IMT

IMT 550.10 je perkins motor euro2 kosta 15092e sa subvencijom od 2000e,a 550.11 ima isti motor samo sa euro 3 ili 4 normom i kosta 15600e sa subvencijom!
 
gagi ako je grunt tako velik majstor kao što kaže kako je onda moguće da zameni cevi visokog pritiska ja iako nisam jako velik majstor koliko sam pumpi skinuo nikad nisam zamenio mesta cevi
Post je spojen: [time]1261082436[/time]
_________________________________________________
grunt je napisao(la):
dali mislis kad se jednom skine pumpa sa traktora i kad se ponovo namontira, dali je to isto namontirano kao u fabrici?JEBES TEORIJU
a šta ovi u fabrici kao bolje nameste nego mi kući kako da ne koliko puta je moj matori dok je radio u servisu imt traktora u đurđevu vadio fleke od onih iz fabrike
 
Zasto kad se sipa ulje u menjac u 560 , ako ga naravno sipam na pravom mestu , ne silazi dole , kao da je zastopano?
Sipam na stopli ispod sedista.
 
meyconi na 560 se ulje u menjač sipa pored ručice menjača imaš jedan čep sa 27ključem ga odvrneš i tu sipaš ulje i u menjač i diferencijal
 
ja mislim da na svaki imt558 tesko se okrece mehanicki volan, zato cu na moj imt 558 da stavim hidraulican volan, imam kupljeno kuciste za volan i treba da kupim hidraulicnu pumpu , creva za ulje ,klip i rezervoar ulja dali mi treba jos nesto da moze funkcionise?
 
da isti čep kao na malom fergi mislim da je 27ključ tu ti se sipa i u menjač i diferencijal jer je spojeno mislim da stane 30litara
 
Evo, Dejane, ako ti ova slika moze pomoci... Pumpa na traktoru je kao na 549, 560 s lijeve strane i ima odvojen rezervoar za ulje gore kod kilera. orbitrol i cjeli poklopac s ruckama mjenjaca, kao i pumpa uzeti s rashodovanog 560 iz sumarije. Crijeva koja su se dala iskoristiti su iskoristena, a neka su nova pravljena, jer cilindar nije tamo gdje bi bio na 560. Vidio sam jos jedan 558 s hidraulik volanom u mom kraju, ali ne znam ciji je. Ovaj se prodaje za neke male pare, al je prezivio 3 generalke i zrel je za cetvrtu, pa sam odustao od njega ;) Isao sam ga pogledati, bas da vidim kako je ugradjen hidraulik volan, pa danas sutra ako naletim na kakav 558, da imam neku ideju za prekopirati.

 
Dejann a koje prednje gume imaš napred na 558?Stavi vodilje i rešićeš problem sa navijanjem.Jer ćeš za ugradnju hidrauličnog volana pljunuti najmanje 500 eura
 
ako nema tegove 558 nije težak na volanu, ljudi to ne podmazuju godinama, propadnu im aksijalni lezajevi pa stenji, meni su valjčići na ležajevima bili ravni nisu se okretali godinama, prvo sve to servisiraj pa onda ugrađuj hidrauliku ako ti se isplati
 
Matiću uze mi reč. Ja sam 4 godine vozio 558 sa ravnim gumama, jer sam ga takvog kupio. I onda je ćale kupio vodilje, to mi je bilo kao hidraulični. I sada se ne može lako u mestu okretati, ali kad kreneš okreće se lako. Skidanjem tegova još se više olakša okretanje.
 
To sam iskusio pa rekoh ajde da pomognem čoveku da ne baca pare bezveze.Izbiksnuj prednji trap,promeni ležajeve i sve što je potrebno.Nabaci mu vodilje napred i rešio si se muka Dejann-e
 
Nazad
Vrh