IMT

moze ali nema razlike u slici samo u trajnosti i cini mi se da imaju bolji zvuk.znas kao rakovica sa mercedes motorom.
 
evo i ja da kazem nesto o 5136,imam ja bas taj 5136 sa perkins motorom ts46 turbo sto kazete dimi kao lud a ne trosi gram ulja mane su po meni veoma male 1.prvo na sta ce te naleteti i to veoma nervira coveka kada ides u rikverc ostaju trgovi od prednjih guma imas osecaj de prednji tockovi idu sporije od zadnjih i da ce se sve polomiti vema neprijatan osecaj 2.preslaba hidraulicna pumpa upravljackog sistema ZBOIG VELIKE TEZINE TRAKTORA,3.premali zatvarac rezervoara goriva i bilo koliko da ga odrzavate da ne fali nista uvek ce negde curkati ulje bilo na semerinzima KLIPOVIMA ITD.POTROSNJA JA LICNO MISLIM DA NE TROSI MNOGO U ODNOSU NA POSAO KOJI ODRADI sve drugo je ok jos nesto da resimo dilemu oko tog cuvenog konusno tanjirastog zupcanika on samo strada kod nemarnih vlasnika jer ih je zao kupiti koji litar ulja jer konusno tanjirasti treba da se kupa u ulju a ako neko moze da proveri svim 5136 fali bar 10l .ja sam sa njim vucem plug BNP 3puta45cm 1 brza vema mu je tesko a kad zakacim 3 puta 35 kao da ih nema toliko za sada. :ppozdrav: AKO IMA NEKO JOS 5136 NEKA KAZE KOJE PLUGOVE,KOJU TANJIRACU NOSI .POZDRAV :ppozdrav:
 
Imam par pitanja pa ako ko zna odgovor nek napiše. Interesira me kolika je vanjska širina IMT-558 sa gumama 16,9-28, a kolika sa gumama 14,9-28? Koliki mu je krug okretanja (ajnšlag, jel)? Zatim, broj okretaja kradana je 720 na punom gasu, no jel se može prepraviti da bude 540 umjesto 720?
 
e i meni se danas javio problem sa malim brojem obrtaja kardana,teca kaze da se sve vadi i stavlja direkt osovina,medjutim neki su na forumu pisali o okretanju zupcanika pa molim one KOJI znaju kako povecati obrtaje da se jave :cao: :ppozdrav:
 
ja sam onaj sto je stavio brzi kardan na imt 565
nema okretanja zupcanika nego kupis samo drugi sklop koji zamenes za pola sata
nije mi se skidala ploca hidraulike da stavljam direktno osovinu
traktor je sad vukao presu na 1000 do 1100 obrtaja motora i vucem jednoredni berac sa istim obrtajima
nemam manji traktor pa ovaj sad radi takoreci na ler
imam utisak da je recimo i traktoru i presi lakse sa ovim obrtajima
brao sa prvi put i kukuruz ove godine ,treca sporohodna . dosad sam ga morao brati dugom gas do daske on dimi ko blesav i to samo da bi dobio maksimalne obrtaje kardana :udri:
 
ognjen74 je napisao(la):
ja sam onaj sto je stavio brzi kardan na imt 565
nema okretanja zupcanika nego kupis samo drugi sklop koji zamenes za pola sata
nije mi se skidala ploca hidraulike da stavljam direktno osovinu
traktor je sad vukao presu na 1000 do 1100 obrtaja motora i vucem jednoredni berac sa istim obrtajima
nemam manji traktor pa ovaj sad radi takoreci na ler
imam utisak da je recimo i traktoru i presi lakse sa ovim obrtajima
brao sa prvi put i kukuruz ove godine ,treca sporohodna . dosad sam ga morao brati dugom gas do daske on dimi ko blesav i to samo da bi dobio maksimalne obrtaje kardana :udri:

koji je to sklop i gde se on nalazi i koliko kosta taj sklop??
 
to je na novijim imt nazad ona budza gde ti izlazi kardan
imas nesto o tome napisano u odgovarajucoj temi

inace sam sejao , balirao i brao tu je ok. probao sam da radim sa malom kempericom 5t ,e tu mi je bilo brzo i meni i taktoru
 
inece je 88-god sad sam proverio
znaci samo se ova velika budza na koju se kaci kardan skine i stavi druga koja pase saraf na saraf ili se mora i ovde nesto prepakivati??
meni kardan treba samo za berac z214 ostalo ne radi
33f3psl.jpg

ouaxrr.jpg

prelistao sam celu IMT temu pa nema nista konkretno...
 
ognjen74 je napisao(la):
ja sam onaj sto je stavio brzi kardan na imt 565
nema okretanja zupcanika nego kupis samo drugi sklop koji zamenes za pola sata
nije mi se skidala ploca hidraulike da stavljam direktno osovinu
traktor je sad vukao presu na 1000 do 1100 obrtaja motora i vucem jednoredni berac sa istim obrtajima
nemam manji traktor pa ovaj sad radi takoreci na ler
imam utisak da je recimo i traktoru i presi lakse sa ovim obrtajima
brao sa prvi put i kukuruz ove godine ,treca sporohodna . dosad sam ga morao brati dugom gas do daske on dimi ko blesav i to samo da bi dobio maksimalne obrtaje kardana :udri:
Samo ni to nje zdravo za motor...
720 je dosta...
Bećarini vjerovatno treba još snage, ili da sukladi brzinu kretanja (veći gas, brže ide, a kardan na 540okr)
 
petarHR je napisao(la):
Samo ni to nje zdravo za motor...
720 je dosta...
Bećarini vjerovatno treba još snage, ili da sukladi brzinu kretanja (veći gas, brže ide, a kardan na 540okr)

ne kapiram te bas...snage ce uvek imati za 1 redni berac,a ako dam 2brzinu i pun gas on opet nem uskladjene obrtaji/brzina kretanja
 
odlicno north sad zovi neke prodavnice imt delova pa trazi sklop zupcanika za brzi kardan
sve novo se upakuje u staro kuciste
vise traje ispustanje ulja nego sama zamena
 
jbg sad mi kasno,sutra posle skole idem do jednog jedinog da vidim jel ima a ako on nema onda ide tecina receptura da se sve vadi i osovina i "samo" se gurne druga osovina direkt tako bar kaze teca koji je majstor :D
hvala ognjene :ppozdrav:
 
@NA, hoću reći da je 720 najbolji odnos...
A 1000okr, na tom traktoru je puno, silirat nebi mogao osim ako silokombaj nema 1000okr/min pogon. Niski gas je također ubojica motora pod opterećenjem, nit hlađenja nit podmazivanja..

A ono za bećarinu, ako stroj nesmije preko 540okr a ima kapacitet veći (ali nemožeš uskladit radi malog izbora brzina), i ako traktoru usporiš kardan ideš većim gasom da bi vrtio opet na 540, ali ideš i brže u radu, a i jači je...
 
Zam coveka koji prodaje brzi kardn,samo se skine stari i stavi se novi pozadi ispod vucnika,ali kardansko vratilo mora biti iz dva dela,da bi moglo da se ugradi.
 
Petar je dobro objasnio što mislim i što mi treba. Dakle 540 o/min kardana pri 2000 ili malo više okretaja motora znači više snage za potrebe stroja na kardanu, a znamo svi da se treba držati propisane brzine kardana koja je svakom stroju propisana što je teško izvedivo sa kombinacijom od 720 o/min.

Jel ima ko podatke o širini i ajnšlagu od 558? :cao:
 
Bećarina pusta je napisao(la):
Imam par pitanja pa ako ko zna odgovor nek napiše. Interesira me kolika je vanjska širina IMT-558 sa gumama 16,9-28, a kolika sa gumama 14,9-28? Koliki mu je krug okretanja (ajnšlag, jel)? Zatim, broj okretaja kradana je 720 na punom gasu, no jel se može prepraviti da bude 540 umjesto 720?

sta ti to planiras da promenis gume vece za manje i da smanjis broj obrtaja kardana
 
Nazad
Vrh