IMT

Cuj, netko ce zaraditi masno, al meni je draze cuti da ce se proizvodnja u IMT-u nastaviti, i to jos u suradnji s nekim tko ce mozda poboljsati kvalitetu traktora i strojeva, koja se kroz zadnjih 10-ak godina srozala na niske grane...


Mozda jos i bude nesto od IMT-a na kraju...

A ako se partner ne nadje, uvjek cu imati uspomene...
 
case ih je napisao(la):
Prvo če prodati zemljiste, koje je na extra lokaciji.

Prvo nalaze partnera, pa iseljavanje fabrike, pa onda prodaja zemljišta. Čućemo za koji dan kako će baš biti jer vlada treba da donese strategiju dalje sudbine IMT-a, ovo je Mlađa danas rekao kako bi trebalo u načelu izgledati.
 
Ma dzabe sto ce prvo naci "strateskog partnera". Kad sve zavrse,taj ce posle da odustane ,kao sto neko rece,zbog "svetske krize".
Kriminalci su to, i zlikovci,kakve ovaj narod nije do sad video.
 
ma ko ce u danasnje vreme da premesta toliku fabriku... samo ce mozda da razmontiraju opremu da bi se oslobotilo tih 35 hektara na atraktivnoj lokaciji ::svaka cast::
 
a za opremu ce reci da je zastarrela i da ce je prodati bud zasto (ali ce je prodati svojim ljudima koji ce praviti rezervne delove za imt i silnu lovu zaraditi) jer nevredi nista.. a onda ce ljudima reci :kisa: :kisa: :zli: :udri: :udri: :udri:da su raspisali tender za novu opremu ..i onda ce samo prestati da se prica o tome :) lopovi!
 
moj komsija je za 2 godine natukao 1600 radnih sati na 539 i do sada nije imao nikakvih problema sem sto mu je otisao akumulator (blackhorse u garanciji) i alanser ga je nesto zajebavao i to je to ! super radi nema dima !samo i moj komso kaze da su starije generacije pravljene mnogo kvalitetnije od ovih a i nekako mu deluje svileno !
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234273989[/time]_________________________________________________
ovaj traktor bi u nekim normalnim drzavama kostao oko 5000 evra ne vise! :nono: :udri: :ppozdrav:
 
Pa toliko je i kostao pre nepunih 10 godina (bili su oko 10.500 DM).
A onda su dosli OVI,devalvirali prvo marku,pa onda i evro i na taj nacin vezali ruke 99% masih fabrika i peduzeca i onda su one postale nekonkurentne.
To se zove sistematsko unistavanje domace proizvodnje(nevezano samo za IMT)
 
Ma Ferko je zakon! Evo kolega iz HR pored novog Fendta i MF-a, Forda, RX-eva i Hurlija, ima i 539 kabrio :ppozdrav:
Evo sad jednog velikog ::namigivanje::
 
U mom kraju velika gazdinstva puno vise koriste IMT 549 jer je jednako okretan, a ima jaci hidraulik i brzi je na cesti...

Dva brata iz moje okolice rade oko 300 hektara zemlje i prosle ili pretprosle kupili dva nova 549, jer su im se stari od posla raspali. Kultivacija, bacanje gnojiva, i ostale "sitnarije". Imaju i dva velika MF traktora sa popratnom mehanizacijom, ali kako cujem da se IMT-a nece tako skoro odreci ;)
 
imt koji je prizveden tam negdje do 93god ok, a sve poslje lose skroz lose iz licnog iskustva govorim
 
ljudi dali neko kod vas u okolini ima 5136 i kakvo iskustvo ima sa njim ja ga imam vec 4 godine i planiram da kupim jos jednog sa ovim sam prezadavoljan kad nekom spomenem koji traktor imam samo se namrsti i nasmeje
 
Kako sluša menjač i prenos? Ček da Bobo dođe pa uporedite iskustva, on je "potkovan" problematikom na tim modelima.
 
Nazad
Vrh