PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

MONTOYA
16-01-15, 22:24
Evo dva snimka,pre i posle dorade kabine

http://youtu.be/Niw5df39T8M

http://youtu.be/rPtnafpaAek

577
16-01-15, 22:25
Ma navikne se čovjek...

mirmir
16-01-15, 22:29
Danas svecano izgoreo tek generalno remontovan Iskrin anlaser sa 560,jos ugradjeni svi Orginal "Lektrika"delovi.Mogao sam da kupim nov i da mi ostane para,ali Iskra je Iskra,ima delova i to je kvalitet.Ljudi si bili u pravu svi su mi rekli da ima delova za iskrin anlaser,valjda su mislili da ga treba stalno popravljati:lol:

Vec sam ugovorio kupca za ovako neispravan,ode on za 50 eura.....a ja u prodavnicu i nov.Pamet u glavu...
http://i58.tinypic.com/33uephs.jpg

Bobo
16-01-15, 22:38
Ti nemas nov traktor . 549 je vec polovan . Koliko ima godina ? Nadam se da se ne ljutis zbog moje prve recenice.

Nista ne zamjeram. Naravno da sad nije nov samo sam naglasavao da je kupljen NOV, da sam prvi vlasnik i a to nije TO kao kad je 539 kupljen nov 1981.g.

549 je doteran 23.08.2006.g. Imao je 0000.3 radna sata kad sam ga prvi put upalio da ga isteram s kamiona. Nitko sretniji nije tad bio od mene. radio je u pocetku svu zemlju sto je radio i nas 539. OD prvog dana ima "pomoc" u vidu "manjeg brata" koji je snosio dio tereta dok 539 nije imao nikog. 539 je od prvog dana radio svu nasu zemlju i nesto usluznog te 3 ili 4 godine oko 20 jutara ukupno svih poslova na zemlji posto drugi traktor nismo imali tad.

Sta hocu reci, greska je misliti da je NOV IMT kvalitetniji od polovnog. Za cjenu novog traktora se uz malo truda nadje kompletan traktor, kompletan se rastavi, uradi se generalka na motoru, prepiksira prednji trap, pretrese mjenjac, izmjenjaju sva ulja, ofarba se kvalitetno i izlakira se da boja na blijedi samo tako i obujes ga u nove gume kakve ti zelis i onda makar znas sta sve imas u njemu.

Mi na 549 dobili neke jadne gume koje su od prvog dana bile lose. U garantnom roku su mjenjane karike jer je jako trosio ulje i serviser mi kaze da nikad nije vidio klipove s 3 kanala na ikojem IMT traktoru, i rekao da taj motor nece dugo izdrzati. Ja nisam klipove vidio, ali prognoza mu se polako ostvaruje... Kad sam mjenjao poklopac hidraulika vidim da lezajevi na vratilu koje drzi konusni zupcanik uopce nisu stegnuti, cjelo vratilo se klimalo gore dolje 5mm sto je van svih tolerancija... Sklapaju ih kako se kome svidi.

Brena je kupljena po sistemu vidjeno-kupljeno. Stanje katastrofalno al nije s mjesta micana dvije godine. Cjena je bila takva kakva je i sad malo po malo se taj traktor dovori u red. da sam bio pri novcima da sam odmah sve porastavljao i sredio kako treba, izasla bi me opet toliko koliko traze za polovan traktor za koji mi nitko ne daje nikakvu garanciju kao ni za ovaj koji sam kupio.

mirmir
16-01-15, 22:47
Bobo,kupis polovan traktor pa sredis,e pa vidis i ja sam kupio polovan anlaser pa generalno sredio,sve novo u detalj,u sraf i on izgoreo kao licna posle 30-40 palenja.
A klipovi s 3 karike postoje vec nekoliko godina,majstori koji rade te krseve znaju,to su Motins novi tip klipova koji su se u praksi pokazali jakooo katastrofalno(normalno)ali su jeftini sto je presudan faktor kod svih...

sapunjar
16-01-15, 23:00
Kod nas i u okolnim selima kad su ljudi kupili nove imt-e su isto primjetili da im traktori troše više ulja nego nafte i na reklamacije im je samo odmahnuto rukom, pa su sami plaćali čovjeka iz B.Palanke da im dođe pogledat šta nevalja, a ovaj je već po šablonu mjenjao klipove u novim traktorima i poslije toga sve je bilo dobro.
Moj kolega ima 536 (vinogradar) ali on još to nije radio začudo. Zanimljivo je da taj traktor nije imao uopće ugrađen grijač za hladno startovanje, a palio je ko mina i za m33 motor strašan odaziv na gas ima.

Bobo
16-01-15, 23:37
Mirko: Anlaser sam uvijek kupovao nov posto se otac jednom davno opekao i nosio ga na remont i nakon 4 dana pukne rotor po pola... Jedino nosim mjenjati cetkice al neke zesce zahvate ako je potrebno raditi, jednostavno ga bacim u stranu i zaboravim za njega. Kao da ides kupovati od nekoga polovan akumulator. To se jednostavno ne radi.

Po pitanju klipova u mom 549, ja ne znam kakvi su unutra. 2006.g. je majstor rekao da nikad nije vidio takve klipove i dao je prognozu da nece dugo. Reklamacija je pokrivala samo zamjenu karika ali ne i zamjenu klipova. Savjetovano nam je da ugradimo prevencije radi klipove s 5 karika sto nismo htjeli...

Da znas da mi se motalo po glavi... Morat cu glavu nositi na remont pa kad je vec sve otvoreno, odmah da povadim ove klipove sto su unutra i da zbilja ugradim Petar Drapsin s 5 kanala i indijske karike iz konzerve? Traktor ima 3000 i sitno sati, vjerujem da ne bi trebalo biti vecih problema ako ga pravilno razradim laksim poslovima i vozikanjem...

Kad smo vec kod klipova, prodao sam kolegi motor s kombajna na kojem je pukao blok. Motor je s44 iz 1980.g. klipovi u njemu su 101mm. Pouzdano znam da je kombajn dovezen iz Beograda na iber gasu bez ikakvog razradjivanja, radio je svaku sezonu i kod mene mu je motor nastradao. Kolega je klipove povadio van i pokazao mi kako izgledaju. Kao da su jucer ugradjeni u motor. Opcenito kompletan motor iznutra kao da je jucer s trake sisao. Mislio sam da ce se makar nesto na klipovima poznati ali apsolutno NISTA, samo su garavi odozgor a ostatak nov novcat.

Racunao sam da je kombajn svake godine kosio 30 jutara u prosjeku i nek mu je trebalo sat i pol za jutro, to znaci 90 sati godisnje na 1800 okretaja puta 33 godine je nesto oko 3 000 radnih sati i posto je radio na 1800 okretaja neka je to 3200-3500 radnih sati po IMT standardu mjerenja to bi po mom trebalo pokazivati makar nekakve znakove trosenja ali ono sto sam nekidan kod kolege vidio me stvarno odusevilo.

vasovac
17-01-15, 08:33
Samo da demantujem priče o novim IMT,kupio sam 539 pre dve godine,osim štelovanja ventila i kočnica ništa nije pipnuto na njemu.Traktor radi odlično pali po mrazevima bez grejača,sve u svemu ja sam prezadovoljan.

Pavle.
17-01-15, 09:58
Ima komsija taj novi 539 skoro tri godine i sa njim radi sve lake poslove i nema bas nikakvih problema a masina se bas lepo naradila sa prskalicom i kultivatorom jer on radi usluzno po celom ataru.

Vojkanvrelo
17-01-15, 10:39
Kod mene u selu ima 4 nova IMT539,svi kazu da imaju neke kratke klipove ali oni rade bez greske i nijedan ne trosi ulje niti bilo koji problem.Imaju strasno ostar zvuk,drugaciji nego oni ranijih godina.Ljudi dosta rade sa njima jer nemaju vece pa se ti traktori koriste za sve.Znaci to su rotacione kose,silokombajni,baliranje,setva oranje i sve ostalo.Kvarova nema.Ali nemaju svi tu srecu.IMT je takav bio i mnogo pre.
Evo moje iskustvo koje nije za ovu temu ali je poucno.Kupio sam prosle godine grajfer IMK Krusevac,nov.Skoro 3500e.Mogao sam za manje pare i malu privredu da uzmem ali nisam hteo.Doteram kuci i pustim u pogon on sve radi ali nece levo desno da okrece letvu.Fabrika je u haosu,garancija mrljava,svi te nesto lazu i onda ja sam mozgujem i trazim kvar.Posle nekog vremena pronadjem opiljke od busenja rupe da su zaglavili u hidraulicnom razvodniku.Sredim to i masina samo peva.To je jedan veoma kvalitetno uradjen grajfer koji moze dugo da traje.
Pouka:Za manju snagu traktora uvek je po meni bolje IMT,iako ima nekih sitnica koje ga remete to otklonis i posle dugo godina mozes da radis uz jeftine delove,manju potrosnju,dobru okretljivost,jednostavnost popravke.Za vece snage ipak se mora traziti nesto bolje,nazalost i mnogo skuplje.

577
17-01-15, 11:25
I mojsusjed je ugradio nov motor 539 i radi bez greške a ide otkida.
Malo ulje curka ali to je jer su silikon umjesto dihtunga stavili što se tiče motora prva liga na minus 15 pali ko mina.

Bobo
17-01-15, 12:32
Radio je i moj 549 ko curica kad je bio nov. Nije se pravo ni oznojio na 12 jutara zemlje, oranje s 2x10" plugom, tanjuraca 20 diskova i trokrilna drljaca... Uf al mu je tesko bilo... Kad smo vidjeli da s dva traktora mozemo stici jos poceli uzimati zemlju u zakup, pa odmah i 2x12" plug da oru obadva traktora, onda mjenjao tanjuracu za 24 diska, pa sjetvospremac i malo po malo se tu nakupilo dosta posla za koje taj mali traktor nikako nije namjenjen. Radili smo s njim na 40+ jutara dvije godine sve teze radove i to se na njemu osjeti i te kako. sad "samo" mora odvesti 90% zrna 15km od njive sa 60 jutara povrsine, mora "samo" pripremiti svih 60 jutara dva puta tragom, mora "samo" poorati i potanjurati manje i teze dostupne njive kojih nazalost imam i previse i tako... To njegovo "samo" mu je vec previse. Dok sam kukuruze brao, tukao je sate kao nenormalan.

I s 539 se oralo, tanjuralo i sta sve nije radilo pa je durao jako jako dugo, na 549 se vidi da je kvaliteta izrade i kvaliteta samih materijala drasticno smanjena. Daleko od toga da je los traktor ali nema vise one izdrzljivosti koja je nekad bila.

Spominjete nov 539 za lakse poslove. Tu se slazem 10000000% nema na njemu sta otici kad vuce prskalicu, kultivator, sijacicu i rasipac za gnojivo. To su za njega poslovi samo takvi. Na manjim domacinstvima po meni nezamjenjiv traktor za lakse poslove.

Kod IMT se pokazalo sto novije to losija izrada, losiji sklopovi i materijali... Sve u svemu, za manja domacinstva su jos uvijek dobri ali kako je netko od kolega prije mene napisao za ozbiljnije povrsine i teze radove ipak treba traziti nesto drugo u danasnje vrijeme, IMT je tu prevazidjen. Ima nas jos koji se ne damo i koji se "krpamo" s IMT i ne damo na njega ali nasa realnost je takva. Ili kredit ili IMT ;)

miroljubceful
17-01-15, 13:06
niej bas sve tako,ranije nisu vukli setvospremace nego trokrilne drljacice,oralo se sa 2x8 i 2x10 coli,ima ljudi kojima su dotrajale rakovice 558 i sl,pa su plugove elskovacke i sl akcili na ferge da se pemoste,puno danasnjih masina nije bilo tih 80-tih godina koje se sada kace na ferge a oni mucenici nisu predvidjeni da vuku to,ne tvrdim ja da su ovi danasnji boljeg kvaliteta,samo kazem da treba imati uvida i u nase prohteve i noviju emhanizaciju koje nije bilo u tim vremenima 80-tih kada nje bilo balirki nego kombajni su i balirali,nije bilo beraca za kukuruz i sl,ili je bilo u znatno manjoj meri i imali su ih samo odredjeni ali su ih i oni zbog svoje finansiske moci vukli nekim drugim traktorima,sve to treba uzeti u obzir

Matic
17-01-15, 13:15
Ako anlaser nije izgoreo nema potrebe za njegovim bacanjem.Sve se da srediti.

MONTOYA
17-01-15, 13:44
Meni je izgoreo rotor na 577 pre 4-5god. kupio nov rotor indijski (il čiji je već,drugog nije bilo) i dan danas vrti dobro

577
17-01-15, 15:02
Gle generalka sva brušenja komplet za imt 4000 kn malo vise od 550 eura pa složiš i deri dalje a za neke traktore dođe pumpa boš a kamo drugo.

Matic
17-01-15, 15:10
To ti sve govori kakav je kvalitet u pitanju.

Vojkanvrelo
17-01-15, 15:20
Ma i cene su generalno dosta pale.

577
17-01-15, 16:30
Kod nas su pale cijene obrade jako dijelovi isti.
Pošto više nemaju posla skinuli su cijene .
A ima i onih skupih i stavlja indijske dijelove i govore kako su najbolji je za njega jer zaradi

AcA OPEL
17-01-15, 16:38
Ja se secam pre mozda 10 godina,a mozda bas i nema toliko,uglavnom postojala je mogucnost generalnog sredjivanja traktora u IMT fabrici.Recimo u to vreme je losiji,ali ne dres,533 bio 1200-1300e i uzeo stric jednog i odma ga odveze tamo na sredjivanje i tad je to kostalo 800e i za 2000e ima traktorcic kao nov.Oni mu odradili motor,zamenili sve gume,stavili novo sediste,nova instalacija i signalizacija,komplet ofarban i to prilicno dobro i mozda jos neke sitnice odradjene i traktor do dana danasnjeg radi bez problema.Ispade taj sredjen bolji nego nov.

577
17-01-15, 16:55
Ma dobri su i novi nije to sad tako loše ja sam vidio u svom kraju puno novih traktora i nisam im našao zamjerke.
A sad ovisi ako je neko divlji pa trga ima i takvih rastura ne održava.
Polupa sve toga se nagledam stalno.

Jedno lijepo sređivanje 560...

https://www.youtube.com/watch?v=8hmTdmhNtn0

mirmir
17-01-15, 18:01
Meni je izgoreo rotor na 577 pre 4-5god. kupio nov rotor indijski (il čiji je već,drugog nije bilo) i dan danas vrti dobro
Komso tebe da citiran,nekako si najlaksiLkl{{
Ponesem danas anlaser u radnju gde sam kupio sve delove za njega,bacim ga na sto i kazem"Ovo je vec crklo",naravno tu ulece svadja i rasprava da nisam upravu i da je to nemoguce,kazu nosi anlaser u nas servis da se to proveri,odnesem i majstor otvori,vidi sve novo unutra,cisto kao suza ali smrdi na paljevinu.Kaze majstor nemam reci sve je spakovano kako treba ali rotor i stator izgoreli kao licna,kaze nasi delovi nasa greska,stave nov rotor ali sad nisam hteo Lektrika slovenacki vec uzmem italijanski Orme,taj su imali i stave stator Iskra iz zelenih kutija,ja nisam hteo slovenacku lektriku,moj zahtev.Spakuju lepo sve i sad,sta smo duzni,nista,cao.
Namontiram kuci anlaser i da zaverglam ono jedva se javlja,kad je juce anlaser crko izvuko momentalno svu struju iz novog Bosovog akumulatora 95Ah,jao mama,akumulator na punjac,stavim drugi od 75Ah Varta i zaverglam,traktor je upalio bez icega,bez afrodizijaka,kao da je napolju 40 stepeni,vergla oce klipovi da poispadaju,pre je verglao daleko slabije.
Muka me uhvatila,jos ako je akumulator crko ima da se obesim.
Znaci zajebite te varijante markirane robe,tipa NPR,Kobelsmit,SM...i slicno,nema to veze,sve se kopira,svi grese,samo je stvar u sreci!!

U juselu mi kazu da su imali vec dve reklamacije na Lektrika-Iskra anlaser od 10 prodatih.Znaci nije stvar u parama,vec u sreci.

Vojkanvrelo
17-01-15, 18:55
Mirko da li si siguran da Iskra jos uvek proizvodi te stare svoje proizvode elektricne namene?

Bobo
17-01-15, 19:47
Evo sto se anlasera tice, imao sam i na breni situaciju. Dobio na njoj NOV NOVCAT indijski anlaser jer je original covjeku netko ukrao s traktora posto je traktor stajao u basci. Kad sam dosao po traktor da ga teram kuci, bio je pocetak 9. mjeseca i kaze mi covjek, topal je dan, nemoras ga grijati, upalit ce i direktno... Taj anlaser me kostao zivaca i zivaca da je to neopisivo nesto.

Prvu godinu sam ga drzao na traktoru i molio sam ocenase prije diranja kljuca samo da upali ujutro da ne izvuce akumulator grijajuci i verglajuci, vec sam bio otpisao motor kao los.

Pisao sam vec da sam motor s kombajna prodao ali sam si ostavio anlaser ISKRA. i ovaj indijski jedne jeseni nije htio upaliti, nema snage da vergla cak i s novim akumulatorom 110Ah. Skinem indijca i stavim iskru, ljudi moji brena pali 300 puta bolje, kad krene okretati nema da ne pali. Indijski posto je nov odnesao kolegi elektricaru da ga sredi i nek stoji za rezervu, posto pase i na brenu i na skip i na kombajn. Nov je i stoji mi. Da nije bio nov i sjajan, ne bi ja njega ni nosio kolegi na popravak, samo bi ga negdje bacio pod policu...

Inace se ne sjecam kad sam skidao anlaser s traktora zbog kvara. Jedino taj iskrin otvorio, ocistio i podmazao automat posto je od stajanja poceo zaglavljivati.

Dok ne probam stogod bolje, po onom sto sam vidio iskra je zakon.

Vojkanvrelo
17-01-15, 20:46
Definitivno je Iskra najbolja ali na zalost odavno se ne pravi u Sloveniji i nema veze sa kvalitetom koji nekad bio.Alternatore i anlasere jos prave,ta nova firma,ali sve ostalo vise ne.
Kod mene u selu i u kraju na sirokom niko nikad nije kupovao drugi anlaser jer ovi originalni Iskra uz odredjeno odrzavanje traju cini mi se vecito.Mi imamo jednog starog majstora koji godinama uspesno radi svu elektriku iako je dosta ostario.On je uvek govorio Iskra moze da se popravi a ostali samo jednom.

vedran R.srpska
17-01-15, 21:26
mi kupili 539 DV prije tri godine,i bas se iznenadim kad sam vidio da je iskra alnaser i alternator i sveje super nista,za sad nije bilo problema bogu hvala jedino malo al savim malo na orbitrolu ima al se neosvrcem na to.
u planu je bio jedan nov 565 dv ili 577 dv al,kako ja osta u austriji i nevrcem se u R.Srpsku tako je kako je da nista vece nije kupito meni je bas zao al za sad nam netreba

sova
17-01-15, 21:32
Ma dobri su i novi nije to sad tako loše ja sam vidio u svom kraju puno novih traktora i nisam im našao zamjerke.
A sad ovisi ako je neko divlji pa trga ima i takvih rastura ne održava.
Polupa sve toga se nagledam stalno.

Jedno lijepo sređivanje 560...

https://www.youtube.com/watch?v=8hmTdmhNtn0
Lijepo skockana sestica, samo za sta sluze ovi prorezi ispod lijevog fara?Usput nije trebao stavljati Turske farove.

577
17-01-15, 22:26
Lijepo skockana sestica, samo za sta sluze ovi prorezi ispod lijevog fara?Usput nije trebao stavljati Turske farove.

Akumulator je ubacio tuda onaj veliki kamijonski vidi se na videu...
Lijepa da baš lijepo zelena stakla izgledaju odmah traktor ko bog nema veze sta je stara tipa.

AcA OPEL
17-01-15, 22:53
Jel svaki 565 onaj noviji od '86. godine ima hidro volan?Jos me zanima da li je njemu sa hidro volanom,tim fabrickim,smanjena okretnost u odnosu na 560 bez hidro volana?

bobanvrb
17-01-15, 23:11
Ja ga vozim i nebi reko,a i da jeste malo se doda na kočnice kad zatreba.

AcA OPEL
17-01-15, 23:17
A tvoj je iz fabrike doso sa hidro volanom?

Dobrinčan
18-01-15, 00:06
Slucajno sam naleto na jednu ovakvu sliku,pa cisto da je podelim sa vama.
http://i59.tinypic.com/2yki55e.jpg

TUTA
18-01-15, 01:04
Slike sa terena... naiso sam na ravan put pa reko da slikam.
http://www.dodaj.rs/f/3l/gd/43YfNoCR/wp20150117008.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1q/b8/3xw0SkHq/wp20150117007.jpg

Mihailo78
18-01-15, 07:51
Sklapaju li u IMT-u ferguson 539 trenutno i koja mu je cena ? Jel kupio neko skoro nov ?

gagiska83
18-01-15, 13:21
U Jugometalu u Svilajncu ima puno novih imt 539 traktora stoje na prodaju već pola godine ako ne i više.

MONTOYA
18-01-15, 13:25
Jel zna neko dal ima da se kupi set za reparaciju volanske pompe od 577

mirmir
18-01-15, 15:04
U Juselu je bilo onaj Higum set ali tu su samo zaptivni delovi,nista specijalno.

MONTOYA
18-01-15, 15:07
To znam,mislio sam dal ima telo pumpe

Matic
18-01-15, 15:11
Zovi Petoletku.

mirmir
18-01-15, 15:13
To tesko da ima tako nesto,mozda jedino cela nova pumpa,mislim da je oko 100 eura.

- - - - - - - - - -

Zovi Petoletku.
Da mi se slogira komsija kad cuje cenuLkl{{

MONTOYA
18-01-15, 15:16
Nova pumpa je bila oko 20000din

mirmir
18-01-15, 15:17
U juselu 13500 din,preciznoLkl{{
Sad proverio,ima na stanju.

MONTOYA
18-01-15, 15:18
to je onda džaba
jer za remont uzimaju 70-80e

mirmir
18-01-15, 15:19
Jel to za tvoj 577 ili.....

zaregakovo
18-01-15, 15:20
To bi tregalo da je 16 cm3 pumpa" mislim"telo i zaptivke kao pumpa torpeda ili zmaj 142 samo je problem ako je noseća ploča znači ona do rezervara oštećena onda novi delovi tj telo i par zupčanika neće baš pomoći da se otkloni kvar.Šta se dešava sa pumpom jel prebacuje ulje u motor ili ulje peni ....ili izbija semering.

mirmir
18-01-15, 15:24
Volanska pumpa na 577 je 5,9 cm3
http://i59.tinypic.com/316vwyg.jpg

MONTOYA
18-01-15, 15:30
Jel to za tvoj 577 ili.....
Kod mene je nova na traktoru al imam jednu koja mi je ostala od prošlog 560 s S44 motorom
volan se teško okretao kako na leru tako i na gasu...pa je zamenuta
Na izgled nema nikakvih oštećenja

bobanvrb
18-01-15, 16:02
A tvoj je iz fabrike doso sa hidro volanom?

Jeste fabrički sve.E sad se to tokom eksploatacije malo pohabalo koje kude ali radi.Imao sam problem sa tom pumpom i znam da je telo pumpe isto sa ovih fapova 13, to je u stvari ista pumpa ali je kod fapa na kaiš a ovamo na zupčanik.Inače remontuje se lako.Meni je hidrauličar od dve stare napravio jednu ništa me nije koštalo a radio je 10min.Nešto je merio i premeravao i napakovao super.Izmenjao neke zaptivke i tako...radi to.

pocerina
18-01-15, 17:27
Mene je letos remont pumpe volana na 560 kostao 15000 din.

bobanvrb
18-01-15, 20:03
Ala si ti dobro prošo sa tim remontom

http://www.kupujemprodajem.com/Krile-pumpe-upravljaca-18382454-oglas.htm?filter_id=2029440

http://www.kupujemprodajem.com/Krilna-pumpa-17545227-oglas.htm?filter_id=2029440

http://www.kupujemprodajem.com/Hidraulicna-pumpa-volana-18339847-oglas.htm?filter_id=2029440

aca85
18-01-15, 20:32
Pozdrav drugari,u nekoliko tema o traktorima sam postavio pitanje da li na svom imt 540 koji je sa 3 brzine mogu ubaciti jos dve da bude sa 5 brzina ili ne.To najvise pitam jer mi je izlazno vreteno sporije nego na 539 i sada neznam sta je u pitanju i kako mogu da ga ubrzam.Da li da zamenim menjac i stavim sa 5 brzina ili je moguce nesto zameniti na postojecem menjacu.Zamolio bi za koji savet.Hvala

milanristicks
18-01-15, 20:40
Jel zna neko dal ima da se kupi set za reparaciju volanske pompe od 577

Nazovi firmu VOLAN nalazi se izmedju Krusevca i Trstenika telefon je 063 628 630 vlasnik se zove Milan.Rade kompletnu hidrauliku svih vrsta pumpi za Ruske traktore, DJondir, IMT prave hidraulicke cilindre po narudjbini servo pumpe rade sve sto se tice hidraulike.

lisnik
18-01-15, 20:52
Da si blize da ti ja prodam pumpu sto je pumpa.Mora samo posebno imati rezervoar.Krilna pumpa je zakon za volan.
http://www.dodaj.rs/f/3r/7K/4sXuY6Op/slika-126292-540dea762e3.jpg
http://www.dodaj.rs/f/2f/aL/16aRl6xJ/slika-126292-540de7a7e79.jpg

MONTOYA
18-01-15, 20:58
Na čemu je bio taj motor kad ima takvu pumpu?

lisnik
18-01-15, 21:10
Bio na traktoru.Ovu pumpu sam ja ugradio.Inace je sluzila za volan na kamionu DAF..

MONTOYA
18-01-15, 21:11
Jesi li pravio neki adapter,imam sličnu od fap-a

lisnik
18-01-15, 22:05
U ovom slucaju sam samo malo doradio vodilicu i vijke za drzanje.Kod tokara sam jos odradio osovinicu tako da bi stavio zupcanik sa stare pumpe.Razlika je sto se sad serafi sa dva vijka ,a prije je bila na tri vijka sto nije bitno.Isprobano u radu i radi super.Inace najbitniji je zub za centar i upasati zupcanik na osovinu.Vijke mozes pregraditi kako hoces.
http://www.dodaj.rs/f/3A/cZ/48HjZyyx/slika-126292-540de8231ca.jpg
http://www.dodaj.rs/f/45/UE/4fmANGR6/slika-126292-540de96e917.jpg

miroljubceful
19-01-15, 01:39
Pozdrav drugari,u nekoliko tema o traktorima sam postavio pitanje da li na svom imt 540 koji je sa 3 brzine mogu ubaciti jos dve da bude sa 5 brzina ili ne.To najvise pitam jer mi je izlazno vreteno sporije nego na 539 i sada neznam sta je u pitanju i kako mogu da ga ubrzam.Da li da zamenim menjac i stavim sa 5 brzina ili je moguce nesto zameniti na postojecem menjacu.Zamolio bi za koji savet.Hvala
ako ti je sporije vreteno nema veze sa menjacem vec je nesto drugo u pitanju sto se zadnjaka tice,sada sta je tacno moze ti reci Mirko ili neko ko se bavio rastiranjem i popravkom 540,menjac sa 5 brziana mozes staviti samo da bi podelio brzine i bio dosta brzi u transportu,u tom slucaju bi dobio 542 a kardan bi ti i dalje ostao isti sto se brzine tice

Bobo
19-01-15, 10:20
Brzina kardanskog vratila je jednaka i na 539 i na 540 nema nikakve apsolutne razlike. na 1500 okretaja motora se dobija 540 obrtaja prikljucnog vratila a na 2000 okretaja motora 720 okretaja PV...

Po cemu zakljucujete da je sporije nego na 539? "niklovanim okomerom" sto kazu kolege ili ste mjerili brzinu nekim uredjajem?

mirmir
19-01-15, 11:18
540,542,549,560...imaju malo sporiji kardan u odnosu na 533 i 539,preciznije 540 obrtaja kardana pri 1685 obrtaja motora.

U kuciste menjaca 540 moze da se napakuje menjac petobrzinac ali je to totalno neisplativo jer trebaju velike i skupe prepravke.

Milos M.
19-01-15, 12:41
http://www.dodaj.rs/f/h/12p/4kAfF8Vh/20140925142146.jpghttp://www.dodaj.rs/t/Z/ir/3isJsu2a/20141007064738.jpg (http://www.dodaj.rs/?Z/ir/3isJsu2a/20141007064738.jpg)

aca85
19-01-15, 14:23
mirko 015,sada stvarno neznam sta da uradim,nisam merio nicim br.izlaznog vratila ali sam moj berac eko 3500 vuko sa mojim 540 i kada sam brao kukuruz drugaru sa njegovim 542 mnogo je brze okretao berac nego moj,a i prednost je ta sto ja berem u 3 sporu a kod njega sam brao u 4 i 5 sporu pa samim tim i manje potrosi gorivo a ide dosta brze,pa sam najvise zbog toga postavio ovo pitanje.
I jos nesto mirko koja je najjeftinija solucija kupiti polovan menjac od 542 ili 549.ili da na svoj menjac ugradjujem jos 2 brzine

Philby
19-01-15, 14:54
Za mjerenje broja obrtaja su dovoljni mobilni telefon koji može snimati zvuk (čini mi se da sad svaki to može), parče izolir trake i neki besplatni programčić za analizu zvuka. Zalijepi se traka na osovinu/remenicu tako da strši sa strane, uključiti da se vrti i snima zvuk udara trake o neki predmet za koji zapinje.
Prebaci se na računar, otvori i posmatra grafički prikaz koji liči na ekg. Izmjeri se period između dva udara (šiljak koji se periodično ponavlja) i 60 sekundi podijeli tim brojem. Rezultat je prilično tačan broj obrtaja osovine u minuti, kasnije je lako preračunati koliko je u odnosu na različite obrtaje motora.

mirmir
19-01-15, 15:05
Aco,najjeftinija varijanta ti je prodaj traktor pa kupi 542,da prepakujes menjac na petobrzinac ima da te kosta ko svetog pere kajgana a da kupis polovan menjac petobrzinac ja garantujem da neces kupiti da je dobar jer petobrzinci nisu nesto specijalno dugovecni kao trobrzinac,imaces iskakanje iz 4 brzine,problem pete......
Niko ne rastura traktor u delove zato sto je bio u ekstra stanju!!

Bobo
19-01-15, 15:17
Nekako ne vjerujem da 549 i 540 imaju razlicite obrtaje kardana... I ako se razlikuje kao sto mirko pise, to je 200 okretaja motora vise sto se nikako ne moze osjetiti na potrosnji u cjelodnevnoj berbi kukuruza.

Brao sam godinama s 549 i motor sam drzao na 1600 okretaja u 95% slucajeva. Potrosnja takva da mi je rezervar bez problema durao cjeli dan branja naravno s kratkim pauzama tokom dana.

Na cjeli dan berbe s 542 i 540 s istim beracima nema sanse da se potrosnja toliko jako osjeti da bi opravdavalo kupovinu drugog mjenjaca ili drugog traktora.

mirmir
19-01-15, 15:21
Kao sto sam napisao 540,542,545,549,560,565,567,569....imaju 540 obrtaja kardana pri 1685 obrtaja motora.

533 i 539 imaju 540 obrtaja kardana pri 1500 obrtaja motora.

Rakovica ima 540 pri 2000,mali ursus 540 pri 2200,zetori 540 pri 2000,univerzal-store 540 pri 1920......

Uglavnom najbrzi na kardanu su IMT traktori.

miroljubceful
19-01-15, 15:21
ima da se nadje rasturen u dobrom stanju kod onih sto prodaju rasturene sa Kosova i iz Hrvatske ili pozajmljenih po Srbiji pa rastureni ;) e sad ga ubodi,sto rece neko pre mene prodaj 540 pa kupi 542 jeftinije ti je i generalku da radis na 542 nego da se zezas sa menjacima

bobanvrb
19-01-15, 15:23
Za mjerenje broja obrtaja su dovoljni mobilni telefon koji može snimati zvuk (čini mi se da sad svaki to može), parče izolir trake i neki besplatni programčić za analizu zvuka. Zalijepi se traka na osovinu/remenicu tako da strši sa strane, uključiti da se vrti i snima zvuk udara trake o neki predmet za koji zapinje.
Prebaci se na računar, otvori i posmatra grafički prikaz koji liči na ekg. Izmjeri se period između dva udara (šiljak koji se periodično ponavlja) i 60 sekundi podijeli tim brojem. Rezultat je prilično tačan broj obrtaja osovine u minuti, kasnije je lako preračunati koliko je u odnosu na različite obrtaje motora.

Sa upaljenim traktorom meriti zvuk sa telefonom.Zar nije prostije naći podatak u tehničkom uputstvu.Evo link i provereno podatak piše.

http://poljoinfo.com/downloads/IMT_traktor_540_542_uputstvo.pdf

Philby
19-01-15, 15:30
Zvuk udarca trake po mikrofonu se izdvaja dosta od ostalih i lako se prepoznaje, a ovaj metod je upotrebljiv za mjerenje broja obrtaja bilo kakvog motora ili osovine.
Super je kad imaš fabričke podatke, ali kad nemaš ili praviš nešto sam ovo je prilično tačna i jeftina metoda.

aca85
19-01-15, 15:51
U svakom slucaju hvala vam drugari,po svemu sudeci razmislicu sta da uradim,a taman sam mu bio ugradio i servo volan ali otici ce na prodaju pa da kupim malo jaci.

pocerina
19-01-15, 16:24
Kao sto sam napisao 540,542,545,549,560,565,567,569....imaju 540 obrtaja kardana pri 1685 obrtaja motora.

533 i 539 imaju 540 obrtaja kardana pri 1500 obrtaja motora.

Rakovica ima 540 pri 2000,mali ursus 540 pri 2200,zetori 540 pri 2000,univerzal-store 540 pri 1920......

Uglavnom najbrzi na kardanu su IMT traktori.

Komso koliko onda moj 560 ima sada obrtaja ?

sova
19-01-15, 16:29
Ja sam mjerio br. obrtaja kardanskog vratila na fergi, mehanickim mjeracem. Nesto kao stoperica izgleda, ima razne adaptere, uglavnom ''ubodes'' adapter u onu rupu na vratilu koja je u centru (od siljka tokarskog, kad je bila na obradi), stisnes neki hepek i ocitas. Tako mi je fergo pokazao, kad sam kazaljku namjestio na 1500 obrtaja motora, okruglih 500 obrtaja kardana, vjerovatno je razliku od 40 obrt. ''pojeo'' traktormetar.

MONTOYA
19-01-15, 16:31
Ja sam merio laserom na 577 i na 1500 obrtaja motora ima 540 obrtaja kardana

miroljubceful
19-01-15, 17:16
na svakom originalnom satu ima tacno prikazano obrtaji remenuce kardana u odnosu na obrte remenice motora,
e sad ovo znam provereno 533 539 558 imaju taj takozvani brzi kardan,za 560 567 znam proveerno da je spor,merili smo stric i ja ima i on tu spravicu ko stoperica,zetor je 2 brzinac i imas ovaj ko na 560 i neki brzi od ferge to znam provereno na zeci 5011

Vojkanvrelo
19-01-15, 17:42
Kupovao sam delove za 533 pa izmedju ostalog reko da zamenim i hladnjak.Zvao sam ikaterm i kaze cena je 18500 plus PDV.Odlicno,odmah sam im rekao da je zato i propala nasa industrija.
Kupovao sam u Agrogasu i oni kazu imaju samo turski,jedan je 10.000 a drugi 12600dinara i isti je kao i nas domaci samo je turski.Kad sam dobio hladnjak uocio sam da su ga bantu crnci pravili bio bi bolji.Znaci lim kao da su sekli sa rucnim makazama,ofarban je sa pola grama farbe i pola je promasio.Znaci katastrofa.Kakav li je onaj od 10.000,cudim se i krstim.

vica022
19-01-15, 17:43
Nisam bas siguran ali mislim da postoji jos jedan par zupcanika za ubrzanje kardana na 540 i toj klapi menjaca. Oni sto stoje kod spojnicke osovine na ulazu u menjac. drugaciji prenos i ubrzava se kardan. Mislim da Lisnik zna tacno dal sam u pravu ili gresim jer davno je bilo reci nesto o tome . u neke serije je ubacivan taj ubrzani prenos . E sad mozda gresim al sve mi se cini da je upravo o 542 -549 to bilo u pitanju

577
19-01-15, 17:43
Pa šta nema orginal sivog kod nas u Hr je bio. al je io upol skuplji što nije bitno

lisnik
19-01-15, 18:11
[QUOTE=mirko 015;957963]Kao sto sam napisao 540,542,545,549,560,565,567,569....imaju 540 obrtaja kardana pri 1685 obrtaja motora QUOTE).

Imaju a nemora biti tako.Moze zupcanik na ulaznom vratilu i donji zupcanik biti razlicitog omjera zuba.Moze biti 17 /53 zuba i moze biti 15/55 zuba.

miroljubceful
19-01-15, 18:17
lisnik posto si tu da te malo iskoristimo,reci mi kako najjeftinije da ubrzam kardan na imt 567

lisnik
19-01-15, 18:48
Te tehnicke stvari mene previse ne zanimaju kolega.Ti traktori imaju koliko znam tri vrste brzina kardana.Uglavnom je caka u zadnjem reduktoru.Kako kazu kardan je dosta brzi kad ide direkt bez reduktora.To ti je najjeftinija solucija.Skines reduktor ,kupis vratilo od IMT 542,549 i ugradis ga direkt bez reduktora.Tu ti jos treba kuciste zadnjeg lezaja i ploca koja ga pokriva.Mozes skinuti radionicki prirucnik za IMT 558 i 560 sa foruma.Tu ti sve pise od kardanu i brzinama.

vedran R.srpska
19-01-15, 18:52
ebem li ga ako je tacno to sto pise na haubi
http://i60.tinypic.com/2vvsup0.jpg
http://i60.tinypic.com/6t1dsn.jpg

MONTOYA
19-01-15, 18:54
Direktna osovina daje 720 pri 2000 obrtaja motora
ostaje ona budža pozadi samo se menja ležaj

lisnik
19-01-15, 19:06
Ima dosta ljudi zahtjeva da bude kardan blizi kucistu.Bar je tako u mom kraju. Tad ide ploca i drugo kuciste lezaja.Normalno ova tvoja verzija je jeftinija,al znas kako to ide .Vezi konja gdje gazda kaze..

miroljubceful
19-01-15, 19:14
to cu polako na prolece da rasturim pa da vidim koju cu varijantu,prvo bih morao da prikacim par masina sa kojima bih radio kardanom i utvrdim smeta li im budza pa da odlucim na koju varijantu da idem,ako ne smeta budza neka je ;)
hvaal vam momci na pomoci,kako sam skapirao osovina od 542 ili 549 i lezaj pa da donesem odluku sa ili bez budze

Bobo
19-01-15, 19:14
na svakom originalnom satu ima tacno prikazano obrtaji remenuce kardana u odnosu na obrte remenice motora,
e sad ovo znam provereno 533 539 558 imaju taj takozvani brzi kardan,za 560 567 znam proveerno da je spor,merili smo stric i ja ima i on tu spravicu ko stoperica,zetor je 2 brzinac i imas ovaj ko na 560 i neki brzi od ferge to znam provereno na zeci 5011

Obrtaji remenice NISU isto sto i obrtaji kardana. Kutni prijenos na remenici je u odnosu 1:1.3 ili tako nesto blesavo i zato su oznaceni okretaji remenice na satu zbog strojeva koji imaju pogon preko remenice.

Na satu IMT traktora (uzmimo 539 na primjer) je u gornjoj polovici "izrezan" dio koji pokazuje putnu brzinu i tamo pise 540 o/pv sto je ravno 1500 okretaja motora. Okretaje remenice nemojte mjesati s okretajima prikljucnog vratila posto to nije jedno te isto.

to cu polako na prolece da rasturim pa da vidim koju cu varijantu,prvo bih morao da prikacim par masina sa kojima bih radio kardanom i utvrdim smeta li im budza pa da odlucim na koju varijantu da idem,ako ne smeta budza neka je ;)
hvaal vam momci na pomoci,kako sam skapirao osovina od 542 ili 549 i lezaj pa da donesem odluku sa ili bez budze

Ako neces budzu tek onda ide direktna osovina i budza se uklanja s traktora. Ako tu ne smeta "budza" dovoljno ju je otvoriti i povaditi sve iz nje i odnesti nekome na tokarski stroj (strug) da dva komada osovine zavari direktno. Dobijenu dugacku osovinu vracas u budzu bez gornjih zupcanika i imas brzi kardan. Ima 3-4 komada tako odradjena u mom kraju i rade godinama bez greske.

mirmir
19-01-15, 19:18
Uh ala se napravi cela filozofija oko brzine kardana,lepo ima prirucnik i pise,valjda je fabrika znala da izmeri brzinu i odnos.

- - - - - - - - - -

Komso koliko onda moj 560 ima sada obrtaja ?
Kod tebe smo stavili direktnu osovinu i sada ima 540 obrtaja pri 1685 obrtaja motora.

miroljubceful
19-01-15, 19:22
hvaal Bobo jso samo jedno pitanje,prilikom varenja tj spajanja osovina reci mi koliko tacno mora biti zavareno sve u centru tj da znam jel mogu sam da varim ili da nadjem nekog ko moze da zavari sto bise reklo u mikronima precizno i tacno ili moze biti malo odstupanja?

lisnik
19-01-15, 19:28
Ima i u bolje opremljenim trgovinama traktorskih dijelova za kupiti original dugacko vratilo.Tad netreba variti..

MONTOYA
19-01-15, 19:28
Mora biti 100% u centru
il kupi novu oko 50e

miroljubceful
19-01-15, 19:37
onda je sigurnije kupiti novu,tako cu i uraditi,samo sto cu prvo skinuti moju pa sa njom po radnjama,jer ako budem kupovao bez uzorka ne pise mi se dobro

North ARMY
19-01-15, 19:51
Mi smo na 560 dali staru osovinu i sta vec ide i 50e za direktnu osovinu,nazad je ostala budza a kardan je ubrzan.

Bobo
19-01-15, 19:53
Kao sto je kolega napisao 100% u centru, zato sam i napisao da nosis majstoru da stavi obje osovine u tokarski stroj i da ih on vari. Ovo rjesenje ni je na odovravam, ali kad covjek hoce proci sto jeftinije ovo rjesenje funkcionira. Kazem, ima ovdje 3-4 tako odradjena traktora i funkcionira.

Mnogo ljudi ne voli 560 imati u dvoristu da mu radi s kardanom. Evo kolega ima 542 s kojim kosi, okrece sjeno, prska i jos kojekakve poslove radi. Ima i 565 sa sporim kardanom pa mu je islo na zivce sto kardan koji pase na 542, zbog duzine ne pase na 565 s istim prikljuckom zakopcanim pa je sve radio s 542.

Kolega forumas "Becarina pusta" mu je u zamjenu za reduktor kardana i sve osovine sto idu u kompletu dao direktnu osovinu, lezaj i plocu koja drzi lezaj iz svog 549. Kolega od kako ima direktan, kratki kardan se preporodio a htio je zbog toga prodati 565. Sad 565 kosi, prska, tjera silokombajn. Da je vario osovinu, opet bi morao imati krece kardane da pasu na 565 koji opet ne pasu na 542 i zato nije htio variti.

vladj
19-01-15, 19:57
Ja sam merio laserom na 577 i na 1500 obrtaja motora ima 540 obrtaja kardana

Da li to vazi i za 577 stari tip, posto je kod tebe noviji ako ne gresim?

mirmir
19-01-15, 20:06
E bas me zanima kako stavite osovinu sa 540,542,549 na 560,565,577,tacnije kako ugradite plocu od542,549 sa lezajem pozadi na 560,565 umesto one budze?

Ovde na forumu slabo ima koji majstor iz prakse.

miroljubceful
19-01-15, 20:11
sta mislite o ovom kvalitetu da se poruci?
http://www.srperkins.rs/prikazno/productsPS.php

Bobo
19-01-15, 20:44
E bas me zanima kako stavite osovinu sa 540,542,549 na 560,565,577,tacnije kako ugradite plocu od542,549 sa lezajem pozadi na 560,565 umesto one budze?

Ovde na forumu slabo ima koji majstor iz prakse.

Mogu ti otici kod dvojice kolega poslikati. Jedan ima FABRICKI 560 s takvim kardanom i plocom, a drugi ima od "becarine puste" osovinu, lezaj i plocu. Na ploci se buse dvije nove rupe i drze ju dva sarafa umjesto originalnih 4.

mirmir
19-01-15, 20:50
Ko je to menjao i radio zna da raspored srafljenja budze na trupu 560,565,577 nije isti kao na ploci kod 542,549.To veoma dobro znam jer sam radio a i imam oba traktora u dvoristu pa se i vidi golim okom da se razlikuje.

- - - - - - - - - -

Da,da,moraju prepravke,orginal nemoze da se ugradi kao sto se ovde pise.

Bobo
19-01-15, 20:52
Kazem, postoji i original ploca, izgleda isto kao i ploca s 549 samo ima drugaciji raspored rupa i nju drze 4 sarafa.

mirmir
19-01-15, 20:55
Da,da Bobo postoji orginal ploca za 560.... ali ova orginal ploca s 542 nemoze bez prepravki na 560,565.

Uglavnom razumeli smo seLkl{{

MONTOYA
19-01-15, 20:59
Da li to vazi i za 577 stari tip, posto je kod tebe noviji ako ne gresim?
Ako je direktna osovina onda bi trebalo da je isto

SimkeVa
19-01-15, 22:44
Koji nov anlaser preporucujete za IMT 558? Kakva su vam iskustva sa lukasovim?

Kosjerac
19-01-15, 22:49
Šta je sa tvojim starim?

SimkeVa
19-01-15, 23:01
Remontovan vise puta, uzaludno i kada je poceo da krnja zube na zamajcu, skinut je.

Bobo
19-01-15, 23:22
Samo da napomenem... Otvorena je 1000-ta stranica teme "IMT" a koliko vidim uskoro ce i 20 000-ti komentar ;)

brankovic
19-01-15, 23:30
I sad kad neko kaze-"Pogledaj,pisali smo vec o tome" !!! A ono 1000 strana i 20000 komentara!!! :D

vladimir92
19-01-15, 23:31
:lol: Mogla bi sad druga tema da se otvori kao neki nastavak.

mirmir
19-01-15, 23:49
Remontovan vise puta, uzaludno i kada je poceo da krnja zube na zamajcu, skinut je.
Kupis u Juselu indijski 9300 din,evo moj komsija kupio pre 4-5dana bas za 558,vrti oce klipovi da ispadnu.Vec ga ima na rakovici 60,kupio ga pre 4 godine,radi jos uvek kao sat.Nisam ni znao da je to taj iz jusela za male pare,ja mislio da je onaj TVS-Lukas orginal na rajki.

Kremator
19-01-15, 23:59
Samo da napomenem... Otvorena je 1000-ta stranica teme "IMT" a koliko vidim uskoro ce i 20 000-ti komentar ;)

Taman kada se imt zatvara i privatizuje :lol:....::sramota::

Glackop
20-01-15, 01:07
Ja sam pre par godina uzeo neki u Juselu najeftiniji valjda bas indijski /7.500.din./izdrzao 2-3 meseca i onda odjednom samo zadimi...otvorim ga izgorela jedna lamelica na kolektoru srecom ne do kraja vec ostala jedna polovina duzine,obradim ga na strugu i evo gura vec dve godine.I onda cu vam ispricati celu pricu...zovem ja jusel da vidim jel ima neka garancija ili bar rotor da mi prodaju...rotor za njega posebno nema,a nema ni garanciju zato sto sam ga ugradio na viljuskaru/u njemu je motor 558/Lepo ja gospodji koja se javila kazem kakve veze ima da li je na viljuskaru ili traktoru...ona kaze,da si rekao pri naruzbini gde planiras da ga stavis mi ti njega ne bismo ni prodali zato sto je on za traktor a za viljuskar iskljucivo i samo Iskra,vidim da se zena razume zahvalim se i dovidjenja.

Pavle.
20-01-15, 02:03
Kakve veze ima u cega je motor od tarktora ugradjen pa to je zaista neverovatan odgovor ali ako se uzme u obzir da je taj isti dala zena onda me nista i ne cudi.Te guzose ko zapöosli odma moze katanac na radnju da stavi.Trazio sam kontrolni cep za kompresor sa navojem M27x1.5 i na telefon se javila neka zenturaca mili boze ne mozes joj objasniti nema pojma ni o kompresorima niti ta glupaca uopste zna da te uputi koga da zoves sve od danas za sutra odlaze kao zvace me.Prolaze dani ja zovem a odgovor uvek isti zvace ona mene cim joj serviser javi i tako unedogled .Batalim ja ovdasnje zastupnike i javim sinu da mi pazari u Bernu naravno sve se zavrsilo za minut trgovac ga pitao za navojni korak i sve je odmah zavrseno a cena smejurija ovde sam potrosio vis ena telefon.

kinez
20-01-15, 02:34
Ja sam pre par godina uzeo neki u Juselu najeftiniji valjda bas indijski /7.500.din./izdrzao 2-3 meseca i onda odjednom samo zadimi...otvorim ga izgorela jedna lamelica na kolektoru srecom ne do kraja vec ostala jedna polovina duzine,obradim ga na strugu i evo gura vec dve godine.I onda cu vam ispricati celu pricu...zovem ja jusel da vidim jel ima neka garancija ili bar rotor da mi prodaju...rotor za njega posebno nema,a nema ni garanciju zato sto sam ga ugradio na viljuskaru/u njemu je motor 558/Lepo ja gospodji koja se javila kazem kakve veze ima da li je na viljuskaru ili traktoru...ona kaze,da si rekao pri naruzbini gde planiras da ga stavis mi ti njega ne bismo ni prodali zato sto je on za traktor a za viljuskar iskljucivo i samo Iskra,vidim da se zena razume zahvalim se i dovidjenja.

Izgleda da se ta gospodja razume vise i od tebe i od PavlaLkl{{bas je mnogo bitno to sto je u viljuskaru.

Pavle.
20-01-15, 02:42
Narod je to davno i lepo rekao koliko se zene razumeju "ko Marica u.... da ne lajem

kinez
20-01-15, 02:47
Ne ja se ne zezam ja ozbiljno kazem da ima veze u cemu je motor.

Bećarina pusta
20-01-15, 08:47
Ko je to menjao i radio zna da raspored srafljenja budze na trupu 560,565,577 nije isti kao na ploci kod 542,549.To veoma dobro znam jer sam radio a i imam oba traktora u dvoristu pa se i vidi golim okom da se razlikuje.

- - - - - - - - - -

Da,da,moraju prepravke,orginal nemoze da se ugradi kao sto se ovde pise.

Sve može, pa i drveni šporet, al samo za jedno loženje. ;)

Reduktor (ili ubrzivač, ovisno kako se upare zupčanici) skinut sa IMT-565 i stavljen na IMT-549. Sad imam 540 o/min. kardana na punom gasu motora (2250 o/min.). Kratka (orginalna) osovina iz njega ubačena u IMT-565 bez problema.

http://i60.tinypic.com/lliit.jpg

Kod 549 može (kako kaže Lisnik) i opcija sa promjenom zupčaničkog para unutar mjenjača da bi se dobilo 540 o/min. kardana na punom gasu, al se onda "usporava" hid. pumpa što nije "poželjno".

mirosti
20-01-15, 08:48
Sto se tice ubrzanja prikljucnog vratila na IMT-u mogla bi se prepravka napraviti na ulaznim zupcanicima da umesto 17/53 bude 20/50. To je maksimalno sto moze stati u cauru. Time bi broj obrtaja bio 674 pri 1685 obrtaja motora.

Izlazno vratilo na 560(sa budzom) se moze spojiti jednom caurom sa dvostukim unutrasnjim ozljebljenjem, da se delovi ne vare i ostecuju. Doduse ta caura bi kostala i vise od 50€, ali eto cisto kao mogucnost..

aca85
20-01-15, 13:18
mirosti,da bi se to postiglo sa zamenom zupcanika da li se mora rasturiti menjac ili kako je to izvodljivo kada se traktor odvoji na pola

mirosti
20-01-15, 13:39
Evo, ovde se lepo vidi sta se menja.

http://i225.photobucket.com/albums/dd33/mirosti/67_zps43c691ea.jpg (http://s225.photobucket.com/user/mirosti/media/67_zps43c691ea.jpg.html)

Ovo je sestobrzinski menjac od 540, 42, 49. Na Desetobrzinskom je cak i nesto lakse izvesti akrobaciju..

pocerina
20-01-15, 17:52
Kod mene u selu je jedan kupio novu direktnu osovinu za kardan na 560, pa je se u prvoj godini rada uvrnula.... Ja sam u Irigu kupio polovnu za 100 evra, tj komplet onu budzu sa lezajem i osovinom sam uzeo...

Vojkanvrelo
20-01-15, 19:19
Da li se razlikuku lezajevi radilice imt533 i 539?

vica022
20-01-15, 20:36
Koliko znam isti su i lezajevi i radilica jer smo jednom prilikom prebacili radilicu od 533 sa lezajevima na 539 i dan danas je na tom traktoru. Imao tesku havariju i iskrivila se na prednjem semeringu i zamenuta

Matic
20-01-15, 20:38
20.000 post u temi. Lkl{{

lisnik
20-01-15, 20:48
Da li se razlikuku lezajevi radilice imt533 i 539?

Ne razlikuju se kod ovih hajmo reci novijih 533 i 539.Starije izvedbe 533 imaju lezaje malo drugacije izvedbe.Tacnije razlika je u aksijalnim lezajevima.

Vojkanvrelo
20-01-15, 20:59
20.000 post u temi. Lkl{{
ko ce da vodi na jagnjetinu?

vladj
20-01-15, 21:41
Za 1000 -tu stranu i 20000-ti komentar Istorija fabrike i nekoliko slika preuzetih iz IMT arhive. Iskreno se nadam da se prica sa fabrikom IMT ne zavrsava i da je cekaju mnogo bolji dani.

http://www.imt.co.rs/istorija/11.jpg

http://www.imt.co.rs/istorija/10.jpg

http://www.imt.co.rs/istorija/14.jpg

Istorija

http://www.imt.co.rs/Istorija.php

Glackop
20-01-15, 23:46
Ne ja se ne zezam ja ozbiljno kazem da ima veze u cemu je motor.

Ja ne znam da li se ti zezas ili ne,ali da je zena bila u pravu bila je,a namerno sam izostavio sustinu da vidim ko ce i da li ce pogoditi tu razliku,a ona je da sam u tim prvim 2-3 meseca dnevno palio viljuskar i preko 30 puta...onda se to lepo pomnozi sa npr 60 dana,sto mu dodje oko 1800 paljenja,e onda se to prevede na traktorski rezim koji ce biti u godinama./To je zena rekla i onda nastavila pricu za Iskru./

- - - - - - - - - -

Nemoj da ispadne kako sada hvalim Indijca jer sam prestao koristiti viljuskar odnosno sada se pali jednom u mesec dana,inace do sada bi se raznizao bar deset puta,ali za traktor moze da zavrsava posao pogotovu kome pali lako.

Pavle.
21-01-15, 02:10
Kad nesto ne valja ono ne valja a alnaser je predvidjen da pali sad traktor ili viljuskar isti mu je zadatak a broj dnevnih paljenja nema apsolutno nikakve veze .

danger
21-01-15, 11:20
ko ce da vodi na jagnjetinu?

Onaj ko je i oglasio taj treba da casti....

Matic
21-01-15, 11:25
To se podrazumeva.Kad je beg bio cicija?

Vojkanvrelo
21-01-15, 11:30
Nikad nisam ja bio protiv...

lisnik
21-01-15, 16:18

Koliko para tolikoo muzike,,,,,,,

sapunjar
21-01-15, 20:24
Za 1000 -tu stranu i 20000-ti komentar Istorija fabrike i nekoliko slika preuzetih iz IMT arhive. Iskreno se nadam da se prica sa fabrikom IMT ne zavrsava i da je cekaju mnogo bolji dani.

http://www.imt.co.rs/istorija/11.jpg

Istorija

http://www.imt.co.rs/Istorija.php

Ova slika uopće nije iz IMT fabrike već iz The Banner Lane factory, Coventry, England iz 1961 godine i IMT bi mogao biti tužen za ovo !!!

Janosh
21-01-15, 20:46
Zasto da bude tuzen?

North ARMY
21-01-15, 20:51
Pazi stvarno,na prvi pogled ferguson ali nije. Auspuh sa desne strane,a sa leve normalno cep za sipanje ulja.Znaci nije slika "u ogledalu" .

SKEMBA
21-01-15, 20:59
A ovaj ima i rupu za kurblu ;-)

vladj
21-01-15, 21:03
Slika je sa IMT-ovog sajta. Sada vidim da taj traktor vise lici na Masey-a nego na IMT. Ako ne gresim prvi Imt traktori su imali auspuh sa leve strane odozdo.

Onda je ovo traktor sa slike.

http://museumvictoria.com.au/collections/itemimages/381/544/381544_large.jpg

North ARMY
21-01-15, 21:08
Izlaz im je bio isti svima sa leve strane,samo su neki imali koleno ka dole,a neki ka gore. Kasnije su vocarski noviji imali ka dole zbog radova u vocnjaku-vinogradu...

vladimir92
21-01-15, 21:19
Ovakav je moj traktor Englezac,sasija ista,gornji poklopac se otvara sa dva pipka metalna,i ovde se na slici to vidi.

mirosti
21-01-15, 21:43
IMT je proizvodio licencne traktore, nikad nije ni projektovao svoj traktor. Sve su to Fergusoni sa ponekom dodatom sitnicom(koja je takodje prekopirana).
Tako su radili i FAP, Zastava, 14.oktobar, Rakovica, DMB, Famos, P.Petoletka, Torpedo, TAM i tako dalje i tako blize..
Vecina firmi je protivpravno proizvodila i posle isteka licence, ali obzirom da su to proizvodi za koje je izgubljeno interesovanje maticnih firmi zbog zastarelosti osnovnog proizvoda niko nije pokretao postupak.
Netreba se zavaravati da smo bili sila jer da smo bili nebi se sve srusilo kao kula od karata..
Veoma bih voleo da mi neko pokaze neki nas proizvod koji nije bio licencni.

AcA OPEL
21-01-15, 21:43
Meni je bilo cudno kad sam video da imaju pneumatsku masinu sto srafi sve srafove na tocku odjednom.Prosto nisam mogo da verujem da IMT to ima,a sad mi je jasno odakle to na slici.

Kremator
21-01-15, 21:52
IMT je proizvodio licencne traktore, nikad nije ni projektovao svoj traktor. Sve su to Fergusoni sa ponekom dodatom sitnicom(koja je takodje prekopirana).
Tako su radili i FAP, Zastava, 14.oktobar, Rakovica, DMB, Famos, P.Petoletka, Torpedo, TAM i tako dalje i tako blize..
Vecina firmi je protivpravno proizvodila i posle isteka licence, ali obzirom da su to proizvodi za koje je izgubljeno interesovanje maticnih firmi zbog zastarelosti osnovnog proizvoda niko nije pokretao postupak.
Netreba se zavaravati da smo bili sila jer da smo bili nebi se sve srusilo kao kula od karata..

Jedino sto smo mi otprilike uneli u sve to, je ovo:

http://i58.tinypic.com/dxfz1x.jpgLkl{{

Vojkanvrelo
21-01-15, 21:58
Po cijoj licenci su zglobni IMT traktori?

vlada88
21-01-15, 22:02
http://www.dodaj.rs/t/1P/oq/4MuJaFLz/17052012700.jpg (http://www.dodaj.rs/?1P/oq/4MuJaFLz/17052012700.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/30/g9/2NJTgT3q/17052012699.jpg (http://www.dodaj.rs/?30/g9/2NJTgT3q/17052012699.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/1L/ou/QNMeqUq/17052012698.jpg (http://www.dodaj.rs/?1L/ou/QNMeqUq/17052012698.jpg)
Kada sam video na sajmu ovaj traktor reko krenulo zivnuce ali samo tada sam video i vise ga nema,90ks.

mirosti
21-01-15, 22:11
To ti je bila 'prica' sa John Deere.. Nisu IMT-ovci dizajnirali - bez brige..

vladj
21-01-15, 22:13
Po cijoj licenci su zglobni IMT traktori?

Mislim da su isto po MF licenci, s tim sto mi nismo mogli napraviti motore vece snage pa ih je za IMT po narudzbini radio Mercedes Benz.

http://pictures.tractorfan.nl/groot/m/massey-ferguson/532354-weet-niet-precies-massey-ferguson.jpg

sapunjar
21-01-15, 22:16
Kako je onda IMT mogao da proda licencu afganistancima?

Jel vam poznat čika sa slika?
http://museumvictoria.com.au/collections/items/1594391/photograph-massey-ferguson-end-of-tractor-production-line-banner-lane-coventry-england-28-mar-1961
http://museumvictoria.com.au/collections/items/1594538/photograph-massey-ferguson-end-of-tractor-production-line-banner-lane-coventry-england-28-mar-1961

vladj
21-01-15, 22:19
http://www.cheffins.co.uk/assets/news/621_2-m.jpg

mirosti
21-01-15, 22:23
Inace nas popularni Ferguson(533/539) je dizajniran jos 20-tih godina proslog veka i to su radili Massey-Haris i Ford. Tada je nastao i patentiran i sadasni Ferguson sistem hidraulike.
Neverovatna je genijalnost tadasnjih ljudi da postave dizajn(za nas vrlo prepoznatljiv i omiljen) koji uskoro puni 100 uspesnih godina.

Vojkanvrelo
21-01-15, 22:50
Koliko sam ja citao gore pomenuti 2090 je komplet dizajniran kod nas ali je samo motor Dzon Dir.

Bobo
21-01-15, 22:59
Vraga je 2090 konstruiran u srbiji... Mjenjac i dalje imaju licenciran, kao i zadnji kraj i hidraulik... Dizajnirali su samo haubu i kabinu. Motori na prvim primjercima su bili indijski ili meksicki po JD licenci kasnije su poceli ugradjivati perkins...

Dodano kasnjie:

Sjetio sam se da su iz IMT-a slali traktore bez motora u pakistan valjda i tamo su u njih ugradjivali motore po deutz licenci, bojali traktore u zeleno i traktori su imali naziv CIRTA. Potrazite "Cirta c 45" i "Cirta c 140" i sve ce biti jasno. Za uzvrat su dobivali te "JD" motore...

Vojkanvrelo
21-01-15, 23:04
To sam i hteo da kazem da su konstruisali izgled ali sam napisao komplet traktor umesto komplet izgled,za ostale detalje ne znam.Generalno sedeo sam u njemu na sajmu i lepo i komotno je unutra.Inace vidim da je perkins na svakom 580 modelu crkao i remontovan je sa nekoliko hiljada sati i ja mu vise ni malo ne verujem.Ostalo je samo ime od njega.

MONTOYA
21-01-15, 23:08
Bilo kako bilo...Imt je bio ozbiljna industrija i ta fabrika nam treba i ne sme se dopustiti da ode u nepovrat kao zmaj

AcA OPEL
21-01-15, 23:27
Onaj 2090 ima kolega na forumu i to bas sa tim JD motorom.

Bi Zeleni
22-01-15, 01:02
Vraga je 2090 konstruiran u srbiji... Mjenjac i dalje imaju licenciran, kao i zadnji kraj i hidraulik... Dizajnirali su samo haubu i kabinu. Motori na prvim primjercima su bili indijski ili meksicki po JD licenci kasnije su poceli ugradjivati perkins...

Dodano kasnjie:

Sjetio sam se da su iz IMT-a slali traktore bez motora u pakistan valjda i tamo su u njih ugradjivali motore po deutz licenci, bojali traktore u zeleno i traktori su imali naziv CIRTA. Potrazite "Cirta c 45" i "Cirta c 140" i sve ce biti jasno. Za uzvrat su dobivali te "JD" motore...
Nisu ni kabinu,kabina je Austriska.Ima ga drugar iz Stare Pazove,nema tu ni I od IMT.Hidraulika Italijanska itd.

Bubu
22-01-15, 02:21
http://www.dodaj.rs/t/30/g9/2NJTgT3q/17052012699.jpg (http://www.dodaj.rs/?30/g9/2NJTgT3q/17052012699.jpg)

Ovo je 2090 sa Perkins motorom.

Vladane, ipak ima malo vise na njemu od I. Menjac i trapovi su IMT, cak je i hidraulika delimicno IMT a motor svakako nikada nije ni bio IMT vec IMR ili Perkins.

Milan Lacarak
22-01-15, 20:07
Kakav je traktor 587 sa tri brzine u odnosu na 577 dali se oseti razlika?Dobio sam ponudu za moj 560 da menjam za 587 pa bi mi saveti i iskustva dobro dosli.

Bubu
22-01-15, 20:38
587 je petobrzinac, 578 je sa 3 brzine. Dobro otvori oci koji je od ta 2 modela jer je 578 jeftiniji od 587 i stariji minimum 5 godina.

Milan Lacarak
22-01-15, 20:55
587-88 godiste novi tip limarije i covek kaze da ga je takvog kupio sa 3 brzine,inace traktor je od prvog vlasnika ima i siroke i uzane gume,nije lose stanje samo i mene buni otkud trobrzinac.

Bi Zeleni
22-01-15, 21:01
Možda on nezna da ima 5 brzina :lol:

Goran G.
22-01-15, 21:06
587 je petobrzinac, 578 je sa 3 brzine. Dobro otvori oci koji je od ta 2 modela jer je 578 jeftiniji od 587 i stariji minimum 5 godina.
moj 578 je imao svih 5 brzina i išao je brzo kao vetar >:D

Bubu
22-01-15, 21:08
Možda on nezna da ima 5 brzina :lol:

Ima takvih koliko hoces :D Tako je moj komsija sa 567 dok mu ja nisam pokazao gde su 4. i 5. brzina :lol::lol::lol:

jjova
22-01-15, 21:14
Da li je taj 587 jaci od 577? A koliko konja ima 597?
Ipak sam nasao:
http://www.imt.co.rs/Prospekti_traktori-PDF/IMT-577-587-597_Perkins.pdf

Po ovome 577 ima vise od 70ks, 72 tacnije - zar nije imao 70?

Dulkaarpad
23-01-15, 12:06
Tu je rec o perkins motorima (ne o IMR motorima), pa mozda otud ta razlika.

Šošara
23-01-15, 14:08
Do koje godine se proizvodio 558?U cemu je razlika brzi i spori 558?

Tomić Toma
23-01-15, 14:17
Zna li neko gde ima da se kupi desna poluosovina za IMT 577, stari tip? Treba jednomo mom prijatelju. Trazio je na dosta mesta i nigd nema.

pocerina
23-01-15, 14:21

Mislim do 80. A razlika je sto je brzi brzi, tj ima brzi menjac...

zeljkoo
23-01-15, 14:23
Mogu da se raspitam,znam coveka koji ima skoro sve delove za imt. u okolini Kragujevca,ako je hitno moze da se nabavi.

Tomić Toma
23-01-15, 14:28
Sad cu videti sa covekom, on nema internet pa mu trazim brojeve firmi. Ako nista ne nadjem, kontaktiram te na pp.

pešut
23-01-15, 14:35
Do 1980 se proizvodio i posle ide manja serija 559. Ako je u pitanju kupovina treba ciljati 79 i 80 godište jer su "novi"tip sa debljim poluosovinama i zarezanim nosačem tegova. Sporiji su se proizvodili uporedo sa brzima čini mi se do 73 ili 74 godine a posle samo brzi. Trebalo bi da se razlikuju po broju na odlivku menjača sa leve strane mogu da potražim koji je koji. Mada ja imam jednog sporog a po broju bi trebao da je brzi pa sam prilično siguran da je neko čačkao konusno tanjirasti ili je tako i sklapan. Negde sam našao da je postojalo više različitih opcija i kombinacija
NAšao sam
Brzi je 558.03.000
Spori je 556.03.000

mirmag
23-01-15, 16:03
Gde se nalazi kardanska lamela na ovoj semi?

http://all-carz.com/data_images/imt-533/imt-533-02.jpg

Milan Lacarak
23-01-15, 19:59
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpf1/v/t34.0-12/10754959_819826731397281_1366435580_n.jpg?oh=7d06d 944779e208cce475037cc652db7&oe=54C44173&__gda__=1422229539_91ba9e98d95e0f5ecf7e7357d0f4c93 c
587 o kome sam govorio i danas je opet proban trobrzinac je zna gazda da nema vise od 3 brzine.

cira92
23-01-15, 20:30
Malo izvlacenja!!

https://www.youtube.com/watch?v=OKDvVlr5gmo

Vojkanvrelo
23-01-15, 21:02
Porucio sam delove kod firme Agrogas za 533.Kazem poljaljite mi lezajeve za 533,izmedju ostalog.Oni mi posalju za 539.Kazem ajde neka ostanu za drugi traktor ako nekad radim.Opet zovek kazem sta se desilo i da mi posalju drugi komplet ali ovaj put da ne pogrese i naravno Kotor lezajevi da budu.Stigli juce lezajevi kad ono indijski nisu Kotor.Iznervirao sam se ali ajde reko nisu na oko losi.Sada ih ugradjujemo ali onaj seroki lezeci ne moze da udje.Siri je za jedan milimetar i mora da se obradjuje.Znaci pun mi je vise k..... i delova i uvoza i svega.Ne moze covek da bude miran i sve mora da istrazuje sta da kupi a sta da ne i sta valja a sta ne valja.

CVEJA Po
23-01-15, 21:05
Gde se nalazi kardanska lamela na ovoj semi?

http://all-carz.com/data_images/imt-533/imt-533-02.jpg
IMT 533 ima samo jednu lamelu a to mu je ujedno i vucna i kardanska.539 ima dve.

zeljkoo
23-01-15, 21:11
Postoje dve varijante sa jednostepeno kvacilo i dvostepeno.

cira92
23-01-15, 21:13
Cvejo- Ima 533 i sa dve lamele.... >:({

CVEJA Po
23-01-15, 21:14
Mozda,ali ja do sada na jedno 30 komada koliko sam video rasturenih fabricki nisam video sa dve lamele.

- - - - - - - - - -

Ima,ali je to pitanje da li je to fabricki ugradjivano ili naknadno.

Bubu
23-01-15, 21:20
Kod nas u selu je skoro svaki De Luxe tj. sa 2 lamele.

Vojkanvrelo
23-01-15, 21:43
Ja jos nisam video ni jedan sa jednom lamelom.

dragan 75
23-01-15, 21:51
Muka ziva raditi sa jednostepenim kvacilom dok se ne navikne .mislim da su tek da su poceli 72-73 da ugrađuju dvostepeno sve pre toga jednostepeno i na svakom ležaju piše made in england koji je još ne promenjen

Kosjerac
23-01-15, 21:51
Moj 533 je sa dve lamele i debelom blokadom, de luxe 78 god.

Šošara
23-01-15, 22:11
Pocerina,Pešut,hvala na informacijama.

mirmir
23-01-15, 22:23
Porucio sam delove kod firme Agrogas za 533.Kazem poljaljite mi lezajeve za 533,izmedju ostalog.Oni mi posalju za 539.Kazem ajde neka ostanu za drugi traktor ako nekad radim.Opet zovek kazem sta se desilo i da mi posalju drugi komplet ali ovaj put da ne pogrese i naravno Kotor lezajevi da budu.Stigli juce lezajevi kad ono indijski nisu Kotor.Iznervirao sam se ali ajde reko nisu na oko losi.Sada ih ugradjujemo ali onaj seroki lezeci ne moze da udje.Siri je za jedan milimetar i mora da se obradjuje.Znaci pun mi je vise k..... i delova i uvoza i svega.Ne moze covek da bude miran i sve mora da istrazuje sta da kupi a sta da ne i sta valja a sta ne valja.
Od indijskih lezajeva najbolji su Bimite,to je veoma velika i jaka fabrika ali indijci imaju drugacije oznake i mere,010,020,030 a kotor 025,050,075 i tu treba paziti,jer nije isto.

Vojkanvrelo
23-01-15, 23:03
Znam za oznake da su drugacije ali ovaj je siri nego sto treba pa ne moze da udje na leziste.Mora biti da je greska kod proizvodnje.

mirmir
23-01-15, 23:27
Tu je najveci problem sto danas svako uvozi sve,u svakom indijskom katalogu rez.delova lepo pise sta je za Massey,Perkins,njihove indijske motore,a sta je za IMT.Ocigledno lezajevi koje si dobio su za neku varijantu istog motora pa se nesto poklapa a nesto ne.Imao sam tih problema.
Danas se svako bavi trgovinom.

mirmag
24-01-15, 09:12
Moj je 74-to godiste,prva serija sa kompresorom i dvostepenim kvacilom...uzeo sam novo izlazno vratilo i kardansku lamelu za njega.Intersuje me pozicija lamele.Gde je ona postavljena u traktoru.

milos bota
24-01-15, 09:39
U korpi kvačila

prnjavor3
24-01-15, 11:02
Hahaha,a čovjek možda tražio kod hladnjaka.

kinez
24-01-15, 11:15
Znam za oznake da su drugacije ali ovaj je siri nego sto treba pa ne moze da udje na leziste.Mora biti da je greska kod proizvodnje.

Ko ti menja te lezajeve?

Vojkanvrelo
24-01-15, 11:48
Мој отац мења.

kinez
24-01-15, 14:14
Taj siroki lezaj moras da obradis prema radilici(nije nikakva greska)a ta garnitura sto ti neodgovara ona ti je za noviji 533 i za 539 trebao si da napomenes koji tip lezaja.

Ursus
25-01-15, 20:54
Ljudi, de mi recite u cemu je problem kad se poluge na 539 dignu do kraja, tesko se spustaju prema dole. nekad se desi gotovo da ih je nemoguce popustit....u sutini nesto ih koci!
Zna li neko u cemu bi mogao biti problem ?

Vojkanvrelo
25-01-15, 21:02
Taj siroki lezaj moras da obradis prema radilici(nije nikakva greska)a ta garnitura sto ti neodgovara ona ti je za noviji 533 i za 539 trebao si da napomenes koji tip lezaja.
Pa brate napomenuo sam.Znaci kazem posaljite mi stari oni poslali novi.Posle kazem ajde neka ih ovi novi tipovi neka ostanu ali posaljite mi ovaj put zaista stari tip i da bude Daido a oni mi poslali indijske,ajde nije bitno mozda su dobri ali radilica je prva specijala i lezajevi prva.Nisam do sad cuo da se mora nesto dodatno obradjivati lezaj.

ivann
25-01-15, 21:39
Ljudi, de mi recite u cemu je problem kad se poluge na 539 dignu do kraja, tesko se spustaju prema dole. nekad se desi gotovo da ih je nemoguce popustit....u sutini nesto ih koci!
Zna li neko u cemu bi mogao biti problem ?

https://www.youtube.com/watch?v=67rNedZySak

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Bi Zeleni
25-01-15, 22:14
Jesenas na silosu.
http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01/25/9e2f8aa960baf5af059f45257d0718ef.jpg

Lopi
26-01-15, 15:58
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=rX3OyDanBAM&x-yt-cl=84503534&x-yt-ts=1421914688

Na istom youtube kanalu ima jos snimaka sindikata vezanih za problem u fabrici tacnije propadanje i zatvaranje.

sapunjar
26-01-15, 18:25
Ovaj strah kod gospodina Grbića od TAFE-a je njegov strah za njegovu fotelju i ništa drugo jer onda on nebi šefovo nego neki Indijac.

Vojkanvrelo
26-01-15, 18:30
Mnogo toga ti druze moj tu nerazumes.Grbic je odavno izgubio fotelju i nije mu to cilj.Jedino ostaje istina da ce gasenjem IMT-a mnogi izgubiti posao ali koga je to ovde briga.Ugasene su i mnogo vece firme pa sad zele i ovu.Vlast ne zeli da shvati da je IMT strateska firma ove zemlje i umesto da je postavi na noge oni je guraju u provaliju.Moram da ti kazem da sam potpuni poznavalac prilika u vezi fabrike IMT.

CVEJA Po
26-01-15, 18:38

Cvejo- Ima 533 i sa dve lamele.... >:({
Ipak postoji 533 sa dve lamele tj de luxe modeli.Nisam to do sada znao.Ovom prilikom se izvinjavam clanovima foruma za netacnost mojih podataka.

North ARMY
26-01-15, 18:40
Danas u prolazu uslikan,3 gume su extra,a ova prednja leva je odradila svoje,godiste i ostale podatke ne znam,a deluje prilicno ocuvano:
http://www.dodaj.rs/f/1I/Wb/3uQBgfWP/109477741020579880707985.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3Q/LF/1BVhvc7Q/109475231020579880935990.jpg

sapunjar
26-01-15, 18:44
Bolje i da su samo sastavljali gotove Indijske traktore. Seljaku bi odgovaralo, jer su ti traktori jeftini, to je ono na šta su naučili i još dijelovi odgovaraju sa IMT-om, a radnik treba poso i redovnu platu.

Bubu
26-01-15, 18:50
Miroslave, jel taj traktor sa Enol pumpe na prodaju?

North ARMY
26-01-15, 18:51
Kako se zove pumpa ne znam,ali je tu kod Sikija. Lkl{{

Matic
26-01-15, 18:51
Jeste a cena sasvim korektna.Nije preduvana i tome slično.

Vojkanvrelo
26-01-15, 19:39
Pa koja je?

boki@
26-01-15, 21:00
sta kazete jel mnogo para za ovu masinuhttp://www.polovniautomobili.com/oglas5835355/imt_587_dv/

cira92
26-01-15, 22:29
Stajao je taj u Petrovcu kod Jugopetrola ???? ^-^

boki@
26-01-15, 22:33
Stajao je taj u Petrovcu kod Jugopetrola ???? ^-^nije to taj ovo je drugi a evo tog http://www.polovniautomobili.com/oglas4880218/imt_587/

cira92
26-01-15, 22:34
Jeste to je ovaj drugi sto je stajao u Petrovcu... >:({

boki@
26-01-15, 22:34
eve kolega ciro jedan za tebe http://www.polovniautomobili.com/oglas5707969/imt_5170/ >:({

cira92
26-01-15, 22:36
Znam ja tog.. Lkl{{ Ne vredi taj sminkeraj toliko...

Vojkanvrelo
26-01-15, 22:39
Задња му је цена 8000,звао сам га одавно још.Мени не изгледа тако лоше,али то је ипак слика.

cira92
26-01-15, 22:41
Задња му је цена 8000,звао сам га одавно још.Мени не изгледа тако лоше,али то је ипак слика.

Ako dodjes da ga gledas najavi se i svrati na >:({ kolega....

Vojkanvrelo
26-01-15, 22:47
Одустао сам од тога.Тренутно сам на леру за новог 577 али прво сам у плану да оформим УДРУЖЕЊЕ ЗА СПАС ФАБРИКЕ ИМТ.И радим активно на томе.Иначе замало да идем да га гледам.

miroljubceful
26-01-15, 23:42
nasao sam zanimljiv snimak pa me interesuje sta je razlog za nesto ovako http://www.topictimes.com/videos/autos/rakovica-m34-motor-za-traktor-imt-560-567-bljuvanje-vatre-full-gZZbPn_tK7Q.html

North ARMY
27-01-15, 00:01
Radnik rece izmedju 5 i 10 000e,ne zna ni on tacno koja je cena,a mi se nismo zadrzavali.

mirmir
27-01-15, 00:10
nasao sam zanimljiv snimak pa me interesuje sta je razlog za nesto ovako http://www.topictimes.com/videos/autos/rakovica-m34-motor-za-traktor-imt-560-567-bljuvanje-vatre-full-gZZbPn_tK7Q.html
Praksa kaze ventili propustaju ali moze biti i do podesenosti bos pumpe.

Šanana
27-01-15, 01:13
Pročitao sam na zadnjih 10 strana da se mnogo žalite na NPR karike.
NPR = Nippon Piston Rings, znači to bi bile Japanske karike ako mislimo na iste.

Ja sam ih ugrađivao kod generalne na 565 na PDM klipove i stubline. Uzeo sam klipove s 5 karika.
Traktor je natukao u godinu i po dana preko 740 rh i za sada sam prezadovoljan, ide ko aždaja, ulje ne troši, puca od snage.

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202013/Slika2819.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202013/Slika2819.jpg.html)

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202013/Slika2801.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202013/Slika2801.jpg.html)

Nekoliko kolega je radio motore sa tom kombianacijom i kod mene se pokazalo kao najbolja opcija!

Matic
27-01-15, 09:25
N.A jednom sam išao kod Sikija i taj traktor je tek bio doteran.6.500 meni onda rekoše cenu.Bio je blatnjav i nije imao prednju šoferku pa ga nisam nešto posebno zagledao.

Vojkanvrelo
27-01-15, 09:43
Шанана,ја сам купио карике НПР код фирме феротехна,они су и овлашћени увозници,значи оригинал су.Трактор 533.Почео је да дува,главу сам два пута радио и сада смо га растурили да би схватили да су карике поготово оне мазајуће се скроз отаниле.Значи 2мм луфта и више.Штета што нисам сликао.Такве карике сам уградио и на комбајн и сад ме страх.Иначе код мене је хилзна индијска и она се нимало није похабала.Трактор је пре 8 година рађен и има сигурно пар хиљада сати.Једино можда оне нису препоручљиве за 533 јер њему требају лиснате па ако је то био проблем.

North ARMY
27-01-15, 09:51
N.A jednom sam išao kod Sikija i taj traktor je tek bio doteran.6.500 meni onda rekoše cenu.Bio je blatnjav i nije imao prednju šoferku pa ga nisam nešto posebno zagledao.
Nije to tako ni jeftino,obican 560 ide za 4500e u takvom stanju,a prednja vuca da se kupi sama 1000-1500e..

milan971
27-01-15, 10:13
Pa nije ni skupo , moj drugar je pre 3 godine prodao 569 bez prednje vuce za 6800 doduse u boljem stanju.
Ipak je to traktor sa 65ks i prednjom vucom....

mirmir
27-01-15, 15:36
Danas u prolazu uslikan,3 gume su extra,a ova prednja leva je odradila svoje,godiste i ostale podatke ne znam,a deluje prilicno ocuvano:
http://www.dodaj.rs/f/1I/Wb/3uQBgfWP/109477741020579880707985.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3Q/LF/1BVhvc7Q/109475231020579880935990.jpg
Ovaj sa slike je 199 i neko godiste(ciljam na 1997-98 )i po meni nije skup ako je ta cena,dobra masina,ostar motor.

Manjevic
27-01-15, 16:04
Jel je uzeo neko broj telefona za ovaj 569dv?

milan 87
27-01-15, 17:38
jel moguce da se na stari 577 ugradi kabina od 560 novi tip?

cira92
27-01-15, 18:09
Koje ulje sipati u kocioni sistrem na 560??????? I koliko litara ulja ide u menjac??? JA danas ispustio celih 15l ulja iz menjaca crnog kao preradjeno ulje....

nesko2563
27-01-15, 18:52
U kocioni ide uk ulje. Uk2 ili tako nešto nađi. U menjač ide transhidrol 80 (traktol 80) i ide nešto oko 25l (gore-dole)

sova
27-01-15, 18:54
Pa valjda UHK-2, u mjenjac i dif. ide okruglo 32 litre, mijenjao sam pa znam.

Nesko, u fergu staje 28 lit.

Quercus
27-01-15, 18:57
U Priručniku za 560,piše da u menjač ide 35,5 litara ulja.

milanristicks
27-01-15, 18:58
Koje ulje sipati u kocioni sistrem na 560??????? I koliko litara ulja ide u menjac??? JA danas ispustio celih 15l ulja iz menjaca crnog kao preradjeno ulje....

Ulje u menjac ide traktol 80 i staje 35 litara a za kocnice kupi dot4 a izbaci uk2 jer uk nagriza gumice u kocinom sistemu zato brzo i procure.

mirmir
27-01-15, 19:02
Posto slabo ima tacnih odgovora napisacu precizno i jasno,u trup 560 ide tacno 35,5 litara ulja Traktol ili Transhidrol a moze i SAE 90 ali je u tom slucaju hidraulika sporija.

- - - - - - - - - -

Ima nas koji smo pisali u isto vreme,misterija resenaLkl{{

- - - - - - - - - -

Eto i ja sipao u oba tipa traktora veoma mnogo puta i u oba staje tacno kao u knjizi, 30,5lit. za 533,539,558 i 35,5lit. za 540,542,549,560,565,577....

sova
27-01-15, 19:22
U prirucniku pise.... Pise i na tarabi p....
32 LITRA, stari tip 560 ako ima neke veze, poklopac hidr. bio skinut, kardan iscupan, ispran temeljno od opiljaka naftom, nigdje nista nije zaostalo starog ulja ili nafte.

mirmir
27-01-15, 19:24
Pa i ja sam tako sipao mnooogoooo puta i uvek staje 35 litara do meraca-granicnika.

cira92
27-01-15, 19:26
Ulje u menjac ide traktol 80 i staje 35 litara a za kocnice kupi dot4 a izbaci uk2 jer uk nagriza gumice u kocinom sistemu zato brzo i procure.

Znaci bolje da sipam DOT4????? Nema starog ulja zato sto sve montiram novo... Sve cilindre i sve ostalo...

A sta koci Rucna kocnica na 560???? Vidim ona nije spojena sa cilindruma pozadi u trubama iako nije imao uopste kocnice rucna hvata ko blesava... Nisam rasturao da vidim sta ona koci... Ima li neko sliku????

sova
27-01-15, 19:44
Koci spojnicku.

nesko2563
27-01-15, 20:03

Baš UK jer je to oznaka za kočiono ulje kod nas a DOT 3,4,5,5.1 su strana oznaka. UK3 i DOT3 su ista ulja samo različita oznaka. Nagrizaju sva osim (čini mi se) DOT5 jer je ono druge baze. Razlika u tim uljima je u temperaturi ključanja. U doba kada je taj kočioni sistem projektovan, UK2 je bila čista premija. Ako gumice propadaju onda su to fuš gumice i ne odgovaraju za tu namenu.

@Cira92
Ručna kočnica kod imt-a ti je kompletno zaseban sistem i nema veze sa nožnim kočnicama. Kod ručne ide obloga. Njen sklop ti se nalazi ispod ploče hidraulike.

lisnik
27-01-15, 20:04
SAE-90 ni u kom slucaju nemoj sipati.Zimi pogotovo neces imati hidraulika. Koci ova obloga ..
http://www.dodaj.rs/f/3t/YY/2HDBrvrm/dsc09824-kopija.jpg
Preko ovog dobosa.
http://www.dodaj.rs/f/t/PO/3uVNrlDb/i01191-kopija.jpg

577
27-01-15, 20:22
Pročitao sam na zadnjih 10 strana da se mnogo žalite na NPR karike.
NPR = Nippon Piston Rings, znači to bi bile Japanske karike ako mislimo na iste.

Ja sam ih ugrađivao kod generalne na 565 na PDM klipove i stubline. Uzeo sam klipove s 5 karika.
Traktor je natukao u godinu i po dana preko 740 rh i za sada sam prezadovoljan, ide ko aždaja, ulje ne troši, puca od snage.

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202013/Slika2819.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202013/Slika2819.jpg.html)

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202013/Slika2801.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202013/Slika2801.jpg.html)

Nekoliko kolega je radio motore sa tom kombianacijom i kod mene se pokazalo kao najbolja opcija!

Ko ti je radio obradu.
Ja cu isto radit s npr ali i klipove cu uzet na 42 motor.
Bolje nego indija.

Matic
27-01-15, 20:37
U kočnice sipaj ATF ulje jer su gumice jako lošeg kvaliteta i UK ulje ih veoma brzo pojede.

cira92
27-01-15, 21:15
U kočnice sipaj ATF ulje jer su gumice jako lošeg kvaliteta i UK ulje ih veoma brzo pojede.

Znaci da sipam ATF ulje???? Nece nista faliti kocionom sistemu...???

Matic
27-01-15, 21:18
Neće mu ništa faliti.

mirosti
27-01-15, 21:22
Ulje ti je crno bas od lose nastelovane rucne kocnice. Ili si imao lose radne kocnice pa si kocio rucnom i opiljci obloga su ti prljali ulje.
Ta kocnica sluzi samo da osigura traktor kada je vec zaustavljen a ne koristi se za usporavanje.
@Sova
Spojnicko vratilo se obicno zove vratilo na kom je lamela(spojnica), a dobos rucne se nalazi na vratilu iza menjaca prema kon.zupcaniku..

nesko2563
27-01-15, 21:26
Hidraulični sistem kao i svaki drugi. Atf je redak i ne peni a ima viskozitet i ne mrzne. Bolja varijanta.

mirosti
27-01-15, 21:28
Pitanje za Lisnika:
Dali je ovaj tip kocnice moguce ugraditi na 558? Dali dobos pasuje na svako vratilo(539, 540/2/9)

vladj
27-01-15, 21:35
Jedan 5270 povoljno

http://www.polovniautomobili.com/oglas5801181/imt_5270/

lisnik
27-01-15, 21:52
Nisam o tom razmisljao.Dobos moze da se stavi.Moras imati ozlhjebljenu spojnicu od 560 na koju se postavlja dobos(dio kroz koji ide rascjepka). Problem je sto 558 na kucistu nema rupe za mehanizam rucne.Na toj strani kod 558 bude poluga za ukljucivanje kardana.,treba meh. rucne i ostali dijelovi.Neisplativa investicija s obzirom da ta rucna i nije nesto posebno tvornicki rijesena.

mirosti
27-01-15, 22:02
Da ali ima sa druge strane poklopac na kome je merac za ulje i gde bi se to moglo postaviti.
Obzirom da je kod strica 558 uvek kuburio sa kocnicama, razmisljam da mu dodam tu dodatnu kocnicu za svaki slucaj.
Hvala na informaciji>:({

MONTOYA
27-01-15, 22:05
Ta kočnica je isključivo parkirna

mirosti
27-01-15, 22:25
Pa to sam vec napisao na predhodnoj strani.

vedran R.srpska
27-01-15, 22:54
evo kod nas nasminkano ali skupo,
http://www.pik.ba/artikal/15220234/traktor-imt-560-duplak-4x4-kao-nov/

Goran G.
27-01-15, 22:59
evo kod nas nasminkano ali skupo,
http://www.pik.ba/artikal/15220234/traktor-imt-560-duplak-4x4-kao-nov/
deluje da je dobar,to onda i nije puno novaca

German hunting terrier | Jagdterrier