IMT

Dans sam orao sa ursusom, a komsija 2 njive dalje je orao sa 560! On je orao sa IMT plugom 2x12" a ja sam orao sa duplo vecim zahvatom (5x10")... Dok je on okrenuo jedan krug, ja sam napravio jedan ipo i bio sam u povratku skoro na pola kruga(falilo mi je oko 200m da napravim 2 kruga)... I vi se hvalite da je 560 dobar orac? Snimao sam sa mobilnim ali se nevidi bas dobro... Sve u svemu Ursus ga je pojeo za dorucak u oranju....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Nz-WS0OFw88[/youtube]
 
Ne govori mi nista to sto je on skoro ceo dan orao ono zasta je meni trebalo 2 sata... I jos je imao prednosti u snazi, jer ja sam orao sa 0.656ks/cm zahvata, dok je on orao sa 1ks/cm i sto je najzanimljivije nije orao dublje nego ja...
 
zavisi od vozaca neko stedi masinu a neko je samo lozi
mozda mi neces verovati ali ja sam prosli petak video ursuza c904 vuce imt 757 i ne ide nista brze od mog 560 2*12
sve zavisi od filozofije i mentaliteta vozaca :cao:
 
ja ti kazem da sve zavisi ko kako ganja masinu
u cetvrtak na kraju one ulice gde je poljoauto tanjiraju zajedno td90 i c904,ista brzina al td vuce vecu tanjiracu
 
al nece dugo,ima ubrzo zecevi da krljaju u menjacu,medved je zakon a odosmo polako u ......ups ovo je imt,ma brena je pravi traktor posle rusa :cao:
 
jel ima neko iskustva sa ugradnjom hidraulicnog volana?? Gde naci delove, izrada po porudzbini i slicno....
Konkretno, razmisljan da stavim na 558
 
North ARMY je napisao(la):
zavisi s kog kraja sela gledas jel brena pre ili posle rusa :sta: :haha: :haha:
jbg on sa 80 ks vuce 5*10 a rus 82 ko tvoja vuce 3*10 i taman joj :D
Ma vuko bi i rus 5x10" da ima jos 2tone tezine vise.... A i brena je teska, zar ona nebi mogla da vuce taj plug?
 
jedan clan rece da ursuz ima 1t vise
kad je imt imao 1t vise onda nije valjalo ::lose:: a sad kad ursuz ima onda valja....
Post je spojen: [time]1256620125[/time]
_________________________________________________
mislim na viska mase
 
Navedi citat, nesecam se.... A to za tezinu je lose jedino za gornju obradu, a za tesku obradu i transport je :D Jedino sto je razlika je da je malo tromiji zbog te vece mase, ali kad se zauka.... :bravo:
 
citat je u p.p. ne bih da prozivam tog clana da se ne naljuti,inace nema ni imt(ima 539 al to je sad nebitno) ni ursuza-zetora
a i sluzi mi moj kao za tezu obradu za laksu imam 533
 
Kad već poredite-pre nekoliko dana moj rođak sa 539 i plugom 2x10 otišao da pomogne u ornju sa njim su orali još ursuz 355 plug 2x10 i torpedo 48 plug 2x12,dubina oko 20-22cm,539 i ursuz držali su korak čak je i 539 pošto je okretniji i izmicao a topedo je bio osetno sporiji.Što se tiče 560 moj drug ima 560 86g. ali u ekstra stanju vuče plug imt 756.20 i uvek ore 3 sporom,ja ga pitam(i ne samo ja)zašto ne ore 1 brzom on kaže "ovako se trakaktor ne muči" :sta:
 
Kad smo kod penzionera, evo i mog "Dede" :cao:
27zhy03.jpg

28t84f9.jpg
 
Nazad
Vrh