IMT

Ok Todore, hvala za info. :D
Ovo za Dobanovce je kontradiktorno onome sto sam cuo nedavno :sta:, ali sve je moguce....
 
matic je u pravu ni rc dobanovci nije što je nekad bilo kao i svaka firma u ovoj državi su pukli ,inače bogdane feniks je iz đurđeva tako da znam i čoveka i njegov kvalitet meni je radio polumotor na 567
 
To je dobro pitanje :sta:
Priimetio sam da ima manje snage nego pre. Curi na svakom mogucem sastavu, dobro, to i nije neko merilo u kakvom je stanju. Kad ga upalim (obicno ga slepamo) nemirno radi i baca dobrih pola sata beli dim, kasnije se malo smiri pa ponovo pocne, hoce nekad i u transportu da brljavi...
Sumnjam i na pumpu visokog pritiska, mozda je do nje, nisam strucan da kazem bilo sta....
 
bogdane nazovi ti lepo žeravicu iz novog miloševa nek ti uradi pumpu i drugačiji traktor ćeš imati veruj mi ovo ti govorim iz iskustva ja imam 567 isto je bilo da seradi generalna dok nisam skinuo pumpu i ćale odneo kod žeravice zamenili mi elemente ja naštelovao dizne i upalio je iz prve tek posle 5 godina sam mu radio generalnu to ti je moj savet
 
kompresija će svakako biti manja jer čim je on dogurao do generalne svako zna da će kompresija biti manja tako da bogdane uradi pumpu i dizne ali nikako kod ramača jer znam njegov posao ja ti savetujem žeravicu
 
Hvala na savetima i izdvojenom vremenu za odgovore :D
Onda cu tako uraditi. Prvo pumpa i dizne, vidim kako se ponasa pa dalje sta bude trebalo. Pumpu bi smeo da skinem, al da je montiram i nisam bas siguran. Pokupio sam servisna uputstva i katalog rezernih delova na netu... al opet moje iskustvo sa zastavinim motorima nije isto :).
To planiram malo kad odjuzi da doteram taj traktor. Kocnice, el instalaciju, vazduh...
 
moj imt558 ima skoro 6000 radnih satova motor nikad nije otvoren,nije jos produvao , lepo pali zimi samo jedan problem ima nizak pritisak ulja sta bi moglo da mu fali?
 
Moze da bude neispravan manometar, zacepljen uljni filter, lose ulje, neispravan sigurnosni ventil na uljnoj pumpi ili sama pumpa. Ako nije nista od nabrojanog, onda sa obzirom na broj radnih sati, verovatno su radilica i lezajevi iztroseni. Neznam koliko se razumes u mehaniku, da li sam ti nesto pomogao sa ovim?
 
dejann probaj da od nekog pozajmiš sat za merenje pritiska ulja možda je i do sata meni 539 ima hvala bogu 8000sati pa sam isto mislio dal je ovo ili ono i kad sam stavio drugi sat video sam da je na njemu problem
 
pa probacu da mu zamenim sat
Post je spojen: [time]1261004082[/time]
_________________________________________________
ako mu sat dobar, onda mora da ide u garazu na remont
 
grunt je napisao(la):
Verovatno je do bos pumpe nemora da znaci,treba je prekontrolisati i dizne ali posebno obratiti paznju kako se postavlja bos pumpa,dali je to 560 koja je pumpa rotaciona ili linijska?

Zaboravio sam da napisem u prethodnom postu...
Da traktor je 560 i pumpa je rotaciona.
 
Nazad
Vrh