IMT

DALI NEKO ZNA KOLIKE SU POPRECNE DIMENZIJE KOCKASTOG (muskog dijela)
KARDANA ZA PRIKLJUCNE MASINE NA 558? KOLIKO SE SJECAM VREDNOSTI SU OKO
30 X 30 I NESTO MILIMETERA.
HVALA UNAPRED
 
dr Dule je napisao(la):
imt 558 cesto ima lufta u bocnom reduktoru. zaljuljaj ga posteno

Ljuljali smo ga deda i ja zajedno, a posle sam ga podigao na dizalicu da sam drmao tocak. Lufta nema, ali kad se jako zaljulja osovina tocka kao da se malo uvija (manje od 0.5mm), tj. kad se stavi prst izmedju tocka i osovine (nepokretnog dela) oseca se malo pomeranje. To nije luft, tj. skljocanje, izgleda da se samo poluosovina savija od opterecenja. Ovo je verovatno normalno. Istu stvar sam opazio i na levom tocku.

Propustio sam da kazem da sam letos dolio oko 200 grama ulja u taj reduktor, ali to skljocanje je pocelo jos dok je ulje bilo na optimalnom nivou.

DALI NEKO ZNA KOLIKE SU POPRECNE DIMENZIJE KOCKASTOG (muskog dijela)
Za vikend verovatno idem u selo pa cu ovo da izmerim, nego pojasni mi na sta si mislio, jel na onu cetvrtastu cevku kardana (u koju se ubada cevka masine) ili nesto drugo.

Alnaser mi je prespor na 558
I mene to muci, kad malo zahladni moram da drzim traktor u garazi. 558 ima M-34 motor, isti takav imaju i Rakovice i stariji Tamici, tako da bi njihovi alnaseri trebalo da se uklapaju.
 
vasulj je napisao(la):
dr Dule je napisao(la):
imt 558 cesto ima lufta u bocnom reduktoru. zaljuljaj ga posteno

Ljuljali smo ga deda i ja zajedno, a posle sam ga podigao na dizalicu da sam drmao tocak. Lufta nema, ali kad se jako zaljulja osovina tocka kao da se malo uvija (manje od 0.5mm), tj. kad se stavi prst izmedju tocka i osovine (nepokretnog dela) oseca se malo pomeranje. To nije luft, tj. skljocanje, izgleda da se samo poluosovina savija od opterecenja. Ovo je verovatno normalno. Istu stvar sam opazio i na levom tocku.

Propustio sam da kazem da sam letos dolio oko 200 grama ulja u taj reduktor, ali to skljocanje je pocelo jos dok je ulje bilo na optimalnom nivou.

DALI NEKO ZNA KOLIKE SU POPRECNE DIMENZIJE KOCKASTOG (muskog dijela)
Za vikend verovatno idem u selo pa cu ovo da izmerim, nego pojasni mi na sta si mislio, jel na onu cetvrtastu cevku kardana (u koju se ubada cevka masine) ili nesto drugo.

Alnaser mi je prespor na 558
I mene to muci, kad malo zahladni moram da drzim traktor u garazi. 558 ima M-34 motor, isti takav imaju i Rakovice i stariji Tamici, tako da bi njihovi alnaseri trebalo da se uklapaju.
Dali možda naš gde mogu nabaviti te alnasere??
 
Jeste VASULJ mislim na muski kockasti dio (od punog zeljeza)koji ide u cijev .
trebaju mi tacne dimenzije.Sjecam se da je oko 33x33mm ili tako nesto ali mi treba tacna vrednost.
Hvala ti unapred
 
Probaj da nabavis alnaser od Rakovice 65 (Brzi alnaser) moj drug taj ima na 558 vrti kao nenormalan a zimi pali kao doksa sa njim :cao:
 
Koliko li kosta imt sa slike
o75c2s.jpg
. Sa sve utovarivacom
 
Zašto koštaju toliko kada su isfušereni.Nije mi uopšte jasno kako ih nije sramota da tako puštaju traktore u prodaju. :udri: :udri:
 
nije to ništa ima toga još, kad propadnu biće im kriv YTO, TAFE itd. Dovezao sam ga iz Novog Pazara da sam znao da je sve tako labavo nebih seo u njega ni za zivu glavu, svako ulje im je na minimumu nisu se nimalo potrudili.
 
ova brena nepurnja i nije mu tesko da ore,ali ipka je ovo neka teza zemlja pa malko dimi ali to je zatosto NEMA auspuh,vec ima direktnu cev iz turbine pa garez nestigne izgoreti tamo vec izgara u vazduhu kad ga izbaci,i to ti se samo cini da on dimi,cak naprotiv brena dimi i kad radi i ide na leru,i to je normalno za te traktore,trosi loz ulje i na oranje trosi od 12 do 17lit/kj u zavisnosti sta ore ali uvek ide 1brzom (10kmh) i jutro uzore za pola sata,a veci plug nema pa ore sa trobrazdim i vlasnik hoce da mu kupio neki obrtac 3+1 pa cemo videti kako ce ga brena vuci.
ovaj imt ima englesku perkins masinu a ne imr s46t.
ide cak 40kmh po asfaltu
 
idi kod ozrena u kukujevce imao je neku :cao:
Post je spojen: [time]1259875971[/time]
_________________________________________________
a pre je bila prica po forumu da kosta 150-250e zavisi od modela i broja stakala
 
Da li je neko ugradjivao u IMT traktore, konkretno 560, sediste od automobila (zastave)? Kakvo je iskustvo, preglednost nazad zbog visine naslona za glavu i slicno. Ako neko ima neku sliku ne bi skodilo :D
 
Nazad
Vrh