IMT

zameni ti prvo one mesingane čaure u kućištu volana, ne košta puno a može da bude da je to u pitanju :cao:
 
@didi
Isti problem sam imao i ja. Resio sam ga sa novom centralnom bolcnom (na trapu), i "ruke" koje drze prednji trap igraju tu dosta ulogu, ako tu imas lufta resi i to pa tek onda otvaraj kuciste volana. Imam IMT 533 76g sa xx sati i uvek sam odlagao taj posao jer mi se nije otvaralo kuciste, prosle godine sam mu uradio generalku i pomenuti delovi su bili poskidani pa sam ih izmenjao a samo kuciste ostavio za posle i vola vise ne igraju tockovi a bome u kucistu ima dosta lufta. Sve u svemu nadam se da shvatas o cemu pricam.
 
I geometrija mora biti ok, inače kod mene je bila ''0'' tako sam ga uzeo (naprijed mora biti uži ''mislim'' 7-15mm, nek me neko ispravi) možda je to i glavni uzrok tako brzom kvaru na mom, jer s pravilnom geometrijom je volan uvjek ''našpanan''.
 
petarHR je napisao(la):
I geometrija mora biti ok, inače kod mene je bila ''0'' tako sam ga uzeo (naprijed mora biti uži ''mislim'' 7-15mm, nek me neko ispravi) možda je to i glavni uzrok tako brzom kvaru na mom, jer s pravilnom geometrijom je volan uvjek ''našpanan''.
Podrazumeva se. :ppozdrav:
 
Ista stvar se desava kod men na 542. Samo cekam suncanije vreme i odma rastavljam kuciste da vidim sta mu je. Ja sam menjo caure i krajeve spona, posto je to bilo lose, onda je to valjalo jedno vreme pa se kasnije sve nesto rasklimalo u kucistu tako da mu negine jedan remont...
:cool:
 
Pa ja ga moram spremiti do setve.Zvaću u ponedeljak jednog kolegu pa da bar ustanovimo o čemu se radi.
 
ja sam cuo za slucaj da je covjek ubacio jos jednu kuglucu u "lezaj" na vretenu volana i tako i smanjio luft i igranje desnog tocka, iako mi ne ide u glavu kakve to uopce ima veze jedno s drugim.

Petre: geometrija prednjih tockova je kod mene "0" vec 15 godina, pa je tek prosle godine poceo tresti desni tocak, i to samo pod punom prskalicom i sijacicom.

Odvezli smo ga jednom prilikom majstoru da prestela ventile, i opcenito pregleda cjeli motor u kakvom je stanju. stari doso po traktor, a prednji tockovi naprijed uvuceni (bez pretjericanja) 5cm. kad je pitao sta je to, ovaj mu reko da to tako mora biti, da ce bit laksi na volanu ovo-ono... Prednje gume se potrosile u rekordnom roku i opet smo ga vratili na "0" i tako vozi bez problema vec zadnjih sigurno 15 godina.

most je na centralnom klinu toliko propo da kad dizem prednji kraj, cjeli traktor se dize, a obadva tocka na zemlji. na klinu imam lufta sigurnih 1cm gore-dolje. Luft u rukavcima kriminalan. koliko se klimaju gore, mast istera van i zemlje nagura unutra da nekad zna i zapeci.
 
skini deknu na kraju puza ti stoji ko neka bolcna na kojoj imas platne raznih debljina skidaj jednu po jednu kreni od najtanje ako skines previse neces moci da okrenes volan davno sam to radio pa sam i malo zaboravio
 
Mozes da ga palis na 24v ali nije preporucljivo,a mozes da kupis i nov od 539 (ako pase)
 
NE PASE OVAJ JE NA SELNE NE KACISE NA SRAFOVE. NEKI KAZU DA MOZE ALI KAKO STA DA UBACIM ILI ZAMENIM
 
ako je on potpuno ispravan i ako su ti svi prikljucni krajevi na klemama dobri, ako je spoj sa masom dobar i ako je dobar akomulator mora on dobro da vrti ! inace preko zime svaki anlaser povlaci vise struje !
ako nista ni tad probaj sa 558 ! on bi trebao imati jaci anlaser a spojevi su isti !
 
Kod tebe je stari tip anlasera sa pomicnim rotorom, najjednostavnije je da nadjes jaci anlaser tog tipa od 558 ili od kombajna univerzala i da se prebace usta sa tvog na jaci.Ili da nosis tvoj anlaser da se preradi na vecu snagu a to je kostalo oko 100 ::novac::
 
Netreba tom alnaseru snaga vec brzina :haha: :haha: mnogo mnogo muka sumi zadavali ti alnaseri za 533
Svaki majstor tvrdi da zna daga ubrza i umeti pare za mozda 5-10% ako ga opste ubrza.
Ako to 012 u nikt-u oznacava pozarevac obratimise na PP date uputim kod majstora koji znaju da urade, mom anaseru je jedan majstor ubaciop rotor od 4 konja i bio je dosta brzi dokm se rotor noje pokrivio postomije bilo skupo ja odem kod drugara i pitamga za rotor i on mi objasni da ima neki sistem sa cetkicama od fapa? Pitam ja majstora kod koga me on uputio , kaze moze , ubaci nove polove (jace) nosac cetkica od fapa maloga osmirgla ocisti i radi ko bombona, lakse zimi upalim 533 nego 539 . Kad iscrpim akumulator na recimo kombiju i taj iscrpljen akumulator stavim na 533 on sa tim alnaserom vergla sasvim-skoro normalno i moze da upali. Otad za fergusone kupujem akumulatore od 65-75 ah, isto toliko traju a jeftiniji . Sada mi ostala mogucnost jos da ubacim i rotor od 4 konja kad i ako mi bude trebao :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Сеци уши крпи **greška, мотор ВАМО покривен феноменално дизајнираном обртном лимаријом.
bimomt.jpg
 
Na 549 su VAMO motor donekle i "uklopili" bez rezanja haube:

p3190004.jpg


p3190033.jpg



Zbog cega je 539 drugacije radjen stvarno mi ne ide u glavu, kad je su hauba i motor isti?
 
Nazad
Vrh