IMT

558 ima spor alnaser(orginalni) čini mi se 1,7 ks ili nešto drugo tako su meni objašnjavali. Kada sam imao stari samo dobri akumulatori su mi bili garant da će upaliti traktor(motor generalisan). A kada je riknuo stari alnaser ubedim oca da po savetu majstora kupim brzi tj jači. Mislim da je taj 3 ks i 558 brzo vrti, koristio sam par godina samo jedan akumulator od 65 a i pali bez problema leti i zimi. Moj savet alnaser brzi i nema problema.
 
evo kakve gume ima
24yq0yt.jpg

Post je spojen: [time]1261350339[/time]
_________________________________________________
kakve se te vodilje :sta:
 
Onaj drugi 558 sto sam vidio je cilindar imao namontiran s prednje strane mosta, ispod haube, poprijeko kao 560 sto ima. Tu se ne moze mjenjati sirina prednjeg trapa (ako ti ikada to i zatreba) dok na ovom sistemu sa slike mozes mjenjati sirinu kako god zelis.

Vodilje su ti gume sto imaju straftu po sredini i na asfaltu se samo na nju oslanjaju. ispiksiraj prednji trap i podmazi puz volana i trebao bi volan biti relativno laksi, ali opet za neki ozbiljan rad, po mom misljenju malo pre tezak.
 
pa ja sam mu podmazivao sve sto moze da se podmazuje ali isto tesko se okrece :udri:
Post je spojen: [time]1261351538[/time]
_________________________________________________
jedino trap da mu ispiksiram
 
bobo ne znam jesam li te u potpunosti razumeo,ali na 560 mozes podesavati sirinu prednjeg trapa jedino ako si mislio da kad stavis sistem od 560 na 558 da ne moze.
 
North ARMY je napisao(la):
bobo ne znam jesam li te u potpunosti razumeo,ali na 560 mozes podesavati sirinu prednjeg trapa jedino ako si mislio da kad stavis sistem od 560 na 558 da ne moze.

Nisi dobro razumio...

Na 558 nemas mjesto za cilindar da se mice s rukavcem, pa kad ljudi stavljaju hidraulik volan na 558 nosac cilindra stave na fiksni dio mosta (klackalicu) i ne moze se siriti prednji trap. Moze, ali samo jedna strana, jer cilindar ne prati rukavac kad se izvlaci. kad je stavljen cilindar kao na mojoj slici, onda siris prednji trap bez problema.
 
Ima li ko od prisutnih i aktivnih forumaša nešto od IMT 5100,5106,5136.Interesuje me kakvi su u stvarnosti ti traktori i šta bi se od njih trebalo očekivati u radu.Naravno interesuje me i na šta da posebno obratim pažnju prilikom kupovine polovnog.
Znam da je do sada bilo raznih komentara i to u više tema ali mislim da bi bilo dobro da svoje gledište iznese neko ko ima takav traktor ,a ne da ga je samo koristio jednom-dvaput.
 
Evo ovako imam ja 5136 nekih 7 do 8 godina, po meni su to dobri traktori.Sa njim obradjujem nekih 50 jutara zemlje. Koristim ga za teze radove, oranje spremanje i prevoz. Ostalo mi odradjuje 539.
 
Nazad
Vrh