IMT

Imao sam 560 1986g. novi tip bio je kao iz fabrike,ali mu je motor bio los,pa generalna, pa opet brzo poceo da propada ,pa sam ga 2004 prodao.
Sad imam 577 1983 stari tip,kao zmija,moze hiljadu jutara da radi,da se negasi,ali neudoban i bucan, a uzeo sam i 560 1997g. sa mokrim kocnicama,povecanim aslangom i ojacanom hidraulikom,ali ne da ga zadrzim jer su im motori slabi,brzo propadaju
i OGROMNI SU POTROSACI (spram 577),vec da na njega prebacim motor od 577 ili da nadjem motor i menjac od 558 i napravim najbolju mogucu kombinaciju:
limuzina kao 560,a orac,potrosac i izdrzljivac kao 558,najkvalitetniji domaci traktor ikad napravljen.Radili su i po 6, 8, pa cak i 10 000h. Ljudi se i danas kunu u njih!
Inace na 560 imam uzane tockove, 18-ke, pa je za neke lakse operacije pokazao jako dobar ucinak i takav, sa 577 cini veoma dobru kombinaciju.
 
lakarije je napisao(la):
Imao sam 560 1986g. novi tip bio je kao iz fabrike,ali mu je motor bio los,pa generalna, pa opet brzo poceo da propada ,pa sam ga 2004 prodao.
Sad imam 577 1983 stari tip,kao zmija,moze hiljadu jutara da radi,da se negasi,ali neudoban i bucan, a uzeo sam i 560 1997g. sa mokrim kocnicama,povecanim aslangom i ojacanom hidraulikom,ali ne da ga zadrzim jer su im motori slabi,brzo propadaju
i OGROMNI SU POTROSACI (spram 577),vec da na njega prebacim motor od 577 ili da nadjem motor i menjac od 558 i napravim najbolju mogucu kombinaciju:
limuzina kao 560,a orac,potrosac i izdrzljivac kao 558,najkvalitetniji domaci traktor ikad napravljen.Radili su i po 6, 8, pa cak i 10 000h. Ljudi se i danas kunu u njih!
Inace na 560 imam uzane tockove, 18-ke, pa je za neke lakse operacije pokazao jako dobar ucinak i takav, sa 577 cini veoma dobru kombinaciju.

Koja je razlika između mjenjača (i diferencijala ako je ima razlike u diferencijalima) od IMT-560 i IMT-558? Odgovor može i u temu IMT.
Radio sam i sa 560 i sa 558 i mogu reći da je 558 puno bolji orač nego 560, puno bolji. S njim je bilo milina orat.
 
još nisi postavio platformu u Bosut :haha: sada smo mogli pecati razbijemo led i :kisa: :ppozdrav: Osječko dok :cool:
 
ZvonaHR je napisao(la):
još nisi postavio platformu u Bosut :haha: sada smo mogli pecati razbijemo led i :kisa: :ppozdrav: Osječko dok :cool:

Nemoš stić. :osmeh: A i bolje što nisam jer se bagrem izvitoperio i sad da sam zakovo daske sve bi se izbacile. Bit će na proljeće gotovo pa će bit i Osječkog na suncu. :cool:
 
treba auspuh okrenuti unazad i skratiti za 50cm i etoti klima ma ferdzo snazan ima zadnje guralo :haha:
 
Pozdrav svima! Ja sam novi i kupujem traktor IMT 536 dupli pogon za obradu vinograda, ali ovdje ga nigdje ne mogu vidjeti. Sve sam doznao osim podatka koliki mu je prečnik okretanja(ne znam da li je manji od IMT 539). Dosada sam radio sa Pasqualli 995-30ks (sličan Tomo Vinkoviću). Pozdrav iz zelinskog prigorja!! Unaprijed fala!
 
Bobo reče ti jedared da je u tvom ataru neki baja u fergusona ubacio motor od 558 (ili 555, sad se nesjećam više)? Jel si možda vidio stroj ili nedaj Bože slikao? :osmeh:
 
Inace ja licno ne znam da ti kazemm
Bio sam na slavi bilo je dosta ljudi seljaka a domacine je bio teca koji ima zavrsenu srednju mehanicarsku,cale mu bio majstor i on je....
Kaze da su bolji od m34T da imaju direkt ubrizgavanje i da su startniji i manje trose
http://www.imr-rakovica.com/imr-motor34t.html
http://www.imr-rakovica.com/imr-motordm34t.html
tu pise da ima dm 34t 3 cilindra,ali sad sam uz zabuni jer moj ima 4klipa,a teca kaze da je moj dm 34t
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Bobo reče ti jedared da je u tvom ataru neki baja u fergusona ubacio motor od 558 (ili 555, sad se nesjećam više)? Jel si možda vidio stroj ili nedaj Bože slikao? :osmeh:

Nisam slikao, ali to cudo zbilja postoji... Takodjer cekam da mi jedan kolega posalje slike isto tako nabrijanog ferca, s motorom skinutog s 560... kaze kolega da vlasnik s tim traktorom radi vec duze vrijeme i nikad greske.

North ARMY je napisao(la):
tu pise da ima dm 34t 3 cilindra,ali sad sam uz zabuni jer moj ima 4klipa,a teca kaze da je moj dm 34t

DM34 ima 4 cilindra, a M33 i DM33 imaju 3... Isto tako je na staroj (onoj prvoj) IMT stranici pisalo da je 560 trocilindras, a 565 cetverocilindras, pa sam im mail poslao i to je bilo ispravljeno.
 
m 34t nema direktno ubrizgavanje a dm 34 t ima i ima razlika u broju karika...
dm 34 t zivahan motor lako prima gas brzo ubrzava .. a sve to kod m34t nedostaje + sto je dm 34t stedljiviji jer mu je ubrizgavanje neposredno!

recimo kad bi uporedili 560 i 565 zakljucili bi da je ispravljeno vise mana 560-tke a to su lenjost na gasu, potrosnja ... itd.

NA
kako je onda tvoj 560 kad ima direkt ubrizgavanje? ako je 560 onda ima M 34 T MOTOR! A 565 IMaJU DM 34T
raKOVICE 65 imaju DM 34 T motor
 
@Bobo: Ajd kad dobiješ te slike od Ferdinanda sa M34T motorom stavi ih na forum. Nedavno sam postvio pitanje ovdje na forum jel tko to naparvio ili jel zna da je netko napravio no nije bilo odgovora.

Evo jedna zanimljivost što se tiče Rakovice i njenih motora. Mislim da sam to negdje napisao no nema veze. Moj IMT-549 je bio (prije nego sam ga ofarbao) izgleda za izvoz jer je bio "metalik plave" boje šasija. Motor je bio otrov živi. Kad sam mu naprvio generalku sa Kolben sklopovima išao je isto fantastično dok nije opet sazrio za generalku. I odlučim da ću kupiti novi (ne GRM nego baš novi) motor iz Rakovice te tako i napravim. Ljudi moji taj novi motor nije ni sluga onom starom motoru, ni do koljena mu nije. Na oko 600 sati sam mu radio pumpu jer je oš prsten i neki elementi unutra, i sad opet pada snaga te ćemo ga uskoro otvorit da vidim šta je sa ventilima i glavom. Materijal i motor su katastrofa. Bolje da sam opet napravio poštenu generalku na starom motoru nego što sam kupovao ovaj novi motor. ::lose::
 
Ovde kod mene je čovek pre par godina kupio novu Rajku od 65 konja i odmah je imao problema sa motorom.
Serviseri su utvrdili da je porozan blok motora. Kada su mu namontirali novi motor - nije bilo više problema.
Mada, koliko znam, uopšte nije zadovoljan sa tim traktorom i kaje se što nije sakupio još novaca pa kupio Rusa ili IMT577.
 
Nazad
Vrh