IMT

oko 22- 23 km/h
Post je spojen: [time]1252531946[/time]
_________________________________________________
ala sam zakuvao situaciju :haha: :cool:
Post je spojen: [time]1252532398[/time]
_________________________________________________
znaci suma sumarum... 549 je dobra masina samo me interesuje kako kuburi sa menjacem? koje brzine se smeju koristiti u kojoj operaciji .
 
Dragane, prica se okolo da se ne smije orati i tanjurati u 4. i 5. (9. i 10.) jer ce se "kao" sinhroni rastopiti il sta ti ja znam... Kad dodju tezi uvjeti rada uredno orem u 5. sporoj i nikakvih problema nema, samo sto vecina 549 izbacuje iz 4. (9.) brzine niz brdo kad ga gura teret. na to se naviknes i ides nizbrdo u 3. ili 2. brzini i nemas brige. problematican je taj 4. stupanj jer ne "zagrize" dovoljno jedan sinhron u drugi, pa izbjegavaj 4. brzinu pri tezim poslovima.

S ostalim brzinama nikakvih problema nema.
 
a recimo da nesmes da ores u 5. sporoj koju bi onda brzinu izabrao? 3. spora?
Post je spojen: [time]1252533209[/time]
_________________________________________________
ma ja imam rusa za te stvari i za transport i za oranje i tanjiranje tako da to ne bi prestavljao neki problem..

Post je spojen: [time]1252533381[/time]
_________________________________________________
prskanje spartanje za pograbiti presovati podrljati detelinu to bi bio njegov posao ...vuci na njivi prikolicu sa detelinom i to je to.. za trenutni posao.. a radim trenutno 40 i koje jutro..
 
40 i koje jutro bi ja pjevajuci radio s mojim 549 dv... a ti rusa imas za to malo zemlje.

Ako mislis samo sitnarije raditi s 549, sluzit ce ti dok si ziv...
 
jbg. rusa smo kupili u nadi da sirimo ,pa jednom da kupimo i da cutimo ! mozda se zakupi i koja parcela od drzave ko zna sta se moze desiti za koju godinu ... ! :ppozdrav: mozda se i promeni garnitura pa bude povoljnije i sta znam... :sreca:
Post je spojen: [time]1252533922[/time]
_________________________________________________
ja sam jos i dobar za razliku od nekog clana koji je banovan ima kejsa 95 ,torpeda 45 zetora sta znam sta jos ,a rade 30 jutara..
 
Što se tiče 4 i 5 na IMT traktorima,ja sam to već negde napisao,niko tebi ne brani da oreš (ili neki drugi težak rad) 4 ili 5 sporom ali nije preporučljivo (ko je video menjač kako izgleda zna i zašto) zupčanici od 4 i 5 su uži i pliči i nisu namenjeni za velika opterećenja.Što se tiče radnog veka motora na 549 manji za 30% nego kod 539,a što se tiče brzine 539 na 2250o/min ide 27 km/h,a prve tri brzine kod 542,549 nisu iste,sporije su za od 10 do 20%
 
sto se tice 560 vidim da je šikaniran dosta ali ja ga imam 20 god i dosta toga je istina ali radi.

-kočnice su oduvek zezele ali smo jednom to rasklopili kod dobrog majstora namestili prepravili i evo 15 god rade kopaju u mestu ali fabricke su bile stvarno užas.

-volan je hidrio i uvek je radio kao penkalo a ajnšlag ima extra tako da neznam za te priče o teškom volanu jedino ako mislite na one serije sa meh volanom.

-hidraulika je bila loša i stalno se kvarila otac je mnogo puta dovukao po zemlji masine kući.onda nam je isti majstor koji je virtuoz za te stvari nekako prepakovao neke elemente od 577 a neke ostavio od 560 i rekao je da je nešto doradio i sada diže kao rus i nikada više stim nismo imali
problema ali fabrički loše jako

-menjač 3 brzine loše ali mi nikad nije crkao

-kardan spor loše pogotovo za sejalicu uvek fali vazduha ali ima i kome takav odgovara

-preglednost i komfor extra ali je kod mene najveće moguća kabina KOJA SE TADA PROIZVODILA.

-motor ko motor ako se lepo radi traje a ako se aka gotov je.

ore 2x35 bez problema

sve u svemu sada je sa gomilom prepravki extra i to je mašina koju neću prodati jer se na njemu
više ništa nekvari ali fabrički je bio ::lose::
 
kloki posalji mi na pp broj telefona od tog majstora ,ima ujak 560 pa kocnice redovno luftira i cuda radi ali nikako da mu potraju ! a i hidraulika je oslabila
 
U mom kraju stavljaju federe na cilindar u kocnicama da ga oni vracaju u nulti polozaj da kocnice ne zapinju, i kad to stavis, nema vise brige da ce kocnice dobiti zraka, jer se zrak bas tu pojavljuje, posto su oni mali federi preslabi da vrate pakne skroz, i kuglice znaju pohrdjati i zapinjati.

Neki cak nabavljaju i jace te male federe, ali mislim da to nema potrebe, ako je dobar feder stavljen da vraca cilindar u pocetni polozaj.

Ako imas hidraulicni volan, moguce da imas veci anslag od traktora s mehanickim volanom, ali ne znam 100% pa necu nsita tvrditi. Posto ima hidraulik volan, to ce biti onda ova novija serija 560, i on je puno pregledniji od "starijeg brata".

Hidraulika radi dobro na svakom 560 u mom kraju, samo ju treba dobro postelati da ne lomi poklopac hidraulika. mjenjac i motor su na njemu neunistivi...
 
Gde stavljaju federe?Stara serija 560 ima hidraulični volan ali samo 85god. onda od 86 nastaje nova serija a od 88god. napravili su izmenu na sponama i levoj poluzi rukavaca pa su 560...577 dobili malo bolji ajšlang
 
Federe stavljaju kraj cilindra u kocnicama kad pustis kocnicu da ga taj veliki feder vrati u pocetni polozaj ,a ne ona 3 mala sto "kao" vracaju koglice u lezista...

To nisam vidio nikad, al sam cuo da to radi dok je i traktora i nikad vise problema s kocnicama, posto dok tog federa nema, stvara se zrak u cilindricu i kocnica postepeno pocne propadati, i stalno se odzracivati mora.
 
Ma to je rucni rad... Izmjeris duljinu i oblik federa i od trgovine do trgovine ides dok ne nadjes...

Kazem, to sam cuo samo po pricama lokalnih majstora, nikada vidio nisam.
 
Kod mene na 577 je postavljen feder na papuce kocnice tj glavni cilindar(ispod platforme vozaca) i vec 8-9 godina sam miran.
:D
 
Za tu foru na znam, al ocito da i to ima neke veze...

Na kombajnu imam federe tvornicki postavljene kod kocionih cilindara i ti federi imaju ulogu da kocioni cilindar vracaju dolje, pa je valjda netko "prepisao" taj patent na traktor...

Eto, i ovaj tvoj sistem cito radi dobro.
 
North ARMY je napisao(la):
ima li ko kakvu sliku tog federa gde se stavlja i ima li nov da se kupi ili ide po meri rucne izrade ::namigivanje::
imam ja ali nemam vremena da ti postavim jer sam po ceo dan na njivi ,i ti federi su original iz imt i nije nikakav budž
 
Desavalo se da pedale svojom tezinom nalezu na klipove glavnog cilindra tj nije ih imalo sta vratiti u prvobitni polozaj, po njihovoj zamisli valjda te oprugice kod lamela kocnice ali to je sporo i ne efikasno. Znajuci da mora biti lufta izmedu klipa cilindra i polugice da klip nebude stalno pod pritiskom tj da bude rasterecen, potrosio nekih 100din(?) i resio problem. Zasad.
 
Kod mene na 577 kočnice rade odlično,jednom sam menjao gumice na glavnom,tad sam ih ozračio i to je sve.Na glavnom cilidru imaju fabrički federi koji vraćaju papuču to uredu ali dole je baš tesno ne znam...Što se tiče 560,stari tip u odličnom stanju manje od 3000e,za te pare ne može se kupiti ni 539 čestit...
 
abrko koji traktor imas i gde si stavio federe i bi li bio rad poslikati??


imam sl problem prosle godine smo stavili sve novo(osim creva) i ona su proletos pukla i sad treba da to malo sredimo a kako da jos modifikujemo :sta: :ppozdrav:
i gde idu te opruge ne glavni kocioni cilindar kod papucica ili na one cilindre kod diferencijala??
 
Neznam kod mene nije bilo na papucama federa kad je stigao pod moje ruke. Recite mi dali se moze naci negde polovan pomocni cilindar volana za 577, oznaka SU 10000, nov mi je skup.
 
Nazad
Vrh