IMT

Da bi se na 560 ubacio s44 šta je još potrebno menjati-kolevku.......
 
Ja u zadnje vreme razmišljam koji bi motor (oko 90ks) bio najadekvatniji da se ubaci u 577,naravno sem TS 44,najjeftinija a veoma dobra varijanta je FIAT iz nekog zastavinog kamiona samo moram videti koliko je izvodljivo
 
Srećna Nova svima! Didi ne bih se slozio sa tobom. Ostaje velika razlika, menjac. Za oranje je puno bolji menjac sa tri brzine. Bar ja tako mislim. :ppozdrav:
 
Ja sam pre dve godine radio kompletnu generalnu za motor S44, pa evo sta me je sta kostalo cisto orjentaciono da bi neko znao, inace sve je radjeno u masinskom centru Djuric Topola:

Obrada bloka i radilice - 8800
Obrada glave (novi ventili i vodjice + gumice) - 19000
Remont dizni - 4800
Hilzne sa klipovima + lezajevi - semerinzi - 30000
62600

Edited by Mityoo: Tema je očišćena od postova koji nisu imali veze sa IMT traktorima, Prepiska prebačena u temu "off topic"
 
Mijat80 je napisao(la):
Ja sam pre dve godine radio kompletnu generalnu za motor S44, pa evo sta me je sta kostalo cisto orjentaciono da bi neko znao, inace sve je radjeno u masinskom centru Djuric Topola:

Obrada bloka i radilice - 8800
Obrada glave (novi ventili i vodjice + gumice) - 19000
Remont dizni - 4800
Hilzne sa klipovima + lezajevi - semerinzi - 30000
62600

Edited by Mityoo: Tema je očišćena od postova koji nisu imali veze sa IMT traktorima, Prepiska prebačena u temu "off topic"
Znas li čije su hilzne, klipovi... to jest ko je proizvodjac?
 
NIDŽA je napisao(la):
Srećna Nova svima! Didi ne bih se slozio sa tobom. Ostaje velika razlika, menjac. Za oranje je puno bolji menjac sa tri brzine. Bar ja tako mislim. :ppozdrav:
E pa ja se sa tim nikako ne bi složio.Što više brzina veći je izbor i veća mogućnost da se bolje iskombinuje određena snaga(brzina) sa određenom operacijom.Da je bolje imati tri brzine zar bi sada radili traktore sa 36 brzina+ svaka po pola.........
 
didi je napisao(la):
NIDŽA je napisao(la):
Srećna Nova svima! Didi ne bih se slozio sa tobom. Ostaje velika razlika, menjac. Za oranje je puno bolji menjac sa tri brzine. Bar ja tako mislim. :ppozdrav:
E pa ja se sa tim nikako ne bi složio.Što više brzina veći je izbor i veća mogućnost da se bolje iskombinuje određena snaga(brzina) sa određenom operacijom.Da je bolje imati tri brzine zar bi sada radili traktore sa 36 brzina+ svaka po pola.........
Delim mišljenje!
 
Za trktor sa 36 brzina treba mnogo više ::novac:: naravno bolje je imati što više brzina,ali za osnovne ratarske operacije oranje(1) i spremanje(2) 560 ima mnogo dobar prenos(usklađen), ako mu se ubaci s 44 nema krize
 
NIDŽA je napisao(la):
Mijat80 je napisao(la):
Ja sam pre dve godine radio kompletnu generalnu za motor S44, pa evo sta me je sta kostalo cisto orjentaciono da bi neko znao, inace sve je radjeno u masinskom centru Djuric Topola:

Obrada bloka i radilice - 8800
Obrada glave (novi ventili i vodjice + gumice) - 19000
Remont dizni - 4800
Hilzne sa klipovima + lezajevi - semerinzi - 30000
62600

Edited by Mityoo: Tema je očišćena od postova koji nisu imali veze sa IMT traktorima, Prepiska prebačena u temu "off topic"
Znas li čije su hilzne, klipovi... to jest ko je proizvodjac?
Petar Drapšin hilzne i klipovi
 
didi je napisao(la):
NIDŽA je napisao(la):
Srećna Nova svima! Didi ne bih se slozio sa tobom. Ostaje velika razlika, menjac. Za oranje je puno bolji menjac sa tri brzine. Bar ja tako mislim. :ppozdrav:
E pa ja se sa tim nikako ne bi složio.Što više brzina veći je izbor i veća mogućnost da se bolje iskombinuje određena snaga(brzina) sa određenom operacijom.Da je bolje imati tri brzine zar bi sada radili traktore sa 36 brzina+ svaka po pola.........
Naravno da je 36+36 sjajan izbor brzina, i 10 brzina jeste bolje nego 6 ali ne za oranje. Moj komsija ima 577, i u oranju je u prvoj jako spor, a drugoj jako brz. Jedino je to mana tog menjaca sa 10 stepeni. :D
 
I kod mene je ista situacija, mislim za naše zemljište. Možda je u nekom teškom zemljištu sporija prva brzina odličan izbor, ali kod mene je kao što NIDŽA kaže. Ovaj sa tri brzine ima potrefljene prenose idealno za moju zemlju.
 
E vidiš zato sam ja negde već pisao da mi imt netreba ni džabe da ga dobijem! Ja na ursusu 914 imam 6 stepeni prenosa koje mogu da koristim u oranju u zavisnosti od kvaliteta zemljišta i uslova oranja!
 
mityoo je napisao(la):
E vidiš zato sam ja negde već pisao da mi imt netreba ni džabe da ga dobijem! Ja na ursusu 914 imam 6 stepeni prenosa koje mogu da koristim u oranju u zavisnosti od kvaliteta zemljišta i uslova oranja!
Zanimljivo,kod mene to važi samo u obrnutom smislu
 
Ma bez uvrede ali kad bih ja u selo uterao ursusa ili zetora smejali bi mi se svi od beba do deda.Shvatam da su ti traktori u mnogome bolji od imt-a(možda ali nisam baš tako uveren) ali navika je to.Isto bi bilo kad bi na primer neko iz recimo Kovačice(tog dela Banata) kupio IMT-a,a ne torpeda.
 
isto se i ja nebi složio jer veći ti je izbor brzina ako je više brzina@nidžo a sa kojom brzinom ore 560 ako ima menjač 3 brzine sigurno neće prvom brzom nego očekujem odg od tebe
 
todor je napisao(la):
brzina@nidžo a sa kojom brzinom ore 560 ako ima menjač 3 brzine sigurno neće prvom brzom nego očekujem odg od tebe
i meni je jednom izletelo da kazem pred ljudima da kupe zetora(cisto da vidim sta ce reci) pa su me pogledali kao da sam rekao da za fergusona okace 4 brazni plug....

560 i 2*12=1brza(gume 14-ice)
560 i 2*14=3spora(gume 16ice)
 
Ja sa 560 i 757.2 idem 3. sporom na neugarena zemljišta na 30-32cm,a sa 1. brzom produbljujem na 30-32cm na već ugarena na 15-20cm.Gume 16 -ice.Zemlja mi je ajd da kažemo srednja jer je prosek takav.
 
Nazad
Vrh