PDA

View Full Version : IMT

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

North ARMY
18-02-12, 16:52
Ima pisano o tome samo treba prelistati malo.

Bubu
18-02-12, 17:12
Maticu, kod mene su lezajevi bili sa malo vise zazora nego sto treba i samo jedna opruga od 10 koliko ih ima da potiskuju valjcice je pukla i zezalo je prilicno. Jedan dan sam tako orao i odmah to rasklopio, sanirao kvar i nastavio da orem. Inace, nije nista cimalo vec jednostavno nije hteo da ukljuci-onda lepo popustim gas na ler i ako ne ukopca ja stanem i lagano pustam kvacilo dok ne vidim da i prednji tockovi vuku.

Matic
18-02-12, 17:19
Meni je proklizavala tj.nije htela da ukopča spojnica i onda je rastureno,zvezda ošlajfovana da ide glatko i problem je rešen.I dan danas radi kod kuma bez problema.Bolje rešenje nego što imam sada na novom tipu.

Ares630
18-02-12, 17:26
North ARMY @ I nije bas malo 413 str.Lkl{{

Bubu
18-02-12, 17:26
Sta si slajfovao na zvezdi? Povrsine po kojima rolnice idu?

Matic
18-02-12, 17:29
Tako je.Imale su riseve i rolnice se glavile.Za divno čudo ležaji su bili odlični.

North ARMY
18-02-12, 17:29
North ARMY @ I nije bas malo 413 str.Lkl{{
Nece se ni smanjiti broj ako se opet napise nekoliko stranica na tu temu,pa za par meseci opet neko treci pita. Lkl{{

danijella
18-02-12, 17:30
Predpostavljam da ovde ide neki filter,zna li neko kako izgleda ili gde ima da se kupi?Radi se o IMT 577P.http://i44.tinypic.com/4jwbgl.jpg

ciobu
18-02-12, 17:54
[QUOTE=danijella;461599]Predpostavljam da ovde ide neki filter,

Da mogu sutra pogledati kod mene koja je oznaka filtera inace ima ih dva po jedan sa svake strane

danijella
18-02-12, 19:07
Eee druže bio bih ti veoma zahvalan!

577
18-02-12, 19:30
Za NE poznavaoce prednjih vuca na IMT 577/579 traktorima:

579 ima automatsku prednju vucu koju je nasledila prva serija 577 DV i to je ugradjivano do neke 1983. ili '84. godine i svi posle tog godista FABRICKI imaju rucno ukljucivanje prednje vuce. Pisao sam davno u ovoj temi kako to funcionise

Kod 51xx je sasvim drugaciji princip ukljucivanja prednje vuce, automatika je smestena u sam ukljucivac. Do kada je to ugradjivano, ne bih znao reci.

Ovako to izgleda kad se stavu rucno ukljucivanje a ostane automatika na prednjem mostu:

http://img31.imageshack.us/img31/8569/dsc0195ql.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/31/dsc0195ql.jpg/)
http://img585.imageshack.us/img585/4448/dsc0197ue.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/585/dsc0197ue.jpg/)

Meni sad nije jasno ako se stavi ručna ukapčalica što još ima u prvom mostu što ukopčava..

malaksalo
18-02-12, 20:34
Kako tebi sme da nesto ne bude jasno?Rekao si da ces sam to prepravit,sta je sada problem!

577
18-02-12, 20:38
Pa ovo u prvom mostu ?
Koliko sam ja gledao ukapčalica je ta koja ukopčava .
A kod mene ona ukopča svake prijestupne godine tako da bezveze sistem mora da ga neki ludak smislio.
Ukapčalicu znam što već treba samo cu odnest tokatu da mi napravi neke stvarčice i to je to a zanima me kakve bi razlike mogle biti sad što to još ima naprijed..

lisnik
18-02-12, 21:49
http://img215.imageshack.us/img215/4945/dsc03794d.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/215/dsc03794d.jpg/)
Evo malo pojasnjenja za rad automatike.
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Bobo
18-02-12, 21:50
Bubu, hvala na slikama i samo da te zamolim da poslikas kad i ako budes to rasklapao da ovo poslikas... Ja ovu "culu" prvi puta vidim na IMT traktoru ne mogu ni zamisliti sta se unutra nalazi. To bi znacilo da je na tim traktorima spojnicka osovina koja u praznom hodu pogoni kardan posto je stalno uzubljena a da sav posao odradjuje taj dio na prednjem trapu? Ili sam ja nesto preskocio u ovome svemu...

Onda mi opat ne ide u glavu, ako preradis reduktor na rucno ukapcanje, onda i dalje imas automatsko ukljucivanje prednjeg pogona, samo ga mozes iskljuciti iz funkcije uz pomoc rucke, jel tako? Tad mi pogotovo ovo naprijed nema smisla, al ajde naci ce se netko pametniji da razjasni stvari...

Inace, kazes tvornicki ugradjivano rucno ukljucivanje od 84. Kako onda objasnjavas 577DV iz 86. (jos uvijek stara linija) a ima automatsko ukapcanje prednjeg mosta...

dragan69
18-02-12, 22:25
@bubu @bobo Zakljucak je da traktori koji imaju automatsko ukljucivanje nemaju pv unazad a sa rucnim ukljucivanjem imaju ako sam dobro razumeo.Ovo me zanima jer imam u planu da kupim imt577dw a nemam iskustva sa tim problemom pv, inace da ima najradije bih kupio onaj imt590 mnogo mi se dopada.

Bobo
18-02-12, 22:30
Mene je Bubu zbunio sad s ovim sto kaze da ima u prednjem trapu jos neki sistem, a ujedno i pise da je preradio svoj 577 na rucno ukapcanje. meni je receno da ako ima rucku da je to To i da ne moze biti i jedno i drugo a sad Bubu kaze da ima i rucku ali da je i dalje automatika prisutna kod njega...

Jednostavno prije kupovine traktora probas jel ima vucu u rikverc ili nema i to je najjednostavnije rjesenje.

dragan69
18-02-12, 22:39
I mene buni to objasnjenje ali nadam se da ce on to detaljnije objasniti da li je samo rucno ili kombinovano ili rucno a automatski ostalo a ne koristi se, a proba mora obavezno samo da dode taj dan.>:({

mirko67
18-02-12, 22:43
Колико ја резумем то је само једносмерна спојница, као на неким карданим за погон балирке...

Ares630
18-02-12, 22:48
Prelistao sam celu temu i nasao ono sto me je mucilo.Zamolio bi clana BUBU da mi objasni nesto jer vidim da je on dosta upoznat sa tom problematikom.Dali moze iz one dekleispod sedista na dva srafa da se izvede crevo(bez kornjace) crevo da se spoji na dvosmerni razvodnik (imam od univerzala razvodnik varijatora voznje) iz razvodnika dva creva na dvosmerni cilindar i jedno crevo povratni vod u menjac.Dali bi to funkcionisalo ili trebaju jos neki dodaci.

hurli xa86
18-02-12, 22:49
Mene je Bubu zbunio sad s ovim sto kaze da ima u prednjem trapu jos neki sistem, a ujedno i pise da je preradio svoj 577 na rucno ukapcanje. meni je receno da ako ima rucku da je to To i da ne moze biti i jedno i drugo a sad Bubu kaze da ima i rucku ali da je i dalje automatika prisutna kod njega...

Jednostavno prije kupovine traktora probas jel ima vucu u rikverc ili nema i to je najjednostavnije rjesenje.
Ako sam dobro shvatio,na prednjem trapu je ta automatika ali koja radi samo za nazad,dok je za naprijed sve normalno,ovo je za 577,dok je recimo kod 5136 ta sva automatika smještena u toj ukapčalici..

vlada77
18-02-12, 22:52
da li je neko testirao imt 539 sa nodetkom 4 reda koliko goriva trosi po kj.?

Bobo
18-02-12, 22:54
Mirko pa naravno da je naprijed neka vrsta "cegrtaljke", ali cemu ondaprepravljati reduktor na kucistu mjenjaca, ako neces vaditi cegrtaljku iz prednjeg trapa?!? To ja ne razumijem i cekam da mi Bubu objasni... Nikad ovo nisam vidio i molim objasnjenje tog njegovog sistema. kad vec stavlja reduktor s rucnim ukapcanjem na traktor, tako je mogao i "cegrtaljku" povariti da hvata i naprijed i nazad i nema vise problema.

Marko: Automatika radi samo prema naprijed. Dakle, kad zadnji tockovi okrecu a prednji se okrecu za neki postotak sporije onda se i oni krecu okretati. Bas kako Mirko kaze kao kardan sa cegrtaljkom za pogon malcera ili rotacione kosilice.

Bubu
18-02-12, 22:59
Bravo Mirko! :)

Bobo, ocigledno nisi pratio kad sam pisao a pisao sam par puta o tome.

Samo kod 577 DV (s' pocetka proizvodnje), kod 579 i kod 589 sto znaci modeli od pre 30 i malko vise godina je bila automatska prednja vuca s' tim da automatika nije u ukljucivacu koji se nalazi namontiran za zadnji most kao veza zadnjeg diferencijala sa prednjim mostom vec je tu direktna veza zupcanika i vratila a automatika se nalazi u 'culi', flansni ili kako god je nazvali na prednjem mostu i ona je najobicnija jednosmerna spojka koja je konstruisana da proklzine ako se ne varam u slucaju pomenutih traktora na 5% proklizavanja.

Ja jesam stavio ukljucivac umesto direktne veze na zadnjem mostu ali napred nisam dirao nista. Zamenu sam morao da uradim posto mi se razisao iglicasti lezaj na medju-zupcaniku u kucistu direktne veze i napravio defekt u kucistu a ja sam to svakako hteo da prepravljam na rucno ukljucovanje pa sam lepo sve pokupovao novo posto je jako malo delova pase. Ostalo mi je da izbacim automatiku ali nikako to da uradim jer mi nije potrebna DV u rikverc. Nabavio sam originalnu flansnu novog tipa ali mi fali jos limena zastita semeringa i jos neke sitnice da resim. Neki su jednostavno zavarili zvezdu na kojoj leze rolnice za tu culu i to je sad direktna veza ali ja necu tako da radim.

---------- Poruka napisana u 22:59 ---------- Prethodna poruka je at 22:56 ----------

Razvodnik moze da se spoji na izlaz na ploci sa leve strane gde ima cep za ulje ali moraju biti poluge podignute do kraja da bi to radilo-kod mene je tako bilo na 567 sa grtalicom ali je plosa hidraulika na traktoru pukla upravo zbog nestrucnog rukovanja i zakazivanja sigurnosnog ventila tako da to ne preporucujem.

Zvezda automatike na 577 DV moze da se okrene naopako pa da vuca samo radi u rikverc :)

Bobo
18-02-12, 23:00
Ocito da nisam pratio... Jer da jesam, ne bih se cudio "k'o tele sarenim vratima"...

Hvala za objasnjenje.

Samo ad se nadovezem. Posto se radi o obicnoj cegrtaljci, tih 5% proklizavanja je upravo ona razlika u vrtnji prednjih i zadnjih tockova koju proizvodjaci propisuju da se postica kad se mjenjaju gume u drugu dimenziju od tvornicke.

techa
19-02-12, 01:11
Koje su dimenzije prednjih i zadnjih guma?

Bubu
19-02-12, 01:23
16.9 R28 i 20.8 R38.

zaregakovo
19-02-12, 08:25
Evo malo da nadopunim ovo oko razvodnika na ploču hidrauluka :na ploču se montira ventil (ventil koji služi da ulje preusmeri da neide u podizni klip nego u razvodnik koji se instalira za potrebno orudje )ventil se montira na mesto pločice koja se nalazi na ploči hidaulika koja spaja cev koja dolazi iz pumpe i povezuje kanal za dotok ulja u podizni klip.Dalje :razvodnik koji se motira mora biti podešen odnosno sigurnosni ventil mora da štiti kako uredjaj (grajfer za djubre ili utovarnu lopatu) šta već montirate na traktor tako i i da štiti pumpu od preopterećenja .Komandne ručice hidraulika :ručica za kontrolu vuče i kontrolu opterećenja moraju biti u maksimalnom gornjem položaju da bi razvodni ventil u pumpi usmerio ulje da nekruži nego neprekidno snadbeva razvodnik koji montirate.da pojasnim ventil koji montirate koristi se sa IMT kosačicama i beračima kukuruza koji imaju hidraulično podizanje hedera, ina če ventil ima široku primenu za ko zna šta još .Dalje :kada se to uradi ploča hidraulika jevan funkcije tako da poluge hidraulika nemaju komandu i nemogu nositi nikakav teret samim tim i poča nema opterećenje i neće doći do loma iste ploče.Zaštitni ventil na razvodniku koji montirate mora biti podešen (podešen na manju vrednost nego sigurnosni na pumpi ) ali ako niste sigurni taj posao poverite nekome ko to zna jer samo tako će te izbeći lom i štetu .Ovo što pišem to mi je u opisu posla mogu pomoći a mogu i da to završim sam.Ima još detalja da netupim više koga zanima neka pusti poruku na PP pa ću sve objasniti.

Kosjerac
19-02-12, 09:17
Ares evo kako je kolega sa Hr foruma rešio tu dodatnu hidrauliku.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20522

Ares630
19-02-12, 09:17
Iz svega ovoga sto sam procitao u ovoj temi doao sam do zakljucka da na imt-u mogu podizne poluge i vanjski dvosmerni cilindar raditi u isto vreme samo ako se ugradi jos jedna pumpa. Dali sam u pravu?

zaregakovo
19-02-12, 09:21
Tačno tako. to je već uradjeno na nekim modelima 549, 565, 577 sa pomoćnom pumpom i dopunskim razvodnikom

danijella
19-02-12, 09:35
A može i ovako.
http://www.youtube.com/watch?v=O-T-1g1cmY4

Ares630
19-02-12, 10:10
Steta sto se nevidi sve kako je odradeno.Mislim da je to skupa varijanta.Ja sam mislio nesto jeftino od delova koje imam.Inace svaka cast,svidja mi se.

zico78
19-02-12, 10:46
Uff.... A bas sam mislio da narucim ovo http://www.jusel.com/upload/foto_13028z.jpg Ok ako niko pre ne otvori temu onda cu ja veceras. MIslim da je to dobra idea za temu novu a i korisna bi bila.
Kao sto rece Matic taj iz ribara s zove Dane a za toga Dragana nisam cuo moguce da i on ima nesto od toga.

Bobo
19-02-12, 11:17
Ova hidraulika je odradjena tako da je skinuta "kornjaca" s poklopca hidraulika i napravljena je kocka od komada plocevine. Covjek je na taj nacin dobio direktno napajenje razvodnika s tri rucice kad podigne "kuglicu" dobije protok ulja a poluge se ne dizu, posto ulje cirkulira samo kroz novi razvodnik. prvom ruckom regulira kolicinu ulja koja ce ici na podizanje poluga (U ovom nacinu rada nema fini hidraulik, samo "plivajuci") a ostale dvije rucke napajaju uljem malcer ili neki drugi prikljucak koji na sebi ima cilindar.

kad zeli orati, ima jedan "T ventil" koji okrene i onda ulje cirkulira normalno i razvodnik gubi funkciju a poluge se podizu preko "kuglice" i radi u fina hidraulika kao sto je i radila prije ugradnje razvodnika.

JE, ovo je vrlo skupo rjesenje ali se covjeku isplatili preurediti IMT traktor, nego kupovati neki drugi pa da u njega jos ulaze pare.

Bubu
19-02-12, 12:37
@zaregakovo

Mislim da si pogresio u jednom delu-kada se koristi tzv. kornjaca tj. uredjaj koji preusmerava ulje onda rucica za kontrolu (desna rucica hidraulika, mala) ne mora biti podignuta da bi ulje kruzilo kroz sistem ali samo u slucaju ako su traktorske poluge bile spustene pre nego sto je kornjaca ukljucena da salje ulje u razvodnik-tada je potrebno samo podici rucicu za podizanje poluga do kraja.

adamov zoran
19-02-12, 13:13
da pitam ponovo koliko treba da budu siroki zadnji tockovi na 577 sa zabicama to jest u kojoj rupi treba da bude granicnik

sinisa1979
19-02-12, 13:38
tada je potrebno samo podici rucicu za podizanje poluga do kraja. Ako sam dobro shvatio tvoj post ti tvrdis da je dovoljno povuci glavnu rucicu (veliku a ne malu) i da ce preko kornjace spoljnja hidraulika raditi? Ako sam pogresno shvatio-izvinjavam se.

Bubu
19-02-12, 13:45
Nasteluj kako ti godi. Nezgodno mi je da idem u supu jer cu se isprljati skroz dok dokucim na kojoj rupi stoji granicnik. Ako bas ne provalis sa slike, otici cu da pogledam. Kod mene je ovako bilo na oba dok nisam na jednog stavio uske tockove.

http://img513.imageshack.us/img513/3994/vladimir004.jpg

(http://imageshack.us/photo/my-images/513/vladimir004.jpg/)

---------- Poruka napisana u 13:45 ---------- Prethodna poruka je at 13:42 ----------

Sinisa, dobro si shvatio. To je u slucaju da se koristi kornjaca i da su poluge spustene u donji polozaj. AKo su poluge negde ne sredini ili vislje onda kad se prebaci kornjaca da tera ulje u razvodnik ili crevo treba podizati i malu rucicu da ulje krene.

blaz
19-02-12, 13:45
Tvornicki bi trebo bit sirok 205cm

zaregakovo
19-02-12, 13:52
@zaregakovo

Mislim da si pogresio u jednom delu-kada se koristi tzv. kornjaca tj. uredjaj koji preusmerava ulje onda rucica za kontrolu (desna rucica hidraulika, mala) ne mora biti podignuta da bi ulje kruzilo kroz sistem ali samo u slucaju ako su traktorske poluge bile spustene pre nego sto je kornjaca ukljucena da salje ulje u razvodnik-tada je potrebno samo podici rucicu za podizanje poluga do kraja.
@ kao što kažeš u jednom delu ........nemora ručica za kontrolu opterećenja da bude podignuta i nebitno je dali su poluge bile dignute ili spuštene ali ima jedan slučaj koji se pokaže u praksi da mora pa je onda i nju neophodno povući tj zavisi dali ručice izvršavaju zadate komande na pozicijama koje su izbaždirane na kvadrantu u suprotnom moraš ga loviti .ili skidati ploču i izvršiti štelovanje da komande rade u opsegu kvadranta.Za one koji neznaju neka pogledaju još jednom oznake i svaka oznaka nešto znači ako radi kako treba nema boljeg i preciznijeg hidraulika od IMTmožeš da ga loviš u milimetar ( još jedno na maloj ručici ostvarujemo veći zadati pritisak koji je potreban da neko orudje radi dok to nije slučaj sa velikom) svi ovi novi traktori tj proizvodjači mogu da se ugledaju na njega to je MAŠINA IPO. Samo što su ga zapustili inženjeri i nisu unapredili to je druga stvar itd.

Bubu
19-02-12, 14:02
Do sada se u praksi pokazalo kod mene da nema veci protok ako se i mala rucica podigne dok su poluge spustene, kornjaca prebacena i velika rucica podignuta.
Inace, kornjaca je namontirana na 577 usled kvara pomocne pumpe hidraulika i tada sam skinuo ventil za udvajanje pumpi.

zaregakovo
19-02-12, 14:10
ne radi se o protoku protok je konstantan ako nemenjamo broj obrtaja motora tj. pumpe.ali zato mala ručica može da zada veći radni pritisak ukoliko neizvršava velika jer na velikoj je opseg zavisno od stanja uredjaja tj kvadranta mah. oko 175 bara dok mala može da dogura i do 200 ako je sve podešeno kako treba sve ove anomalije se drukčije izražavaju koliko je mehanizam kvadranta pohaban odnosno neke operacije izvršava kasnije odnosno ručice treba višlje dizati da odradi ono što bi hteli

Bubu
19-02-12, 14:14
Pri kojem pritisku reaguje sigurnosni ventil?

KAMENI
19-02-12, 14:21
Pa zar nije sigurnosni ventil fabrički podešen na 175 bara ? Kako onda ostvariti veći pritisak ako ventil popušta na 175. nije mi jasno ?

zaregakovo
19-02-12, 14:48
Ako je novi 250 bara što nije slučaj sa ventilima koji su duže u eksploataciji tj upotrebi mogu ranije da propuštaju .

---------- Poruka napisana u 14:33 ---------- Prethodna poruka je at 14:25 ----------

Nemojte da vas brka pritisak sa pucanjem ploče hidraulika . znam šta mislite. ploča puca usled nečeg drugog a ne pritiska kada se izbrazdana osovina sa polugama podigne nasloni se na tanjirasti zupčanik to ga koči i pokret u rikverc je fatalan ploča cvrkne ko staklo.
To sve dolazi od nepodešenog kvadranta .

---------- Poruka napisana u 14:36 ---------- Prethodna poruka je at 14:33 --------

---------- Poruka napisana u 14:48 ---------- Prethodna poruka je at 14:36 ----------

Pa zar nije sigurnosni ventil fabrički podešen na 175 bara ? Kako onda ostvariti veći pritisak ako ventil popušta na 175. nije mi jasno ?
Podizanjem ručice na kvadrantu zadajemo operaciju koju želimo mada je teret taj koji odlučuje koji je pritisak potreban da se željena operacija izvrši što znači (da opet netupim) položaj tj hod polugica ispod ploče koje deluju na razvodni ventil na pumpi nije isti pa sa malom ručicom za kontrolu opterećenja možemo zadati veći pritisak .

KAMENI
19-02-12, 15:20
Evo sad sam gledao u radioničkom uputstvu za 558-560 gde se spominje sigurnosni ventil koji treba da popušta na 172 bara. Krivo mi je što neznam da okačim tu stranicu ovde iako je u PDF formatu. Ja tebi verujem da pumpa može da nagura 250 bara možda i više ali zbog čega fabrika ugrađuje sigurnosni ventil..?
Najbolje bi bilo da na hidro izvod prikopčamo jedan manometar pa da vidimo koliki mu je stvarno pritisak.

vladj
19-02-12, 15:35
Da li neko ima poteznicu za dvoosovinke prikolice za IMT 577 fabricku? Trazi moj komsija da kupi? I ako moze neka slika da bih znao kako to izgleda ?

sinisa1979
19-02-12, 16:19
Do sada se u praksi pokazalo kod mene da nema veci protok ako se i mala rucica podigne dok su poluge spustene, kornjaca prebacena i velika rucica podignuta.
Inace, kornjaca je namontirana na 577 usled kvara pomocne pumpe hidraulika i tada sam skinuo ventil za udvajanje pumpi. I kod mene je zupcasta izbacena pa moram da kipujem prikolicu preko creva koje je paralelno povezano sa hidraulicnim vodom za poluge. I nema sanse da samo sa velikom rucicom iskipujem prikolicu tj koristim samo malu jer sa malom mozes ostvariti pun pritisak pumpe pa koliki god da je. Sa velikom ne mozes jer njen hod otvaranja radnog ventila je kraci i slabije vrsi silu na radni ventil. Dok je kod male rucice veci hod i automatski je i opruga jaca tj rucica vrsi vecu silu na radni ventil i dobijas full pritisak. Zato ako nisi oprezan sa malom rucicom mozes razgurati plocu hidraulike jer ti poluge dodju do kraja i naslone na zvono difa a sa velikom nemozes. A inace krajnji-nazivni pritisak pumpe zavisi od sigurnosnog ventila ukoliko je sve ostalo ok. Znaci trebalo bi da je oko 175-185 bari po fabrickim podesavanjima mada ljudi "dizu" pritisak i na 220-230. To je ono sto je zaregakovo hteo da kaze i u pravu je. Tako da Bubu kod tebe na traktoru nesto nije u redu ako mozes sa velikom-glavnom rucicom za poluge da postignes dovoljan pritisak za npr kipovanje prikolica. Vucna tanjiraca i tako neki potrosaci koji ne zahtevaju velike pritiske oni ce jos mozda i raditi. Ali prikolicu ne bi smelo da mozes iskipovati.... Ustvari sad mi je nesto sinulo... Bubu dal ti kad koristis spoljnju hidrauliku povuces veliku rucicu do kraja,a prethodno otpustis granicnik velike rucice i povuces je vise nego inace?

blaz
19-02-12, 16:41
znaci i bez zupcaste pumpe razvodnik moze radit (kod mene na 577 je izbacena zupcasta pumpa,ali imam razvodnik s 4 izlaza)

Spajki
19-02-12, 16:57
pa jel taj sav svoj 7000e puno jos neispravan,5000e puna kapa
Sad jel sav svoj ili ne to je pitanje a cinjenica je da na taj traktor stavis jos 1500evra za kvalitetan par(kupasti -tanjirasti) i imas traktorcinu od 170 konja koji moze svasta da vuce sa tom snagom.Ne znam sta strano moze da se kupi da je te snage i za te novce.

mirmag
19-02-12, 17:01
Moze raditi,ali ti treba ovo...

http://i41.tinypic.com/34xoz8x.jpg

zaregakovo
19-02-12, 17:02
To što kaže Kameni imam i ja u pdf formatu mada u praksi sam testirao pritiske na pojedinim traktorima testirao ventile pojedinačno kad ih skineš sa pumpe i (knjiga pala u vodu) novi ventil zatim testirao pritisak 250 sumnjao sam i u manometar mada slučaj jednoosovinka IMT nediže nazad 4 tone bez 200 bari na IMT traktoru , 588 šestorednu nodetku nosi na 220 čist primer dva teška orudja nakraju sm se uverio da manometar valja imam četri komada do 10, 60, 250, 400 bara nove marke WIKA sa bornom vodom merim sve i svašta sa njima i radim usluge i nisu me još zeznuli. Blaž a tebi da se izbaci pomoćna pumpa ostaje da možeš raditi sa razvodnikom ali će ti raditi i poluge to stvara malo problema u radu koji možeš rešiti ugradnjom ventila na ploču to ima u prethodnim postovima .

---------- Poruka napisana u 17:02 ---------- Prethodna poruka je at 17:01 ----------

Tako je evo ja kuckam a Mirmag je okačio sliku BRAVO:

577
19-02-12, 18:36
Bravo Mirko! :)

Bobo, ocigledno nisi pratio kad sam pisao a pisao sam par puta o tome.

Samo kod 577 DV (s' pocetka proizvodnje), kod 579 i kod 589 sto znaci modeli od pre 30 i malko vise godina je bila automatska prednja vuca s' tim da automatika nije u ukljucivacu koji se nalazi namontiran za zadnji most kao veza zadnjeg diferencijala sa prednjim mostom vec je tu direktna veza zupcanika i vratila a automatika se nalazi u 'culi', flansni ili kako god je nazvali na prednjem mostu i ona je najobicnija jednosmerna spojka koja je konstruisana da proklzine ako se ne varam u slucaju pomenutih traktora na 5% proklizavanja.

Ja jesam stavio ukljucivac umesto direktne veze na zadnjem mostu ali napred nisam dirao nista. Zamenu sam morao da uradim posto mi se razisao iglicasti lezaj na medju-zupcaniku u kucistu direktne veze i napravio defekt u kucistu a ja sam to svakako hteo da prepravljam na rucno ukljucovanje pa sam lepo sve pokupovao novo posto je jako malo delova pase. Ostalo mi je da izbacim automatiku ali nikako to da uradim jer mi nije potrebna DV u rikverc. Nabavio sam originalnu flansnu novog tipa ali mi fali jos limena zastita semeringa i jos neke sitnice da resim. Neki su jednostavno zavarili zvezdu na kojoj leze rolnice za tu culu i to je sad direktna veza ali ja necu tako da radim.

---------- Poruka napisana u 22:59 ---------- Prethodna poruka je at 22:56 ----------

Razvodnik moze da se spoji na izlaz na ploci sa leve strane gde ima cep za ulje ali moraju biti poluge podignute do kraja da bi to radilo-kod mene je tako bilo na 567 sa grtalicom ali je plosa hidraulika na traktoru pukla upravo zbog nestrucnog rukovanja i zakazivanja sigurnosnog ventila tako da to ne preporucujem.

Zvezda automatike na 577 DV moze da se okrene naopako pa da vuca samo radi u rikverc :)

Zanimljivo zato meni bas i ne pali prvu vucu nekad upali ali rijetko...
Iako covjek nikad nije imao lomova s njom niti ja.
Ali rado bi rucno pa cim bude viska vremena pa kad budem radio ja poslikam ..
Inače nisam znao za to na prvom mostu da jos ima..

Bubu
19-02-12, 18:44
Sinisa, ja imam kornjacu kao na fotki koju je Miroslav okacio. Postupak dizanja, kipovanja ili kako god glasi da prvo prebacim kornjacu da ulje usmerava u razvodnik i onda podignem veliku rucicu do kraja. Ako mi je potreban razvodnik kad su mi poluge podignute onda prebacim kornjacu da tera ulje u razvodnik i onda dignem malu rucicu do kraja.

Na 577 DV nemam ni pomocnu pumpu ni kornjacu i njime kad kipujem, koristim samo malu rucicu.

zaregakovo
19-02-12, 19:53
@ baš tako isterasmo mačku iz džaka Bubu je to krunisao samo da dodam to je traktor samo takav kad je sve je ispravno još pogotovo kada je sa prednjom vučom ( imo sam problema sa pomoćnim pumpama koje su pucale i pronašo sam rešenje da se dalje to ne dešava investicija skoro da ne košta 500 dinara) kad imaš pomoćnu pumpu i pomoćni klip radi super.

Bubu
19-02-12, 20:03
Pomocna pumpa puca zbog nosaca pumpe. to se kod mene desilo na obicnom 577 jer se taj traktor bas naradio, pogotovo sa kardanom gde su nutevi pojedeni na pola. DV je stigao polovan bez pomocne pumpe a ja nisam imao ambicija da je namontiram jer mi nije bila potrebna.

Resenje pomocne pumpe je najbolje od 'novog tipa' pumpa pomocne hidraulike i crevo u kucistu, dupla nipla pored pomenute za povratni vod i problem vecno resen.

lisnik
19-02-12, 20:05
da pitam ponovo koliko treba da budu siroki zadnji tockovi na 577 sa zabicama to jest u kojoj rupi treba da bude granicnik

http://img862.imageshack.us/img862/7663/414201190403pm.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/862/414201190403pm.jpg/)

sinisa1979
19-02-12, 22:23
Sad me podseti.... Lisnik da nemas mozda i katalog od 588? Treba mi kataloski broj od ovog dela,ne znam od kojeg modela stima. A meni treba za 588. Vazi za sve! Ko ima podatke o tom modelu ili zna gde mogu to da izbunarim ,molim ga nek mi javi. Hvala! http://img189.imageshack.us/img189/549/p2180158m.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/189/p2180158m.jpg/)

zaregakovo
19-02-12, 22:55
To mu dodje kako piše kod mene posredno vratilo za menjače sa deset brzina kat. br. 54703301 ona nosi zupčanik 2/7 23 zuba i 3/8 30 zuba ovo iz kataloga to mu dodje u 567 ako odgovara broj zuba paše i ona @ nemam menjač od njega

sinisa1979
19-02-12, 23:02
Žare 588 sa tri + tri brzine.... Mislis da je isto kao i od 577 sa pet+pet brzina? Ili imas katalog za 588? Inace da tako se zove pronasao sam i ja njen pravi naziv. Šuplje posredno vratilo. Ali kad pogledas u Jusel-ovom cd-u pronacices jos i 532.03.301 i 532.23.301 koji su barerm meni na oko isti....

zaregakovo
19-02-12, 23:16
ima u juselu u šapcu cena 8140 plus pdv kod njih se vodi pod kataloškim brojem za 540 verovatno je to to

---------- Poruka napisana u 23:07 ---------- Prethodna poruka je at 23:05 ----------

NE ipak nije to što sam mislio sad vidim i ja a kažeš menjač tri plus tri evo idem prelistati

---------- Poruka napisana u 23:16 ---------- Prethodna poruka je at 23:07 ----------

opet samo od 567 ali menjač tri plus tri kat.br.5603300 to nemaju najbolje nazovi njih traži milenka sa njm se možeš doro objasniti

lisnik
19-02-12, 23:22
[QUOTE=sinisa1979;462661]Sad me podseti.... Lisnik da nemas mozda i katalog od 588? Treba mi kataloski broj od ovog dela,ne znam od kojeg modela stima. A meni treba za 588. Vazi za sve! Ko ima podatke o tom modelu ili zna gde mogu to da izbunarim ,molim ga nek mi javi. Hvala!

To vratilo je isto i kod vecine IMT-ova.Bitno je da je mjenjac 6 brzina.Sifra za IMT 560 je 56003300
I pase ti sto posto.

sinisa1979
19-02-12, 23:25
Milenka? Imaju one tamo i muskog sveta? Do sada u Juselu sam uvek sa zenama pricao ..... Inace 567 ima menjac od 577 tj 5+5brzina. Jedino ako stima od 558 ili 560.... U svakom slucaju hvala! Lisnik druze 533 nemaju svi dvostepeno kvacilo i samim tim nemaju donju kardansku osovinu koja prolazi kroz ovakvo kao sto je moje suplje vratilo. Slicno vazi i za 542 i 577 kod njih je petostepeni menjac pa mislim da nece stimati. A ako pogledas moj prethodni post videces da sam tamo napisao neke kataloske brojevekoje sam pronasao u Juselu i koji pocinju sa 532 sto ce reci da verovatno idu u 539 ili 540... Pa mi se opet nesto ne svidjaju.... Ali ovaj tvoj kataloski broj 560.03.300 mi nekako najpribliznije zvuci i mislim da je to to! Kada sam uzimao gornje kardansko suplje vratilo onda mi je prodavac rekao da je kat. broj 560-nesto. I dosta stvari stima od 560-ke. Tako da mislim da bi to moglo biti to! Hvala svima!

zaregakovo
19-02-12, 23:31
moguće lako da je isto za sve smo nalazim drukčiji odnos zuba na zupčanicima u drugim modelima nemam pojma gde zaturi 577 578 588 menjače

---------- Poruka napisana u 23:31 ---------- Prethodna poruka je at 23:26 ----------

Milenko alfa i omega. eto ja sam ovo gledo u katalogu 560 DV i 567 DVdržo u ruci nisam pa nisam siguran ali je moguće kao što kaže Lisnik

lisnik
20-02-12, 00:36
Otiđi u prodavnicu i trazi to vratilo od 539 .Usporedi ga sa svojim vratilom i vidjeces da pase i od 539.Jedino je moguce da postoji neka druga izvedba zupcanika od onih koje sam ja radio,a to cisto sumnjam.Razlicite izvedbe zupcanika sam dosad vidio na 558.On ima vise verzija spojnickih osovina(ulazno vratilo).Imam komplet mjenjac od tog traktora pa cu ti sutra malo poslikati.

http://img706.imageshack.us/img706/8716/imgp0081a.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/706/imgp0081a.jpg/)

adamov zoran
20-02-12, 18:39
imt560 sa tri brzine nosi to vratilo imas u divosu polovnih menjaca pogledaj na kupujem prodajem

ciobu
20-02-12, 22:11
Ako se nevaram u ovoj temije kolega Bobo rekao kako bi na svoj traktor stavio veci motor a pogledajte ovu kombinaciju jako je zanimljiva.
Pozdrav
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=MmmFHxI5tF4" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=MmmFHxI5tF4 (http://www.youtube.com/watch?v=MmmFHxI5tF4)

sinisa1979
20-02-12, 22:16
Narucio sam danas u jednoj firmi u Zemunu jer su u Juselu bili ....... Recimo nesigurni. Kataloski broj za 588 suplje posredno vratilo je 560.03.301 ( 300 je za vratilo bez unutrasnjeg igllicastog lezaja) i ukupna duzina mu je 276mm a na fergusonu je identicno vratilo stim da je duze par mm. Nisam smeo da uzmem to jer nisam bio siguran dal cu ga moci ustimati ali i sam kvalitet je presudio (RTD). E sad dobro ce biti ako mi iz Zemuna stigne original imt vratilo kao sto je receno preko telefona. Jer ako stigne kao i ono iz Jusela onda sam duplo vise platio istu robu! Covek se uci dok je ziv pa opet glup umre. Hvala svima na pomoci!

Bobo
20-02-12, 22:16
Ovaj (sad pokojni) britanac je postao poznat po tim svojim kombinacijama.. ima ih 10-ak ako se ne varam od raznih bezinaca pa do ovakvih ogromnih motora u malim traktorima... Ima na youtube jos takvih clipova.

Ja sam se htio igrati s motorima na mojim traktorima, ali se mom ocu to nije cinila kao dobra ideja u to vrijeme, pa je sve ostavljeno kako je i bilo.

lisnik
21-02-12, 01:07
Narucio sam danas u jednoj firmi u Zemunu jer su u Juselu bili ....... Recimo nesigurni. Kataloski broj za 588 suplje posredno vratilo je 560.03.301 ( 300 je za vratilo bez unutrasnjeg igllicastog lezaja) i ukupna duzina mu je 276mm a na fergusonu je identicno vratilo stim da je duze par mm. Nisam smeo da uzmem to jer nisam bio siguran dal cu ga moci ustimati ali i sam kvalitet je presudio (RTD). E sad dobro ce biti ako mi iz Zemuna stigne original imt vratilo kao sto je receno preko telefona. Jer ako stigne kao i ono iz Jusela onda sam duplo vise platio istu robu! Covek se uci dok je ziv pa opet glup umre. Hvala svima na pomoci!

Moja kolekcija vratila.

http://img689.imageshack.us/img689/6726/dsc03801f.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/689/dsc03801f.jpg/)

sinisa1979
21-02-12, 01:10
A sunce ti kalajsano! Cist dokaz kako brdoviti predeli unistavaju traktor.... Meni se cini da to ovde kod nas nije niko menjao osim mene. A nas traktor je 36godina.... Ne znam sta da kazem.... A to su sve ista vratila tj od istog traktora ili..... ?

Bubu
21-02-12, 01:52
Ja sam menjao na oba 577 to suplje vratilo samo zato sto je taj zupcanik od prve koji je izjedina sa vratilom na jednom bio malko okrnjen a na drugom ivice zuba olizane ali je u prvom slucaju menjac izdrzao oko 12000 radnih sati a u drugom se ne zna posto je traktor kupljen polovan iz firme ali bez 5000-6000 radnih sati nije. Menjaci nisu rasklapani prvenstveno zbog toga.

sinisa1979
21-02-12, 09:28
Ja sam menjao na oba 577 to suplje vratilo samo zato sto je taj zupcanik od prve koji je izjedina sa vratilom na jednom bio malko okrnjen a na drugom ivice zuba olizane. A nama je menjac turpijo u prvoj samo tako. Onda mozes zamisliti kako izgleda zupcanik i koliko je rs napravio..... Eeee nikad vise taj kvalitet delova..... I ne samo u imt-u nego i u ostalim traktorima....

577
21-02-12, 12:21
Što se događa kad to vratilo ode zna izbacivat iz brzina jer meni se na 533 događa da pod opterećenjem izbaci .
Iako traktor ima oko nekih 7000 radnih sati nikad niš nije dirano oko mjenjača niti hidrulika sve funkcionira super...
Sad jedino to počelo nekad izbaci..

paga
21-02-12, 15:00
Кренуло је:
http://www.imt.co.rs/Vesti.php

(http://www.imt.co.rs/Vesti.php)Одлазе две пећи за каљење и израду зупчаника.
Припрема пред ликвидацију.

sinisa1979
21-02-12, 15:35
Što se događa kad to vratilo ode zna izbacivat iz brzina. Iz brzine ili reduktora? Tesko da je iz brzine....

lisnik
21-02-12, 20:06
A sunce ti kalajsano! Cist dokaz kako brdoviti predeli unistavaju traktor.... Meni se cini da to ovde kod nas nije niko menjao osim mene. A nas traktor je 36godina.... Ne znam sta da kazem.... A to su sve ista vratila tj od istog traktora ili..... ?

Ova vratila su sva ista.Izvađena su iz razlicitih IMT-ova.533,539,540,560 itd.Zato i znam da su kod svih ovih 3+3 brzine ista i pasu na tvoj traktor.

Bubu
21-02-12, 20:12
@lisnik

Da li su zupcanici kompresora kod 560/565 sa hidraulicnim volanom i kod Rakovice 65 isti odnosno da li moze pumpa od Rakovice 65 da se namontira sa postojecom spojkom ili moram da menjam i zupcanik kompresora na IMT 567?

lisnik
21-02-12, 20:19
Što se događa kad to vratilo ode zna izbacivat iz brzina jer meni se na 533 događa da pod opterećenjem izbaci .
Iako traktor ima oko nekih 7000 radnih sati nikad niš nije dirano oko mjenjača niti hidrulika sve funkcionira super...
Sad jedino to počelo nekad izbaci..

Trebao bi iskakati iz reduktora.Problem je na vratilu na kojem je gornji snop zupcanika.Ostete se zubi oznaceni crvenim na slici.Problem je sto zupcanik reduktora na njih uklapa nekih 5-6 mm .

http://img815.imageshack.us/img815/3305/imgp0090jf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/815/imgp0090jf.jpg/)

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:13 ----------

Imam ja i povecu kolekciju zupcanika iz mjenjaca IMT.Ebo jedan dio kolekcije.

http://img263.imageshack.us/img263/9362/dsc03810h.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/263/dsc03810h.jpg/)

---------- Poruka napisana u 20:19 ---------- Prethodna poruka je at 20:15 ----------

@lisnik

Da li su zupcanici kompresora kod 560/565 sa hidraulicnim volanom i kod Rakovice 65 isti odnosno da li moze pumpa od Rakovice 65 da se namontira sa postojecom spojkom ili moram da menjam i zupcanik kompresora na IMT 567?

Trebali bi biti isti.

sinisa1979
21-02-12, 21:48
Ova vratila su sva ista.Izvađena su iz razlicitih IMT-ova.533,539,540,560 itd.Zato i znam da su kod svih ovih 3+3 brzine ista i pasu na tvoj traktor. E jbg druze verujem ja tebi! Ali imam lose iskustvo sa tim isto je-stima! Zato kad sam video u Juselu 3 razlicita kataloska broja,sa po 3 razlicite cene,pa mi i ti posaljes cetvrti kat broj,a u zemunu mi prodavac kaze da nisu ista vratila, da je razlika u svega par mm izmedju 539-588.... A ja sta cu narucio u Zemunu. Da sam uzeo vratilo i otisao u prodavnicu traktorskih delova ovde kod nas u Suboticu,da uporedim vratilo kao sto si predlozio,platio bih ga ko Grcku! Ne bih imao obraza da se okrenem iz prodavnice kada bi prodavac stavio deo na pult. A kostao bi ko tri vratila u juselu... Evo jedan primer kako deru za delove u Su. : U juselu tafe set za reparaciju pumpe hidraulike za 539,558 je jeftiniji za ~5500din! A imamo i jednog lika na pijaci koji isto tako dere! Duga je to prica!

577
21-02-12, 22:01
Iz brzine ili reduktora? Tesko da je iz brzine....

Pa jednoi drugo zna ...
Vise iz reduktora a onda ako reduktor drži onda jedanput izbaci iz prve samo vidis u drugoj tanjuranje nista nego prvom izbaci...
A sad 577 radi on radi sad lagane poslove i na njime ne izbacuje.
Traktor je inače bio dosta opterećivan znao je voziti velike terete a koliko je i star niš čudno.
Jedan od boljih imt traktora susjed ima ursusa 355 i moj 533 je vise sati natukao i njemu je prije motor vrisnuo nego meni to mi sve govori da je 533 jako dobar traktor.

[QUOTE=lisnik;464243]Trebao bi iskakati iz reduktora.Problem je na vratilu na kojem je gornji snop zupcanika.Ostete se zubi oznaceni crvenim na slici.Problem je sto zupcanik reduktora na njih uklapa nekih 5-6 mm .

http://img815.imageshack.us/img815/3305/imgp0090jf.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/815/imgp0090jf.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us/)

---------- Poruka napisana u 20:15 ---------- Prethodna poruka je at 20:13 ----------

Imam ja i povecu kolekciju zupcanika iz mjenjaca IMT.Ebo jedan dio kolekcije.

http://img263.imageshack.us/img263/9362/dsc03810h.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/263/dsc03810h.jpg/)

I mislio sam da je on koliko otprilike košta bilto bilo bolje polovno uzet da je naci dobro ili ako ima orginal negdje da se kupi.

zico78
21-02-12, 22:08
ja menjo na 560 i nije stimalo od 539 kraca za 4.mm neki su mi majstori tvrdili da nema veze sto je kraca moze da se ugradi
ali ipak naso sam orginal

KAMENI
21-02-12, 22:15
lisnik

Trebao si one slike okačiti u temu: šaltanje nesinhronizovanih menjača sa obrazloženjem ta je to slika i prilika nestručnog šsltanja!:lol::lol:

NIDŽA
22-02-12, 13:31
Pre bih rekao da su ovi zupcanici sa slike zamenjeni zbog hiljada i hiljada radnih sati, nego zbog nestrucnog saltanja....
Kod IMT-a je jednostavan menjac i lako se salta, nije to neki tamo rus.......:lol:

adamov zoran
22-02-12, 15:06
a mozda lisnik to menja samo da skuplje naplati ruke sala

sinisa1979
22-02-12, 15:16
Kod IMT-a je jednostavan menjac i lako se salta, nije to neki tamo rus.......:lol: Uf ovo je i mene zabolelo.... Lisnik se verovatno ogradjuje od eventualnih reklamacija pa i ono sto je malo sumnjivo,menja. Bravo,tako i treba! Koliko se da videti sa slike ima tamo i solidnih zupcanika. Ali zasto kaljati ime i svoju reputaciju i stvarati sebi dupli posao?

NIDŽA
22-02-12, 18:31
Uf ovo je i mene zabolelo.... Lisnik se verovatno ogradjuje od eventualnih reklamacija pa i ono sto je malo sumnjivo,menja. Bravo,tako i treba! Koliko se da videti sa slike ima tamo i solidnih zupcanika. Ali zasto kaljati ime i svoju reputaciju i stvarati sebi dupli posao?

Ima solidnih ali ni jedan nije ispod 6-7 hiljada sati sigurno.
A ovo za rusa nema sta da boli, ja se samo salim, naravno..... ::super::

KAMENI
22-02-12, 18:42
NIDŽA

Nidžo nemoj da me sekiraš, neću ti vratiti kolica za grlo.....
U pravu si što se tiče IMT-a, lako se šaltaju a još lakše zakrče ako nestručno to radiš!!!::000::

fiat615
22-02-12, 20:48
Jesti ga ovaj sredio
http://images.avto.net/5604485/1_530.jpg

lisnik
23-02-12, 00:16
Ljudi ovo su sve polovni ispravni zupcanici.Moje misljenje je da su bolji od danasnjih novih zupcanika sto sam se uvjerio u par slucajeva.

sinisa1979
23-02-12, 00:32
I ja verujem da su bolji!

Šanana
23-02-12, 09:16
Evo i mog IMT-a 565 Lkl{{
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1264.jpg
Uradio sam mu i prednje blatobrane...
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1266.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1267.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1268.jpg
I dobio je još nešto dodatnih radnih svetala...
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1757.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1759.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1764.jpg
http://i286.photobucket.com/albums/ll88/mmatija/matija2012/Slika1767.jpg

NIDŽA
23-02-12, 11:56
@ KAMENI
Ja i zaboravio za kolica...... :-X dobro si me podsetio da su kod tebe, jer bi za mesec dva iso po avliji i trazio ih ko blesav.
Svaki menjac ce da zakrci kad nestrucno radis sa njim. Pre ili posle.

PKB
23-02-12, 12:02
Koje ti je godiste 565 kako si zadovoljan sa njim ??

Neško
23-02-12, 12:14
Na koliko se može sužiti traktor IMT 533-539 najmanje a da se ne rade nikakvi radikalni zahvati, znači samo ono što je fabrika predvidila?
Da li se to isplati raditi i koliko se time dobije u odnosu na standardnu širinu, da li smeta traktoru to sužavanje (trpe li pojedini dijelovi veće opterećenje nego inače)?

Šanana
23-02-12, 12:17
565 je 1989. god...a čuj naradio se dosta u ovih 23 godine.
U samom početku je bilo puno problema sa tim traktorom, kad smo ga novog kupili, curio je ko rešeto, to je više puta bio kalan i sve dok nije stavljen semering na zvono je curio.
Mijenjane su lamele, hidraulik je bio nešto sitno slagan, a što se tiće mjenjača, nikad ništa, odličan je mjenjač, jedino šta mogo krči kako god da ga šaltaš, uvijek malo zakrči...no to majstori vele da je normalno za njih...
Na motoru nikad nije još ništa dirano, ali sad je zreo za generalnu...nema snage više i kadi i neče baš da ide...čudne zvukove ispušta.
Bila je reparirana PVP i stavljene su nove dizne....no vjerojatno je glava dobila, možda je i pukla gdje...sve me strah krenuti otvarati jer neznam što me čeka.

577
23-02-12, 12:25
Mislim da se nemaš čega bojat ja sam svoga otvarao bio isto.
Traktor je bio u zadruzi pa onda je kupio ga covjek koji radi 300 jutara zemlje , onda drugi pa tek ja.
Rađena jedna generalna traktor ima preko 10000 sati.
Uglavnom radio sam glavu ventile uredio i brtve gornji dio i bosch pumpu motor ima slabiju kompresiju ali pali i ide ko metak svejedno...

PKB
23-02-12, 12:41
Ma werowatno su ti stariji modeli ok ,ja sam radio sa 2004 g god 565 p prototip krs nad krsewima 539 bilo koji stariji sa ulice i taj traktor mislim da bi ga pojeo 539 .

Šanana
23-02-12, 13:01
Mislim da se nemaš čega bojat ja sam svoga otvarao bio isto.
Traktor je bio u zadruzi pa onda je kupio ga covjek koji radi 300 jutara zemlje , onda drugi pa tek ja.
Rađena jedna generalna traktor ima preko 10000 sati.
Uglavnom radio sam glavu ventile uredio i brtve gornji dio i bosch pumpu motor ima slabiju kompresiju ali pali i ide ko metak svejedno...

Karike i ležajeve nisi mjenjao??
U kakvom je stanju bila radilica?

Matic
23-02-12, 13:01
Gospodine PKB izbacite četerski stil pisanja sa foruma.Ovde je zabranjeno tako pisati pa se toga pridržavajte.Pišite lepo kako bog zapoveda iliti po Vuku piši kao što govoriš a čitaj kako je napisano.

Šanana
23-02-12, 13:10
A evo i mog IMT 540 sa original FIAT motorom. 1977. god.
Lani sam ga komplet reparirao, zamjenjene su lamele i sređena je korpa kvačila, hidraulik, mjenjač i motor netaknuti od dana proizvodnje.
Što se tiće servisa, stavljena nova BOSCH pumpa, nova AC pumpa i dizne, te je prije 20-tak god. mjenjan dihtung glave motora, ostalo netaknuto, a ima oko 13.000 rh
Sad samo čekam nove zadnje gume.
http://img21.imageshack.us/img21/4056/slika1708.jpg
http://img268.imageshack.us/img268/2415/slika1716.jpg
http://img706.imageshack.us/img706/6272/slika1717.jpg

Attila
23-02-12, 13:19
Lepo sređen traktor ali meni se ne sviđa što ima tako kratak auspuh, ne smeta vam kako dimi jer ovako po slikama završava se u visini glave vozača.

lisnik
23-02-12, 13:22
Lijepo ocuvan traktor.Svaka cast...

Neško
23-02-12, 13:49
Koja je minimalna širina traktora 533-539 koja se može postići premontiravanje zadnjih felgi i prednjeg mosta?
Na koliko se može ovaj traktor suziti minimalno bez nekih radikalnih rezova?

Šanana
23-02-12, 13:53
Lepo sređen traktor ali meni se ne sviđa što ima tako kratak auspuh, ne smeta vam kako dimi jer ovako po slikama završava se u visini glave vozača.
Hvala...
Auspuh sam stavio tako kratak baš po mojoj želji, a što se tiće dima, nemam ama baš nikakvih problema s tim...sve je kako treba>:({

dukej
23-02-12, 14:10
http://img706.imageshack.us/img706/6272/slika1717.jpg

Mi smo davno imali takvog, doduše sa kabinom. Kod nas je bio 11 godina i nikad nikakav kvar nije imao. Sa IMT 756.2 plugom je bio idealna kombinacija. To je bio prvi traktor na kom sam se učio da radim zemlju. (Imali smo pre njega 533 ali sam tad ja bio još mali za traktor.) Posle (mislim 88. god.) ga je ćale menjao za Rakovicu 65, bojao se zbog dobavljivosti delova za Fiatov motor u to vreme. Ni dan danas ne mogu da prežalim taj traktor...

malaksalo
23-02-12, 15:22
@PKB.Ti 565 sto si terao morali su da budo krsevi.Upalili ste ih kada su dotarani iz fabeike u prolace i ugasili ste ih u decembru kada je zavrsena setva psenice.Kakvi god da su raspali bi se.Pogptovo sto su sve strucnjaci terali,video sam.

Šanana
23-02-12, 18:46
IMT nije loš traktor, samo treba volje i živaca oko njega, imamo 3 komada doma, samo da su se malo inžinjeri potrudili više i dali mašte i stavili neka izboljšanja na određene pozicije, IMt bi se i dan danas masovno proizvodio...ako se stanje u državi i poljoprivredi sredi...ja budem opet kupio IMT-a...577 ili 587 DV...i teraj...ja volim te traktore.

lisnik
23-02-12, 19:19
Koja je minimalna širina traktora 533-539 koja se može postići premontiravanje zadnjih felgi i prednjeg mosta?
Na koliko se može ovaj traktor suziti minimalno bez nekih radikalnih rezova?

Evo ti podaci.

http://img837.imageshack.us/img837/6122/414201190326pm.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/837/414201190326pm.jpg/)

ciobu
23-02-12, 19:47
Lani sam ga komplet reparirao, zamjenjene su lamele i sređena je korpa kvačila, hidraulik, mjenjač i motor netaknuti od dana proizvodnje.
Što se tiće servisa, stavljena nova BOSCH pumpa, nova AC pumpa i dizne, te je prije 20-tak god. mjenjan dihtung glave motora, ostalo netaknuto, a ima oko 13.000 rh

Kako sipas ulje u motor?

577
23-02-12, 21:23
Karike i ležajeve nisi mjenjao??
U kakvom je stanju bila radilica?

Nisam nis jos delat cu kad skupim pare....Lkl{{
Nasao sam orginal perkins dijelove za 600 eura sve.
Karike su 800 kn perkins za s 44 motor, inače motori su super dok je leden oči ti pojede dim kompresija je lošija al pali zimi i nema što.
Te traktore treba znati samo dobro održavat i ne stavljat kojekakve dijelove.

danijella
23-02-12, 22:33
Danas kupio filtere za ventilacioni sistem od 577P koje mi fabrika nije ugradila.@ ciobu neodgovara mi ovaj sekundarni filter za 577P al sam ga ugradio u stari 577,i dalje neznam koji mi treba za ovaj novi traktor. http://i40.tinypic.com/33majyw.jpghttp://i43.tinypic.com/14020z.jpghttp://i41.tinypic.com/15q1zc4.jpghttp://i42.tinypic.com/o06w0g.jpgOvaj najveći je od 577P a ovaj Manji je od 577 i sad sam mu dodao i ovaj najmanji i odgovara mu.

MONTOYA
23-02-12, 22:49
meni bi trebao taj indikator zaprljanosti filtera ali takav elektro

Bobo
23-02-12, 22:53
Danijella, zar nije jednostavnije otvoriti haubu i izvaditi filter, nego skidati komplet kuciste filtera?

danijella
23-02-12, 23:01
MONTOYA ima to da se kupi,prilično su pouzdani.@Bobo jeste jednostavnije al imam na traktoru prednji utovarivač pa ima jedna cev popreko koja mi smeta i zapinje hauba za 2-3 cm. pa mi jednostavnije ovako nego da odšrafljujem tu cev.Nego zna li neko koji ide sekundarni filter u ovaj veliki 14.29.43/20.

Šanana
23-02-12, 23:44
Kako sipas ulje u motor?
A sipam na merač, pošto je čep gore ispod rezervara.

Nisam nis jos delat cu kad skupim pare....Lkl{{
Nasao sam orginal perkins dijelove za 600 eura sve.
Karike su 800 kn perkins za s 44 motor, inače motori su super dok je leden oči ti pojede dim kompresija je lošija al pali zimi i nema što.
Te traktore treba znati samo dobro održavat i ne stavljat kojekakve dijelove.
A ti to pričaš za 577 ??
Ja mislio da ti pričaš isto o 565 :)

Još jedna slika 540 Lkl{{
http://img9.imageshack.us/img9/8936/slika1743.jpg

Navodno da taj FIAt motor na tom 540 razvija 54 KS pri 2600 okr, e sad koliko stvarni daje konja na tom traktoru neznam, ali da je jači u odnosu na običan IMR M33 motor, puno je jači, usudio bih se reči da ima sigurno oko 50 ks.
Motor je isti ko na traktorima FIAT serije 500/540, oznaka 8035.02, klip 100x110

razarach
24-02-12, 07:33
Još jedna slika 540 Lkl{{
http://img9.imageshack.us/img9/8936/slika1743.jpg

Šanana, svaka čast na pedantnosti, ovo je Odličan traktor, ja volim videti tako...

Šanana
24-02-12, 09:12
Nakupi se dosta posla ako se želi baš srediti u detalje...a detalja stvarno ima svuda...dok se samo setim koliko sam samo vremena izgubio na provlačenje nove instalacije...više od dva dana.
Ima i još tu posla oko traktora da se baš sredi do kraja, budem to preko leta probao finiširati!

Gedeon
24-02-12, 13:09
Pozdrav svima! Planiram da zamenim 558 negde na leto ili jesen za neki jaci traktor od 70 do 90 ksb. Po mom ukusu to bi bio imt 577 ali stari tip zbog cene pre svega pa me zanima koliko trosi goriva i moze li na stari imt 577 da se nabaci nova kabina bez neke prepravke posto je ova nova sa odignutim patosom i sa manje buke. Ako neko zna koja bi bila cena za polovnu ili novu i ko je proizvodi pa da se sam raspitam o ceni!
Izvinjavam se ako je vec bilo reci o ovoj temi ali nisam mogao da ih nadjem posto ima bas dosta stana!

A evo i slike mog 558.
http://www.dodaj.rs/f/1K/zx/16q4KNgV/slika0654.jpg

Matic
24-02-12, 14:49
2.000 eura je nova kabina komplet sa limarijom i ugradnjom.Mala privreda ne fabrička.

zombie_666
24-02-12, 17:59
IMT 558 + kabina od Torpeda :)

http://i39.tinypic.com/34p1bir.jpg

Matic
24-02-12, 18:05
Ne znam kako vama ostalima izgleda ali meni je ružan kao najgori gabor.

MONTOYA
24-02-12, 18:07
al ga je skarabudžio :lol:

Bobo
24-02-12, 18:08
Radi se o 555 ;)

zombie_666
24-02-12, 18:08
Nema šta, jedan od najružnijih koje sam vidio:

http://i41.tinypic.com/vwy07b.jpg

KAMENI
24-02-12, 18:09
zombi

Koji je ovo motor na ovom 558? M-34 nije, ili je takozvana "landina" ?

Sad se vidi sa ove slike, pa to je 555 !

zombie_666
24-02-12, 18:11
Bobo kaže da je to IMT 555, ja stvarno ne znam :)

RatkoPa
24-02-12, 18:14
Nije mnogo ruzan kad napolju duva vetar i hladno je,ali gore resena vrata na traktoru nepostoje.Kad je vetar nit mozes da udjes nit da izadjes

zombie_666
24-02-12, 18:16
Mislim da je u ovaj traktor teže ući nego u starog Belarusa sa malom kabinom, i to sa desne strane (gdje nema merdevina ;) )

RatkoPa
24-02-12, 18:19
Kod nas u selu je devedesetih godina bila moda da svaki 560 dobije kabinu od Torpeda i volan od Mecke 123-ke,ziva smejurija.Ostao je jos samo jedan,ostali su prodati

Bobo
24-02-12, 18:22
Samo kolo volana od mecke ili kompletan servo?

Torpedu kabinu ne odobravam, a ako se radi samo o kolu volana na original puz, ne odobravam ni to, jer je na mecki manji volan nego na 560, pa je samo teze motati volan... Naravno, ako nema hidraulicni.

RatkoPa
24-02-12, 18:25
Samo kolo volana jer orginal volan IMT je veliki i nemoze da se stavi kabina od njega
Ljudi su sve ruke izgulili na ono sto se otvara prednja sofersajbna jer je i od mecke volan blizu toga

lisnik
24-02-12, 19:09
Bobo kaže da je to IMT 555, ja stvarno ne znam :)

Kod mene ga jos zovu Roda ili Galeb.

Gedeon
24-02-12, 19:33
2.000 eura je nova kabina komplet sa limarijom i ugradnjom.Mala privreda ne fabrička.
Mnogo je skupo, za te pare cu je napraviti sam po nacrtu. Ili cu te dve hiljade dodati i kupiti mladji traktor i nemam tu peripetiju.

577
24-02-12, 19:58

Pa jel to ona linija p ili ona od 88 godine..

---------- Poruka napisana u 21:58 ---------- Prethodna poruka je at 21:51 ----------

[QUOTE=Šanana;466195]A sipam na merač, pošto je čep gore ispod rezervara.

A ti to pričaš za 577 ??
Ja mislio da ti pričaš isto o 565 :)

Da za 577 a neznam ima taj i za 565 ali nisam pito ima zamjenske meni nudio a sad jedino da je pitat dali ima i za 565 a mozda i ima.
Vidis nemogu naci broj inače moto mariner se zove trgovina iz rijeke bilo na njuskalu.

Matic
24-02-12, 21:19
Ni jedna ni druga linija.Ovo pravi jedan tip po svome nacrtu.Slične su onima sa kraja 80-ih.

dejan 77
24-02-12, 21:36
Ma mozes da stavis jos kolko oces ako ne ojacas zadnji deo neces imati traktor,to je prejak motor za tu sasiju jer posle zupcanika ide krivljenje truba itd.

idklecin
24-02-12, 21:42
Sad jel sav svoj ili ne to je pitanje a cinjenica je da na taj traktor stavis jos 1500evra za kvalitetan par(kupasti -tanjirasti) i imas traktorcinu od 170 konja koji moze svasta da vuce sa tom snagom.Ne znam sta strano moze da se kupi da je te snage i za te novce.
ljudi svasta probaju pa ih nakraju prodaju prodje ih volja od rastavljanja,menjanja zupcanika ,menjanja truba... motor je extra jer tu nisu nasi iz Imt imali prste nego je Mercedes a svugde gde su nasi pametovali vide se rezultati.I bas zato za te pare nemozes naci strani traktor jer na njemu nema takvih kvarova

577
25-02-12, 10:10
I toliko traži a svašta ima za te novce sam ju napraviš od zlata onda...

sinisa1979
25-02-12, 10:55
Mislis da je to bas tako lako?

577
25-02-12, 12:04
Je ko se razumije...
Inače bavim se autima limarijom mehanikom nikakav problem...
Kod nas je vise problem jer slabo za imt ima takvih dijelova za kupiti od stakala pa do grijanog krova...

Matic
25-02-12, 13:51
Ovde se dobija sve za prepravku sa starog na novi tip limarije.Kabina,blatobrani,limarija,stub volana,ona prednja gvožđurija ne znam joj baš tačan naziv a ostaje samo vaša šasija.

577
25-02-12, 14:10
Dal imaš kakvih slika od toga kako izgleda i gdje to ima ovako da pogledam jel to čemu...

sinisa1979
25-02-12, 14:18
Je ko se razumije...
Inače bavim se autima limarijom mehanikom nikakav problem...
Kod nas je vise problem jer slabo za imt ima takvih dijelova za kupiti od stakala pa do grijanog krova... Slucajno se i ja bavim sa istim tim poslovima,tako da znam koliki je to posao...

Matic
25-02-12, 14:39
Ogroman je to posao.Pravio je rođak pa sam malo i upućen oko toga.Njega je izašla skuplje nego da je kupio gotovu ali kada je rešio da je sam napravi išao je do kraja.
577 nemam nikakvih slika.To sam video u Rumi na vašaru i čuo kada ga je neko od prolaznika pitao koliko košta ceo set.

MONTOYA
25-02-12, 14:40
Ja nikako da odlučim da izdignem kabinu na 577 iznad menjača,već odavno planiram i pravim kombinacije ali ima tu lepo posla...
a o pravljenju kabine iznova u to se ne bih upustao

577
25-02-12, 15:01
Slucajno se i ja bavim sa istim tim poslovima,tako da znam koliki je to posao...

A je poso normalno kod nas je obična kabina za 539 bez grijanja oko 1200 eura.
Da ne pričam za kakav veći traktor.

---------- Poruka napisana u 17:01 ---------- Prethodna poruka je at 16:59 ----------

Ogroman je to posao.Pravio je rođak pa sam malo i upućen oko toga.Njega je izašla skuplje nego da je kupio gotovu ali kada je rešio da je sam napravi išao je do kraja.
577 nemam nikakvih slika.To sam video u Rumi na vašaru i čuo kada ga je neko od prolaznika pitao koliko košta ceo set.

A ja isto razmisljam kasnije mjenjat kabinu na svome jer mi je ova mala i uska a bolje uzimat onda polovnu...

mladen87
25-02-12, 19:53
koji lezajevi idu u prednje tockove od 577?

vladj
25-02-12, 20:15
Moze li mi neko reci sta je bolje IMT 577 dv ili IMT 5106 dv jer su im cene iste u odnosu na godiste. O 5106 nista ne znam, a nalazim ih cesto u oglasima po ceni od 8000 evra. Kako su se oni pokazali, kakvi su im menjaci kvalitet i raspored brzina, koliko cilindara su motori i koliko trose u proseku.

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/158/1584238/05f0e8fd34f9-640x480.jpg

Evo i oglasa: http://www.polovniautomobili.com/oglas1584238/imt_5106/#2

sova
25-02-12, 23:46
Ja sam to jednom menjao i sad vidim da sam u knjižici od traktora upisao da su ti ležajevi (ali ipak nek neko još potvrdi):

32207 spoljašnji (manji)
32210 unutrašnji (veći)

Semering je: 95 x 62 x 13
Mladene, evo Dukej je to lijepo ubacio u evidenciju.

577
26-02-12, 12:33
Moze li mi neko reci sta je bolje IMT 577 dv ili IMT 5106 dv jer su im cene iste u odnosu na godiste. O 5106 nista ne znam, a nalazim ih cesto u oglasima po ceni od 8000 evra. Kako su se oni pokazali, kakvi su im menjaci kvalitet i raspored brzina, koliko cilindara su motori i koliko trose u proseku.

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/158/1584238/05f0e8fd34f9-640x480.jpg

Dva različita totalno traktora od tezine nadalje ovisi za sto ti treba i jedan i drugi je dobar...
Samo što 5106 je malo ljeniji za svoju tezinu s turbom je dosta življi...

Bubu
26-02-12, 13:08
Vozne karakteristike su im dobre, 5106 je malo udobniji zbog kabine i duzine ali nije toliko izdrzljiv kao 577 DV.

MONTOYA
26-02-12, 14:17
čuo sam od majstora koji radi te velike IMT da na 5106 namestaju konusno tanjiraste od 577 i da duže služe nego njihovi

tesin
26-02-12, 15:17
na njima su konusn-tanjirasti kao na 587, a traje svaki koi se namesti kako treba.

vladj
26-02-12, 15:24
Kakvi su sto se tice potrosnje i koliko cilindara su im motori?

tesin
26-02-12, 15:29
moj 5136 trosi oko 15 na sat,motor je ts ili s 46 sestak

577
26-02-12, 16:56
577 ima 4 cilindra a 106 6 cilindara .
Inače zvuk imaju pravi to mi se sviđa moj 577 se čuje kako dolazi lijep rezak zvuk ima.
Ovisi što se misli radit s traktorom ja sam uzeo 577 i super je za radit jedino mi žao što nije novi tip...

Gedeon
26-02-12, 16:56

Generalno traktori od 70 do 90 ks se vise traze od ovih preko 100 ks zato im je i cena priblizna.

Perhan
26-02-12, 17:11
577 ima 4 cilindra a 106 6 cilindara .
Inače zvuk imaju pravi to mi se sviđa moj 577 se čuje kako dolazi lijep rezak zvuk ima.
Ovisi što se misli radit s traktorom ja sam uzeo 577 i super je za radit jedino mi žao što nije novi tip...

Sta bi tek bilo kad bi radio sa nekim zapadnjakom ili bilo kojom poznatom markom traktora. Svi moji komsije sto su imali sedmice i u zadnjih nekoliko godina pokupovali john deere, massey, fiat itd kazu da su se preporodili. Sa sedmicama dok su radili kaze 2 dana mu zuji u glavi kad citav dan ore sa njim.

MONTOYA
26-02-12, 17:22
moj 5136 trosi oko 15 na sat,motor je ts ili s 46 sestak
koliko to dođe u oranju
moj 5106 troši oko 10l na sat

BELIT577
26-02-12, 17:53
Sta bi tek bilo kad bi radio sa nekim zapadnjakom ili bilo kojom poznatom markom traktora. Svi moji komsije sto su imali sedmice i u zadnjih nekoliko godina pokupovali john deere, massey, fiat itd kazu da su se preporodili. Sa sedmicama dok su radili kaze 2 dana mu zuji u glavi kad citav dan ore sa njim.slazem se kad si ceo dan u njemu i radis,legnes da spavas a ono i dalje cujes zvizdanje transmisije.

Francuz5
26-02-12, 18:18
zato postoje antifoni,stavis ih i necujes one neprijatne zvuke i kad ih skines mozes na miru da spavas

Bubu
26-02-12, 18:27
@MONTOYA

Na kojim je to obrtajima i sa kojim prikljuckom?

Bogme ja sam radio sa 577 i sa slusalicama i bez i nikad nisam bezao od traktora. Umori se covek i u novom Claasu kad provede u njemu 15-16 sati u spremanju, dzombavom oranju ili tanjiranju a ne u starom 577..

577
26-02-12, 18:28
Sta bi tek bilo kad bi radio sa nekim zapadnjakom ili bilo kojom poznatom markom traktora. Svi moji komsije sto su imali sedmice i u zadnjih nekoliko godina pokupovali john deere, massey, fiat itd kazu da su se preporodili. Sa sedmicama dok su radili kaze 2 dana mu zuji u glavi kad citav dan ore sa njim.

A gle i ovako nemaš novaca .
Poljoprivreda u Hrvatskoj ne vrijedi ni malo gorivo skupo proizvodi jeftini.
Sad sabirem za sjeme krumpira , plavu naftu.
I sad sam se zaposlio nema tu sreće sad kad dođe unija neću smjeti ni prodavat proizode više ovako nego cu morat dati zabadav nekom otkupljivaču kao što sad dajem kilu zelja za 0,80 lipa .
Pa ti vidi a nafta plava je 6,35.
Da ne pričam da više ne smijemo ništa sami od životinja rješiti i smaknuti...
I tako dalje.
577 je za sada tata i najmanji mi je problem buka u njemu...

MONTOYA
26-02-12, 18:42
bubu
to sam merio u oranju sa plugom 756.3 a obrtaji zavisno 1500-1800 i to je maksimalna potrošnja kad sam preoravao strnjište lakše se oralo i trošio je manje
u tanjiranju sa consum 28 vozio sam oko 2000o/min i potrošnja je isto bila do 10l na sat

bukur
26-02-12, 18:55
Ljudi jel ima neko IMT 5270 zglobnjaka?

nikola94
26-02-12, 18:57
http://www.polovniautomobili.com/oglas1568624/imt_5270/

Perhan
26-02-12, 19:01
Bogme ja sam radio sa 577 i sa slusalicama i bez i nikad nisam bezao od traktora. Umori se covek i u novom Claasu kad provede u njemu 15-16 sati u spremanju, dzombavom oranju ili tanjiranju a ne u starom 577..

Znam da se umoris i u Claasu, ali ipak se dosta manje umoris nego u sedmici.

tesin
26-02-12, 19:02
@MONTOYA moguce je da trosi 10 na sat al kad ide prazan.... kao i moj. moj trosi 15 a uzore jutro od 35 min pa navise bilo je i 80 minuta da se oralo u extremnim uslovima pa sad ti izracunaj

MONTOYA
26-02-12, 19:02
šta će s tim,ovaj deluje dosta bolje
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/896634_IMT_5270_1987_god

@MONTOYA moguce je da trosi 10 na sat al kad ide prazan.... kao i moj. moj trosi 15 a uzore jutro od 35 min pa navise bilo je i 80 minuta da se oralo u extremnim uslovima pa sad ti izracunaj

čekaj ti misliš da je malo 10 na sat
toliko približno mi i troši 142-ka,pa sam to računao kao normalnu potrošnju (http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/896634_IMT_5270_1987_god)

Matic
26-02-12, 19:06
Svaka čast.Za 35 minuta jutro ja mogu samo u snovima ako u međuvremenu ne padnem s kreveta.

tesin
26-02-12, 19:10
to je kad su vremenski uslovi po ps.

vladj
26-02-12, 19:14
Hvala svima za odgovore u vezi 577 i 5106>:({

577
26-02-12, 19:55
http://www.njuskalo.hr/traktori/imt-587-oglas-4526097
Evo jedan 587 kod nas jel zna ko više u čemu je razlika izmeđunjega i 577..

bukur
26-02-12, 20:15
Netreba meni da kupim 5270 nego mi trebaju neki podaci u vezi tockova koje nosi to su gume 18,4-38 ako se nevaram ali me interesuju felne neke mere na njima.

zombie_666
26-02-12, 20:23
Jel ima neko ideju odakle je ovaj doveo pogon za vitlo?

http://www.pik.ba/artikal/2734933/imt-577-4x4/

http://i40.tinypic.com/1zznxcp.jpg (http://www.pik.ba/artikal/2734933/imt-577-4x4/)

iceburn
26-02-12, 22:45
Mozda od prednje vuce,otkacio pogon tockova i prikacio vitlo.

kloki
26-02-12, 22:46
http://img638.imageshack.us/img638/9863/razvodnik.pngčemu služi ova mala ručica na razvodniku

Pottinger
26-02-12, 22:49
http://www.pik.ba/artikal/2735064/traktor-imt-5136/
e (http://www.pik.ba/artikal/2735064/traktor-imt-5136/)vo jedan 5136 cijena sa kranom 14000€ bez 11000€

Bobo
26-02-12, 22:51
Sluzi za prebacivanje razvodnika u jednoradni ili dvoradni nacin rada. kad je u dvoradnom nacinu znaci gurnes rucku naprijed ili nazad, na jednoj uticnici je pritisak a na drugoj povrat, a kad je u jednoradnom nacinu rada, kad veliku rucku pomaknes nazad, dobijes na prvoj uticnici pritisak a na drugoj nista. kad ju pomaknes prema naprijed, na prvoj uticnici dobijes slobodan povrat a na drugoj opet nista (ne stvara se stetni pritisak u drugoj uticnici prilikom, recimo, spustanja kipe na prikolici).

Bubu
27-02-12, 00:37
Bobo, u pravu si u slucaju da je Kloki mislio na rucicu na razvodniku. Ako je u pitanju rucica na ploci hidraulike, ona sluzi da udvoji obe pumpe i da ulje salje u razvodnik ako to spoljni potrosaci zahtevaju. Kada se pumpe udvajaju tada osnovni hidraulik nije u funkciji.

@MONTOYA

Hvala na odgovoru, to me je zanimalo. To je OK potrosnja ako traktor ima dobar ucinak, naravno spram uslova i zemljista.

kloki
27-02-12, 03:07
ma kaparisao sam jedan imt565 a već imam 560 ali on nema te dodatne izvode.
provalo bi i sam ali kad ima ko zna nije sramota pitati
tu ručicu što bubu spominje nisam ni primetio
reč je o ovom traktoru

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/149/1497495/44e3934d9fea-640x480.jpg

RatkoPa
27-02-12, 07:18
Nemoguce,jedino da dize zadnje tockove da se oni okrecu u prazno da bi imao prednji pogon kad stoji

zombie_666
27-02-12, 10:05
@Ratko

I ja sam isto pomislio kad sam jutros vidio odgovor koji je Iceburn napisao. Možda je ugradio neki hidromotor sa strane ali ako je to, nije mi jasno zašto mu je trebalo kardansko vratilo, hidromotor je mogao povezati sa vitlom i direktno.

kinez
27-02-12, 10:12
kardan za vitlo je sigurno uzeto sa zadnjeg vretena pa ide ispod celog traktora a kardan za prednju vucu je sa druge strane kolko je meni poznato

zombie_666
27-02-12, 10:29
To je najvjerovatnije rješenje.

Bobo
27-02-12, 10:29
Postoji vise vrsta prednjih pogona na IMT 577. neki imaju s lijeve strane pogon prednje vuce, a vecina sa desne...

Lako je moguce kako kaze "kinez" da je od zadnjeg kardana dovukao kardan za vitlo naprijed...

sova
27-02-12, 13:19
Zar nije u sedmice pogon pv sa desne strane, a ovdje se vidi pogon vitla nekakvim kardanom sa lijeve strane.

MAD MAX
27-02-12, 16:18
Pozdrav,jedno pitanje. Da li neko mozda zna nekoga ko se bavi prebacivanjem prednje vuce sa automatskog na rucno,na IMT 5106. I kako se krece cena? hvala :)

tesin
27-02-12, 16:33
cena je bila kad sam ja hteo da prepravljam od 350 pa nagore tako da je ostala automatika

MAD MAX
27-02-12, 16:40
cena je bila kad sam ja hteo da prepravljam od 350 pa nagore tako da je ostala automatika A mislim da je tako i sada,mada dosta njih kaze da je mnogo bolje sa prepravljenom vucom.

tesin
27-02-12, 16:46
jeste bolje,kad je mehanicka onda radi i u rikverc,a ovako nece,meni je crkla automatika zimus pa sam menjao lezaj koi radi na foru 88 dela na biciklu,nov je bio 24000 a ja sam uzeo polovan za 6000 i sad radi

577
27-02-12, 17:52
Puno je bolje normalno kad treba upališ mene isto automatika muči nikad ju ne pali ...
Kad je mokro patim traktor a prve gume nove a zadnjih nema..
Od cjelog rada upalio par puta na tanjuranju i jedanput u šumi i to je to.
Al kad upali odmah se osjeti,....

Evo jedan 577 ali ide..

http://www.youtube.com/watch?v=EEF5BIR4mJQ&amp;feature=related

Boris_PA
27-02-12, 18:10
[QUOTE=kloki;468430]ma kaparisao sam jedan imt565 a već imam 560 ali on nema te dodatne izvode.
provalo bi i sam ali kad ima ko zna nije sramota pitati
tu ručicu što bubu spominje nisam ni primetio
reč je o ovom traktoru

http://images2.polovniautomobili.com/user-images/classifieds/149/1497495/44e3934d9fea-640x480.jpg[/QU

jel je kupljen u Dolovu?

kloki
27-02-12, 18:24
jeste iz Dolova je
stanje na oko fenomenalno
a šta je unutra ne zna se ^-^

milos bota
27-02-12, 18:32
cena je bila kad sam ja hteo da prepravljam od 350 pa nagore tako da je ostala automatika

ima u Baču majstor uzima 200 npre par dana bilismo ja i Monotoja kod njega pa je njemu objasnijo šta treba od delova

Boris_PA
27-02-12, 18:41
jeste iz Dolova je
stanje na oko fenomenalno
a šta je unutra ne zna se ^-^

lepa masina,sa srecom da sluzi duuuugooooo >:({

MAD MAX
27-02-12, 18:52
ima u Baču majstor uzima 200 npre par dana bilismo ja i Monotoja kod njega pa je njemu objasnijo šta treba od delova da li mi mozes dati njegov broj telefona?

tesin
27-02-12, 21:49
mene muci nesto drugo,treba da remontujem zglobove prednje vuce,gde ima za tih delova??

BELIT577
27-02-12, 22:06
mene muci nesto drugo,treba da remontujem zglobove prednje vuce,gde ima za tih delova??sta ti je stradalo ceo zglob ili samo caure?

tesin
27-02-12, 22:14
caure i osovinice

nesa73
27-02-12, 23:10
Ja sam danas zvao Srboauto bas u vezi reparacije zglobova, dobio sam odgovor da u zavisnosti od elemenata koji su nastradali,reparacija kosta od 8000 do 14000 din. i daju garanciju na svoj deo posla.

kloki
28-02-12, 16:32
zna li neko podatak kolika je podizna moć na polugama na imt 560
tačnije koliku bi prskalicu mogao da zakačim

North ARMY
28-02-12, 16:38
Onu od 600litara,ja je nisam nosio ali jeste clan Miroslavjovanovic78 nosio jedne sezone tu od 600l sa 560 bez problema.
Odgovorio sam u njegovo ime jer on retko svraca u ovu temu.

danijella
28-02-12, 16:42
tačnije koliku bi prskalicu mogao da zakačim2300 daN na rupama daljim od traktora. Za prskalicu ja nebih preko 800 L.

lisnik
28-02-12, 17:02
tačnije koliku bi prskalicu mogao da zakačim

http://img525.imageshack.us/img525/7480/414201190338pm.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/525/414201190338pm.jpg/)

zico78
28-02-12, 19:08
Ja nosim sa 560 od 800.l ali mu nije lako mora da bude sve uredno sa hidraulikom da bi podigo 800.l ne sipam je punu oko 700.l i moze nile mu problem

kloki
29-02-12, 02:30
lisnik nisam video to uputstvo u dokumentaciji mogao bi da okačiš

lisnik
29-02-12, 11:13
lisnik nisam video to uputstvo u dokumentaciji mogao bi da okačiš

Mislis na ovaj katalog.Okacen je u temi traktori.Druga stranica.

Katalog traktora IMT od 1988 godine By Lisnik
http://www.sendspace.com/file/f6aa7j

blaz
02-03-12, 15:27
Decki jer bi 577 mogo radit s nosenom tanjuracom 32 diska(imam jednu za 500eura)?

Vulkan
02-03-12, 16:19
Meni 558 lako nosi i vuče 28micu pa šta je onda 32ojka za 577? A javiće se i ko ima baš njega da kaže koju koristi.

Sava21
02-03-12, 17:25
Pozdrav svima.izvinjavam se ako preskacem temu,ali treba mi brz odgovor,kolega je nasao nekog jeftinog 539,pa ga zanima gde stoje brojevi motora i sasije kod njih?kad ode da pogleda da zna gde da gleda,hvala unapred.

PKB
02-03-12, 18:25
Broj motora na bloku cini mi se sa leve strane a sasija na plocici to te ni nezanima tj zanemari to nego pogledaj na plocici i na bloku dali se podudaraju brojevi a i saobracajna i plocica !

Matic
02-03-12, 18:31
Savo21 gde je našao taj traktor?Da nije na području 013?

PKB
02-03-12, 18:37
Da pazi na te prewarante iz Pancewa,nego jel zna neko ,ja sam nesto nacuo da su poceli i u Smederevu i Sapcu tako na tu foru ??

Javna opomena!Još jedan post sa ovakvim nakaradnim slovina i dobijate kaznu!

pocerina
02-03-12, 18:39
Za Smederevo ne znam, ali za Sabac nisam jos primetio da ima takvih slucajeva...

PKB
02-03-12, 18:43
Kaze mi tu jedan ,ali mozda je steko takav pogresan utisak preko telefona.

Sava21
02-03-12, 18:58
Ovaj je u okolicni Vrsca,ne znam tacno.Sumnjivo da ne moze biti sumnjivije,1200 evra,539 2008.god i prikolica 5 t.Ja sam mu predlozio da ne ide bez bar trojice jakihLkl{{

darko1973
02-03-12, 19:02
Pocelo je da se pojavljuju oglasi za traktore iz Smedereva,ali kad nazoves onda je kao traktor iz Smedereva a on u Kovinu,tast mu umro pamu ostalo kao ne treba mu paga zato jeftino prodaje ja zvao njih 3-4 i svuda ista prica.Sve go prevarant do prevaranta ne moze neko i sto bi prodo posteno sa teritorije 013 da proda.To sam zvao one od 2500e a te po 1200 to je smesno toliko vredi na kilo.

malaksalo
02-03-12, 21:01
@Savo21.Ja ne bi ni isao.

pocerina
02-03-12, 21:09
Ma ti oglasi za Fergusona 08 godiste za 1200 evra se vrte vec par godina... To je cista prevara...

RatkoPa
02-03-12, 21:18
To ti je samo navlaka da dodjes a kad dodjes onada ajde da vidis i druge(citaj,gore i skuplje) a tom sto te vodi da gledas ako kupis platis a i onaj koji proda plati.Ti trgovci nemaju ni jedan traktor koji su kupili nego te vode kod vlasnika.U svako selo kad stranes ispred prodavnice imas onih lokalnih koji sve znaju i koji mogu mnogo da pomognu,obidjes par sela i nadjes sta trazis.
Izvinjavam se za :){{

dejan 351
03-03-12, 13:06
Pocelo je da se pojavljuju oglasi za traktore iz Smedereva,ali kad nazoves onda je kao traktor iz Smedereva a on u Kovinu,tast mu umro pamu ostalo kao ne treba mu paga zato jeftino prodaje ja zvao njih 3-4 i svuda ista prica.Sve go prevarant do prevaranta ne moze neko i sto bi prodo posteno sa teritorije 013 da proda.To sam zvao one od 2500e a te po 1200 to je smesno toliko vredi na kilo.
oglasavaju se u lokalnom oglasniku u Smederevu(sd oglasi),i kad ih pozoves pocinje prica...oprez!

Rale 83
03-03-12, 16:00
Ovaj je u okolicni Vrsca,ne znam tacno.Sumnjivo da ne moze biti sumnjivije,1200 evra,539 2008.god i prikolica 5 t.Ja sam mu predlozio da ne ide bez bar trojice jakihLkl{{
ja nikad takve oglase nisam ni zvaao , a ni u kupovinu bez par kolega nisam isao , kod jednog pare kod drugog tasna pare nikad u tasnu i nista o papirima na rec

srdjan7
03-03-12, 18:56
Koje su sve moguce fabricke dimenzije guma na 577 bez prednje vuce?znam da imaju uske i siroke,mislim da su siroke 16.9-30 ili nesto slicno...

MONTOYA
03-03-12, 19:05
široke su 18.4-30

577
03-03-12, 19:28
I moje su 18,4 30 ili prije orginal bile 465 85 30 ruske ...
I opet ce ici radijalne gore ..

vlada90
03-03-12, 19:38
Kako se pokazao imt 587?? Imamo priliku da kupim jednog 80 i enko godiste. Jedino mi se ne svidja sto je stari tip. I ima samo jedni vucu .

malaksalo
03-03-12, 19:55
Kazu da su dobri traktori a posto ti imas 542 ovaj ce ti biti odlican za teske radove oranje,tanjiranje...To sto je stara kabina nije strasno,kupis kabinu od novog tipa 577 i stavis.

vlada90
03-03-12, 20:15
Ovo je ispalo neplanirano,mi smo jurili najvise 577. Pisao sam da planiramo da kupimo novi traktor,ali s obzirom da se ne donose uredbe i ne zna se da li c biti subvencionisanih kredita sada jurimo nesto polovno. Pokusavao sam da nadjem 587 u oglasima ili na netu,ali ih nisam nasao,izgleda da ih ima jako malo.

577
04-03-12, 21:08
Ja sam imao mogućnost da kupim 587 za nekih 5500 eura s prvom vučom al odustao.
Bio je stari tip ali imao 3 brzine i nije imao nožni gas i nisam htio..

mladja kg
04-03-12, 21:51
Upali ferdza na pola kljuca posle nekog vremena da ga upalim nece ni da cuje nece ni da vergla,sta li ga zeza

vlada90
04-03-12, 22:04
Ja sam imao mogućnost da kupim 587 za nekih 5500 eura s prvom vučom al odustao.
Bio je stari tip ali imao 3 brzine i nije imao nožni gas i nisam htio..

Ja dosad nisam imao priike ni da ga vidm,tako da ne znam kakav je. Otisli bi da ga pogledamo,ali ako je kako sto ti kazes ne bismo ga ni uzeli/

577
05-03-12, 10:59
Ja dosad nisam imao priike ni da ga vidm,tako da ne znam kakav je. Otisli bi da ga pogledamo,ali ako je kako sto ti kazes ne bismo ga ni uzeli/

A ovako isti je ko 577 sve motor je jači mislim jedino .
Ali nije mi se svidilo tri brzine sto je imao i nije imao nožni gas .
Pa sam nasao 577 s svime jer nekako mi je s 5 brzina bolji iako su i mjenjaci s 3 brzine odlični .
Ali ko zna imaš veći raspored brzina za radit.

vlada90
05-03-12, 12:35
A ovako isti je ko 577 sve motor je jači mislim jedino .
Ali nije mi se svidilo tri brzine sto je imao i nije imao nožni gas .
Pa sam nasao 577 s svime jer nekako mi je s 5 brzina bolji iako su i mjenjaci s 3 brzine odlični .
Ali ko zna imaš veći raspored brzina za radit.

Iz prospekta koji sam video,587 ima isti motor kao 577,bukvlano sve je isto,jedino je malo pojacan,e sad kako je pojacan nzm . Nozni gas i 5 brzina puno znace,ili sam ja barem tako navikao na 542.

577
05-03-12, 17:27
Iz prospekta koji sam video,587 ima isti motor kao 577,bukvlano sve je isto,jedino je malo pojacan,e sad kako je pojacan nzm . Nozni gas i 5 brzina puno znace,ili sam ja barem tako navikao na 542.

Znače da a bome i prva vuča...
Nožni gas na 577 mi je super prva vuča kad se upali poleti dok radis milina a jos nema zadnjih guma.
A sto se tiče motora na 587 to puno znači jer 577 je nekad motor preslab fali snage mu .

sova
05-03-12, 17:39
Nozni gas je sitnica, to se napravi.

lisnik
05-03-12, 19:04
Znače da a bome i prva vuča...
Nožni gas na 577 mi je super prva vuča kad se upali poleti dok radis milina a jos nema zadnjih guma.
A sto se tiče motora na 587 to puno znači jer 577 je nekad motor preslab fali snage mu .

U cemu je razlika motor od 577 i 587.Gdje gubi tu snagu.

malaksalo
05-03-12, 19:14
Pisano je o tome unazad jedno 15 stranica,ne mogu tacno da tvrdim.PVP ja pojacan i jos nesto,Bubu je posao o tome.

577
05-03-12, 19:47
U cemu je razlika motor od 577 i 587.Gdje gubi tu snagu.

Vozio sam 585 i od 577 ja jači motor pod težim teretima bolje ide.
Tu gubi nema snage u većoj brzini u brdo..

Bubu
05-03-12, 23:54
Iscitajte temu od pocetka, sve pise.

@577

To sto si ti vozio sa 3 brzine i prednjom vucom nije nikako 577 vec samo moze biti 579 ili 589.

lisnik
06-03-12, 01:49
Znam ja razliku u tim motorima.
Primjetio sam da mnogi tvrde jaci slabiji al neznaju zasto kako.

To je razlog postavljenog pitanja.

Bobo
06-03-12, 06:59
Bubu: Koliko ja znam da postji stara linija 585 s 3 brzine. Bilo ih je kod nas na oglasima 2-3 komada...

Bubu
06-03-12, 09:24
@lisnik

Nisam mislio na tebe vec na ostale koji zapitkuju. :)

@Bobo

585 nema sa prednjom vucom.

mladja kg
06-03-12, 11:19
Necuje mi se na ferdzi grejac,kad ga pipnem rukom on je mlak,dal je crko il nesto drugo...hvala

Neško
06-03-12, 11:23
Ako griješ duže, a samo mlak vjerovatno je oslabio.
Prvo provjeri da li ti dolati nafta na grijač.
Pokušaj prvo da na onoj AC pumpi malo navučeš naftu jer uslet dužeg nepaljenja može da bnude zbog toga pa pokušaj.

mityoo
06-03-12, 17:00
Evo kako stoji moj mališa... opravke u toku...

http://i39.tinypic.com/b4dd84.jpg

http://i39.tinypic.com/332uupx.jpg

http://i39.tinypic.com/zkqpmw.jpg

http://i43.tinypic.com/2jfeqhj.jpg

milos bota
06-03-12, 19:07
I Mityoo svatio šta su pravi traktori>:({

mityoo
06-03-12, 19:12
To je po onoj narodnoj: "nužda zakon menja" Al da znaš da bih se rado menjao za Zetora.....

German hunting terrier | Jagdterrier