IMT

@Petar HR
Petre druze nije se odnosilo na tebe.Pogresno si protumacio.Ti si u nasoj grupi vlasnika IMT-a i kao takav si postovan i merodavan clan po svakom pitanju vezanom za IMT traktore. :ppozdrav: :ppozdrav: Nema ljutnje? :D
 
istina maticu da nije jedini
al vidi on kaze da je komentarisao samo zadnju brenu,tek tu nema pravo da prica koliko trosi ulja i nafte jer je to samo klip i ne moze da zna
 
Evo jedne "brene" koju sam ja vozio :D
8d115647.jpg


Ovo je ubiti IMT 5136 samo mu je ksinut turbo,znači sada je 5106.Traktor je jako močan i nema toga kaj nebre poteč.Iza sebe je imao punu prikolicu pšenice 6-7tona je bilo unutra,u drugoj kad sam dao gas to je povuklo ko ludo...
evo i snimak:
[youtube]E9OQ1UwuAvA[/youtube]
Traktor dimi,ali to mi uopšte ne smeta.Imam doma IMT 540 i MF 590,oba dime ali su neppoderivi..
I sam želim jednog dana imati doma IMT 5136 :ppozdrav:
 
@petre lakse malo nemoj pisati poruke uvredljivog sadrzaja!
i nemoj napamet pisati 5106 trosi 20lit nafte i 5ulja na sat :nono:
jedan u nasem selu ima dve brene 5106 i 5136 i 5106 netrosi puno,dok 5136 trosi znatno vise,cak i 30lit na sat pri teskom oranju,a da napomenem da je ta brena 2003g i ima perkins masinu 1006-6.
a ovo sto sam napisao "da i ne osteti prikolicu"ja sam samo preneo sta je pisalo na snimku koji je postavljen na YT. :cao:
drugar je juce prvi put vozio ovu brenu pa da se malo navikne na tu zver oce i on da stane na gas i da cepa do daske. :D i brena ide ko luda,prava zver,jedino mana mu je potrosnja,i sto brzo potrosi diferencijale(a na ovom je vec bio menjan) i prednja vuca oce brzo da sjebe konusno tanjirasti zupcanik i diferencijal kao i krstake na zglobovima kardana prednje vuce ali to ako se radi neprekidno sa prednom vucom na njivi ili ako je zaboravis iskljuciti,onda se prednja vuca i kvari,a i blok na ovoj breni 5136 je napukao i vidi se da je krpljen sa nekim silikonom(verovatno mu se voda smrzla pa je blok pukao i morali su ga zakrpiti) i mislim da i menjac ima od 577 sa 10brzina,hidraulika jaka ali ga nesto zeza na tanjiraci nece da podigne tockove,spusta ih bez problema ali nece da ih digne u vazduh,nesto ga zeza to kao i kocnice mu nerade ima vazduha u njima pa mora kociti sa rucnom i danas kad smo radili rucna se zaglavila i traktor je tako isao par 200 300m dok je drug primetio da nesto nije u redu i nekako smo je odblokirali i sad radi ok,i iako je ova brena 2003 godiste meni lici kao da ima 20g ali to je IMT.
brena 5136 je dobar traktor za teske poslove oranja tanjiranja vucu prikolica i sl.
@NA
ja nebi menjao mog kejsa za brenu jer mi je brena prevelik traktor,i nemam ni prikljucke za njega pa mi zato i netreba,ali mom drugu ce dobro doci jer on obradjuje 400kj pa ce mu se brena brzo otplatiti.
 
Aaa čekaj samo da uradi bar jedno 100jut pa će videti njenu otplatu.Loše je to u **greška materinu :nono: :nono: :nono: tu stalno treba da se :udri: :udri: :udri: ::lose::
 
@Johny ne diraj Petra.Rastumaci sta je covek napisao pa onda komentarisi
@Zrenjaninac u pravu si.Dosta su mekane
 
Ako nece da dize tockove tanjirace, zezaju ga hidro-priključci. nek metne nove zvezde i da vidis kako ce da diže.
 
pa robetre radio je on i 350 400kj sa dva zetora 70tke(bez hidro volana) i sve je stigo i da vidis kakvo je to groblje od traktora :udri: ,ovaj imt 5136 je zlato naspram toga ali iako je 2003g vidi se da je bio u nekoj zadruzi i tamo ga je vozio kako je ko stigo pa je pomalo sjeban ali to nije nista bitno je da radi i ide i gotovo...sa brenom se stigne i 500kj da se obradi,sto ce mu fendt na ove nase male parcelice...posle komasacije bi bilo dobro da ima i traktor od 200ks ali nebi mu se isplatio brzo jer nebi radio puno sati,a brena ce kod njega raditi sve od tanjiranja do oranja i vuca kamionskih prikolica, :ppozdrav:
drug kaze da nece traktor sa elektronikom jer se to kvari i njemu to netreba a znamo da je i imt posle 2000dite godine pravio brene od 170 i 210ks sa elektro hidraulicnim kvacilom,elektrohidraulicnim kocnicama i gasom i to kad ode mos ga jebat,zato je odlucio da nabavi tu brenu koja ima sve mehanicki jer je jednostavan i snazan traktor,pa ako kod njega bude pravio 1000sati godinje bice mu islativ maximalno i zaradice neki fendt ili JD od 200 300ks :D
 
De stanite malo s nabacivanjem "ovaj je reko onaj je reko..."

Brena kao takva je super traktor, diferencijali odlaze samo kod ljudi koji sile traktor, i koji s njim ne znaju raditi. Mjenjaci odlaze ako ju ne znas smireno saltati, prednja vuca odlazi rijetko, i nisam jos cuo da se ikome u mom kraju pokvarila na breni...

Potrosnja tih traktora je nekome niska, nekome visoka, u to ne ulazim, jer nikada nisam potrosio citav rezervoar s njom, tako da nisam mjerodavan. Radio sam sa velikim sjetvospremacem i vukao sam kamionsku prikolicu s 5136. u 5106 sam samo imao prilike sjediti i poterivati u koloni na silosu, al ljudi koji su 5106 vozili, kazu da naspram 5136 lici na igracku, jer je 5106 osjetno slabiji, posto se radi o 5-6 tona tezine. 5136 s mjesta skoci kao jarac, dok kako cujem, 5106 treba moliti da krene pod punom kamionkom... Dok sam radio s 5136, namjerno sam spustio u ler gasu sjetvospremac u zemlju i dao gas do kraja (receno mi je da radim na iber gasu) i traktor je samo povukao kao neki jak auto i odeeeeee... Zalet da sam imao dobar, polomio bih sjetvospremac ;)

Tko se razumije i voli sarafanje, zna kako raditi s traktorom koji je cista mehanika i koji ima samo rasterecen (ubrzan) mjenjac s duplo slabijeg traktora (IMT 577) to je za njega odlican stroj. Nekima se nece svidjeti ovaj komentar, al ja prije biram Brenu turbo, nego belarusa 120...
 
Oce pouzdanu mehaniku da je aka a kupio brenu:haha:?? :nono: Brenu moras da mazis i pazis i da joj titras, a ne da joj dusu vadis kao doticni gospodin.
 
imao je moj kolega 5106 znači na nju je kačio nemoguće priključke i radila je kao luda po 1500-2000sati je tukla godišnje
 
pazite nešto svako ima svoje mišljenje neko voli imt neko zetora neko rusa ,ko ima para kupi kejsa ili fenda a za nas obične poljoprivrednike je imt sasvim dobar izvinjavam se ako sam nekog uvredio i ako nisam neki traktor nabrojao :ppozdrav:
 
@bobo u pravu si,ti si majstor za IMT traktore znas sve o njima zar ne? :ppozdrav:
brena 5136 ima rezervoar od 260lit i pojede ga za 10sati oranja jer brena trosi oo 25 do 30lit na sat pri oranju punim gasom.
jel su bolje ove novije brene ili one starije sa s46turbo motorom?
ovaj drugov ima perkins made in england 1006 6 motor i klipove 100x 127mm (a starija brena ima 98x127mm) pa je novi tip mozda i jaci od starog,i kabina mu je solidna i ne cuje se motor unutra a nema ni neku izolaciju u kabini ima grejanje i to je to.
nisam neki ljubitelj IMT traktora ali ni imt nisu losi traktori,i ljudi kojima je bitna snaga traktora i ucinak(a negledaju na komfor klimu radio i ovo ono) imt je dobar a i delovi nisu skupi,ali ko voli sarafati po traktoru imt je prava masina a i dovoljno jaka da potegne sve sto treba :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh