IMT

pa bolji ti je 577 nego 5106 jer taj traktor je totalno promašena serija
 
Onako, vidim da u skoro svakoj temi kažeš da si imao ili koristio.

zzivica, ne znam kakav je, traktor je iz S.Pazove možda ga Branko ili Dzan znaju, cene im se vrti oko 10000eura, ali su retki kao beli lavovi!
 
Zar i IMT 5500 postoji?Ako ima neko njegovu sliku neka stavi bas bih voleo da vidim. :D
 
Isti je kao ovaj 5360 samo ima turbinu, Mercedesov V12 motor 19144cm3 517ks na 2200o/min
85IMT5360.jpg
 
16200kg 380kw
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235137978[/time]_________________________________________________
malo je skup 590 za 10000
 
Koliko mi je poznato da je napravljeno 3 komada od kojih su 2 zavrsila u Sloveniji na nekim kombinatu i cuo sam neke glasine da su do prije par godina obadva bila u funkciji, ali im se izgubio svaki trag i nitko ne zna gdje su zavrsili.

Jedan je ostao u IMT-u kao izlozbani primjerak i koliko znam da je bio samo jednom izlozen u Novom Sadu na sajmu i da je to cjela povjest ovih traktora...

Ovo je slika iz IMT kataloga iz 1983.g. koju sam ukrao sa slovenskog foruma:



Najjaci Europski traktor (517ks) do prije par godina... I poanta je u tome sto nije bio prototip kao onaj fandtov trisix i jos kojekakvi drugi buckurisi koji nikada nece vidjeti svjetlo dana.
 
Pa IMT je onda za ono vreme bila ozbiljna fabrika.Tu se ja cudim Case-ovoj traktorcini od 550 konja a IMT je pre 20 godina pravio traktore od 517 konja.
 
Za toliku snagu i 12 brazdi bi mu bilo malo,taj bi mogao da vuce i onaj case-ov plug od 20 brazdi ako se ne varam.
 
To ti izadje 43 konja po brazdi sto je po meni puno.30 konja po brazdi po meni je idealno bar za nas atar.To ti onda izadje 17 brazdi a da je razmak 35 izmedju glava to ti izadje skoro 6m.Bolji bi imao ucinak jer bi imao siri zahvat a manje okretanja.
 
Znaci, nije napravljeno samo 3 komada, nego i vise?

Zanimljiv podatak...

Schulter je napravio jedan jedini traktor sa v12 MAN motorom i 500ks sto je dosta jako, ali ne i dovoljno... taj traktor se spominje da je jedan od najjacih europskih traktora. jedina njegova prednost je sto ga ima na youtube-u a IMT-a nazalost nema...
 
objasni i zbog cega je promasen
todor je napisao(la):
pa bolji ti je 577 nego 5106 jer taj traktor je totalno promašena serija
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235150896[/time]_________________________________________________
Čugi je napisao(la):
Onako, vidim da u skoro svakoj temi kažeš da si imao ili koristio.

zzivica, ne znam kakav je, traktor je iz S.Pazove možda ga Branko ili Dzan znaju, cene im se vrti oko 10000eura, ali su retki kao beli lavovi!
ja sam 590 trazio po oglasima bar 2 god da kupim nisam hteo nijednog veceg zbog mnogo razlika
 
pa svi 5100 i ostali su slabi i stari,pa onda treba da radim motor da bi imao neki bolji i jaci traktor,pa ni gume nisu neke,ali sve u svemu trebalo bi mi oko 4000 eura da mu sve izmenjam da bude nov i svaki sraf da mu cistim a razlika je sto 577 vuce 2 a 5136 vuce tri jer u banatu nemoza 4 posto su losi.kad bi bio bolji sigurno bi mogao da vuce 4 redni plug.
 
Nazad
Vrh