IMT

Bobo je napisao(la):
Na 558 ide s44 bez ikakvih prepravki. Garantirano.

Uzmes motor m33, dodas mu jedan cilindar i dobijes m34, razbusis m34 na 101mm i dobijes s44. I tako dalje...

Zvona su jednaka, i pase jedno s drugim bez problema.
Bušenjem m 34 ne dobija se s 44,to su različiti motori,ali zvona su im ista.Ja sam na 560 ubacio s 44 motor,pre mesec dana je jedan poznanik na 533 ubacio m 34 motor
 
Moguce da je blok drugaciji, al nekako sumnjam da su tu ista dirali. Druge stubline i teraj. Isti hod klipa imaju, znaci ista radilica, tako da vjerujem da je unutra sve jednako.

Ako imas mogucnosti i volje, molio bih te da poslikas malo taj 533 s m34 motorom, jer i mene zanimaju takve stvari. Koliko dugo je taj traktor prepravljen, i sot sve s njim radi? Kako spojnicka reagira na visak snage?
 
Blok je potpuno drugačiji i drgačija konstrukcija motora.Što se tiče 533 sa m 34 motorom to je ubačeno pre mesec dana kada budem ponovo sa čovekom reći ću ti utiske
 
Kod mene je jedan okačio motor od 558 na 533 i koristi ga za zalivanje.Verujem kada bi opterećenje bilo jače na diferencijal da bi pokrcao konusno tanjirasti zato što nema planetarce kao 558.Komšija ima imt565 sa prednjom vučom pa mu je taj motor bio nejak za prednju vuču i okačio je na njega motor od imt577,nije mu odgovarala korpa i lamela i alanser,to sad radi bez problema i čova je zadovoljan.Ako je ista spojnička i zvono trebalo bi da može,da li je isto. :sta:
 
u vajskoj kod cigana ima ti motora ali su od tamića,ako bi ga montirao na imt traktor,morao bi da nađeš traktorski karter a to je malo problem,a cene su bile tu oko 500e sve zavisi od stanja
 
I treba jos 500 da ga središ. Znači za 1000 imas dobar traktor koji se ne boji rusa u oranju. To nije lose. Ja imam 565 i hteo bih da mu nabacim s-44 , a i točkove bih stavio 18,4-30 ili 16,9-30. Jel moze neko da mi kaze jel to moze da se odradi bez nekih prepravki a da je 100% siguran.
 
Aj jedno glupo pitanje : ugradio bih turbinu na fergusona 539. Dali je to izvodljivo , dali ostali sklopovi mogu da to podnesu i koliko bi od oka tad imao konja?
 
meyconi je napisao(la):
Aj jedno glupo pitanje : ugradio bih turbinu na fergusona 539. Dali je to izvodljivo , dali ostali sklopovi mogu da to podnesu i koliko bi od oka tad imao konja?
oš da mu nacinis čip tjuning :D :D :D
 
nisam siguran da je izvodljivo. prvo, izduvna i usisna grana, cini mi se, nisu na istoj strani motora, pa bi morao da kalemis silne cevi i creva za vazduh. tu se naravno javljaju i odredjeni gubici. onda, verovatno drugacija izduvna grana. onda, druga glava, koja moze da podnese dodatno termicko opterecenje. to mi trenutno pada na pamet. a u snazi dobijas teoretski max 30%. ali teorija i praksa su nebo i zemlja. realno 10-15%
 
Znaci nista od experimentisanja. Aj jos jedno pitanje , jel zna neko gde bih mogao da kupim blow off ventil i neka orijentaciona cena za njega?
 
ja bih kupio za moj 558 drugu kabine, svidja mi se od rakovice 65, evo slike
15h1k03.jpg

jel zna li neko gde bih mogao da nadjem takvu kabinu?
i koliko bi kostala?
 
Montoya zemljace zanima me da li si na 560 sa 44-kom stavio vece tockove?
Koji je menjac,kako se ponasa i koliko trosi u oranju? :D ::svaka cast::
 
Nebi bilo loše staviti veće točkove makar sa većim balonom , jer tu silu treba i preneti na tlo . :cao:
 
bewisa je napisao(la):
Montoya zemljace zanima me da li si na 560 sa 44-kom stavio vece tockove?
Koji je menjac,kako se ponasa i koliko trosi u oranju? :D ::svaka cast::
Stavio sam samo veće gume 16.9-28,menjač je ostao isti,pokazao je se odlično,potrošnja zavisno od oranja ali neki prosek 20 l po hektaru,za oranje 1 brza ima idealan prenos a za spremanje 2,kod nas masovno ubacuju s 44 motore.Nebih ga ni prodavao da ne vučem berač tu ipak 577 sa menjačem sa 10+2 ima veliku prednost.Ako rešiš da menjaš javi mi se znam čoveka koji daje motor s 44 za tvoj uz dogovor
 
ima jedan decko u Backoj Topoli koji je na 560 ubacio motor od 577 i on kaze da je prezadovoljan, imao je prednju vucu na 560 pa kaze da nije imao dovoljno snage . gume nije menjao ostale su 14.9-28 (ja mislim da je to ta oznaka ipak sam odokativno rekao)
 
Nazad
Vrh