IMT

ja sam ove godine ustedeo 400 eura na nafti zato sto nisam koristio 577 vec kejs,a on manje trosi od 577 i ima manju kubikazu motora od 577.
[[/quote]

Koju naftu ti sipaš u Case-a? Evro ili običan
 
u oranju 10l,tanjiranju 5l, a trosi eurodizel,ja znam pumpe kad je gledam vidim je i iznutra kao rendgen,posto mi je struka samo mi praksa malo fali,rotacione pumpe su jedan svet a linijske pumpe drugi da nepisem mnogo znam da tu operaciju nemozes da uradis dok je nerasklopis u delove a tek linijska mora da se svaki cilindar steluje na letvi.
 
Cekaj, ja sam te pitao za potrosnju po redovnom satu u opterecenju a ne po jedinici povrsine!?
Probaj tom tvom Case-u da iskljucis prednju vucu pa ce ti trositi isto kao i 577 po jedinici povrsine sa istom masinom! Razlika sa i bez prednje vuce je nebo i zemlja! ! !
 
Evo slika originalnog fabričkog rešenja cilindra na volanu 55o
nouask.jpg

240xgn7.jpg
 
zzivica@;u oranju 10l,tanjiranju 5l,toliko trosi i 51xx d2 u tezoj zemlji za obradu od tvoje.
 
@bewisa

Potrosnja po satu je relativno ista (nisu isto nastelovana punjenja na mojim traktorima sto moram resiti u dogledno vreme jer mi je DV za nijansu slabiji od obicnog) ali po ucinku u teskim operacijama DV ima manju jer je brzi za 10-20% od obicnog u istom stepenu prenosa na konto proklizavanja bilo da je zemlja suva ili malo vlazna. Primera radi-vreme oranja 1 kj, 1. brzom na oko 2000 o/min sa plugom 610.14 i obicnim 577 iznosi 1.5 sat sto dodje 90 minuta. U istim uslovima sa duplakom i istim plugom na istoj dubini orem 1 kj za sat i 10 minuta sto dodje 70 minuta pa vi sada vidite razliku. . .
:ppozdrav:
 
@ Bubu

Koje je tvoj godiste?
Da li ima veze koje su dimenzije guma na DV-u napred tj.
da li zavisi od dimenzija guma napred kako je uskladjena
prednja i zadnja vuca? :ppozdrav:
Moze li neka slika DV-a u akciji(oranje,tanjiranje,spremanje) :D
 
Prelistaj malo prethodne strane, teme setvospremac i tanjiraca pa ces videti slike.
Oba traktora su '81. godiste s' tim da je obican u nasoj kuci ceo svoj radni vek a DV od leta 2008. godine. Logicki razmisljano, naravno da zavisi!
:ppozdrav:
 
Znam da sam negde na forumu video tvoje traktore(ja trazio u ovoj temi).
Hvala na informacijama.
Jos me zanima koja je razlika izmedju starog i novog tipa prednje vuce i dal je
uopste bitna? :sta:
 
Pozdrav svima! Evo nekih slika 558 koji je pre neki dan izasao iz moje "radionice"...
25qeoah.jpg

Post je spojen: [time]1271389772[/time]
_________________________________________________
http://i44.tinypic.com/2utorqb.jpg[/IM
[right][size=1][color=#135d37][b]Post je spojen: [time]1271422261[/time][/b][/color][/size][/right]_________________________________________________
[img]http://i42.tinypic.com/11bues5.jpg
Post je spojen: [time]1271454716[/time]
_________________________________________________
11bues5.jpg
 
@bewisa

:D
U sustini i nije neka bitna razlika-imas automatsku i vucu sa ukljucivacem s' tim da ova druga ima i u varijanti sa kardanom na levoj strani. Automatska vuca moze lako da se prepravi na vucu sa ukljucivacem samo sto treba malo vremena i malo ::novac:: !

@mityoo

Castim te ako nadjes takvu poteznicu negde na otpadu pa da jos moze da se kupi na kile! :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh