PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

mirmir
29-10-12, 23:51
Tako je kolega,i ja sam to cuo,klasicna konstrukciona greska.Totalno bezveze,od jako lepe masine su napravili nesposoban traktor za teske radove pa ljudi moraju da se dovijaju da izmisle toplu vodu da bi to nekako kako tako funkcionisalo u teskim i losim uslovima rada.Izgleda da su predvidjeni za vozanje da ne zapinje,naravno u fabrickom izdanju.

Bubu
29-10-12, 23:56
Nije to nesposoban traktor, daleko od toga! Moze on dosta da radi i da se ne prepravi ali ako hoces da mu bas svasta radis onda je prepravka preporucljiva.

sinisa1979
29-10-12, 23:58
@Kico

Upravo tako. Clan Tesin je ugradio bas taj novi ulazni par zupcanika Si siguran da je baš to taj ulazni par zupčanika na slici člana Kićo?

mirmir
30-10-12, 00:00
Ma ja ovde citam,po nekima bi morao da ga saltam ocima ili mislima da ne dohvatim rucicu menjaca inace ode mast u propast.Lkl{{
Od cega su nasadili u fabrici konusno tanjirasti na 51xx?

Bubu
30-10-12, 00:06
@sinisa1979

Na brzinu sam video sliku, hvala na ispravci! Zupcanik pored oznacenog je gonjeni, oznaceni zupcanik je gonjeni zupcanik kardanskog vratila.

@mirko 015

Srce kao i kod manjih IMT traktora a konusno tanjirasti par nisam siguran ali mogu proveriti.

sinisa1979
30-10-12, 00:21
No problem Bubu. Konusno tanjirast štima od 539 tj 6/36 ili 6/37 al ne znam tačno koji je od 539.... I nisam sto posto siguran ali mislim da može i jedan i drugi par da se ugradi. Toliko dozvoljava prednja vuča. Ono što znam da ne može a to je kon. tanj. od 558 (mislim da oni nose 9/38). Tu se pogubi odnos prednje i zadnje vuče pa se mora skinuti kardan da bi se trak. mogao voziti. Inače sa tim k i t od 558 51xx ide oko 55-60km/h i nema šanse da iste uništi jer taj par "nosi " na 2.5 zuba a original na 1z.

mirmir
30-10-12, 00:26
Ugradili konusno tanjirasti od ferdze!Oni nisu normalni!

sinisa1979
30-10-12, 00:45
Pih vidi smajlija u prethodnom postu.... Trebalo je da piše devet kroz(/)tridesetosam. Inače mislim da sam se zaje.o .... ne ide 9 nego 11 zuba konusni u kombinaciji sa 3 8 zuba tanjirastim. Tačan podatak mi nije pri ruci al pre će biti da je ovo drugo tačno .Mirko jeste dif od ferdže ali ferdža nema bočne reduktore a ovaj ima i to u odnosu ako se dobro sećam 6:1. 6x se okrene dif a točak 1. Mada nisam siguran 100%.... Znam da ovi manji imt imaju odnos 4:1 Rus i rajka 5,5:1 a za veći imt nisam siguran. Zato može dif od ferdže da istrpi 6-aka. Jedno vreme...

Tomo VS
30-10-12, 00:46
Konusno tanjirasti od 539 na 5106 nemoze duze od godinu dana da izdrzi jer je slab dok originalni moze i 5-10god i vise da traje. Kod nas u Vrbasu kada su se omasovili IMT51xx pojavijo se i jedan"majstor" iz N.Beceja i poceo da ugradjuje konusno tanjiraste od 539 kod nekih gazda je dva puta u godini ih menjao i vazda su bili krivi traktoristi po njegovome dok ga nisu raskrinkali,a onda je tako slavno prosao da kad ide kroz Vrbas samo projuri ne zaustavlja se.A imao sam prilike da gledam 5106 sa kon.i tanj. od 558 taj je isao brze od rusa 82 ali mu je trobrazni plug bio misaona imenica za zimsko dok je u ugarenje isao prodat je jednoj putarskoj firmi kojoj je trebalo da vuce cisterne sa vodom.

sinisa1979
30-10-12, 00:54
Ma koji rus 82? Jedino one sa 18.4x38 gumama i motorom od mečke. Standardne traktore je skidao ko od šale!

Bobo
30-10-12, 07:01
Mislim da uz redovno servisiranje i redovnu zamjenu ulja te jednom u 5 godina da se otvori mjenjac i pregleda samo vizuelno i po potrebi da se zamjeni svi lezajevi, taj traktor ce to kod svakoga iole ozbiljnijeg zaraditi... Evo, kod mene ce orati i kako mi se cini samo to, moooozda sjetvospremac dobije, no nije ni to sigurno. Sta da se zivciram s 549 na 60kj zemlje i dvobraznjakom? Svaku 5. godinu mislim da taj traktor to zasluzuje jer najveci dio posla je bas na njemu.

Ovdje, a vjerujem i tamo kod vas, to svi samo teraju i teraju dok ne stane, veliki je problem sto sacica ljudi zeli mjenjati 60l ulja u mjenjacu makar svake trece godine, ipak se radi o teskom traktoru za teske poslove i tu nema mjesta nemarnosti i neodrzavanju, Pojedu se zupcanici i lezajevi od tereta i u normanom ulju, a kamo li nece u potrosenom.

Sve sto ste napisali stoji, po pitanju saltanja, ja ne znam sto ti Mirko radis, ali na Breni je rucka mjenjaca mal te ne dugacka metar, a mjenjac je radi rasterecenja dodatno ubrzan, dakle zamisli sta ce se desiti na bilo kom traktoru kad 5-6 puta na silu ubacujes u brzinu. Mora zupcanik otkinuti pa da je ne znam od cega napravljen. Brena nije njezan traktor, sve dok se prema njemu njezno odnosimo. Ako ce se trgati, i izivljavati nad njim, nece sastaviti godinu bez sarafanja, to je sigurno.

Mislim da to nije traktor za svakoga i da onaj koji ga kupuje ili s njim radi mora imati malo soli u glavi pa da se tao prema stroju i ponasa.

Ne znam sto je tocno prethodni vlasnik radio s mojim traktorom, ali znam da je vukao dvobraznjaka 14" i tanjuracu 32 diska. Jedina mana je sto je taj traktor od odrzavanja vidio samo tocenje goriva i krpanje gume...

spasoje
30-10-12, 08:21
Jedan sinhron na mom Maseeyu kostao kao nekoliko zupcanika na zetoru .Radio oba kod mene.Komsija menjao iglicasti na pogonu prednje vuce u zupcaniku na 5136 .Prosao jeftinu.To je velika prednost imt zetor ,rus, ursus.Cena i pristupacnost delova.Pa ko voli nek izvoli .A zapamtite sve je gvozdje i sve se moze pokvariti.

pešut
30-10-12, 08:46
Ljudi video sam na poljo forumu covek koi je modifikovao imt 558 i reso sve njegove manje ,a meni najbolja to sto je ugradio vazdusce kocnice.Znam samo da vazdusni klip pokrece mehanicke kocnice a nista mi vise nije jasno.Ako bi mi neko obasnio kako je to moguce prepraviti ili makar ugraditi hidraulicne koc.NAJVISE ME INTERESUJU ODGOVORI ISKUSNIH MAJSTORA KOI SU TO VEC RADILIhttp://i47.tinypic.com/xaqd8n.jpg

pa neznam bas koliko je pametno raditi kočnice na te vazdušne cilindre.bilo šta da se desi ili otkaze i gubis kočnice načisto.a ima tu dosta stvari koje mogu da otkazu.na leru kompresor slabije pumpa,creva,ventili,klipovi....a verujem da nije teško na njemu da se urade hidraulične kočnice ali zasto to raditi ako već dosta ljudi prepravlja 560 na mehaničke.jednostavno kod mehaničkih ima manje stvari koje mogu da otkazu.ili radi ili ne nemoze nista odjednom da ti crkne bas tek tako
mislim ako ti bas zelis nije problem vrlo lako se to prepravi na hidraulične samo pokupis delove od nekog 560 i ugradis kod tebe sve na sraf pasuje mozda nadjes nekoga pa se i menjate.
vidim da je ovaj izvario polugu menjaca sa desne strane a sta mu je sa reduktorom?

ja sam juče konačno stigo da zatvorim moju kabinu pozadi.ugradio sam pleksiglas ispod zadnjeg prozora i na dole lim iznad poluga bas kao na ovim novim kabinama.još samo da nabavim neku veliku gumu da ukrojim i sve prekrijem, nema toga ovde moraću da skočim do Vulkana oni imaju raznih oblika i dimenzija.biće zadihtovana odlično već sada je razlika neverovatna.a dogodine ravan pod
i stepenice sam uradio.ima sada dva stepenika da mogu normalno da udjem izadjem
ako nekog interesuje slike moze sutra

MONTOYA
30-10-12, 08:58
Spasoje, ili je petljano po menjacu ili ti se samo cinilo... 5. spora i 4. spora su jaaaaaako slicne u brzini rada... Recimo iz 4. u 5. i iz 5. u 4. bez kvacila kad god hoces traktor ni ne cukne... Za one koji ne znaju na IMT 51xx 4. nije sinhronizirana a 5. je...

Montoya: Meni se cini da je ovo oranje oko 20cm dubine u dosta susnim uvjetima... vjerujem da bi i moja Fahreta mogla tako orati, ali bolje mir. ono s mog videa je 30 cm duboko i nema ni govora da uopce saltam u brzohodne. Moze biti da je tvoj traktor jaci, posto vidim da imas Perkins motor a ne IMR...
Da,dubina je 20-22cm,to je orano za setvu pšenice,mada isto tako ide i 27-28 koliko orem "duboko"...
motor je kod mene IMR,otkud ti to da je perkins?
što se tiče šaltanja,menjač na breni se lakše šalta nego na 577,bar na mojim traktorima
jedina zamerka koju imam na 5106 je mala razlika između 4 i 5 brzine,najviše mi smeta u transportu,mogao bi biti brži...

adamov zoran
30-10-12, 09:16
pesut dacu ti ja hidraulicne za te mehanicke a ovaj sistem vazdusnih mi se ne svidja ima tu nedostataka

pešut
30-10-12, 09:25
ma ne trebaju meni te hidraulične sta ce mi, meni su ove sasvim dobre.meni se ne svidjaju ni one ni ove vazdušne.ja sam samo odgovorio kolegi miodragu mozda on hoće da se menja njemu se ne svidjaju mehaničke

adamov zoran
30-10-12, 09:25
pesut dacu ti ja hidraulicne za te mehanicke a ovaj sistem vazdusnih mi se ne svidja ima tu nedostataka 

Bobo
30-10-12, 09:54
Ima covjek i reduktor i mjenjac izvucene gore, ovo sto se na slikama vidi je samo "kuciste" mehanizma za rucke mjenjaca. Takodjer je i kardan gore, reduktor, komande hidraulika, sve mu je na hrpi. Hidro volan, zracne kocnice, nozni gas... Ima tu svega ;)

http://www.youtube.com/watch?v=qJ12iAVpSPE

MONTOYA: Nisam ja rekao da se tesko salta, nego se lako salta posto je rucka dugacka i onda ako u okretanju lagano ides naprijed i lijeno ti je stisnuti kocnicu i na silu ga saltas u rikverc, pa tako u laganom hodu saltas naprijed, strasne sile se dogadjaju u mjenjacu i kolega je bas u okretanju tako uspio otkinuti kompletan zupcanik s osovine... Trzaji su pre veliki a lako se ubaci u brzinu i desi se pizdarija...

Meni brena u transportu ne treba, jer je na 120km puta popila dosta goriva, tako da ne vidim ekonomske racunice da bih s njom obavljao bilo kakav transport... Koliko moj mali zmaj nakosi, toliko 549 stigne i odvesti, dok jednu prikolicu odveze, ja drugu na njivi nakosim i nema nikakvig zastoja a silos je oko 12km daleko... Velika prikolica i brena su za mene (kako bar sad na to gledam) nepotrebno ulaganje, cak se i lomim dal mi treba sjetvospremac za nju ili ne, radije bih na 549 ugradio motor od 558 i nema problema...

To sto mi ukazuje da je engleski motor gore je cinjenica da imas siroki auspuh, a takve velike auspuhe su imale samo brene s engleskim motorima. 5136 je imala i prigusivac koji je zaklanjao pola vidnog polja za razliku od IMR motora koji je imao samo cjev direktno iz turba. Ovo je 100% tocna informacija koju mi je rekao mehanicar iz IMT-a koji je bio specijaliziran samo za 51xx i vece IMT traktore. Ili ti je mjenjan motor ili je mjenjan auspuh...

sinisa1979
30-10-12, 10:03
Montoya ubrzaj 4-tu. Ah da ,kočnice... što su toliki problem hidr ili meh kočnice kod imt-a? I jedne i druge kad središ traju godinama.

MONTOYA
30-10-12, 12:48
Bobo,nisi me razumeo,kad sam rekao nije teško nisam mislio da je nije teret ubaciti u brzinu nego da menjač ide kao u sir,tj. retko kad da "zakrči",šalta se kao auto...
Motor je fabrički IMR,pretpostavljao sam da misliš zbog auspuha on stavljen od 5170-rogonje,bivši gazda je hteo da ga izmesti da bude kao na rogonji pa je odustao...
ja sam moju doterao takođe 120 km potošila je oko 40-45l na punom gasu
do ove godine vukao sam kamionsku prikolicu sa 577,ove godine kad smo krenuli moje da vršemo pukne mi crevo od ulja za kompresor pa sam kačio prikolicu za 5106, kad sam se vratio sa silosa pogledao gorivo vidim da je potrošio približno kao 577 s tim da mi je neopisivo lakše vući s brenom nego s 577
tako da je sav transport je radio 5106 umesto 577...zato mi malo smeta ta 5 brza,mogla bi biti malo veća bar kao na 577
da mi ne treba 577 da vuče berač komotno bi ga mogao prodati...ma kakvi nema para da ostanem bez sedmice pa makar stajala Lkl{{
Siniša,pre bih ubrzao 5-tu
Evo kako je čovek izmestio auspuh,tako nešto slično sam i ja planirao da uradim...
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-5106-oglas-5000301
http://thumbnails105.imagebam.com/21768/1246cd217679566.jpg (http://www.imagebam.com/image/1246cd217679566)

Bubu
30-10-12, 12:54
Bobo, ako ces ti svakih 5 godina otvarati menjac da bi menjao lezajeve i proveravao sve-to je u redu ali po svemu sudeci ti neces napraviti vise od 500 radnih sati za tih 5 godina a da se otvara menjac i da se ceprka po njemu svakih 500 radnih sati nije nikako posao jer se i to ulje u menjacu po prirucniku menja na 1000-2000 sati u zavisnosti od modela i proizvodjaca traktora gledano u globalu. U Vojvodini mozda svaka 10. do svaka 20. Brena ima srecu da prodje kao tvoja, obicno svaka pravi 300-500 radnih sati godisnje. Evo cistog primera-moj drugar Tesin je napravio ovog meseca za 7 dana 100 radnih sati a plug nije jos poceo da vuce, jos je tanjiraca zakacena za traktor.

Sada sam gledao podatke na Brene, prenosni odnos glavnog prenosnika je 5,66 : 1 sto znaci da je u originalu konusno-tanjirasti par 6/34.

Bobo
30-10-12, 14:18
Imas pravo, nece se brena ni kod mene naraditi kao ni kod prijasnjeg vlasnika... moje zemlje radim za sad oko 40kj od cega je breni pristupacno 30-ak, mozda i vise... ostale nive ili su male ili nepristupacne, pa cu njih raditi i dalje s 549. Svake druge godine tetkovih 26kj u dvije table preoravam i sijemo neku ekolosku djetelinu, tako da i to brena odradjuje i za to je ove godine i doterana. da tetkovo nisam morao ove godine orati, jos bi cekali s velikim traktorom.

Svako toliko meni osobno ne bi bio problem otvoriti mjenjac i malo po njemu procackati, pogotovo da mi se traktor u sezoni ne gasi i da radim nesto puno zemlje s njim. kod mene brena rasterecuje 549 koji je do sad tukao preko 500rs godisnje...

MONTOYA:Eto, auspuh je mjenjan ;) Moje isprike... Nisam se jos naviknuo na Brenin rezervoar koji je gore uzi nego dolje, pa ne znam ocjeniti koliko jos goriva imam u traktoru, je li na pola ili je pri kraju, pa cu morati rezervoar isprazniti i izbazdariti neku drvenu letvu na svakih 10l da znam na cemu sam. Do sad smo s brenom poorali 26kj tetkovih, nasih 8kj za psenicu i 8 kj sam poceo orati na 30cm i ovih dana nastavljam. goriva je otislo dosta, ali onako od oka mi racunica ispada ispod 15l/kj, ali opet...

Citaj jos jednom, nisam ni ja rekao da se tesko salta, uljece mjenjac "ko u sir", samo kazem da treba polako s ruckom, da ne vrijedi siliti saltanje, ako slucajno i zakrci.

Za sad ne bih isao u transport, jer mi nije potrebno, kad izmjerim potrosnju u oranju, ako budem zadovoljan izmjerenim, pokusat cu do proljeca nabaviti neki sjetvospremac za nju. da li ce biti s oprugama ili s klinovima, svejedno je, zemlja je lagana, pa sto prije i povoljnije naleti.

Sve u svemu s traktorom se nadam da nece biti problema, jer nece biti opterecen iz dana u dan.

Bubu
30-10-12, 14:26
Ako ces da pravis merac nivoa goriva, najbolje je od drske za sirkovu metlu da napravis-prosto i brzo :D Pricam iz iskustva. Napuni pun rezervoar pa teraj i ne okreci se puno, nije to nista, 260 litara goriva. :)

Bobo
30-10-12, 14:30
HEHEHE, nije nista JOK ;) sad me lijepo nasmija...

Ali da znas da bi te i mogao poslusat... drska od metle se cini pravo dobar izbor, ali svakako cu izbazdariti rezervoar...

Bubu
30-10-12, 15:11
Evo mog ultra preciznog uredjaja za merenje nivoa goriva kod onog 577 sto nema nosac finog sita u rezervoaru:

http://img545.imageshack.us/img545/3061/dsc0619xe.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/545/dsc0619xe.jpg/)

mladen87
30-10-12, 15:19
koliki je razmak izmedju zareza?pretpostavljam da je svaki 10 litara....

Bubu
30-10-12, 15:57
Bas tako, u totalno prazan rezervoar sipano po 10l posto je malo nepravilnog oblika. Na starom tipu (kod mene) je 90l rezervoar a kod tebe je Mladene od 110.

miodrag94
30-10-12, 16:07
pa neznam bas koliko je pametno raditi kočnice na te vazdušne cilindre.bilo šta da se desi ili otkaze i gubis kočnice načisto.a ima tu dosta stvari koje mogu da otkazu.na leru kompresor slabije pumpa,creva,ventili,klipovi....a verujem da nije teško na njemu da se urade hidraulične kočnice ali zasto to raditi ako već dosta ljudi prepravlja 560 na mehaničke.jednostavno kod mehaničkih ima manje stvari koje mogu da otkazu.ili radi ili ne nemoze nista odjednom da ti crkne bas tek tako
mislim ako ti bas zelis nije problem vrlo lako se to prepravi na hidraulične samo pokupis delove od nekog 560 i ugradis kod tebe sve na sraf pasuje mozda nadjes nekoga pa se i menjate.
vidim da je ovaj izvario polugu menjaca sa desne strane a sta mu je sa reduktorom?

ja sam juče konačno stigo da zatvorim moju kabinu pozadi.ugradio sam pleksiglas ispod zadnjeg prozora i na dole lim iznad poluga bas kao na ovim novim kabinama.još samo da nabavim neku veliku gumu da ukrojim i sve prekrijem, nema toga ovde moraću da skočim do Vulkana oni imaju raznih oblika i dimenzija.biće zadihtovana odlično već sada je razlika neverovatna.a dogodine ravan pod
i stepenice sam uradio.ima sada dva stepenika da mogu normalno da udjem izadjem
ako nekog interesuje slike moze sutra
Pa ja bih ugradio najradije vazdusne iz vise razloga (imam delove,cevek je pokaao kako traktor koci i idealni uradi jeftinije itd).A menjac i sve ostale komande su u sastrane ,zato mu se i divim kako je uradio.Postavi sutra sl traktora.

MONTOYA
30-10-12, 16:29
HEHEHE, nije nista JOK ;) sad me lijepo nasmija...

Ali da znas da bi te i mogao poslusat... drska od metle se cini pravo dobar izbor, ali svakako cu izbazdariti rezervoar...
evo da se ne mučiš,merač za brenu do 100l
http://thumbnails106.imagebam.com/21773/38c80f217721173.jpg (http://www.imagebam.com/image/38c80f217721173)

Bobo
30-10-12, 16:32
HVALA!!! Prva crta je 20l jel?

MONTOYA
30-10-12, 16:35
jeste 20l,to računam da nema Lkl{{
jesi li možda gledao onaj traktor iz oglasa što sam stavio link?
deluje pristojno

Bobo
30-10-12, 16:43
Receno mi je da brena ne moze povuci sve iz rezervoara i tako da tih 20 l doslovce NEMA u rezervoaru ;) jos jednom HVALA da se ne moram muciti!

Isao je moj kolega gledati i umalo ga kupio... 54000Kn je rekao da je zadnja cjena, ali ovo ono i nasli se na nesto malo ispod 50 000 s tim da ce ovaj dati neke ovce pod racun i gledali gledali i prevelik im i odustane kolega...

Ima lik jos 3-4 velika traktora i s ovim je valjda samo orao i nista vise, sad mu visak, pa rjesava... Kaze kolega da je sve u dvoristu uredno ukljucujuci i brenu, nije nasao zamjerku traktoru.

sinisa1979
30-10-12, 16:55
Siniša,pre bih ubrzao 5-tu

Čekaj zar nije kod 51xx peta direktna? Tu nema ubrzavanja. Zato i kažem ubrzati 4-tu jer razlika izmedju 3-će i 5-e je pristojna,a mnogi tako i voze da ne koriste 4-tu, pa bi njenim ubrzavanjem ona bila krajnja odnosno 4-ta i 5-ta bi zamenile mesto. Joj samo da je meni 5-to stepeni menjač na našem imt-u.... Ovako turpijam čitavih 27km/h. Ko Pavlovići,ne može brže jurimo 30!

Bobo
30-10-12, 17:03
Krecem u 2. saltam 3. i 5. i to je to...

Postojala je serija 5136 koja se izvozila i ti su traktori na cesti isli ko 549. Sta je tu radjeno po mjenjacu, pitaj boga. Sad da se nadje netko tko ce si usporiti 1. za oranje i ubrzati 4. za transport, potrefio si je mjenjac samo tako. Imas brzine za rad, imas brzine za transport i da te bog vidi... meni su sve njive blizu i nemam potrebe za ovim marifetlucima, ali za transport na dalje, ne bi bilo lose imati jednu brzinu vise... Posto ju ne koristite za oranje, makar ju koristite za transport.

sinisa1979
30-10-12, 17:08
Bobo pošto verovatno imaš puno kreni-stani drndanja. Savet: Nemoj kretati 2-om....

Bubu
30-10-12, 17:10
Komplikovano je usporiti samo 1. brzinu jer mora da se pravi komplet novo suplje vratilo donjeg snopa na kojoj je pogonski zupcanik 1. brzine pa se zato usporava ceo menjac a 5. svakako ostaje direktna i onda je normalna razlika izmedju 4. i 5. brzine. Ko ima recimo 5100 ili 5130 ili iz nekog razloga ne koristi prednju vucu na 5106/5136 nikako, moze lepo da se stavi drugi (brzi) konusno tanjirasti par a da se uspori ceo menjac i onda se otprilike dobije slicna 1. brzohodna kao u originalu, u krajnjem slucaju moze da se ore 4. sporom a 5. direktna bude dovoljno brza nego fabricki. :)

Kićo
30-10-12, 18:02
... pa bi njenim ubrzavanjem ona bila krajnja odnosno 4-ta i 5-ta bi zamenile mesto.

Nema nikakve zamjene mjesta 4-te i 5-e brzine jer to je nemoguce. Peta je direktna spaja se ne spojnicku i tu je kraj price. Zupcanik 4-te i druge je spojen tj jedan isti komad sa vodilicom za viljusku i njega se nema gdje prebaciti u mjenjacu. Jedina varijanta je usporiti cijeli mjenjac ulaznim parom kao sto su momci vec rekli time bi se dobila usporena i 1. brza i u oranju nebi isao pod gasom 11km/h nego mozda 8 sto bi vec i motor bez turba lakse podnio a i reduktor nebi trpio. Nisam znao za ovo usporavanje, dobra ideja ko god da ju je osmislio. Peta i tako ostaje ista znaci za transport krajnja brzina ista.

sinisa1979
30-10-12, 22:35
Jooj kako se zamrsilo.... Kićo aj molim te pročitaj ponovo post koji si citirao i još jedno 10 postova unazad da vidiš ko je osmislio te zupčanike, ko je šta napisao, i o čemu smo vodili diskusiju montoya i ja. Znam da je 5 direktna i da tu nema ubrzavanja! Zato sam i rekao Montoyi da ubrza 4-tu! Nemoraš meni objašnjavati da je 5-a direktna..... Tu ću se zaustaviti. To što je zupčanik 4 i 2 spojen nije nikakav problem. Napravi se novi par stim da se 4-toj promeni broj zuba a 2-oj ne. Isto se to uradi i sa gonjenim zupčanikom 4-te i eto ti "umesto" 4 standardne dobijaš ubrzanu 4 koja se više ne može tako zvati jer je brža od standardne 5-te! A ne možemo je nazvati ni 6-om jer di nam je onda nestala 4? Razumeš? E na to sam mislio kad sam napisao da zamene mesta! Nisam se dobro izrazio.... Nemogu se zameniti mesta zupčanicima,nego se menja uloga tj raspored brzina. 5-u bi morali "proglasiti" 4-om jer je sporija od nove ubrzane 4-te. Što je na kraju krajeva i bila diskusija izmedju mene i montoye. Ubrzati krajnu brzinu ali ne 5-tu jer je ne mož' ubrzati.....

zaregakovo
30-10-12, 22:55
Bravo svaka vam čast ovo ste baš do tančina objasnili nema šta ::super::

mirmir
30-10-12, 23:12
Citam od pocetka,zanimljivo,posteno da kazem u poceku sam pokusavo da skontam a sad nista ne razumem,a vise se i ne trudim.Mislim da je trebalo otvoriti temu sa nazivom"Sitnice koje treba prepraviti na traktoru IMT 51XX"Lkl{{

sinisa1979
30-10-12, 23:23
Žare drago mi je da bar neko shvata o čemu tipkam. Prošle godine sam bio ubedjivan da zamenom ulaznog para zupčanika ne dobijaš ništa..... Mirko druže šta ti nije jasno? Zupčanici se moraju prilagoditi potrebi i to je to. Ako je nečije zemljište lako i ne radi puno taj ne mora ništa balkanisati. Nema potrebe! Ko radi više,pa još i teže zemljište bolje mu je usporiti prvu BH tj sve osim 5-e koja je direktna brzina(motor-diferencijal) i ne možeš je usporiti ili ubrzati. A kome treba i za transport može odraditi ovo sa 4-tom a i ne mora. A kome treba SAMO za transport taj skida kardan p. vuče ( znači ako je 5106-130-133-135-136 itd) ne dira menjač već samo ubacuje konusno tanjirasti od 558 i eto to je to. Jel sad shvataš?

Kremator
30-10-12, 23:25
Ja kako sam ukapirao, prvo usporis ceo menjac, da bi orao u 1. , a onda ubrzas 4. da bude najbrza zbog transporta...

sinisa1979
30-10-12, 23:32
Da ubrzaš ali i ne moraš jer 5-a ostaje kao što je i bila.

Kićo
30-10-12, 23:46
Pratim diskusiju od pocetka i sve je jasno ko dan. Iako sam ja jedan obicni seljak a ne inzinjer radio sam taj mjenjac i znam ga na pamet. Kod mene je 90% novih dijelova u mjenjacu i sve je standard a ako nekad opet budem otvaro onda ide usporavanje.

mirmir
30-10-12, 23:48
Posto vidim da 51xx ima mnogo nedostataka koje mogu uspesno da se rese,sta mislite o Rakovici 120 ili 135 turbo.Konstruktivna resenja i praksa u odnosu na 51xx.

Bobo
30-10-12, 23:51
Ali na usporenom mjenjacu se taman toliko brzine uspore, da se pojavi taman toliki razmak izmedju 4. i 5. koji prije usporavanja doslovce nije postojao, tako da se na usporenom mjenjacu treba saltati i 4. prije 5. Ako se ubrza 4. brzina, bilo bi jebeno saltati 3. pa 5. jer bi onda bila prevelika rupa i pod teretom ne znam kako bi ovo islo... po ravnici bi mozda i pilo vodu, al na brdu jok... dakle s usporenim mjenjacem bi se saltalo 1. 2. 3. 4. 5. i bio bi fin raspored izmedju svake, a ako se ubrza 4. islo bi 1. 2. 3. 5. 4. sto mislim da i nije izvodivo. Sve ovisi kolika bi rupa nastala izmedju 3. i 5. brzine tako da mislim da je ipak pametnije 4. ustaviti a zakopcati jos koju prikolicu i polako taljigati 5.

sinisa1979
31-10-12, 00:35
Kićo znaš napamet ali malo još moraš utvrditi gradivo da ti se ne desi greška kao pre par postova. A i Bubu bi mogao malo zagrejati stolicu. Vi koji znate taj menjač napamet i u rinfuzi ste lošiji od mene a ja sam samo na jednom takvom menjao 6005 ležaj na ulaznom vratilu. Popravni u avgustu! Lkl{{ Mirko Rakovica 120 mi apsolutno ne poznata! Za nju sam totalni duduk! Bobo slažem se! Prikolica više ,ili veće,i polako do cilja. Možda bi ubrzavanjem menjača stvorili drugi problem,a to je zaustavljanje.

Tomo VS
31-10-12, 00:48
Posto vidim da 51xx ima mnogo nedostataka koje mogu uspesno da se rese,sta mislite o Rakovici 120 ili 135 turbo.Konstruktivna resenja i praksa u odnosu na 51xx.E da je IMT bar uzeo menjace i diferencijale od rakovice 120 i 135T onda bi 5106 i 5136 bili savrseni traktori bez ijedne mene.Ono sto znam i sto sam video da Rakovica 135T vuce cetiri brazde plug u zimsko bez trunke dima i muke dok IMT5136 moze samo da sanja o tome a isti motori u oba traktora.

Bubu
31-10-12, 06:29
Bubu samo treba da obrati vecu paznju na fotku koja se okaci a ne samo da je ovlas pogleda :D

Rakovica 135 ima komplet ZF transmisiju i bolja je od 5136. Ali, uvek postoji ali-taj S46 i TS 46 motor moze da ide lose koliko i dobro kad majstor ne zna da usteluje pa nije bas merodavno porediti ta dva polovna traktora, trebalo bi barem po 3-5 komada porediti da bi dosli do relativno realnog zakljucka.

Usporena Brena dobija razliku izmedju 4. i 5. kao sto je 577 ima tako da mislim da to ne predstavlja problem u vuci tereta uz brdo?

Predrag003
31-10-12, 08:53
Moj drug ima 549 dw kupio nov 2008 ima 2100 radnih sati 2090 sati je napravio u sumi a 10 u njivi i pokazao mu se dobro ne gasi ga gde ja i on uzemo sumu ortacki oko 2 h dok kazes piksla gotovo :)

MONTOYA
31-10-12, 09:09
sad sam baš gledao tabelu brzine kretanja i brena na 2250 obtraja ide
1.brzohodna 11,6km/h
2. 15,86
3. 19.2
4. 24.4
5. 27,5
na 1600 obrtaja 5-tom ide 19,5...znači ako bi se 3-ćom izvukao do patosa lako bi prihvatio 5-tu
druga stvar 4 tu bi stavio da ide nekih 5km/h brže od 5,tako da bi dobio idealnu i 4 sporu koja bi bila brža od 5 spore a sporija od 1 brze...ako bi se desilo da bude baš teško oranje i da mu je teško prvom brzom,
dosta bolje rešenje nego orati 5 sporom koja je sinhronizovana...

Bobo
31-10-12, 10:27
Bubu, tako je usporena Brena dobiva razmak izmedu 4. i 5. taman kakav i treba biti... standardno ga NEMA... saltas bez kvacila izmedju 4. i 5. kako hoces, iako je 4 nesinhronizirana...

Moje pitanje se odnosilo sto da se u teoretskom slucaju uspori mjenjac i onda ubrza 4. brzina da bi traktor bio brzi u transportu... Dakle, saltala bi se 3. pa 5. i mislim da bi se tu desio prevelik razmak, posto bi se treca dodatno usporila a 5. ostaje ista ka osto je i bila, a 4. nemamo jer je ona ubrzana...

ako se samo uspori mjenjac, to je to, nema problema i mogu se brzine redovno mjenjati, s tim da ce 4. biti tocno na pola puta izmedju 3. i 5.

pešut
31-10-12, 10:28
@ miodrag evo slika od juce a imas u prethodnih 10ak strana slike prethodnih radova

zatvaranje kabine otpozadi.ovo u originalu nema ali sam ga ja sklepao
http://thumbnails104.imagebam.com/21787/57b20e217869246.jpg (http://www.imagebam.com/image/57b20e217869246)
http://thumbnails105.imagebam.com/21787/e852a7217869272.jpg (http://www.imagebam.com/image/e852a7217869272)
http://thumbnails101.imagebam.com/21787/922b2a217869293.jpg (http://www.imagebam.com/image/922b2a217869293)
http://thumbnails102.imagebam.com/21787/80a0d9217869334.jpg (http://www.imagebam.com/image/80a0d9217869334)
http://thumbnails102.imagebam.com/21787/c86664217869368.jpg (http://www.imagebam.com/image/c86664217869368)
http://thumbnails103.imagebam.com/21787/fe1551217869942.jpg (http://www.imagebam.com/image/fe1551217869942)

noćas odradjene kočnice i trube na još jednom 558.nove ferode,semerinzi,opruge...zakiva kako dobro koči.mehaničke naravno.neznam da li je vlasnik bio srecniji kada je kocio po putu ili kada sam otisao od njega u pola 4 jutros::)

MONTOYA
31-10-12, 16:44
Bubu, tako je usporena Brena dobiva razmak izmedu 4. i 5. taman kakav i treba biti... standardno ga NEMA... saltas bez kvacila izmedju 4. i 5. kako hoces, iako je 4 nesinhronizirana...

Moje pitanje se odnosilo sto da se u teoretskom slucaju uspori mjenjac i onda ubrza 4. brzina da bi traktor bio brzi u transportu... Dakle, saltala bi se 3. pa 5. i mislim da bi se tu desio prevelik razmak, posto bi se treca dodatno usporila a 5. ostaje ista ka osto je i bila, a 4. nemamo jer je ona ubrzana...

ako se samo uspori mjenjac, to je to, nema problema i mogu se brzine redovno mjenjati, s tim da ce 4. biti tocno na pola puta izmedju 3. i 5.
na usporenom ne bi valjalu ubrzati 4 a na standardnom bio bi pogodak,bar u mom slučaju
sad pitanje je ko bi mogao kvalitetno da odradi te zubčanike i naravno koliko bi to koštalo
jednom prilikom pokojno član Petru mi je pričao da je imao 5106 sa valmet motorom 120ks,hid. kvačilom i što je najzanimljivije drugačijim rasporedom brzina...
tad se nisam setio da ga pitam u čemu je razlika......

sinisa1979
31-10-12, 18:37
Moje pitanje se odnosilo sto da se u teoretskom slucaju uspori mjenjac i onda ubrza 4. brzina da bi traktor bio brzi u transportu... Dakle, saltala bi se 3. pa 5. i mislim da bi se tu desio prevelik razmak, posto bi se treca dodatno usporila a 5. ostaje ista ka osto je i bila, a 4. nemamo jer je ona ubrzana...ako se samo uspori mjenjac, to je to, nema problema i mogu se brzine redovno mjenjati, s tim da ce 4. biti tocno na pola puta izmedju 3. i 5. Koliko znam 4-ta na usporenom menjaču se nije koristila ako traktor vuče 2 zmajevke od 8 tona. Ali pošto nisam siguran raspitaću se i javljam detalje.

Bobo
31-10-12, 19:42
Ti traktori s Valmet motorima su koliko ja znam imali full sinhronizirani mjenjac i raspored brzina kao na npr. zetorima... dakle lijevo su rikverc i 1., u sredini 3. i 4. a desno 4. i 5.

Po pitanju ovih prerada mjenjaca, ocito je da ne mogu ni zamisliti voznju po ravnom terenu kao sto je kod vas. 5106 ovdje vuce jednu zmajevku 8 tona i s njom ima posla da ju izvuce iz njive ako je imalo vlazno. Po blatu stoji na uvratinama i kombajn tamo kipa. Zato govorim da ne bi trebalo dirati 4. da bi bilo tesko u mom kraju voziti tako...

danijella
31-10-12, 19:48
Ti traktori s Valmet motorima su koliko ja znam imali full sinhronizirani mjenjac i raspored brzina kao na npr. zetorima... dakle lijevo su rikverc i 1., u sredini 3. i 4. a desno 4. i 5.

Po pitanju ovih prerada mjenjaca, ocito je da ne mogu ni zamisliti voznju po ravnom terenu kao sto je kod vas. 5106 ovdje vuce jednu zmajevku 8 tona i s njom ima posla da ju izvuce iz njive ako je imalo vlazno. Po blatu stoji na uvratinama i kombajn tamo kipa. Zato govorim da ne bi trebalo dirati 4. da bi bilo tesko u mom kraju voziti tako...Dobar neki menjač nema drugu brzinu al zato ima dve četvrteLkl{{Sa takvim rasporedom brzina su sada 577 i naravno potpuno su sinhronizovani.

Kosjerac
31-10-12, 19:50
su rikverc i 1., u sredini 3. i 4. a desno 4. i 5.
Bobo mala ispravka, u sredini 2 i 3.

Bobo
31-10-12, 21:09
JAOOO hvala na ispravci...

Izvinjavam se...

za 577 je nadoplata za potpuno sinhronizirani mjenjac... Meni je nudjen 549 full sinhro kad sam mog kupovao ali je nadoplata bila smjesno bezobrazna... samo 800€ pa smo ipak uzeli standardni mjenjac.

miroslav k
31-10-12, 22:50
Bobo@
Što ne friziraš malo Brenu, dovoljno je da ti bošista namesti PVP na 110ks, i rešio si problem oranja, 1 brza i gas

Neško
01-11-12, 09:46
@ miodrag evo slika od juce a imas u prethodnih 10ak strana slike prethodnih radova

zatvaranje kabine otpozadi.ovo u originalu nema ali sam ga ja sklepao
http://thumbnails104.imagebam.com/21787/57b20e217869246.jpg (http://www.imagebam.com/image/57b20e217869246)

Druže reci mi šta misliš može li se ovako kabina zatvoriti (pozadi) na 533-539 traktoru, a da se naravno ne podiže pod kabine.

Kosjerac
01-11-12, 10:02
Druže reci mi šta misliš može li se ovako kabina zatvoriti (pozadi) na 533-539 traktoru, a da se naravno ne podiže pod kabine.
Može, samo moraš tapacirung podići da ga neudaraju ruke od hidraulika.

pešut
01-11-12, 13:27
druze sve se moze kad se hoce i kad imas dobru volju i malo umeća sa brusilicom, busilicom i metrom.malo računanja,pitagorinih teorema a malo boga mi i list papira pa uzmes merku i ugao.sve se napravi.obrati pažnju na sediste samo.na visinu da ti ne udara posle o ove limove sa strane iznad ramena.ja sam moje podigao 12cm(toliko mi je dovoljno da ne udarim glavom o plafon a da se udobno sedi i radi)eno vidi se i drvena kocka tako sam najlakse podigao samo rupe provrteo i duzim šrafovima ušrafio opet za ploču hidraulika.kod tebe je sad direktno na poklopcu sedište
ako se bas budes resio da praviš slikaću ti i bez sedišta lepše se vide uglovi.bitno je da se dobro skroji da nema veliki luft ali da nigde ne zakačinje pa posle da lupa i tandrče.za zimu ovo je ko bog.mada nema ni prasine a imaću i prskanje sa njime sto po voću sto po polju.značiće puno

sinisa1979
01-11-12, 15:27
Peshut,super si odradio kabinu! Voleo bih kada bi neko odradio merenje buke u tako sredjenoj kabini pa nam javio koliko je decibela. Neke Nokie su imale tu opciju merenja.... Nego,ajd ako ti nije teško okači slike u temu pravljenje kabina. Čisto zbog lakše preglednosti onome ko se odluči za ovakav poduhvat. Ne znam preko kojeg servera si "dizao" slike ali ako si tamo registrovan,kodovi slike ,a i slike,su ostali sačuvani pa je dovoljno samo da ih okačiš u drugu temu tj ne moraš ih opet dizati. Ili makar link-ove prebaci u temu. Hvala! http://poljoinfo.com/showthread.php?1536-Pravljenje-kabina/page6

MONTOYA
01-11-12, 15:36
Bobo@
Što ne friziraš malo Brenu, dovoljno je da ti bošista namesti PVP na 110ks, i rešio si problem oranja, 1 brza i gas
kod mene na pločici i piše 81kw pri 2250 o/min... to je 110ks
sad dal ima toliko....

Neško
02-11-12, 07:42
druze sve se moze kad se hoce i kad imas dobru volju i malo umeća sa brusilicom, busilicom i metrom.malo računanja,pitagorinih teorema a malo boga mi i list papira pa uzmes merku i ugao.sve se napravi.obrati pažnju na sediste samo.na visinu da ti ne udara posle o ove limove sa strane iznad ramena.ja sam moje podigao 12cm(toliko mi je dovoljno da ne udarim glavom o plafon a da se udobno sedi i radi)eno vidi se i drvena kocka tako sam najlakse podigao samo rupe provrteo i duzim šrafovima ušrafio opet za ploču hidraulika.kod tebe je sad direktno na poklopcu sedište
ako se bas budes resio da praviš slikaću ti i bez sedišta lepše se vide uglovi.bitno je da se dobro skroji da nema veliki luft ali da nigde ne zakačinje pa posle da lupa i tandrče.za zimu ovo je ko bog.mada nema ni prasine a imaću i prskanje sa njime sto po voću sto po polju.značiće puno

Prvo kabinu si uradio odlično svaka čast. Znam da je tu trebalo mnogo truda i živaca, ali znam da se fino osjećaš kad nešto napraviš.
Meni treba upravo zbog prskanja. Inače kabina mi u voćnjaku čak smeta za obradu zemlje, ali kada prskam vrijedi mnogo, baš zbog toga sam planirao da nešto napravim na ovaj sistem, stim da moram napraviti da se lako skida jer ja skidam kabinu. Kod mene je ono staro prastaro sjedište "korito" i moram ga zamjeniti uskoro pa ću onda praviti ovo pozadi. Stavljao sam ja one cerade ali je mala fajda od toga, kad atomizer napravi maglu ulazi unutra isto kao da je nema.
Da ne skidam kabinu napravio bi pod malo drugačiji, tačnije priheptao bi gume uz sve rubove uz traktor i mislim da bi ga mnogo bolje zatvorio. Ali to sve ne pije vode ako treba dan ili dva da skinem kabinu.
Kod mene je auspuh ispod traktora, jer mi smeza u voćnjaku, da li je manje bučan traktor sa kabinom kome je auspuh naprijed?

pešut
02-11-12, 08:20
e pa lepo da vam se svidja. potrudiću se da postavim i objedinim sve slike sigurno da imam linkove u istoriji.imam bas sve slikano od samog pocetka ceo tok sredjivanja.
sad to za buku trebalo je meriti bez kabine dok mi je auspuh drcao u glavu pravo,pa sa onako otvorenom kabinom pa sada sa zatvorenom i na kraju kad sve budem istapacirao i krila i ovo pozadi i pod prekrio.ali meni je mnogo bitnija temperatura unutra i to sto sam pre neku noć radio u duksu i papucama celu noć.toga kod nas nije bilo

u pravu si Nesko jeste veliki poso ako hoces da radis sve kako treba a ne da pretrcis tek da si radio pa dogodine opet.nije to poso.ovo nije za one sa slabim zivcima posebno kad nesto radis prvi put.sad kad bih radio opet islo bi brze znam kako ide i kako moze.ovoj mojoj nema skidanja jer imam cime da obradjujem voće.nisu mi bas jasni ljudi koji prskaju voće bez kabine sa maskom i eventualno onom pelerinom za kišu.znaci mišljenja sam da je zdravlje najbitnije jebo voće i traktor kad se zatrujes ceo.znam kako to izgleda i kako su ljudi prolazili.desi se jednom.
imao sam sve kombinacije.ako imas kabinu tiše je unutra ako je auspuh gore a ne dole,a ako je nemas tiše je ako je dole
ajde onda da ne davimo ovde ubaciću slike u temi o kabinama

evo sad zevam kroz prozor kad prolete nesto veliko crveno sišti po putu.kanda je neki 577 lepo sredjen ko iz fabrike?a i liči mi da je iz Trnave.čiji bi to mogao biti?^-^

miodrag94
03-11-12, 20:35
LJUDI STA VI MISLITE DA SE NA IMT 558 UBACI MENAC SA VISE BRZINA ,npr.577 578.......

Matic
03-11-12, 20:37
Miodraže pišite malim slovima jer se pisanje velikim slovima na forumu smatra vikanjem.

bojcetic
03-11-12, 20:42
@miodrag94
Zasto? prva brza je savrsena za oranje. 2 brza sa sspremac. Mozda u branju da ima neku izmedju 2-3 spore, ali MOZDA. Sto bi rekao jedan poznati cika, "ja tu nista ne bih dirao" Lkl{{

dukej
03-11-12, 20:46
@peshut

Odlično urađena kabina, svaka čast!

Imam samo jedan savet, ukoliko možeš promeni onaj pleksiglas za redovno staklo (za kabine, sigurnosno), ukoliko možeš. Jer, prvom prilikom kad se napraši pleksiglas i kad ga obrišeš krpom, on će se naelektrisati i još više privlačiti prašinu na sebe. Osim toga, pošto je to mek materijal, vremenom se malo matira od brisanja. Uglavnom, uvek bude malo "musav" u odnosu na pravo staklo...

sinisa1979
03-11-12, 21:09
Na 558 treba drugi motor a ne menjač. Osim ako ti treba za prevoz pa da "letiš" 50-ak km/h.

miodrag94
03-11-12, 21:09
Miodraže pišite malim slovima jer se pisanje velikim slovima na forumu smatra vikanjem.
A koim slovima da pisem kada sapucem :P

Matic
03-11-12, 21:13
Pitajte učiteljicu.

Predrag003
04-11-12, 13:36
http://www.dodaj.rs/t/3B/3M/4aBuI9Vh/2012-11-04-124240.jpg (http://www.dodaj.rs/?3B/3M/4aBuI9Vh/2012-11-04-124240.jpg)

- - - - - - - - - -

Malo danasnje rekreacije sa malim igrackama u proseku prikolica 20 min tovarenje

laki91
04-11-12, 21:19
http://www.polovniautomobili.com/oglas2700674/imt_540/

steta sto nema papire, ali onda sigurno ne bih bila ta cena Lkl{{

Gorski Car
04-11-12, 21:27
I da ima papire stanje ovog traktora nije zadovoljavajuce,potrebno je dosta ulaganja u njega.

kole
04-11-12, 21:29
http://www.polovniautomobili.com/oglas2700674/imt_540/

steta sto nema papire, ali onda sigurno ne bih bila ta cena Lkl{{

Pa koliko onda po tebi košta 542, '84, sa kabinom i kompresorom i papirima, u mnogo boljem stanju od ovog?

Dolovac
05-11-12, 08:10
Bez papira kao i kola stranac za delove 500e, zasto rizikovati dal ce se pojaviti neki naslednik ili dal ce te milicija zaustaviti.
@kole takvog kako ga ti opisujes samo par godina starijeg oko 2500e a razlika izmedju 1700e i 2500e nestaje kad kupis kabinu i kompresor i jos neku sitnicu al najvazniji su papiri!

pešut
05-11-12, 09:42
@dukej ma ovaj pleksiglas je bio na zadnjem prozoru i već je prilično oštećen i mutan nije mi se svidjao.pa sam ja prednje staklo stavio nazad a napred kupio novo ono laminirano.a ovo mi bilo lako da isecem i ukrojim a i otpornije je na udarce i savijanje pošto ipak kabina sigurno malo radi a ušrafio sam ga na ram.samo sam rupe malo šire pustio da moze da pliva.
ovo staklo ima takav ugao da se kroz njega svejedno ništa specijalno i ne vidi.dovoljno je da se okrenem i sve vidim na gornjem prozoru jer sam sedište podigao malo.samo ću kad stignem da napravim okvir da može da se otvara i to je to

juče i prekjuce sam napravio 35 r.h. sa traktorom u oranju,tanjiranju,sejanju,valjanju...zadovoljan sam kabinom zaista se pokazala onako kako sam očekivao odlično je odradila posao pravo je uživanje raditi mašinom.mislim koliko god može biti uživanja na njivi.ali ko voli zemlju...

e one suve grejače još nisam koristio.nije ni bilo mnogo hladno a i pribavio sam brzi alnaser još nisam ni pomislio on je upalio.vrti kao lud

laki91
05-11-12, 10:03
Sta toliko fali ovom 540, osim papira? za 1500eur solidan mali traktor za sejanje, prskanje, spartanje....sta moze da se uzme za 1500eur??? Tesko da moze nesto dobro osim nekog raspalog 533, a ovaj traktor mozda moze da zavrsi posao nekom na nekom salasu, farmi, pa i na domacinstvu...po meni nije skupo uz malo truda i farbe moze da se napravi lep traktor.

dukej
05-11-12, 10:54
Kad je već reč o traktorima bez papira, meni su skoro ponudili neki IMT 577 (stari tip), ali bez papira. Odmah sam rekao da me ne zanima, i nisam ni pitao za cenu. Ne znam ni koliko može da košta takav traktor, šta vi mislite?

Neško
05-11-12, 11:08
Da li je neko pravio sjedište za traktor 533-539?
Neko skroz pravljeno sjedište pošto ovaka koja se kod nas mogu kupiti za 50€ ne vrijede ništa. E sad ili je to što ja imam više kg, ili što je sjedište loše ne znam, ali da ne vrijede ništa u to sam siguran.

stevapaor
05-11-12, 11:38
Momci jel zna neko ko prodaje gume dimenzije 18.4/15-30 TR ,unapred hvala poz

razarach
05-11-12, 15:21
Da li je neko pravio sjedište za traktor 533-539?
Neko skroz pravljeno sjedište pošto ovaka koja se kod nas mogu kupiti za 50€ ne vrijede ništa. E sad ili je to što ja imam više kg, ili što je sjedište loše ne znam, ali da ne vrijede ništa u to sam siguran.

Nesko, vidi u ovoj temi, mozda ti pomogne...
http://poljoinfo.com/showthread.php?3199-Traktorska-sedi%C5%A1ta

Predrag003
05-11-12, 16:36
Da ti kazem jesam malo van teme ali nema veze ja sam prodavao zadrugara 500 e u perfektnom stanju 65 ks i na kraju otiso u smederevo na plac coveka koji proizvodi pelet za grejanje da gura komiljke navuce fergusona ko iz picke i imao je i papire i bio registrovan :) ej za 500 e!!!

AcA OPEL
05-11-12, 17:27
Moj drug zimus prodao Normag(tako se valjda zove),sa neispravnim motorom za 350.Ja ga stavim u oglase za 500e,a njemu nista ne kazem,pocnu odma ljudi da zovu i neki ga pita za cenu a on lupi 350e jer nije znao da je u oglasu 500e i proda ga preko telefona.
Posle razmisljamo dal smo se zajebali,da nije mozda neki raritet,specijalna verzija,ili ko zna sta vec.

PKB
05-11-12, 18:16
Sad sam pogledo tog 540 na oglasima i po mom misljenju jos je mnogo i 1500 e,zadnje gume skroz lose prednje skoro pa isto ,puco blok varen sto moze predstavljati problem i jos nema ni kabinu i kompresor. A pitanje koliko je i motor extra kao sto covek kaze. Pogledajte malo po oglasima koliko se krecu ponormalniji 540 i 542 pa ce vam biti sve jasno .

Predrag003
05-11-12, 18:24
Pkb kolega jel zivis blizu sportsko terena onog velikog

PKB
05-11-12, 18:35
Mislis bas na sportski centar ili na stadion ??

Predrag003
05-11-12, 18:39
jebiga izvini na stadion

Dolovac
05-11-12, 19:38
http://www.youtube.com/watch?v=j6hmHAEfTck&feature=relmfu nasa masina u Poljskoj

Sumadinac-Gruzanin
05-11-12, 20:26
Gledao sam u oglasima na internetu 1500 evra imt 539 iz Panceva 2008. godiste . Da li je to realna cena ?Nesto mnogo malo kosta.

Dolovac
05-11-12, 20:34
to ti cigani iz Dolova i man se toga.Neznam kako ljudi i pomisljaju da tako nesto ima

Kosjerac
05-11-12, 20:38
Gledao sam u oglasima na internetu 1500 evra imt 539 iz Panceva 2008. godiste . Da li je to realna cena ?Nesto mnogo malo kosta.
Taj traktor nepostoji, to su prevaranti i što dalje od njih, kadazovneš telefonom traktor je tu kada dođeo on kao prodat pre pola sata.
Preduhitri me dolovac.

vladimir92
05-11-12, 20:41
Kad budu dosli dvojica,trojica pa kad budu izmlatili jednog,vise nece biti takvih navlakusa.

Dolovac
05-11-12, 20:54
Kad budu dosli dvojica,trojica pa kad budu izmlatili jednog,vise nece biti takvih navlakusa.
Pa i od batina se danas lepo zivi ako si me razumeo...

Marko69
05-11-12, 20:56
Nije valjda da jos uspjevju na tu foru nekoga zeznut,nekada se to u oglasima cesto pojavljivalo medjutim kad tamo odes prodat traktor ali ti nude drugi koji hvale na sve strane a ono krs teski,sto je najgore nemozes se od njih izvuc koliki pritisak vrse, prosto si prisiljen da kupis.

Gorski Car
05-11-12, 21:00
Sta toliko fali ovom 540, osim papira? za 1500eur solidan mali traktor za sejanje, prskanje, spartanje....sta moze da se uzme za 1500eur??? Tesko da moze nesto dobro osim nekog raspalog 533, a ovaj traktor mozda moze da zavrsi posao nekom na nekom salasu, farmi, pa i na domacinstvu...po meni nije skupo uz malo truda i farbe moze da se napravi lep traktor.
Druze fale mu sve cetiri gume koje nisu mala investicija i fali mu sto je puko blok motora i varen je. I ko zna sta mu jos fali kad se vidi uzivo >:({

vladimir92
05-11-12, 21:03
Pa i od batina se danas lepo zivi ako si me razumeo...
Razumeo..Lkl{{

djele
05-11-12, 21:38
Imao sam kvar na 549,konusni-tanjirasti par,a u ponudi imam indijski(15 000 din) i IMT (30 000 din).
Sta mi vi savetujete,koji se pokazao bolje,da znam koji da narucim.Inace sam cuo da je sad IMT-ov bas loseg kvaliteta a i nije mala razlika u ceni...

Dolovac
05-11-12, 22:09
Nije valjda da jos uspjevju na tu foru nekoga zeznut,nekada se to u oglasima cesto pojavljivalo medjutim kad tamo odes prodat traktor ali ti nude drugi koji hvale na sve strane a ono krs teski,sto je najgore nemozes se od njih izvuc koliki pritisak vrse, prosto si prisiljen da kupis.
Nije to bas tako,letnje vreme,upeklo a tebe hoce da prisile da popijes ladno pivo... nemoze te neko ubediti ako imas cvrst stav sta hoces...

Milos M.
05-11-12, 22:10
Djele,kod mene na 542 indijski sunspares,kako sam ga stavio,nemam problema,8 meseci vec,imt-ov kao originalni dva put pucao dok nisam stavio ovaj indijski.

Predrag003
06-11-12, 08:47
Najgori prevaranti sabcani,kovacica,dolovo,pancevo,bogatic to treba da shvatite ja ne mogu da opisem koliko dobro saradjujem sa madjarima iz vojvodine kad zovem da pitam sve sto mi kaze to je i kad gledam masinu :)

MONTOYA
06-11-12, 08:54
a što su mačvani prevaranti?
Imaš neko loše iskustvo,imenuj čoveka...

Gorski Car
06-11-12, 09:37
Najgori prevaranti sabcani,kovacica,dolovo,pancevo,bogatic to treba da shvatite ja ne mogu da opisem koliko dobro saradjujem sa madjarima iz vojvodine kad zovem da pitam sve sto mi kaze to je i kad gledam masinu :)
Zaboravio si da napises i Mramorak :lol:

sinisa1979
06-11-12, 09:43
Predrage,možda si samo bio takve (ne)sreće. Evo recimo ja sam proveo sa Mačvanima nekih 8 meseci na karauli i moje iskustvo je da nisu oni tako loši. A pre i posle karaule,što se vidi po lokaciji,živim u Vojvodini sa Vojvodjanima pa opet imam svakakvog iskustva. Tako da bih ja drugačije locirao prevarante tj objasnio pojam.... Ili jesi ili nisi čovek!

aca
06-11-12, 10:03
Za Dolovo potvrdjujem!

Quercus
06-11-12, 10:04

Svi mi imamo različita iskustva sa različitim ljudima,ali stvari se ne mogu ovako generalizovati.

Dolovac
06-11-12, 10:06
Alo covece pa to ti dva do tri coveka po selu,a jel vidis sta si ti napisao!?

PKB
06-11-12, 12:14
http://www.polovniautomobili.com/oglas2706852/imt_542/ Dali je nekom poznat slucajno ovaj traktor ???

- - - - - - - - - -

I kako preprodavci nalete na ovako dobre traktore za jeftine pare i da imaju lufta da zarade dobru svotu novca. Znam da su jedno vreme muljali sa traktorima sa ratista od izbeglica tj traktori su bili vecinom pokradeni,stranci ili bez papira pa su zavrsavali na bog ga pitaj koji nacin papire i preprodavali ali dali je moguce da jos ima takvih traktora ??? Pratim ovog iz Stare Pazove stalno ima po 4-5 traktora u izuzetnom stanju pa gde je to sve pokupovao po kojim ciframa da mu se to isplati ??? Sta vi mislite ????http://www.polovniautomobili.com/oglas2701632/imt_542/

Predrag003
06-11-12, 12:25
Stvarno strasno

novii
06-11-12, 12:32
Ne znam za konkretan oglas, ali ako je cena manja od realne onda ide ovako.

Nazoveš ga i dogovoriš se da odeš do njega. Onda sedneš u kola i odeš tamo. Međutim kad stigneš on kaže evo baš sam prodao malopre, ali imam još jedan koje nisam stavi na oglas jošili ima njegov komšija baš slučajno. Pa ti pokaže ili neke sa realnom cemom, ili neke krševe za male pare.

Ali kao što sam rekao to se ne odnosi za konkretan oglas nego za većinu jeftinih traktora. Pisalo se već o sličnim šemama na forumu, čini mi se u delu o kupovini traktora.

dejan 351
06-11-12, 12:45
pojavilo i Smederevo u tim semama,jer je Pancevo,Dolovo,Mramorak.Kovin...malo vec izgustirano,uglavnom oprez !!!Za 1500e- 1800 e ne moze da se kupi ni najveci krs kod postenog prodavca

- - - - - - - - - -

evo 2 najnovija iz SD oglasa :

PRODAJEM IMT 539 2008g,kabina,kompresor.Cena 1200 Eura sa prikolicom. (telefon) (http://www.sdoglasi.rs/pretplata.php)

PRODAJEM IMT 539 kabina kompresor,2007g,prvi vlasnik.Cena 1800 Eura

PKB
06-11-12, 12:48
http://www.polovniautomobili.com/oglas2701569/imt_539_i_prikljucci/ Evo jos jedan oglas od onog lika iz Pazove provalicete po kamionu i okruzenju isto kao oko onog 542 i vidite u kakvom je stanju i jedan i drugi traktor i ima jos par 539 traktora koji su takodje u oglasima pa odakle ,tj ko je lud da takav traktor proda za jeftine pare dabi ovaj imo lufta jos da se ogradi tu ,e to nemogu da razumem. Kod nas je u protekle dve godine ukradeno par traktora u Boljevcima covek uzo nov 539 na lizing zna sigurno neko za tu pricu kuca mu je na cosku na popularnoj kineskoj stanici ,i nije ga imo mozda godinu dana i dosli mangupi nocu i on cuje kerovi da laju ali vec je bilo kasno traktora nigde i zove par komsija i raporede se kolima trazili vamo tamo nigde ni kamiona ni traktora .

Predrag003
06-11-12, 13:45
E nisu amerikanci ludi traba da se donese zakon da koga vidis na svom imanju posle 9 mozes da ga ubijes

worm
06-11-12, 14:11
Eto srece da i kod nas vazi isti zakon, al ne bi pucao da ga ubijem vec da ga uhvatim,a onda bi molio boga da nije ziv. Najvise od svega mrzim lopove koji su obicno teski neradnici ili neki narkomani, alkoholicari... pa onda dodju da ukradu nesto za sta se covek mucio i krvavo stekao

http://www.youtube.com/watch?v=3Kapkwyp784
Lkl{{
Ali necemo sad o tome, to je za neku drugu temu ovde je rec o IMTu

Kremator
06-11-12, 14:59
Gde se ugradjuje termometar na 533?

sinisa1979
06-11-12, 16:47
Evo tu možete pročitati kako je član Boban jednog prevaranta dooobro namagarčio! Prvu drugu stranu prelistajte http://poljoinfo.com/showthread.php?4841-Niske-cene-traktora-u-oglasima-%28-mogu%C4%87nost-prevare-%29

AcA OPEL
06-11-12, 17:19
Hehehe:lol:...Ovaj Boban neki saljivdzija samo tako.Odakle mu tolike ideje nije mi jasno.

ciobu
06-11-12, 17:30
Za Dolovo potvrdjujem!
Ko od brise nije bolovo nek otidne u Dolovo

meshter
06-11-12, 17:32
Gde se ugradjuje termometar na 533?
Sonda za sat za temperaturu se ugrađuje na glavi motora umesto čepa između druge i treće brizgaljke, da bi bilo jasnije označio sam na slici.
http://thumbnails104.imagebam.com/21890/7f6f69218898018.jpg (http://www.imagebam.com/image/7f6f69218898018)

miroslav k
06-11-12, 19:12
Bubu@

http://i48.tinypic.com/1fbnzo.jpg

razarach
07-11-12, 09:00
Svaka cast Bobanu sad sam procitao...

cira92
07-11-12, 18:47
http://www.dodaj.rs/t/2H/3V/1XE3Woic/110712155143.jpg (http://www.dodaj.rs/?2H/3V/1XE3Woic/110712155143.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/Q/D1/3zsHJcJf/110712155158.jpg (http://www.dodaj.rs/?Q/D1/3zsHJcJf/110712155158.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/R/YK/yIernce/110712155130.jpg (http://www.dodaj.rs/?R/YK/yIernce/110712155130.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/35/F0/uNl1xfm/110712155211.jpg (http://www.dodaj.rs/?35/F0/uNl1xfm/110712155211.jpg)

Moj Imt 539 opran i spreman za zimu za njega je posao zavrsen ove godine.. Lkl{{

PKB
07-11-12, 18:56
Svaka cast na masini ,koje je godiste 93-94 ili ???

cira92
07-11-12, 19:00
Kako si pogodio iz prve svaka ti cast 93 godiste je.. Kod mene je svaka masina takva pere se uvek sve,obavezno... Svaka cast iz prve..

fiat615
08-11-12, 17:22
Kod mene je ista ovakva kabina a 2002 godiste sklepana da nemoze gore biti sva izblijedila moracu je farbati.

cira92
08-11-12, 19:16
I kod mene je malo bledja kabina od haube,kabina je losije ofarbana,inace na njoj nista nisam menjao sem ogledala nekoliko puta,i stavio rotaciju..

fiat615
08-11-12, 19:31
Kod men je bas dosta bljedlja a negdje je i izrdjala izgleda da im je duze stajala na lageru.

Predrag003
08-11-12, 19:45
http://www.dodaj.rs/t/2H/3V/1XE3Woic/110712155143.jpg (http://www.dodaj.rs/?2H/3V/1XE3Woic/110712155143.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/Q/D1/3zsHJcJf/110712155158.jpg (http://www.dodaj.rs/?Q/D1/3zsHJcJf/110712155158.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/R/YK/yIernce/110712155130.jpg (http://www.dodaj.rs/?R/YK/yIernce/110712155130.jpg)

http://www.dodaj.rs/t/35/F0/uNl1xfm/110712155211.jpg (http://www.dodaj.rs/?35/F0/uNl1xfm/110712155211.jpg)

Moj Imt 539 opran i spreman za zimu za njega je posao zavrsen ove godine.. Lkl{{

HAHAH jel verujes da je ovaj moj 2005 i zimu ce provesti ovako kako stoji :) http://www.dodaj.rs/t/3c/yA/3SKxz29W/2012-10-21-163108.jpg (http://www.dodaj.rs/?3c/yA/3SKxz29W/2012-10-21-163108.jpg)

cira92
08-11-12, 19:54
Pa sto ga ne sredis malo? I ubaci ga u garazu..

fiat615
08-11-12, 19:56
Pa gdje su ti stakla nisih valjda sva polupao

Postar
08-11-12, 20:02
Ne mora da znaci,eto ja leti skidam prednje staklo,vrata leva celo leto takodje skinuta,jos ih nisam vratio,doduse prednje staklo jesam. A juce na oranju sam razbio bocno staklo rukom,slucajno ili nije nebitno, bitno da nema promaje hehe. Levo bocno dugo godina recimo "skinuto" keder ne mogu naci,negde je u garazi pa nisam stavljao drugo,desno bocno sveze "skinuto" pa dok je keder na vidiku stavicu novo eheh :)

cira92
08-11-12, 20:06
Kako mozete da skidate stakla i jos vas ne ubije promaja,ja sam ove godine orao sa otvorenim zadnjim staklom i ubi me promaja... Ne ja svaku sitnicu kupujem odmah i sredjujem kao da je novo.. Lkl{{

kanački
08-11-12, 20:06
danasnja hirurgija u brazdi... odvili se matica sa poluosovine zadnjeg desnog tocka... polupan jedan lezaj, zamenjen,zamenjena matica ,semening.. kada sam sipao ulje, nije stalo vise od 1litre, nesto mi je to malo ,a curi napole ?

http://i232.photobucket.com/albums/ee273/stdeyan/IMG_20121108_102053-1.jpg

http://i232.photobucket.com/albums/ee273/stdeyan/IMG_20121108_105020-1.jpg

Sent from my ALCATEL_one_touch_990 using Tapatalk 2

fiat615
08-11-12, 20:07
Skidam i ja po ljeti zadnje staklo, bocno i obadvoja vrata.

Postar
08-11-12, 20:22
Kako mozete da skidate stakla i jos vas ne ubije promaja,ja sam ove godine orao sa otvorenim zadnjim staklom i ubi me promaja... Ne ja svaku sitnicu kupujem odmah i sredjujem kao da je novo.. Lkl{{

Zadnje staklo davno razbijeno,pre 15god,znaci uopste nemam promaju,vise se kuvam nego da se hladim,pa skinem prednje staklo,e tad vec je bolje. Svidjaju mi se oni zetori sto moze krov da im se podigne koso.

North ARMY
08-11-12, 20:26
Ima i fergusona na kojima se moze dici krov.

fiat615
08-11-12, 20:30
Rodjak bas ima tu kabinu kod koje se moze dignuti poklopac.

Postar
08-11-12, 20:31
Mislim na fabricki,home made uvek moze se napraviti.

North ARMY
08-11-12, 20:35
Fabricki je dizanje.

Postar
08-11-12, 20:44
Imas mozda neku sliku? znatizeljan sam kako su to napravili,tj kakav sistem tacno. Al to je sigurno onaj noviji tip poklopca,tj veci.

North ARMY
08-11-12, 20:46
Nije,kabina je stari tip tu negde prva polovina 80-ih. Za vikend idem kuci pa ako odem do druga uslikacu kako je napravljeno.

Postar
08-11-12, 20:52
Hvala :) Vidjao sam na rakovicama sa sirokom kabinom da se moze otvori prednje staklo,mada ne znaci toliko bas.

fiat615
08-11-12, 20:57
Te su kabine radjene su 87 88, ja mislim da je takva ko clana montoye

sinisa1979
08-11-12, 21:17
kada sam sipao ulje, nije stalo vise od 1litre, nesto mi je to malo To je to. Više ne može.

sova
08-11-12, 21:39
Te su kabine radjene su 87 88, ja mislim da je takva ko clana montoye
Ja imam to dizanje krova kabine na 560 "82 godiste, ali sam ga samo jednom otvarao.

cira92
08-11-12, 21:46
Krov retko ko podize u mom kraju,ja na belarusa samo jednom da vidim kako izgleda... Lkl{{

fiat615
08-11-12, 21:49
Po ljeti je dobro makar malo da se rashladis

zico78
08-11-12, 21:50
i ja na mome rusu digo krov da vidim kako izgleda pa zaboravijo kada sam ugonijo u supu zamal da ostanem bez krova i dobijem kabrijolet

Postar
08-11-12, 21:57
Ne svidja mi se puno novi tip fergusona kontra otvaranje vrata na kabini....
Komsija koji je otisao u vecna lovista pre par godina,ima tj imao sad ima gospodja ehhe,fergusona 90god sa otvaranjem vrata obrnuto...znaci cim tad nije to bilo nesto dobro prihvaceno,zasto bi sad ovi novi fergusoni tako pravljeni,mozda im se svideo noviji ursus pa zato hehe,uglavnom ruzno i neprakticno.

spasoje
08-11-12, 21:58
A ja šiber...::jako_besan::

Postar
08-11-12, 22:02
Po ljeti je dobro makar malo da se rashladis

Skine se prednje staklo i zavrsena prica,razhladis se fino.

fiat615
08-11-12, 22:05
Neskidam ja prednje staklo posto ako me uvati kisa budes mokar koda i nemas kabine.

brankovic
08-11-12, 22:12
Ja sam imao 539 kabina kao @cira 92 i po najvecoj vrucini(npr.baliranje slame)sam skidao samo vrata(desna celo leto skinuta,leva skidam u njivi zbog retrovizora) i to mi je bilo dovoljno.Zadnje staklo nikad nisam skidao jer je manja buka u kabini,a i manje prasine bude

Postar
08-11-12, 22:25
Pre 4godine,balirao sam rakovicom sa sirokom kabinom,kompletno zatvorena,tad sam balirao i vise nikad tako,skinuo sam joj zadnje staklo a vrata svezao.
@fiat, i meni se jednom desilo da me uhvati kisa,al bolje da pokisnem malo nego da sam znojav izadjem van,pa me promaja sjebe ako duva vetar.

cira92
08-11-12, 22:54
Ja sam imao 539 kabina kao @cira 92 i po najvecoj vrucini(npr.baliranje slame)sam skidao samo vrata(desna celo leto skinuta,leva skidam u njivi zbog retrovizora) i to mi je bilo dovoljno.Zadnje staklo nikad nisam skidao jer je manja buka u kabini,a i manje prasine bude

Upravo tako i ja radim ako bas zatreba skinem samo leva vrata i to na njivi,ja sam razmisljao da zatvorim moju kabinu od pozadi da stavim lim umesto onog platna fabricnog i jos manje prasine bi ulazilo unutar kabine..

Predrag003
09-11-12, 07:48
Ne mora da znaci,eto ja leti skidam prednje staklo,vrata leva celo leto takodje skinuta,jos ih nisam vratio,doduse prednje staklo jesam. A juce na oranju sam razbio bocno staklo rukom,slucajno ili nije nebitno, bitno da nema promaje hehe. Levo bocno dugo godina recimo "skinuto" keder ne mogu naci,negde je u garazi pa nisam stavljao drugo,desno bocno sveze "skinuto" pa dok je keder na vidiku stavicu novo eheh :)

Sto se tice stakladi rotaciona kosacica cini cuda a sto se tice izleda za to se pobrinula suma :) a sto se tice garaza prenatrpane su sitnim alatima i masinama zbog ljudi koji vole da uzimaju tudje bez pitanja i ne vrate (lopovi) a ovako racunam on ima 1500-1600 kg nemogu ga odneti :)

Pa gdje su ti stakla nisih valjda sva polupao

cira92
09-11-12, 18:36
Ma nabi u zemlju 4 stuba i pokrijes i eto garaze za jedan dan... >:({

pocerina
09-11-12, 20:39
Ja leti ne skidam nista sa kabine, otvorim zadnje stakle, vrata mi se kontra otvaraju a oni mali klipovi ih drze i milina, ako bas zatreba malo se upali i hladjenje...

PKB
09-11-12, 20:51
Ima za to jeftino resenje montazne sitne resetke za cas sam covek da napravi i nikad vise da ostanes bez stakla .Ma ajde staklo nego jednom ce zavrsiti nesto u tintari daleko bilo ,ovako kad krenes stavis ,kad zavrsis skines i mirna glava.

Skoro sam uzimo kod nekog coveka na bezanijskoj kosi stakla za ferdzu ima covek sve vrste stakala i kedera 1800 dinara zadnja soferka sa ugradnjom i novim kederom ,ona sto se nesrafi nego ide u ram i 800 din sa kederom za donje staklo od vrata.

Kosjerac
09-11-12, 21:45
Ima za to jeftino resenje montazne sitne resetke za cas sam covek da napravi i nikad vise da ostanes bez stakla .Ma ajde staklo nego jednom ce zavrsiti nesto u tintari daleko bilo ,ovako kad krenes stavis ,kad zavrsis skines i mirna glava.
Jel misliš na ovako nešto.

http://thumbnails75.imagebam.com/19215/6b309d192144509.jpg (http://www.imagebam.com/image/6b309d192144509)

Predrag003
10-11-12, 06:53
To gde si uzimao uopste nije mnogo para

PKB
10-11-12, 12:27
Jel misliš na ovako nešto.

http://thumbnails75.imagebam.com/19215/6b309d192144509.jpg (http://www.imagebam.com/image/6b309d192144509)

Bas nesto poput toga,parva stvar.

danijella
10-11-12, 13:06
http://i47.tinypic.com/24pxrut.jpgDali neko zna gde mogu da nađem ovu oprugu? To je opruga iz novog tipa sedišta IMT.

Gorski Car
10-11-12, 18:30
Dali neko od vas vuce V tanjiracu sa 577 bez prednje vuce?

- - - - - - - - - -

Ne svidja mi se puno novi tip fergusona kontra otvaranje vrata na kabini....
Komsija koji je otisao u vecna lovista pre par godina,ima tj imao sad ima gospodja ehhe,fergusona 90god sa otvaranjem vrata obrnuto...znaci cim tad nije to bilo nesto dobro prihvaceno,zasto bi sad ovi novi fergusoni tako pravljeni,mozda im se svideo noviji ursus pa zato hehe,uglavnom ruzno i neprakticno.
Druze ne samo sto je ruzno i ne prakticno nego i pucaju drzaci onog amortizera sto stoji na vratima, mnogo jadno i primitivno napravljeno na nekoliko komada sam vec prepravljao da se ne lomi. Cak i ti 539 novi tipovi "sto se prodaju kao novi" pitanje dali su novi ili remontovani traktori. Svaki ferguson koji nema znak IMT-a pored rucice za ukljucivanje kardana je stari traktor ko zna iz koje godine samo remontovan i prodaje se kao nov.

brankovic
10-11-12, 18:32
@danijella
Ima covek u Brankovini kod Valjeva koji pravi opruge po narudzbini telefonom i salje brzom postom.Ako treba br.tel.,napisacu

zarkovmali
10-11-12, 18:33
ja je vucem,prva brza ranijih godina,ove godine druga brza a sada kada su pale kise opet prva brza,sluzi svrsi,kada se nema za bolje i jace(tanjiraca ferocop 28 tanjira ram 120*120,liveni tuljci,koliko ima kg ne znam)...

danijella
10-11-12, 19:29
@danijella
Ima covek u Brankovini kod Valjeva koji pravi opruge po narudzbini telefonom i salje brzom postom.Ako treba br.tel.,napisacu
Ako nije problem pošalji mi broj na PP,to će mi biti rezervna varijanta ako nenađem ništa drugo.Hvala.

sinisa1979
10-11-12, 20:21
Imaš i u Malom Idjošu. Firma se zove Komex ako sam dobro zapamtio naziv...

mbranko
11-11-12, 20:38
neznam da li je ovaj bio stavljen

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/Marshall_132_at_Scorton_09_-_IMG_5076_zpsb8ed4fe6.jpg

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/Marshall132-1a_zps99eb5476.jpg

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/Marshall132modified_zps9c004ab7.jpg

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/Marshall_132_-_1989_zpsd350204d.jpg

Built by IMT for mashall nuffied ltd. po specifikacijama bi trebao biti 539 (1989.g.)

Postar
11-11-12, 20:49
Svidja mi se kako su farove resili,bolje nego sadasnje,jer manje su sanse da ih sjebes. Mom dedi se desilo da polomio desni far sa sve nosacem,dal palo drvo ili tako nesto bilo.

cira92
11-11-12, 20:49
Prvi put vidim takav traktor??? ^-^

Postar
11-11-12, 20:59
Mora da se prizna da je lep,kabina mu dobro zaptivena,samo da nije zut,podseca na ursusa c335.

pocerina
11-11-12, 21:23
Za ciju trziste su se ti zuti proizvodili ?

mzupunski
11-11-12, 21:30
Za Englesko trebalo bi :)

Gorski Car
11-11-12, 21:33
Ovo su Engleski traktori blage veze nemaju sa IMT-om.

Tintoreti
11-11-12, 21:38
Zna li neko gde da nabavim stopli za ispustanje ulja na menjacu na imt 539? Danas sam prosao kroz neku zivicu i kad sam izasao na put poce da sipa ulje po putu, brzo sam odreagovao i stao, ugasio i zacepio rupu pa nije izaslo vise od 5l. Prvo sam pomislio da mi je puklo kuciste ali kad sam sisao sa traktora videh da nema stoplija. Ima li gde da se kupi nov ili neko zna koje su mere i korak navoja da ga pravim?

mzupunski
11-11-12, 21:38
"Ima deo teksta gde se objasnjava da Marshal (Nuffield) uzima traktore od IMT, Steyr i Ferrari za prodaju u Velikoj Britaniji, samo su ih isticali kao svoju marku "Nuffield".
"Marshall began rebadging tractors built by Steyr. Ferrari and IMT for sale in the UK. In 1989, the company advertised itself as Marshall Daimler Ltd. In 1992, John Charnley and Sons bought the rights to the Marshall tractors, but not the name. " "

Evo na ovoj strani se vec pisalo o njima, IMT je trebalo bi, tako pise...
http://poljoinfo.com/showthread.php?92-IMT/page473

mbranko
11-11-12, 21:43
Ovo su Engleski traktori blage veze nemaju sa IMT-om.

da li si siguran ?

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/poljoprivreda/imtmarshallspec_zpsf8b39579.jpg

onda ni ovaj nema blage veze s IMT-om jer je to indijski traktor

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/Tafe_9040_MFWD-2008_zpsbd7f07d6.jpg

A ni ovaj jer je isto engleski (taj se spominje na linku kojeg je dao mzupunski (http://poljoinfo.com/member.php?802-mzupunski) )

http://images.wikia.com/tractors/images/3/37/Nuffield_126_MFWD_(IMT).jpg

Gorski Car
11-11-12, 21:53
@mzupunski sta pise kojih godina je IMT pravio ove traktore za Engleze.
@mbranko Tafe je indijski,
Neznam zasto bi Englezi kupovali traktore od IMT-a kad se IMT radi po licenci MF-a?

mbranko
11-11-12, 21:58
Neznam zasto bi Englezi kupovali traktore od IMT-a kad se IMT radi po licenci MF-a?

-zbog zarade kakve veze ima što se radi po licenci mf-a?

http://tractors.wikia.com/wiki/Marshall_132

TAFE je indijski ali sigurno ne ovaj

http://tractors.wikia.com/wiki/TAFE_9040

mirmir
11-11-12, 22:03
Nekad je bio IMT jak kao stena,imao je ime u svetu traktora,a kupovali su ga zato sto je bio znatno jeftiniji od MF-a.

- - - - - - - - - -

Mislim da je to islo tamo u nekom polurasklopljenom stanju pa su ga oni tamo kompletirali,otud drugacija limarija.Pitacu komsu kad dodje iz Beograda,on je bio u to doba inzinjer u IMT-u,sad u pemziji.

mzupunski
11-11-12, 22:16
Ako sam dobro shvatio osamdesetih godina su ti traktori isli za Englesku... Ako neko naidje na konkretan podatak ispravice me...

Gorski Car
11-11-12, 22:21
Nadjite taj podatak kad je IMT izvozio traktore za englesku nisam to znao bas me zivo zanima.
IMT je bio fabrika do 1991-92 sve ostalo je diskutabilno.

mbranko
11-11-12, 22:45
Marshall 132 od 1985 do 1989. za 126 nemam podatke ali vjerojatno u isto vrijeme.

na ovoj slici se vidi natpi IMT na prednjoj osovini

http://i225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/th_nuff126_zpseb57da5a.jpg (http://s225.photobucket.com/albums/dd254/frabrne/?action=view&current=nuff126_zpseb57da5a.jpg)

AcA OPEL
12-11-12, 09:49
Ma sve je to IMT.TAFE 42 preslikan IMT 539,samo ne znam jel ima 39 ili 42ks kao IMT 542.

Tombica
12-11-12, 18:19
Moracu tu da dodam nesto,lutam po netu i nadjem u engleskoj imt 539 de luxe 83-godiste,za 4817evra pa pise jos da je replika mf35,i traktor je plave boje sem limarije(inace ima takvih kod mene u selo par komada od 42konja)Oglas se nalazi na maskusu ako hoce neko pogledati,prebacio bih tu link al ne znam.

Nedjooo
12-11-12, 19:00
guljas albert pa da,izvozeno je dosta traktora dok je bila stara Juga na sve kontinente,mogu se naci i na oglasima u gotovo svim zemljama,ne u velikim kolicinama ali ima..:D

mbranko
12-11-12, 20:06
Tafe traktori su jos ne znam koje god potpisali sporazum sa IMT i od tada se prave po uzorku na IMT a IMT po uzorku na MF.

TAFE ima na isti način kupljenu licencu kao i IMT ali su svojevremeno medjusobno surađivali tj TAFE je isporučivao neke dijelove za imt a oni su njima plačali traktorima samo moram potražiti gdje sam vidio taj podatak . Tafe ima drugačiji mjenjač tj. 8/2 brzina i joše neke sitnice drukčije riješeno jer je on rađen po MF 135 dok je IMT radio po MF 35 . Osim toga TAFE radi za siromašnija tržišta traktore pod MF imenom.

mbranko
12-11-12, 20:13
pročitaj si gore što sam napisao TAFE je rađen po novijem modelu MF-a samo sa starom limarijom (barem ovi koji su se prodavali ili se prodaju kod nas) jer osim mjenjača 8/2 imaju i jaču pumpu hidraulika. Do ove međusobne razmjene dijelova/traktora IMT i TAFE nisu imali ništa zajedničko.

http://tractors.wikia.com/wiki/TAFE

Osim TAFE-a u aziji postoji još jedan veliki proizvođač MF traktora isto tako za siromašnija tržišta a to je Millat (pakistan) http://tractors.wikia.com/wiki/Millat_Tractors

Gorski Car
12-11-12, 20:28
Dok je bila stara juga sve sto je kvalitetno radjeno je za izvoz a ono sto je najgore prodavalo se kod nas. Isto kao i sa Zastavom izvozili kvalitetnije automobile a na domacem trzistu prodavali najgore krseve sto produvaju vac na 20 000 km. Sto se tice IMT-a ta fabrika je pod stecajem, njihovo trenutno poslovanje mi nije poznato. Nije IMT los traktor nemoj pogresno da me razumete ali od raspada SFRJ kvalitet svega sto se proizvodi na ovim prostorima pao je na najveci moguci minimum.

spasoje
12-11-12, 20:37
Ma logično Indija je Engleska kolonija i sve su tamo proizvodili od indijskog čelika .Zašto bi indija uzimala licencu od IMT-a kad ima masseya.Možda @Nedjo zna nešto što mi neznamo^-^

Nedjooo
12-11-12, 21:24
Sasa P kad si ti u toj drugoj drzavi toliko pametan,na osnovu kog traktora je napravljen onaj tafe gore koji je identican 577....ako vec hoces da znas ja sam kupio vise novih masina u tom istom IMT nego sto si tu puta verovatno prosao kraj njega,a jos to sto mi je deda radio tamo kao strugar.i procitaj moj potpis i videces moj stav o toj drugoj drzavi,to sto ima takvih kao ti je normalno,jbg ima kukolja svugde.toliko o tome ....
Spasoje prvenstveno zbog cene,a posto je tek od skora poceo da pravi traktore po licenci IMT tj,MF logicnije je da je uzme od IMT odmah...jer su ti traktori do skora bili u proizvodnom pogonu a u MF su davno prevazidjeni...pisem koliko znam,ako nisam upravu ispravite me,svi osim gore pomenutog Sase P,decko se pogubio skroz..

Gorski Car
12-11-12, 21:32
Sasa P kad si ti u toj drugoj drzavi toliko pametan,na osnovu kog traktora je napravljen onaj tafe gore koji je identican 577....ako vec hoces da znas ja sam kupio vise novih masina u tom istom IMT nego sto si tu puta verovatno prosao kraj njega,a jos to sto mi je deda radio tamo kao strugar.i procitaj moj potpis i videces moj stav o toj drugoj drzavi,to sto ima takvih kao ti je normalno,jbg ima kukolja svugde.toliko o tome ....
Spasoje prvenstveno zbog cene,a posto je tek od skora poceo da pravi traktore po licenci IMT tj,MF logicnije je da je uzme od IMT odmah...jer su ti traktori do skora bili u proizvodnom pogonu a u MF su davno prevazidjeni...pisem koliko znam,ako nisam upravu ispravite me,svi osim gore pomenutog Sase P,decko se pogubio skroz..

Slusaj pametnjakovicu prvi si poceo vredjanjem da sam tvrdoglav. Rekao sam ti da zaobidjes moje postove ako ti se ne svidjaju. Razumes. Boli me uvo gde je radio tvoj deda! Kazem da su IMT traktori posle raspada SFRJ desetkovani sa kvalitetom i to je tacno i ne mozes u suprotno da me ubedis. Niti citam tvoje upise niti me zanimas ovo je reakcija na tvoj bezobrazan i neprimeren pristup diskusiji.

Nedjooo
12-11-12, 21:39
to sto se ti vredjas na rec tvrdoglav,msm ako ajd,i to sto sam ja izneo argumente i kako stoje stvari a ti to ne mozes da opovrgnes i to je tvoja stvar,tvoj problem je sto si bezobrazan,i msm da nisam ja pametnjakovic u ovoj diskusiji...procitaj sve postove do sada i videces ko je u pravu a ko ne...upravo si dokazao svima da je tvoje znanje samo ono koje nadjes na internetu a ovako....nasa diskusija je ovim zavrsena i molicu ostale clanove da oproste na ovakvim glupostima,ali eto ljudi smo..

Sumadinac-Gruzanin
12-11-12, 21:50
Ma ja bi kupio novog imt 549 sa duplom vucom i dva para hidraulicnih izlaza samo da imam para. Ma uzeo bi ja i ovog plasticnog 549s. A i nema razloga da se brinemo ionako Dinkic ukida pomoc firmama u restrukturiranju i nema vise trakotra ni imt i rakovice po subvencionisanim cenama. Verovatno za godinu dve nece ni biti IMT traktora, a mozda ih i pre nece vise biti.

Nedjooo
12-11-12, 21:56
ja sam kupio novog 539 2006 i od tada radi non stop posto dosta povrca radimo pa odg mali traktor,i stvarno je za sada super,i dedin brat je isti dan uzeo kad i mi samo sa kabinom i samo jednom je ac pumpa crkla.ostalo samo vozi...u mom selu je bar za ove 2-3 godine kupljeno bar 20 novih imt i rakovica raznih jacina i svi su zadovoljni osim jednog coveka koji je kupio rakovicu 76,e ona ga zeza max,a ostalo je sve ok...po meni kvalitet je zadovoljavajuci,koliko para toliko muzike..

Gorski Car
12-11-12, 22:00
to sto se ti vredjas na rec tvrdoglav,msm ako ajd,i to sto sam ja izneo argumente i kako stoje stvari a ti to ne mozes da opovrgnes i to je tvoja stvar,tvoj problem je sto si bezobrazan,i msm da nisam ja pametnjakovic u ovoj diskusiji...procitaj sve postove do sada i videces ko je u pravu a ko ne...upravo si dokazao svima da je tvoje znanje samo ono koje nadjes na internetu a ovako....nasa diskusija je ovim zavrsena i molicu ostale clanove da oproste na ovakvim glupostima,ali eto ljudi smo..

Sta si bre navalio ko zubna bolest. Pa ja sam vise traktora popravio nego sto si ti video u toj tvojoj semberiji. Imam 10 godina radnog staza kao privatni preduzetnik drzim servis za popravku motornih vozila. Ono sta napisem je licno iskustvo iz svog rada e sad sto mi ti postavljas linkove i argumente sa interneta mene to ne zanima niti ih citam. Ne znam koji te je to moj upis toliko iznervirao pa si postao bezobrazan molim te da ga citiras bas da vidim zamolicu admina da obrise ako nije u skladu sa politikom sajta. Mozda imas IMT mladje generacije pa te ljuti cinjenica da su losiji i ne mogu da se porede sa IMT-ima iz doba SFRJ to je tvoj licni problem. Nisam na ovom sjatu da bi se raspravljao sa tobom ili bilo kim tu sam da bih razmenjivao iskustva vezana za poljoprivredu.

Nedjooo
12-11-12, 22:07
Sasa P ova rasprava se vodi bezveze.imamo totalno razlicita misljenja i iskustva,tako da je besmisleno ovo nastavljati...dodji ti kod nas u Semberiju da te docekam domacinski da vidis sta ima i koliko ima...ja nisam postavio nikakav link,to ti je clan mbranko objasnjavao neke stvari ali i on uzalud..i da imam je i predratne modele IMT i posleratne i ok su mi...tebi sve najbolje u daljem poslu..

mbranko
12-11-12, 22:09

Ovaj TAFE 9040 nije nikakav licencno proizvedeni IMT već ga je IMT radio za TAFE kao kompenzaciju za isporučene dijelove. TAFE proizvodi traktore pod MF licencom od 1961 g. i prodaje i diljem svijeta pod svojim imenom te pod (baš sam ko papagaj) MF imenom ali i kao eicher jer je TAFE kupio brend Eicher (ali samo ime i tvornicu u indiji) . Samo podatak da su prošle godine prodali 148 000 traktora dovoljno govori o veličini firme( imt je rekordne 1988 g. proizveo 42 000 traktora) Nadalje TAFE je u vlasništvu Amalgamations Group koja osim traktora proizvodi i maltene sve ostalo potrebno za proizvodnju traktora ali i ostalih vozila.

koga zanima neka si pogleda na http://amalgamationsgroup.co.in/manufacturing.html što sve proizvode

Nedjooo
12-11-12, 22:16
mbranko hvala nisam znao,po meni je bilo da je tafe prekopirao samo imt 577 dok se on jos proizvodio,posto nekoliko clanova je kupilo takav nov traktor relativno skorije vreme...jer vidjao sam traktore koje proizvodi mf a i tafe ali kao 577 nisam video u MF grupaciji..a imt je imao toliki rekord jer je izvozna kvota traktora bila mala.vecina za YU trziste,tako da nije ni imao prostora za vecu proizvodnju,a velicina Indije naspram Yu je ogromna..to znam od ljudi iz Jugometal koji uvoze IMT kod nas,od kojih su neki radili tamo..

Gorski Car
12-11-12, 22:20
Sasa P ova rasprava se vodi bezveze.imamo totalno razlicita misljenja i iskustva,tako da je besmisleno ovo nastavljati...dodji ti kod nas u Semberiju da te docekam domacinski da vidis sta ima i koliko ima...ja nisam postavio nikakav link,to ti je clan mbranko objasnjavao neke stvari ali i on uzalud..i da imam je i predratne modele IMT i posleratne i ok su mi...tebi sve najbolje u daljem poslu..

Nedjooo ovu raspravu si ti zapoceo ali kao sto ti rekoh nisam na ovom sajtu da bi se raspravljao nego da procitam nesto vezano za poljoprivredu, o traktorima i masinama nemoj da mi drzis predavanje jer mi je to struka i zanimanje, zavrsio sam masinsko-tehnicku skolu radim taj posao u struci, ovde sam zbog poljoprivrede jer zelim da procitam nesto sto neznam vezano za obradu zemlje a neznam mnogo toga zato me i zanimaju tudja misljenja.
Ima ovde mnogo tih novijih IMT-a drugar sa kojim saradjujem u poljoprivredi ima 539 kupljen 2007 pa sam mu radio sve i svasta, nekoliko dihtunga na motoru, ovo mu je cetvrta vodena pumpa po redu, sad mu ne radi ni blokada moracemo da rasturamo traktor a ima tek 1000 i nesto sati, dok ima starijih koji rade besprekorno vec 30-40 godina zaborave se ljudi da traktor moze da se pokvari.

Nedjooo
12-11-12, 22:25
da ali shvati da ti kad napises da svi nevaljaju nisi upravu,ima nas koji nemamo losa iskustva a ti to ne zelis da prihvatis...ja nisam nikad za raspravu i pomocu koliko mogu,ali tvoji postovi su previse direktni..ako si naisao na neki koji nije ok napisi taj i taj nije ok i to mu ne valja a ne svi...ja ako sam te uvredio izvini nije namera,samo imam svoje misljenje i neko znanje posedujem oko toga kao i ti...ipak ja sam 6 generacija poljuprivrednika,naucio sam nesto o zemlji i od svojih..

Gorski Car
12-11-12, 22:35
Nedjooo nisi ti lepo razumeo moje upise ako si se nasao uvredjen ja se izvinjavam.
Rece mi da imas IMT 539 2006 godiste. Pogledaj izmedju papucice kvacila i rucice za ukljucivanje kardana da li ima znak IMT-a, ako nema to nije nov traktor nego remontovan koji se prodaje kao novi a kuciste menjaca je ko zna iz koje godine. Ako ima znak IMT-a na tom mestu traktor je nov. Takve fuseracije se meni nesvidjaju kon IMT-a kupis novo a u stvari nije novo. izvinjavam se sto je :){{Tast je kupio novu rakovicu pre desetak godina koja ima desetin fabrickih mana da ih ne nabrajam ne moze samo da nadoliva ulje (gde god da ima ulja ono curi) znaci bukvalno treba rasturiti ceo traktor i svaki dihtung i semering zameniti. Toliko o nasoj industriji.

Nedjooo
12-11-12, 22:40
ima,gledao sam vec jer sam video tvoj raniji post,msm da si ga ti napisao,ima i moj i stricom...za rakovice je malo gora situacija kod nas ih ima dosta novih ali nema nekih problema sa njima osim ocajne zavrsne farbe...i da ta 76,ona je losa skroz,cak su mu nudili da mu daju drugu al nije mogao covek zbog tog podsticaja od drzace...tatin rodjak je prosle god uzeo novu 65 i traktor mu sve radi jer je jedini i nema primedbi,samo je bucan u kabini,al eto...valjda opet bude sta bolje da i ta industrija stane na noge,svima ce nam biti bolje,treba raditi na tome,a ne da Indijci zive od nas a mi da nemamo sta da radimo..Izvini na nesporazumu..>:({

Gorski Car
12-11-12, 22:50
IMT je fabrika koja je podigla posleratnu poljoprivredu cele bivse SFRJ i to stoji i niko ne moze da porekne. Pravili su traktore koji traju po 40 godina. Ali mi se ne svidjaju ovakve prevare sa remontovanim traktorima koji idu u prodaju kao novi, na bar 10 komada sam video da nema znak IMT-a na pomenutom mestu. Kvalitet je dosta opao u odnosu na stari IMT i to stoji i ne mozemo da kazemo da nije. Sto se tice IMT fabrike ja joj zelim oporavak i podizanje na noge i da svojim kvalitetom otera sve ostale u istoriju da svi imamo mogucnosti da prenovimo svoje domacinstvo jednim novim IMT-om. Zeleo sam jedno vreme da kupim nov 539 ali nisam smeo da se uvaljujem u kredit a da mi zapadne neki krs da posle toga mucim muke.

Nedjooo
12-11-12, 22:59
na osnovu svog iskustva a i dosta ljudi u mom selu preporucujem ti da kupis....to je traktor za sve poslove,za manje domacinstvo naravno..a naravno da stoji,nisu ni sirovine kao su bile,pa samim tim i kvalitet,ali iskreno nisu ni oni majistori vise tamo...kod nas su samo bili promasaji neki 539 sa bugarskim motorom,tako nesto,e to nije nizasta,sreca nije ih bilo puno..a te sto si vidjao to je islo staro za novo,bilo je ljudi sto su davali stare traktore i doplata za novi a oni ih pakovali tako da je to verovatno to..

Pajoni
12-11-12, 23:17
Ovi novi domaći traktori baš ništa ne vrede, u nedostatku dokaza mnogi se lepe za njih ne znajući da će ih opravke izneti onoliko koliko i dobar polovni traktor sa zapada star 30 godina pitam se zašto ljudi kupuju stvari za koje znaju da će se unapred pokvariti i koje moraju stalno da popravljaju;D}

mirmir
12-11-12, 23:21
Zato sto se nov domaci traktor dobija bez para i 50% koji su ga kupli u predhodnih nekoliko meseci uopste ne planiraju da ga plate znajuci kakvo nam je sudstvo i drzava

Pajoni
12-11-12, 23:26
Ne mislim na poslednjih nekoliko meseci nego zadnje dve decenije, ima nešto i u odnosu uloženo i dobijeno.

sova
13-11-12, 17:44
Ovi novi domaći traktori baš ništa ne vrede, u nedostatku dokaza mnogi se lepe za njih ne znajući da će ih opravke izneti onoliko koliko i dobar polovni traktor sa zapada star 30 godina pitam se zašto ljudi kupuju stvari za koje znaju da će se unapred pokvariti i koje moraju stalno da popravljaju;D}
Opravke ne mogu toliko kostati na IMT, kupuju ljudi zato sto su navikli na njih, zato sto im je vodena pumpa 20 evra a za stranca 200, sto su dvije lamele 50 evra a za stranca ekvivalentne snage boga
pitaj koliko. Zato sto domaci traktor moze opremiti skoro svaki majstor , a to isto ne vazi za strendzere, i da gdje se to moze uzeti dobar polovan stranac za recimo cijenu generalke na imt 577, znaci gdje ima taj dobri za recimo 2000 evra. Da novi domaci traktor nisu kvalitet kao nekad to stoji, i vec je ofucana prica, ali oslabi mu motor za sat odes u Jusel recimo doneses dijelove, (koji su jevtiniji od ciganske .....) majstor rasklopi , obrada pakovanje i tjeraj. Dok recimo za Forda trebas prvo da potrosis 50 e za telefon dok nanjusis dio. Itd, itd...

MONTOYA
13-11-12, 22:07
nek su jeftiniji delovi al su lošiji traktori....

zicko
13-11-12, 22:18
nek su jeftiniji delovi al su lošiji traktori....
ako moze objasnjenje,po cemu su to losiji traktori a imam i imt i ursusa,ne razumem^-^

cira92
13-11-12, 22:36
Da zasto ti traktori ne valjaju?? Ma neka budu delovi ne kvalitetni ali neka ih bude,neka za druge strane traktore budu kvalitetni a nemozes da ih nadjes.

banecurug
13-11-12, 23:08
Ja stvarno neznam sta pojedini clanovi imaju protiv Belarus-a, Ursus-a, Zetor-a a sta pojedini protiv Imt-a. Mislim da su to traktori, kao i svi ostali, sa manama i vrlinama. Ali za Imt-a licno mislim da su se u ex YU x puta proizvodili bolji traktori nego ovi danas. Ti traktori su bili na svetskom glasu, cak sam negde procitao da je 5500 bio najveci traktor proizveden u Evropi u svoje vreme. Zao mi je sto serijska proizvodnja tih traktora nije zazivela nego su napravljena 3 traktora koja su unistavana po kombinatima. A sto se tice gore navedenih traktora ipak mislim da je nov Belarus puno pametnija investicija od bilo kog polovnog uvoznog traktora kog je baba vozila sredom i subotm na pijac i tu napravio 10 000 radnih sati. Ipak novo je novo. Da neidem vise u :){{ necu da pricam o tome a mogao bih do sutra.
--------------------------------------------------------
Kako sam negde cuo: Nov IMT, neka fala ja cu manje sedih dlaka na glavi.

Korisnik1787
14-11-12, 10:42
Gospodo mnogi su promašili temu pa bih vas zamolio da se vratite temi.Hvala!

cira92
14-11-12, 14:30
Izvinjavam se ipak da se drzimo Imt-a... >:({

Pajoni
14-11-12, 17:12
Vezano za poruku # 10081, poruka je satiričnog karaktera, jer danas ni jedan proizvođač traktora ne može da sigurno garantuje za kvalitet.
btw. pogledajte slliku profila.

MONTOYA
14-11-12, 18:54
ako moze objasnjenje,po cemu su to losiji traktori a imam i imt i ursusa,ne razumem^-^
teško ti mogu ja druže objasniti ako ti još nisi shvatio...
gledao sam ove a i prethodnih jeseni ursuza 355 u oranju sa plugom 755,ništa bolje-brže ne ide nego 539 a koliko je teži a i jači od njega,možda na nekim težim zemljištima ima neku prednost al kod nas ne i čisto sumnjam da potroši manje od IMT 539
čak mogu da tvrdim da u svom rangu snage i cene od IMT 539 ne postoji bolji traktor

ivanz
14-11-12, 19:02
nove IMT 539, sam gledao u bjelovaru, kod nas na sajmu.......10500€ i tvoj je....neznam koliko je kod vas, al na oko neizgleda najbolje.......novi i nema priključak za kipu, niti jedan, a treba imati barem 2-3 komada.....

završna obrada i farbanje, to je strava, anlaser zaliven maglom, onako kapljive po njemu, u kućnoj radionici se bolje ofarba.........itd itd

da neispadne da nešto brljam protiv imt......imam 2 kom kod kuće, prodao rusa 82 i uzeo 533 bez kabine, a od prije imam 533 s kabinom.....jer su mi potrebna 2 manja traktora, i mislim da će bilo koji od mojih 533 izdržati više nego novi 539.......jer mislim da tvornica tamo do 2004 ili 2005 godine je još radila OK traktore, al poslije toga nula bodova.......a oni prije 90 te kod mene su se pokazali kao neuništivi

Dragan brestovac
14-11-12, 20:02
Posto kod imt sve radi mala privreda pa ne valja, ko pravi delove za zapadne traktore koi imaju po 30 godina gde je i fabrika zaboravila kako izgleda ta serija,moguce ista takva mala privreda ko i kod nas samo debelo naplati kao orginal.

Nedjooo
14-11-12, 20:02
ursus 355 sigurno ne trosi manje od imt 539,provereno u tanjiranju,ja sa mojim fergom i drugar sa urusom...ista parcela od 2 hektra,539 potrosio manje osetno,ne znam u litrazi posto nismo imali kanister sa merama...

Perhan
14-11-12, 20:24
Posto kod imt sve radi mala privreda pa ne valja, ko pravi delove za zapadne traktore koi imaju po 30 godina gde je i fabrika zaboravila kako izgleda ta serija,moguce ista takva mala privreda ko i kod nas samo debelo naplati kao orginal.

A sta ako kao ja imam familiju u italiji blizu fabrike Landini i oni tamo odu i naruce jel to isto mala privreda il je original?

kristal
14-11-12, 20:41

Oni su mislili na to jos u to vreme, po kataloskom broju trgogac se otici u magacin obrisati prasinu i doneti orginalni rez. deo.>:({

Nedjooo
14-11-12, 20:42
Komso to je ok,kad mozes da nabavis sa sigurnoscu orginal deo...ali i sam znas da kod nas i za strane traktore uvaljuju indijske i turske delove,npr Zetor,MF,Same..pogotovo starije serije...za Same znam sigurno od coveka koji ga ima...

ivanz
14-11-12, 20:53
koji su djelovi onda najbolji za 533, npr koji klipovi su najkvalitetniji i stubline, jel petar drapšin ili motins ili indija????

Perhan
14-11-12, 20:54
U pravu si za to kad kupujes ovde kod nas svasta uvale.

Nedjooo
14-11-12, 21:00
pa da,zato nema svako mogucnost da uzme deo iz drzave gde se traktor i proizvodi...nego su ograniceni na ovo ovde i cesto plate papreno a dobiju nista...

- - - - - - - - - -

ivanz po meni petar drapsin,bar je bio....

Gorski Car
14-11-12, 21:31
Petar drapsin je firma koja vise ne radi. Do 90te godine kvalitet je izlazio iz te fabrike posle 90te nema ni k od kvaliteta. Prica mi covek koji je tamo radio za vreme sankcija su topili viljuske,kasike, manjerke i lili aluminijumske delove. Ta firma godinama ne radi i odakle sad klipovi Petar Drapsin kad je firma ugasena??? Verovatno neki fals koji se prodaje pod tim imenom. Poslovanje Montinsa u Novom Sadu mi nije poznato ali evo vec duze vreme ne mogu da nadjem standard klip i karike montins za odredjena vozila.

Nedjooo
14-11-12, 21:40
mi smo na prvoj generalki kad smo sredivali 542 stavili Petar Drapsin..ali to je bilo 2003 ili 4...msm da ih jos ima kod nas da se kupe.sad dal su original..

Janosh
14-11-12, 21:41
Moj jedan poznanik je izao pre par godina u Drapsin da kupi delove za generalnu.
Ovi u fabrici ga pitali odakle je, kada im je odgovorio oni su zacudjeno pitali zasto nije kupio delove u svom selu
jer taj i taj za njih '' radi delove'' u svojoj primitivnoj livnici.
Ovaj covek kada nije pao, ispostavilo se da je to njegov sinovac koji ima neku livnicu i pretapa sve i svasta.
Ovo je proverena informacija od coveka koji je tamo isao da kupuje delove.
Sada je i ovaj nas livac usitnio.

Dolovac
14-11-12, 21:45
pre dva mrseca sam radio generalku na 558 stavio sam delove petra drapsina u razradjivanju je potrosio 30l nafte i odma je dobi berac za njega.Sto se ticemotora sve je super a ja sam zadovoljan tako da ih preporucujem

sova
14-11-12, 21:59
Oni su mislili na to jos u to vreme, po kataloskom broju trgogac se otici u magacin obrisati prasinu i doneti orginalni rez. deo.>:({
Jel to kao onu radilicu sto je, mislim clan Alen, trazio za Samea iz "73 god, a cijenjeni Panonstib pronasao JEDNU u cijeloj Italiji i to obradjenu na 1. spec za tricavih 1800 evrova. Vjerovatno su joj dooobro izbrisali prasinu....

- - - - - - - - - -

Jel to kao onu radilicu sto je, mislim clan Alen, trazio za Samea iz "73 god, a cijenjeni Panonstib pronasao JEDNU u cijeloj Italiji i to obradjenu na 1. spec za tricavih 1800 evrova. Vjerovatno su joj dooobro izbrisali prasinu....
p.s. Pogledati u temi "Same"

AcA OPEL
14-11-12, 23:08
Petar Drapsin godinama ne radi^-^Pricao letos sa rodjakom najboljeg druga i decko kaze da vec nekoliko meseci radi na odlivcima klipova u toj fabrici koja u stvari ne radi^-^Sad mi nista nije jasno.

Dolovac
15-11-12, 10:40
ko je ovde po vama bolji?
http://www.youtube.com/watch?v=1TEHovyFM9M&feature=related

Sumadinac-Gruzanin
15-11-12, 10:55
Po meni ciste gluposti. Sta se pokaze time ? Malo vlasniku traktora sto ce da lomi i muci trakotr u njivi nego ga jos i zakaci za drugi , nek se razavli sto pre vazno da je jaci .

Dolovac
15-11-12, 11:14
Po meni ciste gluposti. Sta se pokaze time ? Malo vlasniku traktora sto ce da lomi i muci trakotr u njivi nego ga jos i zakaci za drugi , nek se razavli sto pre vazno da je jaci .
Pitanje je bilo jasno,to dal ce da lome ili ne to je njihovo.

Korisnik1787
15-11-12, 11:27
Gospodine @Dolovac,
lepo sam zamolio da se vratimo na temu a Vi opet nastavljate uporedjenje dva traktora od kojih jedan ne pripada ovoj temi.

ljusha
15-11-12, 15:20
Danas moj IMT 560 napunio 30 godina.
Za rodjendan dobio antifriz,obrtometar,pinjon,sajlu i amortizer sedišta.
http://i47.tinypic.com/213ivll.jpg
http://i49.tinypic.com/11c4l7r.jpg
http://i49.tinypic.com/2cdd4yo.jpg

Matic
15-11-12, 15:47
Da mu ne pripadne muka od tih silnih poklona? Lkl{{

ljusha
15-11-12, 15:49
Muka bi bila bez poklona.Lkl{{

Nedjooo
15-11-12, 16:36
ljusha svaka cast,redovan traktor...stvarno je lepo videti odrzavan traktor...

- - - - - - - - - -

http://www.dodaj.rs/f/1q/ju/2Mn1XcFM/image1351109515476582.jpghttp://www.dodaj.rs/f/20/ei/43JmDOh0/image1351109646955046.jpg evo i moje azdaje....

Gorski Car
15-11-12, 17:43
@Nedjooo kako te sluzi ovaj 542?

Nedjooo
15-11-12, 17:48
extra u oranju je trenutno svaki dan...a kupljen je nov 83 on i jos jedan identican i doterani isti dan...jedan je prodat davno a taj nas sluzi extra..mada sam ga stavio na oglase jer mi treba traktor od bar 80 konja pa mi je ovaj mali..a imam i fergu..

ivanz
15-11-12, 17:57
znači, petar drapšin.......onda to budem i uzeo kada budem radio ovaj drugi 533......a klipnjače postoje samo neke turske, jel to nešto valja????

Nedjooo
15-11-12, 18:00
ivanz samo poreklo ti govori o kvalitetu....mada imaju i oni neke ok stvari ali dosta ljudi gaji averziju prema turskim delovima,a i ja sam medju njima...

Gorski Car
15-11-12, 18:02
znači, petar drapšin.......onda to budem i uzeo kada budem radio ovaj drugi 533......a klipnjače postoje samo neke turske, jel to nešto valja????

Klipnjace ne treba menjati ako nemaju mehanicka ostecenja.

@Nedjooo koliko trosi po hektaru?

Nedjooo
15-11-12, 18:07
iskreno da ti kazem nikad nisam merio jer su kod nas parcele usitnjene,ja imam tek nekoliko koje su velicine hektar ili vise...pretezno su 1 kj....a nije veliki potrosac,mogu ti reci ovako da sam nasuo pun rezervoar prekujuce i uzorao oko 2 he do danas..sutra cu videti koliko je ostalo u rez pa cu napisati..sad mi je u garazi traktor...>:({

German hunting terrier | Jagdterrier