IMT

Ma kako ti kazes... imamo ocito razlicie prospekte, samo sto se podatci s mojih ponavljaju na cjelom internetu ;)

Al kako si navikao uvijk biti u prevu, neka ti bude...

Iako ni ovi podatci koje si naveo za s-46 nisu tocni, al ajde, naucit ces ti vec ;)
 
pumpa je rotaciona,teško pali zaletava se proizvodi tko zna kakve zvukove i onda kad se ugrije radi solidno kada ide niz brdo baca plavi dim
 
kakve bezveze rasprave oko S-ovih i M-ovih motora, pa oni su rađeni u toliko varijanata za različite primene da ni fabrika verovatno ne zna tačne podatke. Npr. S-46 u buldozeru ima 95 ks i 420Nm
 
kombajner je napisao(la):
dali je neko u mesto drzao 533 sa gasom do kraja:haha:?ko jeste imao je sta da vidi

Ako je pumpa ispravna onda ništa nije vidio, ali ako je neispravna regulacija e onda može i klipove kupit po dvorištu. Moj je vrtio sat za puni krug(ali samo po ravnom, u brdo nije mogao), znači do graničnika, nule, išao je ko avion, ali nakon te velike turaže pritisak ulja nediže preko 2 bara ispod 1500okr/min, naravno kad se ulje ohladi sve ok..
 
pumpa ima granicnike ali nemoze se toliko imati obrtaja zbog same pumpe.kad sam kupio novu pumpu visokog pritiska za moj 577 testirao sam je na traktoru i nemoze da natera ni 2500 o/min jer sama u sebi ima granicnike ali zato moze da radi do 100 o/min ali za traktor je malo,pa mi ti srafici za regulisanje obrtaja sluzi za ukras.sve mi te price zvuce nerealno ja sam automehanicar i znam unutrasnjost svake pumpe i nemoze se povecati broj obrtaja od fabrickog vise od 10% sto nemoze ni skoditi traktoru ako je potreba za tolkim obrtajima znaci nemoguce je da ti je skazaljka na traktoru ispravna jer ni traktor sigurno nije u boljem stanju.
 
Nazad
Vrh