IMT

ja verujem i becarini i bobi .... ali opet mi nije jasno kako je moguce na 542 raditi na 350 sati generalnu ......jedino ako nesto nije dobro napravljeno ..to je premalo sati za bilo kakvu generalnu..
 
Poznato je da DM33 nisu izdrzljivi ko M33, ali svejedno 6-7 hiljadarki mora odraditi i jedan i drugi da se kljuc na njega ne prisloni...
 
Ljudi nerzumem se u IMT-e ali 350 sati.... nije ni razradjen kako treba..... :sta: To nemoze biti do kvaliteta traktora...
 
nije 542 nego 549 a oko generalne je sve dobro odrađeno,bobo pa 558 i 560 su ti isti razlika u kočnicama i haubi isti motor isti menjač,diferencijal i ja bi se pre opredelio za 542 i 560 ili 567 imam ih pa znam šta pričam
Post je spojen: [time]1252527643[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Ljudi nerzumem se u IMT-e ali 350 sati.... nije ni razradjen kako treba..... :sta: To nemoze biti do kvaliteta traktora...
pa šta sumnjaš u rad mog matorog mitijo ,kako on radi i odradi većina vas neće moći tako
 
Ja sam lijepo reko da je prvi puta bio lose razradjen, a ovo dalje ako je i razradjivano kako treba, djelovi su kupovani najjeftiniji... 549 mora ici ko gluva svinja i nema sanse da je 542 bolji od 549 nikako...

Da, 558 i 560 imaju isti motor, isti mjenjac, ali usporedi samo zadnje felge, na 560 platformu, poluge, nosaci blatobrana na 560 su napravljeni od plocevine 25mm, ako ne i deblje, a blatobran jedan tezak ko sva limarija od 558...

Znam sta pricam, prije 558 nego 560 i ko imalo zna o cemu pricam slozit ce se samnom... 558 naspram 560 trosi ko upaljac...

Ista stvar je i 539 i 542... isti motor, isti mjenjac u prve 3 brzine, isti diferencijal, isto kvacilo... al prednji most je tezi, limarija je duplo teza, ima tu dosta razlike, jos ako usporedjujemo kabine na 539 i 542, tu se nema sto dalje razgovarati...
 
Bobo je napisao(la):
Ja sam lijepo reko da je prvi puta bio lose razradjen, a ovo dalje ako je i razradjivano kako treba, djelovi su kupovani najjeftiniji... 549 mora ici ko gluva svinja i nema sanse da je 542 bolji od 549 nikako...

Da, 558 i 560 imaju isti motor, isti mjenjac, ali usporedi samo zadnje felge, na 560 platformu, poluge, nosaci blatobrana na 560 su napravljeni od plocevine 25mm, ako ne i deblje, a blatobran jedan tezak ko sva limarija od 558...

Znam sta pricam, prije 558 nego 560 i ko imalo zna o cemu pricam slozit ce se samnom... 558 naspram 560 trosi ko upaljac...

Ista stvar je i 539 i 542... isti motor, isti mjenjac u prve 3 brzine, isti diferencijal, isto kvacilo... al prednji most je tezi, limarija je duplo teza, ima tu dosta razlike, jos ako usporedjujemo kabine na 539 i 542, tu se nema sto dalje razgovarati...
delovi su original kupovani i nije neka budžotina jednostavno ti govorim da se mnogima kod mene u selu to dešavalo ne samo meni ,pa čekaj ako je 560 promašena serija onda je isto za 567 koji ima sve isto sem menjača
 
Nesumnjam ja u tvog matorog ali... 350 RADNIH SATI....Za to vreme bi trebao tek da se razradi a ne da se podere za generalnu ako je sve uredu(tu mislim na majstora koji je popravljao i na vlasnika koji je vozio-odrzavao)
 
mityoo je napisao(la):
Nesumnjam ja u tvog matorog ali... 350 RADNIH SATI....Za to vreme bi trebao tek da se razradi a ne da se podere za generalnu ako je sve uredu(tu mislim na majstora koji je popravljao i na vlasnika koji je vozio-odrzavao)
opet misliš na mog matorog jer on je bio vlasnik i popravljao što ispada da moj matori nezna ništa a vi sve znate iako je dosta više radio imt traktore od skoro svih vas
 
Todore, smiri se...

Sam si napisao da si na 350 radnih sati radio generalnu na motoru na 549... znaci krivi su il djelovi il majstor il obadvoje, pa ti biraj sto ti po volji.

Svaki 549 za koji znam radi od prvog dana uredno osim mojeg. Al ispravljena tvornicka greska i nema brige s njim vise...
 
to znači ispada da moj matori sa toliko iskustva nezna da uradi generalnu moram ga poslati kod tebe po neki pametan savet
 
Ne znam sta da ti kazem vise... Moze bit majstor vrhunski, al ak su djelovi izfusareni, onda su djelovi krivi...

Sto se dogodilo da si ponovno generalnu morao raditi? istopio se klip, karike ispucale, izgorile, lezajevi leteci.. sto?
 
pukla radilica a i karike otišle što je i meni bilo čudno kad sam video karike jer od 5godine sam sa ćaletom oko imt traktora radio
 
@Bobo
Kako mislis isti menjac u prve tri brzine.Mislis da 542 ima samo cetvrtu i petu dodanu brzinu a da su ove tri iste kao na 539.Nije to tako posto imam brzine za menjac od 540 tj sa sest brzina napred i brzine za menjac za 10 brzina napred.
 
todor je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Nesumnjam ja u tvog matorog ali... 350 RADNIH SATI....Za to vreme bi trebao tek da se razradi a ne da se podere za generalnu ako je sve uredu(tu mislim na majstora koji je popravljao i na vlasnika koji je vozio-odrzavao)
opet misliš na mog matorog jer on je bio vlasnik i popravljao što ispada da moj matori nezna ništa a vi sve znate iako je dosta više radio imt traktore od skoro svih vas
Ja dosad ni za jedan traktor bilo koje marke nisam cuo da se generalna radila na svakih 350 radnih sati i uvredio se ti ili ne u toj prici nesto jako klima! To da je do serije 549 to bi se dogadjalo na sve strane a ne samo kod tebe.... :sta:
Post je spojen: [time]1252529317[/time]
_________________________________________________
todor je napisao(la):
a i mislim da smo debelo zagazili u :off_topic: tako da ko šta ima neka vozi jer svako će hvaliti svoje i svugde je različita vrsta zemlje
Paa nije OFF jer se pise o IMT-u, a ovakve rasprave su uobicajene, i logicno je da svako za svoj traktor misli da je najbolji... A ko zna da cita izmedju redova dosta interesantnih informacija moze da izvuce...
 
Na papiru pise drugacije, al ja sam odmah prvi daj usporedjivao 549 i 539 u prve 3 brzine i jedan kraj drugog idu samo tako...
odnosi jesu drugaciji, al gume nisu jednake ;)

Na njivi od 250+m idu jedan kraj drugog cijelo vrijeme na 1500 okretaja motora.

Plasili su me da je 549 spor u oranju kao 539 u 3. sporoj. Vec se na forumu o ovome raspravljalo, al nema veze...

Todore: radilica pukla, desi se ako je traktor prije bio preopterecivan, ako se stave krivi lezajevi, pa los lezaj grije radilicu. moze biti da je trun zastopao vodove za ulje u radilici, pa je ostala bez maziva...

karike pucaju kad se na novom motoru nabija gas, i onda je traktor kriv kad ides isprobati kako prima gas, da usporedis s onim kako je bilo prije generalke...
 
ali kako da pukne radilica kad je kupljena nova što znači da nije preopterećena ,novi ležajevi i ništa nije upalo pogotovo ne neki trun
 
Ako si ih uporedio onda ti verujem ali to znaci da ti najbrze ides sa svojom 539 kao ja u trecoj.Po meni to je jako sporo, ja ne bi imao nerava da tako polako idem.Sreca da 542 ima dodatnu cetvrtu i petu brzinu pa on izvuce maks 29 km/h dok ti s tvojim 539 izvuces jedva nesto preko 20km/h.
 
Nazad
Vrh