IMT

todor je napisao(la):
isto se i ja nebi složio jer veći ti je izbor brzina ako je više brzina@nidžo a sa kojom brzinom ore 560 ako ima menjač 3 brzine sigurno neće prvom brzom nego očekujem odg od tebe
Ja sa 565 i 610,14 orem prvom u svim uslovima. nikad nisam ni probao trecom sporom. A zemljiste je kod nas takvo, da mtz od 90 ks ne moze ni da pomisli na tri brazde. Naravno pricamo o dubokom jesenjem oranju od 30 cm.
 
didi je napisao(la):
Ma bez uvrede ali kad bih ja u selo uterao ursusa ili zetora smejali bi mi se svi od beba do deda.Shvatam da su ti traktori u mnogome bolji od imt-a(možda ali nisam baš tako uveren) ali navika je to.Isto bi bilo kad bi na primer neko iz recimo Kovačice(tog dela Banata) kupio IMT-a,a ne torpeda.
Podrzavam tvoje misljenje da je uglavnom stvar navike, ALI uporedicu IMT577 i Z7245 posto koristim i jedan i drugi a vec u bezbroj situacija tu gde je 577 stao zetor je nastavio. Licno IMT mi se svida zbog potrosnje i suvoce motora a bome ima x sati ALI ko da su ga pravili za neprijatelja ( ubi u glavu, izlomi leda i laktove...), naspram njega zetor je potrosac i ne slazem se sa nikim da moze napraviti vise sati nego IMT ali je uzitak raditi sa njim i uopste ne zalim za boljim novijim traktorom. U oranju 1brzina je spora a 2 brza a kod zetora 2 taman izmedu. Koristim oba traktora i za dva koraka je zetor bolji po mom skromnom nahodenju.
:ppozdrav:
 
@ abro
Da li ti je i 577 duplak​
Istina je da 577 sa plugovima 757.20 u nekim uslovima 1 brzina spora a 2 brza,zato sam kupio 756.30 i taj plug je idealan za njega 1 duboko oranje 2 pliče oranje i spremanje​
Što se tiče 560 gume 16.9-28 i plug 757.20 duboko oranje trećom sporom,ali kad ima motor s 44 1 brzom idealno​
 
A da se na 577 stave točkovi 13,6-38? Mozda bi tad prva brzina bila dobra za oranje. Na mom 565 su 14,9-28 i taman mu je prva brzina. nije mu tesko ali nije mu ni lako.
 
@MONTOYA
Nije duplak. Svojevremeno nisu bili popularne prednje vuce u nasem kraju a sad nema "novog" traktora bez prednje vuce. Znam da ces sad reci da nije realno uporedenje ta dva traktora ali hteo sam da prokomentarisem posto sam terao oba tj vise manje ja sam radio sa zetorom a burazer sa imt-om i mislim da se zetor nemoze postideti konkurencije u svojoj snazi.
 
577- pravu snagu u oranju sa plugom 757-20 pokazuje tek sa gumama 18,4x30 sa torpedovim felnama i torpedovim tegovima u zadnjim tockovima.
 
Hmm..mislim da su Torpedove felne mnogo slabije i lakse od originalnih!
Prica kaze sledece...imam 2 sedmice stari tip-jedna obicna i jedna duplak i 2 pluga 2x35. Na onom obicnom su tockovi 13.6x38 (na felnama sam nasao samo oznaku FERGAT 12-38, ne znam od cega su ali znam da sam ih upario sa originalnim tegom od 577 stari tip) a na duplaku 18.4x30/11.2x24. Probao sam i da zamenim zadnje tockove da vidim reakciju! Obicna sedmica sa uskim tockovima koristi blokadu jedino kada su najgori uslovi-kada RUSEVI dignu plugove i idu kuci a duplak ore sa oba para tockova bez blokade u svim uslovima. Uglavnom orem 1. brzom mada imam i zemlje gde orem 5. sporom jer su malko teze za obradu. Vreme dubokog oranja 1 kJ je 70-90 minuta, zavisno od toga kojim traktorom orem! Zetor sa duplom vucom 70-75 KS i sedmica tesko da mogu da idu zajedno jer sam video sve te Zetore u okolini kako se tegle kao zvake sa 2x35... Neki u mom kraju vuku sa sedmicom i 3x30 i cak 3x35 ali retko koji ide 1. brzom (jedino ako je dirao punjenje u pumpi pa sada ima 75-80 KS) znaci 4, i 5. spora sto i nije bas najsretnije resenje.... Toliko od mene-slike cu postaviti kada mi net proradi malo bolje.
 
Samo nemoj da uporedjuješ 7011 (65ks) i 577 (sa svojih 70 i kusur konja) pošto tu ima malo i razlike, a ja ti garantujem da sa zetorom može isto tako dobro da se ore kao sa 577... Ako neveruješ, dodji da se uveriš!
 
Evo da se i ja javim..
Mi smo prije orali sa Zetorom 7211 i plugom OLT 2×12,te kad Zetor nije bio dostupan s IMT 577 isti plug..IMT je bio mnogo jači u oranju od Zetora..Zetorom smo orali 2-3brzina a IMT 1 nekad 2,zavisi od zemlje..Istina da je Zetor mnogo udobniji od IMT-a,ali IMT je snaga,on nije stajao nikad u oranju,orao je po svim uslovima...
ovo je taj IMT 577:
 
mityoo je napisao(la):
Samo nemoj da uporedjuješ 7011 (65ks) i 577 (sa svojih 70 i kusur konja) pošto tu ima malo i razlike, a ja ti garantujem da sa zetorom može isto tako dobro da se ore kao sa 577... Ako neveruješ, dodji da se uveriš!
:D Slicno razmisljanje. :ppozdrav:
Jos nesto da okrenem pravac rasprave, konstatacija "gde 577 stao tu zetor nastavio" odnosi se na transport lakse sa svojih 65ks je povuko tu gde prvi stao (normalno sa prednjom) i isto tako na cesce kvarove na 577 a sto se tice oranja ne prozivam ga kao loseg oraca (577) nego los raspored brzina za NAS kraj.Prvom spor - drugom jako brz.
 
trosi i 577 u oranju od 5 do 10 litri vise nogo moj mf178 ista dubina isti plugovi sve isto to kada orem sa komsijom zajedno nemoze da poveruje jos on ceo dan drzi bolkadu
 
ostalo je ojs nesto da se uzore pai demo zajedno sinmacu kada se bude tankovalo.577 je laksi a klipovi su 101 a moj je malo tezi imas sliku u mf na tockovima sve sto je crveno su tegovi
 
kod mene su kliopvi 98 motori isti samo ja orem 3spora 577 1brza svaki drugi krug ga obidjem pumpa radjena kod zeravice prosle godine pre oranja bas je hteo da vidi kako ce trositi a ono isto
 
Nazad
Vrh