IMT

::traktor1:: (ukradeno sa komšijskog foruma ::namigivanje:spavam:
 
Na ovom farbanju bi pozavideo i Pablo Pikaso. :haha:
Majstorski rad, vidi se.
Majstor je navijač Milana... :haha:
 
znaci ovaj traktor se jos uvek dobro drzi,netrosi ulje,ide ko metak,nista nisam dirao sve je fabricki pa cak i anaser.
milicaiivana12510.jpg

img26620.jpg

jel ima neko priblizno isti traktor kao ovaj da mi pokaze da i 539 moze dugo da radi.znaci sta je sve preziveo cudo da mu nije nista.traktor je prva liga kao sto sam rekao prezadovo;jan sam smo to mogu reci.
 
Ja se moja dva "itemca" (560 i 577) dokle god radim zemlju, necu odreci.Oni su nama najrentabilniji,i jeftini za odrzavanje naspram uvoznih.
 
ma da,a sta je to jeftinije odrzavanje,sta odrzavas......ja sam automehanicar pa se razumevam u motore pa za 7500r/h na mom 539 nisam ulagao nista osim ulja i filtera tako da kako ko vozi traktor takav ce da ima,znaci nisam morao da radim generalnu a i da moram jako je jeftina,za nekoliko stotina evra ceo sklop motora mozes da kupis nov.ali nije sustina da budu jeftiini nego je sustina njegovog veka koliko sati moze da ide bez generalne.pa ja sam zadovoljan jer kad kupim stranca mislim na case ih traktora ocekujem da taj izdrzi bar 15000 r/h bez generalne.jer ja znam kako treba sa njim da bi ga sacuvao do toliko sati.za imt je najvaznije da mu sipas domace novo ulje na svakih 100 r/h jer sve preko sto sati motor se haba i vek mu se skracuje mnogo brze.obicno ljudi nevode racuna kad su menjali ulje pa ga menjaju samo u prolece i u jesen,misleci da nista nece faliti jer ce biti bolje nego da ga voze sa razradjenim uljem.i tako strada traktor pa budi siguran duplo brze nego sto mu je vek.moj 539 je u fabrickom stanju jer menjam mu ulje redovno pa cak kad snjim orem jesenje oranje tad u oranju mu menjam na 80 r/h jer ipak to je oranje nije kupus.nije meni vazno da li su skupi delovi ili nisu kad kupim traktor znam da mi se nece kvariti jer ga poznajem kao staru kantu,pa bili delovi skupi ili jeftini ja necu brinuti jer mi se nece kvariti bar 10.000 r/h.to je sigurno samo moze i vise,a kad vidis ko nevodi racuna o tome njemu traktor nemoze da traje ni 5000 r/h jer na toliko sati se vec raspadne da nemoze da vuce prazna prikolica a kamoli da se sluzi sa njime jos tri puta toliko.moje misljenje je da nema loseg traktora ako su novi,imt ima neki kvalitet ali nismo navikli da ih odrzavamo niti bilo sta da radimo sa njim pa zato imamo tako lose stanje traktora imanjak para.za jedan vek traktora od 100 ks da radi 15.000 r/h mozes da ustedis bar 10.000 eura sto za nas paore mnogo znaci a sa tim parama sto nisu bacene na popravke moze da se kupi nova rakovica od 65 ks pa onda vidite kako vam se sve vraca od onoga kako radite sa njime.sto traktor ima vise konja moze vise sati da izdrzi bez generalne,539 ima 7.500 r/h i veoma se dobro drzi,dok za traktor od 100 ks mogu sigurno da kazem da moze bez generalne do 15.000 r/h znaci da smo mi sami krivi ako nam se nesto dogodi jer nismo ranije proveravali sklopove motora ili odrzavali.evo vam moj recept za dugovecan traktor "HRANI GA K'O ANDJELA A TERAJ GA K'O DJAVOLA."Siguran sam da necete pogresiti a rezultati nece izostati jer cete imati vise para za sebe nego da te pare trosite na traktor pa cak i da kupite traktor od tih para,ko hoce da se uveri moze slobodno da dodje jer moj 539 sa 7.500 r/h jos uvek ore na 30cm dubine bez potrosnje ulja mislim da su takvi traktori retki u ovoj klasi kao kad bi poredio mercedesa i juga,dostici toliko sati i jos biti dobar to je tesko ostvarivo kao sto jugo moze da predje 200.000km bez generalne.ja uzivam da vozim moj 539 i znam da cu ga jos dugo voziti jer malo je ovakvih kocijasa.ako nekom treba neki savet slobodno moze da me pita sta ga muci.
 
ферџани су закон мој је 1984 годиште и има преко 5000рс и колко се ја сећам ништа ту није дирано осим спона које су замењене пре једно 7 година е да једном је пукла мембрана па помешао уље и воду и то је то што се кварова тиче за 25 година
 
Drugari ja mislim da je 539 naj zahvalniji mali traktor ja radim 130 jutara i sve posejem sa njim oprskam,ospartam cak i berem.Ovaj kojeg sada vozim ima 4god 2500 radnih sati i bugarski motor.A sto se tice odrzavanja da vam nepricam ulje i filteri na svakom cosku imam drugare koji imaju kejsove traktore da vam nepricam sve colovno za sve mora u Novi Sad.Imam i IMT 5136 i belorusa 820 kojeg planirm da zamenim jos jednim IMTEOM 5136 je iemte dosta manje trosi od rusa.
 
Vidim da se mene spominjalo...

IMT 5136 ce ti biti jako zahvalan stroj, kad mu doradis par sitnica oko prednje vuce. Polako sa saltanje, ko radi s IMT-om svejedno uradi svoj posao brze nego ostali, tak da se ima vremena da se polako salta... Brena ima dosta brz mjenjac koji je zbog toga rasterecen, ali ako rukate rucku mjenjaca ko magarci,lako se moze dogoditi da otkinete komad zupcanika od neke od brzina...

Sto se prednje vuce tice, treba pod sarafe kardana na strani diferencijala ubaciti jednu plocicu 1-2cm debelu, jer kardan voli iskociti iz lezista na reduktoru, i povuci se prema nazad, i izvuci se iz kliznogdjela, te se zabosti u zemlju. zamislite samo sto se na ansfaltu moze dogoditi ;)

Takodjer kod starijih traktora gdje seprednja vuce ukljucuje sama te radi samo naprijed, treba reduktor prepraviti da se prednja vuce ukljucuje preko rucice, jer prednaj vuce treba bitidostupna u svakoj situaciji...

Inace, moj kolega (onaj sa velikim sjetvosprmacem) sipa u svoju INA SUPER 3 ulje, koje je dosta lose, te ga turbina pojede do 2-3 litre na dan rada, dok INA TURBO uljenemora nadolijevati svedok ne bude vrijeme za izmjenu. Njemu se neda kupovati dva razlicita ulja za svoje traktore, pa mu glavni traktori na imanju (5106 i 5136) pate zbog loseg ulja a 5136 dimi ko parnjaca, jer lose ulje izgara u turbini...
 
Bobo je napisao(la):
Čugi je napisao(la):
Bobo to je bio 590 ::namigivanje::

Eto, ni ne sjecam se o kojem se traktoru radilo, al sam gotovo pa siguran da je imo stara pazova tablicu na sebi, kao i onaj stari 577 cini mi se... i da su tamo bile ovakve supe i plave prikolice neke...

Kako mi se cini da covjek radi uredan posao i sredjuje traktore il za sebe il za prodaju.

Bobo to je bio ovaj, jeste plava prikolica ali drugo domaćinstvo ::namigivanje:: Perkins motor sa turbinom 63kw iz '96-e godine.
spa0137fe2mx1.jpg

spa0135en1sc2.jpg


I 577
spa0126zn1re8.jpg
 
reci nam nesto o tom 590 kakv je u radu i sa kojim masinama radi.slike su strava,ja sam trazio 590 po oglasima ali niko nije imao,trazio sam njegov motor da ugradim na moj 577.bas je super,nosi sigurno tri brazde,pre nego sto sam uradio generalnu hteo sam da ubacim njegov sklop motora ali kad sam zvao imt su mi rekli da nemaju rezervni delova a nemaju ni celih motora na prodaju uopste sto se tice perkinsa,tako da sam odustao od te zamisli pa cu sad marta da doteram case ih jx 95.svaka prvi i poslednji put sam ga video uzivo na sajmu pre vise od 5 godina ali kod privatnika nigde nisam naisao pa mi kazi kakav je
 
ima i sa motorom ts 44 znači traktor je extra što sam ja imao vukao je leopard 3 brazde ko od šale
 
kupio sam drugi jači jer traktore menjam svake druge godine osim 567 542 i 539 koji su novi kupljeni
 
kojeg 577 ako misliš na one slike nema pojma čije su
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235127006[/time]_________________________________________________
didi je napisao(la):
Pa jeftino u smislu što ja mogu da sipam u njega ulje za 200 dinara a nisam siguran da to mogu vlasnici classova.Isti je slučaj i sa svim filterima.
Pošto sam primetio da je Živica uvek protivan tekstovima koji bar malo hvale IMT(stvarno ne znam razlog tome)zamolio bih ga da ne komentariše ako već nema šta da kaže.Stalno potenciraš neku kontru od većine koja nešto kaže.Seti se malo u nazad onog sa gumama itd.Oladi malo
to si u pravu jer u strane traktore moraš evro dizel a imt samo na vodu što ne ide
 
se zavisi ja sam pre mesec dana prodao samo sa onom boljom kabinom 96godište za 9200 ali traktor je zmaj
_________________________________________________Post je spojen: [time]1235127211[/time]_________________________________________________
koliko je kod vas 577
 
Nazad
Vrh