IMT

imam jedan problem imam 533 i ima luft u volanu jena cetwrtina volana ne deluje uopste sta je tu problem??
 
Poredim 577 s brenom, jer koliko sam upucen da imaju jednake zupcanike u mjenjacu? Ako ovo nije istina, nek me netko ispravi.

U cjelu pricu mjesam i moj 549, jer takodjer ima 5. sinhroniziranu, i u teskim uvjetima orem 5. sporom od prvog dana s tim traktorom. Da se bojim da ce nesto puci, ne bi to radio na svoju stetu, saltao bi ga u 3. sporu, il kopco jednobraznjaka u losijim uvjetima.

Covjek cije brene spominjem preventivno svakih 5-6 godina mjenja lezajeve u mjenjacima, na diferencijalima, preko zime pregledava u kakvom su stanju sklopovi unutra, zato da ga u sezoni ne doceka nista nepredvidjeno.

On ima i 2 577 bez prednje vuce i sam kaze da su ga i jedan i drugi u njivi ostavljali vise puta nego obadvije brene zajedno. Najcesce se rune bocni reduktori, pa mora na sred njive sarafati i zato s njima bas i ne voli raditi...
 
ovo je iz radionickog prirucnika za IMT539, ako budes imao nekih nejasnoca pitaj :cao:
1z3mayo.jpg

2h37ynd.jpg

4ienip.jpg

5khfm9.jpg

r2493a.jpg
 
STEFAN92 je napisao(la):
imam jedan problem imam 533 i ima luft u volanu jena cetwrtina volana ne deluje uopste sta je tu problem??
1; vreteno sa pužem
2; aksijalni ležaj na vretenu
3; segmentni zupčanici
4; biksne s, zupčanika
5; krajevi spona sve po malo = 1/4 kruga
'
 
hvala puno za odg! nego se razmisljam da ga prodam koliko im se krece cena? i dali mozda znate nekog ko bi kupio?
 
ako na duplo jači motor staviš isti menjač onda menjač mora imati duplo već broj obrtaja da bi mogao preneti snagu/obrtni moment, što znači duplo kraći radni vek + veće zagrevanje što još skraćuje radni vek zupčanika i lezajeva. znači da to nikako ne može biti dobro. IMT je za ceo vek uspeo da napravi (kupi licencu)2 menjača. nisam čuo da je imao ni multi a o power šiftu i variu verovatno nisu ni čuli, njhovi traktori kasne 4 generacije za svetom ali kad ne zarđujemo više moramo da ih vozimo.
 
mirko_markovic67 je napisao(la):
ako na duplo jači motor staviš isti menjač onda menjač mora imati duplo već broj obrtaja da bi mogao preneti snagu/obrtni moment, što znači duplo kraći radni vek + veće zagrevanje što još skraćuje radni vek zupčanika i lezajeva. znači da to nikako ne može biti dobro. IMT je za ceo vek uspeo da napravi (kupi licencu)2 menjača. nisam čuo da je imao ni multi a o power šiftu i variu verovatno nisu ni čuli, njhovi traktori kasne 4 generacije za svetom ali kad ne zarđujemo više moramo da ih vozimo.

zasto bi imao duplo veci broj obrtaja?
 
zato što jači motor ima veći obrtni moment, a veći obrtni moment mogu preneti samo jači= veći zupčanici i jača=deblja vratila inače odmah dolazi do kidanja.
Post je spojen: [time]Tue Dec 8 22:18:32 2009[/time]
_________________________________________________
posle menjača se vrši dodatna redukcija zato su i stavljeni bočni reduktori
 
sve je to u redu, nisam znao za to. mislio sam da su npr. IMT 5100 i IMT 5136 potpuno isti od motora pa do tocka, da nema dodatnih reduktora
 
Lijepo pise da je radni vijek IMT traktora 7 godina, sto ce reci 7 000 radnih sati. Za toliko su projektirani i toliko i rade. Drugi par opanaka je to sto na motoru napravis generalku nakon 8 000 sati, a mjenjac koji je toliko presao ne prepakujes i taj mora puci da nece...

Dule, 5100, 5130, 5106, 5136 i dosta medju modela imaju svi iste mjenjace. IMT 577 ima iste takve zupcanike, ali da ne bi od vise snage i puno vise tereta popucali, mjenjac je na ulazu ubrzan, i na izlazu usporen za isto toliko. Dakle, samo se osovine u mjenjacu brze vrte, kako bi bile rasterecene. IMT 577 nema ubrzavan mjenjac, samo bocne reduktore...
 
ok, skontao sam naravno. nisam nikad radio sa tim traktorima pa me nije ni zanimalo. sve je jasno drugari
 
Postoje li ovi novi 539 sa prednjom vucom ili ne ? (Novi tipovi imt -539)
 
Nazad
Vrh