IMT

Ovo je slika IMT-a 565 koji ima u sebi motor od 577. Traktor je od jednog mog sugradjana koji si je dao truda i bome mu se isplatilo. Jasno se vidi auspuh s desne strane, a vidi se iz aviona da je ovo 565...

 
Ma, misli na konusno-tanjurasti par zupcanika...

Onaj "565" je do nedavno radio sve moguce operacije na nekih 30-40hektara zemlje... prasenje strnjaka je radjeno s trobraznim plugom, tako da ze to nema bojazni...

kazem da je u mom kraju bio 539 s motorom od 558 i da je radio covjek sve s njime bez ikakvih kvarova...
 
Hvala na informacijama. :ppozdrav:
Još nisam rešio da li ću ovo raditi. Dosta njih me ovde ubeđuje da je onda slab menjač i diferencijal a opet drugi tvrde da je to isto u 560 i 577 (menjač sa tri brzine se nekad ugrađivao u 578 - valda, nisam siguran). A ako i rešim da to radim, to neće biti pre ili subvencija (u šta se slabo nadam jer sam 289. na listi) ili soje (žita imam taman za arende).
 
što misliš da će popustiti menjač?
[/quote]
pa kako snagu ima a menjac isti :sta: neznam kako bi to funkcionisalo nemoze to da bude bas dobro!!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243669950[/time]_________________________________________________
@Bobo da mislim na konusno tanjirasti (par) zubcanika oni uglavnom popuste :udri: a onda ako se to desi moras da ga rasturas i razna sranja!!! koi motor je bio na NS sajmu samo motor u crno obojen bio je izlozen jedini dali zna neko??
 
Pa ja znam za 560 u koji je ubačen motor od 77 i nikada nikakvih problema nije bilo.Čovek sa njime sve radi.Kaže da je prezadovoljan sa dobijenim jer je traktor neuporedivo bolji u radu.
I ja planiram da isto odradim čim mi 560 dođe za generalnu.Neki majstori čak predlažu da se ubaci motor od 585.Kažu da se vrlo jeftino mogu naći a da su odlični u radu.Mene malo brine kako bi to išlo sa delovima ali opet valjda i oni nešto znaju.
 
Dobar je i 577 motor...

Decki moji, zar vam nikada nije na pamet palo da 560 mozda nema mjenjac od prve serije 577 koji je imao 6+2 mjenjac... mjenjaci na 558 i 560 se razlikuju, i nikada nisam cuo da je itko ikada imao problema s mjenjacem na 560,565 i slicnim traktorima, kao ni sa mjenjacima na 577.

Slobodno se moze staviti motor od 577 na 560 bez ikakvih problema, jer to radi sasvim u redu.
 
Bobo je napisao(la):
Slobodno se moze staviti motor od 577 na 560 bez ikakvih problema, jer to radi sasvim u redu.
I radi i radiće bez ikakvih problema.
Imam pitanje za dobre poznavaoce IMt-a.Odem juče kod jednog školskog druga koji ima imt5136.Sredio ga čovek boli glava.Tako ga i iz fabrike nisu doterali.U priči kaže on meni da to nije više 5136 već 5106.Objasnio mi je kako je skinuo turbo i ništa drugo nije radio da bi to postigao.Koliko sam ja pogledao tako i jeste.Još mi reče da mu je turbo pre "jeo" motore nego kad radi bez njega.Pa pošto radi sa tri brazde dovoljno mu je i 106ks.Mene interesuje vaše mišljenje o tome zahvatu tj. poduhvatu.Slikaću ga ovih dana da vidite kako može da se uz dosta rada i sredstva sredi IMt traktor.
 
Ma nije da ja njemu ne verujem već me interesuje dali i koliko će to tako moći da radi.
Pa i ovde ima vrlo teške zemlje ,a većina takve je njegova.Čuo sam ja i čitao da su to neki radili ali ne znam kako su prošli u dužem vremenskom i radnom pogledu.
Pa jeli moguće da mu taj turbo daje 30 ks?
 
Turbo mu daje snagu oko30 posto. Koliko su mi rekli neki trgovci za turbo motore idu drugaciji sklopovi.Problem bi mu se javio da je na 105 ugradio turbo a da nije menjao klipove ovako neznam.
 
Kad se ugradjuje turbo mora da ima klipove sa celicnom kosuljicom(ojacane), ventile od 120 stepeni(umesto 90 stepeni) bosch pumpu za turbo motor.... E sad kad se skida turbo ostalo moze da ostane samo neznam dali pumpa treba da se prestelava.... Naime kod mene je motor kad je radjena generalna na Ursusu spakovan sa turbo delovima samo da mu stavim turbo i da odnesem pumpu na prepravku.... I tako radi vec 2 godine...
 
Sto se preradjivanja Brene (Bilo kakve u bilo kakvu) radi, tu vam mogu reci svega i svacega, jer imam par poznanika koji imaju vrlo veliko znanje o tim traktorima, a jedan ima i 5106 i 5136 u super stanju i od njega sam naucio dosta o tim traktorima.


Dakle, 5106 da se preuredi u 5136 trebaju drugacije klipnjace, drugaciji klipovi, ispusna grana s turbinom i prestelava se pumpa. Ovo o drugacijim ventilima prvi puta cujem. Mislim da se to na IMT-u nista ne mjenja.

Da se 5136 prepravi u 5106, treba skinuti turbo i prestelati pumpu. Takvom traktoru nece nista biti i moci ce bez problema raditi tako cak i dulje nego obican 5106, posto ima jace klipove i klipnjace.


Takodjer mi je receno da se u 5106 mogu staviti klipovi od 577 i da se na taj nacin dobije oko 15ks i da je to zlatna sredina i da je to cak i najbolje rjesenje. Ovaj kolega sto ima 5106 i 5136 mi je rekao da ce to na svojoj 5106 napraviti prvom prilikom.
 
@Bobo
Kakav je to 6+2 menjač?Ja sam imao traktor 589 iz prvih serija i imao je 3 brze i 3 spore brzine=6
 
Tako je 3 brze+3 spore= 6 brzina naprijed

+

brzi rikverc + spori rikverc= 2 brzine nazad

Da imas 6+6 mjenjac, znaci da bi (najvjerovatnije) imao jednu rucku s tri stupnja prijenosa, drugu rucku u kojoj biras brze ili spore i trecu rucku za naprijed <-> nazad
 
To IMT nikada neće imati.
Da se ubace klipovi 101 u s,ts46 može ali nije baš preporučljivo.Komšija koji je maher što se tiče Brena je to radio na svojima.Jednu je prodao sa tom kombinacijom bez turba i kasnije su tražili da im ubaci i turbo jer kako su čuli fabrički tako treba.Pošto nije mogao da ih razuveri ugradio im je a oni su vukli Taru 28 sa tim traktorom.Po snazi lako je išao sa njom dok nisu počele pizdarije.Prvo je otišao planetarni pa poluosovine i na kraju konusno tanjirasti sa sve raspadom menjača.
 
Dobro, 101 klipovi i jos turbo na sve to... To nikako ne moze valjati...

S obzirom da Brena ima isti mjenjac kao i 577, samo je radi rasterecenja ubrzan, nagli pokret rucke moze otkinuti zupcanik u mjenjacu. Ti traktori su jako dobro pravljeni, ali su pre njezno napravljeni. S Brenom moras polako i kulturno saltati,a saltanje iz formule jedan ona nikome ne oprasta.

Kad sam radio s 5136 i sjetvospremacem, kolega je obisao jedan krug samnom u traktoru, posto je on cim je nabavio traktor otkinuo zupcanik jer nije znao o cemu je tu rijec. Od kako pazi pri saltanju, ti traktori rade bez problema a i jedan i drugi su stalno na iber gasu. Radi oko 150ha zemlje s njima.
 
Nazad
Vrh