IMT

miroslav k je napisao(la):
Dejann je napisao(la):
dali je dobra ideja da na imt 578 se stavi menjac sa 5 brzine ?, menjac od 577
ja na 577 imam 5 brzinski, u oranju 1 je spora a 2 je vec brza, trebalo bi nesto izmedju 1 i 2
Pa zar kod imt-a 5 spora nije brža od 1 brze? Kod zetora je tako i onda imaš veći izbor....
 
Dejann je napisao(la):
dali je dobra ideja da na imt 578 se stavi menjac sa 5 brzine ?, menjac od 577
Može da se ugradi petobrzinac ali moraš staviti i konusno tanjirasti od 577 jer bi bez toga dobio traktor koji ide 70-80 km na čas a to ti nije rešenje.
 
ovo je brena od mog dobrog druga, mislim da je 85 godiste, uzeo ju je ove godine u prolece, obradjuje snjom oko 20kj, malo nelogicno ali bez komentara molim.
2luooqv.jpg

2igk5jk.jpg

1z4wktx.jpg
 
tako je i samnom u vezi traktora 51xx dok ga bobo nije prekrstio u brenu osim ako brena nema 100konja kao ovi traktori
 
todor je napisao(la):
tako je i samnom u vezi traktora 51xx dok ga bobo nije prekrstio u brenu osim ako brena nema 100konja kao ovi traktori

Stvarno se cudim kako niste culi za naziv Brena za IMT 5106 (Brena) i 5136 (Brena turbo) traktore... Spominje se i naziv junica, al opcenito je "Brena" za sve tipove tih traktora.

Brena: lijepo izgleda, lijepo pjeva, rastrosna, njezna, al nije bas neki radnik ;) Koliko mi je poznato da je naziv dobila po lijepom zvuku jer, "pjeva ko Brena..."

naziv Brena je donekle i pohvalan, dok "junica" predstavlja samo trosak bez ikakve koristi, s cim se ne slazem.
 
Ja sam čuo da je u nekom breninom filmu vozila 5106 pa je zato nazvan taj tip traktora Brena
 
pa ako se ne slažeš bobo što si ga tako krstio ,jbg mi smo ovde glupi pa nismo znali šta je brena @mitijo ni u jednom filmu brena nije vozila neki 51xx u prvom delu je neka devojka vozila 560 a o 51xx nije ni bilo da ga neko vozi
 
Nama su u IMT-u rekli da je 5106-136 dobio ime Brena zato sto je to bio prvi IMT sa radiom, a posto se tada na radiju uglavnom pustala Brena, otud taj nadimak.
 
Brena,ja sam to prvi put video na hrvatskom forumu,kod nas niko ne zove 51xx tako,kao što sam video na nekom čini mi se slovenačkom forumu da zglobne IMT zovu MILOŠEVIĆ :sta:
 
prvi put čuo u bobinim postovima
ovde niko nikad to nije tako zvao
i ne treba ima svoj naziv
 
Nazad
Vrh