IMT

Sve je meni jasno sto zelis reci, ali to mogu i bez te kockice uraditi, samo sto ce mi poluge hidraulika u tom slucaju biti skroz podignute. U slucaju truna ili lose konekcije crijeva, puca poklopac hidraulika.

kolega na 533 radi s takvim sistemom sa strojem za "stucanje" vinograda. kuglica u polozaj FAST i kockice dokle god mogu gore, ulje cirkulira kroz razvodnik s 3 ili 4 funkcije, i tako odrzava 12 hektara vinograda, i jos usluzno nekih 30-ak. takodjer isti sistem koristi za stroj za okopavanje vinograda, ali tamo ima na razvodniku dvije funkcije, dok stroj na sebi ima ticalo da se noz sam uzmica kad dodje do loze.

par puta mu se znalo dogoditi da jednostavno izbije crijevo iz prikljucka za kipanje i lomio je poklopac hidraulika, steta na klipu i cilindru i jos bezbroj komplikacija, al akze da mu se isplati krpariti hidraulik, jer zaradi bar 50 puta vise tokom sezone.

jedini mu je problem kod cjelodnevnog rada sto ulje u mjenjacu doslovce kuha, jer treba pogoniti 4-5 hidromotora pod opterecenjem a ulje se nema gdje hladiti...
 
MONTOYA je napisao(la):
Bobo,nova pumpa pomoćnog hidraulika košta 190e ako te zanima može se nabaviti,ostalo možaš naći polovno

190€, nije ni jeftino, al da je skupo, skupo je...

Za sad taj plan onda ide u drugi plan, i usputno cu ipak traziti takvu polovnu pumpu... Hvala za informaciju!
 
Nisam za polovne stvari kao sto je recimo zupcasta pumpa. Neverujem da ces je naci ispod 50e a pitanje u kakvom je stanju, dali ce izdrzati 1-2g mozda 10 da ne ureknem, daces je u zamenu i doplatiti to sto si ustedeo na pocetku ili uzeti novu pa onda ispada skuplje a posao menjanje da ni neracunas. Iskustvo mi govori da to sto je na pocetku jeftino na kraju ispada skupo. Cista sugestija. :ppozdrav:
 
Raspitivao sam se kod kolege i rekao mi je da je on KOMPLETNU dodatnu hidrauliku izvadio iz svog 565 kojeg je polovnog kupio, jer mu je smetao razvodnik na podu i POKLONIO majstoru koji je to vadio iz traktora... Dakle i pumpu i crijeva i razvodnik, SVE. Dosla mi muka...

A pitao sam i kod lokalnih majstora u koje imam povjerenja i kazu da bi se moglo naci toga i da nece biti skupo. Od tog covjeka sam dobio dzabe servo cilindar skinut s 577. Treba ga odnijeti prepakirati kod majstora i imam hidraulicno otvaranje cjevi na kombajnu.

Zato vjerujem da se moze naci i neka zupcasta pumpa koja ne mora nuzno biti u losem stanju i da necu dati puno novca za nju, samo se treba strpiti.

Kad sam slao 549 na prvi servis pitao sam covjeka koliko kod njega kosta ugradnja vanjske hidraulike s dva para prikljucnica i rekao mi je da to s rukama kosta oko 2000Kn (oko 250€) a posto nije ispao posten prilikom servisa, vise nismo u kontaktu, tako da mi je to na zalost propalo, a vec sam ugradnju dogovorio.

Kakvu on pumpu stavlja, odakle uzima ulje, razvodnik kaze da je neki talijanski i da ga ugradjuje s desne strane malo iza sjedala, da ne smeta komandama glavnog hidraulika. Obadva kraja razvodnika mogu biti dvoradni ili jednoradni, bas kao i razvodnik koji IMT ugradjuje u tvornici.
 
oko pumpi nemaš zajebancija sa polovnim ko zna u kakvom je stanju i dok platiš remont izaće te skuplje nego nova provereno
 
baš to bobo drug je tako kupio polovno pumpu hidraulika pa sam ja morao da radim kompletan remont ,majstor koji meni radi je samo stavio na sto i uzeo mu 70e
 
koliko vredi ovaj 560

img1597vp1.jpg

85 god
motor odlican pumpa linijska
gume nove zadnje 16.9
pun hidro volan
kocnice treba doterati
novi prednji rukavci i caure

kum bi da ga proda dao je zemlju u zakup i kaze ne treba mu vise voli pare
 
Bobo je napisao(la):
MONTOYA je napisao(la):
Bobo,nova pumpa pomoćnog hidraulika košta 190e ako te zanima može se nabaviti,ostalo možaš naći polovno

190€, nije ni jeftino, al da je skupo, skupo je...

Za sad taj plan onda ide u drugi plan, i usputno cu ipak traziti takvu polovnu pumpu... Hvala za informaciju!
Nemoj bacati pare na polovno jer se teško može naći da je dobra,te pumpe su veoma osetljive,oslabe a kod dosta njih i ne vunkcionšu,kod mene u selu od 7 trktora samo moja radi i to perfektno ali ja "redovno"menjam ulje (na 1500h) i samo moje priključke kipujem.Remont može da se uradi ali nije baš uspešan kao kod ostali pumpi.Taj 560 po meni vredi do 3000e
 
brena ja 5106 i 5136 cekajmo clana bobu on je dr za IMT :D

evo one brene par slika inace vuce 3*16

e sad jel ovo 5106 ili 5136 gazda kaze da je 5136 a kogega danger da je 5106
ja bih po zvuku rekao da ima turbo jer se fantasticno cuje kao da nije IMT
14t4v0y.jpg

29wwoli.jpg

bgw9zk.jpg

28mo4y1.jpg


imate sva objasnjenja o breni na prethodnim stranicama pa pogledajte :cao:

Post je spojen: [time]1253128807[/time]
_________________________________________________
sad vuce 3*16 kuhn prevrtac
 
to je imt 5136 i jedan kod nas u selu ga ima i vuce s njim vogel 4 brazde po 14coli i 5136 ide samo tako a turbo se cuje jako dobro posto ima direktan auspuh bez ikakvih prigusivaca pa zato lepo peva na auspuhu
i jos da kazem da se 5106(bez turba) i 5136(sa turbom) razlikuju po izduvnim granama i usisnim filterima ali sve ostalo je isto i motor i tockovi i limarija kabina i sve.

i naravno i ja bi zeleo cuti od clana bobo-a zasto su IMT 5106 i 5136 dobili imena ili nadimke "BRENA"
 
Nazad
Vrh