PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125

todor
09-09-09, 22:36
to znači ispada da moj matori sa toliko iskustva nezna da uradi generalnu moram ga poslati kod tebe po neki pametan savet

Bobo
09-09-09, 22:39
Ne znam sta da ti kazem vise... Moze bit majstor vrhunski, al ak su djelovi izfusareni, onda su djelovi krivi...

Sto se dogodilo da si ponovno generalnu morao raditi? istopio se klip, karike ispucale, izgorile, lezajevi leteci.. sto?

todor
09-09-09, 22:40
pukla radilica a i karike otišle što je i meni bilo čudno kad sam video karike jer od 5godine sam sa ćaletom oko imt traktora radio

Rastislav
09-09-09, 22:44
@Bobo
Kako mislis isti menjac u prve tri brzine.Mislis da 542 ima samo cetvrtu i petu dodanu brzinu a da su ove tri iste kao na 539.Nije to tako posto imam brzine za menjac od 540 tj sa sest brzina napred i brzine za menjac za 10 brzina napred.

mityoo
09-09-09, 22:46
Nesumnjam ja u tvog matorog ali... 350 RADNIH SATI....Za to vreme bi trebao tek da se razradi a ne da se podere za generalnu ako je sve uredu(tu mislim na majstora koji je popravljao i na vlasnika koji je vozio-odrzavao)
opet misliš na mog matorog jer on je bio vlasnik i popravljao što ispada da moj matori nezna ništa a vi sve znate iako je dosta više radio imt traktore od skoro svih vas
Ja dosad ni za jedan traktor bilo koje marke nisam cuo da se generalna radila na svakih 350 radnih sati i uvredio se ti ili ne u toj prici nesto jako klima! To da je do serije 549 to bi se dogadjalo na sve strane a ne samo kod tebe.... ^-^

Post je spojen: 1252529317________________________________________ _________

a i mislim da smo debelo zagazili u :){{ tako da ko šta ima neka vozi jer svako će hvaliti svoje i svugde je različita vrsta zemlje
Paa nije OFF jer se pise o IMT-u, a ovakve rasprave su uobicajene, i logicno je da svako za svoj traktor misli da je najbolji... A ko zna da cita izmedju redova dosta interesantnih informacija moze da izvuce...

Bobo
09-09-09, 22:50
Na papiru pise drugacije, al ja sam odmah prvi daj usporedjivao 549 i 539 u prve 3 brzine i jedan kraj drugog idu samo tako...
odnosi jesu drugaciji, al gume nisu jednake ;)

Na njivi od 250+m idu jedan kraj drugog cijelo vrijeme na 1500 okretaja motora.

Plasili su me da je 549 spor u oranju kao 539 u 3. sporoj. Vec se na forumu o ovome raspravljalo, al nema veze...

Todore: radilica pukla, desi se ako je traktor prije bio preopterecivan, ako se stave krivi lezajevi, pa los lezaj grije radilicu. moze biti da je trun zastopao vodove za ulje u radilici, pa je ostala bez maziva...

karike pucaju kad se na novom motoru nabija gas, i onda je traktor kriv kad ides isprobati kako prima gas, da usporedis s onim kako je bilo prije generalke...

todor
09-09-09, 22:52
ali kako da pukne radilica kad je kupljena nova što znači da nije preopterećena ,novi ležajevi i ništa nije upalo pogotovo ne neki trun

Bobo
09-09-09, 23:03
necu se vise petljati, ocito je problem u djelovima sumnjivog podrijetla...

todor
09-09-09, 23:04
original imt delovi

Rastislav
09-09-09, 23:05
Ako si ih uporedio onda ti verujem ali to znaci da ti najbrze ides sa svojom 539 kao ja u trecoj.Po meni to je jako sporo, ja ne bi imao nerava da tako polako idem.Sreca da 542 ima dodatnu cetvrtu i petu brzinu pa on izvuce maks 29 km/h dok ti s tvojim 539 izvuces jedva nesto preko 20km/h.

Dragan18
09-09-09, 23:26
oko 22- 23 km/h

Post je spojen: 1252531946________________________________________ _________
ala sam zakuvao situaciju :lol: 8)

Post je spojen: 1252532398________________________________________ _________
znaci suma sumarum... 549 je dobra masina samo me interesuje kako kuburi sa menjacem? koje brzine se smeju koristiti u kojoj operaciji .

Bobo
09-09-09, 23:48
Dragane, prica se okolo da se ne smije orati i tanjurati u 4. i 5. (9. i 10.) jer ce se "kao" sinhroni rastopiti il sta ti ja znam... Kad dodju tezi uvjeti rada uredno orem u 5. sporoj i nikakvih problema nema, samo sto vecina 549 izbacuje iz 4. (9.) brzine niz brdo kad ga gura teret. na to se naviknes i ides nizbrdo u 3. ili 2. brzini i nemas brige. problematican je taj 4. stupanj jer ne "zagrize" dovoljno jedan sinhron u drugi, pa izbjegavaj 4. brzinu pri tezim poslovima.

S ostalim brzinama nikakvih problema nema.

Dragan18
09-09-09, 23:52
a recimo da nesmes da ores u 5. sporoj koju bi onda brzinu izabrao? 3. spora?

Post je spojen: 1252533209________________________________________ _________
ma ja imam rusa za te stvari i za transport i za oranje i tanjiranje tako da to ne bi prestavljao neki problem..

Post je spojen: 1252533381________________________________________ _________
prskanje spartanje za pograbiti presovati podrljati detelinu to bi bio njegov posao ...vuci na njivi prikolicu sa detelinom i to je to.. za trenutni posao.. a radim trenutno 40 i koje jutro..

Bobo
09-09-09, 23:59
40 i koje jutro bi ja pjevajuci radio s mojim 549 dv... a ti rusa imas za to malo zemlje.

Ako mislis samo sitnarije raditi s 549, sluzit ce ti dok si ziv...

Dragan18
10-09-09, 00:03
jbg. rusa smo kupili u nadi da sirimo ,pa jednom da kupimo i da cutimo ! mozda se zakupi i koja parcela od drzave ko zna sta se moze desiti za koju godinu ... ! >:({ mozda se i promeni garnitura pa bude povoljnije i sta znam... :-*

Post je spojen: 1252533922________________________________________ _________
ja sam jos i dobar za razliku od nekog clana koji je banovan ima kejsa 95 ,torpeda 45 zetora sta znam sta jos ,a rade 30 jutara..

MONTOYA
10-09-09, 09:18
Što se tiče 4 i 5 na IMT traktorima,ja sam to već negde napisao,niko tebi ne brani da oreš (ili neki drugi težak rad) 4 ili 5 sporom ali nije preporučljivo (ko je video menjač kako izgleda zna i zašto) zupčanici od 4 i 5 su uži i pliči i nisu namenjeni za velika opterećenja.Što se tiče radnog veka motora na 549 manji za 30% nego kod 539,a što se tiče brzine 539 na 2250o/min ide 27 km/h,a prve tri brzine kod 542,549 nisu iste,sporije su za od 10 do 20%

kloki
10-09-09, 10:49
sto se tice 560 vidim da je šikaniran dosta ali ja ga imam 20 god i dosta toga je istina ali radi.

-kočnice su oduvek zezele ali smo jednom to rasklopili kod dobrog majstora namestili prepravili i evo 15 god rade kopaju u mestu ali fabricke su bile stvarno užas.

-volan je hidrio i uvek je radio kao penkalo a ajnšlag ima extra tako da neznam za te priče o teškom volanu jedino ako mislite na one serije sa meh volanom.

-hidraulika je bila loša i stalno se kvarila otac je mnogo puta dovukao po zemlji masine kući.onda nam je isti majstor koji je virtuoz za te stvari nekako prepakovao neke elemente od 577 a neke ostavio od 560 i rekao je da je nešto doradio i sada diže kao rus i nikada više stim nismo imali
problema ali fabrički loše jako

-menjač 3 brzine loše ali mi nikad nije crkao

-kardan spor loše pogotovo za sejalicu uvek fali vazduha ali ima i kome takav odgovara

-preglednost i komfor extra ali je kod mene najveće moguća kabina KOJA SE TADA PROIZVODILA.

-motor ko motor ako se lepo radi traje a ako se aka gotov je.

ore 2x35 bez problema

sve u svemu sada je sa gomilom prepravki extra i to je mašina koju neću prodati jer se na njemu
više ništa nekvari ali fabrički je bio ::lose::

Dragan18
10-09-09, 12:03
kloki posalji mi na pp broj telefona od tog majstora ,ima ujak 560 pa kocnice redovno luftira i cuda radi ali nikako da mu potraju ! a i hidraulika je oslabila

Bobo
10-09-09, 13:29
U mom kraju stavljaju federe na cilindar u kocnicama da ga oni vracaju u nulti polozaj da kocnice ne zapinju, i kad to stavis, nema vise brige da ce kocnice dobiti zraka, jer se zrak bas tu pojavljuje, posto su oni mali federi preslabi da vrate pakne skroz, i kuglice znaju pohrdjati i zapinjati.

Neki cak nabavljaju i jace te male federe, ali mislim da to nema potrebe, ako je dobar feder stavljen da vraca cilindar u pocetni polozaj.

Ako imas hidraulicni volan, moguce da imas veci anslag od traktora s mehanickim volanom, ali ne znam 100% pa necu nsita tvrditi. Posto ima hidraulik volan, to ce biti onda ova novija serija 560, i on je puno pregledniji od "starijeg brata".

Hidraulika radi dobro na svakom 560 u mom kraju, samo ju treba dobro postelati da ne lomi poklopac hidraulika. mjenjac i motor su na njemu neunistivi...

MONTOYA
10-09-09, 16:13
Gde stavljaju federe?Stara serija 560 ima hidraulični volan ali samo 85god. onda od 86 nastaje nova serija a od 88god. napravili su izmenu na sponama i levoj poluzi rukavaca pa su 560...577 dobili malo bolji ajšlang

Dragan18
10-09-09, 16:16
ujakov traktor 86 godiste i u odnosu na rakovicu je mnogo mnogo neokretan ali volan je kao penkala lak..

Bobo
10-09-09, 21:03
Federe stavljaju kraj cilindra u kocnicama kad pustis kocnicu da ga taj veliki feder vrati u pocetni polozaj ,a ne ona 3 mala sto "kao" vracaju koglice u lezista...

To nisam vidio nikad, al sam cuo da to radi dok je i traktora i nikad vise problema s kocnicama, posto dok tog federa nema, stvara se zrak u cilindricu i kocnica postepeno pocne propadati, i stalno se odzracivati mora.

Bobo
10-09-09, 21:14
Ma to je rucni rad... Izmjeris duljinu i oblik federa i od trgovine do trgovine ides dok ne nadjes...

Kazem, to sam cuo samo po pricama lokalnih majstora, nikada vidio nisam.

abro
10-09-09, 21:16
Kod mene na 577 je postavljen feder na papuce kocnice tj glavni cilindar(ispod platforme vozaca) i vec 8-9 godina sam miran.
:D

Bobo
10-09-09, 21:19
Za tu foru na znam, al ocito da i to ima neke veze...

Na kombajnu imam federe tvornicki postavljene kod kocionih cilindara i ti federi imaju ulogu da kocioni cilindar vracaju dolje, pa je valjda netko "prepisao" taj patent na traktor...

Eto, i ovaj tvoj sistem cito radi dobro.

todor
10-09-09, 21:24
ima li ko kakvu sliku tog federa gde se stavlja i ima li nov da se kupi ili ide po meri rucne izrade ::namigivanje::
imam ja ali nemam vremena da ti postavim jer sam po ceo dan na njivi ,i ti federi su original iz imt i nije nikakav budž

abro
10-09-09, 21:30
Desavalo se da pedale svojom tezinom nalezu na klipove glavnog cilindra tj nije ih imalo sta vratiti u prvobitni polozaj, po njihovoj zamisli valjda te oprugice kod lamela kocnice ali to je sporo i ne efikasno. Znajuci da mora biti lufta izmedu klipa cilindra i polugice da klip nebude stalno pod pritiskom tj da bude rasterecen, potrosio nekih 100din(?) i resio problem. Zasad.

MONTOYA
10-09-09, 21:32
Kod mene na 577 kočnice rade odlično,jednom sam menjao gumice na glavnom,tad sam ih ozračio i to je sve.Na glavnom cilidru imaju fabrički federi koji vraćaju papuču to uredu ali dole je baš tesno ne znam...Što se tiče 560,stari tip u odličnom stanju manje od 3000e,za te pare ne može se kupiti ni 539 čestit...

North ARMY
10-09-09, 21:34
abrko koji traktor imas i gde si stavio federe i bi li bio rad poslikati??

imam sl problem prosle godine smo stavili sve novo(osim creva) i ona su proletos pukla i sad treba da to malo sredimo a kako da jos modifikujemo ^-^ >:({
i gde idu te opruge ne glavni kocioni cilindar kod papucica ili na one cilindre kod diferencijala??

abro
10-09-09, 21:36
Neznam kod mene nije bilo na papucama federa kad je stigao pod moje ruke. Recite mi dali se moze naci negde polovan pomocni cilindar volana za 577, oznaka SU 10000, nov mi je skup.

kloki
11-09-09, 06:30
kloki a sta mu je radio sa kocnicama,znas li to??

neznam bio sam mlad i gvozdje me nije interesovalo a sada mi nepada na pamet da rasturam
pa da rastelujem.
secam se samo da je mom ocu rekao da je garancija 20 god.da se nece pokvariti.
ako nekad zbog necega budem otvarao uslikacu sigurno.

misasumadianc
11-09-09, 18:19
Zasto je zabranjena prodaja imt-539 (fergusona) bez kabine ?

Lala iz Banata
11-09-09, 18:42
Verovatno zato sto ne ispunjava uslove novog zakona o bezbednosti u saobracaju. Traba da ima zastitni ram, a to je izgleda previse komplikovana modifikacija za IMT. :lol:

todor
11-09-09, 18:50
to prvi put čujem da je zabranjena prodaja jel to isto važi i za polovne 539

Lala iz Banata
11-09-09, 19:10
I ja prvi put cujem.

misasumadianc
11-09-09, 22:15
meni kad je rekla ona zena nasajmu da je zabranjena prodaja imt 539 bez kabine ja samo sto nisam seo na zadnjicu ":":{ a sto je tako nisam pitao

todor
11-09-09, 22:16
malo veća glupost ali ajde nek im bude

misasumadianc
11-09-09, 22:20
nije malo veca nego za neverovanje

todor
11-09-09, 22:21
to si u pravu šta koga briga ako ja hoću 539 bez kabine

misasumadianc
11-09-09, 22:24
jedino ako im je interesovanje za fergusona sa kabinom bilo malo pa da povecaju prodaju a tesko da ce neko da se prevrce sa traktorom ma koliko lud bio

todor
11-09-09, 22:40
ma to su njihove bolesne priče

Matic
11-09-09, 22:55
Ma lažu i pričaju gluposti.U selo je skoro stiglo nekoliko novih 539 bez kabine jedino ako su im skinuli kada su ih doterali kući pa ih voze tako :lol:

Bobo
11-09-09, 23:53
U HR ima u ponudi i 539 i 549 sa i bez kabine, ako nema kabinu, ima onaj sigurnosni ram i na njemu bijeli limeni krov. Na tehnickom pregledu mozes proci ako imas samo ram bez krova, ali bez retrovizora NE, kao i bez rama. Traktori koji su do sad registrirani bez rama od ove godine ga MORAJU imati, ili moras imati veze na tehnickom pregledu, al policija te zaustavi i pita gdje je ram, pa se ti s njima objasnjavaj...

petarHR
12-09-09, 10:53
Ma, zaštitni ram je dobra stvar, pogotovo kod mene gdje je brdovito i bude se puno u šumi, nek se samo jednom prebaciš, i neka te spasi od lomova ili nedaj bože smrti...
A i sviđa mi se ako je gore još ''lim'', prava stvar, po meni bolje od kabine, jer si na zraku, a snuce ne tuče u glavu, ništa neronda...
Ovo je otac napravio jer nesmije više na sunce, prije je bilo na usri (već 10tak godina imamo i kabinu pa..), ali pošto on nesjeda više puno na njega, stavili smo na mališu.. Zgodno je i kad se ide kroz neke zarasle puteve, obale, šikare, ima od naprijed isto ''nosač'' pa nemoraš biti izgreban...
http://img12.imageshack.us/img12/9174/062309091445.jpg (http://img12.imageshack.us/i/062309091445.jpg/)

Bobo
12-09-09, 21:09
Ajd da priupitam jednu stvar u koju se ne kuzim najbolje na IMT-u...

Naime, planiram ugradjivati par dvosmjernih prikljucnica na moj 549. nasao sam razvodnik s jednom jednoradnom komandom i jednom dvoradnom sto mi najbolje i pase, velik je kao dvije malo vece pepeljare i u kabinu ga mogu staviti bilo gdje i nece mi smetati.

1. Zanima me koliko je komplicirano ugraditi dodatnu pumpu u 549 koja uljem napaja razvodnik za vanjsku hidrauliku?

2. Ako netko zna cjenu takve pumpe...?

3. odakle se od te pumpe dobije dovod ulja za razvodnik i gdje se spaja povrat kad je to original ugradjeno u traktor? Znam da povrat moze ici bilo gdje, al me zanima tvornicko rjeseje ako netko ima da poslika?

Moze i slika valjske hidraulike na 560 ili 577, jer sve to ide na isti kalup, manje vise, tocnije odakle ide dovod ulja za razvodnik.

Unaprijed zahvaljujem!

mali_lala
12-09-09, 21:33
Pomogao bi ti ali ne razumem pitanje. Sta ti imas na traktoru a sta ne mas pa bi stavio?

Ti bi recimo da montiras napred viljusku pa da upravljas cilindrima na njoj? Jel tako neki primer?

Pumpu mozes da stavis bilo gde samo da joj obezbedis pogon, mozda bi mogao sa ventilatora nekako da izvuces kais. A pumpa bilo koja uljna, i treba ti ogranicavac pritiska da ne bi sistem explodiaro.

Iz rezervoara ulja ide u ulaz u pumpu iz izlaza pumpe ide u ulaz u razvodnik. E sad zavisi kakav imas razvodnik, kako je izradjen, ako ima samo ulaz i izlaz onda lako, ako ima 3 prikljucka onda u praznom hodu kroz njega ulje prolazi u rezervoar.

Bobo
12-09-09, 22:05
Ma to znam, al to je budzenje, kako se kod vas kaze, a to ne zelim...

IMT 549 ima original zupcastu pumpu koja se umece kod ove njegove hidraulicne pumpe i koristi se ulje iz diferencijala za u prikljucke... Mene zanima s kojeg mjesta se crijeva od te pumpe izvlace kroz kuciste mjenjaca, a za ovo s razvodnikom dalje nema problema.

Razvodnik koji sam nasao ima, kako sam vec napisao, jednu jednoradnu komandu sa slobodnim povratom, a drugi blok je obicna dvoradna komanda.

kad bi si to napravio na traktor, onda bi moj vuceni tarup imao dvoradni cilinidar za zakretanje u radni/transportni polozaj, a jednoradni za odredjivanje visine rada. Berac bi isto tako dobio dvoradni cilindar za izmicanje rude, a jednoradnim razvodnikom bi dizao kljunove i kipao bunker.

Gadi mi se sto je na IMT-u izvod za kipanje slampavo izveden, ap da se poluge prije dignu, ap neprecizan, pa sto muka. Za kipanje prikolice i beraca je OK, al za bilo sta drugo NE.

Dakle, original pumpa koju IMT ugradjuje u kuciste mjenjaca kraj glavne hidraulicne pumpe, ako netko zna koliko bi kostala i koliko ju je veliki problem ugraditi, i kako ju spojiti s razvodnikom, jer je ona zatvorena u kuciste mjenjaca i nema se odakle provesti crijeva. Taj sistem sam vidio samo na sajmovima, al traktori zakljucani i nisam mogao zagledati odakle crijeva izlaze da napajaju razvodnik uljem...

Posto bi imao i dvoradni razvodnik, mozda bi se naslo novaca i za hidraulicni top link, pa se lako napravi traktorsli vilicar...

Prvi korak je nabavka pumpe i razvodnika, i sklapanje sistema, a dalje cemo lako kad preradjivanje prikljucaka dodje na red...

gagi
12-09-09, 22:53
creva mozes da izvedes sa dekne gde ukljucujes kardan

Bobo
12-09-09, 22:58
Nece valjati... crijeva unutra ce smetati mehanizmu za ukljucenje kardana...

Mozda s druge strane, al kad je tamo reduktor za ukljucivanje prednje vuce...

Zanima me samo odakle su oni to tvornicki izvukli, mozda postoje cjevi koje dovode ulje u poklopac hidraulika, i to mi se cini kao najbolje rjesenje, a povrat mogu staviti bilo gdje, to me uopce ne zamara...

Samo jos moram saznati cjenu takve pumpe, da ne bi bila pita skuplja od tepsije.

gagi
12-09-09, 23:09
moze i bez pumpe da se resi na vise nacina

Bobo
12-09-09, 23:13
Ne znam bas...

Ako nekad odlucim kupiti plug okretac, onda ga dignem iz zemlje i idem ga okrenuti, razvodnik "ukrade" ulje iz hidraulika i plug padne na zemlju prije nego se okrene...

najvise bih volio da to budu dva razdvojena kruga koji koriste isto ulje...

gagi
12-09-09, 23:22
na cev sto stoji na poklopac stavis razvodnik kojim otvaras i zatvaras protok ulja u razvodnik za kipovanje ili z cega ti treba i nema gubljenja ulja a radi

mityoo
12-09-09, 23:52
Pa zar imt nema posebno komandnu rucicu za hidraulik i posebnu rucicu za kipovanje? ^-^

abro
13-09-09, 07:43
Nece valjati... crijeva unutra ce smetati mehanizmu za ukljucenje kardana...

Mozda s druge strane, al kad je tamo reduktor za ukljucivanje prednje vuce...

Zanima me samo odakle su oni to tvornicki izvukli, mozda postoje cjevi koje dovode ulje u poklopac hidraulika, i to mi se cini kao najbolje rjesenje, a povrat mogu staviti bilo gdje, to me uopce ne zamara...

Samo jos moram saznati cjenu takve pumpe, da ne bi bila pita skuplja od tepsije.

Koji je traktor u pitanju? Na 577 je izvod sa leve strane, direktno iz pumpe, otprilike u visini poluge za ukljucivanja kardana. Pomocna zupcasta pumpa je postavljena iznad klipne (levo uz sam bok) i pogon dobija preko zupcanika sa iste. Nadam se da sam shvatio sta te interesuje.

Bobo
13-09-09, 20:17
Vidim ja da mene nitko ne razumije...

Gagi: IMT nigdje nema cjeva da njome stalno kruzi ulje odakle bi se stalno mogao napajati dodatni razvodnik, a da se poluge hidraulika pri radu razvodnikom ne spuste.

Mityoo: NE, Niti jedan IMT do 577 i slicnih modela nema u serijskoj opremi poseban razvodnik (rucicu) kojom se kipa prikolica, vec ima cijev koja se spaja na poklopac hidraulika gdje se ukljucuje prikolica ili berac ili nesto trece. kad ides kipati, kipas tako da rucicu za podizanje hidraulika spustis skroz dolje, a ruckicu za finu regulaciju podizes gore. Najprije se podizu poluge hidraulika u krajnji gornji polozaj I TEK ONDA ulje ide na izvod za kipanje i tako se podize prikolica, kos beraca ili nesto trece. Igra zivaca je natjerati kipu prikolice da stoji podignuta u nekom zadanom polozaju. Il se postepeno spusta milimetar po milimetar, il se postepeno dize. Cjeli taj igrokaz kipanja prikolice se dosta brzo odvija, al daleko od toga da ulje trenutno krene na izvod za kipanje, vec moras cekati da se poluge podignu skroz gore. Rjesenje za brzi rad prikljuckom za kipanje je to da se poluge mehanickim putem ukruze u donji polozaj i na taj nacin ulje ide direktno u izvod za kipanje, al opet nemas nikakvu preciznost nad protokom ulja.

To je jedina stvar sto me na IMT traktorima zivcira. Na moj 549 je dodatni razvodnik s dvije komande kostao 700€ nadoplate, a to toliko ni izdaleka ne vrijedi. IMT dodatne komande mogu biti i jednoradne i dvoradne samo pomicanjem male ruckice na samoj komandi, a ak ose ne koristi razvodnik, i dodatna pumpa se moze prikljuciti ovoj glavnoj i tako povecavas podiznu moc hidraulika. nadam se da si razumio, a ako nisi, poslikat cu ti par straica iz prirucnika od 549, pa ce sve biti jasno 100%.

Abro: radi se o IMT 549. Sve to ide na isti kalup i 549 ima mogucnost ugradnje dodatne zupcaste pumpe na postojecu klipnu od koje dobia pogon preko 2-3 didatna zupcanika. mene samo zanima odakle izlazi crijevo od zupcaste pumpe kojim se dodatni razvodnik napaja uljem i gdje je spojen povrat ulja iz razvodnika. Dakle, kako su oni u tvornici to rijesili.

kazem, nadam se da ta zupcasta pumpa nije nesto skupa, skup sa svime sto je potrebno za ugradnju iste. prolistoa sam katalog djelova za 560 i vidio kako se dodatna pumpa montira, i kad bih imao sve potrene djelove, vrlo ju je lako ugraditi. jedino me zanima kojim putem spojiti pumpu i razvodnik. Da li se sto na kucistu busi, ili je u poklopcu hidraulika ostavljeno mjesto za tu svrhu, ali je kod mene zablindirano, posto nemam ugradjenu ni pumpu ni razvodnik.

abro
13-09-09, 20:38
Na 577 je izvod sa leve strane, direktno iz pumpe, otprilike u visini poluge za ukljucivanja kardana. Pomocna zupcasta pumpa je postavljena iznad klipne (levo uz sam bok) i pogon dobija preko zupcanika sa iste. Nadam se da sam shvatio sta te interesuje.

Abro: radi se o IMT 549. Sve to ide na isti kalup i 549 ima mogucnost ugradnje dodatne zupcaste pumpe na postojecu klipnu od koje dobia pogon preko 2-3 didatna zupcanika. mene samo zanima odakle izlazi crijevo od zupcaste pumpe kojim se dodatni razvodnik napaja uljem i gdje je spojen povrat ulja iz razvodnika. Dakle, kako su oni u tvornici to rijesili.

Direktno iz pumpe kroz kuciste u razvodnik a povrat cini mi se kroz gornju deklu, nisam siguran nisam skoro to radio ali X puta sam vadio tu zupcastu pumpu. Prvom prilikom cu uslikati i postaviti sliku.
>:({

MONTOYA
13-09-09, 21:17
Na levoj strani ima izvod na koji je zavrnuto crevo koje vodi ulje u razvodnik,a pumpa se napaja iz filtera kao i klipna.Znači morao bi bušiti kućište i urezati navoj...nemoj se nadati da je pumpa jeftina,ja sam isto hteo na 560 ali nije baš to tako jednostavno a i lepo košta,na kraju sam stavio ventil na ploču hidraulika pa odatle u razvodnik i dobiješ i precizno kipovanje i dvo smernu komandu a poluge ne moraš da čekaš

Bobo
13-09-09, 21:19
Znaci, mora se busiti kuciste mjenjaca, tj. uvrnuti neku redukciju u njega na koju bi se s jedne i druge strane spajala crijeva.

Ako znas koliko ksota nova ili polovna zupcasta pumpa sa svim popratnim ceremonijama, jer nemam pojma gdje da uopce pitam za takvo sto u mom kraju?

Eventualno da nadjem negdje polovno, al ne znam gdje da uopce takvo sto i trazim.

Ponajvise mmi se svidja jer sam po dosta pristupacnoj cjeni nasao razvodnik koji ima jednoradnu komandu koju bih koristio za kipanje prikolice, za rad s beracem podizaje i spustanje vucenog tarupa. i jednu dvoradnu preko koje bi islo izmicanje rude na beracu i tarupu, te bocni pomak kosilice... jednog dana bi se dalo i iskombinirati i traktorski vilicar na taj nacin, i jos 1001 primjena postoji...

Za slike bih bio vrlo zahvalan!

MONTOYA: kako si i gdje spojio taj ventil, te da li mozes u isto vrijeme koristiti i poluge hidarulika i razvodnik? recim oda imas okretni plug i da ga mozes podici i okrenuti da ne padne na zemlju, ili mozes raditi ili s jednim ili s drugim?

Molio bih i tebe da poslikas taj svoj sistem ako je ikako moguce...

MONTOYA
13-09-09, 21:40
Nova pumpa se može naći a ono ostalo najverovatnije samo polovno.Ventil se postavlja na ploču hid. na onu četvrtku gde dolazi cev(to ti je verovatno poznata stvar),u mom slučaju ne može da se koristi u istom momenu i jedno i drugo, jer se tim venilom usmeri ulje ili na poluge ili u razvodnik,ali sam čuo da jedan privatnik iz sremske mitrovice pravi taj ventil sa tri položaja tako da kada se usmeri ulje u razvodnik zadržava ulje iz poluga tj. ne pada priključak.Taj 560 sam prodao prošle godine tako da slike...

Matic
13-09-09, 21:45
@Bobo slikaću ti ja sutra taj ventil iliti poklopčić kako ga zove majstor Pera iz Sr.Mitrovice.Ugradio sam ga na 577 i veoma sam zadovoljan njegovom funkcijom jer nemam pomoćnu pumpu hidraulika.Poklopčić košta 50 evra a ugradnja traje 10-ak minuta

Bobo
13-09-09, 21:51
Sto tocno dobijes s tim "poklopcicem"

Ima kod nas za kupiti jednu "kocku" sto se stavlja umjesti onog "poklopca" na poklopcu hidraulika i u nju se zavrce izvod za kipanje. Na toj kocki ima rucka koja kad je u polozaju "A" ulje ide normalno u poluge, a kad je na polozaju "B" ulje ide direktno na izvod za kipanje, bez dizanja poluga i na taj nacin kipas "kuglicom" a ne "kockicom" ak se razumijemo... Taj uredjaj u HR kosta malo ispod 100€a mozes koristiti ili poluge ili izvod za kipanje i opet preciznog upravljanja nema...

Ako na takvu stvar mislis, ne moras slikati, jer znam tocno o cemu se radi.
Ja bih svakako htio imati neovisno razvodnik od poluga hidraulika da mogu koristiti i jedno i drugo neovisno (bocni pomak na kosilici) jer prikljucak treba biti u zraku dok radim s hidraulicnim cilindrom.

Samo da znam da se moze negdje naci takva pumpa kupio bih ju odmah, kao i onaj razvodnik i onda sam miran.

Matic
13-09-09, 22:00
Ovo jeste da kažem kocka.Ima tri položaja ručice a na nju se zavija crevo i spaja se direktno na ploču hidraulika a ne može obavljati funkcije koje tebi trebaju odnosno ne može nezavisno od poluga

Bobo
13-09-09, 22:11
Ako ne moze nezavisno, ne treba mi...

Da mi treba ovako kao i kod tebe, uzeo bih razvodnik, namontirao ga na blatobran, dovod ulja uzeo preko izvoda za kipanje a povrat bi napravio preko onog velikog sarafa gdje se sipa ulje u mjenjac. Poluge bi bile dignute skroz gore, a razvodnik bi obavljao svoju funkciju.

Ja zelim imati jedno neovisno o drugome, i zato me zanima cjena zupcaste pumpe kakva se ugradjuje u IMT traktore.

Matic
13-09-09, 22:18
Pumpa je preskupa kako nova tako i polovna ali ako će tebi obavljati pravi posao isplati se kupiti i ugraditi

Bobo
13-09-09, 22:32
Sto sam jos razmisljao, ako se ne bude mogla pronaci pumpa koja se ugradjuje unutra, uvijek ja mogu staviti pumpu koju ce pogoniti remen, samo sto cu u tom slucaju trebati duza crijeva za ulje i dodatni rezervoar...

Rezervoar nemam gdje bas ni staviti da to donekle lijepo izgleda, posto bi trabalo u njemu biti ulja da moze iskipati berac ili kipericu bez problema. Original pumpa koristi vec postojece ulje iz traktora, pa je to najjednostavnije rjesenje moguce.

Ovisi sto za koga pojmovi "skupo" i "preskupo" znaci... Nije mi problem izdvojiti npr. 300-400€ za pumpu, razvodnik i crijeva. Mozda i vise, al ne previse... samo je problem pronaci pumpu, a za razvodnik lako...

gagi
13-09-09, 22:32
imas kocku kako je ti nazivas sto dodje na cev gore na poklopac i kada prebacis poluge osaju dole a ti kipujes ili sta vec radis

Bobo
13-09-09, 22:41
E, o toj kocki ja pricam... Ima ju Becarina pusta na svom 533 i on s kuglicom upravlja prednjim utovarivacem. Puno je komfornije nego nisaniti s kockicama, ali opet to nije ono sto ja trazim...

gagi
13-09-09, 22:52
onda trazi pumpu i malo vremena i zivaca i gotov poso

Bobo
13-09-09, 22:55
Ovo je kocka o kojoj ja pricam... nemojte se obazirati na oznacene djelove na slici:

http://img16.imageshack.us/img16/7076/dvosmjernihidraulikxh5.jpg (http://img16.imageshack.us/i/dvosmjernihidraulikxh5.jpg/)

Ovo crijevo sto je zavrnuto na nju je izvod za kipanje.

A sto mislite na koji princip radi ova stvarcica?
http://img15.imageshack.us/img15/8098/hy6.jpg (http://img15.imageshack.us/i/hy6.jpg/)

gagi
13-09-09, 23:00
i to crevo stavis da ti napaja razvodnik sa vise rucica

Bobo
13-09-09, 23:33
Sve je meni jasno sto zelis reci, ali to mogu i bez te kockice uraditi, samo sto ce mi poluge hidraulika u tom slucaju biti skroz podignute. U slucaju truna ili lose konekcije crijeva, puca poklopac hidraulika.

kolega na 533 radi s takvim sistemom sa strojem za "stucanje" vinograda. kuglica u polozaj FAST i kockice dokle god mogu gore, ulje cirkulira kroz razvodnik s 3 ili 4 funkcije, i tako odrzava 12 hektara vinograda, i jos usluzno nekih 30-ak. takodjer isti sistem koristi za stroj za okopavanje vinograda, ali tamo ima na razvodniku dvije funkcije, dok stroj na sebi ima ticalo da se noz sam uzmica kad dodje do loze.

par puta mu se znalo dogoditi da jednostavno izbije crijevo iz prikljucka za kipanje i lomio je poklopac hidraulika, steta na klipu i cilindru i jos bezbroj komplikacija, al akze da mu se isplati krpariti hidraulik, jer zaradi bar 50 puta vise tokom sezone.

jedini mu je problem kod cjelodnevnog rada sto ulje u mjenjacu doslovce kuha, jer treba pogoniti 4-5 hidromotora pod opterecenjem a ulje se nema gdje hladiti...

MONTOYA
14-09-09, 19:07
Bobo,nova pumpa pomoćnog hidraulika košta 190e ako te zanima može se nabaviti,ostalo možaš naći polovno

Bobo
14-09-09, 19:46
Bobo,nova pumpa pomoćnog hidraulika košta 190e ako te zanima može se nabaviti,ostalo možaš naći polovno

190€, nije ni jeftino, al da je skupo, skupo je...

Za sad taj plan onda ide u drugi plan, i usputno cu ipak traziti takvu polovnu pumpu... Hvala za informaciju!

abro
14-09-09, 19:47
To ti ne savetujem iz iskustva.

Bobo
14-09-09, 19:48
Sto? polovnu pumpu?

zasto?

abro
14-09-09, 19:56
Nisam za polovne stvari kao sto je recimo zupcasta pumpa. Neverujem da ces je naci ispod 50e a pitanje u kakvom je stanju, dali ce izdrzati 1-2g mozda 10 da ne ureknem, daces je u zamenu i doplatiti to sto si ustedeo na pocetku ili uzeti novu pa onda ispada skuplje a posao menjanje da ni neracunas. Iskustvo mi govori da to sto je na pocetku jeftino na kraju ispada skupo. Cista sugestija. >:({

Bobo
14-09-09, 20:05
Raspitivao sam se kod kolege i rekao mi je da je on KOMPLETNU dodatnu hidrauliku izvadio iz svog 565 kojeg je polovnog kupio, jer mu je smetao razvodnik na podu i POKLONIO majstoru koji je to vadio iz traktora... Dakle i pumpu i crijeva i razvodnik, SVE. Dosla mi muka...

A pitao sam i kod lokalnih majstora u koje imam povjerenja i kazu da bi se moglo naci toga i da nece biti skupo. Od tog covjeka sam dobio dzabe servo cilindar skinut s 577. Treba ga odnijeti prepakirati kod majstora i imam hidraulicno otvaranje cjevi na kombajnu.

Zato vjerujem da se moze naci i neka zupcasta pumpa koja ne mora nuzno biti u losem stanju i da necu dati puno novca za nju, samo se treba strpiti.

Kad sam slao 549 na prvi servis pitao sam covjeka koliko kod njega kosta ugradnja vanjske hidraulike s dva para prikljucnica i rekao mi je da to s rukama kosta oko 2000Kn (oko 250€) a posto nije ispao posten prilikom servisa, vise nismo u kontaktu, tako da mi je to na zalost propalo, a vec sam ugradnju dogovorio.

Kakvu on pumpu stavlja, odakle uzima ulje, razvodnik kaze da je neki talijanski i da ga ugradjuje s desne strane malo iza sjedala, da ne smeta komandama glavnog hidraulika. Obadva kraja razvodnika mogu biti dvoradni ili jednoradni, bas kao i razvodnik koji IMT ugradjuje u tvornici.

todor
14-09-09, 20:10
oko pumpi nemaš zajebancija sa polovnim ko zna u kakvom je stanju i dok platiš remont izaće te skuplje nego nova provereno

Bobo
14-09-09, 20:12
OK.

Znaci trazim sve novo, pa kolika cjena bude...

abro
14-09-09, 20:15
:D

todor
14-09-09, 20:15
baš to bobo drug je tako kupio polovno pumpu hidraulika pa sam ja morao da radim kompletan remont ,majstor koji meni radi je samo stavio na sto i uzeo mu 70e

kloki
14-09-09, 20:29
koliko vredi ovaj 560

http://img246.imageshack.us/img246/3811/img1597vp1.jpg
85 god
motor odlican pumpa linijska
gume nove zadnje 16.9
pun hidro volan
kocnice treba doterati
novi prednji rukavci i caure

kum bi da ga proda dao je zemlju u zakup i kaze ne treba mu vise voli pare

MONTOYA
14-09-09, 20:59

190€, nije ni jeftino, al da je skupo, skupo je...

Za sad taj plan onda ide u drugi plan, i usputno cu ipak traziti takvu polovnu pumpu... Hvala za informaciju!
Nemoj bacati pare na polovno jer se teško može naći da je dobra,te pumpe su veoma osetljive,oslabe a kod dosta njih i ne vunkcionšu,kod mene u selu od 7 trktora samo moja radi i to perfektno ali ja "redovno"menjam ulje (na 1500h) i samo moje priključke kipujem.Remont može da se uradi ali nije baš uspešan kao kod ostali pumpi.Taj 560 po meni vredi do 3000e

dukej
14-09-09, 21:14
Pljunuti moj! (mislim na 560)

b92miki
16-09-09, 20:50
Kolege koji je traktor ta brena,mozda je smesno ali ja to ne znam? ^-^

Farmer II
16-09-09, 20:56
da nije imt 5170?

Bećarina pusta
16-09-09, 21:08
Kolege koji je traktor ta brena,mozda je smesno ali ja to ne znam? ^-^

IMT-5100-5106, IMT-5130-5136.

North ARMY
16-09-09, 21:19
brena ja 5106 i 5136 cekajmo clana bobu on je dr za IMT :D

evo one brene par slika inace vuce 3*16

e sad jel ovo 5106 ili 5136 gazda kaze da je 5136 a kogega danger da je 5106
ja bih po zvuku rekao da ima turbo jer se fantasticno cuje kao da nije IMT
http://i29.tinypic.com/14t4v0y.jpg
http://i27.tinypic.com/29wwoli.jpg
http://i28.tinypic.com/bgw9zk.jpg
http://i27.tinypic.com/28mo4y1.jpg

imate sva objasnjenja o breni na prethodnim stranicama pa pogledajte >:D

Post je spojen: 1253128807________________________________________ _________
sad vuce 3*16 kuhn prevrtac

phoenixfendt
16-09-09, 21:29
to je imt 5136 i jedan kod nas u selu ga ima i vuce s njim vogel 4 brazde po 14coli i 5136 ide samo tako a turbo se cuje jako dobro posto ima direktan auspuh bez ikakvih prigusivaca pa zato lepo peva na auspuhu
i jos da kazem da se 5106(bez turba) i 5136(sa turbom) razlikuju po izduvnim granama i usisnim filterima ali sve ostalo je isto i motor i tockovi i limarija kabina i sve.

i naravno i ja bi zeleo cuti od clana bobo-a zasto su IMT 5106 i 5136 dobili imena ili nadimke "BRENA"

zzivica
16-09-09, 21:32
po popularnosti u zemlji ;D}

North ARMY
16-09-09, 21:33
imas na prethodnim stranama al aj da ja kazem bobine reci

lepo izgleda,lepo peva,puno trosi

petarHR
16-09-09, 21:52

a slaba radnica...

MILE
16-09-09, 21:56

Ovo moze napisati samo onaj ko taj traktor nikad nije vozio,

MONTOYA
16-09-09, 22:04

Ovo moze napisati samo onaj ko taj traktor nikad nije vozio,
Slažem se s tobom

Matic
16-09-09, 22:46
Ne troši Brena mnogo imao sam je.Dobar traktor ali dosta mekan i kilav,stalno ima nešto da se čačka oko njega ako puno radi.

North ARMY
16-09-09, 22:54
ova inace radi 50-100kj a zadnje 2g 250ha

Matic
16-09-09, 23:09
Onda je dosta lakša zemlja za obradu nego ovde.Ja sam se sa njom negde patio i sa 3*35.

Bobo
16-09-09, 23:16
Brena je dobila po tome sto za obim posla koji obavi s rezervoarom goriva potrosi puno, a vi pricajte sto god hocete... Traktor od 135Ks vuce 3x14" plug u nasoj mekanoj zemlji a veci vuci ne moze, ako ce se orati dublje od 25cm.

Brena, lijepo izgleda, lijepo pjeva, puno trosi za onaj posao koji obavlja. kako je netko napisao, mekana ko manekenka ako se s njom ne rukuje ispravno...

Ovaj traktor sa slike je 5136, a to ne zakljucujem samo po direktnom auspuhu, vec po crijevima za ulje koje podmazuju turbinu, a koja idu s uljnog filtera gore do turbine i nazad.

Dosta jak traktor, ali po meni pretezak za svoju snagu. Radio sam s 5136, i sjetvospremac od 5.5-6m nosi drugom direktnom ko od sale. probao s pol gasa krenuti i dok je spremac spusten u zemlju dati gas, prima ga ko bjesna. nemam rijeci, traktor puca od snage. isti gazda ima i 5106 koju je kupio tek razradjenu jer je prijasnji vlasnik zbog nekih dugova morao prodatii kaze da s njom uopce nije zadovoljan. taj traktor kod njega samo vuce prikolice u zetvi i pomaze "velikoj sestri" u oranju. Drugo NISTA... kolega mi prica sve sto ce 5106 raditi, da je 5136 isti posao u mogucnosti odraditi za brzinu vise i da jedva ceka da 5106 bude zrela za generalku ili da joj ubaci turbo, ili klipove od 577, jer kako kaze da za njegove potrebe taj traktor nije dorastao. U oranju 5106 mora ici prva, jer da je obratno, 5106 ne bi mogla pratiti tempo koji jaci traktor odredjuje i oranje onda izgleda sareno.

Sto se tice mekoce tih traktora, jedini problem je zivcanost sofera koji ne zna pravilno mjenjati brzine na breni. Koliko sam upucen da brena ima mjenjac s istim zupcanicima kao i 577, samo je ubrzan radi rasterecenja. Rucka mjenjaca je dugacka skoro metar i kad tako brze zupcanike uzubpi na silu, ili se otkine zupcanik, ili se kidaju lezajevi. Kolega je navikao na 577 i kad je kupio 5136 otkiouo je kompletan zupcanik od rikverca i od onda se u rikverc salta sam kad traktor stoji u mjestu a nispoto dok se krece.

I na obadva je prepravljao reduktor za ukljuceje prednje vuce u "rucni" jer "automatika" radi samo kad ona hoce i samo naprijed, a on ukljuci i iskljuci prednju vucu kad god zeli i kaze da se traktor preporodio kad je to napravio.

Drugih vecih zamjerki na te traktore nema, a ja se ispricavam na podugackom postu

todor
16-09-09, 23:28
ima kod mene što sa 5106 vuku 3x14 a sa 5136 4x14 njen najveći problem je menjač i reduktori inače ako je perkinsov motor samo gas

Bobo
16-09-09, 23:35
Ako je perkins motor, to je onda 5135. Taj traktor ima i bolji mjenjac s reverzerom i nije za usporedbu s Brenom... 5135 i 5136 su NEBO I ZEMLJA...

5135 se sad prodaje pod oznakom 2140, da ne bi bilo zabune, i motore farbaju u crno. takav traktor ne zasluzuje nadimak "Brena" ;)

zzivica
16-09-09, 23:39
imas na prethodnim stranama al aj da ja kazem bobine reci

tuga brate samo nas brukas.nemam reci.

todor
16-09-09, 23:40
Ako je perkins motor, to je onda 5135. Taj traktor ima i bolji mjenjac s reverzerom i nije za usporedbu s Brenom... 5135 i 5136 su NEBO I ZEMLJA...

5135 se sad prodaje pod oznakom 2140, da ne bi bilo zabune, i motore farbaju u crno. takav traktor ne zasluzuje nadimak "Brena" ;)
imaš ti i 5136 sa perkinsom

Bobo
16-09-09, 23:44
5136 s perkinsom? Na taj podatak nisam nigdje naisao... Znam samo da su takvi traktori imali drugaciji mjenjac i oznaku 5135, a za 5136 s perkinsom i s tom oznakom prvi puta cujem, posto je IMT za svaki traktor "van sablone" imao posebnu oznaku...

todor
16-09-09, 23:47
ja ti kažem da je pre godinu dana bio u rumi na vašaru 5136 sa original perkinsovim motorom mislim da je čovek tražio 7000e za njega ali traktor je u extra stanju bio ,a taj 5135 se može videti po sajmovima kao prototip jer koliko sam upoznat da se ne pravi

zzivica
16-09-09, 23:48
sto se kaze mnogo buke oko nicega,u mom selu postoje 3 imt 5136 nisu losi ali dime kao cigljane u oranju,a vuku trobrazni plug,a neko takav plug vuce i sa 577 i nedimi kao on.zato bi ja njemu uradio motor i okacio 4x14 pa nebi trosio toliko i bile bi sve ovce na broju,i jos nesto vreme ga je pregazilo. imam jos jedno ime za 577-bandi[gazda]a 539-misko. :lol:

Post je spojen: 1253137802________________________________________ _________
ma ti neznas da postoji 5136 perkins covece gde ti zivis?

todor
16-09-09, 23:50
koji ti je motor na tom 5136 ako je ts46 nećeš mu smanjiti dimljenje sa generalnom ja sam na kombajnu zmaj 161 imao taj motor i dimio je kao parnjača a ulje nije trošio

Post je spojen: 1253137874________________________________________ _________

sto se kaze mnogo buke oko nicega,u mom selu postoje 3 imt 5136 nisu losi ali dime kao cigljane u oranju,a vuku trobrazni plug,a neko takav plug vuce i sa 577 i nedimi kao on.zato bi ja njemu uradio motor i okacio 4x14 pa nebi trosio toliko i bile bi sve ovce na broju,i jos nesto vreme ga je pregazilo. imam jos jedno ime za 577-bandi[gazda]a 539-misko. :lol:

Post je spojen: 1253137802________________________________________ _________
ma ti neznas da postoji 5136 perkins covece gde ti zivis?
u kumanu živice sigurno ne

zzivica
16-09-09, 23:51
pa tako 577 sa perkinso je 580 dok je stari model imao perkins i oznaku 577.

todor
16-09-09, 23:52
577 je imao s44

zzivica
16-09-09, 23:53
ma budi siguran u ponoc da te probudim.

Post je spojen: 1253138125________________________________________ _________
propali smo nacisto,neka pozovu kejsa da sklapamo traktore umesto IMT-a da nam poprave prosek u ratarstvu.

Post je spojen: 1253138219________________________________________ _________
kejs fabrika najpametnija ima najbolje trktore a nijedan skoro deo nema iz amerike.nista nerade a zgrcu lovu,pa gde to ima?

Post je spojen: 1253138246________________________________________ _________

577 je imao s44
sta sad ima?

Bobo
16-09-09, 23:58
Brena dimi puno jer nema nikakav prigusivac i iz turba dim ide direktno van kroz cijev... ne stigne garez izgoriti u prigusivacu, vec sve leti van... Ljudi misle da je traktoru tesko, pa puno dimi, al to nije istina...

GDJE JA ZIVIM? Pa, zivim u Hrvatskoj i ak se mene pita znam i previse o IMT traktorima i prikljuccima od dosta ljudi koje poznam a hvale se da znaju puno... Evo, na sajmu u gudovcu se skoro svake godine zakacim s idiotom koji radi u IMT zastupnistvu za HR koji upornot vrdi da NE POSTOJI imt 755.30, a kolega imao dva komada, ove godine me tvrdi da NE POSTOJI FOP plig s vogel daskama, da su napravljena dva prototipa, a 100m dalje izlozena 4 komada raznih velicina...

A kolik osam do sad znao i vidio, Brena s perkins motorom je nosila oznaku 5135 i imale su drugaciji mjenjac s mehanickim reverzerom i mogao se doplatiti EHR na njima.

IMT je za svaki traktor koji se i malo odudarao od standardne verzije imao drugu oznaku (Sjetimo se samo svih raznih varijacija IMT 549), tako da nije nista cudno sto nisam upoznat s 5136 koji tvornicki ima ugradjen perkins motor, i nadam se da cete mi oprostiti ;)

Nadalje, ako moze ikoja slika takvog traktora, bio bih zahvalan.

zzivica
17-09-09, 00:07
moze ali nema razlike u slici samo u trajnosti i cini mi se da imaju bolji zvuk.znas kao rakovica sa mercedes motorom.

gooxxyy
17-09-09, 09:44
evo i ja da kazem nesto o 5136,imam ja bas taj 5136 sa perkins motorom ts46 turbo sto kazete dimi kao lud a ne trosi gram ulja mane su po meni veoma male 1.prvo na sta ce te naleteti i to veoma nervira coveka kada ides u rikverc ostaju trgovi od prednjih guma imas osecaj de prednji tockovi idu sporije od zadnjih i da ce se sve polomiti vema neprijatan osecaj 2.preslaba hidraulicna pumpa upravljackog sistema ZBOIG VELIKE TEZINE TRAKTORA,3.premali zatvarac rezervoara goriva i bilo koliko da ga odrzavate da ne fali nista uvek ce negde curkati ulje bilo na semerinzima KLIPOVIMA ITD.POTROSNJA JA LICNO MISLIM DA NE TROSI MNOGO U ODNOSU NA POSAO KOJI ODRADI sve drugo je ok jos nesto da resimo dilemu oko tog cuvenog konusno tanjirastog zupcanika on samo strada kod nemarnih vlasnika jer ih je zao kupiti koji litar ulja jer konusno tanjirasti treba da se kupa u ulju a ako neko moze da proveri svim 5136 fali bar 10l .ja sam sa njim vucem plug BNP 3puta45cm 1 brza vema mu je tesko a kad zakacim 3 puta 35 kao da ih nema toliko za sada. >:({ AKO IMA NEKO JOS 5136 NEKA KAZE KOJE PLUGOVE,KOJU TANJIRACU NOSI .POZDRAV >:({

Bećarina pusta
17-09-09, 13:45
Imam par pitanja pa ako ko zna odgovor nek napiše. Interesira me kolika je vanjska širina IMT-558 sa gumama 16,9-28, a kolika sa gumama 14,9-28? Koliki mu je krug okretanja (ajnšlag, jel)? Zatim, broj okretaja kradana je 720 na punom gasu, no jel se može prepraviti da bude 540 umjesto 720?

kloki
17-09-09, 13:56
ja plačem za 720 a on bi da smanji ::namigivanje::

North ARMY
17-09-09, 14:04
e i meni se danas javio problem sa malim brojem obrtaja kardana,teca kaze da se sve vadi i stavlja direkt osovina,medjutim neki su na forumu pisali o okretanju zupcanika pa molim one KOJI znaju kako povecati obrtaje da se jave >:D >:({

ognjen74
17-09-09, 14:48
ja sam onaj sto je stavio brzi kardan na imt 565
nema okretanja zupcanika nego kupis samo drugi sklop koji zamenes za pola sata
nije mi se skidala ploca hidraulike da stavljam direktno osovinu
traktor je sad vukao presu na 1000 do 1100 obrtaja motora i vucem jednoredni berac sa istim obrtajima
nemam manji traktor pa ovaj sad radi takoreci na ler
imam utisak da je recimo i traktoru i presi lakse sa ovim obrtajima
brao sa prvi put i kukuruz ove godine ,treca sporohodna . dosad sam ga morao brati dugom gas do daske on dimi ko blesav i to samo da bi dobio maksimalne obrtaje kardana {"{":

North ARMY
17-09-09, 14:50
traktor je sad vukao presu na 1000 do 1100 obrtaja motora i vucem jednoredni berac sa istim obrtajima
brao sa prvi put i kukuruz ove godine ,treca sporohodna . dosad sam ga morao brati dugom gas do daske on dimi ko blesav i to samo da bi dobio maksimalne obrtaje kardana {"{":

koji je to sklop i gde se on nalazi i koliko kosta taj sklop??

ognjen74
17-09-09, 15:01
to je na novijim imt nazad ona budza gde ti izlazi kardan
imas nesto o tome napisano u odgovarajucoj temi

inace sam sejao , balirao i brao tu je ok. probao sam da radim sa malom kempericom 5t ,e tu mi je bilo brzo i meni i taktoru

North ARMY
17-09-09, 15:14
inece je 88-god sad sam proverio
znaci samo se ova velika budza na koju se kaci kardan skine i stavi druga koja pase saraf na saraf ili se mora i ovde nesto prepakivati??
meni kardan treba samo za berac z214 ostalo ne radi
http://i28.tinypic.com/33f3psl.jpg
http://i29.tinypic.com/ouaxrr.jpg
prelistao sam celu IMT temu pa nema nista konkretno...

petarHR
17-09-09, 15:15

Samo ni to nje zdravo za motor...
720 je dosta...
Bećarini vjerovatno treba još snage, ili da sukladi brzinu kretanja (veći gas, brže ide, a kardan na 540okr)

North ARMY
17-09-09, 15:17
Samo ni to nje zdravo za motor...
720 je dosta...
Bećarini vjerovatno treba još snage, ili da sukladi brzinu kretanja (veći gas, brže ide, a kardan na 540okr)

ne kapiram te bas...snage ce uvek imati za 1 redni berac,a ako dam 2brzinu i pun gas on opet nem uskladjene obrtaji/brzina kretanja

ognjen74
17-09-09, 15:29
odlicno north sad zovi neke prodavnice imt delova pa trazi sklop zupcanika za brzi kardan
sve novo se upakuje u staro kuciste
vise traje ispustanje ulja nego sama zamena

North ARMY
17-09-09, 15:32
jbg sad mi kasno,sutra posle skole idem do jednog jedinog da vidim jel ima a ako on nema onda ide tecina receptura da se sve vadi i osovina i "samo" se gurne druga osovina direkt tako bar kaze teca koji je majstor :D
hvala ognjene >:({

MONTOYA
17-09-09, 15:39
To je najprikladniji prenos 720-2000,ubaci se direktna osovina (5500 din) umesto zupčanika i to je to 540 kardana na1500-1600 motora

petarHR
17-09-09, 20:52
@NA, hoću reći da je 720 najbolji odnos...
A 1000okr, na tom traktoru je puno, silirat nebi mogao osim ako silokombaj nema 1000okr/min pogon. Niski gas je također ubojica motora pod opterećenjem, nit hlađenja nit podmazivanja..

A ono za bećarinu, ako stroj nesmije preko 540okr a ima kapacitet veći (ali nemožeš uskladit radi malog izbora brzina), i ako traktoru usporiš kardan ideš većim gasom da bi vrtio opet na 540, ali ideš i brže u radu, a i jači je...

b92miki
17-09-09, 21:16
Zam coveka koji prodaje brzi kardn,samo se skine stari i stavi se novi pozadi ispod vucnika,ali kardansko vratilo mora biti iz dva dela,da bi moglo da se ugradi.

Bećarina pusta
17-09-09, 21:31
Petar je dobro objasnio što mislim i što mi treba. Dakle 540 o/min kardana pri 2000 ili malo više okretaja motora znači više snage za potrebe stroja na kardanu, a znamo svi da se treba držati propisane brzine kardana koja je svakom stroju propisana što je teško izvedivo sa kombinacijom od 720 o/min.

Jel ima ko podatke o širini i ajnšlagu od 558? >:D

ognjen74
17-09-09, 21:33
za koji traktor ti to treba

Bećarina pusta
17-09-09, 21:38
Ako misliš na podatke o širini i ajnšlagu mislim na IMT-558, a NA treba nastavak za IMT-560.

ognjen74
17-09-09, 21:45
Imam par pitanja pa ako ko zna odgovor nek napiše. Interesira me kolika je vanjska širina IMT-558 sa gumama 16,9-28, a kolika sa gumama 14,9-28? Koliki mu je krug okretanja (ajnšlag, jel)? Zatim, broj okretaja kradana je 720 na punom gasu, no jel se može prepraviti da bude 540 umjesto 720?

sta ti to planiras da promenis gume vece za manje i da smanjis broj obrtaja kardana

Bećarina pusta
17-09-09, 21:48
Ma nemaju veze gume sa kardanom već me interesira kolika je vanjska širina traktora sa gumama 14,9 i 16,9-28. To mi je bitno zbog rada u voćnjaku.

kloki
18-09-09, 00:50
imamo tu temu o kardanu

http://poljoinfo.com/tehnicke-i-ostale-diskusije-o-traktorima/odg-balirka-2584/

Bobo
18-09-09, 23:02
Sto se Brene tice, Trag prednjih tockova ostaje vjerovatno zato jer imas na njoj automatsko ukljucivanje prednje vuce, taj sistem malo koci tockove u rikverc, pa zato tragovi po betonu (vec se o ovome "problemu" pisalo). Da je slaba pumpa upravljaca, ne znam kako kod tebe, ali na koleginim Brenama 5106 i 5136 se volan i na mjestu pri ler gasu vrti bez ikakvih problema i poteskoca. Na jednoj Breni se tesko volan okretao, pa je na mjestu trebao biti veci gas da se dobije veci protok ulja, ali je to bilo do loseg ulja u sustemu upravljaca.

Potrosnja ti je OK, jer imas perkins motor. Napisi mi koliko ti u normalnom oranju traje 270l dizela?

Ne bih znao da Brena ima problema s konusno-tanjurastim. Nitko se u ovom kraju na to ne zeli, a ako se nekome i pokvari, svi znaju da je do greske vozaca. U prilog konusno-tanjurastog para ide i to da je pijani vozac koji je radio sa sjetvospremacem u koleginoj Breni 5136 isao izmedju dvije vrbe i nije sklopio sjetvospremac, rukao je traktor po kvacilu a nije primjetio da je sjetvospremac zapeo za dva drveta, posavijao je kompletan spremac i na kraju "balade" je pukla poluosovina jedna, a na konusno-tanjurastom se nije vidjelo nista...

Na vecim traktorima od Brene je to problem 5170, 5210 i slicni...

Sto se kardana tice, na 560 pase direktna osovina kardana s 540, ili s 558. To kad se jednom napravi, je PREPOROD za traktor. Okretaji kardana su tad kao i na 539 i to je za sve normalne radove sasvim dovoljno. Onome tko je osmislio i namontirao kardan an 560, treba s tim kardanom glavu razbiti... Jedine primjene takvog kardana mogu vidjeti u radu sa velikim silokombajnom i velikom rotodrljacim. Drugih primjena mu ne vidim.

North ARMY
18-09-09, 23:10
a od kad brena ima 270l rezervoar?

Bobo
18-09-09, 23:12
Nego koliko?

North ARMY
18-09-09, 23:16
240L ima ova sa slike >:D

Andrej
18-09-09, 23:16
a od kad brena ima 270l rezervoar? Oduvek je i imala!Ima moj drugar pa zato i znam....

Bobo
18-09-09, 23:19
240L ima ova sa slike >:D

De ga cjelog izvucite, pa onda mjerite... Ako je negdje lupit, jasno da manje stane u njega, al kad se natoci kako treba do vrha, to je 270l, mjereno na vise traktora. Po prospektima pise 260, 270, kako na kojem, ali mjereno je 270 i toga se drzim.

North ARMY
18-09-09, 23:21
rezervoar nigde udaren original fabricki,covek u njemu sverca gorivo i 240L ::namigivanje::

Andrej
18-09-09, 23:24
Bobo potpisujem tvoje reci >:({

MILE
18-09-09, 23:25
Rezervoar na mom traktoru je 270l.

Bobo
18-09-09, 23:27
rezervoar nigde udaren original fabricki,covek u njemu sverca gorivo i 240L ::namigivanje::

NA, nemoj meni o IMT-u ;) ;)

Vidis da vise ljudi potvrdjuje ono sto i ja pisem...

North ARMY
18-09-09, 23:29
ja ti kazem sta sam ja video,covek je doterao pun rezervoar i izvukli smo 220L a u rezervoaru ostalo 20L da ode po drugu turu i sam gazda kaze da je 240L,ako laze on lazem i ja ::namigivanje::

todor
18-09-09, 23:30
pa koliko 5170 ima onda bobo kad sve znaš

Andrej
18-09-09, 23:31
Mislim da ima neku prgradu na rezervoaru bas nekih 30L,to mu je kao rezerva,tj kad ima 30L goriva traktor nece da upali!valjda bi trebalo cevcicu u rezervoaru spustiti nize.....nemam pojma...

North ARMY
18-09-09, 23:33
Mislim da ima neku prgradu na rezervoaru bas nekih 30L,to mu je kao rezerva,tj kad ima 30L goriva traktor nece da upali!valjda bi trebalo cevcicu u rezervoaru spustiti nize.....nemam pojma...

vidis bobo da nije sve do kataloga i ima nesto i u praksi,nisam ja bas toliki duduk ::namigivanje::

Andrej
18-09-09, 23:39
Kazem u rezervoar moze prakticno da se naspe 270L samo kad se isprazni do dna a to je moguce uraditi samo ako se skida dole.....Kazem namesten je da kad ima manje od 30L nece da upali,verovatno da nebi vukao mulj u filtere.....

todor
18-09-09, 23:45
pa i na 567 je nemoguće isprazniti dodna jer ostaje 10lit jer je cev izdignuta

Andrej
18-09-09, 23:47
Pa eto i taj problem smo resili >:({

Matic
18-09-09, 23:49
Na svakom IMT-u je takav sistem a mi braća Srbi stavimo dugačke cevke koje idu skroz do dna i kada stane traktor,stao je nema da se gleda u rezervoar nego kantu i sipaj

todor
18-09-09, 23:49
zanima me jel neko zna koliko stane goriva u 5170

Matic
18-09-09, 23:53
Zna Bobo ali ne može da se priseti pa traži po katalozima dok ga nema u temi :lol:

todor
18-09-09, 23:54
Zna Bobo ali ne može da se priseti pa traži po katalozima dok ga nema u temi :lol:
dok on to ne nađe po katalozima ili ako tamo nema onda na netu 365lit staje u njega

Bobo
19-09-09, 00:11
Nemam katalog od niti jednog veceg traktora od 5136, a najveci IMT koji sam u radu vidio svojim ocima iz bilo koje daljine je 5136, 5170 u radu vidio na youtube i na slikama, bas kao i sve ostale vece traktore.

Kod nas su vrlo rijetki IMT traktori veci od 5136 (tu i tamo pokoji zglobni) pa o njima prakticno ne znam nista, vec ono sto procitam po internetu...

Konedata mi je bila bog i batina ali sve vise uvidjam greske koje se tamo pojavljuju, iako su podatci tamo prepisivani sa sluzbenih prospekata ili su dobiveni iz tvornice.

Eto, sad znam da u 5170 stane 365l goriva, a to do sada nisam znao.

todor
19-09-09, 00:19
onda nemoj da se praviš pametan jer neznaš i ti sve

North ARMY
19-09-09, 00:21
bobo jel znas sta je nemoguca misija??

Bobo
19-09-09, 00:28
onda nemoj da se praviš pametan jer neznaš i ti sve

Ko je reko da znam sve? Ja ako sam ista napisao, napisao sam da znam jako puno sto se IMT-a tice, jer me ti traktori jako jako zanimaju. Samo da zivim u Srbiji, isao bih bar jednom godisnje u posjetu tvornici, bolje nego na bilo koji sajam, ali sad moja zelja vec polako moze pasti u zaborav, jer vise nije to TO...

Kazem, iskustva oko IMT-a imam dosta, pogotovo oko manjih modela. I s vecima sam imao posla, al u manjoj mjeri, ali ipak i oko njih nesto znam. U detalje ne idem ako ne znam o cemu pricam, a ako se iz toga moze zakljuciti da ja znam sve o IMT-u, onda se isprcavam.

NA, kakva nemoguca misija? O cemu ti?

todor
19-09-09, 00:30
tako ispada da sve znaš a te kataloge baci u vatru jer imt je svake godine nešto drugo stavljao na traktore tako da i ti podaci u nekim slučajevima nisu tačni

North ARMY
19-09-09, 00:30
pa lepo Bobo uzmes katalog imt-a i krenes po belom svetu i ako nadjes IMT koji je uzivo isti kao taj po katalogu...ispunio si nemogucu misiju :D

todor
19-09-09, 00:36
pa lepo Bobo uzmes katalog imt-a i krenes po belom svetu i ako nadjes IMT koji je uzivo isti kao taj po katalogu...ispunio si nemogucu misiju :D
to si u pravu tu sam bog sveti zna šta su stavljali koje godine

Bobo
19-09-09, 00:38
Cuj, po mojim katalozima je ovo za manje traktore skoro sve tocno. Mozda tezina varira, al moj 549 je tocan u dlaku po katalogu, kao i 539. Recite sto god hocete, al meni se ovi prospekti pokazali dosta tocni.

E, sad, za traktore po kojima nisam imao prilike sarafati, raditi s njima par sati na njivi, ne mogu puno pricati. kao npr. 5170, jer ga uzivo nisam nikada vidio, samo 5210 od tih vecih.

Brzina za 549 najveca se vodi 25km/h, jer kako cujem da IMT nije mogao dobiti homologaciju za traktore koji idu brze od 25, tako da su na papiru svi ograniceni na 25km/h, sto bas i nije tocno.

Ostalo manje-vise sve tocno.

Prospekte rijetko listam, sto ne znam pitam, sto me zanima u detalje pitam (kao dodatna pumpa za hidraulik nedavno) i tako.. .svaki dan naucim nesto novo ;)

zzivica
19-09-09, 00:40
danas sam video jednog 5136 da tanjira preko puta moje njive sa tanj. 28 dis. i dimi kao cigljana,pa je i pokrjala upornu sipku sto drzi tanjiracu da se neklati,ide kao metak ali dimiiiiiiiivozio i ja kejsa sa istom tanjir. a ni malo dima,za nju je tanjiraca 4,6m ili 4,2 a ne 2,8.ali objasni nekom.....

todor
19-09-09, 00:49
3,6m je njemu dosta

zzivica
19-09-09, 01:04
taj covek kad okrece na njivi okrece i levo i desno a ja se cudim zna li taj nesto o poljoprivredi inace je novinar u austriji za vecernje novosti ,kad odjednom ja gledam dok je odigao tanjiracu u hodu na leniji a tanjiraca se samo treska o zemlju na jednu osovinu na drugu i tu je bio kraj tanjiranju,posle je nesto vezao sa licinom i otisao kuci,a licina zna sve da resi.pa kad je stajao traktor on da gas u mestu a on nemoze da istera sav dim non stop dimi,a to je do motora jer da je uradjena generalna druga bi pesma bila,jedan kumancan [cigljarr]je sredio 5136 perkins da radi kao nov pa je radio godinu dve pa ga prodo i kupio nove ruseve od 105 i 120 ks,a 5136 neda je imao zvuk nego perfekcija u oranju sa 3 brazde nisam video dima.pa sam ja hteo isto tako da se kupi i spakuje ali je kejs bolji,jer se staroj ljubavi nikad nevraca.

todor
19-09-09, 01:06
lako je perkins srediti ali svi motori ts46 dime kao parnjača ja sam imao na kombajnu pa je isto dimio

Bobo
19-09-09, 01:12
5136 mora dimiti, pogotovo ako ima rakovica motor... Ljudima ne moz objasniti da tom traktoru nije tesko ako dimi... jednostavno je. velika kubikaza, ogroman auspuh bez prigusivaca, lose izgaranje (nema interkulera, nit ikake picaboce na struju), a svi znamo gdje ima dima da ima i vatre :D

Ne znam sto taj traktor mora raditi da mu bude tesko sa 3.6 vucnom tanjuracom i to ju jos ima vuci bez nekih vecih problema, jos ako je sve na ravnom, moze i za broj veca...

Oce i s46 baciti dim... Recimo, u mom kraju je rijedak zmaj 142 koji u radu ne dimi, i to KONSTANTNO... Ali daleko od toga da je njemu tesko. Ljudi se zavaravaju, pa se sprdaju kad vide da 5136 u oranju baca dim koliki je auspuh, i kazu da nece taj dugo i da je zrel za generalnu, a traktor u savrsenom stanju...

todor
19-09-09, 01:13
kod mene 3,6m vuče kejs 155ks

zzivica
19-09-09, 01:20
zvao ja fabriku imt beograd prosle god. kad sam radio generalnu na 577 da ubacim hilzne i ceo sklop sa turbinom perkinsa da ima 95 konja ali oni mi rekli da nemaju nista od tih motora a ni perkinsa,ja se totalno razocaro,za iste pare bi imao jaci traktor ali kad nejde nejde,nisam trebo ni da ga sredjujem jer sam puko oko 3000 eura a neznam da li cu ih izvuci kad i ako ga budem prodao mada mi se nesto necka.kupio nov sat posle generalne za radne sate teleoptikov kad oces malo crko posle 300 sati,joj kako sam bio besan,i pinjon sam stavio nov i siguran sam da su ga lose namestili i znam da su losi kad nisam mogao da nadjem onaj manji imam ga na 539 i radi n vec 7700 r/h,hteo sam da im odem u fabriku i da im razbijem picku onu raspalu.dao sam 5000 din a on mi stao za tri meseca jeb. m... ja u p.... da im j....

Bobo
19-09-09, 01:21
Cuj, u cjeloj Baranji, Srijemu i Vojvodini nema lako obradive zemlje kao sto je ova kod mene. laka za obradu, al urd je saren, nekad odlican, nekad uzasan, nikad siguran sto sutra donosi, al nekako se ide naprijed.

Iz tog razloga, ovdje 5136 moze raditi s takvom tanjuracom. Kolega je jednom prilikom isao tanjurati s MF 4255 (90ks) i 36d OLT tanjuracom (ne znam model, al znam da ima one vece tanjure) i MF ju je vukao bez problema, cak i uz blago brdo nije gubio snagu... Imao je na raspolaganju i ursusa 160ks koji u originalu radi s tom tanjuracom, ali mu sic otpao, pa je isao s MF a ja nisam mogao vjerovati da ju "mali" vuce...

Brena turbo ako je uredna treba po ravnom moci vuci tanjuracu 36d, naravno u nekoj laksoj zemlji od ritske crnice ;)

zzivica
19-09-09, 01:22
u zadruzi rakovica 120 sa meckinim motorom vuce tanjiracu oko ili vise od 4m,ne da ide vec od bandera pravi tarabice,non stop pun gas i tako godinama i jos uvek traju a zemlju imaju najlosiju u ataru.

Post je spojen: 1253316255________________________________________ _________
svaka se tesko radi kad nemas volje da radis.

Post je spojen: 1253316510________________________________________ _________
a motori su suvi kao barut nigde nisu masni,tako i perkins,ja nekad ritsku moju zemlju tako lako orem da je nepoverovati sa 577,zarijem ga na 35 i samo se rasipa a ja onda u drugu i gas kad on ni nedize temperaturu orem rit kao prvoklasnu zemlju tako da stvarno nemam reci za tu obradu vec za rod na njoj jer svake desete rodi normalno a ostalih godina podbaci zbog vode ili suse.i na njoj mi tanjiraca potone na 25cm.

Post je spojen: 1253316652________________________________________ _________
a akd nabacam ves. djubreta rodi kao da je prva klasa nema razlike,pa jos da je djubre 1000 din bilo bi lako al kad nema nerodi.

Post je spojen: 1253316788________________________________________ _________
AL JE PUKLA FABRIKA IMT-A!!!!!!!!

Post je spojen: 1253316922________________________________________ _________
PUKLI JER SU K..TONI.

gooxxyy
19-09-09, 19:24
batice pukli su samo tako nego ima jos jedan elemenat kupujemo njihove traktore jer su najjeftiniji takva je situacija jer npr.za 5-6 hiljada nemozes kupiti nijedan nov strani traktor

Post je spojen: 1253381291________________________________________ _________
ps.ako trba nekome hidraulicna pumpa za 5106 ili 5136 neka se javi

todor
19-09-09, 19:31
aj što su najjeftiniji ali i dosta kvalitetni jeste da nemaju klimu gramerovo sedište i ostalo ali idu

gooxxyy
19-09-09, 19:36
PA TI IDES S NJIM DA RADIS A NE NA ODMOR KAD BI NEKO OD NAS IZDVIJIO 20000 E ZA NOV JD ISTE SNAGE PO MENI JE MALO TIH LJUDI

Post je spojen: 1253381905________________________________________ _________
ZAVRSAVA TI POSAO NPR.JA IMAM 5136 KOJI MOZDA VREDI NEKIH 7000E A STRANI TRAKTOR POLOVAN ISTE SNAGE KO ZNA MOZDA DUPLO

todor
19-09-09, 19:50
ja imam 567 84 god kao i ja ni sam nezna koliko ima sati a motor i menjač nisu dirani samo pumpa hidraulika

MONTOYA
19-09-09, 19:55
I ja imam isto mišljenje,meni je potreban traktor od stotinjak konja i to najviše za jesenje radove i bacati pare na neke strance mislim da bi bila glupost,5106 eventualno 5136 završiće mi posao

todor
19-09-09, 19:56
I ja imam isto mišljenje,meni je potreban traktor od stotinjak konja i to najviše za jesenje radove i bacati pare na neke strance mislim da bi bila glupost,5106 eventualno 5136 završiće mi posao
ako ćeš da lepo oreš sa 3 brazde onda 5136 i gas jer 5106 nije za 3 brazde

MONTOYA
19-09-09, 20:12
Kod nas ja zemlja solidna za obradu 577 mi vuče plugove 756.30 2 brzom 20cm, dublje mora prva.Tako da mislim da bi 5106 vukao lagano 3x14,jedino zbog tanjiranja ne znam... video sam ovde jedan je vukao 2,8 ADUT ide odlično ali nju vuku i sa rusima

todor
19-09-09, 20:16
njemu je problem što mu treba 15-20ks da njega pokrene ,kod mene bolje ide 577 sa 3x35cm nego 5106

MONTOYA
19-09-09, 20:28
Imaš li neku informaciju o potrošnji goriva 5106 ili 5136,mislim proverenu ovde sam neke pitao idu iz jedne u drugu krajnost

todor
19-09-09, 20:33
nemam jer nisam radio sa njim

MILE
19-09-09, 20:35
Potrosnja goriva za 5136 je oranje sa 3x14-12 l/jutru
spremanje sa spremacem 3.6-4l/jutru
tanjiranje sa tanjiracom 2.8m 5l/jutro
zemlja je jedna od najtezih za obradu.

MONTOYA
19-09-09, 22:05
MILE,hvala na informacijama,znači kod mene bi manje trošio

misasumadianc
22-09-09, 12:47
Sta je obrtna limarija na imt 539 jer sam video u novinama da je ferguson sa obrtnom limarijom preko 7000 evra

mirmag
22-09-09, 18:08
To ti novi tip kabine koju mozes ''iskipovati''radi lakseg prilaska zadnjem mostu, kao kod kamiona!

zzivica
22-09-09, 20:41
taj sistem kabine postoji jos pre 25 godina a pocelo je sa novim tipom 577.

miso1
24-09-09, 15:43
Ajde da prekinemo ovo prepucavanje, kupujem plug za 577 i interesuje me koji kupiti. Volio bih obrtac ali ne znam koji (2 ili 3 redni) i koliko cola? Gledao sam 2redni obrtac Vogel Not 12" ali mislim da bih mogao traziti veci, samo se bojim da ce veci biti tezak za traktor.

Isto tako, koju sirinu sjetvospremaca i koje tanjirace bi bile dobra kombinacija? Ja mislim da bi 2.8-3 metra s.spremac bio ok i tanjirace s 28 tanjira.Zemlja je laka do srednje teska.

Sta misle forumasi? Unaprijed se izvinjavam ako je ova tema vec obradjena ali na imt temi ima toliko strana da bi trebao cijeli dan traziti ^-^.
Edited by Mityoo: Deo prepirke koji je traktor bolji premesten u: http://poljoinfo.com/traktori/odg-tractorpulling-sport/msg21357/#msg21357

Post je spojen: 1253869004________________________________________ _________
Sta je reci? Zar mi niko ne zna dati savjet? Ajde bar vlasnici 577 da kazu koju, koje masine oni koriste, itd.

MONTOYA
25-09-09, 12:06
Sa 577 vukao sam Vogela 3x12 vuče ga 1,kupio sam skoro IMT 756.30 isto 3x12 i mislim da mu najbolje leži,sa 2x14 se igra kad se lepo ore može i 2om 30cm,setvospremač 2.9m može i malo veći

miso1
25-09-09, 12:17
:D Hvala puno! A jel ti vogel bio obrtac? pitam zbog tezine.

MONTOYA
25-09-09, 13:55
Nije obrtač 950L,mislim da bi mu obrtač bio i pretežak

zzivica
27-09-09, 20:38
577 moze ladno da nosi obrtac,28 diskova vucnu tanjiracu ladno,plug 2 brazde 610.14 imt-fop,vuce ga i neoseti kad ga spustim u zemlju.za laksu zemlju vuce i 3x30 .

phoenixfendt
02-10-09, 19:37
ja sam danas imao priliku da teram imt brenu 5136 sa pekins motorom iz 2003 ili 4 godine,i radio sam sa tanjiracom koju sam vukao i sa kejsom jx95,znaci ona cenejska tara v 28, i brena se igra sa njom prosto je ni ne osteti i tera drugom punim gasom,i ide bar 15kmh i tanjiracu ni ne oseca koliko je jak ali zato trosi kao lokomotiva,i vlasnik tog traktora kaze da u oranju sa 4 brazde unia 4x40 trosi 17lit po jutru a uradi za pola sata jutro,ali sa ovom tanjiracom netrosi puno jer je lako vuce a radili smo neku ritcinu koja se tesko ore i tanjira.ovaj traktor je dobar,ide oko 40 50kmh kako vlasnik kaze i dobar je za vuvu prikolica i oranje jer ima 6,5t,i jedina mana mu je diferencijal koje je vec bio menjan i hidraulika kao i neke sitnice,ali za sve poslove taj traktor je prava zver.
evo slike brene.
http://i35.tinypic.com/x26kac.jpg

Zrenjaninac
02-10-09, 19:45
Ako taj ide 40-50 ja odma upalim moje Beloruse. :<<> :<<> :<<>

phoenixfendt
02-10-09, 21:04
ide 40 to je istina ja sam isao motorom za njim i merio i isao je 40kmh.
ruja ide i 55 60 zar ne?

šandor
02-10-09, 21:10
Pa nije ni ruja FORMULA :lol: :lol: :lol: Moji idu 35 km/h

Andrej
02-10-09, 22:00
To je traktor od mog drugara :D Ide 40km!

todor
02-10-09, 23:01
ja sam danas imao priliku da teram imt brenu 5136 sa pekins motorom iz 2003 ili 4 godine,i radio sam sa tanjiracom koju sam vukao i sa kejsom jx95,znaci ona cenejska tara v 28, i brena se igra sa njom prosto je ni ne osteti i tera drugom punim gasom,i ide bar 15kmh i tanjiracu ni ne oseca koliko je jak ali zato trosi kao lokomotiva,i vlasnik tog traktora kaze da u oranju sa 4 brazde unia 4x40 trosi 17lit po jutru a uradi za pola sata jutro,ali sa ovom tanjiracom netrosi puno jer je lako vuce a radili smo neku ritcinu koja se tesko ore i tanjira.ovaj traktor je dobar,ide oko 40 50kmh kako vlasnik kaze i dobar je za vuvu prikolica i oranje jer ima 6,5t,i jedina mana mu je diferencijal koje je vec bio menjan i hidraulika kao i neke sitnice,ali za sve poslove taj traktor je prava zver.
evo slike brene.
http://i35.tinypic.com/x26kac.jpg
prvo ga kudiš sad ga hvališ ,jel to znači da menjaš kejsa za 5136

Dragan18
02-10-09, 23:06
moj rus ide 43 mereno kolima vise puta >:({

Lala iz Banata
03-10-09, 07:08
moj rus ide 43 mereno kolima vise puta >:({

A sta pokazuje brzinomer traktora, 36 km/h?

IMT-550
03-10-09, 10:01
Ja mislim da je medju traktorima najbrzi Fendt 936 Vario oko 60 km/h.A Brena ne prelazi 30-35 km/h.
Ovo se odnosi na traktore sa standardno podesenim pumpama znaci nema odvrtanja,budzanja itd...

Lala iz Banata
03-10-09, 17:37
Najbrzi je JCB Fastrac - 80 km/h.

todor
03-10-09, 18:59
Najbrzi je JCB Fastrac - 80 km/h.
potpuno si u pravu ono čudo samo proleti pored tebe

phoenixfendt
03-10-09, 19:58
Evo kako drugarova "brena" 5136 radi sa tanjiracom V28,ide i preko 15kmh drugom punim gasom :D
http://www.youtube.com/watch?v=sK76NMpnIV8
brena je dobar traktor i dobro vuce i tezak je,jedino mana mu je diferencijal jer oce brzo da ode,menjac mislim da ima kao i 577 sa 5 brzina i velika potrosnja goriva,ali za sve ostalo je dobar traktor i brz.
http://i38.tinypic.com/2qc0cw1.jpg

http://i34.tinypic.com/2rmsfut.jpg

a evo i jedne brene 5106 kako ide sa punom vagonkom kroz kanal,i ni ne oseti tu prikolicu koliko je jak!
http://www.youtube.com/watch?v=nmWsIv_zPz0

petarHR
04-10-09, 11:08
Džoni šta pričaš ti?
Jel si glup ili idiot, pa jel vidiš da ova 106 troši 20l goriva na sat i 5l ulja.. I kažeš neosjeti, ma pogle kad dođe prikolica u jarak sljepi čovječe..

A drugar ti i nije neki šofer, zašto staje kad spušta tanjuraču, nabija gas ko kreten pri kretanju, i brena baš i neide pjevajući kako ti opisuješ..

hurli xa86
04-10-09, 12:07
petar HR:ne slažem se baš s tobom.. >:({
5136 tajuraču vuče bez ikakvih problema,neznam po čemu zaključuješ da mu nejde pjevajući?
5106,ne mora značit da troši 20litara nafte i 5litara ulja,dimi bijelo istina,ali zato ima snage na motoru,a nije ni neki problem na IMT napravit generalku :D

Matic
04-10-09, 12:11
Svaki IMT 5106 i 5136 dimi kao lokomotiva to im je normalna pojava i ne troše uopšte mnogo nafte kao što pojedinci ovde pišu.To mogu da pišu samo oni koji nikada nisu radili sa tim traktorima a ovako napamet omalovazavati te traktore je sramota. :<<> :<<>

North ARMY
04-10-09, 12:21
maticu tako je,nikad ne razumem zasto neko ko nije vozio taj traktor moze da sudi o njemu u ostalom i sam oetar kaze da zivi u brdskom delu gde bas nema velikih traktora a sad pljuje

Matic
04-10-09, 12:34
N.A koliko sam video i zaključio dosta pojedinaca ovde omalovazava IMT traktore.Reči tipa loši,kvare se,puno troše i sl.E ja to neću da dozvolim jer uopšte nije tako.IMT su prave mašine iz prostog razloga bez ODRZAVANJA idu godinama.Molio bi članove koji nemaju ništa pametno da napišu o IMT-u da i ne pišu ništa. :<<>

todor
04-10-09, 12:41
matić pusti ljude neka pišu jer i tako su do pre neku godinu vozili imt a sad nam tu nešto glume

petarHR
04-10-09, 14:01
maticu tako je,nikad ne razumem zasto neko ko nije vozio taj traktor moze da sudi o njemu u ostalom i sam oetar kaze da zivi u brdskom delu gde bas nema velikih traktora a sad pljuje

1. pljuvo nisam
2. i sam imam imt-a
3. oš reć da je ona brena na zadnjem snimku ok? Bar si ti trgovac i trebao bi znat osnovne stvari..
Onaj dio o potrošnji ulja se odnosio na zadnji video klip što je joni stavio i ni na jedan više..
A potrošnja što sam napisao od 20l/h nije velika, šta vas to dira, nekužim, pa i džoni je napisao 17l na jutro oranja za pola sata.
>:({

IMT su prave mašine iz prostog razloga bez ODRZAVANJA idu godinama.

Potpisujem...

Molio bi članove koji nemaju ništa pametno da napišu o IMT-u da i ne pišu ništa. :<<>

Vidim da se ovo odnosilo na mene, pa..
Ok.

North ARMY
04-10-09, 14:05
1 nisi pljuvo al pricas kako je losa,tj na osnovu jednog snimka pricas kako jede i naftu i ulje
2 imas fergusona ko i ja
3 da baca belina istina al joj je i dano po gasu i vuce teret,kad je izasla na cistinu ne baca ga u opste

4 osnovne stvari znam,a nisam trgovac >:D ako nekom uradim uslugu da mu neku masinu prodam ja nisam trgovac koji kupi traktor pred generalku malo ga pokrpi i ofarba pa preprodaje ja to nisam >:D

Matic
04-10-09, 14:28
@Petar HR
Petre druze nije se odnosilo na tebe.Pogresno si protumacio.Ti si u nasoj grupi vlasnika IMT-a i kao takav si postovan i merodavan clan po svakom pitanju vezanom za IMT traktore. >:({ >:({ Nema ljutnje? :D

North ARMY
04-10-09, 14:30
istina maticu da nije jedini
al vidi on kaze da je komentarisao samo zadnju brenu,tek tu nema pravo da prica koliko trosi ulja i nafte jer je to samo klip i ne moze da zna

Matic
04-10-09, 14:33
U pravu si N.A a sto se on nasao prozvanim i uvredjenim to je druga stvar.IMT-zakon :D

hurli xa86
04-10-09, 14:37
Evo jedne "brene" koju sam ja vozio :D
http://www.imagesforme.com/upload/8d115647.jpg

Ovo je ubiti IMT 5136 samo mu je ksinut turbo,znači sada je 5106.Traktor je jako močan i nema toga kaj nebre poteč.Iza sebe je imao punu prikolicu pšenice 6-7tona je bilo unutra,u drugoj kad sam dao gas to je povuklo ko ludo...
evo i snimak:
E9OQ1UwuAvA
Traktor dimi,ali to mi uopšte ne smeta.Imam doma IMT 540 i MF 590,oba dime ali su neppoderivi..
I sam želim jednog dana imati doma IMT 5136 >:({

mirmag
04-10-09, 16:28
Boga mi i ja se ne bih zalio da ga imam!

phoenixfendt
04-10-09, 20:11
@petre lakse malo nemoj pisati poruke uvredljivog sadrzaja!
i nemoj napamet pisati 5106 trosi 20lit nafte i 5ulja na sat :<<>
jedan u nasem selu ima dve brene 5106 i 5136 i 5106 netrosi puno,dok 5136 trosi znatno vise,cak i 30lit na sat pri teskom oranju,a da napomenem da je ta brena 2003g i ima perkins masinu 1006-6.
a ovo sto sam napisao "da i ne osteti prikolicu"ja sam samo preneo sta je pisalo na snimku koji je postavljen na YT. >:D
drugar je juce prvi put vozio ovu brenu pa da se malo navikne na tu zver oce i on da stane na gas i da cepa do daske. :D i brena ide ko luda,prava zver,jedino mana mu je potrosnja,i sto brzo potrosi diferencijale(a na ovom je vec bio menjan) i prednja vuca oce brzo da sjebe konusno tanjirasti zupcanik i diferencijal kao i krstake na zglobovima kardana prednje vuce ali to ako se radi neprekidno sa prednom vucom na njivi ili ako je zaboravis iskljuciti,onda se prednja vuca i kvari,a i blok na ovoj breni 5136 je napukao i vidi se da je krpljen sa nekim silikonom(verovatno mu se voda smrzla pa je blok pukao i morali su ga zakrpiti) i mislim da i menjac ima od 577 sa 10brzina,hidraulika jaka ali ga nesto zeza na tanjiraci nece da podigne tockove,spusta ih bez problema ali nece da ih digne u vazduh,nesto ga zeza to kao i kocnice mu nerade ima vazduha u njima pa mora kociti sa rucnom i danas kad smo radili rucna se zaglavila i traktor je tako isao par 200 300m dok je drug primetio da nesto nije u redu i nekako smo je odblokirali i sad radi ok,i iako je ova brena 2003 godiste meni lici kao da ima 20g ali to je IMT.
brena 5136 je dobar traktor za teske poslove oranja tanjiranja vucu prikolica i sl.
@NA
ja nebi menjao mog kejsa za brenu jer mi je brena prevelik traktor,i nemam ni prikljucke za njega pa mi zato i netreba,ali mom drugu ce dobro doci jer on obradjuje 400kj pa ce mu se brena brzo otplatiti.

Zrenjaninac
04-10-09, 20:45
Aaa čekaj samo da uradi bar jedno 100jut pa će videti njenu otplatu.Loše je to u pizdu materinu :<<> :<<> :<<> tu stalno treba da se {"{": {"{": {"{": ::lose::

Matic
04-10-09, 20:55
@Johny ne diraj Petra.Rastumaci sta je covek napisao pa onda komentarisi
@Zrenjaninac u pravu si.Dosta su mekane

KishRobert
04-10-09, 21:00
@johny
radi 400kj a tera 5136?
'ebem ti gazdu i gazduluk!

ta kupio bih najveceg fendta.

Lala iz Banata
04-10-09, 21:04
Ako nece da dize tockove tanjirace, zezaju ga hidro-priključci. nek metne nove zvezde i da vidis kako ce da diže.

Zrenjaninac
04-10-09, 21:05
@johny
radi 400kj a tera 5136?
'ebem ti gazdu i gazduluk!

ta kupio bih najveceg fendta.

Tako je :D :D :D

phoenixfendt
04-10-09, 21:16
pa robetre radio je on i 350 400kj sa dva zetora 70tke(bez hidro volana) i sve je stigo i da vidis kakvo je to groblje od traktora {"{": ,ovaj imt 5136 je zlato naspram toga ali iako je 2003g vidi se da je bio u nekoj zadruzi i tamo ga je vozio kako je ko stigo pa je pomalo sjeban ali to nije nista bitno je da radi i ide i gotovo...sa brenom se stigne i 500kj da se obradi,sto ce mu fendt na ove nase male parcelice...posle komasacije bi bilo dobro da ima i traktor od 200ks ali nebi mu se isplatio brzo jer nebi radio puno sati,a brena ce kod njega raditi sve od tanjiranja do oranja i vuca kamionskih prikolica, >:({
drug kaze da nece traktor sa elektronikom jer se to kvari i njemu to netreba a znamo da je i imt posle 2000dite godine pravio brene od 170 i 210ks sa elektro hidraulicnim kvacilom,elektrohidraulicnim kocnicama i gasom i to kad ode mos ga jebat,zato je odlucio da nabavi tu brenu koja ima sve mehanicki jer je jednostavan i snazan traktor,pa ako kod njega bude pravio 1000sati godinje bice mu islativ maximalno i zaradice neki fendt ili JD od 200 300ks :D

Bobo
04-10-09, 21:17
De stanite malo s nabacivanjem "ovaj je reko onaj je reko..."

Brena kao takva je super traktor, diferencijali odlaze samo kod ljudi koji sile traktor, i koji s njim ne znaju raditi. Mjenjaci odlaze ako ju ne znas smireno saltati, prednja vuca odlazi rijetko, i nisam jos cuo da se ikome u mom kraju pokvarila na breni...

Potrosnja tih traktora je nekome niska, nekome visoka, u to ne ulazim, jer nikada nisam potrosio citav rezervoar s njom, tako da nisam mjerodavan. Radio sam sa velikim sjetvospremacem i vukao sam kamionsku prikolicu s 5136. u 5106 sam samo imao prilike sjediti i poterivati u koloni na silosu, al ljudi koji su 5106 vozili, kazu da naspram 5136 lici na igracku, jer je 5106 osjetno slabiji, posto se radi o 5-6 tona tezine. 5136 s mjesta skoci kao jarac, dok kako cujem, 5106 treba moliti da krene pod punom kamionkom... Dok sam radio s 5136, namjerno sam spustio u ler gasu sjetvospremac u zemlju i dao gas do kraja (receno mi je da radim na iber gasu) i traktor je samo povukao kao neki jak auto i odeeeeee... Zalet da sam imao dobar, polomio bih sjetvospremac ;)

Tko se razumije i voli sarafanje, zna kako raditi s traktorom koji je cista mehanika i koji ima samo rasterecen (ubrzan) mjenjac s duplo slabijeg traktora (IMT 577) to je za njega odlican stroj. Nekima se nece svidjeti ovaj komentar, al ja prije biram Brenu turbo, nego belarusa 120...

todor
04-10-09, 21:18
@johny otkud to da sad hvališ imt do pre neki dan je bilo imt ::lose:: ::lose:: a sad imt ::svaka cast:: ::svaka cast::

Lala iz Banata
04-10-09, 21:19
Oce pouzdanu mehaniku da je aka a kupio brenu:lol:?? :<<> Brenu moras da mazis i pazis i da joj titras, a ne da joj dusu vadis kao doticni gospodin.

todor
04-10-09, 21:21
imao je moj kolega 5106 znači na nju je kačio nemoguće priključke i radila je kao luda po 1500-2000sati je tukla godišnje

Lala iz Banata
04-10-09, 21:23
I sad nek neko kaze da IMT nije sila!!!! :D

todor
04-10-09, 21:25
pazite nešto svako ima svoje mišljenje neko voli imt neko zetora neko rusa ,ko ima para kupi kejsa ili fenda a za nas obične poljoprivrednike je imt sasvim dobar izvinjavam se ako sam nekog uvredio i ako nisam neki traktor nabrojao >:({

Lala iz Banata
04-10-09, 21:28
Ja ih, brate, volem sve sem Chinesa....

phoenixfendt
04-10-09, 21:36
@bobo u pravu si,ti si majstor za IMT traktore znas sve o njima zar ne? >:({
brena 5136 ima rezervoar od 260lit i pojede ga za 10sati oranja jer brena trosi oo 25 do 30lit na sat pri oranju punim gasom.
jel su bolje ove novije brene ili one starije sa s46turbo motorom?
ovaj drugov ima perkins made in england 1006 6 motor i klipove 100x 127mm (a starija brena ima 98x127mm) pa je novi tip mozda i jaci od starog,i kabina mu je solidna i ne cuje se motor unutra a nema ni neku izolaciju u kabini ima grejanje i to je to.
nisam neki ljubitelj IMT traktora ali ni imt nisu losi traktori,i ljudi kojima je bitna snaga traktora i ucinak(a negledaju na komfor klimu radio i ovo ono) imt je dobar a i delovi nisu skupi,ali ko voli sarafati po traktoru imt je prava masina a i dovoljno jaka da potegne sve sto treba >:({

Zrenjaninac
04-10-09, 21:39
:lol: :lol: :lol: :lol:

Ja ih, brate, volem sve sem Chinesa....

North ARMY
04-10-09, 21:39
@johny otkud to da sad hvališ imt do pre neki dan je bilo imt ::lose:: ::lose:: a sad imt ::svaka cast:: ::svaka cast::

to zato sto nije verovao da za tako malo para moze da se uzme solidan traktor i da uz minimalno odrzavanje ili i bez njega moze dooosta da odradi a i kad se pokvari delova na svakom cosku,jeftini,masina jednostavna 8)

todor
04-10-09, 21:41

to zato sto nije verovao da za tako malo para moze da se uzme solidan traktor i da uz minimalno odrzavanje ili i bez njega moze dooosta da odradi a i kad se pokvari delova na svakom cosku,jeftini,masina jednostavna 8)
ali jbg nema gramer sedište ,ali zato ima kompresor i rotaciju

Lala iz Banata
04-10-09, 21:44
Sad i IMT ima u ponudi Grammer, vido sam kad sam bio u poseti fabrici. Ima i varijanta 577 sa original Perkins motorom - cena 22000 eura!

MONTOYA
05-10-09, 22:31
Dali je video neko 5106 sa mercedes motorom 120ks(fabrički)

Matic
05-10-09, 22:40
Dali je video neko 5106 sa mercedes motorom 120ks(fabrički)

Video sam nekoliko komada sa Mercedes motorima koji su im ugrađeni u domaćoj radinosti ali nikada sa fabričkim.

MONTOYA
05-10-09, 22:48
Pre dve godine bio je jedan na licitaciji u S.Mitovici fabrički i to u odličnom stanju,verovatno je izašla neka manja serija

macvanin
09-10-09, 08:58
koliko se ja secam kada sam bio na licitaciji u S.MItrovici pre dve godine bio je 5170 sa v mercedesovim motorom i otisao je po pocetnoj ceni od 270000.dinara traktor je bio kao casa

MONTOYA
09-10-09, 09:02
Da bio je i on ali je otišao za 450000+pdv 5106 je bio preko puta njega

milan_spay
10-10-09, 22:47
zanima me jel neko zna koliko stane goriva u 5170
za 170 neznam , al znam u mog 210 stane 330l

Post je spojen: 1255208534________________________________________ _________
ljudi, interesuju me iskustva sa IMT 5210 EHR.
imal ko sta "pametno" da kaze o njima?

mirmag
11-10-09, 12:39
Na IMT 533 kad god dignem na hidraulik neki tezi prikljucak,pocne neko lupanje!Lupa u taktovima,nemogu odrediti odakle,ali mi se cini da se najvise cuje iz menjaca!Ako podigne nesto lakse npr ciklon,plug lupanja nema!Sta bi moglo biti u pitanju?

abro
11-10-09, 12:43
hidraulicna pumpa

diklofen
11-10-09, 18:34
i to 100% hidraulična pumpa,greške nema.

Farmer II
11-10-09, 18:35
to je pumpa, oće to da se čuje kad diže veći teret

ognjen74
11-10-09, 19:04
i sta treba promenuti kad se to lupanje cuje .
inace sve mi funkcionise kad je hidraulika traktora upitanju.

gagi
11-10-09, 19:15
ako dobro dize i neupusta onda nediraj i teraj a ako bas hoces kada rasturis pumpu promeni ona dva mesingana dela kod nas ih zovu kulise a kada je vec rasturis promeni gumice i miran si

todor
11-10-09, 19:21
i sta treba promenuti kad se to lupanje cuje .
inace sve mi funkcionise kad je hidraulika traktora upitanju.
ništa ne diraj čuje se i kod mene a pumpa je rađena tako da uzaludno bacaš pare

North ARMY
11-10-09, 19:22
kod mene se cuje kad dignes bas do kraja,kad spustis par cm nista se ne cuje bez obzira na tezinu prikljucka

ognjen74
11-10-09, 19:46
bas to "todore" ako nesto diras samo bacas pare
imao sam neke "majstore" sace tome i deset godina ,uzeli pare zamenuli neki sigurnosni ventil na pumpi i ono opet isto lupa nidraulika ko kovacka radionica .

Čugi
11-10-09, 20:48
kod mene se cuje kad dignes bas do kraja,kad spustis par cm nista se ne cuje bez obzira na tezinu prikljucka

Isti slučaj ::namigivanje::

German hunting terrier | Jagdterrier