IMT

Ma nemaju veze gume sa kardanom već me interesira kolika je vanjska širina traktora sa gumama 14,9 i 16,9-28. To mi je bitno zbog rada u voćnjaku.
 
Sto se Brene tice, Trag prednjih tockova ostaje vjerovatno zato jer imas na njoj automatsko ukljucivanje prednje vuce, taj sistem malo koci tockove u rikverc, pa zato tragovi po betonu (vec se o ovome "problemu" pisalo). Da je slaba pumpa upravljaca, ne znam kako kod tebe, ali na koleginim Brenama 5106 i 5136 se volan i na mjestu pri ler gasu vrti bez ikakvih problema i poteskoca. Na jednoj Breni se tesko volan okretao, pa je na mjestu trebao biti veci gas da se dobije veci protok ulja, ali je to bilo do loseg ulja u sustemu upravljaca.

Potrosnja ti je OK, jer imas perkins motor. Napisi mi koliko ti u normalnom oranju traje 270l dizela?

Ne bih znao da Brena ima problema s konusno-tanjurastim. Nitko se u ovom kraju na to ne zeli, a ako se nekome i pokvari, svi znaju da je do greske vozaca. U prilog konusno-tanjurastog para ide i to da je pijani vozac koji je radio sa sjetvospremacem u koleginoj Breni 5136 isao izmedju dvije vrbe i nije sklopio sjetvospremac, rukao je traktor po kvacilu a nije primjetio da je sjetvospremac zapeo za dva drveta, posavijao je kompletan spremac i na kraju "balade" je pukla poluosovina jedna, a na konusno-tanjurastom se nije vidjelo nista...

Na vecim traktorima od Brene je to problem 5170, 5210 i slicni...


Sto se kardana tice, na 560 pase direktna osovina kardana s 540, ili s 558. To kad se jednom napravi, je PREPOROD za traktor. Okretaji kardana su tad kao i na 539 i to je za sve normalne radove sasvim dovoljno. Onome tko je osmislio i namontirao kardan an 560, treba s tim kardanom glavu razbiti... Jedine primjene takvog kardana mogu vidjeti u radu sa velikim silokombajnom i velikom rotodrljacim. Drugih primjena mu ne vidim.
 
a od kad brena ima 270l rezervoar? Oduvek je i imala!Ima moj drugar pa zato i znam....
 
North ARMY je napisao(la):
240L ima ova sa slike :cao:

De ga cjelog izvucite, pa onda mjerite... Ako je negdje lupit, jasno da manje stane u njega, al kad se natoci kako treba do vrha, to je 270l, mjereno na vise traktora. Po prospektima pise 260, 270, kako na kojem, ali mjereno je 270 i toga se drzim.
 
ja ti kazem sta sam ja video,covek je doterao pun rezervoar i izvukli smo 220L a u rezervoaru ostalo 20L da ode po drugu turu i sam gazda kaze da je 240L,ako laze on lazem i ja ::namigivanje::
 
Mislim da ima neku prgradu na rezervoaru bas nekih 30L,to mu je kao rezerva,tj kad ima 30L goriva traktor nece da upali!valjda bi trebalo cevcicu u rezervoaru spustiti nize.....nemam pojma...
 
Andrej je napisao(la):
Mislim da ima neku prgradu na rezervoaru bas nekih 30L,to mu je kao rezerva,tj kad ima 30L goriva traktor nece da upali!valjda bi trebalo cevcicu u rezervoaru spustiti nize.....nemam pojma...
vidis bobo da nije sve do kataloga i ima nesto i u praksi,nisam ja bas toliki duduk ::namigivanje::
 
Kazem u rezervoar moze prakticno da se naspe 270L samo kad se isprazni do dna a to je moguce uraditi samo ako se skida dole.....Kazem namesten je da kad ima manje od 30L nece da upali,verovatno da nebi vukao mulj u filtere.....
 
Na svakom IMT-u je takav sistem a mi braća Srbi stavimo dugačke cevke koje idu skroz do dna i kada stane traktor,stao je nema da se gleda u rezervoar nego kantu i sipaj
 
Nazad
Vrh