IMT

Blok na 533 je varen jos 75g kad je bio nov, posle toga smo ga krpili jos 2 puta tecnim metalom.
Ovde majstori koriste tehniku varenja sa kovanjem, cukaju vreo var , ali ipak im nebih dao da se oprobaju ako budem kupio aparat sa diodama oprobacuse :haha: (gledaosam kako pravi majstori rademajtori rade) :haha: :haha:. Cuosam da postoji neko sredstvo koje moze zakrpiti blok motora , nesme se mesati sa antifrizom a garantuju uspeh
 
Mojem komšiji je pre šest godina pukao blok motora na IMT 560 i to sa desne strane jedno dva santimetra od glave motora. To je bila pukotina celom dužinom bloka, a sanirana je tako što je prvo blok dobro odmašćen prvo običnim a posle čistim (medicinskim) benzinom i zagrevan je limarskim električnim fenom. Temperaturu koja je postignuta neznam, ali je bio jako vruć. Pukotina je proširena i produbljena jedno 2-3 mm i tu je majstor naneo dvokomponentno lepilo. Posle 24 sata je komšija nasuo vodu, upalio traktor i kao da se ništa nije desilo.Čovek sa njime radi normalno i uopšte se ne primeti da je krpljeno.

Mogu se raspitati kod komšije koji je lepak korišćen.
 
Kako sa desne koliko ja znam oni pucaju sa leve strane kod pumpe v.p. Lepili smo sa tim lepkom ali nisam znao da ne sme antifriz zato je valjda i procureo.
 
@pfta
Sa dvokomponentnim lepkom-tecnim metalom kad krpis blok mozes koristiti antifriz bez problema.
Mom drugu je otac doneo neko sretstvo iz inostranstva koje krpi i hladnjake i blokove, za veca naprsnuca moze se kombinovati sa staklenom vunom, ali se ne mesa sa antifrizom. Kad mi bude dao mustru postavicuje na forum :ppozdrav:
 
North ARMY je napisao(la):
ozren u kukujevcima je imao neku polovno novi tip :cao:
Bio sam danas u Kukujevcima, jeste novi tip ali nije baš u nekom stanju, farba je loša, blatobrani iskrivljeni, krov ulubljen. nema brave, videću još dal ću je uzeti. Hvala na informaciji. :sta:
 
ja sam bio jos jesenas pred branje kukuruza,a on uvek ima nekog fergusona u delovima i za ostale imt-ejce polovne delove.
Mozda to i nije taj sto sam ga ja video jesenas.
 
North ARMY je napisao(la):
ja sam bio jos jesenas pred branje kukuruza,a on uvek ima nekog fergusona u delovima i za ostale imt-ejce polovne delove.
Mozda to i nije taj sto sam ga ja video jesenas.
Živi na izlazu iz Kukujevaca prema Kuzminu sa desne strane.
 
MONTOYA je napisao(la):
Dobrinčan je napisao(la):
Jel moze 577 DV da se pojaca snaga na 90ks, i kako?
Na 76-77 ks može lako samo pumpa se prešteluje kao na IMT 587 i druge dizne,na 90ks najlakše je drugi motor ts 44 ili neki perkins a može i s 46 :D

Mislis valjda 86-87Ks?

Da moze se uraditi prestelavanjem pumpe svasta, ali budi svjestan da mu skidas 2-3 000 radnih sati ovim postupkom, ako ne i vise. Ovisno u kakvom je stanju motor trenutno.
 
Teško se nalaze novi zglobovi ako i uspeš cena po komadu je od 20 do 30 hiljada dinara.Kumu smo tražili jesenas i jedva našao
 
Montoya, koliko si siguran da 587 ima 77KS? Koliko si siguran da 587 postoji? mozda mislis na 578 pa tvoje tvrdnje onda imaju smisla...

IMT 577 ima ~75Ks, i prestelavanjem pumpe da dobijes ekstra 15-20Ks se skracuje vjek motora sigurno. ako ces takav "nabrijan" motor opterecivati oranjem, skinut ces mu 1000 sigurno, ako ne i 2. Ovisi koliko motor do sad ima napravljeno...
 
2ik466u.jpg
2vt2yw2.jpg
Ima ih kod nas više komada
 
Bobo je napisao(la):
Montoya, koliko si siguran da 587 ima 77KS? Koliko si siguran da 587 postoji? mozda mislis na 578 pa tvoje tvrdnje onda imaju smisla...

IMT 577 ima ~75Ks, i prestelavanjem pumpe da dobijes ekstra 15-20Ks se skracuje vjek motora sigurno. ako ces takav "nabrijan" motor opterecivati oranjem, skinut ces mu 1000 sigurno, ako ne i 2. Ovisi koliko motor do sad ima napravljeno...

Nek te bude stid i sprd to neznat. :haha: Ta pa kako nebi postojao. Imao ga je jedan baja nedaleko od mene i to još prije rata. E Bobo, Bobo... :haha:

A evo i slike.



Kolko ja znam, a znam, IMT-577 ima 70 konja. I nešto si mi puno konja (15-20) obećao samo preštelovavanjem pumpe. :sta: To bi došlo do 85-90 ks što je malo puno za taj i takav motor.
 
mirmag je napisao(la):
zozon je napisao(la):
"Sredio" sam prednju vuču na IMT 577 pa me zamina ko remontuje poluosovine (zglobove) ili eventualno gde se mogu kupiti novi zglobovi?
Kako ti je to poslo za rukom?
Samo sam radio, traktor sam kupio polovan 2004-e, pretresao sve od A do Š, zglobove na prednjoj vuci remontovao "Vanadijum" Indjija, i jedan se prosto raspao posle, eto, 5 godina rada. Redovno kontolisem ulje u prednjem diferencijalu, mažem, mazim, pazim ...
Post je spojen: [time]1263912063[/time]
_________________________________________________
Bećarina pusta je napisao(la):
Bobo je napisao(la):
Montoya, koliko si siguran da 587 ima 77KS? Koliko si siguran da 587 postoji? mozda mislis na 578 pa tvoje tvrdnje onda imaju smisla...

IMT 577 ima ~75Ks, i prestelavanjem pumpe da dobijes ekstra 15-20Ks se skracuje vjek motora sigurno. ako ces takav "nabrijan" motor opterecivati oranjem, skinut ces mu 1000 sigurno, ako ne i 2. Ovisi koliko motor do sad ima napravljeno...

Nek te bude stid i sprd to neznat. :haha: Ta pa kako nebi postojao. Imao ga je jedan baja nedaleko od mene i to još prije rata. E Bobo, Bobo... :haha:

A evo i slike.



Kolko ja znam, a znam, IMT-577 ima 70 konja. I nešto si mi puno konja (15-20) obećao samo preštelovavanjem pumpe. :sta: To bi došlo do 85-90 ks što je malo puno za taj i takav motor.
Kažu da taj motor zaista ima 90 ks u varijanti koja je namenjena za TAM-ov kamiončić, mada nisam siguran.
 
Nazad
Vrh