IMT

590 ima i sa perkinsom orginal mlađe serie a starije su sa ts 44,zaboravili ste 587 55kw a postoji i verzija sa MAN -ovim motorom 56 ili 58 kw nisam siguran.Da li zna neko da li je ko ugrađivao neki drugi motor u 577 npr. mercedes?
 
Ja vidjao ove mladje samo sa orginal perkinsom i sa drugacijim komandama za hidrauliku. Mozda su 577 i ostali koje sam video bili drugaciji , ali ono sto sam video nije isto.I ne rekoste jer zna neko dali je otisao ovaj sa slike iz stare pazove i za koje pare?
 
Hidraulik je isti samo su ručice drugačije jer je kabina višlja pod je iznad menjača pa su stavili i drugačiji sistem ručica glavnog i pomoćnog hidraulika.Zaboravio sam napisati da kod nas ima jedan 590 fabrički sa DEUTZ motorom kao na torpedu TX 80,uzeo ga je negde na licitaciji
 
Ako su motori na 577 i 590 isti,dali se moze na 577 (s 44) staviti turbina i napraviti ts 44?
Dali ima razlike na klipovima,glavi klipnjacama...
Meyconi,zasto bi menjao MF za IMT? Pa nas covek se uvek otima za strano,a nase mu nista nevalja
 
lakarije je napisao(la):
Ako su motori na 577 i 590 isti,dali se moze na 577 (s 44) staviti turbina i napraviti ts 44?
Dali ima razlike na klipovima,glavi klipnjacama...
Meyconi,zasto bi menjao MF za IMT? Pa nas covek se uvek otima za strano,a nase mu nista nevalja
Ja ustvari trazio imt 590 (bas kao ovaj na slici) a nasao masseya 3065 , sto mu dodje kao engleska verzija toga sto sam ja trazio .Dobar je ovaj , ali mi je dusa ostala kod imt-a.Mislim da su nekako cvrsci , neudobniji mnogo , bucniji i sve ostalo , ali merak nema cenu.....
 
todor je napisao(la):
pa klipnjače koliko ja znam bi morale biti ojačane na turbu
Kao i ojacani klipovi, ventili 60 stepeni(umesto klasicnih 45) i naravno vece punjenje bos pumpe!
 
meyconi je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
todor je napisao(la):
pa klipnjače koliko ja znam bi morale biti ojačane na turbu
Kao i ojacani klipovi, ventili 60 stepeni(umesto klasicnih 45) i naravno vece punjenje bos pumpe!
Koji je pritisak dizni na MF 3065 turbo, i gde mogu da nadjem parametre za stelovanje bosh pumpe i dizni za taj traktor?

IMAS temu MF :ppozdrav:
 
http://poljoinfo.com/proizvodaci/massey-ferguson/195/
Post je spojen: [time]1256489494[/time]
_________________________________________________
ima li ko ovakvu kabinu na svom imt-u treba mi da poslika kako je postavljeno ovo zadnje staklo iznad poluga kod mene je na 4 sarafa ali kod ujaka je malo drugacija kabina pa ne znam kako ide a nema ni one gume u koju se ubaci staklo pa se ta guma nabije u ram traktora,molim za pomoc ako neko ima pa da uslika :sta:
ovakva je kabina
v401vd.jpg
 
Pozdrav,ja sam novi clan.Cuo sam da kupci subvencionisanih IMT traktora nisu bas zadovoljni sa pouzdanoscu svojih masina?
 
I ja sam (kao sto sam vec pominjao) cuo slicne price... sta je od toga istina neznam, ali kad se vec prica....Kako kazu:"gde ima dima ima i vatre"
 
sta ti je keder??
ostala stakla se ubace u gumu i onda se nabiju u ram
ali taj ram nema nigde tragova ni da je bila guma ni sarke to me najvise buni :sta:
 
Ta guma se zove keder.Na ramu bi trebalo da ima šarke koje se uklope u šarke na kabini i tako se montira na traktor
 
ovo je moj 560 i on ima stakla na saraf bez ramova ovo je slikano dok mu je menjan reduktor kardana a ujaku fali to malo staklo
333ycyo.jpg

da montoya na to malo mislim
 
Aha nisam dobro protumačio.Tu ide samo debeli keder i staklo koje se nabije u samu kabinu samo to nema da se kupi već kao na tvome na dugmiće iliti šrafove.Navariš nosače i ugradiš staklo kao kod tebe
 
Nazad
Vrh