PDA

View Full Version : IMT

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128

IMT 539 DE LUXE
21-01-12, 22:56
Cek malo? 20 000€ ako se ne varam?!? Da to IPAK nije malo previse... Traktor je super, sta je JE, ali 20 000€ braco mila, sta je puno, puno je. Osim ako nemate neki povracaj novca od BAR 40-50% onda da, ovako za "gotove novce" dvaput bih razmislio...

Nemamamo povracaj pa nzm pre bi uzeli IMT nego Belarusa a rus ide jos 1000 evra gore ipak domace je domace cale voli IMT a laksi je za upravljanje.

miroslav k
21-01-12, 22:59
Jer ga ima na stanju ili se ceka dok ga isporuce (naprave)? IMT ti je kvalitetniji od rusa, provozaj Yto 804 pa javi jer laksi za upravljanje ako ti je to bitno, (cenovni rang je isti)

Bobo
21-01-12, 23:00
Sta jest, jest, ali i ja OBOZAVAM IMT i sve sto je ikad iz te tvornice izaslo, ali ipak mislim da je to previse za 577... Jasno mi je da je to ovaj zadnji model sa full sinhro mjenjacem i jacom prednjom vucom, ali opet bih se "vagao" dali DA ili NE...

Ne mora biti belarus, prije bih uzeo YTO 804 ili 904 nego bilo kojeg belarusa, posto se kinez gdje god je dosao pokazao boljim, udobnijim, pouzdanijim strojem nego bilo koji belarus...

Istina kadse IMT spomene, bude mi toplo oko srca, ali ruku na srce, tvornica propada i ovo nabrijavanje cjena ih nikako nece spasiti...

SRETNO s novim traktorom!

EDIT: Miroslave, imamo isto razmisljanje, samo si bio minutu brzi ;)

Boki-Vl
21-01-12, 23:01
Pa to je onda sa kamatom na 5 god 19000 evra...

mirmir
21-01-12, 23:07
Traktor placas u startu punu cenu,znaci bez subvencije,pa tek posle izvesnog vremena dobijas povracaj.Traktor ces da cekas oko godinu dana,to ce ti potvrditi mnogi clanovi ovog foruma koji su takodje cekali dugo.Cena je vise nego astronomska za takav traktor,tog kvaliteta,skoro mozes stan da kupis.Znam da pamtite svi vremena do 2000god,kad je IMT i IMR bio iole kvalitetan,ali sad je stanje ocajno,pogotovo u IMT-u koji skoro da je potonuo sasvim.Brze od ovog roka mozes dobiti Rakovicu 76DV i prilicno je jeftinija.Nije da govorim da je bolja,sve je to isto ali se moze dobiti mnogo brze.Sad odluci sam>:({

Bobo
21-01-12, 23:12
Mirko, ako cemo biti ISKRENI rakovica nije sluga IMT 577.

Ako se gleda samo cjena, onda joj je tu jedina prednost... Cekanje na traktor, cuj stanje je takvo kakvo je i tu nema sta govoriti, ali mislim da se isplati cekati i godinu dana i makar znas da imas azdaju od traktora a ne kupovati rakovicu s GOROM kabinom, GORIM hidraulikom, GORIM kocnicama, GORIM mjenjacem, bucniju, aljkaviju, sporiju i da se cjeli njen radni vjek kajes sto si ju kupio jer nisi hto cekati 577.

IMT 539 DE LUXE
21-01-12, 23:17
Ima ga na stanju ovaj imt 550 se ceka 90 dana, pa uzecemo ga najverovatinje nebih kineza bas da kupimo jeste veca cena.

mirmir
21-01-12, 23:20
To je misljenje pojedinca,u centralnoj Srbiji po ovim nasim brdima Rakovica je broj 1 od traktora,u svakom selu po 20 kom. minimum.a jos nas ocerupase Egipcani i Alzirci.Kod nas slabo ima 577 nece ga niko.Kod rakovice je jedino problem hidraulik,treba se malo naviknuti a sve ostalo je netacno.Ko kakve traktore pravi vidi se i po izvozu i po obimu posla u te dve fabrike.

vesnarist
22-01-12, 00:14
Kakvi nece niko 577, on je zakon samo sto ljudi kupuju jeftinije.
A to je Rakovica.
Koja sem okretljivosti i nema nikakvu vecu prednost.
Razlika u ceni je velika, pa zato ljudi kupuju jeftinije.

Rale 83
22-01-12, 00:30
Kakvi nece niko 577, on je zakon samo sto ljudi kupuju jeftinije.
A to je Rakovica.
Koja sem okretljivosti i nema nikakvu vecu prednost.
Razlika u ceni je velika, pa zato ljudi kupuju jeftinije.
Brdoviti kraj znaci i manje obradive povrsine pa i manje potrebe za KS inace 577 je jedan od najboljih modela koji je IMT plasirao na trziste pored 533-9 i 558 ostali se nisu bas proslavili.
PS ili da ova 3 modela plasiramo u legende

miroslav k
22-01-12, 00:36
Podpisujem predhodni post

mirmir
22-01-12, 01:26
Svaka vama cast!!,ja rece samo da je cena 577 previsoka,a rakovica je jeftinija i moze se brze dobiti a vi svi odmah kako je Rakovica najgori traktor na svetu i da nevalja nista,pa da ljudi su ludi i neznamo nista,a kod mene u selu ima 30 komada,a u susednom selu koje ima samo 40 domacinstava ima 25 rakovica.
A zasto je masovno kupujemo evo i primer:
http://www.youtube.com/watch?v=IGsfUx8Efck

vlada90
22-01-12, 02:28
I mi smo se dvoumili izmedju rakovice 76 i imt 577. IMT je svakako bolji u smislu da je udobniji,masivniji,lepse u radjen i sl. Ali kad su mi rekl ida se ceka izmedju 90-120 dana,odma sam se setio da su neki cekali i puni godinu. Tako da je odluka pla na imr. Rakovica je dobar traktor ,znacajno jeftiniji,a i bili smo sa par ljudi styo su kupili nove rakovice i raspitali se,i svi su zadovoljni...

Rale 83
22-01-12, 02:29
Niko nije reko da je rakovica naj losiji traktor , cak sam je imao 3 godine i napravio joj brdo radnih sati al 577 je mnogo hvalitetan traktor koji mnogo moze da uradi , da povuce , da izvuce i da dugo dugo traje .
Obrati paznju na internetu koliko cesto je 577 skuplji od 5106 i verujmi da je opravdano

Bećarina pusta
22-01-12, 08:23
Takvi lugovi ne rade dobro u teskim tlima. Za vrlo pjeskovita tla su izmisljeni...

IMT traktore vecinu sa tvornickih slika nitko nikad nije vidio, samo radnici i kamerman koji ih je snimao.

U HR se prije 3-4 godine prodavao jedan vocarski traktor F590 mislim da je oznaka bila, bez kabine i s kosom haubom i stvarno nemam pojma odakle mu.

Dođi kod nas na jednu "ekonomiju" da vidiš kako rade.

Bobo
22-01-12, 10:15
Hmm, ne znam bas da je bolje nego s obicnim plugom? Da takvi plugovi valjaju, koristibili se masovnije nego ovi danasnji...

Pottinger
22-01-12, 10:38
To je misljenje pojedinca,u centralnoj Srbiji po ovim nasim brdima Rakovica je broj 1 od traktora,u svakom selu po 20 kom. minimum.a jos nas ocerupase Egipcani i Alzirci.Kod nas slabo ima 577 nece ga niko.Kod rakovice je jedino problem hidraulik,treba se malo naviknuti a sve ostalo je netacno.Ko kakve traktore pravi vidi se i po izvozu i po obimu posla u te dve fabrike.
u bh kupuje rakovice masovno i rasklapaju( ne placaju porez) i voze za te arapske zemlje jer im se traktor pokazao a cijena imt-a je prevelika

vesnarist
22-01-12, 20:00
Ipak je 577 daleko bolji traktor od Rakovica u svim segmentima. Neko vise voli ovaj, neko onaj traktor.
Ali ipak je IMT na prvom mestu.

Bubu
22-01-12, 20:50
Ja sam imao Rakovicu 65 i radio sam malo i sa 76 DV. Novi 577 DV sa mokrim kocenjem je bolji od obe zajedno bar u onim poslovima za koje meni treba traktor. U sumu ne idem i tu nisam merodavan da iznesem svoje misljenje.

pidikanac
22-01-12, 20:54
u bh kupuje rakovice masovno i rasklapaju( ne placaju porez) i voze za te arapske zemlje jer im se traktor pokazao a cijena imt-a je prevelika

i kod mene se kupuju rakovice i teraju za egipat ali oni tamo služe samo da bi terale pumpe za navodnjavanje

zombie_666
22-01-12, 20:58
Ja bih lično uzeo 577 prije nego R76, nema iskustva u radu s njima ali 577 mi je jednostavno ljepši traktor. Naravno, uzeo bih ga kada bih mogao da odnesem novac i vratim se sa traktorom. S obzirom na sva čekanja i nesigurnost, te činjenicu da IMT više nije baš firma koja uliva povjerenje...

PKB
22-01-12, 21:04
Kakva su vam iskustva , 542 stari tip tamo do 85 -tog godista ili 540 tako do 80 i nekog .Nasluso sam se dosta prica oko diferencijala ,jel zna neko da mi tacno pojasni koji je brzi koji tacno sporiji izmedju ova dva traktora.Znam da vecina kude 542 a opet dosta njih i hvale pa stvarno neznam .I na kojim tacno riknjavaju ti konusno tanjirasti (pretpostavljam da ovi brzi riknjavaju ) i tu vise nikad nemoze biti to jer su delovi znj klasa a i predpostavljam kad bi hteo da to bude to moraju svi moguci luftovi da se rese u poluosovinama pa bi to malo bilo bolje ali to je strasno za dzep.Koji se motor pokazao kao bolji fiatov ili perkinsov ??Ili su tu negde ? Moze li neko tu malo da mi pojasni ?

Surdonja
22-01-12, 21:23
@PKB nisam neki strucnjak iz oblasti mehanike, ali mogu ti nesto reci kao neko ko je koristio. U pitanju je 542 sto se diferencijala i menjaca tice nikakvih problema nije bilo, sati ima bog zna koliko, tri puta mu je radjen motor. Sa menjacem jedini problem koji sam imao je da mesa brzine(to se desavalo od kad je nov), pa ide samo u rikverc, ali otklanjanje tog "kvara" ne traje duze od jednog minuta. Ore sa dvobraznim plugom 2x25 i u dobrim uslovima 2x30 u prvoj brzoj. Sto se brzine tice, znam da je dosta brzi od 560 u transportu, ali je sporiji u oranju ako sa oba orem 1. .

adamov zoran
22-01-12, 21:24
nema loseg imt sve zavisi sta radis i za sta ti treba traktor

mirmir
22-01-12, 21:26
Na 542 je 5 brzina menjac i zna menjac da crkne i da ode konusno tanjirasti ako se tera kao bog djavola,na 540 je menjac 3 brzine i ne crkava konusno tanjirasti i mozes ga terati kako oces.Motori su u sustini iste klase kvaliteta,sve je to dobro u dobrim rukama,jedino delove za IMR motor imas gde oces i jeftiniji su malo,a za fiatov motor u prodavnicu Univerzala.I naravno da bi nasuo ulje u 540 sa Fiat motorom moras da skines haubu i rezervoar(a to nije lak posao) jer je na njima cep za ulje na poklopcu ventila.>:({
Ako koristis traktor u ravnici neces imati problem sa IMT-om jer ti traktori imaju losu blokadu i brzo crkne,ako ovaj traktor treba za brdo i sumu gde treba stalno blokada tu ima 0 bodova.

PKB
22-01-12, 21:37
OK.Hvala puno.Ma da ali ipak se zna razlika,uvek postoje nijanse.

Surdonja
22-01-12, 21:46
Da dodam samo u vezi mog prethodnog posta, volan na 542 po meni lose stoji, pa posle celodnevne voznje ramena otpadaju. U oranju sa njim se umorim strasno kad dodjem uvece kuci, imam utisak da sam ja vukao plug, a ne on. Svi pljuju 560, kazu ubija traktoristu, moguce je, ja nisam koristio bolje traktore pa ne znam, ali kad orem sa njim dodje mi kao odmor u odnosu na 542. Ps. Proletos na sajmu sam, na standu IMR pitao za cenu novog motora m33 za 540-542 i tad mi je njihov prodavac rekao da se motor razlikuje za ta dva modela, i rekao mi cenu za jedan i za drugi, tad sam to prvi put cuo. Da li neko moze da mi kaze u cemu je razlika.

mirmir
22-01-12, 22:03
Motor potpuno isti u detalj,na mom 540 pise 42,5KS,i motor na 539 je isti samo sto se razlikuje na njemu podesenost pumpe i on ima 2000 obrtaja,a 540 i 542 2250 obrtaja.Svi delovi su u motoru isti u detalj.A sto se tice volana to sam i ja imao problem koji sam resio tako sto sam stavio vreteno i kuciste vretena volana od 539 koje je krace pa je volan sad nizi.

duki78
22-01-12, 22:08
Znaci ako drugacije podesis pumpu na imt 539 imas istu snagu kao 540...inace ja sam popravio moju hidruliku na imt 533 tacnije majstor je popravio,bio neki valjak zaglavljen valjda i nesto je vario unutra...kakvi su to valjci ?.... pre nije hteo da dize tanjiracu podigne je samo 5 cm od zemlje i isto tako neki tezi prikljucak..sad dize super..za tu popravku uzeo mi 20e...pozz

Surdonja
22-01-12, 22:19
I ja sam bio ubedjen da su motori isti (m33T) . Medjutim on mi dade razlicite cene za 539-540-542. Pumpa ne bi trebala da ima veze sa cenom motora, jer koliko sam ja shvatio ni ne daju je uz njega. Bas cu ujutru potraziti cene koje mi je napisao, pa cu preneti i kolika je razlika u ceni.

IMT 539 DE LUXE
22-01-12, 22:28
Ljudi zbog cega se toliko ceka 577 nesto bas i nebi da damo 4000 evra za godinu dana a dami dodje posle 6 meseci.

PKB
22-01-12, 22:33
Ma mora da su drugaciji klipovi tj kompresioni prostor i hod klipa to ja pretpostavljam ,a mozda i gresim .

---------- Poruka napisana u 21:33 ---------- Prethodna poruka je at 21:29 ----------

Raspitacu se jos bas za motore ,a potrosnje goriva ,koje su razlike ?Mislim izmedju 539-540-542

Srdjan Žorž
22-01-12, 22:37
Ljudi zbog cega se toliko ceka 577 nesto bas i nebi da damo 4000 evra za godinu dana a dami dodje posle 6 meseci.
Nikom nedaj pare unapred pokazi da si siguran kupac ali da hoces traktor da vidis pa da kupujes.Meni su pre 2 godine isto rekli ja njima kazem tek kad vidim na placu sta placam 17000e kupujem.posle 5 dana doterao traktor i ja platio i 0odvezao.

Surdonja
22-01-12, 22:46
@ PKB moguce ne znam, nisam neki strucnjak, do tog trenutka sam mislio da su isti, a sad ne znam sta da mislim. Sto se potrosnje tice 542 je mali potrosac. Mi smo ga koristili za branje, spartanje, drljanje, razbacivanje djubriva, ponekad prskanje, transport i dok smo radili vise zemlje za oranje. Potrosnja je znatno manja nego sa 560 sa ova dva modela koja si ti pomenuo ne mogu da ih uporedim jer ih nisam koristio.

PKB
22-01-12, 22:52
Pa to je to wrti se tu isto kao i ta dva najverovatnije ,mozda za neku nijansu i manje nego 533-539 posto su brzi za nijansu ali opet ima vise obrtaja ali neces ga cepiti do panja.

Srdjan Žorž
22-01-12, 23:09
i kod mene se kupuju rakovice i teraju za egipat ali oni tamo služe samo da bi terale pumpe za navodnjavanjeNisu probali belorusa,:lol: ja prodao rajnu iz tog razloga jer na pumpi trosila 5,5-6lit na sat a kupio 52Super koji trosio3,5lit na sat.

malaksalo
22-01-12, 23:20
Pisao sam pre o tome.Majstori stignu na posao malo odmore,popiju kafu pa se malo umzu nameste neki deo,malo procaskaju pa na rucak.Kada se vrate sarucka moraju malo odremati i kada se probude stave neku sponu,cauru malo nesto zamazu i kuci.Dosta je ljudi uzelo odpremnine i ovi preostali ne mogu da stignu da urade sa ovakvim tempom.A u rakovici je isti sistem rada samo cto je manja potraznja pa brze dodjes na red.

vlada90
22-01-12, 23:55
Pisao sam pre o tome.Majstori stignu na posao malo odmore,popiju kafu pa se malo umzu nameste neki deo,malo procaskaju pa na rucak.Kada se vrate sarucka moraju malo odremati i kada se probude stave neku sponu,cauru malo nesto zamazu i kuci.Dosta je ljudi uzelo odpremnine i ovi preostali ne mogu da stignu da urade sa ovakvim tempom.A u rakovici je isti sistem rada samo cto je manja potraznja pa brze dodjes na red.

e to ni meni nije bilo jasno pa smo iz tog razloga odustali od IMT-a. Ne kapiram da im treba 120 dana da sastave traktor,a pogotovo da taj posao urade za godinu dana. Jer sve se to ipak radi linijski ,ne sklapa jedan majstor traktor,a i da ga sklapa ne bi mu trebalo 120 dana. Valjda traktor udje na traku i zna se sta je ciji posao,tako da bi traktor trebalo da bude sklopljen za jedan dan

malaksalo
23-01-12, 00:05
Traka ne radi posto nemaju dovoljno ljudi da di svako imao svoje zeduzenje i da bi ti islo liniski.Stoji na dizalici i na klocnovima dok na stave tockove.Pricam ti ovo posto znam situaciju u fabrici.

Bobo
23-01-12, 00:33
Po pitanju diferencijala na 540-542-549 to je stvar kako ti se natrefi...

Kod mene u selu je IMT 540 koji je stajao na Novosadskom sajmu PRVI s Rakovica motorom. susjed je kupio bas bas taj traktor sto je bio izlozen. od '79.g. radi s njim zemlje oko 10-12kj nikad vise, dosta je transporta bilo, ali nikad pod teretom. Ore sa OLT slavoncem 2x12" do 25cm, sve dublje IMT jednobraznjak, 20d olt tanjuraca i 4 krila drljaca. traktor nije uopce jako siljen...

Ovo pisem jer se niti on sam ne sjevca koliko je do sad puta mjenjao konusno-tanjurasti par na njemu. Kuciste mu je pucalo tri puta i prije dvije godine kad je poslijednji puta smrdao tanjurasti, morao je mjenjati i kuciste, jer je ovo od sile razbijeno bilo... Takodjer mi je on pricao kako je bio u potrazi za konusno tanjurastim parom u doba kad se na traktor cekalo po pola godine i vise, jer je bila velika potraznja i nije nikako mogao dobiti djelove sva sreca pa nije bio prodao zadrugara s kojim je odradio poslove i doslepao 540 u IMT servis.

Igrom slucaja i nikako vise je pricao s jednim covjekom koji je takodjer iste godine kupio 540 s rakovicinim motorom i da je muke mucio i u pola posla mu takodjer ode diferencijal. i sta ce kak oce, nema drugi traktor nego stari sivi ferguson koji je vec u koprive bio zarastao. dao si covjek truda i rastavio ga da vidi kakav on ima konusno tanjurasti i brojajuci zube i usporedjujuci ihi shvati da su IDENTICNI. ugradio je konusno-tanjurasti par od izradjenog i isluzenog sivog MF traktora i od tog dana nije problema imao, dok moj susjed dan danas kuburi s tim traktorom, doduse, smanjio se obim posla koji taj traktor obavlja, ali opet to vise nije TO...

Druga prica je s jedinim 542 (novija linija) u mojem selu koji je radio oko 9kj zemlje i obavljao je jako puno transporta s IMT kipericom i do dana danasnjeg nije kljuc na njega stavljen, samo za rad ne zemlji se pokazao kao skoro duplo veci potrosac nego 539...

Evo, moj 549 ganjamo kako tko stigne, i otarao sam ga kad sam mjenjao poklopac hidraulika i vidio sam da konusno-tanjurasati par ima dosta "praznog hoda" a po svim mogucim prirucnicima treba biti mjesta da se izmedju njih provuce novinski papir bez ostecenja... Zvao sam majstora koji je mirovinu zaradio u IMT servisu i on kaze da je to dobro, da ja to nista ne diram, da to tako mora biti. kad sam ga pitao zasto da ne rastavim to i ne priblizim malo tanjurasti prema konusnom, rekao je da se diferencijal premjestanjem podloski stela samo u prirucnicima, da se to u praksi nikad ne radi...

Sastavio sam traktor kako je i bio, nisam nista dirao, ali mu ne vjerujem na rijec, i kad-tad cu to sve rastaviti i to napraviti kako treba biti. Ujedno mislim da zbog tog prevelikog lufta inace i dolazi do loma u diferencijalu i da bas zato stradavaju zupci na tim zupcanicima. Dakle, nije problem do traktora, nego do majstora koji ti sarafa i podesava diferencijal...

Samo da napomenem, susjedu koji kuburi s 540 taj isti majstor kog sam ja zvao je svaki puta mjenjao konjusno tanjurasti par, pa imam sve vise razloga da sumnjam u njega...

izvinite na dugackom komentaru.

Surdonja
23-01-12, 00:46
@Bobo a je l' mozes da nam resis i nedoumice oko motora. Ne znam da li si procitao prethodnu stranu, ako nisi interesuje me koja je razlika u motoru kod 539-540-542, posto su im cene razlicite.

mirmir
23-01-12, 01:00
Bobo vidim da pokusavas reci da 540 nevalja nicem,a da je 542 i 549 dobar.Slozicu se s tobom,samo cu dodati da su to takve grobine od IMT traktora za mene(540,542,549)posto sam ih rasturao vise desetina puta sa burazerom koji je i sam imao novog 549 i sretno se rastao od njega.Koliko smo samo puta rasturali petostepene menjace,radili konusni,o blokadi nemam reci,ti traktori je nemaju.Moj ima mnogo radnih sati,tri generalne i jos dva osvezavanja i jos nije radjen konusno tanjirasti ni menjac ali ti traktori imaju takve nedostatke da je to strasno.
Nije okretan,problem sa kucistem volana kad ode desni tocak oce da spadne s traktora a remont ne pomaze mnogo,blokada vecno neispravna,mnogo tezak napred a lagan pozadi,pedale postavljene katastrofa da se pretiskaju odozgo,na kocnici nemoze da se okrene uopste,polozaj volana kod starih modela previsok itd...Sve ovo meni fali u brdu da bih mogao kao covek orati i lomiti se po sumi.>:({

---------- Poruka napisana u 01:54 ---------- Prethodna poruka je at 01:46 ----------

Cekaj pa ti rece da imaju 577 na stanju.

---------- Poruka napisana u 02:00 ---------- Prethodna poruka je at 01:54 ----------

A u rakovici je isti sistem rada samo cto je manja potraznja pa brze dodjes na red.
Tu je greska veca je potraznja za Rakovicama,oni jos i proizvode za gologuzane u Afriku,a brze se stize na red zato sto imaju zaokruzenu proizvodnju i vecinu stvari sami proizvode i ne zavise dosta od ostalih dok je IMT veliki zavisnik i mora da ceka da im Rakovica napravi motor i obezbedi jos mnogo odlivaka i delova.

Bobo
23-01-12, 01:05
Ne kazem da je neki bolji od nekog drugog, nego na kakav se natrefis. IMT je to...

Ja se,npr., zivo bojim za moj diferenicjal jer kazem da tvornicki ima jako puno lufta, izbacuje mi od prvog dana iz 4. brzine kao i 95% 542 i 549, blokada mi se cudno ponasa... sve ja to znam... kazem samo da sve ovisi na kakav se na trefis i na kakvog majstora naidjes... Eto, meni covjek koji je zaradio mirovinu u IMT servisu kao voditelj servisa tvrdi da je zazor od 5mm izmedju konusnog i tanjurastog zupcanika dobar i da to nista ne diram...

Po pitanju pedala i volana, tu kritiku prihvacam samo i jedino za prve serije (kao sto ti imas) ovi noviji imaju normalne volane i pedale jako dobro odradjene. okretni su koliko mogu biti i za manje poslove su jako dobri, pogotovo 542, jer je brz a mal potrosac i ima jacu hidrauliku nego 539 i 5 puta bolju kabinu...

Motori... koliko ja znam da 539, 540 i 542 nose IDENTICNE motore, samo drugacije postelane pumpe imaju, koje su takodjer jednake za sve modele. Samo sam 539 vidjao s linijskom pumpom, 540 i 542 rotacione uvijek, no ne mora znaciti da nije bilo i s linijskom, iako sumnjam u to...

Bas su u rakovici pravili 15 vrsta motora... NE, bio je m33 dal industrijski (M33I), dal poljoprivredni (M33T), dal cestovni (M33), samo o tome je ovisilo stelanje pumpe, i naravno, narucivani su iz IMT-a po potrebi snage u koji ce se traktor ugradjivati. 539 je koliko znam na max snagu deklariran pri 2000 okretaja dok su 540 i 542 nastimani da max snagu daju na 2250 obrtaja. Motori su inace isti u bocu, samo stelanje PVP drugacije, moguce i brizgaljki...

Surdonja
23-01-12, 01:24
E da mi je znati kakva je tu prevara po sredi, dade mi covek razlicite cene za istu stvar. Da sam pitao u nekoj prodavnici ili servisu, pa da pomislim da je neko hteo da me izvacari za stotinak evra, ali ovo je bio predstavnik bas iz fabrike. Svasta se kod nas desava. Nije ni cudo sto smo tu gde jesmo.

mirmir
23-01-12, 01:30
Tih motora sam uradio jako puno,svi delovi su isti za 539,540,542 samo pumpa drugacije nastelovana i to je sva tehnika.Prevare na svakom cosku.

Za 540,542,549 sve mogu da svarim,ali blokadu nemogu.Kako da orem kod mene bez nje.Jos kad je stiskam moram da pazim kako cu da je nebi totalno otkinuo sto se i desi na kraju.Kad bih je stiskao sa patos gasom kao na rakovici momentalno bi je otkinuo.

Bobo
23-01-12, 01:48
Hmmm, vidis, ja ju stiscem u oranju na gasu na kojem orem, traktor nekad doslovce stane, vrte i prednji i zadnji tockovi koji su van brazde i ja samo stisnem blokadu i do sad nista...

Meni se dogadja, kad recimo znam da negdje uz brdo moram stisnuti blokadu i orem tako i na pola puta pedala na silu iskace i ja se cjeli na nju objesim (krmak od 140kg) i ona me kompletnog digne i opet uzubi kao da nista nije bilo. U trenutku izdizanja pedale i dalje oba tocka vuku ali ja ne mogu dokuciti u cemu je problem. Ovo se ne desava cesto, jer i ne radim po tako teskim uvjetima osim kad bas bas moram... I onda se dogodi dva puta dnevno a stano se s blokadom mora orati npr...

malaksalo
23-01-12, 09:22
Koliko je komplikovano da se bos pumpa na 539 presteluje i da bude kao na 549?

Bobo
23-01-12, 09:33
Vrlo komplicirano, jer da bi dobio 549 trebas mjenjati klipove, i glavu motora ;)

Inace, kod nas ko god nosi pumpu od 539 na reglazu kod bosiste, ovaj trazi da donese i brizgaljke da i njih pregleda i odmah ponudi da ga pojaca na pumpi da bude kao 540... razlike su male, ali ocigledne. kolega ima na 539 motor industrijski od vilicara, samo smo ga prepravili u traktorski ove zime eno ga "ferda" vuce djubretaru veliku ko od sale, uopce ne posustaje.

PKB
23-01-12, 11:08
Da jeste pojacas mu kubikazu goriva i prosvira ti jedan ulozak i ti otegnes necu danas da ga uradim necu sutra i ode klip jer kazem manji je kompresioni prostor na ferdzi tj imas indijca sa klipovima sa rupom na celu tj kompresionim prostorom i imas potpuno ravne klipove tu je razlika ! !

---------- Poruka napisana u 10:07 ---------- Prethodna poruka je at 09:23 ----------

Znaci ipak za nijansu 542 se istice po nekim detaljima ,npr bitna stavka po potrosnji ,dalje zbog hidraulike najvise zbog malo vece tanjirace jer mi ova dizala fergusona ko od sale i naravno za prikolicu mozes malo jace da je tovaris,i ako crkava i menjac i dif ali ipak znaci 5 brzina lakse mozes da ga rasteretis pri poslu cim ima veci odabir brzina , jeste da je zajebano zbog tog polozaja volana ali se covek vremenom navikne na sve,a kocnice jel se razlikuju na ta dva modela ?Ima 542 i 549 koliko ja mislimsa sa drugacijim menjacem i diferencijalom za americko trziste tj i za izvoz .E sad jel zna neko da mi pojasni oko toga nesto ?? To su noviji tipovi jel da od 86 pa na dalje sa tapaciranim kabinama neznam koliko su bili skuplji od obicnog modela po cemu se sve razlikuju od domaceg ??

---------- Poruka napisana u 10:08 ---------- Prethodna poruka je at 10:07 ----------

Da i koliko uopste kosta zamena konusno tanjirastog ?? 500-600e ???

Marceta
23-01-12, 11:19
U razgovoru sa jednim drugarom koji je inače extra majstor reka mi ja da ako hoću da stavim na mog 539 dizne od 560 dobija motor od 42ks .E sad dal jeste tako ili hm

PKB
23-01-12, 11:45
Ma nema sanse a ugao paljenja a kolicina goriva na pumpi ...a stelovanje usisnih izduvnih ... sve mora da bude uskladjeno da to bude to . Ti sa tim diznama poveco bi potrosnju ko zna kako dimio bi ti traktor a ko zna kakvu bi snagu imo mozda bi se gusio .Nebi ja to pokusavo ,to je neko moje misljenje . Neko ce ti strucnije objasniti !

Bobo
23-01-12, 12:06
Momci... 539 i 560 imaju ISTE dizne. isti su djelovi unutra, samo 560 ima jedan cilindar vise i nista drugo... Drugar ti bas i nije neki majstor...

Obrljan94
23-01-12, 12:08
@mirko 015
Podrzavam te za ovo sto si rekao da je imt 542 dobar u ravnici gdje blokada nije neophodna stalno,ja imam IMT 542 traktor ima vise od 7000 rs,motor nije radjen i nisam imao nikad vecih problema sa njim,ali ja sam ga kupio prije 20 godina od covjeka koji bukvalno nista nije radio sa njim,bio je u perfektnom stanju kao nov i kad sam ga uzimao covjek mi kaze jedino mu blokada ne radi,on ga je kupio novog i jednom je samo ukljucio blokadu i od tada nikad vise blokada nije mogla da se ukljuci,tako i dan danas blokada mu ne radi sreca pa sam u ravnici pa nemam neke velike potrebe za blokadom ali hocu da potvrdim ovo sto je @mirko 015 rekao da je blokada velika mana.

Bobo
23-01-12, 12:25
Iskreno, prvi puta cujem da je blokada diferencijala mana na tim traktorima... Kod mene bas ima brda a u tri sela jedino moj 549 ima prednji pogon ostali svi u jesen moraju orati pod blokadim ili 15-20cm dubine. I ja sam zuljao s 549 i svi koje znam da imaju 540 542 549 i nisam do sad cuo da se to na njima kvari...

Znaci, kad budem rastavljao diferencijal, bit cered i blokadu pregeldati... Dobro pa ste mi skrenuli paznju na ovo.

PKB
23-01-12, 12:33
Steta ali radili su ljudi tolike godine sa 533 i drugim traktorima bez blokade pa su zavrsavali poso koda ja imam sta da radim u ekstremnim uslovima ozbiljno razmisljam da odem da pazarim jednog 542 . Nas su na obuci kad su dosli dzon diri i raniji veliki traktori veliki ucili sledece blokada se koristi samo ali samo u neizlaznom slucaju kad uletis bas u neku baru i to na sto kraci period maksimalno izbegavati blokadu sto ukazuje da je to slucaj i kod manjih traktora. Posledice ostaju ! ! !Tj sto ljudi pricaju al sam pooro ekstra pod blokadom da a mislim kostace te oranje ko svetog petra kajgana bolje sacekati malo ,pametni su stariji ljudi kad kazu samo polako,ako nemoze danas da se poore ostavi nemoj siliti ima vremena nece to nigde pobeci strpljenje je vrlina.

dejan 351
23-01-12, 12:51
mi ovde na forumu imamo bezbroj tema i skoro u svakoj se provlaci isti problem:niko od forumasa na potencira KO i KAKO se upravlja masinama generalno.Nismo svi isti traktoristi,testerasi,rezaci...pa prema tome jedna ista masina,istog godista i proizvodjaca ne traje isto,jer neko od nas slusa kako masina radi i jos ako je bar 50% ispostuje sa makar osnovnim servisom,ona najcesce nadzivi vlasnika!

Marceta
23-01-12, 12:56
Bobo@ i mislio sam da je suviše jednostavno da bi to bilo to

Bobo
23-01-12, 13:22
Dejane, bas sam zato i pisao koliko zemlje susjed radi s 540 i s kojim prikljuccima, isto kao i onaj s 542... i bas zato sam dosao do zkaljucka da je sve stvar na kakav se traktor natrefis i drugo nista, jer IMT nije imao neke konstantne proizvode, razlika od traktora do traktora nebo i zemlja...

recimo 539 je lagan iza i kad mu je tesko, nece se propeti, nece se gusiti vec proklizu tockovi. da mu natrpas 12 gume i vodu u njih ili neke tegove u felge, poceo bi i on bolovati od diferencijala GARANT. No 539 i nije neki teskaski traktor bas kao ni bilo koji troklipac IMT-ov, a to sto ljdima nije trebao veci traktor pa su s njima orali i dan danas oru po 15kj zemlje, to je druga prica. Tako smo ganjali naseg 539 ko da je tudji bio tako i ganjamo 549 jer letimo za zaradom sa sto menje troskova... U selu mi vicu da cu ga rastepsti cjelog u iducih godinu dvije jer sam poduplao povrsine koje radim s njim. Ove godine je to 38kj a nagodinu 43 mozda i vise + tabla od 10ha sto usluzno radim za mog tetka...

549 je preopterecen i svjestan sam da mu je diferencijal boljka, kao i 4. brzina nizbrdo a sam sam otkrio da boluje i na koljevku i eto jucer cujem i da je blokada problematicna... jednostavno se sve vise cudim sto sve taj traktor kod mene izdrzati nece i sad mu se sve vise divim, ali i ujedno sve vise strepim kad ce mu sta "prdnuti u vjetar"...

Bit ce vrijeme za promjene ;)

Surdonja
23-01-12, 13:44
Nasao sam cene motora. Evo ovako za M33T motor proletos za vreme sajma cena je bila 214 000, kad sam rekao da meni taj motor treba za imt542 rekao mi je da je drugaciji i da taj kosta 222000, pomenuo je cenu i za motor od imt 540, ali nju nisam zapisao. Vec kad nadjoh cene da napisem i ostale za koje sam pitao, mozda nekom zateba. M34-284 000 DM34-322 000 S44-352 000.

PKB
23-01-12, 16:29
Pa neznam koji je odnos cena kvalitet ali po mom misljenju nije bas jeftino posto mogu da zamislim kakav je kvalitet.Ali opet sve dobijes ganc novo kad sracunas koliko das za full generalnu i agregati ti ostaju stari ko ima sa njim dosta da radi mislim da bi se isplatilo .

---------- Poruka napisana u 15:29 ---------- Prethodna poruka je at 14:16 ----------

Bobo koliko izadje da se uradi konusno tanjirasti nacuo sam oko 700 e .DaLI su BAS TOLIKO skupi ?

Surdonja
23-01-12, 18:42
Po meni su te cene bas paprene, pogotovu za s44. Inace cena se umanjuje za nesto ako radis zamenu staro za novo tj. dajes svoj stari motor. Jedino je bitno da blok nije pucao, sto znaci da ce oni da ga izrepariraju i prodaju nekom drugom kao nov. Ako se ugradjuje u ovlascenom servisu dobija se i garancija (mislim da je 6 meseci ali nemojte me drzati za rec). ps. Cene koje sam izneo u prethodnom postu vaze samo za traktorske motore.

Bobo
23-01-12, 20:28
Bobo koliko izadje da se uradi konusno tanjirasti nacuo sam oko 700 e .DaLI su BAS TOLIKO skupi ?

Iskreno, nemam pojma koliko kosta i nadam se da necu nikad ni saznati. malo vjerovatno, ali nada umire poslijednja ;)

vedran R.srpska
23-01-12, 20:58
mi ovde na forumu imamo bezbroj tema i skoro u svakoj se provlaci isti problem:niko od forumasa na potencira KO i KAKO se upravlja masinama generalno.Nismo svi isti traktoristi,testerasi,rezaci...pa prema tome jedna ista masina,istog godista i proizvodjaca ne traje isto,jer neko od nas slusa kako masina radi i jos ako je bar 50% ispostuje sa makar osnovnim servisom,ona najcesce nadzivi vlasnika!

eovo potpisjem.

kod mene u selu komsija ima 539 iz '87 traktor ima 8000 i nesto sati,al on ga kaze nikad nije tero vise od 1500obrtaja,nikad nije nista "caprkao" ni oko mnjenjaca,a kaza na motoru jednom dizne zamjenio,tri vodene pumpe i cetri pumpe niskog pritiska(AC pumpa kako jekod nas zovu).
a imam i jednog komsiju "sivonju" kod koga je traktor prije devedesetih kupljen,i kaze prvu generalnu je radio na 2800sati,i mnjenjac kidao,svasta nesto.

a moj stari kaze sve zavisi kakva "mrcina" to tera i goni...

mirmir
23-01-12, 21:09
Konusno tanjirasti nov sa sve srafofima je indijski 8500din.a Ruen-ov 12500din.Obadva su odlicna i dugovecna,ugradjivao sam ih.

Nazalost je doslo vreme i da se ja rastanem od mog 540,prodaja i kupujem veci IMT 585(obavezno trobrzinac)ili najverovatnije Rakovicu.Jedino je pitanje kako li hvata blokada na velikim IMT,ako moze da hvata iz prve na patos gasu skidam kapu,ako nemoze Rakovica je definitivni izbor.

Bobo
23-01-12, 21:21
Vidis, ima veze kakva ga mrcina tera, jer evo mirko na primjer na iber gasu u pogonu ukljucuje blokadu i onda se cudi sto mu blokada crkava... Blokada se ukljucuje ili na niskom gasu ili dok traktor stoji, a kad stane na mjestu i jedan tocak vrti a drugi stoji ti ju na iberu nagazis, naravno da ce ju otkinuti... Otkinut ces ju na bilo cemu ako ju tako budes ukljucivao...

mirmir
23-01-12, 21:49
Na Rakovici i Stori mozes da je ukljucis kako oces.Na njoj niko jos nije otkinuo blokadu jer je drugaciji sistem ukopcavanja.Znaci pun gas i stiskanje bez problema.Zato se i kupuje Rakovica kod nas,e kad bi ja u sumi pored provalije pecao da mi uhvati blokada(vec bi bio pokojni),ovako bez brige patos gas blokada i na dva tocka iznosi.
A sto se traktora tice u obzir moze doci Rakovica 76,ili 585 jer je jeftin mnogo.

malaksalo
23-01-12, 21:56
Moze neka slika ot tog 585?

Surdonja
23-01-12, 22:01
@malaksalo isti ti je kao i 577 stari

malaksalo
23-01-12, 22:06
Ako je isti zasto mirko015 trazi bas njega?

Surdonja
23-01-12, 22:11
Ne znam, cucemo od njega. U katalogu izgleda identicno samo ima tri brzina. Ako se secas traktora od pokojnog Bate Liska, on je bio 585.

steva44
23-01-12, 23:34
Moze jedno pitanje ,odradjena komplet generalna na 542 ,menjane obe lamele ,spojnicka .A kardan mi izbaciva cim ga uklucim i to jos na prazno.,da napomenem izbacivo mi je i pre generalne .Majstor kaze mozda je neki stift .ali volao bih da cujem od vas koji su upuceni u uvo ili imali slicni problema.da li je to neki veci kvar i sta moze jos biti uzrok.Da iovo da napomenem nekako mi se ukljuci kardan ,tek na kraju kad skroz povucem rucicu al bas do kraja ,ionda ispadne .Nije da se narmalno onako ukluci.

Bobo
23-01-12, 23:47
Meni smrdi na "kljuc" (kuglica i feder koji ju gura) koji fiksira rucicu u zeljenom polozaju. Moguce je da je feder oslabio ili je pukao ili tako nesto, pa se rucica pod svojom tezinom vrati nazad u neutralni polozaj...

netko pametniji ce znati bolje odgovoriti.

mbranko
24-01-12, 01:09
vrlo vjerojatno da je problem ovo sto ti je bobo naveo ( 17 i 18 na slici)

http://farm8.staticflickr.com/7152/6751659589_600ff6be25_b.jpg (http://www.flickr.com/photos/75031061@N02/6751659589/)

da bi bio siguran probaj ga prebaciti u donji polozaj (preko brzina) ili drzati rukom u gornjem polozaju pa ako je sve u redu onda je definitivno u tome kvar i ako se dobro sjecam to se rjesava bez problema skidanjem poklopca (20 na slici). btw ovo je iz kataloga dijelova za 539 ali ovaj šiljak i opruga su isti jedino je razlika u uključno-isključnoj spojnici (12.13,14i 15 na slici)

Kosjerac
24-01-12, 10:29
Steva44 prvo proveri onaj štift pod brojem 25 na brankovoj slici, da li nije slučajno pukao, ako nije skini ceo poklopac i videćeš kvar.

Bobo
24-01-12, 12:08
Njega svakako mora izvaditi prilikom servisiranja kuglice i opruge... naravno, taj stift vadis tek kad poklopac skines s traktora, da ti ne bi doticna kuglica upala u ulje pa ti "pecaj".

Prije skidanja poklopca ispustiti bar 10l ulja iz kucista ili traktor natjerati u neki jarak da se ulje prelije na drugu stranu.

Matic
24-01-12, 12:56
Štift kao štift nije problem već se zajede rupa na osovinici kroz koju prolaži taj štift pa ručica ima mnogo praznog hoda(lufta).

Bobo
24-01-12, 13:09
Slozit cem ose svi da kod njega nije problem u stiftu i praznom hodu, jer kardan kad uzubi to se mora osjetiti bez obzira na prazan hod rucice. Samo napominjem da ne skida stifr i rucku dok je poklopac jos na traktoru, jer mu moze kuglica skup s federom upasti u ulje i onda si je tek napravio posla...

najbolje skinuti poklopac dolje i kad ga imas na stolu, pregledati kuglicu i feder i po potrebi stift ako se rasklimao...

mihajlodl
24-01-12, 15:55
kod mog drugara je otiso konusno tanjirasti na539 indiski kosta od 90 evra do 170 evra plus ugradnja

mica967
24-01-12, 23:17
Kolega hoće da kupi IMT 5170, na čega treba obratiti pažnju i kako su se pokazali u eksploataciji.>:D

IMT 539 DE LUXE
24-01-12, 23:25
Ljudi ako nekoga interesuje IMT 565 dv nov ima na prodaju kod Milurovic Komerc danas zvali kosta malo vise od 18 000 evra sa ovim subvencijama tako mislim.

diklofen
25-01-12, 13:31
Imam dva konkretna pitanja:
1. ima li koga da je na 539 ugrađivao pomoćni spoljni klip hidraulika?Jel to moguće odraditi i šta je potrebno?
2.Kako napraviti ili kupiti razvodnik da bi se mogli koristiti hidraulični prebacivač markera za nodet sejalicu?Ja imam samo jedan izvod za hidrauliku na koji kipujem prikolice.
Molim samo za ozbiljna objašnjenja i sugestije.

Bubu
25-01-12, 13:39
Spoljni klip nisam video da je neko ugradio. Ako je osovina u ploci hidraulika na kojoj stoje ramena istog precnika kao na 577 onda moze da se ugradi pomocni klip od 577 mada ne mora da bude bas taj, mogao bi da bude slicnih dimenzija.

Sto se tice pomocne hidraulike-posto tebi treba da prebacuje markere na sejalici previse komplikovano je da stavis 'kornjacu' na plocu hidraulika pa onda da usmeravas ulje u razvodnik koji ti je isto potreban. Najlakse resenje je montaza pumpe hidraulika od Rakovice 65, mali rezervoar za ulje i razvodnik hidraulike po zelji.

diklofen
25-01-12, 14:37
Može li se na taj pomoćni klip dovesti ulje sa tog creva koje je sa desne strane sedišta(jedan izvod za kipovanje)?Znam da prikolicu kipuje tek kad skroz podigne poluge,a ne znam kako bi to funkcionisalo kod klipa koji bi trebao da gura zajedno sa poluama?

Bubu
25-01-12, 14:45
Moze preko tog izvoda da se dovede u pomocni klip mada bi trebalo da postoji cep i sa desne strane ploce kao na 577.

diklofen
25-01-12, 15:15
Kolega mi kaže da sa desne strane sedišta ima dve rupe.Tu bi po njemu trebalo prikopačti razvodnik koji bi prebacivao marker na sejalici.Kaže da je tu dvosmerni hidraulik ,a sa leve na izvodu za kipovanje jednosmerni pritisak hidrailika.

Bubu
25-01-12, 15:21
Ili ti kolega nije dobro objasnio ili ni on ne zna kako to funkcionise. Takozvana 'kornjaca' se montira umesto poklopca sa prednje desne strane ploce hidraulika i onda ti treba jos razvodnik redovan sa 2 izlaza. Procedura je koplikovana za koriscenje jer kad dignes sejalicu treba da prebacis rucku na kornjaci pa da preko razvodnika prebacis markera pa da opet vratis rucku na kornjaci.
Kvalitetna kornjaca recimo PPT kosta nekih 80-90 evra a kad dodas jos malo mozes kupiti pumpu od Rakovice sa svim pratecim elementima i stavis rezervoar za ulje sa filterom od kombajna koji se moze kupiti na otpadu na relativno male pare i treba ti razvodnik sa 2 izlaza koji kosta manje od 100 evra nov bugarski.

diklofen
25-01-12, 15:25
Kad počne da gura ulje na onaj izvod sa leve strane ispod sedišta u pravcu vožnje?Znam da kad kipujem prvo digne poluge skroz gore pa zati tek tamo gura i diže prikolicu.Kako se ponaša kad su mu poluge opterećene?

Attila
25-01-12, 15:59
Možda je bolje onda da se uradi električno prebacivanje markira. Negde sam video da ima fabričkih ali može da se odradi za jeftine pare kod kuće možda za nekih 50e

sinisa1979
25-01-12, 16:34
Evo malo slika koje bi mozda mogle pomoci clanu steva44 preko motora kardan iskopcan http://www.dodaj.rs/t/3w/s9/4LIGF7vA/p1130787.jpg (http://www.dodaj.rs/?3w/s9/4LIGF7vA/p1130787.jpg) http://www.dodaj.rs/t/2H/u6/HlZLSBu/p1130788.jpg kardan ukopcan (http://www.dodaj.rs/?2H/u6/HlZLSBu/p1130788.jpg)

pocerina
25-01-12, 18:09
Spoljni klip nisam video da je neko ugradio. Ako je osovina u ploci hidraulika na kojoj stoje ramena istog precnika kao na 577 onda moze da se ugradi pomocni klip od 577 mada ne mora da bude bas taj, mogao bi da bude slicnih dimenzija.

Sto se tice pomocne hidraulike-posto tebi treba da prebacuje markere na sejalici previse komplikovano je da stavis 'kornjacu' na plocu hidraulika pa onda da usmeravas ulje u razvodnik koji ti je isto potreban. Najlakse resenje je montaza pumpe hidraulika od Rakovice 65, mali rezervoar za ulje i razvodnik hidraulike po zelji.
Bubu jel bi mogla ta pumpa od Rakovice da se namontira na 560, i gde se ona postavlja ?

Bobo
25-01-12, 18:17
Za hidraulicno prebacivanje markera na OLT sijacicama za kukuruz ti ne treba nikakav razvodnik, samo dignes do kraja sijacicu i na kockicama podignes-spustis, da cilindar "prebaci" marker i to je to. Slicno kao i s okretacem plugom s jednim crijevom. Ne treba nista dodatno izmisljati, ako se radi o originalnom uredjeju za prebacivanje markera:

Slika uredjaja i opis rada bas s IMT 539:
http://www.njuskalo.hr/sjetva-zetva-berba/pneumatska-sijacica-olt-psk-hidraulicni-prebacivac-markira-oglas-4207613

diklofen
25-01-12, 18:23
Onda je sve rešeno što se markera tiče.Kupiću taj prebacivač i rešena stvar.

Bubu
25-01-12, 18:26
Kad su mu poluge podignute onda bi bilo potrebno podici i rucice za fini hidraulik da prebaci markere ali..uvek postoji ALI...ako zaglavi sigurnostni ventil na pumpi hidraulika kojim slucajem ode ploca hidraulika a zna i cilindar da pukne tako da to nije sretno resenje.

Pumpa od Rakovice 65 pase i na Rakovicu 60 i na IMT 539, 540, 542, 549, 558, 560, 565, 567, 569 tj. na sve traktore koji imaju M ili DM 33 i 34.

Matic
25-01-12, 18:26
Diklofen prebacivač nije jeftin.Video sam jednom u Rumi na vašaru kod nekog tipa koji ih proizvodi i pitao za cenu.Kada mi je rekao umalo me šlog nije strefio.400 eura.

diklofen
25-01-12, 18:29
Pa 400 evra je stvarno previše.Zvaću metalorad (kako mi se čini) mislim da ih oni rade.Javiću cenu u temi sejalica za kukuruz.

nikola indjija
25-01-12, 18:30
Kako na rakovicu namestiti hidraulicni prebacivac?Kada nemoze u isto vreme da dize poluge i da kipuje

Matic
To je bilo predprošle godine.Obavezno javite.

mladen87
kad kipujem prikolicu sa fergusonom dignem hidraulik do kraja i onda dizem na finu rucicu!iako su poluge dignute do kraja kad povucem finu rucicu one se jos podignu bar 10cm!ne znam kako bi stajala sejacica kad bi digao tih dodatnih 10cm!da li je neko probao?

diklofen
25-01-12, 18:37
Ja u setvi sve tri ručice držim skroz dole.Nikad nisam probao neku drugu varijantu.

Bubu
25-01-12, 18:53
Kako na rakovicu namestiti hidraulicni prebacivac?Kada nemoze u isto vreme da dize poluge i da kipuje

Ne znam da li bi moglo sa ventilom prioriteta, kontam da bi moglo ali pitanje je da li bi usporilo rad hidraulika.

Pottinger
25-01-12, 18:57
maloprije sam palio rakovicu a pada snijeg znaci minus upali ko mina malo zavergla i okide akumulator 65Ah a zetor palio uz pomoc kablova plus kombi radio i nanjem akumulator 65 Ah i jedva upali a rakovica me pozitivno iznenadila :) kako kod vas pale sad po zimi

pocerina
25-01-12, 19:15
A gde se montira ta pumpa od Rakovice ?

Kosjerac
25-01-12, 19:33
Diklofen evo kako su komšije to rešile.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=20522

MONTOYA
25-01-12, 19:37
Diklofen,zašto ne namestiš na vazduh prebacivanje markera?
Ja sam na nodetki imao hidraulični automat koji na IMT traktorima radi perfektno,kača se na cev za kipovanje tu koju već imaš,čim podigneš sejalicu on podigne oba markera a kada je spustiš on spusti jedan marker
http://thumbnails48.imagebam.com/17160/6ef83b171594687.jpg (http://www.imagebam.com/image/6ef83b171594687)

Bubu
25-01-12, 19:38
A gde se montira ta pumpa od Rakovice ?

Umesto pumpe volana na 560 ali ti onda jos treba ventil prioriteta da bi ti i volan funkcionisao.

pocerina
25-01-12, 19:50
Pa da sam bar znao letos kada sam menjao pumpu volana mogao sam staviti od Rakovice...

Bubu
25-01-12, 21:06
Da si citao temu od reci do reci sigurno bi naleteo negde da pise posto sam ja pisao u par navrata.

pocerina
25-01-12, 21:51
Citao sam ja temu, ali u tom trenutku mi nije palo na pamet, a i verovatno sam zaboravio da napisem.... Prodacu moju pumpu od volana pa cu kupiti Rakovicinu...Lkl{{

mirmir
25-01-12, 21:53
Komso moze pumpa hidraulika od rakovice,ali ti treba i nosac te pumpe.Netreba ti nikakav ventil,samo montaza i ima da traje vecno jer te pumpe retko crknu.Jedini problem je naci taj nosac pumpe,nema ga nigde.A moze i orginal od Store 502,kod nje je isti nosac i pumpa kao na Rajki 65.

pocerina
25-01-12, 21:56
Kao sto je Bubu rekao i ja mislim da mora ventil da bi radio i volan i kipa kako treba... Komso da nemas neku pumpu da prodas ?

mirmir
25-01-12, 22:06
Cekaj tvoja pumpa na 560 je samo za volan.

pocerina
25-01-12, 22:07
Da samo za volan..

mirmir
25-01-12, 22:11
Pa stace ti onda za kipovanje?Kipa ti je na hidraulici.

pocerina
25-01-12, 22:13
Hocu da namontiram napred utovarivac, pa mi treba odvojena pumpa...

mirmir
25-01-12, 22:14
E to je vec nesto drugo
http://i39.tinypic.com/207qlww.jpg

beljac
25-01-12, 22:30
To bi bilo isto resenje kao kod zmaja podizanie vitla i hedera i upravljac.

sinisa1979
25-01-12, 23:09
Bubu jel bi mogla ta pumpa od Rakovice da se namontira na 560, i gde se ona postavlja ? http://img845.imageshack.us/img845/9058/p2020225.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/845/p2020225.jpg/)

Tu se postavlja ali ne ovakva nego ona dupla,spojena,kao na 143. Onda lepo imas i za volan i za spoljnju hidrauliku bez ventila prioriteta. Evo nadjoh pumpe... http://www.ppt-hidraulika.co.rs/Pumpe.htm

mirmir
25-01-12, 23:53
Tandemka jeste prava stvar ali je cena za novu 400eura mnogo.

dragan82
25-01-12, 23:57
Imam ja keke od maseja , mozda se mogu remontovati i nabudjiti.

sova
26-01-12, 00:06
Diklofen,zašto ne namestiš na vazduh prebacivanje markera?
Ja sam na nodetki imao hidraulični automat koji na IMT traktorima radi perfektno,kača se na cev za kipovanje tu koju već imaš,čim podigneš sejalicu on podigne oba markera a kada je spustiš on spusti jedan marker
http://thumbnails48.imagebam.com/17160/6ef83b171594687.jpg (http://www.imagebam.com/image/6ef83b171594687)
Pa zar nema taj prebacivac markera cisto mehanicki na ovim novim sijacicama za psenicu IMT?

dragan82
26-01-12, 01:16
Na nove sejalice IMT ima automacki prebacivac markira.

IMT 539 DE LUXE
26-01-12, 17:15
Danas sam prico sa jednim covekom i kaze neki njegov prijatelj ima kvarova sa 577 novim strasno kaze nemoj 577 da uzimas jel to sada moguce vi kazete da valja.

zombie_666
26-01-12, 17:37
Koji je ovo IMT?

http://pik.ba/artikal/2515943/traktor-imt-/#sta=pitanja

panonac
26-01-12, 17:44
Kod nas ga zovu Englezer,ima oko 60ks i veoma mi se svidja kako ore.

zarkovmali
26-01-12, 17:45
Koji je ovo IMT?

http://pik.ba/artikal/2515943/traktor-imt-/#sta=pitanja ja mislim da je imt 552

pocerina
26-01-12, 18:02
I kod nas ga zovu Englez, cini mi se da ima oko 60-65 ks... Ima jedan u selu

zombie_666
26-01-12, 18:03
Nikad nisam vidio ni čuo za taj model. IMT me stvarno često zna iznenaditi sa svim tim modelima.

Bećarina pusta
26-01-12, 18:05
IMT-552 je uži. Ovo je 551.

fiat615
26-01-12, 19:25
jel se posle njega poceo praviti imt 555

prnjavor3
26-01-12, 20:16
član mladenm. ima takav traktor čini mi se reče da ima 60 k.s

577
26-01-12, 23:40
http://www.youtube.com/watch?v=yi0beoDC75o&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=oRvECgmNB0U&feature=related
577 vs zeko...

http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=kgQiyT6hIbA

---------- Poruka napisana u 00:40 ---------- Prethodna poruka je at 00:24 ----------

Danas sam prico sa jednim covekom i kaze neki njegov prijatelj ima kvarova sa 577 novim strasno kaze nemoj 577 da uzimas jel to sada moguce vi kazete da valja.

Može biti i nemora ...
Ovisi kako se radi s strojem a mozda i ima gresku koju...
Bas nisam vidio na forumima da se neko zalio jako na novog 577..

djele
27-01-12, 00:02
Zna li neko da mi kaze kakav i koji je navoj na onom safu sa strane na vodenoj pumpi od 549 sto se odvija sa imbus kljucem,ima isti saf iznad termostata sa kontra strane? Hocu da pravim grejanje u kabini pa da na ta mesta usafim druge safove sto imaju cev u produzetku i da na to kacim gumeno crevo koje ce da ide do kabine.

MONTOYA
27-01-12, 00:06
navoj odgovara od vodovodnih cevi i ventila 1/2 cola

sinisa1979
27-01-12, 00:07
Ako se dobro secam tamo je konusan navoj.... E sad precnik.... Msm da je M 20x1.5. Svakako ces te cepove izvaditi napolje pa onda izmeris i gotovo.

djele
27-01-12, 00:54
Pa najbolje ce biti tako da uradim.Pao sneg pola metra pa se cisti svaki dan jer jos dodaje,pa sam mislio da sve napravim i onda da samo ugradim.
A ima mi komsija colovne nareznice pa sam mislio da to odradim od malo deblje cevi...Hvala na pomoci.

North ARMY
27-01-12, 02:28
Evo novih tegova za IMT-a ako nekom trebaju.
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/881549_AGRIA_1994_god
1496 (http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/881549_AGRIA_1994_god)

577
27-01-12, 17:10
Trebaju meni ali ko može do njih daleko su ...Lkl{{

lisnik
28-01-12, 01:50
Zna li neko da mi kaze kakav i koji je navoj na onom safu sa strane na vodenoj pumpi od 549 sto se odvija sa imbus kljucem,ima isti saf iznad termostata sa kontra strane? Hocu da pravim grejanje u kabini pa da na ta mesta usafim druge safove sto imaju cev u produzetku i da na to kacim gumeno crevo koje ce da ide do kabine.

Vidi na otpadu gdje ima tamica.Pasu original.

milandjuric
28-01-12, 02:05
Pozdrav svima!

Imao bih jednu molbu, za majstore na ovom forumu.
Znam da je pisano par puta, ali nije na odmet.
Ako neko moze tacno da navede sta se sve menja na motoru od Tamica t80 kada se motor prebacuje na trakor IMT 560 i 577
znam da nisu iste kolevke pa me zato interesuje.
imam u ponudi povoljan 560 kojem bih ubacio motor od kamiona (jedan imam 560 od ranije u ekstra stanju)
Covek veoma povoljno nudi traktor, kojei nije u voznom stanju. A motor od t80 se moze naci za mali novac.

srdacan pozdrav!

MONTOYA
28-01-12, 10:13
Jel to možda Gruja u pitanju Lkl{{
Drugar ga ima jedno 4 -5 god. ,po njegovoj priči je baš zadovoljan,
koliko ja znam da za to vreme nikakav kvar nije imao,
mada i ne radi s njim nešto baš puno,možda oranja i tanjiranja ukupno do 80ha

Kosjerac
28-01-12, 17:51
Na jednom 549 danas sam radio diferencijal, evo kako je skinulo zube na ovom trkaču, a ostali su ok, kao da nisu radili, e sada šta je u pitanji ni sam neznam, kao da nije bio termički obrađen nego onako stavljen. http://thumbnails60.imagebam.com/17207/fa3d12172065003.jpg (http://www.imagebam.com/image/fa3d12172065003)
Da napomenem da je stajao na desnoj poluosovini.

mica967
28-01-12, 17:56
Nije Gruja u pitanju ali deluje moćno možda bi ga i ja uzeo ako drugar odustane.>:({

MONTOYA
28-01-12, 19:39
to ste gledali neki?
koja je cena?

mica967
28-01-12, 19:55
Oko 7000 evra znaću sve tačnije u Ponedeljak.

lisnik
29-01-12, 02:04
Pozdrav svima!

Imao bih jednu molbu, za majstore na ovom forumu.
Znam da je pisano par puta, ali nije na odmet.
Ako neko moze tacno da navede sta se sve menja na motoru od Tamica t80 kada se motor prebacuje na trakor IMT 560 i 577
znam da nisu iste kolevke pa me zato interesuje.
imam u ponudi povoljan 560 kojem bih ubacio motor od kamiona (jedan imam 560 od ranije u ekstra stanju)
Covek veoma povoljno nudi traktor, kojei nije u voznom stanju. A motor od t80 se moze naci za mali novac.

srdacan pozdrav!

Najbitniji dijelovi koji se moraju mijenjati jesu:karter , razvodna kutija(ne zupcanici vec samo aluminijsko kuciste), usisna grana,zamajac.

mirmir
29-01-12, 22:50
Kosjerac,standardna stvar na 549,toga sam se nagledao.Ja mislim da ti trkaci na imt nisu dobro odradjeni,odnos zuba i ugao nije dobar zato jedan uvek trpi,koji prvi skine cementaciju taj i sljusti do kraja,pogotovo na 549 koji to jede kao dobar dan pogotovo ako traktor ima teze uslove rada.

Lisnik sve si rekao,kolevka se moze namestiti od 560,tj nabudziti uspesno.

robert1995
29-01-12, 23:30
Pozdrav svima!

Interesuje me da li neko zna gde i za koliko para se moze naci polovna orasje kabina za imt 560.

Hvala! :)

pocerina
30-01-12, 00:03
Jel to kabina od novog ili starog tipa ?

robert1995
30-01-12, 00:09
Meni treba za stari tip.Mislim da postoji samo za novi tip i da stima na stari.Ali nisam 100% siguran.

mityoo
30-01-12, 00:13
Jel ima u NS ili u okolini prodavnica IMT delova da prodaju stakla? Meni treba staklo od kabine, za stari tip kabineIMT 533

Bubu
30-01-12, 00:21
Tesko da ces naci staklo u bilo kojoj prodavnici delova za IMT traktore. Najbolje da kontaktiras firmu Goran staklo iz Panceva.

Evo sta je ostalo od frisko pridoslog 567:

http://img207.imageshack.us/img207/9918/dsc0074dy.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/207/dsc0074dy.jpg/)
http://img577.imageshack.us/img577/6113/dsc0071vt.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsc0071vt.jpg/)
http://img528.imageshack.us/img528/3390/dsc0070i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/528/dsc0070i.jpg/)
http://img59.imageshack.us/img59/2192/dsc0066ql.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/59/dsc0066ql.jpg/)

Neško
30-01-12, 09:13
Da li na IMT 533 treba da se skida ono deklo gdje je lančanik da bi se ugradio kompresor?
Šta sve treba da se prikupi osim kompresora?

srdjan7
30-01-12, 13:34
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S9qcyQmqPL8&amp;list=UUrwjaCwtp7lz4S_0ahpToRw&amp; index=1&amp;feature=plcp" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=S9qcyQmqPL8&amp;list=UUrwjaCwtp7lz4S_0ahpToRw&amp; index=1&amp;feature=plcp i ovde postoje gadna neslaganja u pricama raznih pojedinaca...bruka-inace prilog iz fabrike IMT o propadanju firme

worm
30-01-12, 16:52
Banda ,sve propada samo da bi pojedinac uzeo procenat

lisnik
30-01-12, 19:38
Da li na IMT 533 treba da se skida ono deklo gdje je lančanik da bi se ugradio kompresor?
Šta sve treba da se prikupi osim kompresora?

Ako ima poklopac sa ovim otvorom netreba nista drugo skidati.Znaci skines poklopac na otvoru oznacenom na slici i ugradis kompresor.Mislim jedini da ti jos trebaju duzi vijci m8.Ako ces samo za duvanje guma netreba ti nista drugo.Mozes i direkt na kompresor.

http://img51.imageshack.us/img51/2882/dsc03408wa.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/51/dsc03408wa.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

577
30-01-12, 21:33
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S9qcyQmqPL8&amp;list=UUrwjaCwtp7lz4S_0ahpToRw&amp; index=1&amp;feature=plcp" target="_blank">
http://www.youtube.com/watch?v=S9qcyQmqPL8&amp;list=UUrwjaCwtp7lz4S_0ahpToRw&amp; index=1&amp;feature=plcp i ovde postoje gadna neslaganja u pricama raznih pojedinaca...bruka-inace prilog iz fabrike IMT o propadanju firme

Sramota za gledat radnik je uvjek u pravu ali eto kad imaš takvog direktora lopova.

tesla
30-01-12, 22:34
Jel ima u NS ili u okolini prodavnica IMT delova da prodaju stakla? Meni treba staklo od kabine, za stari tip kabineIMT 533
Imaš u NS na Najlonu nedeljom čovek donosi. Šaljem ti tel na pp.

Neško
31-01-12, 10:03
Kod nas u staklarskim radnjama ima da se kupi neko "duplo" staklo, to je neka tehnika sa nekom folijom između stakala, ne znam tačno kako se zove.
Ja sam uzeo ta stakla na vrata od kavine i već 3 godine stoje, čak nigdje nisam mogao da nađem kedere, pa mi je čovjek stavio u silikon i nigdje nisu pukla niti se pomjerila. Još nisam stavio zadnje staklo, ali i to sam planirao.
Cijena zadnjeg stakla na kabini starog tipa za IMT 533 ti sa ugradnjom u silikon košta 45 EUR-a.

---------- Poruka napisana u 09:03 ---------- Prethodna poruka je at 07:31 ----------

Ja ne mogu da skontam gdje to dođe?
Kod mene je veoma star traktor, tako da postoji mogućnost i da uopšte nema mjesto za kompresor na deklu ali evo slika pa ako neko može da mi kaže da li ima ili ne?
Da li je to ovaj poklopac ispred filtera ulja, sa prednje strane dekla?
Postoji li mogućnost da unutra remenica nije nazubljena, pošto sam čuo da postoji i ta mogućnost.
Kompresor mi samo treba za duvanje guma.
Da li je bolje staviti ovaj fabrički kompresor (ako ga uspijem naći), ili kupiti onaj koji se kači na kardan?

http://img841.imageshack.us/img841/7189/zmajfilter.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/zmajfilter.jpg/)

mirmag
31-01-12, 10:41
http://i39.tinypic.com/10z9509.jpg

Malo sam suntavo zaokruzio kompresor,nadam se da vidis.Donji lancanik na razvodu je pogon kompresora,pa mora imati zube(nutove).Posto tvoj fabricki nema kompresor,verovatno ces taj lancanik morati izmeniti.

lisnik
31-01-12, 11:14
Kod nas u staklarskim radnjama ima da se kupi neko "duplo" staklo, to je neka tehnika sa nekom folijom između stakala, ne znam tačno kako se zove.
Ja sam uzeo ta stakla na vrata od kavine i već 3 godine stoje, čak nigdje nisam mogao da nađem kedere, pa mi je čovjek stavio u silikon i nigdje nisu pukla niti se pomjerila. Još nisam stavio zadnje staklo, ali i to sam planirao.
Cijena zadnjeg stakla na kabini starog tipa za IMT 533 ti sa ugradnjom u silikon košta 45 EUR-a.

---------- Poruka napisana u 09:03 ---------- Prethodna poruka je at 07:31 ----------

Ja ne mogu da skontam gdje to dođe?
Kod mene je veoma star traktor, tako da postoji mogućnost i da uopšte nema mjesto za kompresor na deklu ali evo slika pa ako neko može da mi kaže da li ima ili ne?
Da li je to ovaj poklopac ispred filtera ulja, sa prednje strane dekla?
Postoji li mogućnost da unutra remenica nije nazubljena, pošto sam čuo da postoji i ta mogućnost.
Kompresor mi samo treba za duvanje guma.
Da li je bolje staviti ovaj fabrički kompresor (ako ga uspijem naći), ili kupiti onaj koji se kači na kardan?

http://img841.imageshack.us/img841/7189/zmajfilter.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/841/zmajfilter.jpg/)

Ovde ti bude otvor za kompresor.

http://img41.imageshack.us/img41/7189/zmajfilter.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/zmajfilter.jpg/)

Skini poklopac i vidjeces ima li 6 nutova koji su ti oznaceni na slici.Ako ima mozes bez problema staviti kompresor.Ako nema onda je to malo veci posao za ugraditi.

http://img526.imageshack.us/img526/8158/dsc03409i.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/526/dsc03409i.jpg/)

Kosjerac
31-01-12, 15:08
Neško imaš li onaj kompresor na kardan, ajdslikaj da vidim jel isti kao one što sam viđao u Rumi, i koliki mu je kapacitet, planiram to kupiti da napravim neku prskalicu za šljive da možem prskati krečom.

North ARMY
31-01-12, 19:08
@Bubu jel 567 u radnom stanju ?? Sunce ti pa on ima i gume odlicne. 8)

Bubu
31-01-12, 19:22
Radno stanje je samo imam da ceprkam oko njega.

Moram mu menjati plocu hidraulika, proveriti pumpu hidraulika, kupiti poluge i podizace (planiram malo na prolece da radim sa njime da vidim kako se ponasa), kupio sam koleno auspuha i auspuh nov, treba uraditi servis motori, zamena creva od vode, krpljenje hladnjaka (ne curi vec je odlemljena stranica), provera alternatora, sredjivanje instalacije i jos tako kojesta. :D

North ARMY
31-01-12, 19:24
Ima i tu troska da se nakupi,al opet sve je manje vise sitno,znaci skidas mu hidrauliku i prepravljas u aj da kazem obican traktor ??

Bubu
31-01-12, 19:33
To je sve relativno sitan trosak. Vracam ga u prvobitno stanje da radim malo sa njime + sto cu verovatno osposobiti i grtalicu za prolecno sredjivanje lenija a to opet njemu ne gine. :)

North ARMY
31-01-12, 19:39
Mene interesuje kakva mu je potrosnja spram obicnog 560 i jel mu pase menjac.
Sad kad napisem ima da dobijem unakrsno ispitivanje al ujak ima 577dw kao tvoj i cini mi se 585 perkins motor 3 brzine obican i hvali ovaj sa trobrzinskim menjacem jer je sedmici puno druga a malo prva u oranju isto tako u branju sad nisam zapamtio kojom brzinom bere,dok je za transport,pripremu i sl sedmica bolja.

Bubu
31-01-12, 19:47
Ma kakav trobrzinac. 585 je jaci traktor od 577 zbog punjenja i radilice pa zato ima snage da ore 1. brzom ali ako je na 577 skroz ispravna DV i da ore sa istim plugom istu zemlju 585 ce imati dovoljno proklizavanja da ga 577 DV stize 1. brzom.

Ako te interesuje, dodji kod mene da vidis traktor i da divanimo malo ali tek tamo sledece nedelje jer sutra odoh u Grcku na poljoprivredni sajam. :D

Kosjerac
31-01-12, 21:15
jer sutra odoh u Grcku na poljoprivredni sajam. :D
Ponesi aparat i napuni baterije, pa da vidimo kako je bilo.

MILE
31-01-12, 22:48
Ma kakav trobrzinac. 585 je jaci traktor od 577 zbog punjenja i radilice pa zato ima snage da ore 1. brzom ali ako je na 577 skroz ispravna DV i da ore sa istim plugom istu zemlju 585 ce imati dovoljno proklizavanja da ga 577 DV stize 1. brzom. :D
To su lepe zelje a stvarnost je sasvim drukcija, to jest 585 je mnogo jaci i brzi u oranju.

Bubu
01-02-12, 03:05
Ne boj se, samo nek oru malko mokru zemlju, taman toliko ce proklizati taj 585 posto nema prednju vucu. A i 577 se lako da naprviti da bude kadar kao i taj 585.

dukej
01-02-12, 03:27
U poslednje vreme mnogo manje pažnje posvećujem forumu nego ranije, i uopšte nisam u toku sa tim tvojim 567. Ako si već pisao o njemu, jel može mala pomoć gde da pronađem to na forumu, baš me interesuje...>:({

Neško
01-02-12, 08:15
Neško imaš li onaj kompresor na kardan, ajdslikaj da vidim jel isti kao one što sam viđao u Rumi, i koliki mu je kapacitet, planiram to kupiti da napravim neku prskalicu za šljive da možem prskati krečom.

Nemam taj kompresor, ali planiram da nabavim, ako ne bude ovih nutova i ne budem lako mogao ugraditi fabrički kompresor. Inače sam ga vidio kod čovjeka i
čini mi se da je turske proizvodnje. Brzo duva, ali nisam siguran kakvog je kvaliteta i koji pritisak može da postigne.

Farmer II
01-02-12, 08:21
U poslednje vreme mnogo manje pažnje posvećujem forumu nego ranije, i uopšte nisam u toku sa tim tvojim 567. Ako si već pisao o njemu, jel može mala pomoć gde da pronađem to na forumu, baš me interesuje...>:({

Pisao je Bubu u temi o utovarivacima http://poljoinfo.com/showthread.php?241-Utovarne-kašike-i-utovarivači/page7 (http://poljoinfo.com/showthread.php?241-Utovarne-ka%C5%A1ike-i-utovariva%C4%8Di/page7)

>:D

North ARMY
01-02-12, 19:38
Ujak nije da budzi masine,odvrce,zavrce pumpe i sl nego kakva je takva je masina njegovo je samo da je odzava domacinski. Posto ima oba komada zajedno mogu reci da ne neostrascen nemam razloga da mu ne verujem.

kavgarac
01-02-12, 22:48
Ja imam taj 585 stvarno ide kao munja, ali on ima 18.4-30 zadnje gume i tegove od torpeda pa neznam dali je to standard i sa tim gumama on neproklizava a trosi 10-12l po kj.

kavgarac
01-02-12, 23:10
to ste gledali neki?
koja je cena? Montoja imas u Kuzminu 5173 sa dobrim motorom a na konusnom otkinuo dva zuba oce da menja za manji uz doplatu ceni ga 7000 evr.

MONTOYA
01-02-12, 23:57
jel taj ima prednju hidrauliku?

idklecin
02-02-12, 00:02
Montoja imas u Kuzminu 5173 sa dobrim motorom a na konusnom otkinuo dva zuba oce da menja za manji uz doplatu ceni ga 7000 evr.
pa jel taj sav svoj 7000e puno jos neispravan,5000e puna kapa

sinisa1979
02-02-12, 00:07
Ima i kod nas jedan 5170 na prodaju. Ako nekog zanima saljem broj na pp. Jedino sto ga vlasnik mozda malo zacenio ali cinjenica je da je u vrlo dobrom stanju....

577
02-02-12, 20:45
Jel ko kad cuo za imt 577 dv 4x4 veli covjek da ima dva kardana prve vuce?

lisnik
02-02-12, 22:45
Vjetrovatno je to traktor sa prednjom hidraulikom pa ima izlaz za prednji kardan.

Bobo
03-02-12, 01:26
Jel ko kad cuo za imt 577 dv 4x4 veli covjek da ima dva kardana prve vuce?

Slike kolega, slike... bez dokaza nista...

Jedini traktor za koji ja znam da je imao posebno kardan za lijevu a posebno za desnu stranu je COUNTY i vise ni jedan jedini...

zombie_666
03-02-12, 08:53
Da Bobo, ni ja nisam nigdje vidio takvo rješenje sem kod County a baš pregledam sve i svašta. Vjerovatno je čovjek vidio izlaz za prednji kardan ili nešto slično. Vidio sam kod nekih traktora da prednji kardan dobija pogon "otpozadi" tj. izvod je na kućištu mjenjača/diferencijala, gdje je izvod i za pogon prednje vuče. Takvo rješenje ima npr. Steyr 8080 kod kojeg se prenos do prednjeg kardana vrši preko nekoliko kardanskih vratila, možda je i IMT pravio nešto takvo, ko zna šta su sve radili, čak i na ovoj temi se iznenadimo kojekakvim modelima i verzijama koje je IMT pravio a za koje praktično niko nije čuo.

velja imt 540
03-02-12, 09:06
ja sam video na nekom starom linderu duplaku 35ks

adamov zoran
04-02-12, 14:20
zadnji tocak 577 na zabice gde treba da bude granicnik u kojoj rupi da bude normalne sirine

Rale 83
05-02-12, 00:07
Jel svi novi 577p DW imaju FOM p.vuce?

Neško
06-02-12, 08:34
Da li na IMT 533-539 mogu da se stave lanci od nekog kamiona, npr. starog dajca ili tama njuškara?
Ako može neko da pojasni od čega može, bilo bi mi od pomoći, (gume 11)?

Milos T25
06-02-12, 08:50
Da li na IMT 533-539 mogu da se stave lanci od nekog kamiona, npr. starog dajca ili tama njuškara?
Ako može neko da pojasni od čega može, bilo bi mi od pomoći, (gume 11)? Pre par godina ja sam kupio lance od coveka za mog Vladimirca koji nosi iste gume kao i 539 od 11". Taj covek je kupovao te lance sa vojnog odpada i on je od 3 (kamionska) vojna pravio 2 za traktor. To izgleda savrseno ima spanere sa unutrasnje i spoljne strane i moze se montirati na gume od 11",12". Tada cena za oba bila je 100 eura! Nisam siguran da on toga ima jos posle 3 god. Ako ti je ovo zanimljivo javi se na p.p mogu to da proverim ima li jos...

Neško
06-02-12, 09:26
Da li lanci mogu da se naprave i koliko se to isplati praviti?
Meni to ne treba puno, par puta godišnje, kada se čisti snijeg i sl, pa ako neko ima ideju za neki jednostavan način izrade neka postavi na nejku od odgovarajućih tema pošto nije baš za ovu temu.

Kosjerac
06-02-12, 13:15
Imaju u Užicu na vojnom otpadu ti lanci, i jedan košta 30€.

Pottinger
06-02-12, 13:32
ako ce ti lanci samo za snijega nemoj ni kupovat ako mislis i u sumu s njima onda kupi

sinisa1979
06-02-12, 19:30
Nesko pogledaj ovde http://www.sila.rs/lanci-za-sneg

kvicoje
06-02-12, 19:42
Kod nas ovi najmanji traktorski koje pravi SILA AD 10x28 14.750 a 11x28 15.500 din

BELIT577
06-02-12, 20:36
ma imas ih na vojnim otpadima gde god hoces,ja sam kupio pre neki dan za 577, u Uzicama na otpadu.

kvicoje
06-02-12, 22:02
Samo što su dosta bolji za sneg ovi traktorski, na kamionskima su dosta sitnije alke pa dosta lošije ide, iskusio ovih dana

dejan 351
08-02-12, 15:35
http://www.youtube.com/watch?v=v_zr1BqHzDs&amp;feature=related

za one koji nisu gledali

sova
08-02-12, 20:18
Cinim uslugu komsiji i treba mi par informacija.Zanima me gdje se mogu uzeti getz ili mahle sklopovi za imt 560 (ako isti postoje za 560)kao i cijena,po mogucnosti da mi je geografski sto blize npr S.Mitrovica.

sremac88
08-02-12, 20:42
Ima u Novom Sadu Mahle sklopova kod Cubija.Evo sajt tu ima i telefon pa se možete više insormisati http://www.cubi.co.rs/index.php?page=usluge&service=trgovina

zombie_666
10-02-12, 10:36
Vidi ovog bisera, 539 sa 80KS

http://www.pik.ba/artikal/1274638/imt-539-80-ks/

RatkoPa
10-02-12, 10:41
Sta vredi sto je 80ks kad nema tezinu za tu snagu

PKB
10-02-12, 10:56
Ma to je lik samo lupio !!! Gde bre ima 80 ks nego nezna cowa !

Bobo
10-02-12, 11:01
PKB, jel ti ne vidis da je u taj traktor ugradjen motor s TAM-a 80?

dejan 351
10-02-12, 11:11
tacno,samo sta da radi sa 80ks,kad nema tezinu ili dv?

zombie_666
10-02-12, 11:20
Može da goni onu frezu koja stoji iza njega samo tako*

Neško
10-02-12, 11:29
Generalno ideja mi se baš dopada, da li može na IMT 533 (nema duplo kvačilo) da se ugradu tako nešto?
Ne sumnjam da u momentu vuče bolje, ali ipak taj mjenjač je za 40 konja a ne za 80?
Šta bi se desilo da zane za kamen u oranju, recimo da ore sa 2 brzom (pošto je "super" traktor) da li bi pokidiao zubčanike?

Bećarina pusta
10-02-12, 11:32
Pitanje je kolko će izdržat kompletan susutav (korpa, lamela, osovine, ležajevi...) od motora do kardana, ako radi sa priključcima (koji traže pogon od kardana) za traktor od 70-ak ks? Za nekog ko se bavi voćarstvom il povrtlarstvom di treba mal traktor sa jakim motorom, a za male pare, ovo je dobar izbor, al pod uvjetom da to sve tako dura-traje.

Bobo
10-02-12, 11:34
U najboljoj zemlji koju imas, da ores s 2x10" u 2. brzoj (recimo da i imas tezinu za takvo sto) pokidao bi plug, unakazio bi njivu, i najvjerovatnije bi se oprostio ili od mjenjaca ili od kvacila, sta prije popusti... Mjenjac bi mogao imati trajne poslijedice, s ovakvim motorom, ako se optereti zadnji kraj da se ta snaga moze iskoristiti. A ako ga ne opteretis, kako kaze zombie, dobijes jako dobar pokretac neke freze ili nekog generatora ;) i ores s 210" ko covjek, ne traba ti fina regulacija, samo ga zakrkas dokle moze i deri ;)

zombie_666
10-02-12, 12:00
Ovaj fergo bi, da mu montiraju 12-ke gume (ili još bolje neke od guma sa metričkom mjerom koje su nešto šire a iste ili približne visine) i napune vodom do vrha, pa još i neki servo da se nabudži, bio jednostavno savršen za voćnjaka. Freza, malčer, RD od 2-2.2m (naravno, da može da nosi takve stvari), sve bi pogonio bez ikakvih problema. Spojnica za kardan bi nešto više trpila ali to je već podnošljiv potrošni dio. Kabina se može zadihtovati uz minimalna ulaganja i eto voćarskog traktora koji može svugdje da se zavuče čije je održavanje krajnje jednostavno i jeftino.

Za turbo-oranja ovaj traktor nikako nije, mjenjač NIKAKO ne bi mogao da podnese duži rad u oranju sa snagom i momentom koji su ravno 100% veći (ako ne i više). Tu bi stradalo sve redom, od spojnice, mjenjača, diferencijala...

Kao što kaže Bobo, ovo je odličan pokretač za razne priključke i to je dovoljno i može da se iskoristi na bezbroj načina.

PKB
10-02-12, 12:03
Izvinjavam se!!!

MONTOYA
10-02-12, 13:41
Već sam pisao o tome,u mom kraju ima nekoliko tih dorađenih 533 a čuo sam za jedan 549 DV svi su ubacili motor od 560 i traktori funkcionišu dobro,
jednog poznajem lično,stavio je pre 3 god. motor od 560 i gume 12.4-28 vuče plug 756,setvospremač 2,2 i nikakvih problema nije imao,kaže da ne troši u radovima mnogo i da ide kao lud...
Ipak po meni je bolja opcija ako se već odlučilo na takav poduhvat ubaciti motor M 34 ipak S 44 je poveliki zalogaj...

Bobo
10-02-12, 13:58
Vidis, da sam ja raspolagao s novcima kad se radila generalna na 539, ja bi to odradio tako da bih motor od 539 prodao (i koa je sazrio za generalnu, drzi dobru cjenu), na 539 bih prebacio motor s 549, a na 549 bih ubacio m34... No stari za takvo sto nije htio ni cuti, pa se radila generalka na 539, a uskoro cemo morati i na 549 ako se ovako nastavi ganjati...

Ja sa takodjer vucem 2x12" plug i 2.2 spremac i po brdima i svuda, pa mu bas i nije veselo, ali radi. Dokle ce nemam pojma ;)

Pottinger
10-02-12, 15:29
evo jednog dobrog http://www.pik.ba/artikal/1274638/imt-539-80-ks/ motor od tama
@Bobo jesil mislio ovako nesto napravit na 549

Bobo
10-02-12, 15:52
Pottinger, ajd, molim te, pogledaj stranicu ispred, i pogodi zasto raspravljamo o mjenjanju motora na traktorima...

Plan je bio m34 motor (558, 560) a ne s44 kao sto je na ovom iz oglasa...

Pottinger
10-02-12, 17:21
pratim zato sam i stavio link

kvicoje
10-02-12, 18:09
Vidis, da sam ja raspolagao s novcima kad se radila generalna na 539, ja bi to odradio tako da bih motor od 539 prodao (i koa je sazrio za generalnu, drzi dobru cjenu), na 539 bih prebacio motor s 549, a na 549 bih ubacio m34... No stari za takvo sto nije htio ni cuti, pa se radila generalka na 539, a uskoro cemo morati i na 549 ako se ovako nastavi ganjati...

Ja sa takodjer vucem 2x12" plug i 2.2 spremac i po brdima i svuda, pa mu bas i nije veselo, ali radi. Dokle ce nemam pojma ;)
Koliko sam razumeo u motor 539 može da se napakuje 549 jer je razlika minimalna ali to nije neko najsrećnije rešenje zato što je 549 motor jedan od lošijih motora na imt.

sremac88
10-02-12, 18:15
Bila je serija 539 sa fabričkim DM33 motorom i hidro volanom, ima ga jedan deda blizu mene.

577
10-02-12, 18:21
A po čemu je 549 motor jedan od najlosijih motora moj kum ima 549 traktor leti i ima zetora 4718 i vidi se koji motor reži imt leti i i niti dimi a zetor da nepričam..
Pali ko mina zimi i jos sto rade iz traktora cudo..

Bobo
10-02-12, 18:21
Vidi ovog bisera, 539 sa 80KS

http://www.pik.ba/artikal/1274638/imt-539-80-ks/

Potinger, a sta je zombie stavio na prethodnu stranicu, nego bas taj jedan te isti oglas i zbog toga je pocela ova rasprava cemu toliki motor u 539... Ipak ne pratis, al ajde, oprostit cemo ti ;)

kvicoje: Recimo da mi je na 539 pukla glava, a motor zreo za generalku, ne bih ni jednoj jedinog trena razmisljao, nego bih trazio novu glavu za 549 i spram toga kupovao klipove za 549 i to ugradio u 539. 10ks se osjeti, pogotovo sto mu planiram staviti nazad 12.4 gume, posto s 11.2 dosta tone s rasipacem i prskalicom u rano proljece... Dakle u blok od 539 komotno mozes staviti klipove od 549, s time da se mjenja glava, i prestelava se pumpa (obavezno rotaciona) i dizne). Drugo sve moze ostati isto. Ne znam jel jedan od losijih ili nije, ali ima definitivno najgori zvuk od svih motora na svijetu ;) ono njegovo prktanje ufff... Kod mene radi kako radi, ne osjecam u 2000 sati da gubi snagu, ide dosta fino i za sad se drzi. dokle ce, nemam pojma. Kladili smo semedjusobno stari brat i ja koliko ce izdrzati bez ozbiljnijih kvarova i slozili smo se da mu je puna kapa 3500-4 000 sati, ako se nastavi terati ovim rezimom.

Plan mi je bio motor sa sadasnjeg 549 prebaciti na 539, posto je motor na 539 bio GOTOV u svakom smislu te rijeci. na cesti mu dam gas preko 1800 na odusak baca ulje koliko god moze ici... taj motor ima svog kupca za dobru cjenu, al stari za to nije htio ni cuti, donekle ga i razumijem...

U 549 bi stavio motor od 558. zbog ovog zahvata bi morao produziti malo haubu i kardan od prednje vuce i nista drugo, a dobio bih dosta bolji traktor (bar mislim da bi). I motor sam bio nasao dosta povoljno bas s 558 skinut i to bi onda bilo TO, ali eto, nije se mene pitalo...

zombie_666
10-02-12, 18:38
Mislim da bi kombinacija 549+motor od 558 bila jako, jako dobra. Pisao sam o tome već, sam 558 se u mom kraju pokazao kao najveće i najsposobnije magare medju svim traktorima ikad, jednostavno ta mašina neće da krepe, sve jadan može da istrpi a najveću zaslugu ima motor. Gledao sam mnogo puta šta taj motor može sa 16.9 gumama na 558, a šta bi tek mogao na 12.4 i prednjom vučom, dobro opterećen tegovima??

malaksalo
10-02-12, 18:52
Da li bi hladnjak dio dovoljan da ohladi tecnost ili bi i on morao da se menja?Jos nesto da li bi taj 549 mogao da vuce dvoredni berac zmaj?

Bobo
10-02-12, 18:58
Izvlace ga i bocni reduktori... Dosta i oni znace... Po mojoj nekoj procjeni, 558 je dosta sposobniji traktor od 549, ali ima mjesta gdje je mali sposobniji od velikog... u berbi kukuruza sam provukao pun berac gdje 558 s 18 gumama nije mogao proci bez slajfanja s bunkerom iskupanim u IMT kipericu. prikolica je jos bila na sugom, a zadnji tockovi dosli na mekano ali je vrtio i izvukao se i otisao je kuci iskipati, a ja s beracem idem preko tog mjesta sa punim kosem i okrecem na uvratini i stalno je prednji pogon ukljucen i nisam ni zastajkivao, samo se okrecem i berem... Dakle izlazim iz reda, prelazi kompletna kompozicija preko tog mekanog mjesta, okrecem se i ulazim u drugi red malo vislje po jednako mekanoj zemlji i berem dalje...

malaksalo, ne znam bas da bi vukao dvoredni berac... pre mal je da bi vukao dva reda... U ravnom MOZDA i to jedno veliko MOZDA. Kod mene po brdima mu ne fali snage, nego kila... tornado 40 mi je na par mjesta bio toliko na knap, da je i pod sperom jedva izvlacio. u branju prednji pogon stalno ukljucen.

558 je cudo od traktora samo da si ljudi daju truda da si ugrade hidro volan u njega i naprave kocnice, to bi bio jako solidan traktor za rad. ovako su kocnice dosta zahtjevne za odrzavanje a volan necu ni spominjati ;)

Evo ga jedan 558 iz mog kraja. kolega kupio kabinu od Rakovice, obojao u crveno i stavio nozne komande od 542 nove linije (kao sto ja imam na 549). jos je plan podici sjedalo i ugraditi hidraulicni volan podesiv po visini. Ovako se dosta nisko sjedi i volan je dosta nisko, ali je buka vise nego duplo manja iako jos nije izolaciju stavio ( i to je u planu) i dosta je toplije unutra, jer je kabina dosta zatvorenija nego originalna. brao je kukuruze ovako cjelu jesen i kaze da se preporodio.

http://img35.imageshack.us/img35/4148/dsc04544gc.jpg (http://img35.imageshack.us/i/dsc04544gc.jpg/)

http://img825.imageshack.us/img825/2092/dsc04545c.jpg (http://img825.imageshack.us/i/dsc04545c.jpg/)

http://img864.imageshack.us/img864/1707/dsc04546p.jpg (http://img864.imageshack.us/i/dsc04546p.jpg/)

zombie_666
10-02-12, 19:05
Jasno da će na vlažnom i klizavom terenu 549DV biti sposobniji od 558, prednja vuča čuda pravi, najbolji primjer je ona moja njiva gdje R65 i Ursus C360 jedna uzvuku berač a ja sa hurlimanom uzvučem 2x12" na 25cm bez ikakvih problema, sa prednjom vučom uključenom naravno, bez nje ne može ni da makne radi strašne uzbrdice. U pravu si i za bočne reduktore, oni praktično i omogućavaju 558 da radi sa ogromnim gumama koje na njeg montiraju, bez njih bi spojnica strašno trpila, 16.9 su svakako velike a mogu tek misliti kako je sa 18.4 (ako si na njih mislio?). 558 sa slika je stvarno dobro uredjen, poravnan pod kabine, samo servo fali a kod njeg ni to nije problem zbog prednjeg mosta. Meni je ogromna želja da ugradim servo na 539 ali nije nimalo jednostavno, prednji most kao da je namjerno pravljen da oteža svaku modifikaciju :)

Bobo
10-02-12, 19:13
I ja sam razmisljao da ugradjujem hidro volan na 539, cak sam i nasao jeftino nekih djelova za to, ali kako je prepiksiran prednji trap, prepakiran puz volana i stavljene nove gume naprijed, vidio sam da totalno nema potrebe... jedino da je puz strasno los i da se mora kupovati novi, onda bih razmisljao o hidro volanu kao (dugorocno gledano) jeftinijem rjesenju a ujedno i komforniji traktor imas.

539 necu nikad prodavati, pa bi se isplatilo malo ga i modernizirati, kad za nekih 30 godina opet bude sazrio za generalku ;)

zombie_666
10-02-12, 19:18
Kod mene je ista situacija, sve bi se moglo prodati ali 539 je ipak član porodice :)

Kod mene je u kućištu volana situacija prilično loša a tamo na temi si pričao kako je popravka mnogo skupa...to je jedan od osnovih razloga zašto planiram raditi na servu, ako budem imao novca naravno. Ne sjećam se tačne cifre ali mi se čini da je remont volana dosta novca, pa ako ga već bude bilo i bude ga trebalo davati, bolje je uložiti ga u modernije rješenje koje bi ipak jako olakšalo sve radove.

fiat615
10-02-12, 19:36
Da vidite kakvi je volan na mom fiatu to lomi ruke jos narocito u tanjiranju. Imt 539 ima savim dobar volan sa njim se odmorim. Jos kad uzmem od rodjaka imt 560 ima servo to je uzivancija samo nemogu mu drzati pravca ispocetka posto se naviknem na Fiata.

malaksalo
10-02-12, 19:48
@Bobo.Ajda slikaj ceo traktor i kabinu iz daleka?

Bobo
10-02-12, 19:51
kad budem prolazio kraj njegove kuce, ako ga vidim, skrenut cu se pa cu vam sve poslikati... rekao je da ce ga ove zime raskopati opet, pa uraditi odozdol izolaciju i da ce podici sjedalo a volan ako uspije nabaviti djelove, a ako ne samo ce ga produziti dok ne nabavi orbitrol...

Kosjerac
10-02-12, 20:41
Bobo jesu li mu te komande od hidraulika malo niske, kada je to sve prepravio, pa kada mora raditi sa njima mora se nageti u desnu stranu, kada bi mogao naći komande od brene pa njih staviti onda bi mogao sve to lepo ušuškati i to bi bio onda ono pravo.

Bobo
10-02-12, 20:51
Napravit ce i to... sad mu je sledalo postavljeno na original visinu, pa su komande OK, ali podici ce sjedalo volan i komande kad za to uhvati vremena.

sova
10-02-12, 21:32
Da li bi hladnjak dio dovoljan da ohladi tecnost ili bi i on morao da se menja?Jos nesto da li bi taj 549 mogao da vuce dvoredni berac zmaj?
Rodjak je vukao sa standardnim 549 zmaja 223, za svoje potrebe i nesto usluga.Sljakao je jedno desetak godina dok nije sjebao diferencijal i mjenjac.Napominjem da je 549 2wd, dakle bez prednje vuce i da je kod nas ravno kao tepsija.

PKB
10-02-12, 21:40
Pa i da nije vuko bas taj berac da je radio upola manje teske poslove rikno bi taj diferencijal ,to im je bolljka znaju tu mnogi bolje od mene ali ja znam za dva slucaja covek vuko bostan sa njim radio 3-4 jutra zemlje samo za sebe nista vise i dva puta cepio diferencijal.A drugi stariji covek jeste vuko berac ali slovenacki onaj mali kao igracka znate vi o kom se radi i to ne mnogo vuko je sejalicu oltovu i sto je uradio njemu par jutara zemlje takodje je otiso ,verovatno oim je to boljka kao sto svi tvrde nije nesto uskladjeno .

Bobo
10-02-12, 21:43
Jedne godine je kod nas 558 IZGORIO... Ulje curilo iz zmigavaca koliko mu je bilo tesko... Suha godina a radio je s beracem zmaj 222... Islo je to nekako, ali mu ni malo nije bilo lako... Da je imao veci auspuh, dimio bi jos i vise. Traktor prije te jeseni bio u dobrom stanju, covjek s njim radio zemlju, poslije branja kukuruza je traktor "sretno udao". Sad taj berac vuce s 577...

Ne mogu ni zamisliti kako bi se 549 ponasao s dvorednim beracem... Ni zamisliti...

dalibor79
10-02-12, 21:46
ja sam vukao zmaja 222 sa imt 549 20 god sto se tice traktora samo mu je motor uradjen 2002 inace imt 549 delux 87 god(bez prednje) sto se tice menjaca samo mi je pocelo zveckati u diferencijalu i na vreme sam zameni srafove kod trkaca bili popustili(ueno ih u garazi u kesi u fijoci matori ih jos cuva) da mu je bilo lako nije ali vise puta sam pricao ovako sa drugarima da moze da prica prvo bi plakao jedno 10 dana e onda bi pricao sta je sve radio a od prvog dana vukao berc zmaj 222 nosio sestorednu nedtovu sejalicu i spartao sestorednim spartacom jedino sto nikada nije orao (mozda bastu sve ukupno 2h) terao zaliv sa njim i bauverovu 3 vec preko 10 god a obicnu zalacovu 1500l preko 15 god. samo reci fale za taj traktor jedino sto sam na njemu ugradio je filter vazduha uljnipre jedno 15 god i vise ostalo je sve fabricki>:({

xsale
11-02-12, 14:34
Koliko otprilike izadju delovi za generalnu za 539 ? Nudi mi covek da kupim traktor,ali mora motor da se radi.Nisam nikad to radio pa makar ako neko zna orijentaciono koliko bi kostalo recimo 500 ,1000 ili vise.

MONTOYA
11-02-12, 14:46
radio je moj drugar skoro na 533 i izašlo ga nešto preko 600e
Xsale što ne ubaciš od 560 motor u Dublju već ima takav traktor Lkl{{

xsale
11-02-12, 16:53
Pa ne treba mi jaci,ionako bi se samo vozikao sa njim kad vucem kupinu.Atomizer,bocna freza i eventualno ce nositi malcer ako kupim.560 trosi kao tenk,a snaga mi ne znaci nista

NIKOLA95
11-02-12, 18:52
ferdza je zakon

pocerina
11-02-12, 19:25
Cini ti se da 560 toliko trosi...

grunt
11-02-12, 19:37
Naravno da trosi,u opterecenju i te kako.

kvicoje
11-02-12, 19:53
Ali je 539 dosta lakši traktor tako da je verovatno i opterećenje dosta manje.

dalibor79
11-02-12, 21:34
slazem se da je 539 mali potrosac ali kada bi birao izmedju 539 i 542 odnosno 549 uvek bi izabrao 549 .burazer im539 ja imam 549 i nemogu da se porede u poslu ipak 10 ks mnogo znaci i potrosnja nije neka razlika navescu neke moje razloge,to je mojje mosljenje i nemam nameru da se nastavljam nisakim niti koga da ubedjujem koje vozio oba traktora zna razliku .po meni i 539 i 459 dobri traktori samo malo bolji 549 dok je 542 neka nepotrebna medjuserija isti je kao 549 samo razlika sto je motor lsabiji 7 ks ostalo sve isto.najbolji drugar mi ima 542 i nemoze da vuce moju drljacu 2 brzom sa 542 koju ja vucem sa 3 brzom sa mojim 549

razlozi:
1.daleko udobniji od 539( kod (539 limovi dole i uopste kabina mnogo lose odradjena i izolovana)
2. potrosnja priblizno ista
3.jaci 10 ks u skoro istoj kategoriji
4. ima 5 brzina dok 539 ima 3
5. brz traktor

577
11-02-12, 21:54
http://www.njuskalo.hr/sumarstvo-strojevi-oprema/imt-560-dv-oglas-4468998

Evo jedan 560 dv u hr na oglasu 2005...

aca
11-02-12, 22:25
slazem se da je 539 mali potrosac ali kada bi birao izmedju 539 i 542 odnosno 549 uvek bi izabrao 549 .burazer im539 ja imam 549 i nemogu da se porede u poslu ipak 10 ks mnogo znaci i potrosnja nije neka razlika navescu neke moje razloge,to je mojje mosljenje i nemam nameru da se nastavljam nisakim niti koga da ubedjujem koje vozio oba traktora zna razliku .po meni i 539 i 459 dobri traktori samo malo bolji 549 dok je 542 neka nepotrebna medjuserija isti je kao 549 samo razlika sto je motor lsabiji 7 ks ostalo sve isto.najbolji drugar mi ima 542 i nemoze da vuce moju drljacu 2 brzom sa 542 koju ja vucem sa 3 brzom sa mojim 549

razlozi:
1.daleko udobniji od 539( kod (539 limovi dole i uopste kabina mnogo lose odradjena i izolovana)
2. potrosnja priblizno ista
3.jaci 10 ks u skoro istoj kategoriji
4. ima 5 brzina dok 539 ima 3
5. brz traktor
Da,ali zato 549 kida konusno-tanjirasti kao da je od stakla..Cim ga malo opteretis i on prokliza,kida ga kao blesav!

dalibor79
11-02-12, 22:58
imam 549 od 87 novog ga matori doterao sada cu da ti navedem sta je do sada radio
1.vukao od prve godine dvoredni berac za kukuruz zmaj222
2.sejao sa 6 rednom sejlaicom olt nodet
3.sestoredni spartac za repu i kukuruz
4.vukao u repi nekad erdevisku od 4.5 nekada zmajevku (punu repe)
5.tera tifonsku pumpu bauverovu 3 vise od 14 god
sve je radio jedino oranje mozda 2 h do sada je poorao kao i sto sam napisao gore jedino motor sam mu uradio cini mi se 2000 god
sto setice problema konusnog i menjaca imao sam problema samo sa sarafima koji diferencijal drze unutra 97 godine bili su popustili promeni sam namazao farbom nove i stegli otada nista sto se tice menjaca
neverujem da je neko opteretio i preopteretio traktor kao sto je moj i nijedan nijem radio kao sto je moj radio kod mene u selu

jel i ti imas 549 jel kod tebe mozda pokidao konusni

North ARMY
12-02-12, 02:34
To neko spomenuo da 549 pokidao konusno-tanjirasti i sad ispadne da svi kidaju.
Rado bih imao 549,niti se u selu kidaju niti teca majstor popravlja konusno tanjiraste po okolnim selima.

MONTOYA
12-02-12, 09:51
kod nas u selu otšao čoveku konusno tanjirasti na 533 a drugom na 539 čak dva puta i crko motor na 5000 rs pa niko ne govori da su loši,već naprotiv to su veoma sposobni i zahvalni traktori...

Bobo
12-02-12, 12:18
Vec sam pisao negdje, ali ne znam gdje... Prilikom skidanja poklopca hidraulika na mom 549 isao sam pregledati i luft na konusno-tanjurastom paru i vidio sam da izmedju zupcanika ima jako puno lufta, nekih 5mm se tanjurasti klima a konusni stoji... Zovem majstora koji radi samo IMT tarktore da to dodje pogledati i kaze "Nista ne diraj to tako mora biti..." da nema lufta, sve bi popucalo, samo ti to nee diraj i sve ce biti u redu..."

E, vidite, kasniej ja uzeo listati po knjigama i po internetu traziti i luft izmedju ta dva zupcanika treba biti toliki da jedan s drugog samo ostruze frisko nanesenu boju... dakle, minimalan luft. Lokalni majstori su luft stelali tako da su uzeli list novina i proterali kroz konusno tanjurasti, ako ga dere ne valja, a ako je list citav, to je taj linimalni luft...

I sad da ja majstoru vjerujem ili struci? Vjerovat cu struci, pa cu jednog lijepog dana rastaviti traktor i postelati te zazore ko covjek i ujedno prekontrolirati vijke na tanjurastom zupcaniku (ako prije nesto ne prdekne unutra) i da ja budem miran...

Sve mi se cini da je previse lufta ostavljeno u tvornici i da se u tim zupcanicima pojavljuju udari veliki i da zato stradavaju.

kvicoje
12-02-12, 14:24
Vec sam pisao negdje, ali ne znam gdje... Prilikom skidanja poklopca hidraulika na mom 549 isao sam pregledati i luft na konusno-tanjurastom paru i vidio sam da izmedju zupcanika ima jako puno lufta, nekih 5mm se tanjurasti klima a konusni stoji... Zovem majstora koji radi samo IMT tarktore da to dodje pogledati i kaze "Nista ne diraj to tako mora biti..." da nema lufta, sve bi popucalo, samo ti to nee diraj i sve ce biti u redu..."

E, vidite, kasniej ja uzeo listati po knjigama i po internetu traziti i luft izmedju ta dva zupcanika treba biti toliki da jedan s drugog samo ostruze frisko nanesenu boju... dakle, minimalan luft. Lokalni majstori su luft stelali tako da su uzeli list novina i proterali kroz konusno tanjurasti, ako ga dere ne valja, a ako je list citav, to je taj linimalni luft...

Tako je i meni majstor pre petnaestak godina rekao za tanjirasti zupčanik na kome su bila dva krnjava zuba, ništa to ne diraj dok ide i još to ide a dokle će videćemo

dalibor79
12-02-12, 17:08
on ce meni konusno tanjirasti nemoj da zakacim petobraznika :'({>:({ pozdrav svima(mala sala)
http://i42.tinypic.com/2e4emn8.jpg

dalibor79
12-02-12, 17:22
Sta je radio sve u zivotu da moze da prica prvo bi plakao par dana i nemoze niko da mi prica onjemu sem oni koji ga imaju od prvog dana>:({moze samo gazda da mu sudi koji ga tera i sigurno je da su kvalitetniji oni pravljeni u bivsoj jugi nego danas sto se prave
nego sta nego je masina >:({ pozdrav svima

German hunting terrier | Jagdterrier