IMT

ajde ja opet da se javim sa neki problem :udri: kod mene na 539 merac ulja je bio od plastike, pa prosle godine kada sam orao suncokret sa njega polomio se i upao u cev i sada ne mogu da izvadim.
evo i slike
o9qnt5.jpg

Post je spojen: [time]1261495367[/time]
_________________________________________________
kako sada da ga izvadim :udri: :sta:
 
imao sam ija problema sa tim ćale je pravio neki alat za izvlačenje toga ali sad neznam gde je jer nije lako skidati karter
 
Dejann je napisao(la):
ali dal ima neki drugi nacin, ali nije on upao u karter, nego jos uvek stoji u onu cev zaglavljen
Mozda moze cev da se skine. Cini me se da nije zavarena, verovatno ima navoj na kraju pa je uvrnuta u karter. Probaj lagano klestima da je okrenes, ali je hvataj sto blize karteru da se eventualno ne uvije.
 
skini cep za sipanje ulja,zatvori odusak i kompresorom nabi vazduha u otvor za sipanje ulja.uzmi neku krpu namotaj na crevo,da bi stvorio pritisak u karteru i merac ce sam da izleti napolje :D
 
vlada77 je napisao(la):
skini cep za sipanje ulja,zatvori odusak i kompresorom nabi vazduha u otvor za sipanje ulja.uzmi neku krpu namotaj na crevo,da bi stvorio pritisak u karteru i merac ce sam da izleti napolje :D

A za njim i 5l ulja...
 
Dragan18 je napisao(la):
malo je 50 jutara za neki uzorak... barem 150 jutara godisnje da radi teskih radova
Radio bih ja i 200 ali nemam vise a do drzavne nemozes doci od poslanika(bar kod nas u erdeviku).
 
MILE je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
malo je 50 jutara za neki uzorak... barem 150 jutara godisnje da radi teskih radova
Radio bih ja i 200 ali nemam vise a do drzavne nemozes doci od poslanika(bar kod nas u erdeviku).

jbg. tako je i kod mene (cak nam je i ista ekipa i u mom i u tvom slucaju) :zli:, neznam da li smo se razumeli ali 50kj puta 6 god to je 300 jutara neko tvojih 6 sezona odradi sa njim za 3 sezone , to sam hteo reci . razlicita su iskustva zato molim sve koji imaju ove traktore Imt 100 105 136 itd da se jave :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Takav traktor uzore 50 jutara za 4-5 dana.Ja sam sa 5100 za 6 dana uzorao 65 jutara.Dok ide nema boljeg, kad stane nema goreg.
 
Nazad
Vrh