IMT

Bilo je mnoooogo traktora na vašaru, ali ovaj se retko viđa pa je zaslužio sliku, a vide se pored i mityoo i Branko ::namigivanje::
 
Pa napisah ja u temi o vašarima da je izuzetno velika ponada, a da su i cene takve...
 
Kako ja nisam taj traktor primjetio?!? 100% bio u nekom cosku, a ja po coskovima nisam bas ni zalazio...

Daj nam jos koju sliku ovog traktora znam da imas ;)
 
Pa i nije baš bi zavučen, nismo ni mi obišli sve u delu za mehanizaciju, a slika stvarno nemam više, uslikao njega a ovi ostali me i nisu nešta privlačili...ustvari zapričali smo se i odustao sam od slikanja...
 
Ja sam vidio 577 koji nije bio farban, al se na njemu vidjelo da nije radio puno... Imao je na sebi one uze gume od standardnih (ne gume za kultivaciju) i nije imao prednju vucu. Cini mi se da je cjena bila oko 7 000€

10-11 je previse, pa da je ne znam kakav...
 
pa gledao sam one cene iz 2006 koje je Čugi okačio pa reko da se raspitam kako sada stoje stvari.U Zrenjaninu jako korektno i po dosta povoljnim cenama sve traktore radi KPM.Ovo nije reklama jer sa njima nemam veze sem što su mom kooperantu radili jesenas imt 558.
 
Čugi je napisao(la):
Bilo je mnoooogo traktora na vašaru, ali ovaj se retko viđa pa je zaslužio sliku, a vide se pored i mityoo i Branko ::namigivanje::

uhh pravi je ... imt 559 ima moj stric trenutno radi generalnu ko zna koliko ima sati svojevremeno jedini traktor u selu ludnica kako ide ...a ima poseban zvuk motora koji mi se jako svidja ... cuo sam da su se ti traktori izvozili u afriku ...a taj sto je trebao da se izveze sa kamiona je skinut i donet kod mog strica u dvoriste .. bice slika kad se sredi motor i ofarba !
 
didi je napisao(la):
Ma ta dva su bila stvarno kao nova i čini mi se da je jedan bio 2002.Prodavao se i jedan 96 godište u lepom stanju za 7500E.
Interesuje me dali je neko od vas radio zamenu motora staro za novo, ili straro za generalno remontovano?Dali se to isplati i gde se mogu pogledati cene?

Ja sam prije dvije godine kupio novi motor za IMT-549, DM 34T, iz Rakovice i sad smo ga otvorili nakon 800-injak sati rada jer se traktor vukao ko prebijen ker. Snage ni na vidiku, al zato dima ko u priči. Dizne i pumpu smo u paru dva puta nosili kod majstora, zakretali palenje i to na njivi-u poslu, par AC pumpi promjenili, ventile štelovali, svi filteri novi... i na kraju ništa. :sta: Snage i dalje nema. Sad smo ubacili nove klipove i karike (cilindri mjereni i dobri su) pa ćemo vidit što će kast kad ga danas upalimo. Sumnjam da su mi uvalili GRM motor pod novi, premda nemora biti jer je kvaliteta današnji IMR motora (jasno i rad tj. sklapanje istih) vrlo upitna.

To tamo sve treba rasterat u tri PM :udri: :udri: :udri: :zli: :zli: Nije ni čudo što će skroz propast kad prodaju bofl robu. Inače (već sam pisao o tome) traktor je bio za izvoz (zelenkasta šasija) i stvarno sa svim ostlim na njemu nemam problema i sad kad smo drugi put radili generalku reko uzet ćemo novi motor i teraj, kad ono... :sta:
 
todor je napisao(la):
to me čudi jer za naše tržište 549 nije nizašta tj promašena serija

Mislim da nisi u pravu kad kažeš da je 549 promašena serija. Mogu slobodno reći da su traktori prizvedeni do početka nesretnog rata sasvim uredu što se tiče kvalitete materijala (kolko to može biti, jel), no nakon rata nastaju problemi sa svime. IMT-549 je strašan traktorčić, ima snage nositi veće i teže strojeve nego 539, ima jači i puno žešći motor od 539, 10-2 mjenjač (puno brži na cesti), jači prednji trap itd. U svakom slučaju dobar traktorčić koji je kod mene prošao torture svake fele, jako puno se naradio i zaradio, a bome će se još naraditi bez obzira na dva nova kraj sebe. Uglavnom mislim da neće iz moje avlije nikuda.
 
imam imt 565 91 g .interesuje me da li je neko povecavao broj obrtaja na kardanu.
sad sa 2250 ob.motora ima 560 o.kardana .
 
kupio sam drugi par zupcanika koji pravi sa 1000 o.mot.470 o. kardana ili 1685 -790 kardana da mi nebude malo mnogo .
poznata mi je tvoja varijanta (539,558,560stari modeli) svi oni imaju to resenje .meni je takva prerada skuplja i komplikovanija (vise delova i posla ) :cao: :cao: north ARMY
 
posle menjanja bolcne i caure bolcna je pukla na uvo i nije mogla da se drzi pa mi zamalo nije ispala dok sam otkrio kvar.kvar je u tome sto su majstori slabo zavarili pa se slabo i drzalo.ali sada sam zavario dobro pa ce se dobro i drzati.nijedan sraf od motora ni ventili ni pumpa nisu dirani od anasera sve izgleda kao novo moram da ponovim da ima 7500 r/h.
img27371.jpg

img2733.jpg

img27341.jpg

img27351.jpg
 
Ima li kakvih iskustava sa traktorom IMT 580. Kako su se pokazali ovi motori. Imam želju da kupim jači traktor sadašnji je 558, a hteo bih brže da orem. Razmatram se o kupovin 577, i to noviji sa ojačanim hidraulikom. Samo me brine kvalitet takvih ili su bolji 577 do 93 godine. Inače pitam za 580, jer sam čuo za neki traktor u ponudi.
Pozdrav iz Južnog Banata.
 
Nazad
Vrh