IMT

pa da je pomeren nebi mu radio normalno a i nema tu neke filozofije oko skidanja i stavljanja pumpe
 
a i neznam kako je moguće zameniti cevi visokog pritiska kad svaka ima svoje mesto nije to linijska pumpa nego rotaciona
 
kako da se izupči kad su zupčanici koliko ja znam u sprezi a oko pumpi sa traktora imam malo veće iskustvo
 
može da se desi ako baš ne vodiš računa,kad skineš pumpu zupčanik ostane slobodan,mora malo da se pridrži rukom pa tek onda pusti,najčešće prilikom montaže pomere ga
 
rotaciona pumpa ispada u dva poteza a i montira se lako jedino kada montiram pridrzim zupcanik a majstori sto pomesaju cevi od dizni stvarno su majstori
 
Ja sam pre neki dan video uzivo IMT 550.10 i on ima original Perkins motor. Zagledao sam ga dobro i rekao bih da je stvarno original Perkins. Inace pozadi je to kao 549 a kabina je dosta bolja. Inace ono sto je od perkinsa je extra uradjeno dok ono sto je radio IMT bas traljavo ( nozni gas, rezervoar ispod levog stepenista, sediste tursko itd.). Covek koji ga je kupio kaze da kosta oko 17000 evra neznam da li na kredit ili za kes i da je imao problem nesto sa jednom poluosovinom a za motor kaze sve naj naj.
 
Ovako, IMT 549 imas s IMR i VAMO motorom. koji hoces, taj dobijes. kad sam kupovao, moglo se birati

IMT 550, je izgledom i kabinom isti kao i 549 o.l. samo sto ima JD motor (saznao sam da se radi o JD motorima proizvedenim u Indiji.

550.10, je traktor s original perkins motorom, kabina ne da je bolja, nego je naspram dosadasnjih to hotel s 5 zvjezdica. Odvojena od traktora, izolirana pravo dobro, puno tisa. Mjenajc ima puno bolji raspored i vecu rucku puno se bolje salta. Sjediste je vislje postavljeno, tako da je pregledniji od 549. Ima vise opreme, nego 549, kao sto su dvokruzne zracne kocnice, dva para hidraulicnih izvoda, s komandama s desne strane, i mislim da se u opciji daju i hidraulicne kocnice, al nisam za ovo siguran.

I kako cujem da je izasao i 550.20 i to je traktor koji prolazi sve homologacije i euro II norme, tako da se moze izvoziti i u zemlje EU, a ne samo na istok.
 
Sve ovo sto je Bobo rekao za 550.10 je tacno. Ovaj sto sam ja gledao ima hidraulicne kocnice, sve ove izvode sto Bobo pominje iitd. E sad ostaju moje primedbe za aljkavost i losu zavrsnu obradu ovoga sto IMT radi ali sta je tu je.
 
dođi kod mene pa ću ti uživo objasniti jer nisam neki koji uči iz knjige kako se montira pumpa za to grunt treba praksa a ne teorija
 
Nazad
Vrh