IMT

kod nas u banatu je tako,dok dodjes do njive mozes sest puta da se zaglavis,da ti nepisem kako je sa ritskom zemljom koju imamo,znaci kad zagusi u blatobrane nemoze ni pajser da odgusi dok se neosusi,mislim da si iz backe a vi neznate kakva je ritska zemlja.znaci gore je suvo a dole zivo blato u prolece,tako dok uocis da ti prednji tockovi malo propadaju ti si vec u problemu jer ce od tezine traktora na njivi da se zaglavi i nema sanse sam da se odglavis,znaci pomeris traktor a voda izvire,takve zemlje imam malo i gledam uvek da je uradim kad vreme bude najbolje za obradu,jer kad se osusi jako tesko se ore a kad je kisno voda izvire na prvi asov.
 
ivice mani se blokade to je vec druga prica...
vecu silu pripajanja imaju siroke gume,a masa se prenosi jednako primera radi ciglu kako god da stavis na zemlju ona deluje istom silom :cao:

hurli pitam samo,jedan mi je nudio 542 novi tip u srednjem stanju za mog 539 motor mu nije radjen,radi lakse poslove,ima nove gume... znaci trazio je moj i 500e
 
pa kad si kod blokade sto su je pravili nije sigurno za ukras,a po vasem je da siroki tockovi nepreklizavaju,pa to je vase glediste,iskljuci mu prednju vucu i blokadu i nema sanse bilo koji traktor da nepreklizava.taj traktor vise vredi nego sto bi ga ja platio pa me isramota da dam cenu ali neznam nikog da je skoro kupio slican traktor.nije los
 
North ARMY je napisao(la):
ivice mani se blokade to je vec druga prica...
vecu silu pripajanja imaju siroke gume,a masa se prenosi jednako primera radi ciglu kako god da stavis na zemlju ona deluje istom silom :cao:

hurli pitam samo,jedan mi je nudio 542 novi tip u srednjem stanju za mog 539 motor mu nije radjen,radi lakse poslove,ima nove gume... znaci trazio je moj i 500e
daj sliku tvoga 539 ...
možda bi se mogli kak dogovoriti ako si zainteresiran.
 
pa brate savi ledja pa namesti je kad je ukljucis da ti se navraca,nisu je valjda izmislili da bi mi o njoj pricali.i tako mnogo bolje ide kad je jedan tocak u blatu drugi je u brazdi na tvrdom i neda da preklizne,i manje nafte da potrosis.vidim da nemas iskustva u ovom poslu. :D
 
orao sam ja nemaj brige,pa nije ujak stekao imanje jer je bio lud,tako i ovo menjao je za siroke gume i nikad se nije pokajao
evo kad si zapeo
1da valjaju uzani svi veci traktori bi imali uzane a ne siroke gume(srazmerno njihovoj masi)
2da treba da radi sa oba fabrika bi namestila da radi sa oba,ali molim te nemoj mi nametati polemiku kako kod okretanja i to,jer ima resenje i za to :osmeh:

@hurli evo mog ferdze
 
zzivica je napisao(la):
pa brate savi ledja pa namesti je kad je ukljucis da ti se navraca,nisu je valjda izmislili da bi mi o njoj pricali.i tako mnogo bolje ide kad je jedan tocak u blatu drugi je u brazdi na tvrdom i neda da preklizne,i manje nafte da potrosis.vidim da nemas iskustva u ovom poslu. :D

I kako kad ju napraviš da ti se nevraća okreneš traktor na uvratini?

2NA: to je 533 a ne 539
 
kako to pricas radi ce pod blokadom samo kad ore a posle ti netreba.a ja sam namestio rucicu kad ukljucim blokadu nemoze da se iskljuci sve dok ja rukom neiskljucim pa mi je noga stalno na gasu.pa masini nesmeta sto se blokiru tockovi sem kad je tvrda zemlja pa se jako tesko ore itd...

pa
petarHR je napisao(la):
zzivica je napisao(la):
pa brate savi ledja pa namesti je kad je ukljucis da ti se navraca,nisu je valjda izmislili da bi mi o njoj pricali.i tako mnogo bolje ide kad je jedan tocak u blatu drugi je u brazdi na tvrdom i neda da preklizne,i manje nafte da potrosis.vidim da nemas iskustva u ovom poslu. :D

I kako kad ju napraviš da ti se nevraća okreneš traktor na uvratini?

2NA: to je 533 a ne 539
pa vidi kad dodjes na kraj njive rukom iskljucis blokadu pa okrenes pa opet nogom ukljucis,a da se nevrati papucica kad skines nogu sa nje samo treba da stegnes vijak koji drzi polugu za ukljucivanje,ja znam to jer sam se mucio dok nisam provalio kako mi je najbolje da traktor ore,a bolje je i meni.
 
I odma' sve premereno: pola kubika, kubik, dva i četiri...

Pa ko kol'ko želi. :haha:
 
Ko što se i očekivalo, danas je Mlađa izjavio da se IMT neće privatizovati, nego će država tražiti strateškog partenera (kao sa Zastavom), fabrika se izmešta i lokacija (35ha) se prodaje kao građevinsko zemljište i opet će neko njegov debelo i masno tu zaraditi! ::svaka cast:: ::lose::
 
Mlađa je la lep način objasnio kako se rešiti IMTa. Prvo če prodati zemljiste, koje je na extra lokaciji. Posle ce izjavit da nema strateškog partnera zbog neke krize ili bilo čega. ::lose::
 
Nazad
Vrh