IMT

Takav sistem sam imao na rakovici 65 i rešio ga sa fleksom i 1,5m vinkle i jednom šarkom napred kod tegova. Zaboravio sam kada sam zadnji put dirao prednje staklo... :cao:
 
Kosjerac je napisao(la):
Cije je proizvodnje taj 558 na haubi pise made in yugoslavija a na nosacu tegova made in srbija :haha: :haha: :haha:
:sta:
mislim da puno toga nisi primetio osim obicne nalepnice,nosac tegova je prepravljen tako da se na njega kace tegovi od r 60 a na prvoj slici u unutrasnjosti kabine postoji velika rucka,koju ti verovatno nisi ni primetio,koja ukljucuje blokadu.
Post je spojen: [time]1271536442[/time]
_________________________________________________
a cak su i krila doradjena.Puno toga je uradjeno na tom 558 od kocnica,dif...,menjaca,motora...
 
PIFTA je napisao(la):
Skida se auspuh pa soferku otbori napred zatim one plekove idu u stranu pa je onda digne i prodje cela vecnost. :haha:
Nije valjda , na mojoj rajki su drzaci gore i nagnes soferku ka auspuhu i podignes nagore ima 2 klina
ako si sam najlakse je staviti na kabini , ako ne palis traktor i neduva kosava :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1271537920[/time]
_________________________________________________
A kako se sipa voda u njega , nema rupu gore , vidim samo cep za gorivo
 
Rale 83 je napisao(la):
:haha: :haha: :haha: skinessoferku pa onaj plekic i onda od napred dignes haubu na one 2 rucice iznad nosaca tegova, al nebojtese nije komplikovano :haha: :haha:
I još kažete da je IMT bolji? A otvaranje hauba pola dana posla.... ::lose:: ::lose::

@ Bubu

Ma ne samo poteznoca, već ceo IMT ima da se kupi na otpadu na kilo!
 
Stvarno mi nije jasno ko je konstruisao haubu za 558 a nije ostavio rupe za sipanje vode i goriva? Mozda nije hteo da hauba bude ista kao Rakovicina? :haha:
 
Rale 83 je napisao(la):
PIFTA je napisao(la):
Skida se auspuh pa soferku otbori napred zatim one plekove idu u stranu pa je onda digne i prodje cela vecnost. :haha:
Nije valjda , na mojoj rajki su drzaci gore i nagnes soferku ka auspuhu i podignes nagore ima 2 klina
ako si sam najlakse je staviti na kabini , ako ne palis traktor i neduva kosava :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1271505520[/time]
_________________________________________________
A kako se sipa voda u njega , nema rupu gore , vidim samo cep za gorivo
Nije imao ni cep za gorivo,to sam ja prepravio....i dobio grdnju od gazde...tako da od otvora za vodu ne bi nista... ::lose::

Za gorivo sam stavio univerzalni cep,ali gazda se plasi kradje goriva pa je morao biti neki sa kljucem!
:sta:
 
@ mmb Ja da sam na tvom mestu ja bi mu zakrpio tu rupu pa nek se pati kad je lud.
Pre su auspusi pretezno bili dole pa je operacija gorivo - voda trajala nesto krace. :haha:
 
Ja sam takvu donju poteznicu platio 80 evra a gornju 100 evra a da sam znao da ima na otpadima kupio bih onda po 10 komada od svake.Jbg Zetor je Zetor! ::namigivanje:: :cao:
 
Evo kad se već prepucavate da i ja dodam nešto iz osobnog iskustva. Kod kuće imam IMT 540 i Zetor 4718, prvi je 1976 a drugi 1975 godina. IMT je jedino bolji u košnji jer mu je karadn brži nego Zetorov, a zve ostalo IMT mu nije ni do koljena.
 
Nazad
Vrh