PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122

Misker
20-12-13, 19:38
pkb,
Ako imas dovodna creva ona opletena zna da se guma smezura u njemu i da pravi problem,propusti taman toliko da upali i krene kad posle cvrc..

Janosh
20-12-13, 19:41
Kod mene na 539 je godinama isao, a ventila nije imao. Kada su sami od sebe poispadali u casicu, samo sam ih povadio. Nikada nije bilo problema. Tek prose godine sam ubacio nove ventile.

Traktorist
20-12-13, 19:54
Agonija se nastavlja ,danas smo namontirali rezervoar i upalili 577 i radio je nekih 10 tak minuta i opet se ugasi i dovod opet zeza iz kog razloga uopste mi nejde u glavu . Duvali smo kroz sistem dovodni da slucajno negde nije puknuta cev ili crevo dovodno i nevuce fals vazduh neznam sta bi moglo vise toliki problema da pravi . Sta vi mislite ?? Ako neresimo ovih dana definitivno ide onaj sistem prirodnim padom samo cemo ostaviti malo duzi navoj da se uvije barem 1-2 cm iznad dna rezervoara i valjda cemo resiti problem . Pokusacemo sad da stavimo samo dovodno crevo na kanticu prirodnim padom da vidimo da ipak negde sistem dalje nepravi problem pa povuce negde vazduh pa iz tog razloga se i gorivo vrati u rezervoar pa kad se ugasi nema goriva na dovodu da pokusamo i to .vrlo lako moze biti da je cevcica od plovka napukla na samom vrhu rezervoara i da tu povuce vazduh....

Bobo
20-12-13, 19:56
Maticu, ja sam pitao za oznaku mjenjaca ako netko zna da vidim je li to neki cesto koristen mjenjac ili nesto "van serijski"... lako se iskopa mjenjac s nekog polomljenog traktora i uglavi u IMT. Diferencijal ostaje original ali mjenjac je po mnogima usko grlo i kad se sruni ako se moze naci za neke realne novce, zasto ne uzeti takav mjenjac i pripasati ga na brenu. Kako i Montoya pise, vjencan sam s tim traktorom jer kod nas to nije trazena roba pa kad ga vec imam neko neograniceno vrijeme zasto ne napraviti stroj koji ce me dugo i lijepo sluziti?

Po pitanju problema s 577... Kad sam kupio 5106 doterao ju do kuce i tanjurao sam 12kj strnjaka s njim bez problema. u jesen su se poceli javljati problemi kakve PKB opisuje... odzracim ga, upalim, radi 10 minuta do pola sata i opet ista prica... orao sam tako 2 dana i drugi dan poludim i izvucen usisnu cjev van iz rezervoara a ono na sito naljepito fine prasine hrpa. Posto nemam taloznik na breni nego je sad tu treci filter za gorivo, poderem mrezisu s usisa i teraj misko... radilo je do polovice treceg dana i onda je opet pocelo praviti jednake probleme. sad su se pocele odljepljivati velike fleke prljavstine sa stjenki rezervoara i pocele cepiti usis. Na kraju sam usis raspojio, napravio sam dolje na slobodni pad prozirno crijevo velikog precnika i da vidis kako od jednom ide. kad se postopa crijevo, krene se skupljati, sruni fleku prljavstine i "proguta" ju. nakon dva dana se traktor poceo gasiti od prezacepljenog prvog filtera za gorivo. njega sam zamijenio i od onda nema brige sa stopanjem dovoda goriva.

PKB
20-12-13, 19:56
Kad sam skinuo plovak kazem da sam bas to proveravo da nije napukla negde i nebi trebalo da je napuknuta .

pigsfarm
20-12-13, 20:10
vidi dal je cisto sito na bos pumpi
zna nekad i to da zeza

mladen87
20-12-13, 20:11
isti problem sam resio na ovaj nacin...
http://i51.tinypic.com/smf03l.jpg

Shale
20-12-13, 20:17
Bravo Mladene, inače ovakvo rešenje je i na Zmaj kombajnima... Inače kod mene je ta slavinica na 577 izbačena, a kad nam treba da zaustavimo dovod goriva ili jedan drži prstom ili se koriste smrt klešta... Inače dok god je bila svavina uvek je nešto zezao, a kad smo je izbacili samo sipaj i vozi...

sinisa1979
20-12-13, 22:41
Vid' sad. ZF? A pre samo godinu i nešto.....
Istina, odrzavanje moje "Fahrete" i nije neko, ali je s nama bio covjek koji je dobar dio zivota ostavio u IMT-ovom servisu i njegova specijalnost su 5100 i veci traktori, tako da je on prije provozao ovaj traktor nego ja... Mjenjac ni malo lufta nema, diferencijal se ne cuje, jednostavno je traktor neizradjen, oranje s dvobraznjakom 14" pa da je orao po asfaltu ne bi mu bilo nista...
A sto se tice oranje u 4. sporoj... Bar na mojoj zemlji, nema problema nikakvih. Aj em litl bit konfjuz.....

Bobo
20-12-13, 22:53
Pa ne zuji ni sad nista... Samo rikverc se cuje, traktor nema 3000 sati... EEEEEEEEEEEJ... Gledam da si napravim komfornije radno okruzenje a ova sranja sto pricaju o usporavanju originalnog mjenjaca mi ne padaju ni na pamet... Ako vec budem isao na sredjivanje brene zasto da ne ulozim 1000€ u ZF mjenjac. Rijesio sam rucno ukapcanje prednje vuce, navukao sam si djelova za svaki slucaj da se nadje posto "Fahreta" ne ide od mene narednih 30 godina.

Sad ce dusebriznici poceti sa kenjazama kao: "Kupi si masseya, kupi si john deere, rus je naj bolji traktor na svijetu..." Da sam htio biti nekome duzan, digao bi kredit i ne bi mirno spavao. Krpam se s onim s cim imam a vi se samnom samo ismijavajte do mile volje, ne ljutim se ja nista. Sprdaju mi se i u mom kraju sto sam kupio stari, drndavi traktor a mogo sam lijepo dat ko covjek 40 000€ i da mu budem rob... Neka, hvala.

Pojedinci mi zbilja ne idu u glavu ponekad...

Pavle.
20-12-13, 23:21
Taj tvoj traktor ce se prijatelju uz malo novcanih sredstava uvek moci dovesti u radno stanje za razliku od velike vecine ovih novih stranaca ciji delovi kostaju basnoslovno .

Bobo
20-12-13, 23:27
Pa to i govorim... Upravo da mi sutra dune u glavu da se ostavim zemlje MOGU jer nisam duzan ni pod kreditom... Moze i ovako brena 30 godina trajati jer godisnje odradi 300 radnih sati u prosjeku. Ako moze biti komfornije, zasto ne bi bilo?

sinisa1979
20-12-13, 23:42
I dalje sam zbunjen..... Menjač ne zuji i nema lufta,nemože mu ništa tvoj tip zemljišta,čak ni asfalt da ore! Pa zašto onda šmekaš ZF-a? Ono sranje,kako ti kažeš,od menjača (prepravljeni) se ne stidi ZF-a uopšte i uz minimalno održavanje,koje ne dobacuje do 1000e,će trajati 30g koliko,vidim,planiraš voziti IMT-a. Ako si želiš bolje radno okruženje,onda turi tih 1000e u kabinu. Barem bih ja tako uradio..... Ali ne treba ni toliko! Sedište ~250e,tapaciranje nzm ali nije više od 100e. Znači ostane tu još oho-ho do 1k.
Što se tiče kupovine novog traktora,koje god marke bio...... Ne bih da pravim O.T. i ovako,što kaže Matić,postovi se samo gomilaju i gomilaju.....

MONTOYA
20-12-13, 23:55
ja razmišljam malo drugačije...ljudi se dovijaju na razne načine da dobiju što efikasniju mašinu...kad se već nema novca ili želje,potrebe za nekim savremenijim čitaj skupljim traktorom...ubacuju jače motore ili čak motore drugog proizvođača,zašto ne bi onda mogao i menjač zamenuti ako bi dobio nešto time kao bolje usklađen prenos,veći broj brzina i sl.
baš razmišljam bilo bi dobro ako bi mogao leći na brenu menjač od starih maseja 12+4

sinisa1979
21-12-13, 00:40
Slažem se. Nisam nikad bio protiv inovacije. Ali pazi sad ovo. Daću 1000evra na ZF menjač koji mi ni ne treba jer s'ovim mož i asfalt orat,nego eto onako,čisto da se nadje i da mi bude komfornije. Samo ne znam kako tu menjač pomaže.... Barem ne ovaj tip menjača.
A sedeću u kabini koja nije ni zvučno izolovana niti zadihtovana a sedište je ko izmišljeno za kamen u bubregu. Kako onda shvatiti izjavu ulažem u komfornije radno okruženje....?
Po tom ispadaju blesavi svi oni koji su odradili menjač i sve ostale nedostatke tog traktora i kojima nije padalo napamet da kupuju ZF-a,što se i ispostavilo ispravnim jer nijedan,ponavljam,NIJEDAN više nije uspeo skenjati isti.
Po meni,ako se ulaže u komfornije radno okruženje onda se ne menja (traži) menjač nego se uteže kabina,sedište,izolacija,osvetljenje.....

Bobo
21-12-13, 01:03
Sinisa, prihvacam tvoju kritiku no ne prihvacam kritike na moju kabinu. Imam debeli filc na podu presvucen gumom, sva stakla na kabini dihtuju vise-manje dobro (skupili se kederi oko stakala tokom godina pecenja na suncu), mjenjac ne zuji ni naj manje, dok orem ili tanjuram u turazi bez ikakvih problema pricam na mobitel. Od tapecirunga fali samo ona krpa oko mjenjaca. Sjedalo bi trebalo promjeniti ali kad nista ne stane od rezervoara. Ovo mi je dosta udobno, samo da su maaaaalko jaci federi. Glomazan je traktor pa ne osjeti rupe ko neki skakavac. Mehanike sto se tice kad sam vec spomenuo mjenjac, zar bi falilo da ima malo finiji raspored brzina, da bude sinhronoziran, da ima radni i transportni rang, mozda malo vecu putnu brzinu? Ne daj boze da radne i rikverc budu jedne nasuprot drugih pa da to racunamo pod mehanicki reverzer...

sinisa1979
21-12-13, 01:40
Ok,nisam znao da ti je kabina aj recimo sredjena. Pa zar taj rezervoar nemože da se malo modifikuje da bi moglo bolje sedište da se ubaci? Baš ti treba,kolko ono beše rezervoar 200 i nešto lit? Ti kako hoćeš ali menjač je zadnja stavka gde bih ja ulagao. Barem ne takav vid ulaganja-zamena drugim. Moje mišljenje. Ima tamo drugih slabijih tačaka.... No,da ne zagadjujemo više temu,ja se povlačim iz diskusije.

bojcetic
21-12-13, 01:48
Menjac je jako bitna stvar. Dobrim menjacem se moze postici da se adekvatnom brzinom vuce prikljucak i da potrosnja goriva bude sto optimalnija. Kako i ja nisam dovoljno strucan vec samo iz prakse znam koliko menjac znaci, povlacim se iz rasprave.>:({

sinisa1979
21-12-13, 02:40
Džaba,moram da se vratim.... Jeste bitan je menjač tj raspored brzina kako bi se iskoristila snaga,izvukla najniža potrošnja.... Ali oridji menjač ima,kao što i prepravljen menjač ima dobar-solidan raspored brzina (na stranu sad šta je bolje od ova dva). I čemu onda ulaganje u nešto što nije problematično na tom traktoru? Da taj traktor ore u Banatu,pa hajd.... Ali ore u Hr i koliko sam ja primetio po postovima,zemljište uopšte nije teško za obradu. Ili jeste?

vasovac
21-12-13, 09:57
menjač je vrlo bitan dzaba je jak motor ako nema dobar izbor brzina

Bobo
21-12-13, 10:05
Nije na kraju krajeva stvar u zemljistu je li tesko ili nije. Meni je ovdje naj bitnije da se onaj koji radi u traktoru ne umara previse. Brenu vozi brat vise nego ja posto on zna gdje su velike njive koje radimo a ove male coskove sledujem ja s 549. Nebitno... rekao je da ga ubija u pojam 4. spora <-> brzi rikverc i da on to ne moze nikako svariti, raspored brzina za transport ajde jos nekako ali ovo za oranje ga ubija. Rekao je da ce on financirati par zupcanika za usporavanje mjenjaca s cime se ja ne slazem. Ipak vjerujem da je sve rasterecenije ako ide preko reduktora i da je tako mjenjacu lakse. reduktoru kako bude, imam i njega u rezervi...

Problem je sto se svako malo treba okretati a brat nije pazljiv toliko s tim mjenjacem, nego ga salta ponekad i na silu a to taj mjenjac ne oprasta lako. ja imam smirene zivce i kod mene ce to trajati i vec sam se navikao da se treba lakse s njim posto je rucka u kabini dosta dugacka pa se toliko sila i ne prenosi a dolje dar-mar ako ga silis. Razmisljam u pravcu mjenjaca kakav je bio na 5135 ili s nekog drugog traktora, rakovica 120, neki staaaaari mf sto je imao i tako. Kolega je nasao MF 4255 s mehanickim reverzerom kojem je prednji kraj izgorio mjenjac i hidraulik su citavi. Taj mjenjac je cisti mehanicki 12+12 Ako bi isao za neke normalne novce, sto ga ne bi uzeo?? Znam da sam makar s njim miran neko dulje vrijeme.

sinisa1979
21-12-13, 10:57
Bobo ugradi drugi par zupčanika i zaboravićeš na ZF-a i ostale peripetije! Imaćeš istu brzinu oranja ali reduktor neće trpeti opterećenje,automatski neće proizvoditi opiljke,pumpa hidraulike će se "kupati" u čistijem ulju (bez obzira na filter ona ipak može nadrapati zbog spoljašnje prljavštine),šaltanje će biti lakše.... Ma sve je na strani drugog para zupčanika,a ti kako hoćeš. U principu to ti je najjeftinija kombinacija,pa iako ne budeš zadovoljan lako možeš izvaditi zupčanike.

Kićo
21-12-13, 12:17
Proljetos uoci sjetve je jedan moj prijatelj raskopao 106icu zbog loma u mjenjacu i neke zupcanike sam mu ja prodao a za neke se snalazio okolo. Dok je sastavljao iso sam viditi kako stvari stoje i bas smo raspravljeli o usporavanju na ulaznom paru. To bi bilo najidealnije rijesenja ali problem je sto kod nas nema tih dijelova, konkretno oba zupcanika. Ima ko bi ih napravio i vjerujem kvalitetno to odradio ali treba imat uzorak.
Ovih dana jedan susjed je rastavio Jonya 3650 zbog neke gluposti tj obignog zegera u mjenjacu pa sam bio toliko znatizeljan da sam morao otic viditi kako to izgleda unutra. Ulazni par koji pokrece donji snop u mjenjacu je odradjen daleko masivnije i na oko cvrsce nego na 5106/5136, neusporedivo.
Sto se tice ZF mjenjaca kad bi ga uspio naci uzimaj i miran si dok je traktora.

alen1972
21-12-13, 15:08
evo drugari sam sam skinuo glavu kompresora na 539 i onaj poklopac iza, sad unutra imam neka 3 sarafa, jel treba njih da odvijem da bi skinuo bos pumpu, ima li ona iza pumpe neki saraf koji isto treba odviti?

Tomo VS
21-12-13, 15:13
Samo usporiti 6 brzinu i ima da peva brena u oranju a taj par zupcanika u MD comercu iz BG-a je mene pre 3god. kostao 11000dinara,a verujem da ni sada nije nista skuplji i otkada sam to uradio spasio sam se u oranju!Inace 1kj normalne duzi(400m)sa podoravanjem uzorem za 50min.sa 12litara D2 otkako sam usporio 6 brzinu!

KAMENI
21-12-13, 18:05
evo drugari sam sam skinuo glavu kompresora na 539 i onaj poklopac iza, sad unutra imam neka 3 sarafa, jel treba njih da odvijem da bi skinuo bos pumpu, ima li ona iza pumpe neki saraf koji isto treba odviti?

Druže pa ti se već nedelju dana patiš sa skidanjem te pumpe.
Ta 3 šarafa su osigurana limom koji je pertlovan oko svake glave šarafa. Kad ih oslobodiš, odvrni sva 3 a pri tom pripazi da ti zupčanik "ne iskoči iz faze". Ako si pre toga odvrnuo matice koje pričvršćuju PVP posao je gotov. Pri sastavljanju ne možeš pogrešiti jer u zupčaniku imaš NUT a na prirubnici PVP ima TRN ili ČIVIJA i ne možeš nikako pogrešno sastaviti.

Iako mislim da ne može, ali ipak obrati pažnju da ti pogonski zubčanik PVP ne iskoči iz faze >:({

Obrljan94
21-12-13, 18:22
http://www.dodaj.rs/f/1r/11B/2TzuIXBh/fergoooooooooooo.jpg
Gledajuci sajtove za prodaju mehanizacije, vidim ovog fergusona gdje vlasnik kaze da je ugradjen Tam motor od 80 konja, eto na slici kako to izgleda, lijepo upakovano samo ne vidim svrhu tog motora kad traktor nema tezine da bi mogao da iskoristi i uposli taj motor.

Marko69
21-12-13, 18:23
Koliko je i po sta skodljivo oranje sporohodnom brzinom,imal neko volje da pojasni,pitanje se odnosi pre svega na imt 577 premda mislim da to vazi sve traktore?

cira92
21-12-13, 18:35
http://www.dodaj.rs/f/1r/11B/2TzuIXBh/fergoooooooooooo.jpg
Gledajuci sajtove za prodaju mehanizacije, vidim ovog fergusona gdje vlasnik kaze da je ugradjen Tam motor od 80 konja, eto na slici kako to izgleda, lijepo upakovano samo ne vidim svrhu tog motora kad traktor nema tezine da bi mogao da iskoristi i uposli taj motor.

Ovaj je dobar samo za DRIFT... :lol::lol: Ajde da je ubaio neki manji motor ali ovaj mu je previse.. Jedino nesto preko kardana da pogoni a i tad mislim da bi ga brzo pokidao ovaj motor...

Traktorist
21-12-13, 19:47
Koliko je i po sta skodljivo oranje sporohodnom brzinom,imal neko volje da pojasni,pitanje se odnosi pre svega na imt 577 premda mislim da to vazi sve traktore?
skodljivo ti je to sto svako ko ima imt 577 petobrzinca ne ore u sporim brzinama...makar se kod mene za 30godina nije bilo nista menjacu koji ore 20 k.j i samo u brzoj

alen1972
21-12-13, 20:32
Druže pa ti se već nedelju dana patiš sa skidanjem te pumpe.
Ta 3 šarafa su osigurana limom koji je pertlovan oko svake glave šarafa. Kad ih oslobodiš, odvrni sva 3 a pri tom pripazi da ti zupčanik "ne iskoči iz faze". Ako si pre toga odvrnuo matice koje pričvršćuju PVP posao je gotov. Pri sastavljanju ne možeš pogrešiti jer u zupčaniku imaš NUT a na prirubnici PVP ima TRN ili ČIVIJA i ne možeš nikako pogrešno sastaviti.

Iako mislim da ne može, ali ipak obrati pažnju da ti pogonski zubčanik PVP ne iskoči iz faze >:({
e ove matice mi prave problem, odvio sam 2 i ne znam ima li iza pumpe jos jedna jer je skroz nepristupacno ili samo ove dve i napred oona 3 darafa i sta treba da pazim da mi taj zupcanik nebi iskocio iz faze?

nenad.humac
21-12-13, 20:40
imas iza pumpe sraf sa malu gidoru ili bananu kljuc odvi kad izvlacis pumpu pazi da ne pomeris zupcanik to jest da ga ne razubis

sinisa1979
21-12-13, 20:46

Ne može da iskoči ukoliko se radilica ne okrene. U suprotnom može. Retko ali može.
Evo recimo ja kada skidam pumpu obezbedim se tako što zavrtim 3 šarafa u navoje od onog metalnog poklopca,koji se skida da bi došao do zupčanika. Šarafi se zavrte do zupčanika ali toliko da ostane "slobodan" da,ukoliko se neko zezne pa ručno ili ne daj Bože anlaserom pokrene motor,zupčanik može da se okrene. Možda bi bilo dobro da skineš klemnu,Alene.

alen1972
21-12-13, 20:49
bosista mi je isto rekao da traktor ne ubacujem u brzinu a akumulator se ispraznio od silnog verglanja pa i da hocu ne mogu ga pokrenuti, znaci jos jedan saraf od pozadi i ova 3 spreda i polako da izvucem

cira92
21-12-13, 20:49
Delim misljenje sa Sinisom zupcanik tesko da moze da iskoci iz faze,kad izvuces pumpu pridrzi ga samo i samo ga spusti polako i on ce da se nasloni na deklu i isto tako ga samo malikice okrenes na gore kad je budes vracao i nista vise... Obavezno skini kleme sa akumulatora!!! A da i iza pumpe imas maticu (ako je liniska pumpa teze se vidi) ali pumpa ima 3 srava... >:({

KAMENI
21-12-13, 21:09
A da i iza bumpe imas sraf (ako je liniska pumpa teze se vidi) ali pumpa ima 3 srava...

Ćiro pa njemu taj treći šaraf tj; matica i pravi problem jer pretpostavljam da čovek nema adekvatan alat da bi je odvrnuo::namigivanje::

cira92
21-12-13, 21:13
A tu mora da radi gedora sa dugackim nastavkom i krstom.. Lkl{{

KAMENI
21-12-13, 21:22
A tu mora da radi gedora sa dugackim nastavkom i krstom.. Lkl{{
Misliš zglobomLkl{{

sinisa1979
21-12-13, 21:44
Alene nije dobro za akumulator da je ispražnjen duže od,čini mi se 48h.
Ta treća matica se obično prva skine eventualno druga po redu....

cira92
21-12-13, 23:03
Misliš zglobomLkl{{

Neki kazu zglob neki krst ja kako kad... :lol:

alen1972
22-12-13, 13:30
skinuo sam pumpu, ide kod bosiste pa cemo videti sta je u pitanju, hvala na pomoci >:({

Šanana
22-12-13, 22:56
Šta mislite o ovom 577 DV.
Kakvu ima ovo prednju vuču, mislim zbog ovih felgi, mada s tim felgama mi izgleda ljepše i masivnije, a most bi trebao biti isti ko i na ovim sa šupljim felgama??

Bobo??

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-dv-delux-oglas-10101561

(http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-dv-delux-oglas-10101561)

Marko69
22-12-13, 23:35
skodljivo ti je to sto svako ko ima imt 577 petobrzinca ne ore u sporim brzinama...makar se kod mene za 30godina nije bilo nista menjacu koji ore 20 k.j i samo u brzoj
Pa dobro hajde generalno gledajuci, rad u sporohodnoj cemu najvise steti,naravno osim sto se tice potrosnje goriva?

KAMENI
23-12-13, 00:09
skinuo sam pumpu, ide kod bosiste pa cemo videti sta je u pitanju, hvala na pomoci >:({

Da ne listam temu unazad, tj; nisam pazio na času (::)) žbog čega si ti skidao pumpu? Čitam da si izverglao akumulator ali nije hteo da upali?

Bobo
23-12-13, 01:33
Šta mislite o ovom 577 DV.
Kakvu ima ovo prednju vuču, mislim zbog ovih felgi, mada s tim felgama mi izgleda ljepše i masivnije, a most bi trebao biti isti ko i na ovim sa šupljim felgama??

Bobo??

http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-dv-delux-oglas-10101561

(http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-577-dv-delux-oglas-10101561)

Bas smo kolega i ja nekidan gledali... javi mi kad nadjes kardan od prednje vuce na tom traktoru... Treba nazvat i pitat je li prednji pogon ispravan. ako je, sjedaj u auto i po njega. Ako ima papire OBAVEZNO pogledati da li pise da su obje osovine pogonske. Cini mi se da je tu ubacen samo prednji trap od stare tipe sedmice... Ako je upisana samo jedna, u slucaju neke nezgode (ne daj boze) ti imas neatestiran traktor i samim tim si kriv za svu nastalu stetu... Moze se dogoditi da ti ga ne budu htjeli registrirati u tvojoj stanici za tehnicki pregled a tamo je mozda registriran na racun nekog rodjaka ili prijatelja.

Kremator
23-12-13, 01:51
http://www.kupujemprodajem.com/blok-motora-za-rakovicu-60-558-560-9207387-oglas.htm?filter_id=51436, sta su honzole ?^-^

nesko2563
23-12-13, 02:05
mozda misli na hilzne

ddragan
23-12-13, 02:19
Ne misli na hilzne nego delovi koji drze radilicu pricvrscenu za blok.

lisnik
23-12-13, 03:13
To su ti dijelovi bloka oznaceni na slici.Bez njih ti ni blok nije bitan.Mogu se upasivati i konzole(honzole) od drugog istog bloka ali to je vec prica zasebe.Uglavnom neisplativo.Iz tog razloga je covjek na oglasu naglasio da ima svoje konzole..
http://img27.imageshack.us/img27/6915/lvea.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/27/lvea.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

alen1972
23-12-13, 16:26
Da ne listam temu unazad, tj; nisam pazio na času (::)) žbog čega si ti skidao pumpu? Čitam da si izverglao akumulator ali nije hteo da upali?
problem je bio: upalio sam traktor i redio je 5 min i ugasio se, kasniej proverili sve dok nismo dosli do pumpe, sad mi majstor uzeo 65 samo neku oprugu promenio, pa opet nije radila i nesto je posle cackao i ona radila kod njega na stolu, vraticu je ovih dana na traktor dok napunim akumulator

Matic
23-12-13, 19:03
Bobo možda onaj 577 ima bluetooth pogon prednje vuče. Lkl{{

toni velja
23-12-13, 19:13
Kakvi se fkl lageri ili konkretno druk lager za imt 533

mirmag
23-12-13, 19:25
Posto moram sedmicu ponovo na pola zbog procurelih semeringa,preporuka za kvalitetne semeringe bi mi dobro dosla....
Motor nema 10 sati rada u mestu,a oba semeringa propisala i to onako bas,bas....

adamov zoran
23-12-13, 20:12
najverovatnije nisu dobro ugradjeni jer ni najgore marke za deset sti ne mogu procuriti

MONTOYA
23-12-13, 20:21
Posto moram sedmicu ponovo na pola zbog procurelih semeringa,preporuka za kvalitetne semeringe bi mi dobro dosla....
Motor nema 10 sati rada u mestu,a oba semeringa propisala i to onako bas,bas....
tako je meni na 577 prednji na radilici ni 10 sati nije držao...

mirmag
23-12-13, 20:29
Dragane,koji si stavio u zamenu?

milos bota
23-12-13, 20:31

proveri da nije slučajno odušak zapušen

mirmag
23-12-13, 20:37
U subotu je motor radio ceo dan,predvece sam primetio par kapi ulja.Danas sam ujutru upalio motor,radio je par sati bez kapanja,a onda odjednom lokva ispod remenice za par minuta....
Koji odusak?

Tomo VS
23-12-13, 20:40
U subotu je motor radio ceo dan,predvece sam primetio par kapi ulja.Danas sam ujutru upalio motor,radio je par sati bez kapanja,a onda odjednom lokva ispod remenice za par minuta....
Koji odusak?
verovatno Iberlauf!

milos bota
23-12-13, 20:40
Sa ventil dekle crevo ili cevčica na samoj ventil dekli

ddragan
23-12-13, 20:42
Iberlauf-odusak.
Da li je pritisak ulja i dalje dobar?Cudno je da oba semeringa crknu odjednom.Proverite radilicu jos jednom za svaki slucaj.

mirmag
23-12-13, 21:07
Sa ventil dekle crevo ili cevčica na samoj ventil dekli

Ma to je ok.

Pritisak je 4 bara i drzi ga konstantno,radilica je samo polirana,nije radjena na specijalu.
Sutra rastavljamo pa ce se videti uzrok,ali mislim da je samo do semeringa,jer je ipak radio par dana bez problema.

MONTOYA
23-12-13, 21:10
Dragane,koji si stavio u zamenu?
stvarno ti ne bi znao reći,bilo je dve vrste crveni i plavi
prvo sam uzeo plavi i pustao je posle toga crveni...
kupio sam u juselu oba su indijske prizvodnje

Matic
23-12-13, 21:15
Mirmag uzmi Inis-ov semering.

sinisa1979
23-12-13, 21:55
Solidni....
Mirmag mislim da su i Dalmikovi ok.

lisnik
23-12-13, 22:36

Smece od druk lagera.Dosad jedini koji je izdrzao duze vrijeme je Bepco lager.

sinisa1979
23-12-13, 23:05
Smece su ako mozes kupiti kvalitetniji od FKL-a. Bepco mislim da se kod nas ne prodaje. Evo recimo Zivko i Sin je tesko sranje. Oni sto nemaju ni mamu ni bacu na sebi (ne pise ko ga je napravio) ti su jos gori! Zato sam Toni-u i napisao da su FKL solidni. I jesu ako ne drndas kvacilo non stop kao naprimer ako imas prednji ili zadnji utovarivac i sl. Po meni na lestvici od 1-5 zauzeli bi neko 3 mesto.

Bećarina pusta
23-12-13, 23:05
Bas smo kolega i ja nekidan gledali... javi mi kad nadjes kardan od prednje vuce na tom traktoru... Treba nazvat i pitat je li prednji pogon ispravan. ako je, sjedaj u auto i po njega. Ako ima papire OBAVEZNO pogledati da li pise da su obje osovine pogonske. Cini mi se da je tu ubacen samo prednji trap od stare tipe sedmice... Ako je upisana samo jedna, u slucaju neke nezgode (ne daj boze) ti imas neatestiran traktor i samim tim si kriv za svu nastalu stetu... Moze se dogoditi da ti ga ne budu htjeli registrirati u tvojoj stanici za tehnicki pregled a tamo je mozda registriran na racun nekog rodjaka ili prijatelja.

Ja bi reko da je kardan gore, vidi se na prvoj slici.

SaleCar
23-12-13, 23:12
Drustvo, gde bih mogao da nadjem uzane felne za IMT-a bez guma....? mogu i od topreda ili od bilo cega a da pasu...? Lkl{{

mladen87
23-12-13, 23:23
Mirmag uzmi Inis-ov semering.
Uzeo sam inisov semering,kazu da su dobri!procureo mi na trubi...
http://www.dodaj.rs/f/3k/Jw/Q3AvP75/fotografija0144.jpg

Bobo
24-12-13, 13:12
Ja bi reko da je kardan gore, vidi se na prvoj slici.

Kolega sto bi se u mom raju reklo: JOK... ;)

Dobrinčan
24-12-13, 17:39
Jel probao neko da ore sa 577 i trobraznim prevrtacem? Ako je uopste izvodljivo.

Matic
24-12-13, 17:48
Samo mu to fali.

Shale
24-12-13, 17:49
A što ne bi bilo moguće. Pogotovo na tvom koji ima pojačanu hidrouliku. Moj jedan projatelj je orao sa 577 bez pojačanje hidraulike sa lemnkenom 3x30 al problem je nastajao kad se ugreje ulje, teško ga je nosio...

Dobrinčan
24-12-13, 18:10
Pa sta znam da mu ne bude tesko u svakom pogledu. Lkl{{ Planirao sam uzeti neki trobrazni 3x30 po mogucstvu prevrtaca,ako vec moze imt-ovac da se nosi s njim.

Pantic
24-12-13, 18:23
Mislim da jos uvek ima u oglasima jedan rabe 3×30 prevrtac taj sigurno moze i da nosi i da vuce...
Ja sam takav vukao sa rakovicom 60...

aron
24-12-13, 18:33
Pa sta znam da mu ne bude tesko u svakom pogledu. Lkl{{ Planirao sam uzeti neki trobrazni 3x30 po mogucstvu prevrtaca,ako vec moze imt-ovac da se nosi s njim.moze on vlado da nosi i da ore sa njim ali ces morati da ores sa sporohodnim brzinama koje su sa sinhronima a to njemu bas nije po volji non stop ces se zezati sa konusno tanjirastim i sinhronima dok sa dve brazde bez problema radio sam ja to kratkog je to veka

cenejac111
24-12-13, 18:45
i da moze opet je to mucenje masine...

mirko68
24-12-13, 19:53
@Maticu u kom smislu ste mislili "Samo mu to fali"? Iz vaseg posta imam utisak kao da je 577 krs od traktora? Svi kazu da je to neprevazidjen IMT traktor? >:({ U mojoj okolini ima ljudi koji sa 577 stari tip vuce tri brazde, ali ne znam kojom brzinom ide, vidim da vuku 3 brazde obican plug.Lkl{{

zombie_666
24-12-13, 20:08
Zna li neko možda paše li poklopac mjenjača sa IMT 540 ili 542 na IMT 539? Planiram da radim servo volan na mom fergi pa mi smeta kućište volana. Zato sam mislio da zamijenim poklopac jer je kod 540 i 542 kućište volana zasebno a kod 539 poklopac mjenjača i kućište volana su izjedna napravljeni.

sinisa1979
24-12-13, 20:21
Koliko ja znam isto je tj paše.

zombie_666
24-12-13, 20:31
Super, sad samo ostaje problem gdje to da nadjem.

Kosjerac
24-12-13, 20:56
Zombi imaš li negde tamo blizu nekoga da prodaje polovne delove za traktor,ako ne onda Ruma, ako nema u Rumi ima sigurno kod ovih što prodaju polovne traktorske delove.

sova
24-12-13, 21:01
Risto iz Dijelova 3 km od Bijeljine, mehanicar i ima obicno takvih dijelova za imt koji se ne mijenjaju svaki dan.

Matic
24-12-13, 21:54
Mirko68 posedujem 577 Dv i ni u snu mu ne bi zakačio 3 brazdni obrtač.

Bubu
24-12-13, 23:04
Maticu, ti si zaboravio da se pola tih malih obrtaca 3x30 vuce lakse od 757 dvobrazdnog. Drugar je vukao takvog obrtaca sa 577 DV bez problema.

Matic
24-12-13, 23:07
Možda kod vas.

Vojkanvrelo
24-12-13, 23:18
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/4/iw5g.jpg (https://imageshack.com/i/04iw5gj)Zamolio bih one koji znaju da daju strucan komentar.
Gledao sam jedan IMT 577 u prilicno losem stanju ali mi je cena povoljna.Medjutim lopovi su skinuli ovaj deo sa prednje vuce sa oba tocka.Molio bih da mi kazete sta je to konkretno i kako se tacno zove,ima li gde da se kupi i koja mu je orijentaciona cena?Novo ili polovno.

nikola indjija
24-12-13, 23:29
Jel probao neko da ore sa 577 i trobraznim prevrtacem? Ako je uopste izvodljivo.
Tesko u Dobrincima da bi vukao

Bobo
24-12-13, 23:31
Ovdje fale zupcanici tzv "sateliti" i nosac za njih, te poklopac... Ne znam kako je to rjeseno na 577 da li poklopac ujedno sluzi kao i nosac za te zupcanike ili su to odvojeni djelovi...

Po meni ne bi trebalo biti jako skupo, o cjenama ne bi pricao, nemam 577 nit imam predodzbu koliko to moze kostati. Za prednju vucu od 5106 sam te djelove dobio skoro pa na kilu tako da to nije mjerodavno...

Matic
24-12-13, 23:35
Vojkane fali kavez,trkači,matica,osigurač,poklopac.Stari tip prednje vuče je u pitanju.Kavez sa trkačima za novi tip sam polovan platio 250 eura a koliko je za stari tip ne znam tačno.

cira92
24-12-13, 23:37
Zato i odneli lopovi nije bas jeftino... A neko je to dobio za 5min straha!!!!! ":":{

Vojkanvrelo
24-12-13, 23:44
Au,to je poprilican izdatak.Pa jos na oba tocka.

Matic
24-12-13, 23:50
Delovi za prednju vuču su skupi ko đavo.

Šanana
25-12-13, 01:06
Kolega sto bi se u mom raju reklo: JOK... ;)

Pa i meni se čini da se na prvoj slici vidi kardan od prednje vuče.

mirmag
25-12-13, 08:03
Juce raskolopljena sedmica...

http://i39.tinypic.com/30j7ekn.jpg

Delmikov semering je bio stavljen po meni pogresno,preplitko na deklu.Kada je navucena remenica semering se naslonio na istu i prilikom rada motora,semering je cesao o remenicu,pa izlizao i pokidao taj prvi prsten semeringa,koji koliko mi se cini nema funkciju zadrzavanja ulja.Onaj sa oprugom je neostecen,ali je ipak procureo.
Kum mi je nabavio neki Nemacki semering dosta skuplji od ovih nasih,pa cu sutra otici po njega u Novi Sad i montirati.

Bubu
25-12-13, 11:09
Poliraj remenicu na mestu gde semering leze na nju ako to do sada nisi radio.

sova
25-12-13, 11:13
Ja sam napravio alat od poliamida kada sam mijenjao taj semering. Pet minuta na strugu i gotov alat, onda spucas semering na tacnu dubinu po cijelom obimu (za fergu je to cini mi se 2,4mm). Plus ne moras nista da demontiras, osim remena i da podignes malo alternator gore.
Da i ovo sto Bubu kaze obavezno, a ako je iprevise zajedena tokar obradi nabudzi cauru, pa potom uradi na mjeru.

mirmag
25-12-13, 17:41
Stavljena je caura i uradjena na meru....

dejan 351
25-12-13, 18:05
danas rastavljao 533 na pola,promenio lamelu i venac zamajca,lamelu sam vec imao a venac (122z) je 2500 din,danas sam uspeo da nabacim zamajac i korpu,sutra ostatak sklapanja

lisnik
26-12-13, 00:09
.Taj prvi dio semerniga ne sprrejecava ulje da ide van vec sprjecava da izvana nesto ne dospije pod dihtujuci dio semeringa.Tacnije taj se semering usljed trenja rasirio i pustio ulje,U svakom slucaju taj kvar je do majstora.

bane 93
26-12-13, 19:20
Pozdrav,imam na IMT 539 ovakvu bosch pumpu http://www.dodaj.rs/f/15/4D/33Ehg4MT/31102011595.jpg , jel potrebno na njoj da se nalazi pecurasti ventil,prigusivac ili damper ventil kako ga ko zove,tj onaj holender sto ima na sebi krug.?

sinisa1979
26-12-13, 20:28
Nije potrebno.

bane 93
26-12-13, 20:30
Nije potrebno.
Hvala,bucan mi je malo traktor pa mi rekose da kupim to,pa reko da ne kupujem dzaba ako nije potreban.

milos bota
26-12-13, 20:50
Koliko može da vredi Armina kabina za 539 bez šoferšajbni?

mirmag
27-12-13, 09:12
Juce na mesto diname na imt533,postavljen alternator....

http://thumbnails110.imagebam.com/29738/0aaa3f297379957.jpg (http://www.imagebam.com/image/0aaa3f297379957) http://thumbnails109.imagebam.com/29738/210484297379958.jpg (http://www.imagebam.com/image/210484297379958) http://thumbnails110.imagebam.com/29738/289bd0297379961.jpg (http://www.imagebam.com/image/289bd0297379961) http://thumbnails110.imagebam.com/29738/c6dfbf297379964.jpg (http://www.imagebam.com/image/c6dfbf297379964)

Kosjerac
27-12-13, 10:02
Od čega je altenatorm od nekog auta ili?

MONTOYA
27-12-13, 10:05
Mirmag,trebao si staviti manju remenicu
Koliko si mm upustio prednji semenig na radilici od 577 ?

mirmag
27-12-13, 10:26
Od čega je altenatorm od nekog auta ili?

Od zastave 101
Pitao sam elektricara,da li da postojecu remenicu od alternatora prosirim na 17mm kao na dinami,ali mi je receno da nema potrebe.Samo je prepakovana sa diname na alternator.Danas elektricar treba da poveze struju...to ja ne pipam.

Semering je bio upusten 6mm od ivice pa ga je remenica dokacila.Danas sklapamo i postavicu ga barem 4mm dublje.

Nikoli Klek
28-12-13, 00:52
http://www.polovniautomobili.com/oglas4217167/imt_560/ Evoj jedan oglas, traktor mi je tu u komsiluku pa ako nekog zanima nek zove. To je stariji tim ja mislim da nije los traktor deda ga je neki vozio a zadnjih 10 godina je radio samo svoju bastu sa njim, sad sin prodaje ne treba mu. ( ako nije po pravilima stavljati oglase, nek moderatori brisu)

sinisa1979
28-12-13, 00:56
Mirmag,trebao si staviti manju remenicu
Potpisujem.

Marko69
28-12-13, 17:15
Da li je neko mozda otvarao onaj kombinovani sat (temperatura,merac goriva itd.) poispadali mi oni sitni srafovi sto drze to sve skupa,neznam kako da skinem staklo a da opet to vratim na mesto kako je i bilo.

tm30
28-12-13, 17:39
[QUOTE=Marko69;787880]Uzmi neki malo lepsi safciger i polako kreni u krug tako sam ja redio kad vratis stegni kombinirkama i nemas problema.

MONTOYA
28-12-13, 18:58
Ja to radim ovako,prosečem rozetnu i napravim od nje šelnu,možeš ga posle otvarati koliko hoćeš puta...
http://thumbnails110.imagebam.com/29760/c541ef297590887.jpg (http://www.imagebam.com/image/c541ef297590887)

cira92
28-12-13, 19:01
ZAsto otvarate sat???

MONTOYA
28-12-13, 19:24
Pa zar tebe nije nikad interesovalo šta ima unutra Lkl{{

Marko69
28-12-13, 19:38
ZAsto otvarate sat???

Ma kod mene se odvrnuli oni sitni srafovi sto drze celu plocu pa pri velikom gasu vibrira, vrti se levo desno ali ne ovaj obrtomer nego onaj "kombinovani"

MONTOYA
28-12-13, 19:40
pa isto se otvaraju,samo što nisam imao sliku kombinovanog

cira92
28-12-13, 20:59
Pa zar tebe nije nikad interesovalo šta ima unutra Lkl{{

Pa i to sto kazes... :lol:

Marko69
28-12-13, 21:03
pa isto se otvaraju,samo što nisam imao sliku kombinovanog
Ma znam druze isto je zatvoren kao i svaki teleoptikov,hvala na odgovoru,pokusat cu odraditi kao ti.

Sad imam drugo pitanje,jel neko uspio sredit rucni gas da kad ga pojacam do odredjene granice da tu i ostane,kod mene se postepeno vraca i nikako da ga fiksiram,nozni opet ne koristim cesto samo u transportu

MONTOYA
28-12-13, 22:34
koji je traktor u pitanju?

Marko69
28-12-13, 23:10
IMT 577 DV (2003 god.)

MONTOYA
28-12-13, 23:24
Jedino da dotegneš oprugu na ručici,
njemu najveći problem pravi pedala nožnog gasa koja pod težinom i vibracijama malo po malo vraća ručni gas
baš iz tog razloga ja sam za moj spremio papuču nožnog gasa od fapa koja ide na pod i sajlom se veže za prenosne poluge...
al nikako da namestim :P{

Marko69
29-12-13, 00:08
Dobro bi bilo da kad to odradis i uslikas pa da i ja "prepisem" ::ideja::

sale_h
29-12-13, 23:01
Ja to radim ovako,prosečem rozetnu i napravim od nje šelnu,možeš ga posle otvarati koliko hoćeš puta...
http://thumbnails110.imagebam.com/29760/c541ef297590887.jpg (http://www.imagebam.com/image/c541ef297590887)

pozz od cega ti je ovo dugme gdje pise reset

Bobo
29-12-13, 23:04
Pokazivac zaprljanosti zracnog filtera... Dok se u prozirnom djelu ne pokaze crveni prsten, nema potrebe za ciscenjem zracnog filtera. kad ocistis filter, tipkom resetiras pokazivac da ne pokazuje crveno...

MONTOYA
29-12-13, 23:05
To dugme služi da lakše pali traktor zimi :lol:
Šalu na stranu...to ti je druže indikator zaprljanosti vazdušnog filtera

Šanana
30-12-13, 00:29
Kolika je potrošnja u težem oranju sa IMT 565 i plugom IMT 757.20 na površini od jedne rali/kj? Navdite mi neki od vas vaša iskustva??

Znači, plug u odličnom stanju, ide ravno za traktorom, traktor u tip-top stanju, nov motor, puca od snage, nema dima!

Zemlja, dosta teška i dosta zbijena, masna i vlažna, dubina nije prelazila 25 cm, konstanto proklizvanje s uključenom blokadom, nove gume na traktoru 14.9-28.

Ajde baš me interesira dal netko ima slične parematre ko i ja i koliko mu potroši 565 solac s 757 plugom po kj?

sinisa1979
30-12-13, 00:50
Nemam 565 niti ga neko ima kod nas u okolini ali,ako mogu da napišem,verujem da u takvim uslovima potroši minimum 15lit po kj. Verujem da toliko popije jer M motori su veći potrošači od S motora a u takvim uslovima bi i S motor popio možda i nekih 20-30% više goriva od svoje normalne-uobičajene potrošnje.

Šanana
30-12-13, 02:17
565 nosi DM motor, čisti dizel, direktno ubrizgavanje i manji je potrošač od motora s predkomorama, odnosno M motora, dok pak S motor je nešto sasvim drugo :)

sinisa1979
30-12-13, 10:53
Pardon,u pravu si 565 ima DM motor i nije isto što i M,znam to samo nisam se dobro izrazio..... Moja greška! Uglavnom,po pitanju potrošnje oni su meni isti,DM i M motori,ali ok,možda-verovatno nisam u pravu. Verujem da popije 15 lit/kj ali ispravićeš me ako grešim.

Bobo
30-12-13, 11:22
Ma kojih 15?? To je previse.

12 je iber sto bi ja rekao...

telnett
30-12-13, 11:49
Imt-a te snage je najveci hendikep sirina zadnjih tockova pa dolazi do jake vuce u stranu ( dzaba dobar motor) pa deo snage trosi na to kao i lose rasporedjena tezina nazad pa odma kopa . To dolazi do izrazaja u oranju . skini tocak obavezno da hidraulika optereti zadnji kraj i nabaci neke tegove na zadnje tockove samo ces tako moci ici " u korak " bez blokade u losijim uslovima . Ovako kako si naveo ako je motor guran preko 2000 obrtaja pojeo je sigurno od 15 do 20 lit po kj .

Šanana
30-12-13, 22:04
Bobo...tebe sam čekao, znam da si imao onaj problem s dizama na 549...

na površini od 3,5 kj mi je srknuo 60 litara plavog.
kad se to preračuna dođe se do cifre od 17 litara po kj s 2x14" plugom, znači puno proklizavanja i dosta tvrdo zemljište.
Dok pak s 2x12" i Kverneland glavama 565 potroši oko 12-13l plavog po kj da je neznam kakva dubina i da je neznam kak tvrdo, a traktor doslovno leti s tim plugom.

Bobo
31-12-13, 00:46
Onda kolega moj imas jako tesku nogu na gasu... Nemas ti nista teze obradivu zemlju nego ja... Cak stovise imas vise pjeska i opet tolika potrosnja. Nema druge nego "gas do poda"... 549 trosi u oranju (s ispravnim diznama) 9.5l/kj s 2x12" a brena 12l/kj s 3x14" doduse oranja 30-ak cm sto jako rijetko radim...

Covjek iz susjednog sela je jednom davno posudio na nagovor drugih za svoj 560 IMT 757.20 plug. Do tad je orao s 2x12" i radilo mu fino i dobro. mislio je da ga zezaju za 2x14" ali je ipak otisao po njega vise iz svoje znatizelje nego icega. Kaze da nije mogao vjerovati da je traktoru s vecim zahvatom lakse orati. Da ima vise zemlje mjenjao bi plug al na 6-7 jutara zemlje mu se nije isplatilo posto je njegov 2x12" tad bio skoro pa nov.

Šanana
31-12-13, 01:44
Neznam Bobo, nisam orao pun gas, možda 200-300 okretaja manje, dubina oko 25, plug odlično poštelan, samo je plovio za traktorom, blokada stalno uključena, a proklizavanje sigurno 30% po mojoj procjeni i onda se ne čudim previše šta je toliko potrošio!
Brazda se lijepo rasipala, ali je nevjerojatno koliko je sabito zemljište bilo!

I ja sam uzeo 757 plug baš čisto iz znatiželje da vidim kak se bude traktor ponašao i čak sam i iznenađen kak uopče može i raditi s njim. Moram probati još na nekim drugim parcelama orat da bi mogao neku usporedbu napraviti, no na dubini oko 20 cm ide sasvim solidno.

Svi se kunu u mom kraju da se dosta teže ore ove jesni i zime u odnosu na lani i preklani, navodno su ove obilne jesenje kiše toliko sabile tlo i tu dolazi do težeg oranja, a potrošnja raste, po pričama nekih kolega i više od 30% po jedinici površine.

Bobo
31-12-13, 02:55
Nemam osobnog iskustva sa 757.20 pa ti ne znam reci nista...

Sto se gasa tice. 300 okretaja manje od ibera je dakle 2100 okretaja motora sto je PREVISE... ja orem recimo 1600 do 1800 maksimalno. Druga je stvar kad negdje treba povuci i tu kratkotrajno gazim koliko god treba ali u normalnom oranju po ravnom, preko 1800 mi ne pada na pamet, traktor sasvim fino radi, fino vuce, ne pati se a orao sam stvarno svega i svacega.

spasoje
31-12-13, 15:09
Vijek trajanja motora pored održavanja ,isto tako zavisi i od načina exploatacije.Postoji nešto što se zove max obrtni moment.Prevedeno :najveća dobit u odnosu u uloženo.
Malo je off al da ispričam.
Kupio ja 97 JETA 1.6 gtd. Kaže čovek ,to je sranje od auta. Nema goreg po njemu. Ima on takvu i već tri puta menjao glave i dihtunge ,svaki put se smota glava ili izgori dihtung.Jedva čeka da je proda.
Znam da ima štand na pijaci Arizona i pitam ga kako vozi.
Kaže.Idem dva puta sedmično u Bugarsku po kasete i CD-ove. Kad izadjem u Kuzminu stisnem do poda i nepredišem dok nemorama.Samo popušta na naplatnim ...Natovarim je tamo do krova i opet nazad . Nazad ide 160 a tamo 170. Jebeš budalu.A kod mene i danas ta ista glava na motoru prešla preko 500 ooo.Samo lagano .

skuter
31-12-13, 22:46
Tacno, za sve masine vazi. Ako se vozi na podrucju fabricki deklarisanog najboljeg obrtnog momenta, tu je potrosnja goriva najmanja a rad motora najzdraviji. Za automobile je po pravilu to negde oko pola gasa, plus - minus, procita se u knjizici pa se vozi na tacno koliko pise. Najveca snaga je drugi pojam i to se po pravilu nalazi oko punog gasa, ali taj rezim nije zdrav za dugotrajnu upotrebu. Za traktore najbolji obrtni moment je oko 1200 - 1600 obrtaja, kako koji (procita se u knjizici), a najveca snaga na oko 2000 - 2300 obrtaja, opet kako koji. Najnoviji traktori daju najvecu snagu oko 2800 - 3000 obrtaja, videcemo koliko ce ziveti. Dizeli su nacelno dugohodi motori i ne podnose visoke obrtaje, u principu. Sto lenji, to dugovecniji.

vladj
01-01-14, 23:50
Titani u zimskom snu.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/q71/1487421_578086325600667_1904075537_n.jpg

cira92
01-01-14, 23:50
BAs im lepo tu u garazi... ::lose::

vladj
02-01-14, 00:02
Ruska šupa.Lkl{{

Matic
02-01-14, 00:17
Jel to na nekom otpadu ili...?

Šanana
02-01-14, 08:32
Nemam osobnog iskustva sa 757.20 pa ti ne znam reci nista...

Sto se gasa tice. 300 okretaja manje od ibera je dakle 2100 okretaja motora sto je PREVISE... ja orem recimo 1600 do 1800 maksimalno. Druga je stvar kad negdje treba povuci i tu kratkotrajno gazim koliko god treba ali u normalnom oranju po ravnom, preko 1800 mi ne pada na pamet, traktor sasvim fino radi, fino vuce, ne pati se a orao sam stvarno svega i svacega.
Sve to stoji, probat ću drugačije pa da vidimo jel bude razlike.

vica022
02-01-14, 11:21
oko 1600 obrtaja ti je otprilike najbolje sto se potrosnje tice. obrtni moment je najveci otprilike gde mu mere moto casove na satu. mada sa tim plugom i tim traktorom nema mnogo razlike u potrosnji. 565 radi jednostavno na ivici mogucnosti a pod blokadom stalnom prilicno se dodatno napreze i potrosnja je mah. jedino u boljim vremenskim uslovima raditi i potrosnja je manja donekle. probali smo sve varijante ali potrosnja sa 757 -14col je uvek na granici oko 30 L po ha. imt577 sa istim plugom trosi daleko manje oko 20-24L po ha. znaci moze ga vuci 565 i slicno ali se to u potrosnji oseti i namuci traktor. jedino u laganim zemljistima dobra kombinacija. drzi se sanana starog pluga i te kombinacije 2/12.

vladj
02-01-14, 14:04
Jel to na nekom otpadu ili...?

Ne znam, sliku sam pronasao na HDD.

AcA OPEL
02-01-14, 14:10
Samo da kazem da nije tacno ono da svaka masina najmanje trosi u podrucju najveceg obrtnog momenta.Imam kola sa 1.8 16V masinom kojoj je najveci obrtni moment na 4800 o/m i ne smem ni da pomislim koja je potrosnja da vozim na tim obrtajima.
Kod 565 je max obrni moment na 1300 o/m ako se ne varam ili 1500.Kod mene vidim sa 558 i 560 normalno ljudi vucu 2x14",pa cak po neko i sa C-355/360.Tako da ne bih reko da je veliki to plug za 565,pre je tu nesto drugo u pitanju.

North ARMY
02-01-14, 14:54
Oooo Boze od kad su dizel I benzinski motori za poredjenje ?

telnett
02-01-14, 15:15
Dali je tacno ili ne za taj obrtni momenat ne znam ali ko slusa motor nece puno da pogresi sa obrtajima da ne broji sagorevanja ( koliko sporo se vrti ) i isto tako da se motor ne vrti u prazno ( prebrzo ) ...

Za obrtni momenat na mome je oko 1400 . To sam zakljucio kada mi je pumpa bila za stelovanje i ja vucem nesto tesko uzbrdo i obrtaji krenu da padaju a ja uporan ne menjam brzinu na nize , padali su do 1400 ne ispod , i onda kada tesko savlada sa 1400 ponovo vata zalet .

spasoje
02-01-14, 15:31
To je priča bez kraja pa bolje nepočinjati.

galicije83
02-01-14, 15:58
људи о чему ви причате...па највећу снагу ови нови тракторски мотори остварују између 1800-1900 обртаја, све преко тога је тошење горива узалуд, јер им је снага све мања и мања...обтни момент им је највећи у распону од 1200-1500 обртаја, када им је на располагању око 90% снаге мотора, а то би значило да тада имају најбољу искоришћеност....

што се тиче ИМТ трактора они имају максимални обртни момент на неких 1300 обртаја, а највећ у снагу на око 1900 обртаја...значи у орању их треба терати ту негде око 1600-1700 обртаја, јер тада не гутају много дизела...

Bubu
02-01-14, 16:08
I opet sve to zavisi od ugla pretpaljenja i punjenja a ta dva parametra je moguce stelovati na svim SUS motorima, nebitno da li su starije ili novije generacije, dizel, benzin, 4 ili 2 takta.

Ljuta guja je uspesno odradila podrivanje:

https://www.facebook.com/photo.php?v=228188597361133

Shale
02-01-14, 17:52
Na kojoj dubini je ovo podrivano?

Bubu
02-01-14, 18:23
Kaze Zarko na 35cm. To je tako dobra zemlja da se lepi za ciste i sjajne daske, ni ne cudi me sto nije dublje podrivao.

Milojevic
03-01-14, 01:11
http://www.dodaj.rs/f/40/an/3HmrA4eN/img499.jpg

Staro sediste odradilo svoje, a evo interesantne ideje za zamenu ko ima stolicu za komp viska Lkl{{

spasoje
03-01-14, 01:18
Ova ide samo uz IMT računar .I boja štima ,a najvažnije da dupe nezebe i žulja.

Boki-Vl
04-01-14, 01:13
Procurela mi je pumpa volana na imt 565, ko radi servis?

Bi Zeleni
04-01-14, 12:51
Vlasnici IMT-a 549 koji plug vucete,jel moze 756.20 2x12 u srednjoj zemlji po tezini ,IMT 560 vuce 757.20 2x14?

mirmag
04-01-14, 17:23
Procureo je i drugi semering na remenici na imt 577...ne znam da li da se smejem ili da placem....
Da li neko zna gde je polozaj semeringa na dekli?Da li ide skroz do odbacivaca ulja ili blize remenici?
Prvi zamenjeni je cesao o remenicu,bio je na dubini od 6mm od ivice dekle.Ovaj drugi smo gurnuli 4mm dublje,ali opet ne do kraja.
U dekli ima 25mm prostora,pa semering moze gde hoce,ali izgleda mu je samo jedan pravilan polozaj.
Skidam ga ovih dana i uzimam drugi semering i pravac masinska radionica na proveru da li je mozda greska u remenici.

cira92
04-01-14, 17:29
To je moja muka bila sa Rakovicom i zadnjim semeringom na radilici!!!!!!!!!!!!!!!! MA promenio sam neznam ni sam koliko,malo malo odvajaj traktor,ali nasao sam resenje i za to.. Ali kod tebe nemoze to resenje da bude...
Da ti nisu remenicu ostavili da bude veca nego sto treba????

mirmag
04-01-14, 18:08
To je jedan od mogucih razloga,zato cu i odneti remenicu na proveru...

sinisa1979
04-01-14, 19:27
Nije nešto preterano bitno gde će se nalaziti semering,naravno ne može se ostaviti onako da ga remenica jede kao što ti je bio prvobitno namontiran..... Bitnije je da remenica bude pravilno obradjena a površina gde naleže semering ko ogledalo ravna. Naravno pripazi i na prečnike što kaže Ćirko a i na centričnost površine. Moglo bi se desiti da je prestrugana ili da je većeg prečnika ako je navučena čaura na nju. Mada moje mišljenje je da remenica nije dobro obradjena tj ili "baca",ili je neravna površina. Semering nije sigurno jer te dve firme,čije si sem. postavljao,imaju neki kvalitet proizvoda.

galki
04-01-14, 19:33
mirmag semering i remenica treba da se naulje pre montiranja

mirmag
04-01-14, 20:24
Ratko,namazano je pre montaze,ali posto je remenica radjena(caura),moguce je kao sto Sinisa kaze da su majstori us..li posao.No videcemo posto su prihvatili da na ime reklamacije pregledaju i premere istu sa novim semeringom(onim skupljim Nemackim)
Pre generalke nikada nije pustao ulje ni napred ni nazad i pored toga ja sam dao da se remenica odradi da se bas to ne desi...i bas se to desilo...i to dva put!

lisnik
04-01-14, 21:36
Kanal koji zaptiva na semeringu je najbolje namazati zutom (mekanom) tovatnom mascu.

cira92
04-01-14, 21:43
Mirmag- Nisam obracao paznju koliko ima mesta tu na dekli ali dal kojim slucajem moze da se stave dva semeringa???? Samo pitam postoji li mogcnost posto znam da je dekla sira od semeringa ali neznam da li dovoljno siroka za dva semeringa??? ^-^

mirmag
04-01-14, 21:51
Dekla ima ima mesta,ali remenica ne!Ako remenica ne valja,dzaba i tri da se stave....

vasovac
04-01-14, 21:55
да ти није запушио либер лауф ако запуши онда оће да избија семериг јер и мотор мора да дише

cira92
04-01-14, 21:55
Ako remenica nevalja ne vredi... Ali as me zanimalo da li moze 2 da se stave znaci ne... Hvala.. >:({

mirmag
04-01-14, 22:06
да ти није запушио либер лауф ако запуши онда оће да избија семериг јер и мотор мора да дише

Ne,iber je cist...

sinisa1979
04-01-14, 22:23
Ali as me zanimalo da li moze 2 da se stave znaci ne...
Ako se postave dva semeringa,vanjski će nastradati jer ne dobija ulje. A i bezveze praviš 2 kanala na remenici....

KAMENI
04-01-14, 22:38
Dajte mi neku ideju kako da saniram ovo "vlaženje" jer ne mogu reći da je curenje. Dali da ga vadim napolje (ne znam kako), dali da ga zalijem tečnim metalom, dali silikonom...... Motor je skroz suv a ovo me počinje nervirati da bude mastan tamo gde ni jedan nije....
http://www.dodaj.rs/f/3I/1L/1iX7Zj9a/fotografija0511.jpg
U pitanju je blok motora IMT 558

borko jagodinac
04-01-14, 22:43
Kameni@ Ja bih tu namazao teci metal i resena stvar

KAMENI
04-01-14, 23:01
Kameni@ Ja bih tu namazao teci metal i resena stvar

Verovatno ću tako i uraditi. Kad sam danas očistio to mesto oko čepa vide se tragovi neke bele "zaptivne mase" koja se stvrdnula, e sad dal je to osušena boja ili nešto drugo ne znam.

kinez
04-01-14, 23:11
Dajte mi neku ideju kako da saniram ovo "vlaženje" jer ne mogu reći da je curenje. Dali da ga vadim napolje (ne znam kako), dali da ga zalijem tečnim metalom, dali silikonom...... Motor je skroz suv a ovo me počinje nervirati da bude mastan tamo gde ni jedan nije....
http://www.dodaj.rs/f/3I/1L/1iX7Zj9a/fotografija0511.jpg
U pitanju je blok motora IMT 558

probusos rupu i zavijes neki debeo hosraf i iscupas napolje

pigsfarm
04-01-14, 23:42
stavi novi cep

galki
05-01-14, 08:36
ja koliko se razumem u zvizdanje to je cep od vode

KAMENI
05-01-14, 12:12
ja koliko se razumem u zvizdanje to je cep od vode

Onda bi curila voda a ne ulje! Izgleda da ti "zviždanje" ne ide od rukeLkl{{

MONTOYA
05-01-14, 14:46
http://www.kupujemprodajem.com/Imt-590-9724781-oglas.htm?filter_id=44427
IMT 590

nesko2563
05-01-14, 14:47
a da ti možda ne kapa sa ac pumpe?

galki
05-01-14, 18:11
kameni sigurno ti je to cep od vode, od ulja nema sa strane

cira92
05-01-14, 18:18
A moze da bude da to ulje izlazi kroz neku pukotinu na bloku.??? ^-^ I ja mislim da je to cep za vodu (antifriz) 99% je za to...

telnett
05-01-14, 18:31
Komsija na svome 58 ku ima na istom mestu mrlju od ulja tj kada se zagreje tada tali , po njegovim recima je blok porozan a vrujem da je tako jer je mehanicar i ne "masti" pricu .

KAMENI
05-01-14, 22:43
Sad ste me bacili u bedak, dal curi na tom čepu ili je porozan blok ko što kaže moj komša telnett !?! Ta fleka na bloku je za celu jesenju sezonu i ona se skoro praktično i ne vidi od alnasera ali voleo bi da to saniram.

cira92
05-01-14, 22:50
Kameni- Operi lepo blok na tom mestu kad je skinut anlaser i posle kad pocne da curi tacno ces videti gde pocinje provo da pusta....

A ako ne ustanovis uvek mozes da mu uradis fasadu spolja pa se ence videti... Lkl{{

Matic
05-01-14, 22:52
Ja bi na to mesto zalepio žvaku.

cira92
05-01-14, 22:56
Ja bi na to mesto zalepio žvaku.

Joj ti si jos bolji... :lol: :lol: :lol: :lol: Salu na starnu Kamenom nije do sale ali nisam mogao da odolim.. :lol: A ako ni zvaka ne pomogne kao sto kaze Matic uvek mozes da zamenis blok.. Lkl{{ Imam ja jedan samo sto mesa vodu i ulje,pa ti sad vidi sta ti je bolje... :lol:

Matic
05-01-14, 22:58
I to isključivo Čunga Lungu. Lkl{{

KAMENI
05-01-14, 23:06
Matic Vlaži on meni i na kardanu samo ne znam koju tamo žvaku da zalepim ^-^:lol:

Matic
05-01-14, 23:21
6580
Probaj ove ali moraš najmanje 5-6 komada odjednom zvakati da bi se napravilo dosta diht mase. Lkl{{

CetojevicM
06-01-14, 13:42
Danas sam isao gledati jedan IMT 577, uocio sam dva nedostatka, pa me zanimaju koliko bi okvirno kostale popravke:
1. Kocnice slabo koce, kada idem napred nekako ukoci, kada idem nazad skoro da ne koce nista.
2. U petu brzinu se ne da usaltati, odnosno da se usaltati ali pri pustanju kvacila odmah zakrci nesto u mjenjacu, po recima vlasnika sinhron treba zamjeniti.

tesin
06-01-14, 18:49
mislim da je ovo najednostavnije i 100% provereno http://www.ap-sport.rs/prodavnica/images/watermarked/detailed/4/tmp_mmaJ1C.jpg i ako se nevaram kosta manje od 100 dinara
tj.ako je u pitanju voda,a ako je ulje izvadi cep ocisti blok kupi ili napravi novi cep namazi tecnim metalom i zakucaj ga nazad

vasovac
06-01-14, 21:08
mislim da je ovo najednostavnije i 100% provereno http://www.ap-sport.rs/prodavnica/images/watermarked/detailed/4/tmp_mmaJ1C.jpg i ako se nevaram kosta manje od 100 dinara
tj.ako je u pitanju voda,a ako je ulje izvadi cep ocisti blok kupi ili napravi novi cep namazi tecnim metalom i zakucaj ga nazad

ово сам сипао у хладнјак и затворило је рупу

pocerina
07-01-14, 22:45
http://www.mascus.rs/poljoprivreda/traktori-ispod-40-ks/imt-539/mrxwlkky.html
Nisam znao da si i 2000-te izvozili. Ima servo, i vece gume nego nase standardne...

MONTOYA
07-01-14, 22:50
drži dobru cenu ;D}

Manjevic
07-01-14, 22:51
gume mi se negove svidjaju....

pocerina
07-01-14, 22:54
Cena jaca nego kod nas...

Bobo
07-01-14, 23:18
Hidro volan uradjen onako kako sam ja i pisao u temi "ugradnja hidraulicnog volana" sto znaci da taj sistem valja... Ovo mi se cini da je neki stranac da ovo IMT-a nije vidjelo... Sumnjive gume, kabina, kuka, naljepnica, zastita oko kardana, hidraulicni volan je tvornicko rjesenje kakvo IMT nikad nije imao koliko znam...

pocerina
07-01-14, 23:28
Ali je sat od moto casova srpski...

spasoje
07-01-14, 23:34
Tačno .Kad je novi radi samo do 500 h.

Bobo
07-01-14, 23:49
Paaa, sve upucuje na to da je ovo "englezer" osim sata koji je zamjenjen nakon uvoza traktora u srbiju da ima manje radnih sati... Sumnjam da mu je to original sat i stvarni radni sati...

sova
07-01-14, 23:50
Hidro volan uradjen onako kako sam ja i pisao u temi "ugradnja hidraulicnog volana" sto znaci da taj sistem valja... Ovo mi se cini da je neki stranac da ovo IMT-a nije vidjelo... Sumnjive gume, kabina, kuka, naljepnica, zastita oko kardana, hidraulicni volan je tvornicko rjesenje kakvo IMT nikad nije imao koliko znam...
Bobo sta je sa kukom i zastitom, sta ne valja?

kinez
07-01-14, 23:59
ma to nasi nesto sklapali imao ga moj komsija tesko sr..e od traktora prodaoga sa 300rh. secam se samo da je imao alnaser rumunski,altelnator ruski,farovi ruski,volan od UTb rumunski ijos mnogo gluposti nemogu da se setim davno bese 94-95g.motor neki cudan meni u to vreme menjao sa dihtung glave cinimi se da smo pravili.samo nije imao ovolike gume

pocerina
08-01-14, 00:06
Paaa, sve upucuje na to da je ovo "englezer" osim sata koji je zamjenjen nakon uvoza traktora u srbiju da ima manje radnih sati... Sumnjam da mu je to original sat i stvarni radni sati...

Po podacima iz oglasa ja bih rekao da je traktor u Engleskoj, a ne u Srbiji, tako da nasi nisu mogli da mu zamene sat... A i ne znam sta je cudno kod kabine, izgleda kao i sve ostale na 539, a zastitu oko kardana i poteznicu mozda je vlasnik stavio...

sova
08-01-14, 00:17
Upravo to hocu da kazem, ovdje je sve ok. Vidjeo sam ovdje par takvih kuka.

Bobo
08-01-14, 00:22
Iskreno, zastita oko kardana je bila nekad na IMT traktorima ali ovakve kuke NIKAD nisam vidio na IMT-u. ili poluautomatske "s krizem" ili automatske koje imaju lance spojene na podizne poluge i bravu koja se oslobadja pomocu sajle u kabini... naljepnica je daleko od originala kao i gume kako mi se cini. Kabina mi je nekakva cudna, ne znam, mozda mi se cini...

A slozit cete se sa mnom da ovakav hidraulicni sistem upravljanja nikad nije bio na IMT traktorima.

Šanana
08-01-14, 01:18
Šta se tiće gume, pozadi ima 14.9-20, isto srce felge samo veči obruč, a prednje ima 7.50-16 na felgama od 558, po meni sve vrlo lako moguće tvornički odrađno.

sinisa1979
08-01-14, 10:50
Misliš 14.9x28?

sova
08-01-14, 11:16
Iskreno, zastita oko kardana je bila nekad na IMT traktorima ali ovakve kuke NIKAD nisam vidio na IMT-u. ili poluautomatske "s krizem" ili automatske koje imaju lance spojene na podizne poluge i bravu koja se oslobadja pomocu sajle u kabini... naljepnica je daleko od originala kao i gume kako mi se cini. Kabina mi je nekakva cudna, ne znam, mozda mi se cini...

A slozit cete se sa mnom da ovakav hidraulicni sistem upravljanja nikad nije bio na IMT traktorima.
Ja sam vidio ovakvu kuku, i sjecam se da su vlasnici govorili kako je moraju skinuti, jer smeta u oranju, posto je blizu tla.

Bobo
08-01-14, 11:25
Ajde, svaka cast... meni je ovo prvi puta da vidim ovaj sistem kuke na IMT-u...

A kako to kuka smeta u oranju? koliko duboko ti ljudi oru da im kuka smeta? na 539 tvornicka kuka kad se jednom zasarafi na ona 4 sarafa ispod nema mrdanja tu je dok ju opet ne rasarafis. nikad to nikome smetalo nije. jednom sam se objesio traktorom na stvarno visoku medju i to sto sam imao montoranu klatecu poteznicu. da je bila kuka, ona je uska i usjekla bi se u zemlju i prosao bi bez problema.

Tintoreti
08-01-14, 11:27
Ako je to 539 onda je i ovo Lkl{{ http://www.mascus.rs/poljoprivreda/traktori-ispod-40-ks/imt-539/rmosjkpu.html Svasta se prodaje pod tim nazivom ......
Kacio sam se ja i sa automatskom kukom u oranju ali to je retkost i odredjene kokolnosti da se poklope da se "okacis" u normalnom oranju nikad. To kad se desi omanji kamen resava problem.::super::

pocerina
08-01-14, 12:44
Tintoreti to sto si ti okacio i ne lici na 539, a onaj drugi je isti kao klasican 539, verovatno neka varijanta za izvoz... Ajde da samo lici na 539 pa da kazes da ga neko prodaje pod tim imenom, ali on je identican, a te velike gume, poteznica i zastita oko kardana to moze svako da zameni...

- - - - - - - - - -

A kako to kuka smeta u oranju? koliko duboko ti ljudi oru da im kuka smeta? na 539 tvornicka kuka kad se jednom zasarafi na ona 4 sarafa ispod nema mrdanja tu je dok ju opet ne rasarafis. nikad to nikome smetalo nije. jednom sam se objesio traktorom na stvarno visoku medju i to sto sam imao montoranu klatecu poteznicu. da je bila kuka, ona je uska i usjekla bi se u zemlju i prosao bi bez problema.

A Bobo to za kuku, ne mora da znaci da ako ti do sada nisi video taj sistem, da taj sistem nije fabricki radjen za neka trzista... Uostalom mozda ju je i vlasnik sam napravio...

Šanana
08-01-14, 15:00
Misliš 14.9x28?

Ma da, naravno 28, krivo sam natipkao!
Hvala na ispravci!

sova
08-01-14, 21:19

U mojoj okolini se ore na max 30cm, ali ova kuka je poprilicno nisko u odnosu na druge sto se montirale na imt, plus je jako siroka ,sto se donekle vidi na slici. I jako su masivno uradjene. Zanimljivo je to sto je to bilo samo na fergama godista, otprilike kao i ovog sa "Mascusa".

cira92
08-01-14, 21:33
Bobo- Kabina nije nimalo cudna ista je kao na moj 539... Samo su na mj 539 pozicije ispod farova i to mi se nesvidja!!!!! Sad cu da kupim farove koji imaju poziciju u sebi i to cu da izbacim!!!!

http://www.dodaj.rs/f/3j/11q/3IhY10pA/img2350.jpg

milos bota
08-01-14, 22:15
štaćeti pozicije kada su upaljena kratka svetla

cira92
08-01-14, 22:15
A Policija kad kaze upali samo poziciju??? ^-^

Truya 86
08-01-14, 22:16
Ajde da se i ja ubacim u diskusiju,90% sam misljenja da je ovo IMT,bas sad gledam neke detalje koji su identicni nasim traktorima,kabina je sigurno nasa s tim da na oba vrata su postavljene brave( kod nas na novijim kabinama nije to slucaj),motor alnaser i alternator su identicni kao na 539(na mom je indenticna kombinacija).Gledam deklu na motoru gde se sipa ulje i gde se zupci pvp pumpa i mislim da nijedan original Perkins motor nema bas takvu deklu,Bugarski ili Indijski motor nije sigurno.Mozda gresim ali cisto sumnjam,sto se ostalih stvari tice vlasnik je mogao sam da nabaci servo na traktor,mada se po boji cini da je sve u originalu,posuda za ulje je na mestu predvidjenom za kompresor,automatska kuka takodje je mogla biti naknadno stavljena,mada ne verujem,sediste traktora je identicno kao i nase,ima bas puno detalja koji su isti kao na nasim traktorima i koji se mogu videti ko dobro osmotri.Cini mi se da se IMT malo potrudio oko izvoznog modela sudeci po detaljima iz kabine i oko instrument table(tapacirana krila) i jos neke sitnice.Gledam oznake na trubama pozadi i na menjacu al se ne vidi jasno sta je utisnuto tj sta pise,mislim da bi to razresilo sve dileme.

milos bota
08-01-14, 22:19
Izgleda gadno

cira92
Kod mene je bezveze ovi kao beli zmigavci to je pozicija!!!

- - - - - - - - - -

Trujo- Kako mislis na toj kabini ima brave na vratima???? PA zar nema svaka kabina brave za ulazak??? KAbina je ista kao moja 100%.. I brave i sve,sa desne strane nema bravu sa spoljne strane isto kao i moja... Ovo je 101% IMT...

MONTOYA
Ajde da se i ja ubacim u diskusiju,90% sam misljenja da je ovo IMT,bas sad gledam neke detalje koji su identicni nasim traktorima,kabina je sigurno nasa s tim da na oba vrata su postavljene brave( kod nas na novijim kabinama nije to slucaj),motor alnaser i alternator su identicni kao na 539(na mom je indenticna kombinacija).Gledam deklu na motoru gde se sipa ulje i gde se zupci pvp pumpa i mislim da nijedan original Perkins motor nema bas takvu deklu,Bugarski ili Indijski motor nije sigurno.Mozda gresim ali cisto sumnjam,sto se ostalih stvari tice vlasnik je mogao sam da nabaci servo na traktor,mada se po boji cini da je sve u originalu,posuda za ulje je na mestu predvidjenom za kompresor,automatska kuka takodje je mogla biti naknadno stavljena,mada ne verujem,sediste traktora je identicno kao i nase,ima bas puno detalja koji su isti kao na nasim traktorima i koji se mogu videti ko dobro osmotri.Cini mi se da se IMT malo potrudio oko izvoznog modela sudeci po detaljima iz kabine i oko instrument table(tapacirana krila) i jos neke sitnice.Gledam oznake na trubama pozadi i na menjacu al se ne vidi jasno sta je utisnuto tj sta pise,mislim da bi to razresilo sve dileme.Po meni uopšte nema tu dileme,vidi se iz aviona da je IMT

cira92
08-01-14, 22:23
Izgleda gadno

Mislim na moj 539 sa onim pozicionim svetlima??? ^-^

milos bota
08-01-14, 22:32
Da mislio sam na ta tvoja poz svetla,kako bi izgledala ona
dupla za zmig od 560 što idu na blatobrane?

cira92
08-01-14, 22:34
MA sacu ja to da izbacim!!! Kupim normalne farove i resen problem... Zimgavce prebacim napred gde trebaju da budu i resen problem... Ni meni se uopste ne svidja ovako!!!! A ovi farovi neverovatno kako slabo svetle!!! Nevidis nista nocu!!!

Truya 86
08-01-14, 22:43
Ciro pogledaj bolje Lkl{{,na nasima postoji brava sa unutrasnje strane vrata ali nemaju bravu sa spoljne strane.(bas gl. tvoj IMT)Na IMT-u sa slike brave su sa obe strane,kao i oslonac za nogu,koji kod nas takodje ne postoje sa desne strane.Ima brdo detalja.Voleo bih da su se i kod nas prodavali ovakvi modeli,unapredjenja nisu revolucionarna,ali bi svakako olaksale rad,svidja mi se auto.kuka a posebno servo na traktoru,da je bio skuplji sa ovim dodacima i 1500E ili DEM svejedno,siguran sam da bi opet nasao brdo kupaca kod nas.Steta...

ddragan
08-01-14, 22:44
Bobo- Kabina nije nimalo cudna ista je kao na moj 539... Samo su na mj 539 pozicije ispod farova i to mi se nesvidja!!!!! Sad cu da kupim farove koji imaju poziciju u sebi i to cu da izbacim!!!!

http://www.dodaj.rs/f/3j/11q/3IhY10pA/img2350.jpgKako si uspeo tanjiracu onako da otkacis?Izvinjavam se za off.

cira92
08-01-14, 22:48
Pa tanjiraca je bila osigurana sa klinom za transport i tako mogu lako da je otkacim,naravno sad je spustena na zamlju.... :){{

- - - - - - - - - -

Ciro pogledaj bolje Lkl{{,na nasima postoji brava sa unutrasnje strane vrata ali nemaju bravu sa spoljne strane.(bas gl. tvoj IMT)Na IMT-u sa slike brave su sa obe strane,kao i oslonac za nogu,koji kod nas takodje ne postoje sa desne strane.Ima brdo detalja.Voleo bih da su se i kod nas prodavali ovakvi modeli,unapredjenja nisu revolucionarna,ali bi svakako olaksale rad,svidja mi se auto.kuka a posebno servo na traktoru,da je bio skuplji sa ovim dodacima i 1500E ili DEM svejedno,siguran sam da bi opet nasao brdo kupaca kod nas.Steta...

Upravu si nisam ni primetio bravu sa desne strane... ::sramota:: A ima i stepenik sa desne strane... Ovde su se malo vise potrudili... Lkl{{

Šanana
09-01-14, 01:00
Izvozni modeli su uvek bili dostojnije i kvalitetnije odrađeni i sa više opreme nego modelu za našu bivšu YU.

E sad ako je neko bio takve sreće pa je uspeo da naleti na nov izvozni model i kupi ga kod nas. Uvek je postojala očita razlika između izvoznih i modela za naša tržišta.

gagiska83
09-01-14, 04:08
Evo moj fergo ima i spoljašnju bravu i stepenik

http://s19.postimg.org/k3xspitr7/2013_11_24_062.jpg

BOKIBOLE
09-01-14, 13:57
Ljudi gledam malo oglase i nadjem neki imt 560 novi tip, koji ima dva reduktora menjača. Jel to serijski tako pravljeno?

Bobo
09-01-14, 14:08
Vec se o ovome pricalo... Bilo je IMT traktora koji su imali reverzer mehanicki i rucka je bila ispred dva standardna mjenjaca i klimala se lijevo-desno...

A saznat naj bolje mozes ako nazoves covjeka i pitas. Naj vjerovatnije da su to prije i puzne brzine nego reverzer al ko ce ga znat...

pešut
09-01-14, 14:16
Taj 560 stoji dugo duuugo u oglasima, vidjam ga više od godinu dana sigurno

spasoje
09-01-14, 14:23
Pa kad ima viška delova...

pešut
09-01-14, 14:56
Ili ima neki defekt ili je ljudima čudno i sumljivo pa ga izbegavaju

macak23
09-01-14, 18:21
http://www.dodaj.rs/t/13/Ao/2kiAMDD7/snapshot20140109.jpg (http://www.dodaj.rs/?13/Ao/2kiAMDD7/snapshot20140109.jpg)http://www.dodaj.rs/t/1j/Z2/3hZ6hvKi/snapshot2014010911.jpg (http://www.dodaj.rs/?1j/Z2/3hZ6hvKi/snapshot2014010911.jpg)

Kod imt 539 nam se ovo polomilo gde mogu nabaviti rezervni deo?

nedeljkosavic012
09-01-14, 18:28
Probaj na jusel.com. Firma je iz sapca salju delove brzom postom a na sajtu imas internet katalog sa cenama

Kosjerac
09-01-14, 20:29
Evo ovde imaš brojeve nekih otpada pa se raspitaj: http://poljoinfo.com/showthread.php?5678-Rezervni-delovi-za-traktore%28novi-i-polovni%29

markodjurdjevic
09-01-14, 20:41
Zna li neko koliko staje ulja u bocni reduktor na IMT 558?

sova
09-01-14, 20:45
Ako je kao na 560, onda ide 0,9 lit.

pocerina
09-01-14, 21:30
Ljudi gledam malo oglase i nadjem neki imt 560 novi tip, koji ima dva reduktora menjača. Jel to serijski tako pravljeno?
Na kojm sajtu si to gledao ?

Milos M.
09-01-14, 22:29
Mislim da je to ovaj,ima neka 3 menjacahttp://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1418333_IMT_560-De-luxe_1992_god:

cira92
09-01-14, 22:33
Ma boga mi ovaj je dobro opremljen...

pešut
09-01-14, 23:02
Jeste to je taj dobro sam zapamtio tepihe i belu kuglu, a i prijavljuje mi da sam već video ovaj oglas ranije na polovnim automobilima. Sigurno je na olasima više od godinu dana.
A možda bi kolega Dolovac mogao nešto više da zna o traktoru? Ipak se prodaje u njegovom mestu, ukoliko taj traktor i postoji uopšte ako nije klasična navlakuša prodavaca sa lepim slikama i lepom cenom, a kad odeš...

vladimir92
09-01-14, 23:55
Kad odes pokazuje ti 542,549,sve utegnuto..Lkl{{

Djole71
10-01-14, 00:15
Na zadnjoj slici ako se nevaram su sire gume zadnje nego na slici gde se pokazuju sare.Mutna rabota....:lol:.

cira92
10-01-14, 00:17
Pa izgleda zato sto je sira leva guma od desne ili mi s esamo cini??? ^-^

BOKIBOLE
10-01-14, 11:04
Pocerina, to je taj traktor.

alen1972
10-01-14, 14:01
Rasravio sam prednji most na 539, treba da izmenjam caure na njemu. Sad imam problem, imao je dosta lufta na vesanju pa je ostetio bolc i onu rupu u mostu pa ne znam ima li neko da proda onaj deo sa rupom polovan ispravan ili da ovaj radim na strug?

mirmag
10-01-14, 16:38
Danas rastavljen po treci put...

http://i39.tinypic.com/2ia8jgk.jpg

http://i39.tinypic.com/14ih7rq.jpg

kinez
10-01-14, 16:47
dal ti ne curi na ovim nutovima dal ti ne ide neka gumica nemogu da se setim kako bese,ovo kod tebe bas prevrsilo svaku meru{"{":

German hunting terrier | Jagdterrier