IMT

ZvonaHR je napisao(la):
ovako taj traktor je kupljen u remont servis( belje ) i moja pretpostavka je da je taj traktor stigao na belje 90tih godina.Ima IMT539 koji su tamo također stigli tih godina i imaje ,, normalne ,, motore.
Kod mene u selu ima 539 sa perkinsom made in Indija.Da li je to takav.
 
da mislim da bi to trebalo biti to.motor se razlikuje od normalnog 539 sutra ču poslikat motori postaviti.može li mi netko reče koliko košta kod vas hauba za isti traktor
 
ZvonaHR je napisao(la):
Ovako zanima dali su u IMT 539 ugrađivali SIMPSONS ( perkins motor- TAFE ) i koje godine.U biti kupio sam takav traktor ali nema original papire gdje bi pisala godina proizvodnje.

Ranih 90" -tih i kasnih 80"-tih IMT je ugradjivao idijske perkins motore jacine 42 ks u traktore tip 539 , otprilike u vreme kada smo im prodali licencu za 542 , mogu se raspitati i tacno ako vas zanima , sto se tice Bugarskih IMT ih ugradjuje zadnjih 5 godina
 
Simpson motore imt ugrađuje i sad, treba da dobijem IMT539 sa tim motorom, IMT ne može prodavati licencu nekom ko je ima. TAFE ima licencu od MF-a isto kao i IMT
 
Prednju vucu na Tafe traktorima osmislio nas covek!Bivsi inzenjer u Imt-u ujak moje zene!Bio je nedavno u Indiji na nekoj proslavi povodom proizvedenog xxxxx traktora sa njegovim idejnim resenjem,bez i jedne reklamacije! :D
 
Pa vidi,posto kako on kaze kod Imt-a je prednja vuca zalosno osmisljena,dobro i funkcionise!Moracu da ga priupitam za detalje!
 
interesuje me kupio sam imt 565. i imam jedan problem oko hidraulike kada kipujem prikolicu imam dva izlaza nazad jedan je direktno povezan sa hidraulikom (znaci kipujem ga sa malom rucicom sa desne strane sedista prvo podigne poluge pa onda kipuje) i kada ga sa tim kipujem sve je uredu ali kad treba da kipujem sa drugim izlazom koji je povezan sa razvodnikom sa leve strane sedista (ona rucica za kipovanje) kipuje mi ali jako sporo. moze li mi neko dati neki predlog kako to da resim da brze kipuje... :sta:
 
u jednom prirucniku za hidrauliku na imt traktorima sam nasao ovo uputstvo za spoljne izvode, mozda ce ti pomoci jer ima razvodnik sa leve strane kao kod tebe
ibguub.jpg
 
Dragan18 je napisao(la):
hauba kosta dal 50.000 ili malo vise nisam siguran :ppozdrav:

50.000 din. to bi kod nas bilo 5.000 kn.Uf kod nas sam gledo bila je 2500kn. U biti meni je hauba gore dobra ali one bočne strane su izudarane i posavijane da je nemogu poravnati.Ima li neka trgovina sa djelovima za IMT traktore u Somboru ili Bezdanu.
 
hvala ti meshter-u!!
a kako bi ja mogao da dodjem do tog prirucnika ne bi bilo lose da ga imam.
odkle si ga skinuo?
 
ja nista druze moj KIKI , vec moj rodjo Ognjenovic B. a sta je radio to verovatno samo on zna. zakucao se u neku prikolicu dok je kucao poruku na tel.
 
Nazad
Vrh