IMT

533 ima pneumatsku regulaciju gasa, regulacija mu uopće nije radila, čim ideš u brdo povuci gas a dok si izašao gore on se hoće razletit, graničnika na klapni nije imao...
btw. znaš da on ima klapnu na usisnoj grani kao da je benzinac... I ako je pumpa neispravna što se tiče regulacije može bez problema, mislim da je i bobo pisao da na svojem 539 isto može daleko više nego je tvornički...
Žao mi što nisam snimio.... Traktor je bio u ok stanju prodan za 2300 eura...
 
ja sam od druga video trese se ko lud i cuju se klipovi opasno veoma a na njemu ja mislim nemozes sedeti koliko se trese verovatno nesto nije bilo ok:haha:
 
533 ima koznu membranu i ako se pokida vremenom on otkaci 542 ko nista toliki obrtaj dobije znam sigurno posto ga imamo u dvoriste i treba bas sad za koji dan cim stignem da menjam
 
pa ja ti kazem da pumpa fabricki nemoze da ima mnogo vise obrtaja od propisanog a sto ce traktor da ti se razleti bolje mu uradi generalnu jer ona je mnogo jeftinija nego da ti klipovi i klipnjace razbiju blok motora i da istrce napolje da te pozdrave.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237579682[/time]_________________________________________________
hh,jel igra u mestu. :haha:prvi put cujem da se traktor trese
 
Istina, reko sam da kad neradi regulacija, odnosno neki i skinu(probiju) tu membranu :udri:

Ovaj sad što imamo nemože više od 2000okr/min, i mislim da je to ok. Nemože više a i njemu je zgodnije...

geza je napisao(la):
533 ima koznu membranu i ako se pokida vremenom on otkaci 542 ko nista toliki obrtaj dobije znam sigurno posto ga imamo u dvoriste i treba bas sad za koji dan cim stignem da menjam

Ajde poslikaj kad budeš mijenjao...
 
moj 539 dva tri puta godisnje dodje do 2200o/min inace ga nikad nevozim iznad 1700o/min jel je tu i najjaci.pa jednom odisnje mu produvam ventile da im spadne garez sa njih pa tako zadimi kao cigljana,a nocu varnice izlecu od coska do coska,i posle toga radi kao singerica nemam da se pozalim na njega,traktor je 100% pogodjen u fabrici
 
idu na svakom ako se dobro ugrije i ako ima gareži u auspuhu od rada na nižim okretajima pa se nakuplja.. Znam da poslje cijelodnevnog siliranja kukurauza na 2200 nema varnica pola godine ::namigivanje:: (ne siliramo s malim jer nemože i ursus zna zapušit gadno)

@geza: ti si neki maher, a?
 
Za NA i ostale IMTovce, susret oci u oci, komsin 539 2006g i moj torpedo 86 priprema za detelinu :ppozdrav:
 
to je deo naseg "mini masinskog prstena" :haha: sve je kompenzacija, para nigde nema niti vodimo neki racun, vazno je da se posao obavlja :ppozdrav:
 
Ja njemu baliram sve i berem kukuruz a on radi prskalicom, atomizerom, rasipacem, kultivatorom. Jesenas u sezoni berbe, spremio i posejao mi tritikal jer ja nisam imao vremena :ppozdrav: njivu nisam ni video a ko da sam i bio.
 
NA, vidi šta mališa 539 radi... Istina bog ne duboko, ali :ppozdrav:
[youtube=425,350]YdUGVMlu6lU[/youtube]

btw. to je onaj što je vukao 560-tku

Da zaključimo, prodaj tog 560 i kupi dobrog 539 i nema problema s potrošnjom, a imaš i ''jači'' traktor :haha:
Šala, nemoj zamjerit :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh