IMT

Samo za člana Bubu:
Sad sam pitao, ima u Adi jedan 539 sa kabinom komplet, ispravan, na otpadu, 120 dinara/kg!
 
Eto, jedan jedini primerak na otpadu.
1600 kg x 120 din/kg = 192000 dinara sto je bezmalo 2000 evra! Ako je na otpadu, ne mora da znaci da je neispravan i da je jeftin... :haha: :haha: :haha:
 
Bosonoga,ja imam isto kao i ti 540 i 5911-Sa 540 dobru detelinu mogu da kosim samo 1-om (ako je polegla).
Imt-ima precizniji hidraulik ali dosta slabiji i možda su brži u transportu (jedine prednosti u odnosu na zetora)-Mislim na 549-što se brzine tiče
 
Bubu je napisao(la):
Eto, jedan jedini primerak na otpadu.
1600 kg x 120 din/kg = 192000 dinara sto je bezmalo 2000 evra! Ako je na otpadu, ne mora da znaci da je neispravan i da je jeftin... :haha: :haha: :haha:
Kod tog istog ima dosta delova kao i ispravnih mašina ali taj je apoteka... Kad sam pitao za poluge hidraulika za rusa (koje sam tražio da pravim prednju hidrauliku) tražio je 250 dinara za kilogram.... A prošle nedelje sam video i na otpadu u tornjošu jedan 577 sa senćanskim tablicama i jedan 542 ili 549 neznam tačno ali nisam stajao da pitam....
 
Zoran0230 je napisao(la):
Bosonoga,ja imam isto kao i ti 540 i 5911-Sa 540 dobru detelinu mogu da kosim samo 1-om (ako je polegla).
Imt-ima precizniji hidraulik ali dosta slabiji i možda su brži u transportu (jedine prednosti u odnosu na zetora)-Mislim na 549-što se brzine tiče

U mene su trave prirodne i dosta su lagane za kosit tako da IMT 540 kosi u 90% slučajeva 2 brzom na pola gasa, gdje trava baš izvaljana tu ga ušalatam u 1. Sa Zetorom ako hoću da obrijem njivu moram da kosim u 2. brzini pri punom gasu, iako može da kosi i u 3. Sva ova prednost IMT na kardanu je što on 540 o/min karadana ostvaruju na 1500 okretaja motora a na Zetoru je to na 2000. Što se hidraulike tiče na IMT jest bolja, ali ne mogu vjerovati da nisu mogli postaviti odvojenu ručicu za kipu , a na Zekanu je imaš.
 
Ne bi valjalo kada bi svi voleli i vozili traktore istog proizvodjaca! :ppozdrav:

@mityoo

Moram ja malo doci u tvoj kraj da me vodis po tim otpadima da vidim sta ima, mozda i naletim na nesto sto mi treba... Ako hoces, pusti mi tvoj broj mobilnog na pp pa bih ja dosao krajem nedelje ako uhvatim vremena i ako ti imas vremena naravno?! :ppozdrav:
 
IMT ostave kod vas na otpad da kupi nov IMT,mada mahom to što stigne na otpad je sa nekih licitacija gde nije prodano
Dok zetordžije krpe rke,niko ne kupuje nov :sta:
Da vidimo od svih članova koliko je kupljeno novih IMT a koliko zetora
 
A koliko će od tih novih imt-a biti ispravno posle 10 godina?.... Radi se o tome da ni novi IMT nije savremeniji i bolji od Zetora iz kraja 80-tih....
 
Moj pokojni deda je sa IMT 539 uzoro 40a sa plugom IMT 755 bez kapi vode , kad je stigao u garazu i hteo da ispusti vodu :haha: :haha: svatioje cemu sluzi onaj sat sto pokazuje temperaturu .
I ja koristim jos uvek taj traktor , motor nije diran , posle 4-5g sam ravljao glavu motora i reklimi da je naprsla , nisam imao para da je menjam pa ga teram ovako
 
Da li ima donjih poluga hidraulike kat.II,sto bih mogao ugraditi na IMT 539 umesto postojecih kat.I?
Da li je neko ugradio?
 
FL je napisao(la):
Da li ima donjih poluga hidraulike kat.II,sto bih mogao ugraditi na IMT 539 umesto postojecih kat.I?
Da li je neko ugradio?

Malo teže izvedivo. Kugle na 2 kat. su šire pa bi ih morao suziti i piksirati da bi ih mogao staviti na donje bolcnove na traktoru. Tu je još i problem debljine poluga s obzirom na visinu dizanja jer bi ti deblje poluge mogle zapinjati-udarati u trube pa bi ti onda visina dizanja priključka bila niža. Zašto to nebi riješio na način da na polugama odrežeš kugle 1. kat. i zavariš kugle 2. kat.? Ili nabaviš kugle od TAFE-a koje imaju u sebi rube od 1. i 2. kat. u križ. A zašto ti treba 2. kat na fergusonu?
 
@Becarina pusta
@b_a_t_a
Hvala na savetima.Posto su priklucne masine II kat.izuzev par manjih.Promenio sam i prskalicu na veci,pa je II kat,najvise zbog toga.
 
Da vidimo od svih članova koliko je kupljeno novih IMT a koliko zetora

Ne znam da li je neko i kupio nov traktor bilo kog proizvođača.Do IMT-a se još nekako može i doći ali Zetori su bar duplo skuplji pa možemo samo da sanjamo.
 
Oduvek je bilo tako,da od IMT-a znatno skuplji bio Zetor,samo ranije moglo postici veci prihod od poljoprivrede.
 
Nije baš tako.1977 smo kupovali prvi traktor,bio je uplaćen 533 ali je došlo do njegovog poskuplenja te smo morali da doplatimo.Doplatili smo ali smo opet morali da čekamo ili da za tu ukupnu uplatu uzmemo 540 sa fijatovim motorom ili zetora od 42 ks(neznam mu oznaku).Uzeli smo IMT 540.
 
Cene sadasnjih Zetora su neopravdano visoke!
Pitam se zasto bi neko kupio Zetora po ceni nekog traktora
koji se proizvodi na zapadu.
Cena novog IMT-a je primerenija tehnologiji i kvalitetu izrade. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh