PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 [79] 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126

blaz
07-01-15, 20:44
30-ak posto sigurno,sve je podnošljivo osim 2-uge brzine,radio se odlicno cuje,ali 2 brzina zviždi li ga zviždi >:({

MONTOYA
07-01-15, 20:46
Na 51xx je isti menjač i prenosi pa je prilično tiši od ovih manjih

Vojkanvrelo
07-01-15, 20:50
Evo ga traktorce za vojkana - http://www.kupujemprodajem.com/imt-5106-17742708-oglas.htm?filter_id=20404095 .
Nije to za mene,jak je za mene.Ali me cudi da prodavac kaze da je remontovan motor a gume su mu jos fabricke,PA DAL JE MOGUCE,jos od 1984.god.

Bubu
07-01-15, 20:55
Na 577 npr. kad radim 4-tom čuje se više motor,takoreći menjač i diferencijal se ne čuju

4. je direktna pa se zato ne cuje menjac. Kod Brene je 5. direktna.

Mislim da je problem zujanja kod recimo 560 taj brzi diferencijal jer se to kod 577 ne cuje uopste. Vozio sam i onaj moj 567 dok ga nisam rasklopio i kod njega ne zuji posto je isti kao na 577 dok recimo kod 578 zuji kao zujalica.

Vojkane, sto te to cudi? Te gume glat prelaze 7000-8000 sati a motori koji su gutali gorivo i ulje iz sakcija za vreme 90-ih godina retko koji je uspeo da napravi vise od toliko radnih sati koliko sam naveo.

vica022
07-01-15, 21:01
Ako su Rekordove gume onda su original verovatno i cak postoji mogucnost da je istina.Na drugarovom 567 su originalne rekordove sa otprilike 70-80% ripne i sve skoro fabricko sem pumpe hidraulike .a ima preko 10000rs jer je otkazao sat davno a malo ispod ovih sati je stao. sve zavisi sta je radio i koliko teskih poslova jer transport po asvaltu ih najvise lize. inace je i drugarov 84 god, i bas cu ga slikati kad dodjem

zaregakovo
07-01-15, 21:04
Ma problem je osto u fabrici ,svi znamo kakav je sklop bočnog reduktora i znamo koje su mu mane i znamo da kad sve ubaciš novo nemože proći godina dana da ne dodje do lufta i da počne da klapara a proizvodjač ga izveo tako što je na takvom reduktoru rušio broj obrtaja poluosovine i svi znamo kad dodje do naprezanja zupčanika dolazi do prvo šuma pa onda deformacija i zujanja što to nije napravio kao na zetoru ursuzu univerzalu ili vladimircu.

Bubu
07-01-15, 21:22
Nije tu sum do reduktora, 100%. Sum zupcanika zavisi od mnogo faktora ali u svakom slucaju moze da se gotovo neutralise zamenom trosnih zupcanika, vratila i lezajeva. Vise puta nam je to poslo za rukom.

Matic
07-01-15, 21:23
Kod mene u selu ima dosta IMT-a 577.Svi koji imaju DV zvižde a bez DV se ne čuju.Da li to ima neke veze?Tast takođe ima 577 bez DV njegov je kao Mercedes jer se unutra ne čuje ništa kojom god brzinom išao.Kada sam radio menjač konsultovao sam se sa jednim majstorom u vezi zviždanja i reče mi da ima menjača koji se čuju i koji se ne čuju i da ja tu ne mogu ništa posebno da uradim po tom pitanju.

zaregakovo
07-01-15, 21:27
Digni ga od zemlje na klocne i skini točkove upali pa ga zavrti u kojoj oćeš brzini pa da onda čuješ kako radi kad ja mala poluosovina rasterećena čak sam ga puštao u rad bez reduktora milina nema ništa da čuješ.

Bubu
07-01-15, 21:29
Kada je kum hteo da kupi 577 onda smo isli na mnogo mesta i svaki sam naravno ja morao da probam. Nekako su mi vise zvizdali novi tipovi ali su i svi bili dosta izradjeni. Svaki je bio bez DV.

Ja mislim da su ti kod tebe DV svi radili jako mnogo pa otud i zvizdanje. Moj DV i obican se isto cuju a onaj 567 koji je imao realnih manje od 4000 sati se nije cuo ni u jednoj brzini zato sto je vise radio u mestu sa Rikom i rikver-1. sa grtalicom nego sto je vozen.

zaregakovo
07-01-15, 21:30
Da su odradili reduktor sa četiri satelita i sitnijim zubima i da je rešeno osiguranje one kandžaste matice na drugi način to bi već bilo sigurno bolje ovako smeće.

Matic
07-01-15, 21:34
Bubu neki bez DV su se naradili toliko da ih treba uramiti a opet ne zvižde i da napomenem svi su 89-90-to godište.Neki plave boje a neki sive.

zaregakovo
07-01-15, 21:37
Ovaj zlotvor što me namučio nije nikad imao prednju vuču pa to sa prednjom vučom nema nike veze.

Bubu
07-01-15, 21:45
Dosta su njemu i ta 3 satelita. Kada se ulje menja kad treba i kada su lezajevi dobri, nema tu problema. Jedino je bas glupo to osiguranje centralne matice jer se zbog toga navoj nosi na pola loze ali sto je najgore, slicno resenje je i kod prednje vuce na 577 pa im zato otpadaju tockovi kad oslabi navoj posle mnogo radnih sati.

Cesto ima veze da li je DV ili nije posto je taj DV bio bar 30% optereceniji i da kazem vise silovan i pohaban pa mu je samim tim i menjac bio vise opterecen i poceo je i on da se cuje.

North ARMY
07-01-15, 21:52
Nema tu veze i pameti,moj i rodjakov 560 godinu dana razlike a slicno su radili ceo vek. Njegov pisti kao na utakmici,mom nista.

zaregakovo
07-01-15, 21:58
Da eto baš tako ta matica i onda se poluosovina napreže u reduktoru pa cvili i guli koliko sam našao samo veliki župčanika izjedenih čak se i sateliti ukopaju u kućište pa se to sklopi i ponekad zavari samo kad rastaviš da se krstiš i čudiš ali to je duga priča .Sa jednim sam borbu vodio oko grejanja ulja vadio pumpe testiro svašta oko njega i nakraju otkrijem žarište zupčanik rikverca izvadim van kad onako na oko on dobar kupim novi novu osovinu i rolne i novi zupčanik na snopu ono mir ladan ko špricer mada zameram i što ima zupčanike sa ravnim zubima ali to je to koliko para toliko i muzike.

- - - - - - - - - -

Zaboravih malo je to litar ulja u njega na taj sav tert treba ulje da ga kupa i skida toplotu sa njega bilo bi bolje a lako iscuri čim malo lufta.

miroljubceful
07-01-15, 22:11
sta mislis za polutekucu mast?

zaregakovo
07-01-15, 22:15
Mislim da je džaba jedino što sporije iscuri, ulje ako dospeš a semering nedrži to iscuri do njive a danas kad oreš ceo dan sa njim to se usija da pečeš jaja na njemu ugreje se više nego motor.

Bubu
07-01-15, 22:46
Interesantno, obican 577 ima pumpu pomocnog hidraulika koja funkcionise a 577 DV nema tu pumpu i njegov komplet menjac posle oranja bude hladan kao spricer dok je na obicnom uglavnom vruc. U buci nema razlike.

zaregakovo
07-01-15, 23:11
Tako je ta pumpa nepotrebno greje ulje a maloje traktora gde se taj dodatak iskorištava opet mala količina za te dve pumpe a nema hladjenja znači opet problem fabrika pa ti inženjeri nisu ništa bili ustanju unaprediti i poboljšati već pedest godina prave jedno te isto žali bože što se školovaše džabe.Uzgred da dodam imam kod mene jedan 577DV sa pomoćnom pumpom 1986God.nikad otvoren menjač i hidraulik e evo sad crkava polako jesenas jedva izoro hidraulik na izdisaju osto bez 4 i 5 brzine sad je trobrzinac a točkovi podva tri put otpadali haos zver je na izdisaju loš gazda jbg.

vladj
07-01-15, 23:57
Slika verovatno iz srecnijih dana fabrike.

http://media4.origo.no/-/cache/image/1711871_ha9cf0bd64afdfaa2874f_v1300907009_647x.jpe g

MONTOYA
08-01-15, 08:26
Interesantno, obican 577 ima pumpu pomocnog hidraulika koja funkcionise a 577 DV nema tu pumpu i njegov komplet menjac posle oranja bude hladan kao spricer dok je na obicnom uglavnom vruc. U buci nema razlike.
Kako nema DV pomoćnu pumpu,svaki koji sam video ima il je imao a znam i za dva starog tipa koji su novi kupljeni takođe imaju

vasovac
08-01-15, 08:44
sta mislis za polutekucu mast?
Pre nekoliko godina počne da mi curi semering na reduktoru od tarupa,pošto sam hitno trebao da istarupiram krompir nisam imao vremena da menjam semering već sam samešao ulja i tovatne masti,prvih 10 -tak ari je curelo a zatim stalo ,semering nisam menjao , još me služi i ne curi.

Bubu
08-01-15, 13:24
Kako nema DV pomoćnu pumpu,svaki koji sam video ima il je imao a znam i za dva starog tipa koji su novi kupljeni takođe imaju

Vrlo prosto, traktor sam kupio polovan iz firme na licitaciji a pumpu i nosac pumpe su kod njih skinuli i verovatno poplasili po principu leva ruka-desni dzep.

zaregakovo
08-01-15, 14:44
Pre nekoliko godina počne da mi curi semering na reduktoru od tarupa,pošto sam hitno trebao da istarupiram krompir nisam imao vremena da menjam semering već sam samešao ulja i tovatne masti,prvih 10 -tak ari je curelo a zatim stalo ,semering nisam menjao , još me služi i ne curi.
Ostala je samo mast bolje išta nego ništa pomogne i mast reduktor se polako zagreva mast postaje tečnija i tako podmazuje .

Glackop
08-01-15, 14:56
Gledam ovog MTZ82 koliko je ruzan u odnosu 577dw/a meni je bitna malo i estetika/,tako da sam zacrtao imt prilikom sledece prve kupovine,bez obzira da li trebaju antifoni i to sto zvizdi kao sudija neka buci krci meni to nece smetati.Ja i tako necu na svadbu sa njim a pogotovu da se odmaram u njega,ja ne razumem kako se uopste i moze''Odmarati kao covek'' u traktoru ma bilo cije proizvodnje.

frenky
08-01-15, 14:59
Jedino je bas glupo to osiguranje centralne matice jer se zbog toga navoj nosi na pola loze
S tom maticom sam imao problem i ja na 560, bila je skliznula. Neznam kako ste vi resili problem. Meni je strugar napravio novu maticu bez nutova za podesavanje, ja sam je zatego kako bi trebalo da bude, obelezio mesto gde je nut za kajlu, odvrnuo je i samo na tom mestu napravio nut i ponovo je zavrnuo i osigurao. I eto je vec 6 godina bez problema.

577
08-01-15, 15:02
Moj u drugoj najvise pjeva pri tanjiranju mekako prva i druga bruine su bucnije dalje manje.

Matic
08-01-15, 15:20
Glackop neko provodi dosta vremena u traktoru a neko ne pa otud i burne reakcije na buku i zviždanje.

Vojkanvrelo
08-01-15, 15:26
More odjedared ste se svi raznezili pa vam smeta.Ja vam iskreno zelim da svi imate one traktore koji se od kuce voze a ti pijes ladno pivo Zajecarsko.Tu zelju zelim i sebi ali vi cete to pre od mene da postignete.

Matic
08-01-15, 15:49
Ja dobro znam zašto to pišem a ko ne zna saznaće na teži ili lakši način.

Tomić Toma
08-01-15, 16:01
Slazem se sa Maticem. Da radim 40-50ha, pre bih kupio nekog zapadnjaka nego 577, bas zbog komfora i udobnosti. Ako bas mora 577, onda samo sa kabinom odvojenom od poda. Treba cuvati zdravlje. Ne zelim do ogluvim ili ostanem bez kicme u cvetu mladosti...

Tomo VS
08-01-15, 16:04
More odjedared ste se svi raznezili pa vam smeta.Ja vam iskreno zelim da svi imate one traktore koji se od kuce voze a ti pijes ladno pivo Zajecarsko.Tu zelju zelim i sebi ali vi cete to pre od mene da postignete.
Orati danima po 10-12h dnevno sa traktorom koji pisti,zvizdi,urla bez antifona je ko najteza kazna i niko se ovde nije raznezio vec vreme,godine i zvucni faktori dolaze do izrazaja kad izadjes iz jednog takvoga traktora pa celu noc umires od bolova,a znas da te i sutra i narednih dana to isto ceka i onda se pitamo sto tako rano odemo u k...c.I sto Matic kaze ko nezna saznace na ovaj ili onaj nacin!

Dulkaarpad
08-01-15, 16:22
Slazem se sa Maticem. Da radim 40-50ha, pre bih kupio nekog zapadnjaka nego 577, bas zbog komfora i udobnosti. Ako bas mora 577, onda samo sa kabinom odvojenom od poda. Treba cuvati zdravlje. Ne zelim do ogluvim ili ostanem bez kicme u cvetu mladosti...

Pa da potanes postanes beskicmenjak :lol: - u cvetu mladosti.
Nije fazon cepati traktor par sati u sumu (ili slicno... kurciti...), nego to sto @Tomo VS kaze. Danima (ili nocima, ili dan i noc - na "smenu") orati kao sivonja. E, to nije sve jedno.

bobanvrb
08-01-15, 16:33
Vozim u firmi 565 4 sata isto se osećam kao kad sa ttr-om (antonio kararo) radim 12 sati.Možda čak i gore.Slama psihički i fizički.Nije problem sat dva danas ali konstantno svaki dan po 8,10.12 sati neprekidnog rada,bogami se oseti itekakva razlika.

mirmir
08-01-15, 16:38
Ja odavno ogluveo i bez traktora a za udobnost bitno je sediste,tu nepomaze izolacija i cuda....

- - - - - - - - - -

A kakva je Rakovica 65-76 sa kabinom i njena buka?Manja ili vece od IMT-a,vase misljenje?

vedran R.srpska
08-01-15, 17:19
Vozim u firmi 565 4 sata isto se osećam kao kad sa ttr-om (antonio kararo) radim 12 sati.Možda čak i gore.Slama psihički i fizički.Nije problem sat dva danas ali konstantno svaki dan po 8,10.12 sati neprekidnog rada,bogami se oseti itekakva razlika.

sad ces ti da hvalis kako je CARRARO TTR udoban traktor ima sve cetri iste gume najvjerovatnije 15,3cola,kabina kao kosnica za pcele covjek od 100kg nemoze da udje u nju da se neudari negdje,a sto ima kratko medju osovinsko rastojanje pa skace ko jarac o tome da se neprica,sad nevalja IMT565,nemoj pajdo Bogati to govorit,mozes pisat ljudim i prodavat m..a pod bubrege,zato sto neznaju staje TTR carraro a ja Bogam i znam i to veoma dobro.
nebranim ja ni IMT-a niti hvalim druge al sto ga ti sad usporedi

MONTOYA
08-01-15, 17:44
Za tu površinu kupiš Brenu
a leđa mogu stradti na bilo kom traktoru

sale ratar
08-01-15, 17:47
Imao sam dva 560 iz 1982 god. i mogu reći da su to dobri i izdržljivi traktori ali zato polako ubijaju ljude i psihički i fizički (naravno ko provodi dosta radnih časova u njima), ja sam svojevremeno negde 2003-2004 za dva meseca rada napravio 600 motočasova sa jednim 560, e to je trebalo izdržati, uveče kad izađeš iz njega nemožeš kašiku da držiš, svog te rastrese tako da ima posledica koje će me pratiti dok sam živ i one će biti sve izraženije, da dodam da nije tu samo do traktora (uglavnom sam vozio imt, torpedo,ursus, rus stari tip) ima tu i do toga kako je ko zamešen (genetika) tako da čuvajte zdravlje jer kad počnete da ga kupujete onda nevalja.Toliko od saleta.

vedran R.srpska
08-01-15, 17:54
i da dodam momci sjediste kupit se mora gramerovo vazdusno,jest da je mnogo para al kad stavis to na imt traktor e onda je i on udoban al bas pravo i volan hidraulicni pa ce biti lakse

Matic
08-01-15, 17:56
Šta će ti sedište pomoći u vezi buke,zujanja i ujanja?

bobanvrb
08-01-15, 17:56
sad ces ti da hvalis kako je CARRARO TTR udoban traktor ima sve cetri iste gume najvjerovatnije 15,3cola,kabina kao kosnica za pcele covjek od 100kg nemoze da udje u nju da se neudari negdje,a sto ima kratko medju osovinsko rastojanje pa skace ko jarac o tome da se neprica,sad nevalja IMT565,nemoj pajdo Bogati to govorit,mozes pisat ljudim i prodavat m..a pod bubrege,zato sto neznaju staje TTR carraro a ja Bogam i znam i to veoma dobro.
nebranim ja ni IMT-a niti hvalim druge al sto ga ti sad usporedi

Ne ne nekazem ja da je 565 loš ja sam pristalica imt-a ja ga imam kući volim te traktore.Izneo sam svoje iskustvo i ti si u pravu za ovaj ttr. skače ko jarac i ima još gomilu nedostataka ali su to različite kategorije traktora.Ja sam samo reko da iz italijana izađem ko gospodin čovek a iz imt-a ko iz rudnika da sam izašo.To je razlika.Po bilo čemu drugom imt je neuporediv sa bilo kojim zapadnjakom(moje je mišljenje).Odnos radni učinak ,odrzavanje,univerzalnost traktora bitna stvar.sa svakog sve pasuje sve se može nema limita.Za naš standard je to pravi pogodak.Kako da neko stvori dodatnu vrednost a radi sa traktorom od 70000e.taj kod nas nemože da zaradi ni za doručak a kamoli šta drugo.Ako me razumete.

vedran R.srpska
08-01-15, 18:11
Šta će ti sedište pomoći u vezi buke,zujanja i ujanja?
pa procitao sam svaki post kazu svi buka zujanje,drugi odgovaraju antifoni,a opet se kroz sve ovo kako su slomiti umorni neudobni,pa udobnost je sjediste volan i prilagodjenost komandi nista drugo,ja sam radio new holland-om pa nadobio sam ga 500rh a je pjevo da mu nije bilo ravnog,a prvi pogon kad mu je ukljucen pri brzini od 10km/h e to se slusalo ka grand emisije pjeva zvizdi bruka pa staje za to reci.
najbolji je onaj sto se najmanje kvari a dosta radi e to je za mene masina a to da nezvizdi i da se necuje pa ja nebi imao osjecaj da sam u traktoru nego da sam na neku BELU LADjU

Tomić Toma
08-01-15, 18:27
Ja odavno ogluveo i bez traktora a za udobnost bitno je sediste,tu nepomaze izolacija i cuda....

- - - - - - - - - -

A kakva je Rakovica 65-76 sa kabinom i njena buka?Manja ili vece od IMT-a,vase misljenje?
Ja imam R 65 ali bez kabine. Kad je original auspuh, i na velikoj turazi je buka podnosljiva. Sa ovim turskim rci, prdi, dere se ko jarac... Dosta njih pa i moja tako uje u transportu. Meni to i ne smeta jer nemam neke velike relacije a to ujanje je izrazeno samo u 3. brzohodnom.Za one sa kabinom kazu da su dosta tise, ali ja sa takvom nisam radio pa ne znam.
Sto se uopste udobnosti tice, samo dobro sediste tu pomaze.

mirmir
08-01-15, 20:35
Rakovica sa kabinom uji isto kao i svaki IMT,da kazem 10-20% manje,ali za rakovicu nesme da se kaze da je bucna,zakonom zasticena.I evo kod mene je ljudi teraju vec 30 godina,konkretno komsija ima 60-ku 30 godina,mator ima 70 godina jos uvek odlicno cuje i zdrav je a radi 15 hektara svoje zemlje a u mladosti je radio sa njom dan-noc.
Nema tu nekog pravila,ko kako podnosi neke stvari,kod mene u selu ima ljudi koji teraju traktor bez auspuha 5 godina i nesmetaim.....Buka u traktoru je obavezna samo je pitanje kako moze da se malo ublazi na praktican nacin,a ne saveti kupi zapadnjaka ili kabinu od 2000 eura.Prakticno a jeftino,to svakog zanima....

Tomić Toma
08-01-15, 20:53
Ja nisam vozio sa kabinom, pa ne znam. Recimo u oranju ja cujem samo deranje motora zbog loseg auspuha. Jedino u 3 uje reduktori ili diferencijal, tata kaze da je tako od uvek. Jedini problem je tanjiranje. Nemam servo volan, pa mi volan pokida ruke, sediste propalo od kise pa ostao samo sundjer bez amortizacije. Udobnost ravna nuli, a buka tu i tamo (sve zavisi od gasa)Lkl{{

milanristicks
08-01-15, 21:23
Ja licno mislim da je URSUZ najbucniji od svih traktora on se na par kilometara cuje kad ide punom brzinom a kako li se tek cuje u kabini^-^

AcA OPEL
08-01-15, 21:43
Bucni su dosta C-355/360,ali su uglavnom jeftini i za te pare nema nesto udobnije pa nekako covek i da im progleda kroz prste.
Inace jeftino resenje za buku i udobnost kod IMT-a je po meni ono sto je uradio kolega Pesut na svom 558 uz jos neke dodatke.Znaci da se kabina postavi na gumene nosace i da se zadihtuje,a onda da se izoluje nekom izolacijom za automobile i jos da se doda neko jeftinije vazdusno sediste,recimo polovno kamionsko.To sve moze da kosta par stotina evra,a verujem da ce dosta da znaci.

landini
08-01-15, 22:05
kad se kuka toliko na IMT i slicne. prodaj kupi zapadnjaka i nek ti je srce na mjestu. svi pricate kako ovo nevalja kako ono nevalja! pa sta to vi imate??? ne osudjujem nikoga. ali pricate kako ste dozivjeli kako je u IMT pa onda poredite rusa koji je preko 2000 godista. a mozda da nije bilo tog IMTa vi ne bi ni zaradili za rusa. znaci koliko para toliko muzike. ne treba pljuvati po necemu sto vam je pomglo da uspijete u zivotu. i sa konjem je patnja radit po sumi ali je nekima on zaradjivo koru ljeba i usput neki traktorcic. pa onda je konj los nizasta ne valja nejak i slicno. a on je bas taj traktor koji ga je zamijenio zaradio na svojim ledjima. ma daj.
PS: najbolji traktor je koji se ne kvari. odnos ulozenog dobivenog. izvalit 30000 eura za zapadnjaka i onda mu trazit posla jer je prevelik a njive male a rata kredita se mora uplatit.

prnjavor3
08-01-15, 22:11
Ja nisam vozio sa kabinom, pa ne znam. Recimo u oranju ja cujem samo deranje motora zbog loseg auspuha. Jedino u 3 uje reduktori ili diferencijal, tata kaze da je tako od uvek. Jedini problem je tanjiranje. Nemam servo volan, pa mi volan pokida ruke, sediste propalo od kise pa ostao samo sundjer bez amortizacije. Udobnost ravna nuli, a buka tu i tamo (sve zavisi od gasa)Lkl{{
Ispade da sve što ne valja nije do traktora nego do održavanja,izgoreli auspuh i pohabano sjedalo.Lkl{{

Janosh
08-01-15, 22:24
Koliko su ove danasnje generacije ljudi mekse od predaka. Nas stari su orali sa volovima, kosili psenicu,,, i bili zdravi i pravi. Sada njihovi potomci postadose invalidi rada u poljoprivredi. :lol: Imt je neprevazidjen brend u ovom delu razjedinjene evrope. Sa malo novca kupis traktor, jeftino ga odrzavas, samo mu skupo gorivo sipas. Lkl{{

lakarije
08-01-15, 22:32
Gresis, u IMT sipas najjeftinije gorivo !
Sipas zejtin od 80 dinara I samo gas !
A mi mladji nismo meksi, zato sto smo mekani, nego zato sto smo pretrovani I prepuni pesticide. Naravno kako, ko. Ko je pametan on I nije.
Moj deda je prvi put oprskao njivu, pojeo oprskanu jabuku I pojeo hleb od psenice sa psticidom u svojoj 50 godini.
A ja sam cim sam izasao z stomaka, bio okruzen pesticidima.
Zato je moj deda, dana u 83-oj godini, zdraviji nego ja u 35 -oj!

Kremator
08-01-15, 22:33
Nije fazon cepati traktor par sati u sumu (ili slicno... kurciti...), nego to sto @Tomo VS kaze. Danima (ili nocima, ili dan i noc - na "smenu") orati kao sivonja. E, to nije sve jedno.

U sumi nije, ali kada se na kraju dana krene kuci jedno 2 sata polako niz brdo, pa te istrese iz gaca onako umornog, zlo i naopako :P{.

AcA OPEL
08-01-15, 23:04
Kremator,a u sumi kad vuces na lanac pa skace traktor kao jarac ili se propne pa kad drusne na zemlju ne moze se sakupe koske i bubrezi.Tek onda slede 2 sata do kuce po kolotrazima i dzombama.:P{

MONTOYA
08-01-15, 23:08
Viđao sam maseje serije 3xxx u prolazu asvaltom čuju se pište al u kabini se verovatno to ne čuje,tako da mislim da ni kod imta ne bi bio veliki problem napraviti,prepraviti kabinu da to bude o.k

Tomić Toma
08-01-15, 23:18
Ispade da sve što ne valja nije do traktora nego do održavanja,izgoreli auspuh i pohabano sjedalo.Lkl{{
Ujanje reduktora ja na Rakovici serijska oprema:lol::lol:
Bucan auspuh i propalo sediste su delo Bozije supe. E da mi je original auspuh... Nedostaje mi onaj njegov "sapat" u poredjenju sa ovim "deranjem"

Kremator
08-01-15, 23:28
Kremator,a u sumi kad vuces na lanac pa skace traktor kao jarac ili se propne pa kad drusne na zemlju ne moze se sakupe koske i bubrezi.Tek onda slede 2 sata do kuce po kolotrazima i dzombama.:P{

Zavisi i kakva je suma Lkl{{, u principu vuko uzbrdo ili nizbrdo uvek je noga na kvacilu, desna ruka pri hidrauliku, i svaki metar koji se predje neizvestan.

hurli xa86
08-01-15, 23:35
Viđao sam maseje serije 3xxx u prolazu asvaltom čuju se pište al u kabini se verovatno to ne čuje,tako da mislim da ni kod imta ne bi bio veliki problem napraviti,prepraviti kabinu da to bude o.k

Recimo i Zetori neki su jako glasni,tipa stariji 7711/45,.U oranju to je glasno ko sam đavao,a u kabini sasvim pristojno..
Kabina je zeznuta stvar..Ja sam imao dva ista traktora,sve isto u detalj osim jedan je DV a drugi običan..Ovaj DV je u kabini bio kao BMW,dok u ovome običnome buka puno veča..Zašto neznam ni dan danas..

Uglavnom najbitnije je da kabina ne vibrira,čim se prenose vibracija stvara se buka..Tu se treba jako igrat sa gumenim nosačima da se buka čim manje smanji..
Drugi problem je izloacija koja je potrebna od ispod kabine,recimo Zetor ima sigurno 10-ak cm izloacije od ispod..

To je sve problem na IMT-eju,koji nema ravan pod kabine,nego se sjedi iznad getreibe Lkl{{
Buku je moguče riješit,samo koliko je ko vješt u tome je drugo..

577
09-01-15, 12:08
Sve to kosta i ja bi malo sredio 7 planirao sam novi tip kabine sic dobar al to sve dode moze kostat i do 1500 eura

hurli xa86
09-01-15, 14:38
Sve kaj se može kupiti novcem je jeftino ::super::

Glackop
09-01-15, 17:54
Na zalost danas se i zdravlje kupuje za novac.

Bobo
09-01-15, 18:23
Nije da hvalim IMT, ali s antifonom na usima, i pojacanim federima 549 je sasvim udoban. Ne izlazim iz njega ni rastresen, ni nagluh. Brao sam kukuruze s njim po cjeli dan i zujanje kardana ni buka motora se ne cuje, odmoran sam kuci dolazio nakon 10-12 sati provedenih u kabini i to pitaj boga koliko dana uzastopno.

Na breni me isto patilo sjedalo dok ga nisam sredio kako treba. Terao sam traktor kuci bez federa samo na poderanoj spuzvi pa sam poludio od skakanja po kabini. Popravio sam sjedalo, nove federe i amortizer ugradio, stavio deblju spuzvu pod dupe, ali i dalje to nije to posto imam 150kg i nisam po standardu IMT sjedala. Uzepo u Rumi ojacane federe za sic i preporodio sam se. Sad je po mom pojmu tako prilagodjeno sjedalo mojoj kilazi ravno zrasnom sjedalu. Jasno, nikad ne moze biti ista stvar posto je zracno sjedalo veceg hoda, i stalno je jednako tvrdo dok je ovo mehanicki sic, ali opet ja teram i jedan i drugi traktor po oranju i sjedalo radi taman koliko treba da mi ne razbija kicmu, nit je pretvrdo nit je pre mekano.

Na breni na pod trebam stafiti filc koji sam uz traktor dobio i preko njega gumu, ali nikako da to dodje na red. pa onda zatvoriti rupu oko mjenjaca i to ce onda biti drugi traktor mada i ovako u bilo kojem poslu bez antifona cujem mobitel kad zvoni, javim se na njega i pricam bez smanjivanja gasa sto je u 549 nemoguca misija posto on nema odvojenu kabinu s ravnim podom.

A rad s onom rakovicom na kojej je propao sic i auspuh nikako ne razumijem. To je u vrh glave 50€ troska... Auspuh se zamjeni za 30 sekundi a sic se sredi za maksimalnih 2 sata.

Tomić Toma
09-01-15, 18:34
A rad s onom rakovicom na kojej je propao sic i auspuh nikako ne razumijem. To je u vrh glave 50€ troska... Auspuh se zamjeni za 30 sekundi a sic se sredi za maksimalnih 2 sata.
Bobo, auspuh je stavljen nov, no izgleda da nema onaj prigusivac. Moram potraziti negde bolji, a sediste je toliko zapeklo da sta god pocnem da radim ima da se raspadne...

AcA OPEL
09-01-15, 18:46
Ako hoces da dobro prigusis buku,ali mozda i snagu,uzmi od auta nekog lonac i ubaci umesto tog i sigurno ce manje da se cuje.

Kremator
09-01-15, 18:57
kada se u ferkica dodatno ubode srednji lonac od stojadina, samo fucka Lkl{{.

Bobo
09-01-15, 21:26
Ja nisam znao sta cu od ludosti pa sam namjerno trazio otvorene auspuhe. Kod nas takve prodaju za 577. Takav je sad na breni a s brene auspuh je radjen u auspuh servisu i on je dosta tisi i stavljen je na 549. sad je fino i u jednom i u drugom. dok je na 549 bio "direktni" Auspuh, katastrofa ziva. Isti takav "direktni" imam i na skupi (s44 motor) i on ima bas kulturan zvuk. a auspuh od kombajna (takodjer s44 motor) je nesto savrseno za taj motor. debeli lonac koji taman fino prigusuje a zvuk je fantastican.

Za tisi i ljepsi rad s44 motora savakako preporucam auspuh s kombajna zmaj 13x serije. Ko voli buku, sto direktnije, to bolje ;)

Gumeni Lalic
10-01-15, 19:32
http://www.dodaj.rs/f/3f/zI/28f0OTiT/dsc00312.jpg
Kad je muka ajde Djukaaa

Kosjerac
10-01-15, 20:41
Kad je muka ajde Djukaaa
A kad je...e Đuku ne zovete.Lkl{{

ivanz
11-01-15, 15:09
Bobo, auspuh je stavljen nov, no izgleda da nema onaj prigusivac. Moram potraziti negde bolji, a sediste je toliko zapeklo da sta god pocnem da radim ima da se raspadne...

ja sam imao ono sjedište bez amortizera, ono prvo na imt 533, i nakon 3-4 sata kada izađeš iz traktora nemožeš hodati......odmah sam kupio novo, nije neke velike kvalitete, al je dosta udobno za svojih 50€ što je plačeno.......

Vojkanvrelo
11-01-15, 20:57
Primetio sam danas da mi na usisnoj grani ima preradjenog ulja,sta bi to moglo da bude,pritom motor duva po malo napred.
To sam ustanovio posto sam skinuo gumu da menjam.

mirmir
12-01-15, 00:25
Na koji pritisak naduvati zadnje gume na 560,neznam ni sam,u knjizi pise na 1 bar,a ove kod mene 16-ke na 1 bar kao palacinak,prazne, pa sam pojacao na 1,4 i sad je vec bolje.Proveravao sam ovih dana sa nekoliko meraca,svi pokazuju isto,znaci tacna mera.

Bobo
12-01-15, 00:31
Mirko... Gume i trebaju "lezati" a ne da budu napuhane kao balon. Na sva 3 moja traktora su zadnje gume 90% vremena napumpane na 1 bar. U transportu psenice na 539 i 549 povecam pritisak po potrebi a 5106 je uvijek na 1 bar.

Ako je guma previse napumpana nema od nje vajde, slabije ce hvatati podlogu i to nije TO. Guma mora biti mekana zato i je guma. Inace bi smo se i dalje mogli voziti na drvenim tockovima.

Bi Zeleni
12-01-15, 00:49
I mene si opominjao da treba da "leze" :)

Pavle.
12-01-15, 00:52
Ja sam na mom 560 naduvao zadnje gume na 1.2 bara

Vojkanvrelo
12-01-15, 10:08
Ajde majstori niko da mi kaze zasto ima ulja na usisnoj grani,da nisu karike pocele da stradaju???

mirmir
12-01-15, 11:04
Ajde majstori niko da mi kaze zasto ima ulja na usisnoj grani,da nisu karike pocele da stradaju???
Motor je poceo da crkava,obicno je to klasican simptom umiranja.Ali on moze jos da ideLkl{{

- - - - - - - - - -

Mirko... Gume i trebaju "lezati" a ne da budu napuhane kao balon. Na sva 3 moja traktora su zadnje gume 90% vremena napumpane na 1 bar. U transportu psenice na 539 i 549 povecam pritisak po potrebi a 5106 je uvijek na 1 bar.

Ako je guma previse napumpana nema od nje vajde, slabije ce hvatati podlogu i to nije TO. Guma mora biti mekana zato i je guma. Inace bi smo se i dalje mogli voziti na drvenim tockovima.
Jutros mi i burazer vulkanizer rece da drzim na 1.2-1.5bar,a drugi burazer iz Srema koji ima 560 kaze dok je drzao gume na 1 bar tad guma nije ni imao,skoro duplo brze se pojedu,jos ako se vozi po asfaltu,ima da ih nemaLkl{{On uvek duva na 1,5bar.

vladj
12-01-15, 11:28
Jeli se to neko ponovio sa duplom sedmicom od ovih sto su se raspitivali predhodnih dana? Cena je fer.

http://www.polovniautomobili.com/oglas5774388/imt_577/

AcA OPEL
12-01-15, 12:55
http://www.polovniautomobili.com/oglas5779589/imt_577_dv/
Ako je kao sto pise,mozda i vredi te pare.

putin
12-01-15, 12:59
Jeli se to neko ponovio sa duplom sedmicom od ovih sto su se raspitivali predhodnih dana? Cena je fer.

http://www.polovniautomobili.com/oglas5774388/imt_577/
И овај је шверцер,растура и продаје Змајеве комбајне.вероватно је добио трактор у некој трампи.

Bubu
12-01-15, 13:07
http://www.polovniautomobili.com/oglas5779589/imt_577_dv/
Ako je kao sto pise,mozda i vredi te pare.

To je onaj traktor iz Gruntovog oglasa.

jjova
12-01-15, 13:27
deluje jako dobro, motor previse cist

AcA OPEL
12-01-15, 13:31
Nisam skontao da je tog Grunt postavljao.Mislio sam da onaj nije imao mokre kocnice i spoljnu hidrauliku.^-^

grunt
12-01-15, 13:43
,Jeste tog je prodao moj drugar samo je sad nalickan sredjen e sad kako je sredjen to je pitanje....

577
12-01-15, 14:12
Što mislite o ovome jel vrijedi što.
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/ventil-imt-481-oglas-14041958

mirmir
12-01-15, 14:19
И овај је шверцер,растура и продаје Змајеве комбајне.вероватно је добио трактор у некој трампи.
Kakav svercer,jel on svercuje nrkotike,duvan i slicno preko grane pa da se tako kaze.Covek je trgovac,nije ga ukrao ili prosvercovao u gepeku iz Meksika.

putin
12-01-15, 14:31
Мирко код нас се тако каже за препродавце,шверцер...Од регије до регије,не мораш да се палиш одмах,препродавац је и то прилично задрт.

MONTOYA
12-01-15, 15:27
Što mislite o ovome jel vrijedi što.
http://www.njuskalo.hr/strojevi-alati-ostalo/ventil-imt-481-oglas-14041958
To je bilo fabrički na nekim starim MF
http://thumbnails111.imagebam.com/38097/744527380966881.jpg (http://www.imagebam.com/image/744527380966881)

mirosti
12-01-15, 15:55
I ja to imam na mom MF65.
Koristim za prednji utovarivac.

Bobo
12-01-15, 16:26
Jutros mi i burazer vulkanizer rece da drzim na 1.2-1.5bar,a drugi burazer iz Srema koji ima 560 kaze dok je drzao gume na 1 bar tad guma nije ni imao,skoro duplo brze se pojedu,jos ako se vozi po asfaltu,ima da ih nemaLkl{{On uvek duva na 1,5bar.

Radi kako hoces. brena je kud i kamo tezi traktor nego 560, kud i kamo jaci a guma je kud i kamo veca. Prema nekim savjetima treba da budu na 2.5 bara te gume?!?!?!?

Tetak mi je u HR bio vulkanizer i odselio se u Svicarsku jos davnih godina i tamo je vulkanizer preko 20. iz glave zna covjek sve tlakove za radijalne i dijagonalne gume, maksimalne tezine i brzine dozvoljene za koju oznaku i prema njegovim rijecima je naj lakse zapamtiti: "Za normalno koristenje i normalne terete vrijedi pravilo, sto veca guma, to manji tlak". Kad sam ga pitao kako to, kaze mi da uzmem pony bicikl i da napumpam gumu na 1 bar i da se probam voziti i onda da napumpam "od oka" kako mislim da treba i da provjerim tlak. Decki moji, to je puuuno vise od 1 bar a tako mala guma.

Gleda se pritisak dodirne povrsine gume na podlogu i nista vise. ponijeva guma po jedinici povrsine dura kud i kamo veci teret nego siroka traktorska guma po svojoj povrsini nalijeganja.

Ne sumnjam u savjete tvojih burazera i prijatelja, radi kako hoces. Gledaj samo tablice koje proizvodjaci preporucaju na koji se pritisak pumpa koja guma. 1.5 bara za traktor tezak 2500kg koji nosi dvobrazni plug je ne puno, nego previse.

Kupite nekad kvalitetnije gume a ne trajalke i kojekakve kineske pa ce vam i trajati dulje.

Pavle.
12-01-15, 16:37
Ja sam uzeo Ruma guma Cultor 16.9 28i prezadovoljan sam sa gumama .Pre su bile sire sa kramponima pa sam zato kupovao Rekordove gume koje su takodje bile odlicne ali mi se cini da su ove Rumske sad jos bolje.

mirmir
12-01-15, 17:09
Kod mene su Kleber radial,nisu kineske ili trajal i na 1 bar ta kleberka guma je skoro na pola naduvana.
Sto veca guma,manji pritisak-nije tacno!!
Pitanje,kamionska guma je R22,5 i po visini je skoro kao traktorska 12.4-28,nije bas ali blizu a po sirini ima i sira i na koji pritisak se duva???Ja znam veoma dobro posto se dosta vremena provede u kamionu na tim gumama a ti sta mislis....

Matic
12-01-15, 17:13
Radijalne gume se tako ponašaju.

pocerina
12-01-15, 17:18
Kod mene su Kleber radial,nisu kineske ili trajal i na 1 bar ta kleberka guma je skoro na pola naduvana.
Pitanje,kamionska guma je R22,5 i po visini je skoro kao traktorska 12.4-28,nije bas ali blizu a po sirini ima i sira i na koji pritisak se duva???Ja znam veoma dobro posto se dosta vremena provede u kamionu na tim gumama a ti sta mislis....
Komso ta kamionska 22.5 cola, je tubeles, mislim da i tu ima razlike u duvanju u odnosu na balonku.... Kod mene na kamionu su 17.5 cola, i naduvane su koliko se secam na 7.5 bara...

mirmir
12-01-15, 17:22
A ona 12,00R20 je sa unutrasnjom i ona ide preko 5 bari.

- - - - - - - - - -

Radijalne gume se tako ponašaju.
Znaci da naduvam na propisanih 1 bar i da vozim na polupraznim gumamaLkl{{

Dulkaarpad
12-01-15, 17:24
Radi kako hoces. brena je kud i kamo tezi traktor nego 560, kud i kamo jaci a guma je kud i kamo veca. Prema nekim savjetima treba da budu na 2.5 bara te gume?!?!?!?

Tetak mi je u HR bio vulkanizer i odselio se u Svicarsku jos davnih godina i tamo je vulkanizer preko 20. iz glave zna covjek sve tlakove za radijalne i dijagonalne gume, maksimalne tezine i brzine dozvoljene za koju oznaku i prema njegovim rijecima je naj lakse zapamtiti: "Za normalno koristenje i normalne terete vrijedi pravilo, sto veca guma, to manji tlak". Kad sam ga pitao kako to, kaze mi da uzmem pony bicikl i da napumpam gumu na 1 bar i da se probam voziti i onda da napumpam "od oka" kako mislim da treba i da provjerim tlak. Decki moji, to je puuuno vise od 1 bar a tako mala guma.

Gleda se pritisak dodirne povrsine gume na podlogu i nista vise. ponijeva guma po jedinici povrsine dura kud i kamo veci teret nego siroka traktorska guma po svojoj povrsini nalijeganja.

Ne sumnjam u savjete tvojih burazera i prijatelja, radi kako hoces. Gledaj samo tablice koje proizvodjaci preporucaju na koji se pritisak pumpa koja guma. 1.5 bara za traktor tezak 2500kg koji nosi dvobrazni plug je ne puno, nego previse.

Kupite nekad kvalitetnije gume a ne trajalke i kojekakve kineske pa ce vam i trajati dulje.

Ja sam vozio (stari) trkacki bicikli ni manje ni vise na 6 atm u zanju gumu ::namigivanje::
Inace 12,4/28 pumpam 1,3-1,5 (zavisi koji traktor, sta ce nositi...). Ako ne bih pumpao na 1,5 ovaj sa tanjiracom bi "pojeo" unutrasnju u transportu sa "Simom" od 24 engleskih diskova Lkl{{

Matic
12-01-15, 17:31
Mirko naduvaj ih koliko god hoćeš to je tvoj lični izbor.

Vojkanvrelo
12-01-15, 17:41
Danas smo rasturili rukavce da menjamo lezajeve i biksne.Kupio sam lezajeve T126 i kad probam da ih namestim ono nece da udje.Proverim moj stari lezaj i onda vidim da je novi za 1.5mm siri u precniku od starijeg.Vratim se u prodavnicu i premerim i ostale lezajeve raznih robnih marki i svi isti,svi siroki.U cemu je stvar???

zaregakovo
12-01-15, 18:23
Ostao ti je lim možda od starog akcijalnog ležaja u rukavcu probaj to izbiti.

Vojkanvrelo
12-01-15, 18:27
Zanimljivo ali nije.Kako bi onda uporedio dva lezaja,a uradio sam to.Nikad to nije menjano.Kao da je te 1976. bio drugaciji lezaj sto ne verujem da je bilo.

577
12-01-15, 19:02
To je bilo fabrički na nekim starim MF
http://thumbnails111.imagebam.com/38097/744527380966881.jpg (http://www.imagebam.com/image/744527380966881)

Malo je nezgrapno jel rade i poluge kad se uzme preko toga .
Bil funkiconiralo npr na malčeru s hidro posmakom.

vedran R.srpska
12-01-15, 19:58

kamionsku gumi i traktorsku nikako nemozes porediti,jer kamionske se odnose i na brznu i stalno je predvidjena tvrda podloga "asfalt" a traktorske mi duvamo u firmi ako je u transportu 1,1-1,7 a cim se radi po njivama idu na 1,1 stim da nam traktor ima ogibljenu prvu osovinu,a moji kod kuce imaju svi 1,1

sova
12-01-15, 21:44
Kakav svercer,jel on svercuje nrkotike,duvan i slicno preko grane pa da se tako kaze.Covek je trgovac,nije ga ukrao ili prosvercovao u gepeku iz Meksika.
A jel' daje drzavi kakvih dadzbina za tu svoju rabotu, jer tako obicno rade trgovci. Ne.Znaci svercercina.

Bobo
12-01-15, 21:52
Radite kako hocete, ne znam zasto onda i pitate na forumu...

Jedan ovdje je uvezao traktor 160ks iz vana i dobio na njemu naprijed nove radijalne gume tubeless (mislim da je u 13.6-28" dimenziji). Kad je traktor dosao, vidjeli su da su prednje gume "prazne" i isli ih "pravilno napumpati" posto su "Lezale". Pumpali su do 6 bara i gume su opet lezale i oni su u svom neznanju tvrdili da su dobili neispravne gume na traktoru i da su prevareni. Radijalne gume imaju mekane stranice i opcenito su dosta mekse nego dijagonalne gume. Nisu za sumu posto su dosta mekane al za zemljoradnju pun pogodak. da su malo jeftinije dijagonalne ne bih ni gledao al sta ces kad je takva situacija...

"Odokativna" metoda pumpanja radijalnih traktorskih guma kaze da u kontaktu s tlom moraju biti uvijek 3 rebra gume kad se traktor gleda sa strane i to tako da dva rebra cjelom povrsinom dodiruju zemlju, jedno rebro izlazi iz zemljista a drugo ulazi. Opet naglasavam kad se guma gleda sa strane.

Kod dijagonalnih guma ovo pravilo glasi da dva rebra uvijek budu u kontaktu posto su dijagonalne gume dosta kruce od radijalnih.

Tema nije kamionske gume nit je forum takvog karaktera. Ja pricam iskljucivo o traktorskim gumama za poljoprivrednu namjenu.

sova
12-01-15, 21:53
Danas smo rasturili rukavce da menjamo lezajeve i biksne.Kupio sam lezajeve T126 i kad probam da ih namestim ono nece da udje.Proverim moj stari lezaj i onda vidim da je novi za 1.5mm siri u precniku od starijeg.Vratim se u prodavnicu i premerim i ostale lezajeve raznih robnih marki i svi isti,svi siroki.U cemu je stvar???
Ja bih rekao da imas 2 opcije.
Ako na oba lezaja, starom i novom, stoji ista oznaka, onda je taj novi neki tezi bofl.
Ili ti je neko nesto nekada prepravljao na rukavcu.

nesko2563
12-01-15, 22:00
premeri spoljni prečni u unutrašnji i spram toga traži ležaj.

Vojkanvrelo
12-01-15, 22:04
Pa nema drugi nego jedini taj t126,gledao sam sve marke:kineski,zvl,fkl,nsk i sve isto.Nikad nista nije menjano a ne moze da udje.Na starom se i ne vidi broj jer je utisnut na onom delu koji nosi teret i on se oguli.

tm30
12-01-15, 22:12
Vojkanvrelo posto nisi do sada radio nista pokusaj da nije slucajno ostalo parce od kosuljice posto sam i ja imao takav problem a u stvari ostao je deo kosuljice kao da je bila dupla

Vojkanvrelo
12-01-15, 22:14
Pa ne mogu da pomislim da je bila dupla.Sve je cini mi se izaslo.Ajde ponovo da pogledam ali mi je to malo cudno.

mirmir
12-01-15, 22:27
A jel' daje drzavi kakvih dadzbina za tu svoju rabotu, jer tako obicno rade trgovci. Ne.Znaci svercercina.
Ja kupujem plugove,promenim sve novo i ofarbam,sta sam ja??

Janosh
12-01-15, 22:38
Svercer Lkl{{ Isto sto I onaj kupi prasice, dobro nahrani I preproda na prvoj pijaci. :lol: Po evropski se valjda kaze preprodavac.

pocerina
12-01-15, 22:40

To ti je komso isto kao kada kupis tele, utovis ga i prodas kao bika...:D

North ARMY
12-01-15, 22:48
Jbt Mirko ti ispade tovljac plugova ? Lkl{{

ichbinmilan
12-01-15, 22:55

Pocerski tajkun.
Evo sve se vidi po avataru. Prvo je bio 540, sad je 560... Sledeći je, šta - 580? Lkl{{

putin
12-01-15, 22:56
Као што Куркела каже а и Сова ти си шверцер,не плаћаш ништа држави,немаш пријављену механичарско лимарску радњу или шта већ.купујеш и продајеш без фискалног исечка....

Kremator
12-01-15, 23:01
Jos sipa zejtin u traktor, boze sacuvaj :lol:..

SasaK
12-01-15, 23:22
http://www.polovniautomobili.com/oglas5781843/imt_577/
Evo jedan 577 sa odvojenom kabinom.

mirmir
12-01-15, 23:26
Као што Куркела каже а и Сова ти си шверцер,не плаћаш ништа држави,немаш пријављену механичарско лимарску радњу или шта већ.купујеш и продајеш без фискалног исечка....
Kada budes uzeo da rastavljas Leopard plug u sastavne delove (jedno 200komada)setices se mene i moje lake zarade.Kljuc 30 i cekic od 10kg i udri dok ti zubi i ruke neotpadnu.Otac mi 100 puta rekao,jebo..e ala si izabrao robijaski posao......

Nisam imao neke stete od posla s plugovima,lomio nos,kidao misic ruke,noge,crni nokti,uganuca,kicma,usivanja,hitne pomoci......sve od cekica(macole)i kljuca 30.

Eto to je taj lak zivot Svercercine Mirka.

Ko kaze da je ovo lako-dabogda i on zaradjivao na ovakav nacin!!

Pozdrav!!

Manjevic
13-01-15, 00:21
http://www.polovniautomobili.com/oglas5781843/imt_577/
Evo jedan 577 sa odvojenom kabinom.
Ovo je pravi traktor za jedno domacinstvo. Ne kvari se, a tih je, udoban. Moze da vuce vucnu tanjiracu, moze i da podriva, sa nekim manjim podrivacem. Ko radi 30-40ha, sa ovim traktorom i 539, nista mu vise ne treba.

sova
13-01-15, 00:38
Kada budes uzeo da rastavljas Leopard plug u sastavne delove (jedno 200komada)setices se mene i moje lake zarade.Kljuc 30 i cekic od 10kg i udri dok ti zubi i ruke neotpadnu.Otac mi 100 puta rekao,jebo..e ala si izabrao robijaski posao......

Nisam imao neke stete od posla s plugovima,lomio nos,kidao misic ruke,noge,crni nokti,uganuca,kicma,usivanja,hitne pomoci......sve od cekica(macole)i kljuca 30.

Pozdrav!!
Niko ti nije rekao da je to sto radis lako, niti da ces se time obogatiti. Niti si jedini, pola drzave se bavi necim sto je, hipoteticki receno sverc.Samo kada se tjera mak na konac, onda teoretski jeste sverc.>:({
Neko gore rece da je sverc i kupovina teladi za tov.Pa nece biti bas, jer je to u skladu ''s propisi''.Ako kupis markirano tele,uradis vet. pregled i prevedes ga u svoje vlasnistvo, za uslugu platis vet. stanici- onda to nikako ne moze biti sverc.

putin
13-01-15, 08:14

Pozdrav!!
Нисам ја тебе осуђивао или шта,не дај Боже,него као што каже Сова први си терао мак на конац,а сви знамо каква је борба да се опстане у овим неуређеним државама...Знамо ми колико је свачији хлеб тежак.А и брате припази мало са тим послом,колико си повреда навео још је сандук само остао.

Milojevic
13-01-15, 13:51
Koliko odprilike treba da kostaju ruke majstora za rasturanje motora na traktoru imt 539, a otvaran je zbog lupanja u motoru, razlog karika pukla i izbila na celo klipa, na srecu nije ostetila glavu.

Znaci zamenjeni lezejavi i semerinzi radilice, zamenjini lezajevi i semering vodene pumpe, promenjena 2 klipa i stavljene nove karike, glava nije nista dirana, jer je nova.

AcA OPEL
13-01-15, 14:07
Pa zavisi od majstora,ali obicno 50e.Mislim ne bas za tvoj slucaj,ali tako neki poso.

galki
13-01-15, 14:18
ako je i sklapao moto 150 eura

North ARMY
13-01-15, 14:28
50e po klipu kad ide generalna u fulu.

Milojevic
13-01-15, 14:31
ako je i sklapao moto 150 eura

Sve je radio majstor, rasklapanje, menjanje delova i sada privodi kraju sklapanje.

AcA OPEL
13-01-15, 14:33
Voleo bi da dodjem kod vas da majstorisem i da mlatim pare.Bas dobro uzimaju ti majstori.

Glackop
13-01-15, 16:57
Sta ti je pa za 50,se ne isplati prljati ruke,150.je vec u redu,i plus to je cena za koju se daje garancija na rad jedno 6 meseci.

josif92
13-01-15, 17:31
http://youtu.be/ZiRrFBOyg8M

577
13-01-15, 17:39
Bem te to nije imt nego mercedes haha:lol:

Vojkanvrelo
13-01-15, 17:45
Jam viseo uzivao u muzici neko u klipu uopste.Odabrao kako treba.

BOKIBOLE
13-01-15, 17:55
Kakva je ovo Zetor kabina? ^-^

MONTOYA
13-01-15, 17:56
Kabina-samogradnja

577
13-01-15, 17:57
Mislim da sam gledao video sami su svarili.
Al da se iz obične novi tip utušati samo novaca treba.

MONTOYA
13-01-15, 18:00
Mislim da treba više volje nego novca,ja moju već par godina planiram da podignem al nikako....

MarkoSreta
13-01-15, 18:03
https://www.youtube.com/watch?v=RLgTgmRjnBc
Evo i postupak pravljenja

Šanana
13-01-15, 18:57
Momci, koje su točne dimenzije aksijalnih ležajeva rukavaca za imt 565??

Vojkanvrelo
13-01-15, 18:58
Da nemas i ti nekih problema kao i ja?

danger
13-01-15, 19:03
Dal neko zna gde se moze nabaviti za 577 n.t na levom tocku gornja ruka koja se steze sa 4 sarafa a na nju su zavrnuti klip i spona.

Marko69
13-01-15, 20:25
Mislim da treba više volje nego novca,ja moju već par godina planiram da podignem al nikako....

Imal gde tema na forumu da je neko noviju kabinu prepravljao i uspio smanjit buku,ja sam se odusevio sta je covek uradio na imt 560.
Ja u mom imt 577 ogluvih,kad bi uspio ubacit kakvu izolaciju nikad ne bi razmisljao o kupovini nekog stranca,ubi me buka.
Lepo bi bilo da ima negde cio postupak kako i cim odradit izolaciju

MONTOYA
13-01-15, 20:33
Video sam samo u jednom oglasu čovek je podigao kabinu al je to loše odradio
kabina da se izdigne iznad menjača,pregradi do motora i diferencijala...mora biti dosta tiše

Marko69
13-01-15, 21:07
Verovatno to podizanje kabine povlaci za sobom i jos druge prepravke,recimo i volan bi odma trebao biti duzi sediste bi bilo visocije pa samim tim i pedalu kvacila i kocnice bi trebalo prepravljat,mozda i gresim,voleo bih da se malo vise o tome raspravlja bas me zanima sta bi sve trebalo menjat tj.doradjivat

AcA OPEL
13-01-15, 21:18
Pogledaj u temi o inovacijama na IMT traktorima kako je odradio Pesut na 558.Nije je podizao,ali je napravio ravan pod i potpuno zatvorio.Dobices barem ideje sta i kako bi moglo i trebalo.

MONTOYA
13-01-15, 22:19
Verovatno to podizanje kabine povlaci za sobom i jos druge prepravke,recimo i volan bi odma trebao biti duzi sediste bi bilo visocije pa samim tim i pedalu kvacila i kocnice bi trebalo prepravljat,mozda i gresim,voleo bih da se malo vise o tome raspravlja bas me zanima sta bi sve trebalo menjat tj.doradjivat
Ja sam planirao da komplet instrument tablu sa stubom volana dignem zajedno s kabinom tj. pričvrstim na pod kabine umesto na poklopac menjača

Bobo
13-01-15, 22:27
I niposto koristiti staklenu vunu kao izolaciju... Ona se runi i onda tu prasinu udisete a to nikako nije zdravo za pluca...

prnjavor3
13-01-15, 22:27
Sve sam preburlo ine nađoh link materijala.one folije za zvučnu izolaciju kabina.Ako je kome pri ruci nek je šikne.

Šanana
13-01-15, 22:34
Da nemas i ti nekih problema kao i ja?
Ja imam problem s unutarnjom merom ležaja, nemože da se nabije na osovinu rukavca, a uzeo ih kao original aksijalni za 560.

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202015/Slika3526.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202015/Slika3526.jpg.html)

Ispolirao sam osovinu od stare masti, blata, hrđe i svega, ali nejde.

A ovak izgleda ležaj. Na deklaraciji ne piše dimenzija, piše: aksijalni ležaj rukavaca imt 560

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202015/Slika3528.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202015/Slika3528.jpg.html)

http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/mmatija%202015/Slika3527.jpg (http://s286.photobucket.com/user/mmatija/media/mmatija%202015/Slika3527.jpg.html)

MONTOYA
13-01-15, 22:35
http://www.sidek.co.rs/prodaja-i-zastupanje/armacell/zvucna-izolacija/armasound-rd.html

Bobo
13-01-15, 22:38
Sanana, MOZDA 565 ima malo jace ruakvce nego 560?

mirmir
13-01-15, 22:45
Kod mene je kabina zasrafljena direktno na trube,metal na metal,jel bi pomoglo da se ubaci izmedju neka guma pa da se stegne,jel neko probao.Netrazim ja da to bude kao u autu,ja sam zadovoljan i sa 20% manjom bukom.
http://i59.tinypic.com/2vmd0r5.jpg

Kosjerac
13-01-15, 22:51
Sve sam preburlo ine nađoh link materijala.one folije za zvučnu izolaciju kabina.Ako je kome pri ruci nek je šikne.
Evo linka: https://www.google.rs/search?q=azmafon&biw=1360&bih=643&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=JZO1VKzqGMn-ygOSwoDgBg&ved=0CBsQsAQ
Ako si na ovo mislio?

sova
13-01-15, 22:51
Sanana pa tu lezaj moze donekle da ide po osovini, dakle greska je u samoj osovini, a ne u aksijalcu. Mozda je osovina nastanfana, jesi li je premjeravao sublerom?

mirmir
13-01-15, 22:58
560 nosi lezajeve 38mm i 40mm,kod tebe trebalo bi 40mm.

hurli xa86
13-01-15, 22:59
@mirko015: svakako bi bilo dobro postavit gumu između kabine i nosača..Po mogučnosti čim mekšu gumu jer manje prenosi vibracije od tvrde gume..

prnjavor3
13-01-15, 23:01
Imam taj,da mi je nešta gumirano.

- - - - - - - - - -

Kolega je oravio nosače za kabinu od stari perušača (guma) na beraču.Rezao širinu po potrebi a nema smrti.

mirmir
13-01-15, 23:06
Mislio sam pozadi ubaciti gumu 10mm iznam trube i ispod trube jer ako stavim samo gore nema znacaja,prenosice buku preko srafova i donje ploce,a napred bi ubacio nosac kao na 560-565 novi tip.Sad je i napred direktno zasrafljeno na trup bez gume.
Cujem svaki lezaj i zupcanik u trupu:lol:Osecam masinu:lol:

hurli xa86
13-01-15, 23:10
Možda nije za temu ali ja sam ovako riješio nosače na svom traktoru:
http://s0.mojalbum.com/13023700_17646922_21809009/nove-slike/21809009.jpg

Kabinu sam postavio na 4 ovakva nosača,kod šrafanja sam stavio svugdje gumenu podlošku gdje je šraf sjedao na metalni dio..Rezultat je zadovoljavajuč..
Jedino mi žao što nisam kupio još malo bolje nosače kabine,ovo su od Zetora,i guma mi se čini pretvrda..
Kad nađem bolje nosače kao što imaju noviji traktori budem ih ubacio da vidim razliku..

mirmir
13-01-15, 23:21
Ma za temu je IMT je na slici,ovo volim da vidim konkretna jednostavna prakticna resenja.

MONTOYA
13-01-15, 23:22
Mogli bi nosači motora od nekog auta

mirmir
13-01-15, 23:24
Bravo komso,a to ima da se nadje za dzabaka,guma kvalitetna adekvatna za vibracije i buku.

Šanana
13-01-15, 23:38
Sanana, MOZDA 565 ima malo jace ruakvce nego 560?

Ma neverujem da ima jače rukavce. Sve bi to trebalo biti isto.

Sanana pa tu lezaj moze donekle da ide po osovini, dakle greska je u samoj osovini, a ne u aksijalcu. Mozda je osovina nastanfana, jesi li je premjeravao sublerom?

Osovina je original, nikad nije ništa po tome dirano, več je dosta loša, a pikse u onom fiksnom delu u mostu su pojeđene, ima več oko 5 mm lufta, morat ću dati piksirati komplet prednji most.
Ovaj srednji dio osovine preko kojeg ležaj nemože proći je 40 mm, a gore na vrhu i dole na dnu gde se vozi po piksama je 37-38mm, tu je pojeđeno.

No donji dio gde naseda ležaj je također 40mm, tako da možda ipak to nisu original aksijalni ležajevi za 560, odnosno možda 565 ima deblje rukavce od 560.
Možda je na 560 38mm, a na 565 40 mm debljina osovine, neznam više ni sam, sutra mi treba traktor, a eno ga stoji na klocnama, a ja neznam ni gde da ležajeve kupim.
Morat ću opet staviti od ursusa/zetora, oni imaju unutarnji promer 40mm, ali nevaljaju ništa, par meseci i ispadnu.

hurli xa86
13-01-15, 23:43
Mogu i nosači od motora auta,isto zanimljivo rješenje..
Može se reč da sam jako kritičan oko buke u kabini..Mora biti čim tiše da se čuje rad stroja koji se nalazi iza traktora i onaj koji se nalazi naprijed ispod haube...Lkl{{

Ovako sam uradio prednju stranu kabine:
http://s0.mojalbum.com/13023700_17646922_22190226/nove-slike/22190226.jpg
http://s0.mojalbum.com/13023700_17646922_22190227/nove-slike/22190227.jpg

mirmir
13-01-15, 23:44
565 ima rukavce 40mm a 560 stari tip 38mm tako da to neodgovara.Jesi li merio sublerom rukavac i lezaj unutra?

zaregakovo
13-01-15, 23:46
Ma ima nešto tu zamršeno: IMT 558 31mm, IMT 560 38mm ,IMT 539 32 mm na osovini rukavca a čini mi se da sam negde našao i 28mm samo nesećam se na čemu jbg e sad šta su tamo sastavili ko zna.

Glackop
13-01-15, 23:48
Pa nema bas za dzabaka jer su od 2500-4000,ali evo i jednog za 860.din tako da se on moze uzeti u obzir,stim sto ne moze ici ovako vertikalno kao na slici vec horizontalno jer je bocni od nekog auta.

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/f/2Y/Bu/17iGxFTo/tmpwctpku.jpg

mirmir
13-01-15, 23:48
Ok,napisao si u medjuvremenu.

Za 565 ti trebaju lezajevi za 565 i 560 novi tip na meru 40mm,ti si kupio za 560 ali stari tip na 38mm,100% i zato nemoze da udjeLkl{{

Šanana
13-01-15, 23:49
Naravno da sam merio rukavac i ležaj iznutra. Ležaj je 38mm, a rukavac je 40mm, sad mi je sve jasno. Ja sam mislio da 560 i 565 imaju iste debljine rukavaca, ali očito da nije tako.

Moram tražiti aksijalce 40mm unutarnjeg promera.

mirmir
13-01-15, 23:52
Pa nema bas za dzabaka jer su od 2500-4000,ali evo i jednog za 860.din tako da se on moze uzeti u obzir,stim sto ne moze ici ovako vertikalno kao na slici vec horizontalno jer je bocni od nekog auta.

- - - - - - - - - -

Ima po otpadima sekundarnih sirovina,sad ljudi doteruju koplet auta na kilo pa se mnogo toga moze naci za smesne pare.Bar je kod nas tako>:({

- - - - - - - - - -

Naravno da sam merio rukavac i ležaj iznutra. Ležaj je 38mm, a rukavac je 40mm, sad mi je sve jasno. Ja sam mislio da 560 i 565 imaju iste debljine rukavaca, ali očito da nije tako.

Moram tražiti aksijalce 40mm unutarnjeg promera.
To si trebao odmah pogledati i resena misterija.Stari tip 560 nosi rukavce 38mm,a ovi noviji 560 od 1985-86 u sta spada i tvoj 565 nose 40mm>:({

Šanana
14-01-15, 00:02
Bem li ga sad, stavljao sam ursusove aksijalce, bili su baš povoljni, nisam se ni zamarao s originalnim da bi znao da postoje dve dimenzije!Lkl{{

Lako sad kad znam, zato služi forum da čovek nešto naučiLkl{{

Philby
14-01-15, 00:25
Kod pežoa 309 su ovakvi nosači.
Unutra su ispunjeni nekim uljem i vjerujem da bi odlično ublažili vibracije, samo neznam jesu li dovoljno jaki da nose kabinu.

http://static.kupindoslike.com/PEUGEOT-309-D-NOSAC-ZA-MOTOR-_slika_L_24544269.jpg

danger
14-01-15, 01:09
Kod pežoa 309 su ovakvi nosači.
Unutra su ispunjeni nekim uljem i vjerujem da bi odlično ublažili vibracije, samo neznam jesu li dovoljno jaki da nose kabinu.

http://static.kupindoslike.com/PEUGEOT-309-D-NOSAC-ZA-MOTOR-_slika_L_24544269.jpg

Taj nosac je pogotovo odlican za kabinu iz razloga sto kad rikne taj donji deo na slici(a inace stoji gore na autu) se iscupa tako da bi traktor otisao svojim putem a ti i kabina ostali na leniji,i onda bi kacio slike u temu"nikad ovako"....Lkl{{

- - - - - - - - - -

Auto nosaci su u vecini slucajeva mekani i puno disu(ne svi),i na takvim nosacima se moze dobiti morska bolest,belarusi imaju ekstra gume za te stvari....

ichbinmilan
14-01-15, 01:57

Ne morate izmišljati toplu vodu, koristite gumene nosače kabine od Belarusa (moj savet). Sigurno su jeftiniji od držača auta i za to su namenjeni (da nose kabinu).

http://i.imgur.com/cP05Tyw.jpg?1 (http://imgur.com/cP05Tyw)
http://i.imgur.com/FfzYblR.jpg (http://imgur.com/FfzYblR)

PS. Druga slika je pozajmljena od kolege brankovica (nadam se da se ne ljuti - njegovo rešenje nivoa goriva u rezervoaru) a u donjem levom uglu se vidi nosač kabine. Nemam boljih slika.

Vojkanvrelo
14-01-15, 14:26
Mirko 015,ti rece da je poceo da mi odumire motor i mi smo ga demontirali.Hilzne su kao nove ali karike,pogotovo one koje imaju one federcice su se dosta pohabale.Inace to su karike SM ili ti NPR,ne mogu da verujem da su one stradale a nije mnogo prosao.Posle neko kaze IMT je los,pa kako i da ne bude kad su dobavljaci delova svi redom i domaci i strani katastrofa.Radilica mi je prilicno dobra ali su lezaji nekako poceli da dobijaju risove.Ja bih promenio lezajeve ali ne znam koja bese specijala.Pitanje glasi:mogu li nekako sam da premerim na kojoj specijali je radilica???Ima li neko te podatke koji su za prvu,drugu i trecu precnici???Traktor je IMT533.

577
14-01-15, 15:39
Pa piše ti oznaka na ležajevima trebalo bi biti

Vojkanvrelo
14-01-15, 16:32
Nema nista da pise,dal se obrisalo ili nije ni bilo ne znam.

Kosjerac
14-01-15, 16:42
Nije moglo da se obriše ako je sve bilo u redu,tj. ako se ležaj nije okretao, ali trebalo bi da piše iza koja je specijala.

milanristicks
14-01-15, 17:52
Na lezaju pozadi mora da pise ST standard ako je prva specijala 0.25 i tako redom za 0.25 se uvecava a ako je fabricko stanjne ne pise nista sve zavisi od proizvodjaca. Ako radilica nije ukopana mlogo samo malo izrisovana uzmi najsitniju vodenu smirglu i naulji radilicu i iseci smirglu za sirinu lezaja i kozni kais pa dobro istusiraj i novi lezajevi ,nove karike i sklapaj.>:({

lucky
14-01-15, 18:29
Mislim da sam ne možeš da izmeriš prečnike na radilici.

Vojkanvrelo
14-01-15, 18:34
A kako onda kad odes kod majstora i on ti uradi,kako on zna na kojoj specijali je posle rabote i cak ti odmah kaze na kojoj ce biti.

Janosh
14-01-15, 18:44
Majstor ti obradi radilicu I proda ti lezaje. Ozbiljnije firme, kace karton na obradjen deo I tamo pise. Ako imas mikrometar mozes I sam premeriti.

Vojkanvrelo
14-01-15, 19:14
Ma sta mi znaci mikronetar kad ne znam koja je mera.Inace radili su to ljudi u Nisu tako,majstor im obradjuje radilicu i hilznuje.Ti kazes hocu hilzne petar drapsin on kaze da moze,naravno,ti izadjes napolje i on ti stavi turske neke najgore a naplati najbolje.Onda posle vise godina lopovluka svi lepo kupe gde god znaju i odu kod majstora da im namesti ali na njihove oci.Tako su ljudi bar malo sigurniji.
Inace svaka cast za odgovore,bili ste u pravu,pise na lezaju ali se jedva jedva vidi 025,nasao sam i kutiju u medjuvremenu,lezajevi Daido Kotor.

zaregakovo
14-01-15, 19:39
Primetio sam danas da mi na usisnoj grani ima preradjenog ulja,sta bi to moglo da bude,pritom motor duva po malo napred.
To sam ustanovio posto sam skinuo gumu da menjam.
Ulje ako je preradjeno znači da je iz motora a kako je dospelo to je znak da su lošije vodice ventila pa se ulje sliva niz nijhi a ako još pritom ima kontracug i duva malo napolje siguran znak je da ventili nezaptivaju i propuštaju tu je potrban remont glave znači novi ventili vodjice i sedišta ventila da se ufrezuji nebi bilo loše da se malo i poravna .

Vojkanvrelo
14-01-15, 19:47
Brate mili to je nemoguce.Prosle zime smo ponovo nosili glavu kod majstora i zamenili ventile,stavili smo ojacane i sve je uradjeno u radionici i glava poravnata.
Ne mogu da verujem.

zaregakovo
14-01-15, 19:55
Preradjeno ulje u usisnu granu nema načina drukčje da dodje ako su vodjice ventila ispravne da je glavna ispravna nebi imo kontracug ......... kontracug može imati ako je neki ventil malo nategnut tojest nedovoljan zazor ali tose čuje u radu ima malo nepravilan rad teže ubrzava i teže pali .

577
14-01-15, 20:01
Vjerojatno ti nije vodilice ventila promjeniopa su pohabane.

Vojkanvrelo
14-01-15, 20:03
Hoces reci da neki ventil je preko 0,25?

zaregakovo
14-01-15, 20:06
Ne preko nego manje ,mali zazor skoro da ga i nema pa kada se motor ugreje dolazi do malo izduženja ventila zazor totalno nestaje nateže dodatno ventil i onda propušta kompesiju i duva nazad.Ima li gareži ispod izduvni ventila.

Tomić Toma
14-01-15, 20:07
Vjerojatno ti nije vodilice ventila promjeniopa su pohabane.
I to se radi. Jedan covek uradio generalku na 558. Nije bio zadovoljan i ode kod drugog majstora. Ustanove da glava ne valja, tj da su lose vodjice. Majstor mi pokazuje novu i onu vodjicu sto je bila u glavi. Ta je kraca za 1/3 od nove. Kao da je skracivana sa jedne strane!!! Normalno, kad je sredio glavu, drugi traktor

vica022
14-01-15, 20:18
Mnogi problemi se desavaju i sa delovima i obradama i sklapanjem. Ja sam danas odneo delove za motor i ceo javasluk sam doziveo da tek sutra idem po blok i radilicu. Ako radilicu neispoliraju posle odrade sto vazi i za blok ,vek trajanja delova i kvalitetnih je umanjen sigurno 50% ako ne i vise. Izduvavanje i pranje kanala uljnih ako se neuradi dobro risevi na radilici i lezajima i ostalim delovima zagarantovani. Motor koji radim je totalno unisten bas zbog predhodnog javasluka mehanicara i to je samo jedan primer. Najgore sto sam ja vlasnik sad tog motora pa ce me remont izaci mnogo vise od ocekivanog. upravo sam kupio karike Svapske SM i nahvalise ih a nikad ih nisam ubacivao . videcemo kako ce se pokazati

Vojkanvrelo
14-01-15, 20:33
Pa procitaj gore kako sam ja prosao sa tim SM karikama,eto sad opet treba da ih menjam a hilzne kao nove,Indijske,a sumnjao sam u njih.

- - - - - - - - - -

Garezi ima malo,ne previse.

Tomić Toma
14-01-15, 20:40
Clan Mirko 015 je ugradjivao dosta Indijskih karika i vrlo dobro su se pokazale. To su valjda one u limenoj konzervi, ne u kartonskoj kutiji.Ove "Nemacke" ko zna odakle dolaze. Bar Indijce jos nisu poceli da kopiraju

zaregakovo
14-01-15, 20:40
E ta garež dolazi od ulja ovako na nevidjen slučaj nemogu da ti kažem šta bi procenio dali je došlo niz vodicu ili iz cilindra da karike nebrišu i motorga gura napolje ali pre će biti da je došlo niz vodjicu tebi je ovako po celoj priči samo problem bila glava motora.

vica022
14-01-15, 20:41
Skini neki od ventila pa proveri jer klimaju u vodjici. Tad ces bar biti siguran sta se desava i dal tuda propusta. Ja sam batalio rad ko mehanicara vec duze vreme bas zbog pitanja kvaliteta delova i obrade. Sticem utisak vec dugo vremena da se fakticki radi na unistavanju starijeg programa svih masina jednostavno losim kvalitetom delova ,pogotovu na nasem trzistu prevaranata. Ni ove SM karike nebih uzeo da sam mogao pronaci druge po kvalitetu sigurnije koje sam ugradjivao jer ih jednostavno nema na specijali a da necekam ko zna dokle .Najbolje je kad se sve uzme u sklopu od jednog proizvodjaca ali ni to vise nepije vodu

zaregakovo
14-01-15, 20:47
Jeste indiske u plavoj kutiji neprikosnoveno najbolje ,potpisujem.

- - - - - - - - - -

Ma koji SM najveći dreš (smeće) tu se nezna poreklo koja Nemačka ja skoro radio juga 1100cm generalku donese čovek klipove i karike SM gledam i čudim se pa zar švabo nema šta proizvoditi nego spao da pravi klipove i karike za juga pa ko u to da veruje.

Vojkanvrelo
14-01-15, 20:55
Zanimljivo je to da nije trosio ulje a one mazajuce karike su se dosta potrosile.Dobile su lufta u kompresione,ima oko 1mm ali ove druge su preko 2.5mm.
Sutra cemo morati da ponovo pregledamo ventile ali to mi se vise ni malo ne radi jer sam do sad radio vise puta oko glave i oko ventila i ako ponovo ne valja samo da se ubijem,nista vise.

zaregakovo
14-01-15, 21:00
Baci tu glavu nemoj je popravljati iziće te oko 80 eura opravka a za nepuni sto evra imaš novu komplet sa sve ventilima samo je dekonzerviraš i stegneš.

577
14-01-15, 21:23
Najpametnije..

AcA OPEL
14-01-15, 22:21
Evo ga jedan 569 DV sa odvojenom kabinom,ali 8500e http://www.kupujemprodajem.com/imt-577-569-vitlo-cekrk-18594744-oglas.htm?filter_id=517

Glackop
14-01-15, 22:44
Uzmes i narucis kod nekog bilo kog no name proizvodjaca karika da ti napravi neku seriju od 1000+ komada i sad pravis pakovanje etikete i sve potrebno...pa sta ces onda napisati da bi brze i skuplje prodao robu?Naravno germany a ne malesia ili spania,evo vam i prosti primer za koji odavde garantujem,ko ima koga u nemackoj neka ga zamoli da mu samo pogleda koliko karike kostaju tamo za bilo koje vozilo i uvericete se da su najmanje duplo ili puta tri skuplje pa onda vam je sve ostalo jasno.A te indijske karike jesu li klasicno iz jednog komada ili su lisnate?

mirmir
14-01-15, 22:56
Vojkane,kupis karike IPL Indija u konzervi,lisnate obavezno i obavezno da pravilno ugradite jer ako okreneta naopako listove ima da bude jao mama.Zapamtite,radilicu drzi ulje i sve dok ima ulja i redovno se menja radilica se nece obradjivati.Na mom 540 je radjen motor XX puta,generalni i osvezavanja i preko 20000 sati i radilica je na prvoj specijali,pritisak hladan 4-5 bari,vruc 1-2 bara.
Zaobidjite te SM,NPR,KS,Perkins kopije,malo je orginala.Sve te karike ima da se kupe na Alibaba China u milionskim tirazima,sve orginalna kopija.

- - - - - - - - - -

Glavu ako si radio,samo skini ventile proveri jel klimaju na vodjicama i rucno sa slajf apastom uslajfuj siceve i sklapanje.

- - - - - - - - - -

Koji pritisak ulja si imao pre rasklapanja?

Kremator
14-01-15, 22:57
Evo ga jedan 569 DV sa odvojenom kabinom,ali 8500e http://www.kupujemprodajem.com/imt-577-569-vitlo-cekrk-18594744-oglas.htm?filter_id=517

Treca slika u oglasu, polupana kabina malo, ili je palo drvo na njega ili se prevrnuo unazad.

577
14-01-15, 22:59
Kod nas su indijske karike oko 4 eura po klipu .
Neki ih hvale većina veli da ne valjaju .
Majstora šta radi.
I brzo se poderu jer su mekane.

mirosti
15-01-15, 08:56
Ja kad sam pre tri godine radio MF65, kupio sam u Nemackoj kolbensmitove karike za 60€. Mozda bih i kupio u SRB neke ali posto su mi Hilzne hromirane(original perkins), nisu smele da se stave karike sa prvom hromiranom karikom, tako da sam morao naci gusane.
Gledao sam sve opcije indijskih karika, ali mi je to izgledalo tako nekvalitetno da ih nisam hteo staviti. Neznaci da sam u pravu sto se tice indijskog kvaliteta, jer ih je mirko15 verovatno mnogo ugradio i nehvali ih bez razloga, ali posto sam bio u mogucnosti ipak sam stavio original.
Zao mi je samo sto nisam porucio preko ebay-a bakreni dihtung glave, jer mi je jako zao bilo staviti ovo domace smece. Dva puta sam ga dotezao(u prvih nekoliko radnih sati), i svaki put se mogao stegnuti za skoro 180 stepeni.
Glave su tako jeftine, da je mozda najbolja opcija staviti indijsku ili domacu novu..

miroljubceful
15-01-15, 10:45
sa 533 sam imao dosta problema posle generalne mislim da ona bese 2001-e lanac i lancanici neki indiski jer drugih imalo nije,ispostavilo se da je ejdan od lancanika pogresno obelezen pa su mi se ventili malo utisnuli u klipove,klackalice je iz tog razloga lomio 5-6 puta,na kraju smo rasturili sve i uporedili stare lancanike sa novim namestenim iispostavilo se da je indijac pogresno obelezio lancanik za neka 2 zuba,na veliku zalost nisam bio usamljen slucaj,par traktora koja su radjena u to vreme u selu su imali isti problem,izgleda da je izasla cela serija lancanika sa tom boljkom,tu je sigurno doslo i do lufta u vodjicama i ventilima

Vojkanvrelo
15-01-15, 11:44
Vojkane,kupis karike IPL Indija u konzervi,lisnate obavezno i obavezno da pravilno ugradite jer ako okreneta naopako listove ima da bude jao mama.Zapamtite,radilicu drzi ulje i sve dok ima ulja i redovno se menja radilica se nece obradjivati.Na mom 540 je radjen motor XX puta,generalni i osvezavanja i preko 20000 sati i radilica je na prvoj specijali,pritisak hladan 4-5 bari,vruc 1-2 bara.
Zaobidjite te SM,NPR,KS,Perkins kopije,malo je orginala.Sve te karike ima da se kupe na Alibaba China u milionskim tirazima,sve orginalna kopija.

- - - - - - - - - -

Glavu ako si radio,samo skini ventile proveri jel klimaju na vodjicama i rucno sa slajf apastom uslajfuj siceve i sklapanje.

- - - - - - - - - -

Koji pritisak ulja si imao pre rasklapanja?
Lisnate su bile u originalu a mi smo kasnije stavljali one koje nisu takve.Indijski kvalitet delova mi je preko glave tako da sad ne znam ni koje karike da stavim.Skoro sve sto sam stavio indijsko je propalo osim hilzni.Eto sad sam vido i da je jedan klip pukao na lezistu za karike.Isto indijski.Inace pritisak je bio mnogo cudan,pisao sam o tome ranije ali niko nije nista rekao.Kad ga upalis pritisak ode u pun krug,to je preko 10 bara i onda kako se greje ulje spada i drzi na3-4 bara.Kad se bas jako ugreje onda je ispod 3.Jedan drugar iz sela ima 533 on drzi na 5 bara topao,hladan,vreo sve jedno mu je...

- - - - - - - - - -

Izgleda da je nasa fabrika legla u smrtnu postelju.Sada sam zvao u vezi sedmice,jer su mi rekli da zovem posle nove godine i ono svi brojevi su nepostojeci.Pozovem telekom i kazu brojevi su demontirani zbog neplacenih racuna.Znaci nema nista od nas da bude.Planski je ova demokratska drzava unistila nasu celu industriju pa i ovu granu....Eeeee serpe i lonci,da bogda se svima u grlo zaglavili koji su ih nosili i lupali po Srbiji trazeci nesto...

Milos M.
15-01-15, 13:11
Vojkane,to dakle znaci da se ja i ti necemo ponoviti s 577? Koji bedak majku mu. Bas sam imao u planu jedan.

Zarkov mali :)
15-01-15, 13:15
Da li vam treba broj od servisera iz IMT-a?

Vojkanvrelo
15-01-15, 13:44
Vojkane,to dakle znaci da se ja i ti necemo ponoviti s 577? Koji bedak majku mu. Bas sam imao u planu jedan.
Ne znam brate mili,nisu mi to rekli pre nove godine da ce tako biti.Totalno sam iznenadjen i razocaran.Jos se nadam da ce nesto da bude a sta to ni sam ne znam.

vladj
15-01-15, 14:41
Ljudi bez brige bice duplih sedmica jos, samo sto ce one biti made in Pakistan, jer smo im prodali licencu. Ne bi me cudilo da pocnemo da uvozimo njihove traktore, kao sto je slucaj sa Tafe traktorima. Nama IMT nije valjao a drugima valja, pa nam sada prodaju nasu pamet po vecoj ceni. ::sramota::

Vojkanvrelo
15-01-15, 14:47
Drzava je vlasnik 94% fabrike IMT i ne moze niko drugi biti kriv sto je ta fabrika propala nego sama drzava.

prnjavor3
15-01-15, 14:53
Mene više ništa ne može začuditi.

vladj
15-01-15, 15:23
Sto se IMT-a tice nije bilo prblem ni trziste, ni sirovine, ni inzenjeri, vec je prokletstvo te fabrike lokacija. Tj. to sto lezi na 35ha veoma skupog zemljista, tako da je jedina opcija za prodaju tog zemljista bila gasenje fabrike. Nazolost to su i uspeli.

miki96
15-01-15, 15:38
Da li zna neko koliko kg moze da podigne IMt 539 ? :D

Quercus
15-01-15, 15:46
Po katalogu 820 daN u transportu,a to je 836 kg.

577
15-01-15, 16:05
[QUOTE=Vojkanvrelo;956368]Lisnate su bile u originalu a mi smo kasnije stavljali one koje nisu takve.Indijski kvalitet delova mi je preko glave tako da sad ne znam ni koje karike da stavim.Skoro sve sto sam stavio indijsko je propalo osim hilzni.Eto sad sam vido i da je jedan klip pukao na lezistu za karike.Isto indijski.Inace pritisak je bio mnogo cudan,pisao sam o tome ranije ali niko nije nista rekao.Kad ga upalis pritisak ode u pun krug,to je preko 10 bara i onda kako se greje ulje spada i drzi na3-4 bara.Kad se bas jako ugreje onda je ispod 3.Jedan drugar iz sela ima 533 on drzi na 5 bara topao,hladan,vreo sve jedno mu je...

- - - - - - - - - -

Ma ja sam nedavno uzeo indisjki lanac i to nije bilo drugog i sad je traktor krepao ugasio sesamo na leru sad rasdtavljanje .
Sigurno je drnuo koma su im dijelovi sad se i pokazalo da im ne valjaju dijelovi.

mirmir
15-01-15, 17:16
A kako znas da su Indijski delovi koje si ugradjivao.
Posto su ovde forumasi izgleda relativno nepismeni pa neumeju da citaju ponovicu:90% delova su kao Indijski a ustvari su Turski.Orginal Indijski delovi i nisu bas tako jeftini,skoro dzabe.
I zajebite price,karike indijske mi se nesvidjaju na oko,kao prvo ljudi nemaju rengenske oci a kao drugo kako je neko mogao da gleda u radnji indijske karike na oko kad su zapoakovane u konzervi kao sardina i trgovci to ne otvaraju jer orginal IPL karike su u KONZERVI,NEMA KOPIJA!!

Jel uopste neko zna kolika je to fabrika IPL u Indiji,kao 20 Petar Drapsina zajedno,gigant.

ttrle
15-01-15, 17:24
Da li zna neko koliko kg moze da podigne IMt 539 ? :D

Moj Ferdzon je za vreme poplava nosio punu korpu dzakova sa peskom,plus napred stavljeno 2-3 dzaka da se ne propinje. I tako je jedno 5 tura.
Preziveo je Lkl{{

577
15-01-15, 17:32
Znam da su indisjki sve je pisalo još mi prodavač nahvalio samo te ima i eto sad indija je sve samo ne dobra .
I 533 je rađen generalno s tim dijelovima i to nije to kad usporedim susjedovog koji je rađen s orginalnim 90 godina .

Vojkanvrelo
15-01-15, 18:23
A kako znas da su Indijski delovi koje si ugradjivao.
Posto su ovde forumasi izgleda relativno nepismeni pa neumeju da citaju ponovicu:90% delova su kao Indijski a ustvari su Turski.Orginal Indijski delovi i nisu bas tako jeftini,skoro dzabe.
I zajebite price,karike indijske mi se nesvidjaju na oko,kao prvo ljudi nemaju rengenske oci a kao drugo kako je neko mogao da gleda u radnji indijske karike na oko kad su zapoakovane u konzervi kao sardina i trgovci to ne otvaraju jer orginal IPL karike su u KONZERVI,NEMA KOPIJA!!

Jel uopste neko zna kolika je to fabrika IPL u Indiji,kao 20 Petar Drapsina zajedno,gigant.
Cena karika je 1800dinara IPL,nije neka cena.Firma agrogas.
Inace ja cu te ugraditi ali ne verujem nijednom sa istoka.Opekao sam se mnogo puta i sad da li je kinez,indijac ili turcin ja znam da mi je najbolje ako kupim hilzne PD,pumpu Tesanj,lezajeve Daido,hladnjak Ikaterm itd.
Eto za klip sam siguran da je bio indijski i oni su bili nekako upakovani pa je pukao.
Na kraju krajeva dobro je i to sve dok ima.
Eto vozim Fijat Punto,na njemu sve original italijanski delovi i sve nevalja.Sve neki problemi.Sad mi pukla sarka vrata,a vozi ga moj otac penzioner.Nema vise nigde kvaliteta.

Sumadinac-Gruzanin
15-01-15, 18:30
Te price pricaj nekom drugom. Imam i NOV imt imam i polovan, ja ZNAM Sta pricam a ti i dalje misli da je nov IMT bolji. (tema je IMT, na strance se ne obazirem, kao sto sam i napisao prije).

Opet ja kazem da me vanjstina uopce ne zanima. Svi mi pricaju da ofarbam brenu da radim ko covjek. To sto izbacuje iz rikverca je manje bitno, to se ne vidi al kad ga ofarbam, odma je bolji. ZADNJE sto cu raditi na traktoru je farbanje a kako mi se cini da brenu necu farbati nikad, bas iz inata. Cesto znam na zadnju sajbu auta napisati: "Cist auto je produkt bolesnog mozga" a isto mislim i za lickanje izvana i stalno pranje traktora a on iznutra "trul"...

Nasao sam neizradjen, zapusten traktor i povoljno ga kupio, sredjujem ga kako meni pase i ulazem pare u bitnije stvari nego sto su farba. Po mom uvijek pametniji potez nego dati 2000€ za traktor koji je cijelo vrijeme radio i patio se i na kraju dati vise novaca.

Zalim ljude koji se "pale" na farbu posto sam se i ja dosta nagledao iskrpljenih i ofarbanih traktora.

Ti nemas nov traktor . 549 je vec polovan . Koliko ima godina ? Nadam se da se ne ljutis zbog moje prve recenice.

vica022
15-01-15, 18:39
Indijce kopiraju kinezi i sve zivo sto vide. turci opet imaju donekle kvaliteta u nekim delovima ali ne preterano da su dobri. Indijski originalni su solidnog kvaliteta ali treba biti siguran u te delove . Te u limenki sto su karike i sto Mirko kaze su kvalitet sigurno jer nekoliko smo karicenja na 533-539 radili sa njima i jos uvek rade solidno. Posebnog kvaliteta vise nema ni u cemu i kad ce neko doci pameti da neuvozi ove kopije je pitanje a to ce unistiti svu mehanizaciju koliko vidim.

Glackop
15-01-15, 18:48
A sto ne uzimate Motins?

AcA OPEL
15-01-15, 18:49
Ma ima i dalje kvaliteta,ali kod nas na zalost slabo.A ovi sto uvoze svakako mlate pare,a prodajom ne kvalitetnih delova koji kratko traju mozda imaju i bolju zaradu.U danasnje vreme je zarad najbitnija i zato je to tako.
Ja sam recimo za kola uzimao neke spanske delove i nisu bili jeftini,ali za cudo kvalitet samo takav.

vica022
15-01-15, 18:56
Motins je davno privatizovan i ni blizu kvalitet ko sto je bio. Mada nikad nije ni bio nesto posebno ali ipak je sluzilo. Sad dal ce pakovanja prodavati pod bilo koju zemlju u UN je lutrija jer pakovanja se stancaju pod bilo koga. sad na sta se naleti i pokaze dobro to je pitanje u eksploataciji. Uopsteo mi je muka od svih prevaranata i zato sam najvise batalio ovaj posao. Dodje mi samo japance da radim

Tomić Toma
15-01-15, 19:02
A sto ne uzimate Motins?
Pre 6-7 godina mi smo karicili 539. Tata je kupio Motins karike i njih je majstor ugradio. Malo je trosio ulje dok karike nisu nalegle, a posle je sve bolo ok. Sad je pitanje i kod njih kakav je kvalitet. Pre 3 godine tata karicio motor na Zastavi 128. Samo je na jednom mestu nasao karike i to kodja SM Nemacka. Mozda jedino NPR moze da se nadje original jer na svakoj kutiji ima serijski borj na osnovu kog moze da se proveri atum proizvodnje i sve vezano za te karike.
Vecina delova sto kupujemo je zesce sr..e, no prinudjeni smo da kupimo jer nigde nema nista bolje.

Vojkanvrelo
15-01-15, 19:49
SM i NPR ti je jedno te isto.Samo su menjali ime.
Ja kad sam kupovao karike na kutiji je pisalo NPR a na karikama SM.

vladj
15-01-15, 20:26
Evo i 577, made in Pakistan, kojeg sam danas spominjao.

http://www.zulfiqar.co.jp/photo.php?PICTID=UP50274&PNO=0

http://www.zulfiqar.co.jp/photo.php?PICTID=UP50274&PNO=8

http://www.zulfiqar.co.jp/photo.php?PICTID=UP50274&PNO=3

http://www.zulfiqar.co.jp/photo.php?PICTID=UP50274&PNO=2

http://www.zulfiqar.co.jp/photo.php?PICTID=UP50274&PNO=7

North ARMY
15-01-15, 20:32
Cak su i u Pakistanu kulturnije resili hidrauliku,kardan i rucnu kocnicu.

Vojkanvrelo
15-01-15, 20:36
A gde je spoljnja hidraulika?Ovaj traktor je kao nas iz 1982.

Kremator
15-01-15, 20:46
Ako je kao to godiste onda znaci da je kvalitetan Lkl{{

AcA OPEL
15-01-15, 20:46
Mozda je ovaj i kvalitetniji,ali je nas barem lepsi.Ovaj mi na izgled nije nesto.Jedino sto su dosta jeftiniji i to im je velika prednost.

ichbinmilan
15-01-15, 20:52
A sto ne uzimate Motins?

https://www.youtube.com/watch?v=nUh8Bfs6Tuo

Vojkanvrelo
15-01-15, 20:52
Mi smo zemlja debila.
Pretprosle godine na sajmu u NS vidim gume Rekord Beograd i obradujem se.Pridjem i pocnem da se interesujem.Kad se pojavi neki obojeni jedva da razume srpski.Kazem sta je bre ovo ponovo ste poceli da pravite gume.AAA,ne kaze on,prodata je licenca,pogledaj sta pise,Rekord Beograd a made in Banglades ako se ne varam.I guma mnogo losija od nase nekadasnje.
Pa dal je moguce,znaci on kupio licencu i presao hiljade kilometara i sad ce on nama da prodaje te nase gume.I kako onda da ne bude ovo zemlja debila????

Glackop
15-01-15, 21:39
Citat';Motins je jedno od retkih preduzeca koje je imalo A licencu za izvoz cime je 90% robe izvozila za Nemacku,i uprkost tome dozivela financijski krah.Ovo je da covek da se krsti obema rukama,i tako se uvek setim one narodne...Riba smrdi od glave.

prnjavor3
15-01-15, 23:15
Sve su prodali dao bog da im se sjeme zatrlo.

miroljubceful
15-01-15, 23:17
rekord ili ti sada rekord avis su veoma smesne gume,deluju ko ad su pravljene od neke prljave gume,cak su im i sare smesne ali zato cene veoma pristojne za najbolji kvalitet i da pise REKORD AVIS made in CHINA

mirmir
15-01-15, 23:22
Da ispravim kolezu,Rekord Asiv,to je orginal Rekordova fabrike iz Kine iz 196 i neke koju su nasi rekorderi posle 2000god. prodali kinezima sa sve brendom.Kvalitet,pitanje.

http://www.rekordasiv.com/

vladj
16-01-15, 08:31
Ako nekome mozda treba...

http://www.polovniautomobili.com/oglas5793332/imt_542549/

pešut
16-01-15, 09:49
Vidim raspravljalo se o izolacijama, kabinama, antifonima... Neko je ubacivao izradu ove kabine a evo kako i to izgleda u vožnji. Mada sam ja mišljena da je muzika preglasna pa kamera hvata samo te tonove lepo bi bilo kad bi se to čulo u radu bez muzike. u svakom slučaju dobra kabina

http://youtu.be/ZiRrFBOyg8M

Nego zna li neko smem li ja da skinem onu pločicu sa brojem šasije i da je prebacim na drugo mesto na tabli? Trenutno sam u procesu prerade table i ugradnje grejanja pa mi to sve smeta jer planiram da uradim komplet novu tablu totalno drugačiju i da konačno zatvorim taj deo i izolujem od buke

Attila
16-01-15, 16:07
Ovaj snimak je tako sastavljen jer ni u jednom trenutku se ne čuje da traktor radi.

Arkadije
16-01-15, 16:30
Meni se cini da je isekao zvuk motora potpuno,verujem da je sa tom kabinom dobio dosta na prigusenju buke,ali bas ovako,ko da vozi traktor na elektro pogon Lkl{{

pešut
16-01-15, 17:34
Cuje se jedva zvuk motora par puta . Mislim da je do kamere hvata visoke zvukove muzike jer je odvaljeno do kraja mislim da ovako pojacano nemoze da se trpi galama i bubnji u glavi isto kao da bruji traktor

MONTOYA
16-01-15, 17:54
Kad ima buke kamera ne može tako čisto da snimi muziku,pre upija te zvukove neg muziku
Mada mislim da je jednako bitno smanjiti vibracije kabine kao i samo izolovanje

Kremator
16-01-15, 17:56
Vibracije na prvom mestu, cela kabina mu dodje kao zvucna kutija.

Milojevic
16-01-15, 18:25
Koliko odprilike treba da kostaju ruke majstora za rasturanje motora na traktoru imt 539, a otvaran je zbog lupanja u motoru, razlog karika pukla i izbila na celo klipa, na srecu nije ostetila glavu.

Znaci zamenjeni lezejavi i semerinzi radilice, zamenjini lezajevi i semering vodene pumpe, promenjena 2 klipa i stavljene nove karike, glava nije nista dirana, jer je nova. Znaci majstor je radio sve rasturanje, ugradnju delova i sklapanje.

Moram jos jednom da ponovim pitanje, adminitratori ne zamerite! :)

miroljubceful
16-01-15, 18:33
cena ti je ista ko da je si radio generalku,tj majstor je imao isto posla ko kod generalne,kod mene se za tako nesto uzima oko 150e ili ti 50 po klipu

Milojevic
16-01-15, 19:19
cena ti je ista ko da je si radio generalku,tj majstor je imao isto posla ko kod generalne,kod mene se za tako nesto uzima oko 150e ili ti 50 po klipu

Hvala, na odgovoru. Ne znam koliko se krecu te cene, a ona me zanima, jer mi je majstor koji je radio popravku brat od strica, nismo ni pricali o ceni pre popravke unapred, danas je zavrsio i kaze mi da dodjem po traktor, pitam ga za cenu, a on uvija, nece da kaze, nego koliko dam, koliko mogu. Ja hocu da mu platim realno, jesmo braca, ali rad je rad, sto kazu cist racun duga ljubav.

pešut
16-01-15, 19:53
@montoya veruj da zavisi od kamere tj uglavnom telefona.
Imam par snimaka sa muzikom malo jacom i cuje se nenormalno jako a moglo je jos da se pojaca ali vec smeta

Janosh
16-01-15, 20:02
Sto vise pojacas, manje ces cuti buku.

MONTOYA
16-01-15, 21:48
@montoya veruj da zavisi od kamere tj uglavnom telefona.
Imam par snimaka sa muzikom malo jacom i cuje se nenormalno jako a moglo je jos da se pojaca ali vec smeta
Pogledaj ovaj snimak

http://youtu.be/evYyiZT7qmg
na početku se čuje muzika a kasnije ne,zvučnik je na instrument tabli a po snimku rekao bi da je iole kvalitetan telefon

pešut
16-01-15, 22:17
U sunce ti ala ovo zauvija i tandrce. Ovde ni kozne gace ne pomazu. Ja sam mislio na buku motora na brundanje a ne na ovo pistanje mada otvoren je prozor sirom
Potrazi na youtubu moj kanal gde orem sa rabe obrtacem nemogu sa telefona da nalepim sad. Nije idealno ali nije bas ni ovako

German hunting terrier | Jagdterrier