IMT

Rus je pregledan, pa je dobar za kultivator... Mislim da u kultivaciji ni jedan ne trosi puno, mene vise brine Breninih 5 tona bez utega...
 
Ma ja sestoredni teram sa zetorom 69xx i to mi je puno ali nemam manji! Zato sad ganjam matorog da kupimo neki manji( najverovatnije ce to biti ursa335 ili zeka 2511) za sitnije radnje jer tu se puno nafte da usparati!
@ Todor
todor je napisao(la):
jbg košta ima to tera a i nas se to ne tiče
Ali i onda bezveze izgleda!
 
šta bez veze izgleda ako ti gledaš ko kakve gume ima što nisi za vulkanizera završio bez ljutnje ali na ovom forumu ako neko okači sliku svi odmah navalite kako ne valja ovo kako ono i onda se ne isplati stavljati slike
 
Pa krivo si nas shvatio....

Nista ne navaljujem, nego komentiram gdje je covjeku isplativost ovakve kombinacije, sigurno ju nema, pjer ako ima brenu i moze ju tociti pod kultivatorom, kud je neokretnija, kud je nepreglednija od 539... A tu je i zajebancija s promjenom zadnjih guma, jer sigurno s ovima ne ore i tanjura.

Samo sam to htio prokomentorati, zasto ljudi ne razmisljaju malo glavom? najlakse je reci, drzava nece nista dati, gorivo skupo, ja nemam kruha da jedem, i onda sjedne u Brenu i ide kultivirati soju...

To mi logike nema pa zato sam i pokrenuo ovu raspravu.
 
Pa ako nesme da se komentarise slika onda je bolje nemoj ni kaciti na forum! Ja sam moje misljenje napisao i stojim iza njega! Ako neko misli da nisam upravu neka me ubedi u suprotno! :cao:
 
to nije naš problem ko šta tera i sa kojim priključkom dajte ljudi postaćemo ko ptica da se prepiremo koji traktor je bolji
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245704341[/time]_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
Pa ako nesme da se komentarise slika onda je bolje nemoj ni kaciti na forum! Ja sam moje misljenje napisao i stojim iza njega! Ako neko misli da nisam upravu neka me ubedi u suprotno! :cao:
sme da se komentariše ali uvek se nađe neka pametnica kojoj nešto smeta u fazonu ja imam bolje taj tvoj je krš ,samo ti mito stoj iza tvojih reči niko ti ne brani
 
mityoo je napisao(la):
A da izgleda uzasno si bio 100% upravu! Glupost za medjurednu obradu terati 100 konja! Za 3-4 godine pojede toliko nafte da mozes za te pare kupiti neki mali traktor za lake poslove!

izgleda ruzno ali je korisno jer moze uci u 50 cm redove. Ako nosi velike prikljucne masine onda nije bzvz trosenje nafte jer ferguson ne bi mogao da odradi taj posao. Tako?
 
cici: ovo sto si napisao stoji, ali ja vidim 6-redni spartac za kukuruze zakopcan za taj traktor... TO ferguson nosi da ni ne osjeti... To sam i napisao u jednom od prijasnjih komentara, jer de je tu neki spartac da glava boli, sve je u redu, cilj oprevdava sredstvo, ali ovako mi se i dalje cini uzaludnim trosenjem goriva i potpuno nerentabilnim...

Sad ko me zeli ubjediti da nisam u pravu, slobodno... kritika nikad ne skodi, pa tako ni ovaj puta.
 
@Bobo

U pravu si, ima svakakvih ljudi.Naprimer video sam ljude koji dvoredni spartas vuku sa rusem kao sto ja imam ( t40).To je potpuno nerentabilno.Ja za takve poslove imam imt 542 koji radi sve lakse poslove dok na rusu radim sve teze poslove.
 
Jedan od takvih ljudi je i moj ujak koji ima IMT 558 ore s 2x12" plugom, 20 diskova tanjurace i to u 1. brzini, kaze da taj traktor vise ne moze nositi.. .ja s 549 24 tanjura i tanjuram bez problema cak i bez prednje vuce ukljucene...

Taj 558 bi kod mene dobio 3x10" (vrlo lako obradiva zelja) i 24 diska i da se za njim prasi...
 
Bobo je napisao(la):
Jedan od takvih ljudi je i moj ujak koji ima IMT 558 ore s 2x12" plugom, 20 diskova tanjurace i to u 1. brzini, kaze da taj traktor vise ne moze nositi.. .ja s 549 24 tanjura i tanjuram bez problema cak i bez prednje vuce ukljucene...
bobo mozda mu 558 nije bas u kondiciji ::namigivanje::
a i moj 560 vuce 2redni spartac jer za ferguson bude zaakcena prskalica,a 4redni nam ne moze uci u dvoriste,supu
 
Pa i meni zmajev heder nije mogao da udje u dvoriste pa nisam kupio manji kombajn nego sam prepravio ulaz da moze da udje...
 
I kod mene su ulazi problem pogotovo u stariju kucu. Gre smo pravili novu je izuzetno jel jos nema kapiju pa ulazis kako hoces. :D
 
Ja imam ulaz u dvoriste dovoljno siroko da s kombajnom uletim bez gledanja, ali je problem u uskom sokaku, pa ga nanisanim i puni desni naprijed, pa puni ljevi rikverc, pa puni desni naprijed, pa puni lijevi rikverc i onda tek mogu uci... Izlazenje je jos zanimljivije, posto imam njive i lijevo i desno, a iz dvorista mogu izaci samo u jednu stranu, pa moram ici na kraj sela okretati...

Sto se prikljucaka tice, ujakov 558 je u super snazi, al kaze da mu je 24 diska prevelik prikljucak i da ih ne moze vuci...

A da se na temu vratimo, dok sam s 539 radio zemlju, radio je s 20 diskova tanjuracama, nit smo imali sjetvospremac... kako je 549 dosao, mjenjao sam 20d tanjurace za 24d i uzeo sam i sjetvospremac veci kojeg 539 moze samo prenositi po dvoristu. Nisam manji htio kupovati, jer bi 549 bio neiskoristen, kao i sa 20d tanjuracama...

Prikljucke treba prilagodjavati traktoru kako bi se i vrijeme i gorivo najbolje iskoristili, i an taj nacin smanje svi moguci gubitci...

Brena i mali kultivator izgledaju kao agregat koji trosi previse goriva za posao koji radi, preteska je kombinacija za kultivaciju, jer traktor ima 5 tona, neokretan je, puno ce se ugaziti na krajevima, nepregledan je zbog ogromne haube... naprosto, ne vidim tu neke velike koristi i komfora... Zato sam i napisao onakav komentar. :ppozdrav:
 
Znam NA to je problem kod mnogih... Ja sam 6redni spartac prepravljao da bude na sklapanje pa nije bio problem uci, nego izmedju dva objekta imam taman toliko mesta da udje heder + 5 cm levo i desno, tako da ulazim u prvoj bez varijatora i na leru... da nebi zapeo, pa se u dvoristu okrecem 3x napred-nazad.... Ja sam imao malu kapiju izmedju prednjeg i zadnjeg dvorista pa sam nju morao da sklonim jer nije mogao heder da prodje... Izvinte za :off_topic:
 
Bobo je napisao(la):
Sto se prikljucaka tice, ujakov 558 je u super snazi, al kaze da mu je 24 diska prevelik prikljucak i da ih ne moze vuci...

hmmmmm.......zanimljivo

vidim ljudi kod nas vuku sa 558 u 1. brzoj tanjirace od 28 diska ( nosene OLT-ove )


KAPIJE:

Godinama sam se mucio sa malom kapijom koja je bila 3.7-3.8 m. Sa 142 nisam mogao da ulazim pa mi je stajala cele godine na ulici ( jedino je mogla da udje kada je bio nakacen na njega kukuruzni adapter ), setvospremacu 3.7 sam svaki dan rucno sklapao krila ( ta mala krila su uzasno teska ) i to je tako islo godinama i konacno smo prosle godine prosirilii kapiju. Sada je 7+ metara i ulazim kroz njega sa zatvorenim ocima ako treba.
 
Nazad
Vrh