IMT

koliko je taj imt imao sorti traktora sa toliko razlicitosti? ::lose::
ni jd nije imao toliko!
 
Jao, a razvoja je bilo... 90% traktora s 6+2 mjenjačem, istom hidraulikom, istim boljkama, užas a ne razvoj.

Traktori su ok, ali razvoja nije bilo...
 
Ma iskrsao neki 580,a zagolicalo me 80 ks, plus perkins(valjda je boli od našeg motora). Nadam se da ovaj ima 10 brzina. Sreća je uvek faktor, obavezno kupujem polovno, jer nema potrebe i para za novo. I ja mislim da je bolji sa ojačanom hidraulikom, a ne očekujem da vuče tri brazde. Ne znam neki kažu da su bolji bez dv, loš kvalitet prednje vuče. Inače neko spomenuo 577 '96 godište za 7500 nalickan, takav bi mi odgovarao. Pitao sam baš za ovaj motor perkins kako se pokazao, a golica me i onaj 590 izgleda kao bombona.
 
Malo IMT-a sa Batajnice ::namigivanje::
78013_80541216_traktor.jpg

78013_44720270_L-14i.jpg
 
moj komsija ima 577 novi tip iz 88 ili 90g neznam tacno ali kada ga je kupio posle godinu dana morao je praviti generalnu na motoru posto je motor bio nov ali verovatno je imao stare delove a u tim godinama znamo kakva je bila situacija sa imt-om i tako on posle 2500 sati 2005 godine je opet pravio generalnu posto je motor gutao i ulje i i puno trosio naftu i nemao snage pa je brzo popusio i morao je generalnu opet a covek ima 15 jutara zemlje...imao je dosta kvarova sa tim 577 ali kaze da mu svake godine nesto otidje i mora popravljati ali kaze da mu je dobar...
takodje ima i jedan 539 iz 80g koji nesto lupa motor kao da ima 2 cilindra :haha: stavrno kad ga upali on zvuci kao neki tenk a ne traktor a snage nema pa kad ide ulicom cuju se detonacije i lupanje :udri: i oblaci dima kad ide i sa praznom prikolicom i kad ubrzava sa mesta ima da probudi ceo komsiluk sa tim traktorom ,ja mu kazem komso popravi to sredi taj traktor ali on kaze necu jos ide i njemu je kao dobar...pa jbg ako je njemu dobar nek ga jos vozi ja to nebi mogo.... ::lose::
 
577 je imo gadnih problema s lomljavom prednjih poluosovina i u mom kraju se to rjesavalo da su ljudi nabavljali od nekih kamiona poluosovine debele ko ruka dali kod tokara da se grajferi naprave da pasu u diferencijal i bocne reduktore i od onda nikakvih problema... Kad IMT poluosovina pukne, zamjenis ju drugom ona ce opet puci...

Gledam slike od 577 i primjecujem da ima serija tih traktora s prednjim mostom od 51x6 i vecim prednjim gumama, ali takav traktor sam vidio samo na prospektu.

Sve u svemu, moze se dogoditi da ti ni jednom ne polomi poluosovinu (najcesce su duze pucale) ili ti se dogodi da pucaju stalno.

procitao sam i ovdje na forumu da se i kod vas zna za ovaj problem, al kod vas 577 vuce 2x14" plug, a kod mene 3x12" tako da i tu ima neke razlike mozda... Al posto je na 577 promjenjeno 3 vrste prednjim mostova, znaci da su i u tvornici bili svjesni da problem postoji. Vjerovatno zato i ima smjesno uske prednje gume, jer sire nisu smjeli stavljat...


Sto se 590 tice, koliko mi je poznato da je postojala i verzija s rakovica motorom motor od 577, samo turbo stavljen. naravno, jaci klipovi, klipnjace i lezajevi i to je to...
 
@Čugi - tebe ima da optuže za odavanje vojne tajne !

@Bobo - zar nismo rekli da uske gume imaju bolji "grip" ! :haha: :haha:
 
Kiki, da, rekli smo da uske gume imaju bolji grip po jedinici nagazne povrsine od sirokih guma...

Al 577DV naprijed ima jako uske gume, puno utega naprijed, i kad opteretis prednju vucu, tockovi od silnog gripa ne mogu proklizati, pa pucaju poluosovine...

Ajd, nek se javi netko tko misli da na 577 DV ne bi trebale naprijed ici sire gume od onih koje se dobiju na traktoru...
 
http://slike.hr/vidi.php?z=spa10591.jpg
Vidite na sta ovo lici?

Ostalo od pokojnog dede koji ga je kupio novog i za 30 god jebo kevu.
Sta da radim s ovim? Sigurno se ne isplati ulagati (popravljati) jos mi stric trazi 500-600 evrica za njegov deo.

Majstori, mehanicari i svi ljudi dobre volje ako treba jos neka slika za procenu kazite.
 
dudovcanin je napisao(la):
http://slike.hr/vidi.php?z=spa10591.jpg

Vidite na sta ovo lici?

Ostalo od pokojnog dede koji ga je kupio novog i za 30 god jebo kevu.
Sta da radim s ovim? Sigurno se ne isplati ulagati (popravljati) jos mi stric trazi 500-600 evrica za njegov deo.

Majstori, mehanicari i svi ljudi dobre volje ako treba jos neka slika za procenu kazite.

prodaji a to što stric trži nema šanse drug je tako isto prodao za 450e
 
Ma ovaj ti je pojeo jedno 10 pari pogonskih guma sa 4 generalnih, 4-5 puta pucale poluosovine, ma sta sve nije radio i iso. Zamisli kad ga je stari kupio 70-tih u Kikindi zajedno sa prikolicom i plugovima pa doterao! Seo covek na traktor kao ce u njivu a on pravac kuci. Preso u startu 500 km da razradi mahinu :haha:.
 
Nazad
Vrh