IMT

ljudi da nema ko neki katalog ili radionicko uputstvo za IMT 575, mator je ko biblija, pokusao sam da se orijentisem po katalogu od 577,ali nije isto, kod mene sve u colovima, englez, masina je perkinsova.
Par puta sam kupio neke sitnice za njega a ono ne odgovara, pa ako neko poseduje bilo kakav katalog bio bih i vise nego zahvalan.
Ne znam da li je to uopste bitno, na maski mu je nalepnica IMT 578 (tako sam ga uzeo, ne znam da li je to fabricka greska ili je prethodni vlasnik to nalepio), ali racunam da je plocica ipak relevantna na kojoj lepo stoji model 575.
Hvala
 
Da li ima neko u okolini Sombora ili NS ko je ovlascen za prodaju IMT traktora? Zvao sam direkt IMT al su rekli da moram da zovem nekog od njihovih 5 partnera pa onda da od njih trazim dalje.. Hocu da kupim novi 539...
 
Ja sto znam Basaid Coric i ZR Raca. Kada je bilo para od prodaje pivare mnogi iz tvog kraja su kupovali kod Corica.
 
e ja na mom 577 menjam brzine bez kvacila i moze i da krene a da nekrci menjac da li je neko video tako nesto,iz vise u nizu,iz nize u visu bez krcenja,a?sve bez kvacila i krcanja.
 
zzivica je napisao(la):
e ja na mom 577 menjam brzine bez kvacila i moze i da krene a da nekrci menjac da li je neko video tako nesto,iz vise u nizu,iz nize u visu bez krcenja,a?sve bez kvacila i krcanja.

to i nije neka nauka jedino nisam probao da krenem bez kvačila
 
Znam da nije odgovarajuća tema ali kad se već spominje šaltanje bez kvačila da kažem da moj komšija na Rusu kvačilo koristi samo kad kreće i staje a između sve bez njega i nema krčanja ni malo.
Ja bih to voleo na mom IMT-u 560 ali ne znam kako. Nemam nožni gas a volan je mnogo višlji od ručice gasa pa nema šanse da mogu istovremeno držati i volan i koristiti ručicu gasa (za ono šaltanje sa duplim kvačilom i međugasom). IMT 577 ima pet brzina a moj 560 tri ali mislim da su to skoro isti menjači (uz dodatak četvrte i pete sinhrone brzine na 577) pa ako neko može da objasni kako to radi na 577 pa da probam ja na mom 560.
 
Nije neki problem saltati bez kvacila... Ja moj auto tako vozim vec godinama, samo koristim kvacilo kad krecem. Stari nije znao da je to moguce, sve do proslog ljeta, kad smo nekud isli i kad se raspao "japanski sesir" i kvacilo nije odvajalo kako treba...

Traktor malo teze pogadjam u visu brzinu, a u nizu ide puno lakse, samo kad se naviknes na okretaje motora i putnu brzinu u svakom stupnju prijenosa ide to fino... Sto sporiji mjenjac, to teze potrefiti bez da traktor skace ili da mjenjac krci.

Tko zna fino glatko saltati, to cuva kvacilo od trosenja, a traktoru nikako ne steti, al ako se krcanje pojavljuje ili skakanje pri prebacivanju, manite se corava posla i saltajte ko sav normalan svijet, s kvacilom.

@dukej, bas danas (jucer) sam vozio 560 stare tipe, samo bez kabine i bez problema mogu saltati s medjugasom i s duplim kvacilom. Rucica gasa nista nije dirana, kao ni volan. Sve je tvornicki i moze se dohvatiti...

Duplo kvacilo nije potrebno, ako mozes cekati da okretaji motora padnu, ali ljudi vole sto brze promjeniti stupanj prijenosa, pa zato mjenjacvoli i zakrcati koji puta.

Mehanicki ili sinhronizirani mjenjac, to probleme stvara samo pocetnicima, a iskusniji traktoristi koji su "zanat" ucili na IMT-u i slicnim strojevima, znaju posao ;) Ne kazem da sinhronizirani mjenjac ne podize komfor, samo kazem da nije potreban ako se razumije na koji princip radi mjenjac s pomicnim zupcanicima.
 
Moj IMT 565

i620025_Slikabale00011.jpg
i620024_Slikabale00012.jpg
 
@ Bobo

Ja ne znam kolike su tvoje šake, ali veruj mi da je kod mene nemoguće istovremeno jednom rukom dodirivati i volan i ručicu gasa a isto je fabričko stanje. Imam negde i sliku ali sad ne mogu da je nađem pa ću ti sutra slikati (sad mi je vrućina pa ću to uraditi ujutro) da se uveriš.
 
Onda se ispricavam, al ovaj 560 koji sam vozio, na njemu to radis bez problema...

moguce da su stedjeli na materijalu, pa na svakih 150 kracih rucica za gas, jedna GRATIS i tako su tvornicu odrzali na zivotu svih ovih godina...
 
"Koliko km/h ide imt 560 u 2 brzoj pri 540 obrtaja kardana ili koliko ide u 2 brzoj pri2250obrtaja motora"
ovo zanima naseg kolegu Dragana18 pretpostavljam da se radi o imt-u 560 noviji tip ~88g :ppozdrav:
 
Na 2250 obrtaja motora putna brzina (sa gumama 16.9/2:cool: u drugoj brzoj je 15.4 km/h.
 
hvala dukej,inace je dragan i rekao pitaj Dukeja ili u temi IMT :D :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1250851215[/time]
_________________________________________________
sad kaze da mu treba na 1700 obrtaja a gume 14.9/28 i sve to u 2 brzoj :D
 
dukej je napisao(la):
Na 2250 obrtaja motora putna brzina (sa gumama 16.9/2:cool: u drugoj brzoj je 15.4 km/h.
Jel znas ovaj isti podatak za 14,9 gume? Onda bi se dalo izracunati!
 
ljdi,razgovarao sam sa covekom koji je jos pre rata popravljao traktore i im 94 godine a sve pamti i sve zna o starijim traktorima,meni je inace deda bio traktorista i vozio traktor ,,imr zadrugar'' pa ako neko ima slike da mi posalje da ga vidim. a taj deka koji popravlja traktore kaze da je imt 533 kvalitetniji od 539 jer kaze da se u vreme kada se 533 proizvodio radilo samo sa najkvalitetnijim delovima a ja imam 533 '80god i jos nije radjena generalna a ide odlicno malo krci menjac ali je sve ostalo ok ako moze nekoliko fotki o zadrugaru........?
 
hvala kolegama na pomoci i odgovorima .... mislio sam da imate za 14.9 gume brzinu ... ali ipak hvala DUKEJU ,MITtjI ,N. ARMY-ju i ostalima :ppozdrav:
 
evo ovako ..u neko dogledno vreme u planu je kupovina manjeg traktora koji ce sigurno biti IMT e sad on treba da radi manje poslove tipa spartanje prskanje kosenje grabljenje baliranje itd... pre smo imali 539 i on je bio dobar za te stvari ali mene vise mami 549 zbog vise brzina i malo vece snage ... moze li neko da ih uporedi 1) ferguson -dobre strane i mane
2)549 -//-
3)kvarovi i boljke
4)na sta posebno obratiti paznju
5)cene dobrih polovnjaka
MISLIm da bi clan BOBO bio kompetentan za ovaj odgovor i clan BEcarina Pusta :ppozdrav: unapred hvala
 
Nazad
Vrh