IMT

ja sam danas imao priliku da teram imt brenu 5136 sa pekins motorom iz 2003 ili 4 godine,i radio sam sa tanjiracom koju sam vukao i sa kejsom jx95,znaci ona cenejska tara v 28, i brena se igra sa njom prosto je ni ne osteti i tera drugom punim gasom,i ide bar 15kmh i tanjiracu ni ne oseca koliko je jak ali zato trosi kao lokomotiva,i vlasnik tog traktora kaze da u oranju sa 4 brazde unia 4x40 trosi 17lit po jutru a uradi za pola sata jutro,ali sa ovom tanjiracom netrosi puno jer je lako vuce a radili smo neku ritcinu koja se tesko ore i tanjira.ovaj traktor je dobar,ide oko 40 50kmh kako vlasnik kaze i dobar je za vuvu prikolica i oranje jer ima 6,5t,i jedina mana mu je diferencijal koje je vec bio menjan i hidraulika kao i neke sitnice,ali za sve poslove taj traktor je prava zver.
evo slike brene.
x26kac.jpg
 
ide 40 to je istina ja sam isao motorom za njim i merio i isao je 40kmh.
ruja ide i 55 60 zar ne?
 
*~ JOHNY'89 ~* je napisao(la):
ja sam danas imao priliku da teram imt brenu 5136 sa pekins motorom iz 2003 ili 4 godine,i radio sam sa tanjiracom koju sam vukao i sa kejsom jx95,znaci ona cenejska tara v 28, i brena se igra sa njom prosto je ni ne osteti i tera drugom punim gasom,i ide bar 15kmh i tanjiracu ni ne oseca koliko je jak ali zato trosi kao lokomotiva,i vlasnik tog traktora kaze da u oranju sa 4 brazde unia 4x40 trosi 17lit po jutru a uradi za pola sata jutro,ali sa ovom tanjiracom netrosi puno jer je lako vuce a radili smo neku ritcinu koja se tesko ore i tanjira.ovaj traktor je dobar,ide oko 40 50kmh kako vlasnik kaze i dobar je za vuvu prikolica i oranje jer ima 6,5t,i jedina mana mu je diferencijal koje je vec bio menjan i hidraulika kao i neke sitnice,ali za sve poslove taj traktor je prava zver.
evo slike brene.
x26kac.jpg
prvo ga kudiš sad ga hvališ ,jel to znači da menjaš kejsa za 5136
 
Ja mislim da je medju traktorima najbrzi Fendt 936 Vario oko 60 km/h.A Brena ne prelazi 30-35 km/h.
Ovo se odnosi na traktore sa standardno podesenim pumpama znaci nema odvrtanja,budzanja itd...
 
Evo kako drugarova "brena" 5136 radi sa tanjiracom V28,ide i preko 15kmh drugom punim gasom :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sK76NMpnIV8[/youtube]
brena je dobar traktor i dobro vuce i tezak je,jedino mana mu je diferencijal jer oce brzo da ode,menjac mislim da ima kao i 577 sa 5 brzina i velika potrosnja goriva,ali za sve ostalo je dobar traktor i brz.
2qc0cw1.jpg


2rmsfut.jpg


a evo i jedne brene 5106 kako ide sa punom vagonkom kroz kanal,i ni ne oseti tu prikolicu koliko je jak!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=nmWsIv_zPz0[/youtube]
 
Džoni šta pričaš ti?
Jel si glup ili idiot, pa jel vidiš da ova 106 troši 20l goriva na sat i 5l ulja.. I kažeš neosjeti, ma pogle kad dođe prikolica u jarak sljepi čovječe..

A drugar ti i nije neki šofer, zašto staje kad spušta tanjuraču, nabija gas ko kreten pri kretanju, i brena baš i neide pjevajući kako ti opisuješ..
 
petar HR:ne slažem se baš s tobom.. :ppozdrav:
5136 tajuraču vuče bez ikakvih problema,neznam po čemu zaključuješ da mu nejde pjevajući?
5106,ne mora značit da troši 20litara nafte i 5litara ulja,dimi bijelo istina,ali zato ima snage na motoru,a nije ni neki problem na IMT napravit generalku :D
 
Svaki IMT 5106 i 5136 dimi kao lokomotiva to im je normalna pojava i ne troše uopšte mnogo nafte kao što pojedinci ovde pišu.To mogu da pišu samo oni koji nikada nisu radili sa tim traktorima a ovako napamet omalovazavati te traktore je sramota. :nono: :nono:
 
maticu tako je,nikad ne razumem zasto neko ko nije vozio taj traktor moze da sudi o njemu u ostalom i sam oetar kaze da zivi u brdskom delu gde bas nema velikih traktora a sad pljuje
 
N.A koliko sam video i zaključio dosta pojedinaca ovde omalovazava IMT traktore.Reči tipa loši,kvare se,puno troše i sl.E ja to neću da dozvolim jer uopšte nije tako.IMT su prave mašine iz prostog razloga bez ODRZAVANJA idu godinama.Molio bi članove koji nemaju ništa pametno da napišu o IMT-u da i ne pišu ništa. :nono:
 
matić pusti ljude neka pišu jer i tako su do pre neku godinu vozili imt a sad nam tu nešto glume
 
North ARMY je napisao(la):
maticu tako je,nikad ne razumem zasto neko ko nije vozio taj traktor moze da sudi o njemu u ostalom i sam oetar kaze da zivi u brdskom delu gde bas nema velikih traktora a sad pljuje
1. pljuvo nisam
2. i sam imam imt-a
3. oš reć da je ona brena na zadnjem snimku ok? Bar si ti trgovac i trebao bi znat osnovne stvari..
Onaj dio o potrošnji ulja se odnosio na zadnji video klip što je joni stavio i ni na jedan više..
A potrošnja što sam napisao od 20l/h nije velika, šta vas to dira, nekužim, pa i džoni je napisao 17l na jutro oranja za pola sata.
:ppozdrav:
Matić je napisao(la):
IMT su prave mašine iz prostog razloga bez ODRZAVANJA idu godinama.
Potpisujem...

Matić je napisao(la):
Molio bi članove koji nemaju ništa pametno da napišu o IMT-u da i ne pišu ništa. :nono:
Vidim da se ovo odnosilo na mene, pa..
Ok.
 
1 nisi pljuvo al pricas kako je losa,tj na osnovu jednog snimka pricas kako jede i naftu i ulje
2 imas fergusona ko i ja
3 da baca belina istina al joj je i dano po gasu i vuce teret,kad je izasla na cistinu ne baca ga u opste

4 osnovne stvari znam,a nisam trgovac :cao: ako nekom uradim uslugu da mu neku masinu prodam ja nisam trgovac koji kupi traktor pred generalku malo ga pokrpi i ofarba pa preprodaje ja to nisam :cao:
 
Nazad
Vrh