prednjom vucom gdje su kolotrazi dubine preko 30cm.
kremator: ferkic je nesto drugo. kratak,lagan. sve ima prednosti i mane. ali prosla godina kako je kisna bila to je ne daj boze. traktori sa prednjom vucom nisu smjeli voziti vise od 3 metra drva na malim prikolicama jer potjera traktor niz sumske puteve. ode ko na sankama.

bobanvrb
01-03-15, 20:54
izvini 577, ali baljezgas previse. prednja vuca je skoro sav poso u sumi. pusti ravnicarske predjele i snimke po yutubu gdje drva rade a nagib terena maximalno 3%. da samo znas koliko je upravljivi traktor sa prednjom vucom gdje su kolotrazi dubine preko 30cm.
kremator: ferkic je nesto drugo. kratak,lagan. sve ima prednosti i mane. ali prosla godina kako je kisna bila to je ne daj boze. traktori sa prednjom vucom nisu smjeli voziti vise od 3 metra drva na malim prikolicama jer potjera traktor niz sumske puteve. ode ko na sankama.

Slažem se potpuno.prošla godina ne ponovila se.Ono malo puteva je toliko devastirano da je to staršno.Za moj 533 90% neprohodno a i ovi veći ako nemaju prednju slaba vajda.

Goran Lukić
01-03-15, 21:04
Kada se na ferkica stave gume 12.4, ide unazad kao da ima prednju vucu Lkl{{

Iz iskustva tvrdim da kada se na Fergusona stave gume 12.4-28,on više proklizava nego kada su na njim originalne 11.2-28.Kada bi ferguson imao veću težinu na zadnjem kraju možda nebi toliko proklizavao sa tim gumama.

Kremator
01-03-15, 21:07
E jeb ga sad... u oranju ide ko vetar naspram 11.2, naravno da gume ne budu mnogo napumpane.

577
01-03-15, 21:23

Ne baljezgam ja niš .
Ja prvu vuču ni ne koristim za napred niti treba .
Jedino po blatu a luđak ide po takvom u šumu pa nastrada kad nije sila.
A kopitari zamjene dve prve vuče i prevrnu traktor.

landini
01-03-15, 21:31
prednja vuca u sumi je bitnija za nazad nego za naprijed. a kopitari su napravljeni za sumske traktore a ne poljoprivredne. da samo znas kako pukne poluosovina kad kopitar zapne na kamen ili zilu nekog drveta. sto je u sumi normalno da je ima na svakom cosku.
a sto se tice blata. neka domacinstva zive od sume. a posla godina nije dala nikakvog lufta da se radi po suvome. tako da nevolja natjera na svasta. ali ti to ne razumijes, predpostavljam da to nikad nisi radio niti bio u tom radnom okruzenju duzi period.

ivanz
01-03-15, 21:34
jel netko ugrađivao u imt 533/539 nove turske klipnjače iz jusela????

kakvi su bepco sklopovi motora i ležajevi radilice??

Goran Lukić
01-03-15, 21:44
Za oranje sa gumama 12.4-28 ferguson nema dovoljno snage.Možda u nekoj lakoj zemlji i može da ore sa tim gumama.Za tanjiranje oranog zemljišta je bolje.Imao sam par godina te gume na 539 ali sam vratio na standard 11.2-28.Tafe nosi standardno 12.4-28 ali on ima činimi se drugačiji menjač i malo jači motor.

bobanvrb
01-03-15, 21:56
jel netko ugrađivao u imt 533/539 nove turske klipnjače iz jusela????

kakvi su bepco sklopovi motora i ležajevi radilice??

Ja nisam menjao klipnjače a inače sam kupovao indiske klipove i karike-one skuplje.Indiska pumpa za ulje,kotor ležajevi.košuljice nisam menjao ostavio sam moje samo razbušio za klipove od 539.Ja nisam smeo da kupujem turske delove jer sam se naslušao svega i svačega.

Kremator
01-03-15, 22:04
Za oranje sa gumama 12.4-28 ferguson nema dovoljno snage.Možda u nekoj lakoj zemlji i može da ore sa tim gumama.Za tanjiranje oranog zemljišta je bolje.Imao sam par godina te gume na 539 ali sam vratio na standard 11.2-28.Tafe nosi standardno 12.4-28 ali on ima činimi se drugačiji menjač i malo jači motor.

Meni ide manje vise isto gde je isla prva pre ide i sad, ali ne moze da se uporedi koliko bolje ide kada se ide uzbrdo 3. spora sa 12.4, traktor jednostavno ide nema zastajkivanja...

ivanz
02-03-15, 19:29
Ja nisam menjao klipnjače a inače sam kupovao indiske klipove i karike-one skuplje.Indiska pumpa za ulje,kotor ležajevi.košuljice nisam menjao ostavio sam moje samo razbušio za klipove od 539.Ja nisam smeo da kupujem turske delove jer sam se naslušao svega i svačega.

ma i ja sam se naslušao svega, samo se bojim da nenapravim generalku, pa da nešto pukne i da sve ode u vjetar........opcija je napraviti generalku, sa novom kabinom orašje, ili prodati traktor, ništa neraditi na njemu i kupiti tafe 42 sa oko 1000 sati......uzeo bi prije svega noviji 539, al nitko ga nažalost nehvali.......pa je i to rizik kupovati

bobanvrb
02-03-15, 19:35
Neće ništa da pukne ali verujem da je sa ovim delovima radni vek veoma skraćen.Ali ipak kad uradiš neko vreme si miran.

prnjavor3
02-03-15, 19:58
Danas treći put jubilarno mijenjao semering na osovini gdje se kopča sajla obrtaja u imt 539.Kupovo sam i skf kad sam ga otpakovao on tvrd kao da je pečen.Sve odradim kako treba,namažem kućište mašću,ravno ga utisnem,namažem malo unutarnju stranu i polako umetnem i opet prokapa.normalno stranu sa federom okrenem prema glavi,do ulja i svedno.Jedinokontam možda ga treba utisnuti skroz u kućište a ne samo da poravna ali onda će zatvorit onu rupicu đe kapa.Svaki savjet dobro došao.

Goran Lukić
02-03-15, 23:13
Danas treći put jubilarno mijenjao semering na osovini gdje se kopča sajla obrtaja u imt 539.Kupovo sam i skf kad sam ga otpakovao on tvrd kao da je pečen.Sve odradim kako treba,namažem kućište mašću,ravno ga utisnem,namažem malo unutarnju stranu i polako umetnem i opet prokapa.normalno stranu sa federom okrenem prema glavi,do ulja i svedno.Jedinokontam možda ga treba utisnuti skroz u kućište a ne samo da poravna ali onda će zatvorit onu rupicu đe kapa.Svaki savjet dobro došao.

Imaš veliki aksijalni zazor bregaste osovine,bregasta ti mnogo šeta napred-nazat.Da bi to sredio moraš otvoriti poklopac razvoda, skinuti zupčanik bregaste i podmetati limove da se izgubi aksijalni zazor bregaste osovine.Prilično veliki posao.

prnjavor3
03-03-15, 08:38
Onda nek kaplje,ne može on iskapat koliko ja mogu nasuti.Lkl{{

Xone
03-03-15, 11:50
Interesuje me da li je neko vec ugradjivao motor DM34 u imt 549,i kako se to pokazalo u praksi? Neko je to vec pominjao ali ne mogu da nadjem...
Moj blizi komsija ugradio M34 u 549 ,motor od tamica pre 4-5 god. i odlicno radio sa silaznim kombajnom jednorednim, ali je 2 puta kidao desnu poluosovinu pri oranju. Moje misljenje, prizislo iz njegovog iskustva, je da ipak ovo slab diferncijal i poluosovine bez bocnih reduktora za motor od 60ks.

Kremator
03-03-15, 11:53
A jel taj 549 dv ili obican?

rudy
03-03-15, 11:56
Zasto boljeg bocni reduktor od ravno poluosovina ?

Zarkov mali :)
03-03-15, 11:57
Meni se čini da je 549 suviše lak za ti snagu, na priključnom vratilo u redu, ali ovako.... :(

daner
03-03-15, 12:50
Razvod ti nije dobar, fula pumpa jedan zub.
Ovak trebaš postaviti tj zupčanik Boš pumpe podiči u desno za jedan zub, gledano prema slici.

http://i1094.photobucket.com/albums/i447/muhanicar/razvod-558.jpg (http://s1094.photobucket.com/user/muhanicar/media/razvod-558.jpg.html)

Tj, treba biti kao na ovoj slici

http://i1094.photobucket.com/albums/i447/muhanicar/100_4810.jpg (http://s1094.photobucket.com/user/muhanicar/media/100_4810.jpg.html)

auu izgleda ni ja nisam dobro uzubio traktor kad sam radio generalnu , i ja sam stavio izmedju one dve crtice zupcanik od pumpe , verovatno mi zato fali snage i teze pali , znaci opet razvaljivanje auuu

Bobo
03-03-15, 12:54
I ja vec neko vrijeme planiram ugradnju m34 u moj 549 DV. Meni bas fali malo snage za sjetvospremac a za oranje s 2x12" plugom mislim da mu nece biti nista pogotovo sto je prednja vuca tu da rastereti zadnji kraj.

Opet razmisljam da je mozda bolje da ne diram 549 nego da kupim neki 560 staru liniju i da njega ganjamo u teske poslove a da 549 radi transport i pokoju sitnicu po potrebi.

Bolji je bocni reduktor zato sto on rasterecuje diferencijal. dvije krace poluosovine su jace nego jedna dugacka. uvjek su bolji bocni reduktori nego direkt osovine u tocak. Evo za cist primjer prednja vuca na 539 gdje poluosovina ide direktno u tocak ili na 549 gdje postoji bocni reduktor. Na forumu smo vidjeli slike dosta novih 539 dv sa polomitim poluosovinama dok na 549 nije taj slucaj. Na 549 puca koljevka ali poluosovine se jos drze. Na mom 549 je napukao medjuzglob zbog toga sto ga je brat pod ukljucenom prednjom vucom u rikverc cimao na kvacilu da odgusi plug. Inace u normalnom radu nema nikakvih problema.

Xone
03-03-15, 14:14
U mom kraju, blago brdovitom, ima dosta obicnih 549 ne govorim o dv, i dosta njih je kidalo poluosovine, tako da mislim da bi jaci motor na ovom traktoru ovaj nazovi problem samo povecao, ne znam za ravnicarske krajeve i laksu zemlju mozda ne

- - - - - - - - - -

A jel taj 549 dv ili obican?
obican 2WD

pešut
03-03-15, 14:41
auu izgleda ni ja nisam dobro uzubio traktor kad sam radio generalnu , i ja sam stavio izmedju one dve crtice zupcanik od pumpe , verovatno mi zato fali snage i teze pali , znaci opet razvaljivanje auuu
probaj vrati pumpu unazad tj ka bloku koliko može pa vidi hoće li se šta popraviti. Jel baca varnice na auspuh sadaLkl{{

daner
03-03-15, 15:50
probaj vrati pumpu unazad tj ka bloku koliko može pa vidi hoće li se šta popraviti. Jel baca varnice na auspuh sadaLkl{{

zar nebi trebalo kad gledam odnapred razvod , u smeru kazaljki na satu za jedan zub pomeriti ? da bi se poklopila sa crticom , i kod mene stoji izmedju dve , sto je najgore pre 25 god ko je radio mu generalnu ne znam, isto je ko i ja uradio traktor nikad nije dobro palio, samo sa sprejem ili kad je vruc, ladan nema sanse , tako mi je i sad, dovoljno da radi 30 sekundi posle toga pali lako

da lete varnice

mislim da cu moci okrenuti zupcanik za zub kad izvadim pumpu, pomerim za jedan i vratim pumpu nazad , da ne skidam deklu i sve zivo

milos bota
03-03-15, 20:43

Šta se dešava kad baca varnice,šta je uzrok

daner
03-03-15, 21:00
danas sam rasturio traktor, sad sam uzubio ovako, gledajuci slike po forumu ovako treba

http://i57.tinypic.com/24mxa42.jpg

lisnik
03-03-15, 21:19
Sad si dobro postavio.Najlakse je snaci se kad prebrpjis broj zuba između oznaka za bregastu ili donjeg međuzupcanika do oznake za pvp.Tad tacno znas koja je prava oznaka.Mislim prebrojis na ispravnoj slici.Tacnije između donje oznake do pvp oznake je 9 zuba ,a od oznake bregaste do oznake pvp je 14 zuba.
http://www.dodaj.rs/f/1R/TO/4d6jPoPc/1/i01632-kopija.jpg

daner
03-03-15, 21:53
Ma bunile me te dve crtice. Obicno dve kad stave treba izmedju , al nije mi jasno sto ovde dve stavili ako ne treba. Bespotrebno konfuzno napravili

mirosti
03-03-15, 22:55
Kako sad pali 'ladan?

pešut
03-03-15, 23:29
Ma nisi me razumeo ja sam mislio pumpu da zakrenes samo na ona tri srafa da probas samo hoce li lepse raditi bez otvaranja. Al ti vec dejstvovaoLkl{{
Koliko sam ja pohvatao varnice idu sa ranijim paljenjem a on je bio u ranije ceo zub
I kako radi sada jesi li palio?

daner
03-03-15, 23:49
nisam ga zavrsio,treba sutra da kupim zaptivac dekle jer se ovaj pocepao kad sam skidao pa cim sastavim javljam kako pali i radi :D

sad nesto razmisljam zbog ovog mi je mozda i teze verglao , prerano ubrizga gorivo i onda mu je teze savljadati palenje

vica022
03-03-15, 23:57
Cim ranije paljenje to odmah alnaser oseti i jauce. A tek sto to klipovi vole

pešut
03-03-15, 23:57
Pa i mene bunile ove dve crtice pa sam prvo pitao i sad je sklopljen kako treba i pali i radi bez problema. Samo sto je kod mene bio zub u kasnije

djele
04-03-15, 13:38
Ja imam 549DV i vec sam menjao konusno-tanjirasti par i sa ovim motorom.Riknuo konusni od vracanja tereta u rikverc...kasnije sam cuo da je to kao boljka na tom traktoru jer je ugao zuba takav da dobro podnosi opterecenje kada vuce unapred ali je los i lako se kida kad gura u nazad,e sad koliko je to tacno...A postoji li mogucnost da se na bos pumpi smanji snaga motora?

mirosti
04-03-15, 13:54
Svaki spiralni zupcasti par nosi manje(za 30-40%) u 'rikvercu'.
Tako da tu nema pomoci. Dali se mogu namontirati zupcanici od 558/560?

djele
04-03-15, 14:10
Ne znam sta bi moglo da se uradi po tom pitanju...Imam u planu da ugradim s44 u rakovicu,pa sam razmisljao da motor sa rakovice prebacim na 549 i to bi bila opasna kombinacija za frezu i silazni kombajn.Samo bi trebala druga kolevka,od 560dv i to bi resilo problem fabricki lose resene koja je sad na njemu.

Xone
04-03-15, 19:54
Ovaj 549 u mom komsiluku sto ima ugradjen m34 odlicno radi sa silaznim kombajnom u pitanju je potinger 2 vec 4-5 godina bez problema

daner
04-03-15, 22:00
Ma nisi me razumeo ja sam mislio pumpu da zakrenes samo na ona tri srafa da probas samo hoce li lepse raditi bez otvaranja. Al ti vec dejstvovaoLkl{{
Koliko sam ja pohvatao varnice idu sa ranijim paljenjem a on je bio u ranije ceo zub
I kako radi sada jesi li palio?

upalio danas, lako pali, lakse vergla , ne cekica u motoru pri naglom dodavanju gasa, ne baca varnice u opste , mnogo lepse radi :D

landini
05-03-15, 21:54
juce mi 560 3 brzine iskocio iz prve direktne. nagib terena je oko 30% sa malom prikolicom na kojoj su bila drva. bruto tezina prikolice i tovara je bila oko 1 tone. nagib jeste veliki ali se traktor nije uklizo nego je jednostavno iskocio iz brzine. pokuso sam vratit ali uzalud pa sam moro napustit pomenuto vozilo i srokat sebe u kanalcinu punu plavog kamena a traktor u dracik. nisam nista slomio niti sta slicno, pa sam posliko desavanja.
koliko sam ja upoznat da imt sa 3 brzine tesko iskacu. identicni traktori ko moj voze 5 metara drva na kiperkama na malko manjem nagibu ali ne iskacu ni jedan. nisam mogo zamislit da ce moj da iskoci. pa svako misljenje dobro doslo.

bobanvrb
05-03-15, 22:06
Meni je 565 ispadao ali ne iz brzine nego iz reduktora iz sporih kada idem uz brdo.Inače gotovo nikakav otpor mu ne treba da se rukom izbaci samo malo poguraš ručicu a kažem da se dešavalo da ispadne i sama usled neravnog terena.Nekad loše upadne u neku brzinu pa oće da ispadne i to mi se dešavalo.Srećom ne vozim neki teret samo tarup pa nekako stanem.

Surdonja
05-03-15, 22:15
Meni se na 560 desavalo da izbaci iz 2. kad je pod opterecenjem iz prve I trece nikad. Znam jos vlasnika kod kojih se isto desavalo samo sa drugom.

landini
05-03-15, 22:16
kod mene i mali i veliki mjenjac daju otpor i pri ubacivanju i pri izbacivanju iz brzina. iskocio mi je veliki mjenjac.

Bubu
05-03-15, 23:55
Konacno sam se latio posla da 567 pojacam na 577 :)

http://www.dodaj.rs/f/3G/OS/v6OZkIU/dsc0071.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1e/13r/2yHiduyP/dsc2475.jpghttp://www.dodaj.rs/f/3f/Iw/1gGFr7du/dsc2476.jpg

zarkovmali
06-03-15, 00:24
Braća jel spreman sa tim gumama da baca veštak ? :)

Bubu
06-03-15, 00:28
Nece bacati vestak, smesi mu se Riko grajfer :D Treba jos da uzmem zadnje felne od kombajna da bude BIG FOOT u kompletu :D

danger
06-03-15, 00:31
Jesu to 20-ke gume napred.....

Bubu
06-03-15, 00:37
Da, 6.5-20 a felne od Zmaja 162.

rudy
06-03-15, 00:48
Konacno sam se latio posla da 567 pojacam na 577 :)

http://www.dodaj.rs/f/3G/OS/v6OZkIU/dsc0071.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1e/13r/2yHiduyP/dsc2475.jpghttp://www.dodaj.rs/f/3f/Iw/1gGFr7du/dsc2476.jpg
Pozdrav Bubu ! paše šraf na šraf ? Nema Mnogo Ulaganje ?

landini
06-03-15, 01:21
http://www.dodaj.rs/f/3l/TP/1MpO3UnB/1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1D/rS/1uxN4qzj/2.jpg
http://www.dodaj.rs/f/t/Bv/4jFfG5RI/3.jpg
http://www.dodaj.rs/f/t/Bv/4jFfG5RI/3.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2v/ml/DEamJlo/5.jpg
evo rezultata iskakanja iz brzine. otkinut prednji lijevi tocak, rislag i limarija.

Bubu
06-03-15, 02:37
Pozdrav Bubu ! paše šraf na šraf ? Nema Mnogo Ulaganje ?

Motor pase sraf na sraf ali je pozeljno da kolevka i zamajac budu od 577. Ulog nije bas jeftin.

fiat615
06-03-15, 09:48
Landini isto se desilo ljetos kod mene jednom kolegi isto imt 560 nova limarija vozio jedno 3 metra drva u trecoj sporoj i iskoci mu reduktor jos velika nizbrdica i isao je jedno 300 metara i iscupao je par drveca i kad je naletijo na veliku bukvu tu se zaustavio a ovaj kolega bio u traktoru i kad je udario izbacilo ga napolje a inace ta vrata kroz koja je ispao se nisu htjela otvarati. Jos dvoje bilo na prikolici oni su nekako uspjeli iskociti cim je ispao reduktor. Jos prikolica bila na onoj polu atomackoj kuki i tako se poprijecila na traktor.Sreca nikom nije nista bilo malo se blatobar bio iskrivio kako je prikolica bila na njemu i pukao prvi most po varu ali se mogao nekako dovuci do kuce, i malo se bio kason od prikolice presukao posto je bila prikolica kiper loznica.

Quercus
06-03-15, 15:15
Bio kod drugara,pa nisam odoleo da uslikam kalendar koji ima u radionici:

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Quercuslive/P1120734_zps5sifpqzd.jpg (http://s1192.photobucket.com/user/Quercuslive/media/P1120734_zps5sifpqzd.jpg.html)

http://i1192.photobucket.com/albums/aa332/Quercuslive/P1120735_zpsly6jh7vy.jpg (http://s1192.photobucket.com/user/Quercuslive/media/P1120735_zpsly6jh7vy.jpg.html)

Pottinger
06-03-15, 15:28
Bubu zavidim ti na ovom akumulatoru Lkl{{

MONTOYA
06-03-15, 15:31
J...š akumulator,vidi kakva kolica-dizalicu ima::super::

Sotir
06-03-15, 15:44
Kod takvog majstora kao sto je Bubu ima svega sto treba za ovakav posao>:({.

Kremator
06-03-15, 16:07
@landini dobro si prosao, a i sreca za traktor da je tu stao...

577
06-03-15, 16:34
Ma ja neznam kako ljudimogu da voze traktor bez kočnica ????
I eto kad se vrag desi pa i ručnu ima zasebnu .

Donje Stopanje
06-03-15, 17:03
http://s11.postimg.org/dsmxnxp27/Kabina_1.jpg (http://postimg.org/image/dsmxnxp27/) http://s30.postimg.org/4ddwq19ot/Kabina_2.jpg (http://postimg.org/image/4ddwq19ot/)

drugari, vredi li ovo da kupim i koliko vredi, poceo covek da je pravi pa je prodaje?

Koliko bi mi jos trebalo za kedere, stakla, brave i branike? Na 539 bi isla?

HVALA unapred svima

577
06-03-15, 17:17
Po meni ne vrijedi niš i koliko mi se čini dosta je kriva.
A stakla i kederi,brave ,motorić od brisača , boja sigurno ce puno izići

Matic
06-03-15, 17:29
Metar kedera je bio 200 dinara.Staklo je 3.500 rsd po kvadratu+dugmići.

prnjavor3
06-03-15, 18:16
Ne čini ti se,desna strana je viša za min. 2cm

577
06-03-15, 18:57
Mislim da je bolje uzet, koliko toliko cijelu pa sredit ili ispočetka svariti sam po orašju u detalj .
Ja sam kupio koje staklo, kabinu i kedere i izišla me puno al opet manje nego nova.

Kosjerac
06-03-15, 19:53
Ovde fale i blatobrani i nogostopi, po meni je bolje uzeti lepu ispravnu kabinu nego ovu praviti, mala je tu razlika u parama.

Bubu
06-03-15, 20:30
Bubu zavidim ti na ovom akumulatoru Lkl{{

Nemoj da mi zavidis, taj je odsvirao i jos jedan takav takodje a nije bilo prepunjavanja. Cini mi se da crna Topla 100Ah lakse pali 577 nego taj suvi.

landini
06-03-15, 21:34
Ma ja neznam kako ljudimogu da voze traktor bez kočnica ????
I eto kad se vrag desi pa i ručnu ima zasebnu .

kocnice na traktoru imam. lijevi tocak kopa, desni koci ali nema snage da blokira. rucna je ko grom. ali se sve odigralo u 5 sekundi. da samo znas na koliko krato vremena je traktor nabio brzinu da je odskakivo po pola metra od zemlje. cim je iskocio ja sam iste sek udario punu kocnicu i pokuso vratit u bilo koju ali nista nije pomoglo i u tom pokusaju sam svo dragocjeno vrijeme izgubio. i naravno da sam moro napustit traktor. a da sam rucnu potego kako ona visoko ode na 3 zubu mozda bi nogom zapeo kad sam iskako pa otiso pod prikolicu.
ovo je sreca u nesreci maximalno. proso ja sa ogrebotinama a traktor sa gore pomenutim kvarovima. danas je sve rijeseno. ostalo samo sklapanje. pa onda na red dolaze kocnice. sve novo krenuvsi od kocionog, crijeva, sisica do najsitnijeg sarafa. jer ja ovom traktor nikad vise ne mogu vjerovat da nece iskocit iz bilo koje. a sve oko mene brdo, brdo i brdo.

Pottinger
06-03-15, 21:37
Nebitno za temu vec samo piso u temi akumulator to je Optimin akumulator? Kod mene je doso na zetiru kad sam kupovo i taj akumulator je kad izdaju svi akumulatori palio sve traktore Zetora koji je tezee palio. Rakovicu koja je palila kad je hladno odlicno i 539 koji zbog svog nakaradnog alnasera barem ovog mog jedva palio
KAd sam vec spomeno 539 traktor je pred zimu ostavljen normalno ispravan. Neki dan probam da upalim alnaser ni da cuje. Drugi akumulator kontam prazan nista. Direktno na ona dva velika sarafa zavarnici malo a na onaj mali srafic i veliki nista. Kucakam po automatu nece, kad jednom zavergla pa opet nista. Skinem alnaser da vidim da nije sta onako mehanicki otislo. Kad sve ispravno onaj zupcanik solidan, feder vraca, skinem automat vratim, namontiram sve naizgled noramlano i ovaj put poce verglat duze al posto je hladan i nema kompresije naravno da ne bi spalio alnaser stanem. Opet zaverglam al nece da uklopi samo ga upali al udari prije paljenja jer ga spajam direktno jer nece na kljuc. Kasnije probam opet zaverglam nece kad pogleda pusi se nesto kroz rupu dole na suhoj komori. Darnem automat vrel skinem klemu brzo. Da napomenem fabricki automat je zamijenjen nekim zlatne boje. Nisam siguran dal je automat crko a pretpostavljam da jest jer nisam ostao kuci da to mogu proverit a oca nisam zvao. Preporuka za neki novi automat? ili ima neko rejsenje ovoj mojo muci?

landini
06-03-15, 21:37
Landini isto se desilo ljetos kod mene jednom kolegi isto imt 560 nova limarija vozio jedno 3 metra drva u trecoj sporoj i iskoci mu reduktor jos velika nizbrdica i isao je jedno 300 metara i iscupao je par drveca i kad je naletijo na veliku bukvu tu se zaustavio a ovaj kolega bio u traktoru i kad je udario izbacilo ga napolje a inace ta vrata kroz koja je ispao se nisu htjela otvarati. Jos dvoje bilo na prikolici oni su nekako uspjeli iskociti cim je ispao reduktor. Jos prikolica bila na onoj polu atomackoj kuki i tako se poprijecila na traktor.Sreca nikom nije nista bilo malo se blatobar bio iskrivio kako je prikolica bila na njemu i pukao prvi most po varu ali se mogao nekako dovuci do kuce, i malo se bio kason od prikolice presukao posto je bila prikolica kiper loznica.
ma strasno. nikad mu vise necu vjerovat. i ja sam masinu dotjero na 3 tocka. Lkl{{ dobar hrastov kladic pobacio u kolijevku i gas.

577
06-03-15, 21:40
kocnice na traktoru imam. lijevi tocak kopa, desni koci ali nema snage da blokira. rucna je ko grom. ali se sve odigralo u 5 sekundi. da samo znas na koliko krato vremena je traktor nabio brzinu da je odskakivo po pola metra od zemlje. cim je iskocio ja sam iste sek udario punu kocnicu i pokuso vratit u bilo koju ali nista nije pomoglo i u tom pokusaju sam svo dragocjeno vrijeme izgubio. i naravno da sam moro napustit traktor. a da sam rucnu potego kako ona visoko ode na 3 zubu mozda bi nogom zapeo kad sam iskako pa otiso pod prikolicu.
ovo je sreca u nesreci maximalno. proso ja sa ogrebotinama a traktor sa gore pomenutim kvarovima. danas je sve rijeseno. ostalo samo sklapanje. pa onda na red dolaze kocnice. sve novo krenuvsi od kocionog, crijeva, sisica do najsitnijeg sarafa. jer ja ovom traktor nikad vise ne mogu vjerovat da nece iskocit iz bilo koje. a sve oko mene brdo, brdo i brdo.

A desi se svasta .
Al opet neznam .
Mjenjač je opasan to treba popraviti meni ne izbacuje .
Al kočnice i ručnu kad kombiniram staje jer mu ručna na osovini.
Bitno da ti nije niš .

landini
06-03-15, 21:44
vidjecu da otvorim mjenjac. tj odozgo onaj poklopac gdje su udvrdjivaci pa da zraknem sta se desava. ako uocim nesto i zamijenim opet mu necu vjerovat jer mi je sekunda hvalila da poginem.

Kremator
06-03-15, 21:51
Sredi ga, i ne bi bilo lose rol bar - ram da nabacis >:({.

........................

Lkl{{

https://www.youtube.com/watch?v=U7TRqoinRag

bacvanin
06-03-15, 22:22
Nebitno za temu vec samo piso u temi akumulator to je Optimin akumulator? Kod mene je doso na zetiru kad sam kupovo i taj akumulator je kad izdaju svi akumulatori palio sve traktore Zetora koji je tezee palio. Rakovicu koja je palila kad je hladno odlicno i 539 koji zbog svog nakaradnog alnasera barem ovog mog jedva palio
KAd sam vec spomeno 539 traktor je pred zimu ostavljen normalno ispravan. Neki dan probam da upalim alnaser ni da cuje. Drugi akumulator kontam prazan nista. Direktno na ona dva velika sarafa zavarnici malo a na onaj mali srafic i veliki nista. Kucakam po automatu nece, kad jednom zavergla pa opet nista. Skinem alnaser da vidim da nije sta onako mehanicki otislo. Kad sve ispravno onaj zupcanik solidan, feder vraca, skinem automat vratim, namontiram sve naizgled noramlano i ovaj put poce verglat duze al posto je hladan i nema kompresije naravno da ne bi spalio alnaser stanem. Opet zaverglam al nece da uklopi samo ga upali al udari prije paljenja jer ga spajam direktno jer nece na kljuc. Kasnije probam opet zaverglam nece kad pogleda pusi se nesto kroz rupu dole na suhoj komori. Darnem automat vrel skinem klemu brzo. Da napomenem fabricki automat je zamijenjen nekim zlatne boje. Nisam siguran dal je automat crko a pretpostavljam da jest jer nisam ostao kuci da to mogu proverit a oca nisam zvao. Preporuka za neki novi automat? ili ima neko rejsenje ovoj mojo muci? Prijatelju korodirali su ti kontakti u automatu on udari ali nece da okrece a kada okreca(kad ga spojis ona dva velika srafa)nece da uzubi koliko sam shvatio a uglavnom se taj problem i javlja uzrok je korozija ili savijena plocica u automatu koja treba da spoji te srafove(neznam dali si nekad otvarao automat,inace je on zapertlovan uglavnom kod imt-a dok je kod rusa sastavljen srafovima pa se to lako sredi)Desava se jos i da kontakti nagore ako nemas zivaca ni volje da ga otvaras i malo lemis preporucio bih ti da uzmes novi.Jedino ako kada spojis veliki(gdeje spojen kabel sa +kleme)i mali saraf nista se ne desava nece da uzubi onda je otisao namotaj u automatu i kao takvom samo sledi zamena.Nadam se da sam pomogao ako sam svatio sta se desava prilikom paljenja.Pozdrav.>:({

milos539
06-03-15, 22:44
http://s11.postimg.org/dsmxnxp27/Kabina_1.jpg (http://postimg.org/image/dsmxnxp27/) http://s30.postimg.org/4ddwq19ot/Kabina_2.jpg (http://postimg.org/image/4ddwq19ot/)

drugari, vredi li ovo da kupim i koliko vredi, poceo covek da je pravi pa je prodaje?

Koliko bi mi jos trebalo za kedere, stakla, brave i branike? Na 539 bi isla?

HVALA unapred svima
Ovo dok se sredi sve izacice sigurno 500e bar bi kod mene toliko izsla da se zastakli ofarba, naprave krila, signalizacija, nosaci kabine, gazista, ma mozda i to nebi okrpilo. pricam za cene kod mene na kosovu i metohiji

Pottinger
07-03-15, 01:11
@bacvanin koliko se sjecam na mali i veliki saraf nije htio ni da cuje a automat nisam rasklapo nikad i cini mi se da i necu. Gledam na juselovoj stranici iskrin oko 15€ pa cu najvjerovatnije zamijenit al prije toga cu skinu sa rakoviice da utvrdim 10% da je krav do njega. Dobio si zahvalu >:({

Glackop
07-03-15, 01:38
Direktno na ona dva velika sarafa zavarnici malo a na onaj mali srafic i veliki nista.

To sve govori da ti cetkice ne valjaju.Prvo proveri njihovu duzinu,onda odmasti tj isperi komplet dobro ceo anlaser,ako je kolektor nagoreo ili ukopan vidno onda nosi metalostrugaru na obradu pa tek onda montiraj.E ako i tad nece onda menjaj automat.

Donje Stopanje
07-03-15, 02:57
Ovo dok se sredi sve izacice sigurno 500e bar bi kod mene toliko izsla da se zastakli ofarba, naprave krila, signalizacija, nosaci kabine, gazista, ma mozda i to nebi okrpilo. pricam za cene kod mene na kosovu i metohiji

Polovne su sve sam krs, ja ne znam jel se oni ljudi tumbaju sa traktorima da svakapolovna koja ima lici kao da je pokraj puta prelezala par zima, zato ih verovatno i prodaju ...

Glackop
07-03-15, 03:12
Pa i ono na slici ti ne vredi bas nista,ja sam kupio polovnu bas nikakvu kao sto kazes tu si u pravu,i na kraju sam mogao da kupim dobru i da se ne mucim badava,izasla mi najmanje 350.e.Kederi od 250-300,zavisi od modela,staklo je 35.e kvadrat,onda sto kaze Matic dugmici brave sarke,farbanje itd.ma nakupe se sitnice samo tako.

Vuk
07-03-15, 13:07
Molim pomoc! Radjena mi je glava na 539 menjani ventili i vodjice i pavnanje glave. Sada tesko pali kad je hladan, kao da se gusi i zalece se i tako desetak sekundi i posle sve normalno. I ranije se malo zaletao ali nista znacajno, ovo me sad brine. Glavu sam stegnuo na 10 kg i ventile nastelovao na 0.30. Kako da proverim da ne daj b oze ubacje vodu u cilindere? Svaka pomoc dobro dosla!

Marko69
07-03-15, 14:28
juce mi 560 3 brzine iskocio iz prve direktne. nagib terena je oko 30% sa malom prikolicom na kojoj su bila drva. bruto tezina prikolice i tovara je bila oko 1 tone. nagib jeste veliki ali se traktor nije uklizo nego je jednostavno iskocio iz brzine. pokuso sam vratit ali uzalud pa sam moro napustit pomenuto vozilo i srokat sebe u kanalcinu punu plavog kamena a traktor u dracik. nisam nista slomio niti sta slicno, pa sam posliko desavanja.
koliko sam ja upoznat da imt sa 3 brzine tesko iskacu. identicni traktori ko moj voze 5 metara drva na kiperkama na malko manjem nagibu ali ne iskacu ni jedan. nisam mogo zamislit da ce moj da iskoci. pa svako misljenje dobro doslo.

Mozda je moje pitanje malo i za cudjenje i podsmeh ali pokusat cu naci odgovor ovde,posto od rodjenja zivim na ravnici isto tako sve parcele su koje sam do sad radio isto ravne kao tepsija zanima me kako se recimo spustat niz brdo sa vecim teretom,da li pustit traktor da koci masinom (u sto neverujem, prsnut ce motor )) ili podpomagati povremeno kocnicama, a takodje me zanima i voznja uz nagib,nemam nikakvog iskustva a nikad se nezna u kakvoj se sve situaciji moze covek naci

milos539
07-03-15, 14:29
Brave 25e kod mene komad, dzaci kabine sa gumicama i srafovima 30e, krila covek ovde pravi po sablonu 100e,gazista fabricka 40e par,kederi 2e metar ,staklo kod mene ide pojedinacno npr soferke 25e ,mala donja stakla po 12e,gorna od 15 do 18 zavisi koje,srafovi 1e komad , cene znam jer skoro drug kupio kabinu kao ovu gore samo sto je bila fabricka ,ali bez stakala ,kedera brava i krila
. I sve dok je kompletirao ofarbao izasla 500e. Placena je bila oko 100e.

kinez
07-03-15, 14:51
Mozda je moje pitanje malo i za cudjenje i podsmeh ali pokusat cu naci odgovor ovde,posto od rodjenja zivim na ravnici isto tako sve parcele su koje sam do sad radio isto ravne kao tepsija zanima me kako se recimo spustat niz brdo sa vecim teretom,da li pustit traktor da koci masinom (u sto neverujem, prsnut ce motor )) ili podpomagati povremeno kocnicama, a takodje me zanima i voznja uz nagib,nemam nikakvog iskustva a nikad se nezna u kakvoj se sve situaciji moze covek naci
Prvo zavisi kolki teret vuces sa kojim traktorom i koja prikolica,traktor sa jednoosovinkom je dobra kombinacija jer je traktor opterecen spustas ga nekom sporijom brzinom(slobodna procena)i pripomazes ga kocnicom ali pazis da ne prokliza na velikim nizbrdicama se koristi i blokada ako je put prav,uzbrdo ako nisi spretan u menjanju brzina pripremis ga unapredi uvek oprez jer svasta se desava to ti je to ukratko za prikolice sa dve osovine neznam jer nikad nisam kacio mislim da je mnogo opasnije

Marko69
07-03-15, 15:01
Ma jednom sam bio u situaciji da idem nizbrdo malo veci teret tvrda podloga(asfalt) i dotad sa mislio da je bolje prilikom spustanja ubacit samo u malo nizu brzinu i pustit da traktor koci motorom ali umalo da klipovi iskoce ili mi se ucinilo koristio sam povremeno kocnicu,,znaci bez kocnica ni nizbrdo ni uzbrdo,iskustvo u svemu dosta pomaze

577
07-03-15, 16:31

Ovisi kakav traktor .
Ja naprimjer s 577 mogu spuštati 3 veliki teret malo prikočim kad pređe okretaje.
On drži i neće izbacit ni iz 5 nizbrdo , samo onda pališ kočnice.
I mogu spuštat tako 6 do 7 tona bez problema.

Marko69
07-03-15, 19:06
Ovisi kakav traktor .
Ja naprimjer s 577 mogu spuštati 3 veliki teret malo prikočim kad pređe okretaje.
On drži i neće izbacit ni iz 5 nizbrdo , samo onda pališ kočnice.
I mogu spuštat tako 6 do 7 tona bez problema.

ma i kod mene je isti traktor samo sto sam ja mislio da se bezbedno moze vozit niz brdo kocenjem motorom bez problema medjutim kad mi traktor predje obrtaje onda vidim da nema druge nego povremeno prikocit.
Sta bi se u najgorem slucaju moglo desit kad bi se duze vozilo sa tim prekoracenjem obrtaja?

577
07-03-15, 20:17
ma i kod mene je isti traktor samo sto sam ja mislio da se bezbedno moze vozit niz brdo kocenjem motorom bez problema medjutim kad mi traktor predje obrtaje onda vidim da nema druge nego povremeno prikocit.
Sta bi se u najgorem slucaju moglo desit kad bi se duze vozilo sa tim prekoracenjem obrtaja?

A gle nemam pojma mozda bi mogo izbacit ili al da izbaci imaš 5 pa šaltaš u višu pa po kočnici da si na cesti .
Iako se ne bi trebalo dogoditi u manjoj brzini ne divlja jer je jak dosta.

miroljubceful
07-03-15, 22:28
2-3 spora,gas vracen na minimum i cim malo zaleti kocis pa pustis to ti je to,ja tako vozim skoro uvek kad sednem na traktor :D doduse na fergi ide 1-2 spora na 567 2-3 spora,sve zavisi od tezine,procenis sam

577 jesi li nekada vozio drva ili tako nesto velikom nizbrdicom ???
kakvo crno saltanje,nema tu saltanja,kad izbaci izbacio je i dok ne stanes nema ubacivanja

Ursus
07-03-15, 22:49
Ma jednom sam bio u situaciji da idem nizbrdo malo veci teret tvrda podloga(asfalt) i dotad sa mislio da je bolje prilikom spustanja ubacit samo u malo nizu brzinu i pustit da traktor koci motorom ali umalo da klipovi iskoce ili mi se ucinilo koristio sam povremeno kocnicu,,znaci bez kocnica ni nizbrdo ni uzbrdo,iskustvo u svemu dosta pomaze
Bitno ti je da procijenis situaciju, tj kojom brzinom spustiti teret uz sto manje kocenja kocnicom. Za to treba malo iskustva po brdovitijim krajevima, al moj savjet ti je da ides manjim brzinama, uz povremeno kocenje kao sto rekose ostalli clanovi. Moj savjet ti je ako spustas teret niz mekanu podlogu (suma, njiva) obavezno koristit blokadu diferencija
puno pomaze u takvim situacijama. I uvijek drzati nogu spremnu na kocnicu, u slucaju izkakanja iz brzine da mozes odma odreagovati kocnicom. Nije na odmet i pridrzati rucicu mjenjaca da bi se sprijecilo iskakanje iz brzine Lkl{{. To su neka moja licna iskustva.

Bobo
07-03-15, 23:22
Kod mene kazu stariju ljudi: "kojom brzinom uzbrdo, tom i nizbrdo" ako mislis da ce moci uzvuci neki teret 1. direktnom, odmah s pocetka brda saltas 1, direktnu i po potrebi ako se zalece potpomazes kocnicom.

Ja se ovog bas i ne pridrzavam na asfaltnom putu. Imam ljude u selu s IMT kipericom na kojoj ne prikljucuju kocnice na traktor iako su ispravne i nizbrdo s 3tone tereta idu 3. sporom i tu motor (IMT 539) drzi taj teret bez brige. ja nemam zivaca ici niz to brdo za njima i posto su mi kocnice i na traktoru i na prikolici uvijek ispravne i u funkciji, ja nit zo isto brdo idem 3. direktnom s 4tone tereta i obilazim ih kao da stoje. Kasnije vicu na mene da cu poginuti a s vrha brda mi je pregledno 500m ravnice ispred tako da mogu procjeniti situaciju je li sigurno ili nije.

Po pitanju zemljanih puteva ako ides nizbrdo s teretom (drva npr) i ako ti izbaci iz brzine, ako je dovoljno klizavo, stisni jednu kocnicu da tocak zablokira i cak bez kvacila ga mozes usaltati u brzinu koju zelis. Pustis kocnicu i traktor krene usporavati posto ga obadva tocka opet "drze" za podlogu. Desavalo mi se s 539 i 3m drva vise puta i svaki put sam se izvukao na ovaj nacin. Ovo pokusavati samo na klizavoj podlozi gdje ne postoji mogucnost zanosenja traktora uslijed naglog kocenja.

Cesto puta sam vidio da ljudi s IMT-ima cesto usaltaju u 2. direktnu ili 3. sporu (ovisno o brdu i teretu) i lijevu nogu zaglave izmedju rucuca mjenjaca kao "osiguranje od iskakanja" a desna je spremna na kocnicama u slucaju potrebe i obadvije ruke na volanu.

Marko69
07-03-15, 23:45
2-3 spora,gas vracen na minimum i cim malo zaleti kocis pa pustis to ti je to,ja tako vozim skoro uvek kad sednem na traktor :D doduse na fergi ide 1-2 spora na 567 2-3 spora,sve zavisi od tezine,procenis sam

kakvo crno saltanje,nema tu saltanja,kad izbaci izbacio je i dok ne stanes nema ubacivanja

Ne,nikad nisam bio u takvoj situaciji zato se malo i raspitujem,ustvari samo jednom ali i nije bio neki veliki teret ali nikad se nezna

miroljubceful
08-03-15, 00:16
Bobo sve je to lepo sto ti kazes,ne znam kakav je teren kod tebe,ali ovde bogme brdo 45stepeni pa navise,veruj mi da kocnicama nema sanse da stanes kad natovaris drva na prikolicu jednoosoviku takve se voze kod mene,govorim o prikolicama bez kocnica gde se samo solanjas na kocenje traktorskim gumama,tu su muke ogromne a pritom znam brdo njih gde voze bez kocnica,mada oni uvek idu prvi pa ako izbaci neka vide gde ce i sta ce,a trebalo bi da svi imaju ispravne kocnice i na prikolicama,onda mozes kako hoces

Bobo
08-03-15, 00:54
Jesil ti normalan, o kojih 45° ti pricas?!? I planinske koze imaju problema da se popnu uz 100% uspon alooo, kolega, malo si ga previse pretjerao ;)

Ne kazem da se s kocnicama zaustavljam, nego kad se jedan tocak zakoci a traktor jos ide naprijed MNOGO je lakse ubaciti u brzinu nego kad se oba tocka okrecu. Kad jedan tocak stoji a drugi se vrti, diferencijal a samim time i mjenjac se duplo sporije vrti nego inace... kad ga usaltas, pustas kvacilo i opet oba tocka imaju "grip" i ako postoji sansa, traktor usporava. ako se tockovi nejednako okrecu, vec su napisali prije mene, stisce se blokada i samo ravno pa gdje stane...

Sto se tice sumskog posla radimo godisnje do 50 metara drva tako da nisam neki strucan al po pitanju brda sam ravnopravan s bilo kim iz teritorija Srbije.

577
08-03-15, 01:03

Jesam neznam jesi kad vidio onu moju zelenu prikolicu od zastave kipera puna drva .
I cestom sam dosta brzo išao motor i mjenjač drži većinom 3 brzom ako je jače nizbrdo.
A njivama sve ovisi o terenu.
I mene je znalo ponijet al s fergićem a tu nema pomoći ja mu samo dodam gas pa šta bude.

miroljubceful
08-03-15, 01:06
e jbg ja kad idem u sumu idem po ovakvim putevima,45 i +,da sam birao nebih birao tako ali sta da radim + krivine,nema nista od blokiraca,a tek da vidis sta rade ljudi na Jastrebcu da buem iskren ja tamo nebih ni pesaka,al oni zive od tog posla,ja za svoje potrebe samo i OBAVEZNO kad je suvo i vedro bez ijednog oblacka,kad budem krenuo u sadnju sljiva slikacu brdo uz koje moram da izadjem i sidjem traktorom pa ces videti o kakvim nagibima je rec,iance tamo kada padne kisa i uhvati te nema silaska + glina,jedino ako imas plug zakcen ili traktorsku korpu pa da njom kocis,ne pomazu ni motor a ni bilo kakve kocnic jedino se nasao pametan jedan direktor neke firme pa iso malo traktorom da se vozi,srecom zaglavio ga izmedju 2 drveta

milanristicks
08-03-15, 01:12
Neznaju oni da kod nas zec pase pod rucnu:lol:

miroljubceful
08-03-15, 01:23
ma cuti nismo mi starsni,ima mnogo gore,Kursumlija,Aleksandrovac,Brus itd....

Bobo
08-03-15, 01:24
Ljudi moji, jel vi znate sta je ugao od 45° ?!? To je uspon 100% (na svaki metar duzine puta se visina penje za jedan metar). Na tolikom usponu cete imati problema s penjenjem pjeske i po betoniranoj podlozi. A o voznji traktorom po tolikom usponu zaboravite...

Ako mislite pretjerivati, nemojte. Lazete samo sebe.

Kazem da nisam sumski radnik profesionalno ali sam na brdu rodjen i vrlo dobro znam sto je brdo, rad uzbrdo-nizbrdo ali i na uzduznom nagibu. Svake godine teram kombajn po tolikom nagibu da slama iz guzice ispada po nepokosenoj psenici. Vecina korisnika ovog foruma to ne moze ni zamisliti ali tko radi na brdovitom terenu zna o cemu pricam. Nizbrdo kad vrsim, zadnji kraj kombajna se propinje i ponekad moram upravljati kocnicama oslonjen na heder...

Za veliku vecinu vozila nagib od 45° je nesavladiv cak i nizbrdo po tvrdoj podlozi a IMT da ni ne spominjemo...

miroljubceful
08-03-15, 01:41
aj posto kazes tako u ponedeljak slikam selo Kukljin i njihovu sumu pa roracunaj onda koliki im je nagib kad sa vrha krenu da sidju kuci pa mi onda kazi da lazem,donosim i postavljam argumentovano u ponedeljak

- - - - - - - - - -

ali evo nadjoh neke slicice na netu pa da ih prilozim na njim pise i gde je slikano
http://www.google.rs/imgres?imgurl=http://i.ytimg.com/vi/7UgQS0aaiTo/0.jpg&imgrefurl=http://www.digplanet.com/wiki/Kukljin&h=360&w=480&tbnid=Ha8JlmZwvKTP7M:&zoom=1&docid=bt_Y96TCrnu9kM&ei=7Yv7VMP7Hcv7ywPfhIGQBQ&tbm=isch&ved=0CFIQMyhKMEo4ZA

http://www.poreklo.rs/2014/10/24/poreklo-prezimena-selo-kukljin-krusevac/

Glackop
08-03-15, 02:13
http://www.dodaj.rs/f/L/VY/2jtipjrp/w8297e0t.gifTo vam ljudi izgleda ovako...No coment.

mirosti
08-03-15, 10:44
Terenska vozila najvece prohodnosti savladjuju do 35 stepeni.

Kremator
08-03-15, 11:02
https://www.youtube.com/watch?v=gONRuG5g_nE

vica022
08-03-15, 11:28
Ma kad imaju vitlo i dobru uporu mogu bre i vertikalno da idu. 45 stepeni nebih ni pomislio da sednem u traktor bez dodatnih tockova pozadi .uspona ima i vertikalnih ali niko ni peske tuda neide a kamoli putevi i vozila i price o tome su price. Gledao sam ocima gde su pojedinci silazili i izlazili ali je nemoguce proceniti ugao. Da je strmo jeste i to strasno al to je igranje sa zivotom. I kakva korist od takvih parcela da se bilo sta radi tu .Tu kozu svezes za sljivu i povuces rucnu da neizvali sljivu

mirosti
08-03-15, 15:25
U mom kraju nekada se za spustanje na nizbrdicama dosta koristila takozvana papuca, koja se postavljala pod jedan od prednjih tockova.
Ta papuca je imala napred jednu petlju koja bi se lancem vezivala za sasiju prikolive ili kola.
Sa donje povrsine navarivalo se par armatura u obliku traktorske sare.
Na ekstremnim nizbrdicama stavljale su se cak i dvije papuce pod oba, obicno, prednja tocka.
Sada se sa traktorima koriste jednoosovinske prikolice, jer se dvoosovinske u nasem kraju nemogu vuci ni uzbrdo niti spustati nizbrdo.
Kocnice moraju biti odlicne na prikolici, jer na nizbrdicama one moraju nositi sav teret. Koce celo vreme, i ako je spustanje dobro spremljeno, kocnice na prikolici i traktoru moraju zaustaviti i u najvecoj strani.
Osloniti se na motor kod nas nema nikakvog smisla, i radi se samo na kratkim nizbrdicama.
Spusta se u toj brzini koju motor moze da drzi bez ubrzavanja.

miroljubceful
08-03-15, 15:41
ja znam kako sve to izgleda i angledao sam se tog bas mnogo,ali ima ljudi kojima to jednostavno deluje nemoguce,treba doziveti sve to i preziveti pa tek posle svega tog reci ljudima da lazu,u Vojvodini je teze naci traktor sa kocnicama nego kamen

vica022
08-03-15, 16:09
Ovo si dobro rekao :doziveti i preziveti. Takve svari mi nisu bas cesto padale na pamet jer se i ovako prezivljava a jos da gubim zivot i skrsim i to malo masina mi nije potrebno. Do pre 10 godina sam ziveo u brdsko planinskom kraju gde ima strmina koliko hoces i adrenalinskih zavisnika sve manje jer 10 zivota nemamo

Marko69
08-03-15, 16:36
A sta se u najgorem slucaju moze desiti motoru kad ubrzava na nizbrdici pod teretom,recimo u 1 brzini i teret ga gura u visoke obrtaje a nema kocnica,podloga tvrda tj.nema proklizavanja?

Kremator
08-03-15, 16:43
Nesto ce puci u motoru...

bobanvrb
08-03-15, 16:47
Ja sam se svojevremeno više bavio šumom i jednog trenutka sam se jako zabrinuo jer nisam osećao ni malo straha.Tog trenutka sam shvatio da je đavo odneo šalu i polako sam prestajao time da se bavim.Sada samo za moje potrebe jedno 40m drva i ništa više.Čak izbegavam i drugarima prevezem nešto.I dalje ne osećam nikakav strah šta god da me potera ali sam dosta smanjio te nezgodne poslove jer jedino dok čovek oseća strah(ali umeren-zdrav)dotle se i čuva.Svašta mi se dešavalo bez ikakvih ili težih posledica.Nikad se nisam prevrtao itd.Nikad nisam imao neku ozbiljniju štetu.U takvim situacijama verujte da ste totalno bespomoćni i samo bog može da vas čuva.5-6 komšija su nažalost izgubili živote u zanjih 20 godina u šumi.Bilo je i dosta povreda opasnih po život ali imao sam sreće da ja nisam imao ni jednu.U šumi stalno nešto gleda samo kako će da vas udari.Pre neki dan me je udaruo prutić preko uva da sam hteo da se upišam u gaće,a bio sam u traktoru u kabini.Ja bih svakom savetovao veliki oprez i razmišljanje o svakom koraku.Mora se predvideti dosta situacija a nekad i to ne pomaže.

Zlatno je pravilo da da se smanji stepen prenosa tako da može motor da koči.I kočnice su poželjne.

Bubu
08-03-15, 17:37
https://www.kupujemprodajem.com/Imt-577dv-pozvati-20142471-oglas.htm?filter_id=20457715

vica022
08-03-15, 17:39
pustim na tebe besnog kera da te vitla jedan kilometar. i sta ce se desiti ,pukne srce ako nisi sportista. tako i traktoru prvo ce riknuti pumpa a kasnije moze i do loma svih delova doci pod iberturom. Kocnice i gume su na svakoj masini prvenstveno potrebne ako se mislimo iskontrolisati uopste a ko hoce vrat slomiti moze i lakirane cipele obuci po ledu nizbrdo. Najgore sto su traktorski motori sporohodni i prilicno dugo ce sve brze ubrzavati dok nesto nerikne a dotle ode vec glava. na rucici za gasenje se jedino moze donekle ispomoci pri takvoj situaciji ali i to je nedovoljno vecinom. Zakon je odmah u startu svaliti ga u kanal ili drvo dok je jos sporiji i iskociti jer sve se popravi sem glave

milan 87
08-03-15, 17:47
dali je neko nekad menjao lagere na zadnjim tockovima na 533 ?to se izvuce cizma i skinu se al su oni na osovinu ili u kucistu??

lisnik
08-03-15, 18:04
Skines tocak,otkacis polugu za kocenje.Zatim odvrnes ove vijke okolo i izvadis polusovinu van.Na njoj je kuciste u kojem je lezaj.Prvo skines osiguravajucu cahuru lezaja.Ona je nabijena na vruce.Mozes je i rasjeci da skines lakse.Moras paziti da neostetis ispred cahure taj sjajni dio.Tu nalijeze semering koji kad skines polusovinu ostaje u trubi.Cahuru obavezno mjenjas novu .Prije ugradnje je zagrijes ,nabijes i sacekas da se sama ohladi.Nomalono prvo namontiras novi lezaj sa kucistem pa onda nabijas novu cahuru.Usput trebas postelati luft ako ga ima..
http://www.dodaj.rs/f/L/Ml/1lGBeOBs/i01324-kopija.jpg

milan 87
08-03-15, 18:07
fala druze na odgovoru

577
08-03-15, 19:05
Ja neznam ali traktor bez kočnica voziti???
Ja sebi zelim i da prikolica koči iako niko u mom selune zna šta su kočnice na prikolici.
Za 33 sam vec kupio pakne iako koči pa cu da stavim nove i sredim da to bude to.

prnjavor3
08-03-15, 19:30
Imt 539 mi sad ima 175 r/h i trebam mu ulje u diferencijalu mijenjati a ono je kao novo.Jedni mi kažu da samo procijedim isto i vratim a ja sam za mijenjanje.šta da radim jbg jeftinije mi je da ga procijedim ali ne znam koliko je to pametno.Svavjet molim.

577
08-03-15, 19:32
A nezz najbolje je novo kad se razradi ima špene a sad opet i novo kad se stavlja ne neko loše.

Jedna 7 dobra
http://www.polovniautomobili.com/poljoprivredne-masine/6069218/imt-577-dv

mirosti
08-03-15, 19:37
Obavezno novo.
A to staro bi trebao ispustiti kada je traktor dobro zagrejan, i ostaviti celu noc da se ocedi sto je vise moguce.
Nageti traktor tako da na cep ide sve a ne da ostane u dnu kucista.
Koliko znam najbolji ti je modricin 'Traktol'.

blagojce
08-03-15, 20:13
ne mi funkcionira kardanot kako se steluva

Ursus
08-03-15, 20:25
Imt 539 mi sad ima 175 r/h i trebam mu ulje u diferencijalu mijenjati a ono je kao novo.Jedni mi kažu da samo procijedim isto i vratim a ja sam za mijenjanje.šta da radim jbg jeftinije mi je da ga procijedim ali ne znam koliko je to pametno.Svavjet molim.

Ako ne mislis mijenjati, najbolje ti je da ispustis ulje u veci kanister, ostavis ga par dana da se slegne spena i ostala prljavstina na dno kanistera, pa ga pretocis u drugi kanister pomocu nekog crijeva ili manje pumpe. Samo da se taj kanister ne pomijera i da spena ostane na dnu kanistera.

fiat615
08-03-15, 21:52
Na svaki koliko se sati mjenja ulje u diferencijalu na imt 539

CetojevicM
08-03-15, 21:53
5-10 godina ili nikadLkl{{

sremac88
08-03-15, 22:04
Na svaki koliko se sati mjenja ulje u diferencijalu na imt 539

Pravilno bi bilo da se transmisiono ulje menja na 1000 radnih sati, ali retko ko to poštuje.

fiat615
08-03-15, 22:27
5-10 godina ili nikadLkl{{

Tako je to kod nas, dok ide ide

Bubu
08-03-15, 22:46
A nezz najbolje je novo kad se razradi ima špene a sad opet i novo kad se stavlja ne neko loše.

Jedna 7 dobra

'98. a obicne kocnice i hidraulik..mani ti to.

veliki
08-03-15, 23:02
pozdrav svima,neznam je li pravo mjesto,ali nasao sam vitlo za traktor imt 539 odnos mu je 1-15,pise na njega 40000 djula,ima na sebe menjac ,ima 75m sajle f12,cijena je 450e,ja imam pitomu sumu maximum precnika do 70cm,u koji moze biti najvise 5m drva,pa me interesuje vase misljenje da li bi mene ovo bilo dovoljno

Kremator
08-03-15, 23:07
Jel imas sliku?

bobanvrb
08-03-15, 23:09
Daj neku sliku da vidimo kako izgleda.Cena nije velika ako je vitlo u pitanju ako je čekrk,ima nov za 300-330e nov.

veliki
08-03-15, 23:34
http://www.olx.ba/artikal/16226224/vitlo-cekrk/.evo vam link,sto mislite je li skupo i bili mi odgovaralo

Kosjerac
09-03-15, 00:30
Za milana 87, podmaži ležaj obavezno kvalitetnom mašću jer on nema nikakvo drugo mazanje.

blagojce
09-03-15, 02:47
@milana 87 jas pred dve nedeli menuvav lager na zadno trkalo obavezno napuni go so mast bidejki ne se podmackuva od diferencijalot i promeni semerinzi.

577
09-03-15, 12:43
Ja mislim da bi litijeva tu bila najbolja zar ne

- - - - - - - - - -

Da malo čudno al što je je lijep na oko...
Da je moj bar nova tipa..

milan 87
09-03-15, 14:22
fala vam i vama

menjao bi lagere zato kad vozim lupa na preglabice.al ce treba tu nesto da se obradi rece mi otac cizme se obracuju jel to tacno/??

sova
09-03-15, 16:10
Nista se tu ne obradjuje, ali lezaj ne lupa, prvo zuji ili bruji.To kod tebe treba smanjiti luft izbacivanjem onih velikih podloski.Imas na prethodnoj strani kako se mijenja lezaj, Lisnik objasnio u dlaku, al' gadno pogledati malo unazad.

vedran R.srpska
09-03-15, 16:14

1989god pise

veliki
09-03-15, 19:41
moze li mi ko pomoci,i valja li vitlo od dajca

bobanvrb
09-03-15, 20:09
Neznam šta da ti kažem.To vitlo kada je pod teretom nemožeš da iskopčaš da otpustiš sajlu.Moraš da paziš da ne privučeš skroz uz traktor ili ram,ako se to desi samo sečenje sajle.Dosta je sporo-jako sa dobrom daskom može da radi lepo.E sad ovaj ram što ima neznam koliko je jak ne vidi se na slikama.Ja bih raduje da sam na tvom mestu kupio običan čekrk pa kad završiš poso prodaš ako ti ne treba,sa ovim odtaješ doživotno to se teško prodaje.Ili kupuje se samo jednom.Nije neka cena ali nije ni neka roba.Sve u svemu ništa naročito.meni se u suštini ne sviđa taj ram na kome je to vitlo ,eto to je to.

Marko69
09-03-15, 20:11

Jedna 7 dobra

Nesto ja to ne postujem kad kaze "komplet remontovano",vise volim i da je u gorem stanju a da nije radjen motor ili menjac

577
09-03-15, 21:16
Nesto ja to ne postujem kad kaze "komplet remontovano",vise volim i da je u gorem stanju a da nije radjen motor ili menjac

Gle meni se čini motor da je nov .
Tako da a mjenjač i hidrulik lako se vidi .
Teško je naći opet 7 sad da je lošija jeftino imaju cijenu jer su dobre.

Donje Stopanje
09-03-15, 22:10
Alternator na 539, mora traktorski ili moze i od nekog auta da ide?

Trazim da kupim, ukrali na dedinom traktoru, zadnje vreme doslo :(

Dulkaarpad
09-03-15, 22:16
Moze i od auto...
A ovo - sto su ukrali - je zalosno...

vica022
09-03-15, 22:17
U originalu skoro ide iskrin stari tip od zastave od 33A. traktorski samo ima pojacan namotaj rotora i lezaj zadnji dvoredi ali namontirao sam ih na desetine . moze se i drugi ugraditi i samo je bitno da ga spona nezakacuje ako je vecih gabarita

bobanvrb
09-03-15, 22:26
Ja sam stavio kečev novi tip ali sam napravio nosač.Ništa strašno

veliki
09-03-15, 22:49
Neznam šta da ti kažem.To vitlo kada je pod teretom nemožeš da iskopčaš da otpustiš sajlu.Moraš da paziš da ne privučeš skroz uz traktor ili ram,ako se to desi samo sečenje sajle.Dosta je sporo-jako sa dobrom daskom može da radi lepo.E sad ovaj ram što ima neznam koliko je jak ne vidi se na slikama.Ja bih raduje da sam na tvom mestu kupio običan čekrk pa kad završiš poso prodaš ako ti ne treba,sa ovim odtaješ doživotno to se teško prodaje.Ili kupuje se samo jednom.Nije neka cena ali nije ni neka roba.Sve u svemu ništa naročito.meni se u suštini ne sviđa taj ram na kome je to vitlo ,eto to je to.
izvini druze,sta njemu znaci da ima menjac,ona rucka sto je na nju mandjetna on mi je rekao da je to mjenjac i da moze da izbaca kad zapne,mozda mi samo uvaljuje pricu,sta bi mi ti preporucio i sta mislis o ovome http://www.kupujemprodajem.com/Traktorsko-vitlo-19733656-oglas.htm?filter_id=20438051,i imali sto na ova 2 sajta sto bi ti uzeo,objasnio sam u prve postove zasta mi treba,ako ti nije muka da pogledas,hvala

Donje Stopanje
09-03-15, 22:58
Znaci kupim od Zastave, bolje stari tip pa kod elektricara?

Kradu, na jesen akumulator, sad alternator. Dodje mi da prodam ili menjam taj traktor za veci, nicemu mi ne sluzi,
sem da ga s vremena na vreme okrpljujem. On je uvek u rezervi, ali lopova sve vise, sem psa da vezem za traktor :D

Madaprocitah da sada moze po nekom zakonu i struja u ogradu :D

Bubu
09-03-15, 23:13
1989god pise

Prvi dan je pisalo 98. Verovatno je covek permutirao brojeve.

veliki
09-03-15, 23:14
Alternator na 539, mora traktorski ili moze i od nekog auta da ide?

Trazim da kupim, ukrali na dedinom traktoru, zadnje vreme doslo :(
moze od tama 65,znam sigurno

bobanvrb
09-03-15, 23:16
izvini druze,sta njemu znaci da ima menjac,ona rucka sto je na nju mandjetna on mi je rekao da je to mjenjac i da moze da izbaca kad zapne,mozda mi samo uvaljuje pricu,sta bi mi ti preporucio i sta mislis o ovome http://www.kupujemprodajem.com/Traktorsko-vitlo-19733656-oglas.htm?filter_id=20438051,i imali sto na ova 2 sajta sto bi ti uzeo,objasnio sam u prve postove zasta mi treba,ako ti nije muka da pogledas,hvala

Dajčevo vitlo ima kadžastu spojku koja kada je pod opterećenjem jednostavno ne može da se isključi.Tu se javljaju problemi ali to nije toliko važno.Bitnija stvar je što se kači na poluge pa pri malom teretu podiže traktor u vuči trupaca ili prikolice.Moje je mišljenje da do nije dobro.Moja ti je preporuka čekrk koji košta na oglasima 350 ali veruj mi da hoće da spuste na 330e.Napisaću link.ovo kad završišposo možeš lako da prodaš i mnogo je lakše za rukovanje i rad sa samim traktorom od ovih budželacija.

Evo ti link nekoliko oglasa da vidiš kako izgleda a verovatno ćeš u tvom kraju naći nekog ko ih pravi jer je transport do nikšića pola ovog čekrka.
http://www.kupujemprodajem.com/cekrk-vitlo-za-drva-17650721-oglas.htm?filter_id=29839926

veliki
09-03-15, 23:51
Dajčevo vitlo ima kadžastu spojku koja kada je pod opterećenjem jednostavno ne može da se isključi.Tu se javljaju problemi ali to nije toliko važno.Bitnija stvar je što se kači na poluge pa pri malom teretu podiže traktor u vuči trupaca ili prikolice.Moje je mišljenje da do nije dobro.Moja ti je preporuka čekrk koji košta na oglasima 350 ali veruj mi da hoće da spuste na 330e.Napisaću link.ovo kad završišposo možeš lako da prodaš i mnogo je lakše za rukovanje i rad sa samim traktorom od ovih budželacija.

Evo ti link nekoliko oglasa da vidiš kako izgleda a verovatno ćeš u tvom kraju naći nekog ko ih pravi jer je transport do nikšića pola ovog čekrka.
http://www.kupujemprodajem.com/cekrk-vitlo-za-drva-17650721-oglas.htm?filter_id=29839926
a nijesmo se razumjeli,ja sam mislio da pricas o vitlu sa slika sa pik,ono nije dajcevo,za dajceva sam cuo da su losa

bobanvrb
10-03-15, 00:04
Ono prvi put vidim na slici.Naveden je reduktor i 100m sajle.Neznam nisam to nikad video u radu možda bude i dobro ali se meni lično ne sviđa zbog same konstrukcije.Daleko je to na polugama,znam da su hteli da kopiraju ona slovenačka vitla ali ni blizu.Ono fabričko vitlo sa daskom je uz traktor i može traktor dosta da zapne u vuči trupaca uz dasku,kada se krećeš.Ta vitla su skupa ali naj bolja.Ako misliš da završiš taj jedan poso koji imaš onda kupi nešto jeftinije što možeš posle toga da prodaš ako ti ne treba.Ono iz oglasa što si stavio ćeš teško da prodaš.

veliki
10-03-15, 00:11
Ono prvi put vidim na slici.Naveden je reduktor i 100m sajle.Neznam nisam to nikad video u radu možda bude i dobro ali se meni lično ne sviđa zbog same konstrukcije.Daleko je to na polugama,znam da su hteli da kopiraju ona slovenačka vitla ali ni blizu.Ono fabričko vitlo sa daskom je uz traktor i može traktor dosta da zapne u vuči trupaca uz dasku,kada se krećeš.Ta vitla su skupa ali naj bolja.Ako misliš da završiš taj jedan poso koji imaš onda kupi nešto jeftinije što možeš posle toga da prodaš ako ti ne treba.Ono iz oglasa što si stavio ćeš teško da prodaš.ono je on pravio sam ono crveno,a ono u bosnu od cega je ,je li kvalitetno,i on mi je za njega rekao da ima menjac na onu mandjetnu za izbacanje i ubacanje,ja sam stio da uzmem ovaj cekrk, ali me svi ubjedjivali da to nevalja jer je opterecenje na traktor,i pogotovo sto nema oslonac na zemlju tako da dok vuce moze da prevrne traktor,ja sam rekao mene to treba za kuce,godisnje da izvucem od 50m do 100m drva,nebih ga prodavao valja vazda za kuce,mislim na ovo vitlo da nebi bilo zabune
http://www.olx.ba/artikal/16226224/vitlo-cekrk/

AcA OPEL
10-03-15, 00:27
Ta vitla sto prave od Dajca,DZemsa,Zila i td. su jaka kao zemlja,ali kao sto je vec receno imaju te neke mane i zbog toga nisu na ceni.Obicno su sa sajlom oko 300 do 400e.Najbolji je onaj cekrk sto je postavio bobanvrb,barem od tih niskobudzetnih i takva cekrk-vitla se ovde kod mene najvise koriste.Posto ti Veliki imas 539 za njega ni jedno vitlo nije bas preporucljivo jer on i nije bas pogodan za sumu,ali bi ti onaj cekrk zavrsavao poso.Sto se propinjanja tice,samo napravis dasku-raonik koja se zakaci na poluge hidraulika i sa njom se ukopas u zemlju,a mozes i prednji kraj da vezes sajlom za drvo i nema brige od prevrtanja.

veliki
10-03-15, 01:20
Ta vitla sto prave od Dajca,DZemsa,Zila i td. su jaka kao zemlja,ali kao sto je vec receno imaju te neke mane i zbog toga nisu na ceni.Obicno su sa sajlom oko 300 do 400e.Najbolji je onaj cekrk sto je postavio bobanvrb,barem od tih niskobudzetnih i takva cekrk-vitla se ovde kod mene najvise koriste.Posto ti Veliki imas 539 za njega ni jedno vitlo nije bas preporucljivo jer on i nije bas pogodan za sumu,ali bi ti onaj cekrk zavrsavao poso.Sto se propinjanja tice,samo napravis dasku-raonik koja se zakaci na poluge hidraulika i sa njom se ukopas u zemlju,a mozes i prednji kraj da vezes sajlom za drvo i nema brige od prevrtanja.mene je ta suma sva blizu ceste,tako da traktor nebi isao nidje sa ceste,ono nemora na traktor ali ja racunam kad imam njega da nemam nijedno bolje resenje nego da stavim vitlo na njega,razmisljao sam vitla od 12v pa da ga stavim na tama ali to mi je svak rekao da nerazmisljam o tome,e sad sa kim sam ja pricao preporucuju vitla sa reduktorom zbog manjeg opterecenja na traktor,zato mi je svako misljenje dobrodoslo,jer bih to jednom da kupim i da je sto kvalitetnije a da mi moze zavrsavati posao,rekli su mi da bjezim od vitla sa 110 jer je deklo aluminijsko pa puca a da od dajca nije dobro naveo je boban problem,e ad sam ovo nasao na pik ba,sto neznaci da je dobro,zato sam i trazio misljenje da izaberem najbolje,nije mi zurba

mirosti
10-03-15, 09:36
Koliko vidim, ovaj cekrk sto prave ovi iz Kraljeva, sajlu vuce bocno u odnosu na traktor.
Kako se ovo uopste koristi? Ima li negde slika takvog cekrka u radu?

Kremator
10-03-15, 09:44
Vuce iza isto, ima koturacu dole kod kardanskog izlaza....

https://www.youtube.com/watch?v=X2TuEepgt6E

veliki
10-03-15, 10:15
Vuce iza isto, ima koturacu dole kod kardanskog izlaza....

https://www.youtube.com/watch?v=X2TuEepgt6E
ovo sa lamelama je dobro ali skupo,a ovo bez lamele ako traktor nedje zapne izvrnuce traktor ako nema neki oslonac

Kosjerac
10-03-15, 11:46
Neće da izvrne traktor nego pre se motor udavi ili prošlajfa lamela, imam ja takvo vitlo i zadovoljan sam sa njim, nije za neku profesionalnu upotrebu kao slovenačka i druga vitla, ali za sebe prava stvar. Možeš i prikolicu zakačiti, ako ti je šuma kraj puta nemoraš je ni otkačivati samo zalomiš traktor da sajla ne dohvata rudu i dovučeš drvo do prikolice, isečeš i nabaciš, a možeš je i otkčiti jer su slobodne poluge.

veliki
10-03-15, 14:47
Neće da izvrne traktor nego pre se motor udavi ili prošlajfa lamela, imam ja takvo vitlo i zadovoljan sam sa njim, nije za neku profesionalnu upotrebu kao slovenačka i druga vitla, ali za sebe prava stvar. Možeš i prikolicu zakačiti, ako ti je šuma kraj puta nemoraš je ni otkačivati samo zalomiš traktor da sajla ne dohvata rudu i dovučeš drvo do prikolice, isečeš i nabaciš, a možeš je i otkčiti jer su slobodne poluge.
kakva su ova bez lamele jer ova su skuplja duplo

AcA OPEL
10-03-15, 15:50
Dobra su i ta bez lamele i imaju veliku vucnu silu,samo ti treba jeci i tezi traktor i dobra sajla i bez problema uz dobar nagib odjednom izvitlaju po 2m drva.Kod mene se takva najvise koriste i to bas bez lamele.Mada su zeznuta jer kad nemas preglednost,a drvo zakaci u panj ili kamen hoce da pukne sajla ili da propne traktor dok odreagujes,a kad ima lamelu nema tih problema.Ja razmisljam da pravim takvo,fiksno cekrk-vitlo ako ne nadjem neko dobro fabricko,a da je povoljno.Takodje je dobro sto ne smeta za vucu prikolice i sto je fiksirano direktno na traktor pa se prilikom vuce trupaca traktor manje propinje.

Kremator
10-03-15, 16:04
Veliki lancanik je 5000 na kp, koliko je tesko odmotavati sajlu kada je bez lamele? posto se sve okrece...

AcA OPEL
10-03-15, 19:03
Dosta je tesko da se odmota sajla,narocito deblja sajla.Mada opet kad vitlas drva obicno je tu veliki uspon pa se samim tim sajla razvlaci niz brdo i onda se samo "oklembesis" i ide fino.Problem je kad hoces da je razvuces uz brdo,e to je muka.

veliki
10-03-15, 21:52
pa zar nije bolje ovo vitlo ajos jeftinije http://www.olx.ba/artikal/16226224/vitlo-cekrk/

Kremator
10-03-15, 22:26
Ono je dobro jako, mana je sto moras bas da budes u pravcu izvlacenja inace sajla ima da preskoci koturacu, a i vuci ce je uvek u jednu stranu i nagomilavace sajlu na tu stranu. Drugi probelm je sta je sa otpustanjem sajle? da li to moze da se izvede preko one rucice menjaca na njemu ili mora rucno da se kardan vrti u kontra smeru, ili treca opcija podizanje vitla i pomeranje traktora unazad, a sobzirom koliko je koturaca daleko unazad ferkic ce da dize prednji kraj u vis umesto vitla Lkl{{.

Matic
10-03-15, 22:27
Da li je ovo tema o vitlima ili o IMT traktorima?

veliki
10-03-15, 22:59
Ono je dobro jako, mana je sto moras bas da budes u pravcu izvlacenja inace sajla ima da preskoci koturacu, a i vuci ce je uvek u jednu stranu i nagomilavace sajlu na tu stranu. Drugi probelm je sta je sa otpustanjem sajle? da li to moze da se izvede preko one rucice menjaca na njemu ili mora rucno da se kardan vrti u kontra smeru, ili treca opcija podizanje vitla i pomeranje traktora unazad, a sobzirom koliko je koturaca daleko unazad ferkic ce da dize prednji kraj u vis umesto vitla Lkl{{.sve u svemu odustajem od njega,,a ova karpan od 4t ili ovo https://www.kupujemprodajem.com/traktorska-vitla-i-cepaci-14880083-oglas.htm

AcA OPEL
10-03-15, 23:09
Bolje da se prebacimo u temu o sumarstvu da ne bi isli u off topic.Gledaj da nadjes polovno Uniforest ili Tajfun,a i ovo pravljeno sa lamelom nije lose.

577
10-03-15, 23:28
sve u svemu odustajem od njega,,a ova karpan od 4t ili ovo https://www.kupujemprodajem.com/traktorska-vitla-i-cepaci-14880083-oglas.htm

Uzni krpana i ok odličan je ja imam nećeš nikad ga polomit a jeftin.

Matic
10-03-15, 23:38
Čini mi se da pojedincima treba crtati.Tema je IMT. :){{

577
11-03-15, 00:12
Ajmo jel zna ko nemoguda nađem ono štona pločici znači...
http://s28.postimg.org/gf0fj8vlp/traktor_imt_539_slika_47866450.jpg (http://postimage.org/)
free upload pictures (http://postimage.org/)

Quercus
11-03-15, 00:18
Nalazi se na instrument tabli.
Tablica na Vasem traktoru sadrzi
sledece brojeve:

— u polju sa slovom Z upisan je
broj uverenja isprave o zastiti
na radu;

— tip traktora;

— snaga KW;

— broj obrtaja motora;

— broj traktora koji je sastavljen
od devet brojeva cije je znace-
nje: prvi broj, godina izrade;
drugi i treci, proizvodac, i osta-
lih sest redni broj proizvoda od
dana pocetka proizvodnje.

vladj
11-03-15, 21:17
577 sa IMR kabinom. Nije lose uparen.

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/588/5888166/1cf392cb3551-800x600.jpg

mirmir
11-03-15, 23:11
Jel postoji neki video zapis na youtube,oranja s 560 u brdu?
Voleo bih da pogledam.Ja trazio ali mi neide od ruke.

Quercus
12-03-15, 08:52
https://www.youtube.com/watch?v=khrLPuxbSMQ

https://www.youtube.com/watch?v=aZ2TW9L2F-s

mirmir
12-03-15, 11:43
Video sam vec ova dva snimka,to nije brdo,za mene je to ravnica,na ovom drugom snimku ovaj 560 umire,isto tako i na istu dubinu orem s istim plugom sa 540 samo sa duplo manje gorivaLkl{{

vica022
12-03-15, 11:50
A kosa vuca ga jebe samo tako. prednja daska prilicno vise hvata od zadnje koliko vidim. Ako ovako ore 10 ha nece desne prednje gume biti uopste.samo felga se ostati

prnjavor3
12-03-15, 13:08
Na prvom okretanju se vidi da mu je prva brada ide dublje,plug je usađen i to dosta.

sasa82
12-03-15, 17:40
Juce rasturi elektronski davac za temperaturu na 567,reko da ga zamenim za onaj sa ,,sjlicom,, i satom sa brojevima kad ono nemogu da ga nasrafim.PROBLEM Mora pravim reducir.

nesko2563
12-03-15, 18:22
ima gotovih reducira da se kupi.

alen1972
12-03-15, 19:23
Video sam vec ova dva snimka,to nije brdo,za mene je to ravnica,na ovom drugom snimku ovaj 560 umire,isto tako i na istu dubinu orem s istim plugom sa 540 samo sa duplo manje gorivaLkl{{
Mirko obrisi poruke puno ti je sanduce

German hunting terrier | Jagdterrier