IMT

Znaci svaka fabrika keca svoga seljaka.Kako bi radila industrija rezervnih delova.
I vuci siti i koze na broju ::novac:: ::novac:: ::novac::
 
Sad mi je zao sto nemam ni jednu sliku onog traktora sa vasara u Rumi... Traktor je imo dvokruzni sistem kocenja za prikolice, bolju izvoznu kabinu koja bolje dihta, imo je "kuke" na polugama, a ne "oci" kao svi ostali IMT traktori, prednje blatobrane, naljepnice onakve kakve sam samo na slikama vidio... A motor i mjenjac plavi, da plaviji ne mogu biti. Eh, da mi je...

A sto je najgore, ako cemo gledati realno, poslje raspada jugoslavije, traktori koji se kod nas u HR prodaju bi takodjer trebali biti "plavi" jer se sad radi o izvozu, a ne domacem trzistu, zar ne? Kad sam svoj 549 DV kupovao 2006.g. pitao sam da li je moguce dobiti traktor s plavim motorom a receno mi je da se vise takvi na prave. Pomirio se s tim i uzeo sto mi se nudi; sivi. Sve bi bilo dobro da 15km dalje nisam vidio GANC NOVI 549 DV kakav je i moj bio s plavim motorom... Gad je imo neku vezu i dobio plavi traktor.

Samo da napomenem jos i ovo: Jedna prednja felga ispod sive ima plavu boju, ona je ravna ko svjeca kad se vozim. Druga felga je original siva i od prvog dana je grbava... Toliko o tome.
 
Prednje blatobrane su mogli malo lepše napraviti , baš kvare izgled tako stvarno moćnog traktora . Ali to se može rešiti kupovinom plastičnih na vašaru . Baš su ružni !
 
Evo još jedne slike koju sam napravio prošle zime. Na njoj se vide razlike na zadnjem kraju traktora u odnosu na standaradni IMT.

 
To je taj isti kao sa predhodne slike , zar ne ? Lepa zadnjica jedino su mogli staviti druge svetlosne grupe ove su već dosadne traktor bi bio još moćniji ! Vidim da su i one nastavke za blatobrane odradili , imaju savijeni deo sa spoljne strane . Hidrocilindre spolja ! Vidi se da su se baš potrudili oko njega , svaka im čast ! Koje godište je traktor ili kada su se proizvodili ? :cao:
 
Kad kazes s takvom hidraulikom, da li mislis na ovo da ima vani podizne cilindre, ili na brzo prikapcanje prikljucaka?

Koliko znam da se na novijim 577 dobiva hidraulika koja podizne cilindre ima izvana, postavljene okomito. Stari su imali normalni hidraulik ispod sjedala i uz nadoplatu dodatni cilindar s desne strane postavljen vodoravno.

Stari tip:





Novi tip:

 
Kiki taj je '90-o godište i bio je sajamski primerak, kad već pomenuh sajamske, ima jedan tip u Staroj Pazovi isto sajamski 577, boja plava i cilindri kao na Bobinoj zadnjoj slici, pre 3-4 godine plaćen oko 15500eura, ali je muku mučio prvih meseci sa puštanjem ulja na prednjem mostu na nekoliko mesta, od kada je to sređeno radi kao singerica.
 
Recite mi ti sa plavim motorom , to je neka kao posebna serija , nisam baš obavešten o tome ! :sta:
 
Kiki jesi ti čitao zadnjih 20-ak postova... :sta: , izvozna boja i sa njom mnoooogo kvalitetniji traktor u svakom pogledu.
 
Kod nas ima par 533 sa plavim (svetlo plava metalik) . Jednog znam da nije rađena generalna od '79 do '06 , a radio je sam 13kj komplet obradu . Ali već u zadnje dve godine nije mogao puno da radi 10l dnevna potrošnja ulja , ali sin čoveka koji ga poseduje radi u servisu pa ga je snabdevao prerađenim uljem . Biće i fotki kako su ga odradili .

::sramota:: izvini !
 
Narode,kupio sam pre godinu dana u Napretku u S.Pazovi 560 sa mokrim kocnicama i ojacanom hidraulikom(cilindri su napolju),takodje metalik plave boje,1994g,ali spolja izgleda isto kao i svaki drugi IMT.Radio sam vec ponesto na njemu,i nikakve razlike nema.Glavu dajem da nije radjen za izvoz.Zato nemojte da vas zavarava plava boja.Mozda su jednostavno hteli da ga malo nasminkaju kad vec nisu mogli nesto vece.
Ako budem mogao,slikacu ga.
 
OOO, vjeruj mi razlike ima, i to dosta. Znam da su stariji traktori bili plavi samo za izvoz i da su bolje sastavljani. U novije doba kad su jos prodavali puno traktora, bilo je i traktora sa zelenkastim motorom, no ne znam o cemu je tu rjec. Mislim da je to bilo sminkanje, dok su za izvoz isli samo "plavi", i sigurno su bili bolje sastavljani.

Taj "Napredak" iz Pazove, to je neka trgovina, il neka zadruga? Koliko radnih sati ima traktor, te koliko ga je vozaca prije vozilo i da li je uopce odrzavan... To se najprije moras zapitati, pa tek onda reci da su to jedni te isti traktori.


Ajd, molim te poslikaj ga, jer nikad nisam vidio 560 s pojacanom hidraulikom.
 
JA sam 3 godine vozio 560-P 99 god. sa cilindrina napolju i pomocnim cilindrom hidraulika!! traktori su bili radjeni za izvoz u kinu ali kinezi nisu bili zadovoljni kvalitetom pa su ih vratili nazad!! sve u svemu jako losi trktori naspram drugih serija! :zli:
 
Prvi glas da su izvozili kompletne traktore u kinnu...

Znam da su bile serije bez motora 5135 sa sinhroniziranim mjenjacem i 5136 s obicnim i da su se takvi traktori bez motora isporucivali u kinu i indiju. Njima je ovako bilo bolje jer kad svoje motore stave, djelova imaju, i nemaju s IMT-om nista.

A sto se tice 99. godista, to nema veze s vezom izvoz, domace trziste... U novije doba, '95 i dalje, pravljeni su samo da se prave i bojani su s bojama kakvih je bilo u tvornici. Sve ranije serije itekako ima razlike izmedju plavih i obicnih sivih motora, a kod novijih je to samo stvar izgleda, jer svi traktori silaze s iste trake.


Sto bi bilo lijepo da se na forum prikljuci netko tko je tamo radio (ili jos uvjek radi) pa da znamo sto se tamo dogadja...

@becarina: Na IMT-u je dodatna oprema pitanje srece... Ja kad sam kupovao traktor, pitao ljude u IMT-u direktno sto sve imaju za 549 u ponudi dodatne opreme i covjek mi lijepo nabrojao... Narucim traktor s automatskom poteznicom, dobijem usranu klatecu... Pitam za 2 para hidro prikljucnica 600€, potpuno sinhronizirani mjenjac nije spomenuo, kao ni mogucnost montiranja vecih guma. Na nekim prospektima se spominju i hidraulicne kocnice, no nista ni od njih...



Eto, tako posluje firma koja je godinama pred propasti, i koju nitko nece preuzeti... Suska se da ce se onom tko kupi firmu biti oprosteni svi njeni dugovi, ali ovu informaciju nikako da potvrdim... Koliko znam da postoji i plan modernizacije pogona i daljnja proizvodnja traktora, a da se pogon u Dobanovcima skoro nece zatvoriti, jer "kao" on jedini posluje u plusu.
 
Bobo je napisao(la):
Taj "Napredak" iz Pazove, to je neka trgovina, il neka zadruga?

Nekada jedan od jačih državnih kombinata, a danas u valsništvu gospodina M.M.Delta, www.napredak.co.yu

Inače zadnji izvoz, van ex Yu, je bio za Alžir 2006-e, jer su dobro prošli na testiranju 25 komada IMT 2210 sa Deutz motorima 2004-e godine.
 
Nazad
Vrh